Výhody a nevýhody kombinovaných jednotek

Pro malé kuchyně, kde je obtížné vyčlenit místo pro všechny spotřebiče, je to prakticky jediný způsob instalace. Při správné a promyšlené instalaci bude fungovat:

K těmto výhodám je však třeba přidat i některé nevýhody:

V každém případě je třeba pečlivě zvážit výhody a nevýhody této možnosti instalace. Zvláštní pozornost je třeba věnovat zajištění bezpečného provozu jednotek. Pokud si nejste jisti, je lepší vymyslet bezpečnější a pohodlnější způsob jejich instalace.

Lze pod varnou desku nainstalovat myčku nádobí??

Při navrhování kuchyní je často potřeba šetřit místem. V malých prostorách není mnoho spotřebičů. Ale i v malých chruščovkách můžete uspořádat svůj prostor co nejfunkčnějším způsobem a integrovat všechny potřebné spotřebiče. Samozřejmě nemůžete nechat zapnutou troubu a varnou desku, ale myčka nádobí je kamenem úrazu. Mnoho hospodyněk je v pokušení to spolknout, protože se domnívají, že už není možné umístit myčku pod varnou desku.

Taková instalace vyžaduje dodržení mnoha požadavků a nuancí, aby se zařízení navzájem negativně neovlivňovala a nesnižovala se jejich životnost.

V čem je problém??

Vizuálně se toto uspořádání zdá být ideální: šetří místo, je ekologické a nabízí širokou škálu možností. Koneckonců varná deska je harmonicky umístěna na myčce nádobí. Realizace takového projektu má však několik nuancí, které mohou tento proces zkomplikovat. Než se rozhodnete pro tento typ uspořádání, měli byste vždy vzít v úvahu následující skutečnosti:

varná deska, ať už plynová nebo indukční, se během provozu značně zahřívá a přenáší teplo na spotřebič pod ní, což je pro myčku nádobí nevhodné;

v myčce nádobí dochází k hromadění a kondenzaci vlhkosti, která může poškodit varnou desku, zejména pokud je elektrická;

instalace těchto kuchyňských linek zahrnuje připojení zcela odlišných typů inženýrských sítí, které se mohou navzájem velmi rušit;

pokud je povrch plynový, existují také zvláštnosti připojení speciálních hadic, nelze je uzavřít nebo stlačit k sobě, jejich narušení je nepřípustné.

Pokud lze všechny tyto aspekty vyřešit v rámci možností vašeho návrhu, musíte prověřit požadavky na umístění varné desky a myčky nádobí v těsné blízkosti.

Vzdálenost. Vzdálenost mezi těmito zařízeními musí být dodržena v určité míře, kterou je obtížné vypočítat. Nedodržení tohoto požadavku bude mít za následek, že jednotky nebudou dokonale zapadat do nábytkové sestavy. Nemusí také zbýt místo pro izolaci proti vlhkosti a teplu.

READ  Jednoduchá pájecí stanice s fénem na vlasy vlastníma rukama

Místo instalace. Myčka nádobí musí být instalována v blízkosti dřezu, umístěná mezi dvěma spodními skříňkami. Varná deska je buď zabudovaná do pracovní desky, nebo jinak integrovaná do spotřebiče. Nedodržení těchto doporučení může vést k selhání domácích spotřebičů mnohem dříve, než uvádí výrobce.

Ačkoli tento úkol není bez problémů, je možné takovou instalaci realizovat. Mechaniku procesu je třeba pouze pečlivě prostudovat.

Rady odborníků

Nejprve se rozhodněte, jaký povrch bude nad myčkou umístěn. Obecně se uvažuje o dvou verzích: plynové nebo indukční. Pokud jste si tyto domácí pomůcky ještě nepořídili, vezměte v úvahu jejich umístění:

indukční typ je vhodnější než plynový, protože ohřev indukčního typu je u dna poměrně nízký a nepřenáší teplo na okolní předměty;

Co se týče myčky, zapuštěný model rozhodně vítězí nad standardním modelem, protože kolem pláště je umístěna plstěná vrstva, která zajišťuje vynikající tepelnou izolaci.

Indukční varná deska

I když se rozhodnete svěřit instalaci odborníkům, je nezbytné znát základní požadavky na instalaci:

Vzdálenost mezi krytem myčky a varnou deskou musí být nejméně 2,5 cm;

v mezeře mezi kryty musí být umístěna vrstva silné fólie nebo pěnové fólie odolné proti vlhkosti;

Vyberte si co nejtenčí varnou desku, ne silnější než 5 cm, aby mohla být ideálně umístěna v pracovní desce a vypadala jako její nedílná součást;

uvažujte pouze o spotřebičích s výškou do 82 cm; jinak bude s ohledem na vzdálenost mezi kryty konstrukce vyšší, než je pohodlné, a ovládání panelu bude nepohodlné;

prostor mezi stěnou a spotřebičem by měl být dostatečný, aby se do něj vešly všechny potřebné inženýrské sítě (hadice, vedení atd. by neměly překážet a neměly by se stlačovat);

Vzdálenost myčky od podlahy nesmí být menší než 1 cm, jinak dojde k narušení výměny tepla a vzduchu;

myčka má také tendenci se zahřívat, zejména ve spodní části, a proto se nedoporučuje ji umisťovat na podlahu.

Nejdůležitější je dobře změřit instalaci a nezapomenout na všechny požadované vzdálenosti, velikost nohou, tloušťku stěn. V ideálním případě byste měli vypracovat zvláštní výkres, na kterém by měly být všechny tyto údaje zdokumentovány. V situacích, kdy indukční varnou desku nelze z jakéhokoli důvodu umístit, zvažte plynovou varnou desku.

Plynová varná deska

Jedná se o poměrně složitou možnost umístění, která může způsobit řadu komplikací. Na plynové spotřebiče se přece vztahují velmi přísné požadavky. Jejich nedodržení může mít nenapravitelné následky, z nichž nejnebezpečnější by byla porucha spotřebičů. Proč není dobré uvažovat o takové kombinaci kuchyňských spotřebičů:

Doporučení pro instalaci spotřebičů vedle sebe

Myčky nádobí lze kombinovat s různými typy varných desek. Existují soukromé i obecné údaje o instalaci. V druhém případě je třeba dodržet následující doporučení

  • ponecháním mezery mezi myčkou a varnou deskou a jejím vyplněním materiálem izolujícím teplo a vodu;
  • umístění automatické myčky a sporáku v blízkosti dřezu: před vložením nádobí do mycího prostoru je vhodné opláchnout zbytky jídla;
  • vytvoření mezery mezi dvěma kusy nábytku a instalace varné desky na pracovní desku.
READ  Jak čistit sklokeramickou varnou desku

Zajímavé téma: Lze otevřít dvířka myčky nádobí, když je spotřebič v provozu?

Aby se snížil vzájemný vliv spotřebičů, je lepší je spouštět v různých časech. Tento přístup prodlužuje životnost trouby i varné desky.

Myčku lze instalovat pod pracovní desku, ale s výhradami. Montáž na sloup je přípustná, pokud není k dispozici jiné uspořádání. Pokud to rodinný rozpočet umožňuje, je lepší koupit kombinovanou pračku a sporák.

IKEA METOD Kitchen Installation 5/7. Installing appliances, hob and sink | IKEA Australia

Přehled vhodných modelů

Nejlepší volbou pro instalaci pod varnou desku je vestavný model. buď plnohodnotný, tenký, nebo kompaktní.

Weissgauff BDW 6083 D

Velký stroj s displejem a elektronickým ovládáním. Spotřeba 0,93 kWh na cyklus. Hladina hluku při 49 dB. Typ sušení. kondenzační. K dispozici je čidlo čisté vody. Časovač odloženého startu až o 24 hodin. Umožňuje použití tablet. Na podlaze je umístěn indikátor paprsku. Technické vlastnosti:

Typ plná velikost
Instalace Plně vestavěný
Kapacita, sady 14
Spotřeba energie А
Praní/sušení A/A
Spotřeba vody na cyklus, l 10
Rozměry (šxvxh), cm 59,8x55x81,5
Programy, ks. 8
Přibližný 20 000

Plusy, o kterých majitelé modelu psali ve svých recenzích:

myčku, umístit, varnou, desku

Nevýhody, které uživatelé nezmínili. jednoduše je během provozu stroje neodhalili. Na kvalitu tohoto stroje se můžete spolehnout. je levný, ale spolehlivý.

Indesit DISR 16B. úzký

Jedna z nejoblíbenějších automatických myček nádobí. Spotřebitelé oceňují kombinaci přijatelné ceny, kvality a funkčnosti. Standardní mytí trvá 180 minut. Spotřeba energie. 0,83 kWh. Model je poněkud hlučný, má hlučnost 51 dB. Typ kondenzačního sušení. Kompletní sada programů. k dispozici jsou standardní a speciální programy. Částečně odolný proti úniku. Hmotnost 31,5 kg. Technické vlastnosti:

Článek o: Jak používat myčku Siemens

Typ úzký
Instalace zcela zapuštěné
Kapacita, sady 10
Spotřeba energie А
Praní/sušení NEUPLATŇUJE SE
Spotřeba vody na cyklus, l 10
Rozměry (šxvxh), cm 44x55x82
Programy, ks. 6
Přibližný 16 000

Rozpočtový model, u kterého uživatelé kromě mírných nákladů zaznamenali následující výhody:

Flavia CI 55 HAVANA. kompaktní

Typ kompaktní
Instalace zcela zapuštěné
Kapacita, sáčky 6
Spotřeba energie А
Pračka se sušičkou A/A
Spotřeba vody na cyklus, l 7
Rozměry (šxvxh), cm 55x50x43,8
Programy, ks. 7
Přibližný 16 000

Výhody, na které upozorňují majitelé kompaktní pračky:

Lze myčku umístit vedle varné desky?

Není žádným tajemstvím, že domácí spotřebiče se mohou při nesprávné instalaci vzájemně poškodit. Některé spotřebiče se k sobě hodí, jiné ne, a to je třeba mít na paměti, když začínáte plánovat kuchyň. Nyní se podíváme na to, zda může myčka nádobí stát vedle sporáku, a dotkneme se také otázky blízkosti myčky nádobí a ostatních spotřebičů. Podívejme se, jaké závěry z toho lze vyvodit.

READ  Kávovar Delonghi na mletou kávu kde naplnit

Výrobci se snaží vyhovět všem požadavkům spotřebitelů, a proto vyrábějí myčky různých typů:

  • Stacionární jednotky. Jedná se o volně stojící stroje, které lze umístit na podlahu, pokud jsou plné, nebo na stůl, pokud jsou malé. Nepotřebují opravovat, jsou soběstačné. Lze je přenášet z místa na místo. Hlavní je zajistit jim vodu a elektřinu.
  • Vestavěný. Tyto stroje lze instalovat do kuchyňských skříněk, pod dřez, pracovní desku. Mohou být zcela nebo částečně vestavěné.

Může být myčka umístěna vedle trouby??

Myčka nádobí je neuvěřitelně praktický spotřebič s mnoha užitečnými funkcemi. Ulehčují život modernímu člověku a jsou skutečnou úsporou času pro člověka, který musí ve dne v noci něco zařizovat. Pokud jde o rozdělení prostoru v kuchyni, zejména v kuchyních s malým prostorem, lidé mají problém umístit všechny potřebné spotřebiče a nábytek. Při instalaci moderní technologické kuchyně je tedy třeba zohlednit několik důležitých pravidel. Chcete-li zajistit co nejdelší životnost všech spotřebičů, je důležité je správně umístit. Jednou z prvních věcí, kterou je třeba zvážit, je, zda lze myčku umístit vedle trouby.

Lze myčku umístit vedle varné desky?

Při nákupu myčky nádobí je jednou z otázek, které si mnozí lidé kladou, zda chtějí myčku umístit vedle varné desky? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte se nad ní zamyslet podrobněji.

Při instalaci myčky nádobí je nejprve nutné vědět, kam ji umístit. Důležitá je úroveň pohodlí pro samotnou matku. Důležité je také vybrat bezpečné místo pro myčku, aby fungovala za správných podmínek. Proto je nutné zjistit, zda si můžete dovolit umístit myčku vedle varné desky.

Jak lze myčku umístit pod varnou desku??

Při navrhování kuchyní je prostor často velmi důležitý. Malé prostory znemožňují umístění velkého množství domácích spotřebičů. Ale i v malých chruščovkách je možné maximálně využít omezený prostor a zabudovat do nich všechny potřebné spotřebiče. Zatímco trouba a varná deska jsou rozhodně ne, myčka nádobí je kamenem úrazu. Mnoho hospodyněk je ochotno se jí vzdát, protože si myslí, že by bylo nemožné umístit myčku pod varnou desku.

Taková instalace vyžaduje zohlednění mnoha požadavků a nuancí, aby se spotřebiče vzájemně neovlivňovaly a nezkracovala se jejich životnost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS