Lze pánev vložit do trouby?

Tuto univerzální čajovou soupravu lze použít na jakémkoli povrchu. je kompatibilní s plynovými, elektrickými, sklokeramickými a halogenovými varnými deskami. Nepřilnavé nádobí Rock by Starfrit je vhodné i pro smažení v troubě. Nezapomeňte používat kuchyňské rukavice nebo chňapky, protože rukojeti v troubě jsou horké.

Chcete-li se ujistit, že je nádobí vhodné do trouby, podívejte se na dno pánve. Měla by být označena nápisem, zda ji lze či nelze používat v troubě. Jiný způsob. v návodu zjistěte, jakou maximální teplotu vaše pánev vydrží, aniž by se poškodila.

Speciální funkce

Skleněné nádobí do trouby je mezi milovníky vaření velmi oblíbené. Mnoho moderních hospodyněk se však stále bojí používat ji k pečení v troubě, protože ji považují za příliš křehkou a nebezpečnou. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Skleněné nádoby odolávají teplotám vyšším než 300 °C.

Tepelně odolné sklo je ideální nejen do trouby, ale také do mikrovlnné trouby. To je nepochybně důvod, proč si tyto výrobky oblíbilo mnoho moderních spotřebitelů. nejen ženy v domácnosti, ale i profesionální kuchaři.

Skleněné nádobí je ideální pro přípravu pokrmů z masa a ryb. Kromě toho můžete připravit velké množství pudinků a nákypů, například zeleninové nákypy. Můžete také péct dorty a další dezerty.

Nádobí ze speciálního žáruvzdorného skla je k dispozici v mnoha variantách. Mohou být čtvercové, obdélníkové, oválné nebo kulaté. Pánve s nízkým okrajem jsou ideální pro přípravu nákypů nebo mletých koláčů, zatímco pánve s vysokým okrajem lze použít na maso, ryby nebo sušenky.

Ze skla se vyrábějí také prostorné pražiče se speciální mřížkou. Tvar potraviny je obvykle obdélníkový nebo čtvercový. Na této pánvi lze snadno péct ryby, maso nebo zeleninu.

Hrnce na kachny jsou také vyrobeny ze silného žáruvzdorného skla a mají snadno použitelná víka. Obecně má silnější stěny než pánve nebo fritovací hrnce. Díky tomu je jídlo připravené v hrnci na kachny dokonalé a obzvlášť chutné.

Kdo rád peče jednotlivě nebo po částech, může si vybrat skleněnou mísu. Lze je použít jako malé košíčky na pečení muffinů nebo koláčů. Tyto konzervy jsou také ideální pro přípravu mletého masa, zeleninových pokrmů nebo míchaných vajec.

Vlastnosti vaření na litinové pánvi

Jedná se o jedno z nejoblíbenějších nádobí profesionálních kuchařů i žen v domácnosti.

Používání litinové pánve má své specifické vlastnosti.

  • Všechny pokrmy připravené z těchto produktů si díky povaze materiálu zachovávají plnou chuť.
  • Slitina železa a uhlíku v kombinaci s křemíkem a fosforem činí z této pánve ideální nástroj pro použití v kuchyni.
  • Všechny strany i dno se zahřívají rovnoměrně a na každé straně je stejná teplota.

To je jedna z jeho hlavních funkcí. Při vaření nečekejte, až bude jídlo zcela uvařené, ale raději ho sundejte z plotny a nechte ho dusit. Teplota uvede pokrm do stavu plné tepelné úpravy sama.

Nejčastěji používané pánve mají průměr 26 a 28 centimetrů.

Upozorňujeme, že pokud chcete prodloužit životnost kuchyňského náčiní, raději se vyhněte vaření omáček s vínem nebo octem na litinové pánvi. Tímto způsobem pouze poškodíte povrch varného nádobí. Takové vaření vede pouze ke zkažené pánvi a jídlu, které je cítit a chutná po kovu.

Nedoporučuje se pro rybí pokrmy, které není třeba připravovat na oleji nebo v aromatickém koření.

Co byste neměli dávat do trouby

Moderní povlaky. žula, mramor, teflon. snižují množství tuků používaných při vaření, nedovolují jídlu přilnout, zachovávají si své užitné vlastnosti. Toto nádobí se snadno čistí. Některé výrobky však nejsou vhodné pro pečení.

READ  Kolik mleté kávy vložit do kávovaru

Typy povlaků

Smaltované nádobí není vhodné pro vysoké teploty. Pečení v troubě na pánvi pokryté tímto povlakem je nebezpečné: smalt popraská a jeho drobné částečky se dostanou do jídla.

Pokud je nádobí opatřeno řídkou barevnou glazurou, nemělo by se v troubě používat. Povlak popraská a zkazí se.

Teflon, který se často používá k vytvoření nepřilnavé vrstvy na hliníkových pánvích, nemá rád vysoké teploty. Maximální teplota až 220 250 °C. Pro většinu pokrmů je dostačující, pokud je obal neporušený. Teflon se může opotřebovat a po delší době náročného používání by nevydržel ani krátké namočení v troubě při 150 °C.

Typy víček

Pokud se pokrm dusí nebo dusí, je nejlepší jej přikrýt, aby se šťáva, vývar a omáčky neodpařovaly. Víko je proto třeba vybírat pečlivě. Ideální je, pokud je dodávána s pečicí pánví.

pánev, vložit, trouby

V troubě nepoužívejte víka s plastovými nebo dřevěnými částmi (knoflíky, rukojeti). Nejlepší jsou skleněné s kovovými držáky na nádobí.

Tip:! Vařený pokrm je nejlepší přikrýt hliníkovou fólií.

Litinové pánve jsou obvykle vyrobeny ze stejného materiálu jako poklice. Perfektně sedí, nemají žádné mezery a výjimečně dobře udržují teplotu uvnitř nádoby. Silikonová víka fungují dobře na varné desce i v troubě.

Typy rukojetí

Výrobci vybavují pánve vhodné na pečení speciálními rukojeťmi. Lze je bezpečně používat v troubě.

  • rukojeti nejsou z odnímatelného plastu;
  • dřevěné pánve;
  • Bakelit: při zahřátí nad 200 °C nebo po dobu delší než 15 minut hoří.

Při používání pánví s odnímatelnými rukojeťmi je třeba věnovat zvláštní pozornost jejich upevnění: někdy mají plastové části. Tyto výrobky by se neměly používat v troubě.

Používání pánve k vaření v troubě. je její použití bezpečné?

Trouba je určena k přípravě různých pokrmů: nákypů, koláčů, prvních chodů, hamburgerů, kousků masa a drůbeže, zeleniny a ovoce. Někdy je třeba část jídla vařit na sporáku a část v troubě. Speciálně pro tento účel se vyrábějí tácy, kotle, pražiče, formy. Pokud tento typ pánve není k dispozici, postačí normální pánev. Lze jej vložit do trouby, budeme uvažovat v článku.

V minulosti byly pro pečení v troubě k dispozici pouze plechy, pánve a kachní pekáče. Nyní je k dispozici řada materiálů s nepřilnavým povrchem nebo bez něj.

Při výběru výrobku do trouby je třeba dodržovat následující pravidla:

Nepřilnavé pánve se nesmí čistit abrazivními prostředky. K obracení a míchání potravin používejte pouze dřevěné nebo silikonové špachtle a lžíce.

Litina

Je to nejlepší volba pro troubu. Silné stěny a dno pánve zajišťují rovnoměrný ohřev pokrmů, nepřipalují se a zachovávají jejich přirozenou chuť a vůni. Litina má vynikající přirozené nepřilnavé vlastnosti, dlouho drží teplotu a nemá problém s přehřátím. Používá se k dušení a pečení masa v kusech nebo porcích, k pečení koláčů a bochníků, kynutých koláčů a sušenek.

Litinové nádobí je třeba po zakoupení důkladně umýt, osušit a namazat rostlinným olejem nebo sádlem. Poté vložte na 30-40 minut do trouby vyhřáté na střední teplotu (150 200 °C). Tím se zaplní póry litiny, aby se jídlo nepřichytilo k pánvi.

Doporučení pro použití litinové pánve:

  • Do velmi horké trouby nevkládejte studené nádobí;
  • při vaření masa nebo drůbeže nepřidávejte tuk;
  • Při pečení koláčů nebo bochníků vyložte dno a stěny pečicím papírem;
  • Chcete-li vařit ryby a maso s nízkým obsahem tuku, zakryjte dno a stěny hliníkovou fólií, aby se jídlo nepřichytilo.

Pánev můžete po použití umýt všemi typy čisticích prostředků a nemusíte se obávat hrubého čištění. Suché utírání proti rezavění. snadno se odstraní, ale zápach zůstává dlouho.

Tip! Pokud se objeví rez, je třeba problematická místa nasolit, opláchnout a důkladně vysušit.

Pokud nejsou pánve uloženy jedna v druhé, je ještě lepší povrch po umytí znovu naolejovat.

Ocel

Výrobci udávají teplotní limity pro konkrétní modely. Na dně nádobí jsou vytištěny informace ve formě obrázků nebo nápisů.

READ  Indikátor zámku Indesit wiu 81 bliká

Ocelové pánve s těmito vlastnostmi jsou vhodné do trouby:

Ocelové pánve jsou dobré, protože se rovnoměrně zahřívají, rychle vaří a nepřipalují se.

Užitečné na! Chcete-li odstranit připálené potraviny, jednoduše ohřejte vodu na pánvi a přidejte 1 lžíci soli. л. soli, přiveďte k varu, stáhněte z ohně a nechte 30-40 minut odstát. Poté opláchněte, otřete do sucha.

Pánev lze vložit do vyhřáté trouby, což u jiných materiálů není možné. Ocel nereaguje s potravinami, takže pánev nemá žádný vliv na chuť a vůni.

Keramika

Ideální pro přípravu omelet, nákypů a pečení. Díky porézním stěnám se rovnoměrně zahřívá a uchovává živiny a chutě. Stejně jako litinové spotřebiče by se keramické nádobí nemělo vkládat do vyhřáté trouby: teplotní šok způsobí, že pánev popraská.

Pokud je keramika potažena glazurou, jídlo se na ni nemůže přichytit. Vysoké teploty však stěny připalují, proto jsou keramické pánve vhodnější pro pomalé vaření.

Tip! Chcete-li odstranit inkrustaci a mastnotu na keramickém nádobí, jednoduše zahřejte vodu s kyselinou citronovou.

Další nuance. tyto výrobky mají často neodnímatelné plastové rukojeti. Proto by se nikdy neměly vkládat do trouby.

Hliník

Pokud je tento materiál tenký, je lepší tuto pánev pro vaření v troubě nepoužívat. Zdeformují se, jídlo se připálí a zkazí. Dno a stěny by měly mít tloušťku alespoň 2,5-3 mm.

Většina moderních hliníkových pánví je opatřena nepřilnavým povrchem. Protože se teflon používá nejčastěji, nedoporučuje se používat v troubě. Pokud ji nepoužíváte pro velmi nízké teploty, do 200 °C.

Hliníkové pánve bez povrchové úpravy se snadno připalují, takže při vaření musíte používat tuk nebo velké množství tekutiny.

Aby se jídlo v takové pánvi nepřipálilo, potřete ji olejem, přidejte hrst soli, zahřejte ji nad ohněm a opláchněte. Získáte ochranný povlak, který uzavře póry.

Lze do trouby vložit pánev s nepřilnavým povrchem, která má rukojeti a poklici?

Je nemožné spočítat počet receptů na všechny pokrmy. K jejich neuvěřitelnému množství se pravidelně přidávají variace kuchařských technik. Například konvenční řízky se již nesmaží pouze na pánvi, ale také se pečou v troubě. Abyste si ušetřili spoustu starostí, musíte zjistit, zda můžete péct na pánvi v troubě. Pak už stačí jen vyndat z plotny a vložit do trouby. Ne každá pánev je pro tento druh práce vhodná.

Než začnete vařit na sporáku s úmyslem péct v troubě, musíte najít správnou pánev pro tuto práci.

Do trouby můžete vložit pánev?

Pánve vhodné pro použití ve sporácích a troubách jsou vyrobeny z litiny, nerezové oceli, mědi, hliníku, keramiky nebo kombinace těchto materiálů. Pro bezpečné použití v troubě musí být všechny součásti plechu vhodné pro použití v troubě.

Nerezová pánev. Nejlepší volba pro použití v troubě. Nerezová pánev se velmi těžko poškozuje, a to i při velmi vysokých teplotách. Nerezová pánev je vhodná do trouby a myčky nádobí.

pánev, vložit, trouby

Hluboká pánev s poklicí Royal Kuchen 24 cm. recenze

Nevím proč, ale pánve v mé kuchyni dlouho nevydrží, bez ohledu na to, jak drahé nebo ne, dříve nebo později se nepřilnavý povlak zhorší, vzhled nechává hodně žádoucí, i když vždy dodržuji pravidla používání, při vaření používám pouze silikonový kartáč, umývám měkkou houbou, nepoškrábu atd.д.

Zatímco pánev Royal Kuchen můžete stále najít v obchodech, píšu tuto recenzi!

, Koupeno za 999 ( nebo 900, ach paměť!).

Pánev byla zabalena do fólie a kartonového obalu, výrobce na přední straně uvedl stručné údaje o pánvi:

Vhodné pro plynové, indukční, sklokeramické a elektrické varné desky,

Lze mýt v myčce nádobí.

Na zadní straně jsou uvedeny podrobné informace o pánvi:

Pánev je dost hluboká, nepřilnavý povrch, povrch je na dotek trochu drsný, jak se ukázalo později při používání, kvůli tomu se asi po měsíci těžko čistí, měkká houbička to nezvládne, tvrdou se nedá poškrábat, je potřeba něco mezi tím.

READ  Jak vyčistit vnitřek mikrovlnné trouby před spálením

Takto původně vypadala krytina:

Takže po 4 měsících si můžete všimnout, že povlak mírně ztmavl, už není ideální.

Nemůžu to poškrábat, měkká houbička nepomůže, risknu to s tvrdší houbičkou.

Dno pánve je tlusté a pánev samotná je těžká; není snadné držet vařené jídlo jednou rukou!

Velmi cool, že víko bylo přiloženo, je vyrobeno ze skla, okraj je pogumovaný, ukazuje se, že skleněná část víka je vložena do gumového „ráfku“.

V případě potřeby můžete ráfek vyjmout a vše řádně umýt od mastnoty.

Nemohu se nezmínit o rukojeti víka, která je v řadě bodů velmi praktická:

Ve víku je speciální otvor, přes jeho vodu přichází pod rukojeť krytu, všechny nečistoty jsou dokonale umyté, myslím, že mnozí jsou obeznámeni s problémem, když je víko pevně připojeno k rukojeti, ale malá mezera mezi nimi stále je, z tepla mezi víkem a rukojetí mlhy povrchové sklo, špinavé a špatné umyté, s tímto krytem je jiný, je snadné umýt!

Díky svému tvaru lze poklici otočit a položit na stůl, přičemž vlhkost z poklice nešpiní povrch stolu, a během vaření, když je poklice zavřená, lze špachtli položit přímo na rukojeť poklice, což je také obrovská výhoda!

Rukojeť je velmi pohodlná, dobře padne do ruky.

Rukojeť je odnímatelná, což je také velké plus, pánev při skladování zabírá méně místa a není problém ji dát do lednice. Rukojeť lze snadno odpojit, stačí stisknout tlačítko.

Ale je snadné ji oddělit pouze zpočátku, ale po nějaké době používání se rukojeť stává obtížnějším oddělením, něco se zasekne, je tam popel, zdá se, že nemá rád vysokou teplotu a navíc nikdy nebyl v troubě, pouze na sporáku a už začal zaseknout, obecně je to divné.

Abych prodloužil životnost pánve, dělám přesně to, co uvádí výrobce. Pánev však časem ztratila svůj původní vzhled.

Po dobu 4 měsíců bylo jen málo dní, kdy jsem nevařila na pánvi, nepekla maso, ryby, nedělala různé omáčky atd.

Přestože je nyní povrch pánve mírně zdrsněný, nepřichytává se k jídlu; jídlo se na něj může přichytit jen zřídka, například těstoviny nebo omeleta.

Tvarohové koláčky jsem smažila na kapce kokosového oleje:

Tipy a triky

Při výběru správné pečicí pánve věnujte pozornost nejen materiálu, ale také tvaru pánve. Nezapomeňte, že pánev nesmí zabírat celý prostor trouby, jinak se jídlo upeče nerovnoměrně. Nejlepší jsou středně velké kulaté nebo čtvercové pánve, aby v troubě bylo dost místa pro cirkulaci horkého vzduchu.

Při výběru výrobku věnujte pozornost výšce ráfku. Výrobky s nízkými okraji jsou ideální pro přípravu pizzy nebo omelet. Pro koláče a nákypy vybírejte výrobky se střední výškou. Naopak pánve s vysokým okrajem se skvěle hodí na vaření masa.

Nejlepší jsou pánve s odnímatelnými nebo krátkými rukojeťmi. K dispozici jsou také praktické dávkovací pánve.

Aby vám vybrané kuchyňské příslušenství dlouho vydrželo, je třeba dodržovat pravidla používání a péče. Například pánve se speciálním nepřilnavým povrchem by se neměly čistit abrazivními čisticími prostředky.

Nádobí bez povrchové úpravy nebo s povrchovou úpravou vypadá ošklivě a rychle se připaluje. Abyste předešli poškození chuti pokrmu, ujistěte se, že pánev čistíte pomocí.

Vyhněte se výběru nádobí s dekorativním povrchem. Vysoké teploty mohou po nějaké době ztratit krásu minulosti.

Vezměte prosím na vědomí, že můžete péct na pánvi, která vydrží vysoké teploty: od 240 °C a více.

Jak zapéct pokrm na pánvi v troubě, se dozvíte v následujícím videu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS