Zmrazení dýně na zimu a příprava chutného pokrmu?

Dýně je nejen nezbytným halloweenským atributem, ale také zdravou zeleninou, která obsahuje mnoho živin nezbytných pro lidský organismus.

Produkty, o kterých jste nevěděli, že se dají zmrazit. nápady pro skladování!| Perfektní

Kyselina askorbová v zelenině posiluje imunitní systém, vzácný vitamin T pomáhá normalizovat trávení a předcházet chudokrevnosti a vitamin K posiluje kosti.

Tato oranžová zelenina je navíc bohatá na vitaminy A, D, E, F, PP, vápník, fosfor, draslík, železo, vlákninu a rostlinné cukry. Proto se dýně na zimu uchovává různými způsoby.

Skladuje se například ve sklepě, suší se, suší a dokonce i konzervuje. Mnoho lidí se ptá, zda mohou dýni zmrazit v mrazáku? Samozřejmě můžete a měli byste. Další informace o tom, jak zmrazit zeleninu na zimu.

Způsoby zmrazení dýně

Důležité je uchovávat zmrazenou dýni 5-10 měsíců. Poté ztrácí své zdravé vlastnosti a může se stát nechutným. Zelenina se nedá dlouho uchovat, pokud je normálně zmrazená. Dýni lze zmrazit několika způsoby.

Raw

Vyberte si zralé a pevné ovoce. Bez známek hniloby. Měla by být nakrájená (dýně nakrájená na porce se dobře uchovává). Čerstvá dýně se omyje, oloupe a nakrájí na plátky. Pokud není zmrzlá. Vložte ji do mrazničky. Je lepší, když se v bezprostřední blízkosti nenachází žádné jiné jídlo. Kousky ovoce osušte papírovou utěrkou. Teprve poté se připravené kousky vloží do plastového sáčku. Můžete také použít plastovou nádobu.

zmrazit, dýni, mrazáku

Lze plátky dýně uchovávat v mrazáku? ? Druhým způsobem je zmrazení nakrájené dužiny syrové dýně. Zeleninu oloupejte, nastrouhejte na struhadle a vložte do sáčku. Musí mít speciální pečeť. Kousky nebo dužina by měly být pevně zabaleny v sáčku a přebytečný vzduch by měl být vymačkán. Skladování se nezdá být problémem.

Dýni nerozmrazujte a poté ji nevkládejte zpět do mrazničky. Opakované zmrazení zničí chuť.

Po uvaření

Lze dýni po uvaření zmrazit? Zmrazování je metoda, která funguje i u polotovarů. Poté stačí hotový výrobek vyjmout a znovu ohřát. Ovoce předem oloupejte. K oloupání slupky použijte dlouhý ostrý nůž. Jednou rukou ovoce pevně držte a druhou loupejte. Krouživými pohyby odřízněte tvrdou slupku a ovoce otočte. Poté se ovoce nakrájí na malé kousky.

Do malého hrnce nalijte trochu vody a přiveďte ji k varu. Kousky ovoce vložte do vroucí vody a blanšírujte je v ní asi 4 minuty. Dýně tak získá šťavnatost a lze ji zmrazit do měkka.

Kousky zeleniny krátce podržte v horké vroucí vodě a neustále míchejte lžící. Nepokládejte jídlo na pánev déle než 5 minut.

Krátká tepelná úprava zachovává všechny vitamíny a minerály, na které je dužina bohatá. Dalším krokem skladování je zmrazení.

Po blanšírování plátky opatrně položte na čistý plech a nechte z nich odtéct přebytečnou tekutinu. Plátky rozložte tak, aby se za tepla neslepily. Tác s uvařenými kostkami vložte do mrazničky ke zmrazení. Jak správně zmrazit nakrájenou a usušenou dýni ? Jakmile kousky ztuhnou, sejměte je z plechu a rozdělte je do dávek. V mrazáku se zmrazí.

READ  Rozdíl mezi ručním a jemným praním

Pro dětskou výživu

Jak zmrazit zdravé dětské ovoce na zimu? Lze celou dýni zmrazit v mrazáku? ? Dietní zelenina je bohatá na zdravé minerály. Ovoce obsahuje látky, které jsou nezbytné pro vývoj dítěte. Dítě výrobek dobře snáší. Proto je pediatry zařazen na seznam schválených příkrmů do 1 roku věku.

Při prvním krmení lze zeleninu vařit čerstvou nebo zmrazenou v již uvařeném stavu. Nezamrazujte však celé ovoce. dýni v podobě pyré zmrazte v mrazáku.

Tato technika je obzvláště užitečná pro přikrmování. Kousky není třeba dávat na plech. Ke zmrazení používáte zeleninovou směs. Přidá se cuketa nebo jiná zelenina, lehce se podusí na pyré a poté se vychladí ve vzduchotěsných sáčcích se sponou.

Jak dlouho můžete dýni uchovávat v mrazáku? ? Tento polotovar samozřejmě nemůžete uchovávat po mnoho měsíců. Dětskou výživu ze zdravého výrobku můžete zmrazit na týden nebo déle. Otevřete sáček s pyré, když maminka nemá čas na hraní v kuchyni. Lze ji rozmrazit v mikrovlnné troubě.

Recepty na mražené pokrmy z dýně

Nejlepší mražený pokrm z dýně je kaše nebo bramborová kaše s dalšími přísadami:

 • Výrobek je rozmrazen.
 • K rozmrazeným kostkám zeleniny přidejte rýži nebo proso.
 • Kaši uvařte doměkka.
 • Podle chuti se přidá sůl, cukr a máslo.
 • Plátky rýže můžete vložit do trouby. Nepoužívejte hrnec, ale velký kotel nebo hrnec na smažení. Kaše v troubě je křehká.

Dužina se zmrazí a lze z ní připravit bramborovou kaši nebo ji osmažit. Používá se také k pečení muffinů nebo smažení palačinek. Některé hospodyňky přidávají ovocnou dužinu po zmrazení do náplní do kastrolů nebo do mletého masa. Zelenina dodává pokrmu zvláštní pikantní chuť. Zralou dýni si můžete zamrazit na celou zimu a postupně potěšit svou rodinu chutnými pokrmy s touto zeleninou.

Pokud je dužina určena pro dítě, jednoduše ji vyjměte ze sáčku, položte na talíř a vložte do trouby nebo mikrovlnné trouby. Tato bramborová kaše má vysokou výživovou hodnotu. Různé kuchařky obsahují mnoho chutných receptů.

Z dýně lze připravit také efektní první chody a saláty.

Balení a balení

Kontejnery hrají při skladování důležitou roli. Nejčastěji používají to, co je po ruce: plastové vany nebo sáčky. Lze použít jakýkoli druh nádoby, který vyhovuje velikosti a způsobu zmrazování. Dýni lze na zimu zmrazit v rozmačkané formě, ve formě na led nebo v plastové nádobě. V druhém případě je vhodné před naskládáním bramborové kaše na dno sáčku položit plastovou fólii. To usnadňuje vyjmutí potravin po jejich rozmrazení.

Při plnění do sáčků je nejlepší naplněný sáček vytvarovat do ploché nádoby. Zabírá to méně místa a polotovar se lépe dávkuje.

Nejlepší možností balení jsou vakuové sáčky. První výhodou je, že potraviny vydrží déle čerstvé, aniž by se do nich dostávaly cizí příchutě nebo proudy vzduchu. Za druhé, mražená zelenina zabírá v mrazáku málo místa. Dýně se obvykle zmrazuje v malých dávkách. Tímto způsobem se vyhnete rozmrazování a znehodnocování příliš velkého množství potravin.

READ  Kuchyňský mixér s nerezovou mísou

Jak zmrazit dýni na zimu?

Vhodné pro přípravu kaší a dětských pyré.

Jak zmrazit dýni na zimu v kostkách:

 • Zeleninu oloupejte, nakrájejte na kostičky a osušte papírovou utěrkou, abyste ji zbavili vlhkosti.
 • Poté ji položte na plastový talíř a nechte ji několik minut v mrazáku. Nechte kostky chvíli zmrazit a ztuhnout.
 • Poté je vložte do vzduchotěsného sáčku nebo do speciální nádoby určené ke zmrazení.
 • Dýni lze připravit i jinak, již uvařenou.

Zralá zelenina

Jak zmrazit dýni?

Skvělou možností je nakrájet zeleninu na struhadle. Tato varianta je vhodná, pokud ze zeleniny běžně neděláte kaše, ale používáte ji jako přísadu do pečiva a palačinek. Je to skvělá volba pro snídani a krmení dětí, které nechtějí jíst dýni.

Jak zmrazit dýni:

 • Při této metodě je třeba ovoce umýt, oloupat, odstranit semínka a nastrouhat. Nejlepší je, když je hrubá, pak získáte jakési vločky. Poté se zelenina vloží do plastového sáčku.
 • Sáček s vakuovým těsněním je nejlepší volbou. Vhodné jsou běžné nebo mrazicí nádoby.
 • Nezapomeňte, že nádobu nemusíte naplnit potravinami až po okraj, protože se po zmrazení mohou mírně zvětšit. Abyste zabránili prasknutí sklenice nebo nádoby, nechte v ní trochu místa.

Balení

Jak správně rozmrazovat před použitím

Proces rozmrazování přímo závisí na způsobu zmrazení potravin a jejich použití. To lze provést několika způsoby:

 • Dýňové pyré rozmrazte v mrazničce na spodní polici nebo v mikrovlnné troubě.
 • Pro přípravu kaší nebo dušených pokrmů je předem nerozmrazujte. Po zmrazení ji vložte do vroucí vody nebo mléka a poté do ní vložte ostatní ingredience.
 • Dýně se přidává těsně před podáváním, aniž by byla předem rozmražena.

Důležité! Již rozmražený výrobek znovu nezmrazujte. Zeleninu je proto třeba rozdělit na porce tak, aby nezůstal žádný přebytek.

Dýně na zimu zamrazte jako pyré

Podle mnoha zpráv je nejchutnější dýňové pyré pro zmrazení na zimu z pečené zeleniny. Při pečení není nutné dýni ani loupat. Zeleninu jednoduše rozkrojte na dvě části a odstraňte z ní všechna semínka. Pokud je ovoce malé, lze ho upéct přímo napůl. Jinak se každá polovina rozkrojí na několik širokých plátků.

Plátky nebo půlky dýní se vloží do trouby vyhřáté na 180-200 °C a pečou se asi hodinu. Dýně by měla být měkká. Po vychladnutí můžete dužinu ze slupky snadno vyškrábat železnou lžící a rozmixovat ji v mixéru.

Pokud nemáte troubu, můžete plátky dýně předem povařit ve slupce.

V každém případě to trvá dalších 40-50 minut. Po vychladnutí se dužina stejně snadno oddělí od slupky a propasíruje vidličkou, pěchovadlem nebo mixérem.

Dýňové pyré se nejlépe zpracovává v malých nádobách nebo formách na mražení. V tomto případě se vloží do mrazničky, nechají se zmrazit, poté se vyjmou z forem nebo nádob a vloží se do silných plastových sáčků k uskladnění. Tato metoda umožňuje připravit pokrm, který je po rozmrazení téměř připraven ke konzumaci. Dýňové pyré se proto do pokrmu přidává až na samém konci vaření.

Mražené pečené dýňové pyré je skvělým doplňkem dětské stravy. Lze jej také přidávat do různých druhů pečiva, kaviáru, hamburgerů, suflé a džemů. Z dýňového pyré lze připravit kissel, různé nápoje, například smoothies.

READ  Proč zmrzlina v mrazáku nezmrzne?

Zmrazování dýně s mrkví a cuketou jako doplňkové potraviny

Mražené zeleninové pyré je ideální pro dětskou výživu a po rozmrazení ho stačí pouze ohřát. Dýni můžete na zimu zamrazit, ale můžete zamrazit i téměř jakoukoli jinou zeleninu.

Zeleninovou směs můžete připravit podle následujícího receptu:

 • Nakrájejte dýni na velké plátky.
 • Mrkev omyjte, oloupejte a odřízněte slupku.
 • Cuketu nakrájejte na dva kusy.
 • Zeleninu vložte do vyhřáté trouby a pečte asi 40 minut při 180 °C.
 • Po vychladnutí oddělte dužinu od dýně a cukety a rozmixujte je v přibližně stejném poměru s mrkví, poté je v mixéru rozmixujte na pyré.
 • Rozetřete zeleninovou kaši do několika nádobek od jogurtu a vložte je do mrazničky.

Recepty

Dýni zmrazte syrovou (čtvrtky, plátky, kostky, strouhanou) nebo předvařenou (dušenou, blanšírovanou nebo vařenou), nejčastěji jako pyré.

 • Zeleninu rozkrojte na polovinu a poté ji nakrájejte na plátky a pečte v troubě o teplotě 180-200 °C asi hodinu.
 • Vypečenou dužinu vyškrábněte kovovou lžící a nakrájejte. Nepřidávejte cukr, sůl ani jiné koření.
 • Po vychladnutí dýni lžící rozdělte do mrazicích nádob.

Jak zmrazit plátky dýně na zimu? Zmrazte v kostkách pro skladování:

 • Dýni nakrájenou na stejně velké kousky položte na rovnou plochu v jedné vrstvě tak, aby se kousky vzájemně nedotýkaly.
 • Dejte na několik hodin do mrazáku.
 • Zmrazte zeleninu na pevné kostky a vložte ji do připravených plastových sáčků.

Jak zmrazit rozdrobenou dýni na zimu?? Rozdrcenou dýni zmrazte následujícím způsobem:

Tato dýně je vhodná zejména na pečení.

 • Pokrmy podávané v dýni vypadají velmi působivě.
 • Chcete-li se zbavit přebytečné vlhkosti během pečení, můžete připravené kousky dýně předem osolit a nechat několik hodin odležet, poté je utřít papírovou utěrkou.
 • Pro lepší vstřebávání beta-karotenu rozpustného v tucích, na který je dýně bohatá, je vhodné přidávat do dýňových pokrmů mléko a máslo.

Lze dýni zmrazit na zimu v syrovém stavu? Vakuové zmrazení syrové dýně v tomto

Dýně je krásná, chutná a zdravá. Skvělé pro dětskou a dietní stravu. V Rusku je tato zelenina dovezená z Ameriky známá od 16. století, tedy o 300 let dříve než brambory. A získala si vynikající pověst.

Mimochodem, dýně je skvělá nejen na vaření, ale také v kosmetice, jako základ omlazujících a tonizujících masek na pleť a vlasy.

Pokud nevíte, co můžete ze zmražené dýně připravit, můžeme vám pomoci. Připravili jsme pro vás řadu receptů na chutné a zdravé pokrmy z dýně: lívance, palačinky, muffiny, nákypy, první chody a soté, dušenou zeleninu a maso, kaše a saláty, stejně jako náplně do koláčů a různé omáčky.

Zásoba této báječné zeleniny, i když malá, je proto nezbytná v každé domácnosti.

Dýně patří k těm velkým ovocným plodinám, které nesníte najednou, i když jsou všichni v rodině fanoušky kaší, nákypů a dalších pokrmů z ní. Snadný způsob, jak se zbavit zbytků, je zmrazit je. Správným přístupem získáte zdravý a čerstvý produkt, který je vždy připraven k rychlé spotřebě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS