Mohu domácí zakysanou smetanu zmrazit v mrazáku?

Trvanlivost tohoto fermentovaného mléčného výrobku je velmi krátká. Všechny zakysané smetany, ať už domácí nebo kupované, by se měly uchovávat v mrazáku. Při pokojové teplotě se může zkazit během několika hodin.

Dříve (a na vesnicích i nyní) se k uchovávání zakysané smetany používaly hliněné nádoby se stejnými víčky. Aby se prodloužila životnost výrobku a zachovala jeho vůně a chuť, namáčel se do hrnce kousek cukru.

zmrazit, zakysanou, smetanu, mrazáku

Abyste chutný produkt co nejlépe využili, existuje několik jednoduchých pravidel pro konzumaci a skladování

 • Abyste prodloužili životnost zakysané smetany, nesmí se do nádoby se lžící dostat drobky a jiné potraviny. musí být čistá a suchá;
 • do hrnce s kysanou smetanou se smí ponořit pouze čistá lžíce, předem spařená vroucí vodou;
 • Jediné materiály vhodné pro skladování zakysané smetany jsou sklo a keramika, plast a kov nejsou vhodné;
 • Nejlepší místo v chladničce pro zakysanou smetanu je prostřední police chladničky;
 • Na krátkou dobu ji vyjměte z chladničky, protože pokud zůstane příliš dlouho při pokojové teplotě, může se zkazit;
 • V nádobě na kysanou smetanu nikdy nenechávejte cizí předměty (např. lžíce);
 • Pokud se syrovátka začne oddělovat, měli byste takovou zakysanou smetanu co nejdříve spotřebovat, protože to znamená, že se brzy zkazí.

Mohu zakysanou smetanu zmrazit??

Trvanlivost tohoto zakysaného mléka je velmi krátká. Veškerá zakysaná smetana, domácí nebo uložená v chladničce. Tento výrobek se může zkazit během několika hodin při pokojové teplotě.

V minulosti (a na vesnicích i dnes) se hliněné nádoby se stejnými víčky používaly k uchovávání zakysané smetany. Aby se prodloužila životnost výrobku a zachovala jeho vůně a chuť, přidávalo se do hrnce trochu cukru.

Abyste chutný produkt co nejlépe využili, existuje několik jednoduchých pravidel pro jeho konzumaci a skladování:

 • drobky a jiné potraviny, které by se mohly dostat do nádoby se zakysanou smetanou, se do ní nesmí dostat lžící. musí být čistá a suchá;
 • Pouze ponořte čistou lžíci zakysané smetany do nádoby předem spařené vroucí vodou;
 • Jediné materiály vhodné pro skladování zakysané smetany jsou sklo a keramika; plast a kov nejsou vhodné;
 • nejlepší místo v mrazničce pro zakysanou smetanu je prostřední police chladničky;
 • Zakysanou smetanu na chvíli vyjměte z lednice, protože při příliš dlouhém ponechání při pokojové teplotě se může zkazit;
 • nenechávejte v nádobě se zakysanou smetanou žádné předměty (například lžíce);
 • pokud začne vytékat syrovátka, měli byste zakysanou smetanu co nejdříve spotřebovat, protože to znamená, že se brzy zkazí.

Metody zmrazování zakysané smetany

 • Zakysanou smetanu v nádobě vyšlehejte metličkou.
 • To pomůže lépe rozdělit tekutinu v těstě a také mu dodá jednotnější strukturu.
 • Zakysanou smetanu vložte do plastového sáčku nebo vzduchotěsné nádoby Pokud používáte sáček, odstraňte z něj přebytečný vzduch a zavažte jej.
 • Sáček nebo nádobu se zakysanou smetanou vložte do mrazáku.
 • Uzavřenou nádobu zmrazte:
 • Pokud jste koupili zakysanou smetanu a nehodláte ji brzy použít, je lepší ji ihned zmrazit.
 • Jednoduše vložte sáček nebo krabici zakysané smetany do mrazáku a nechte ji tam, dokud ji nebudete potřebovat.
 • Čím nižší je vlhkost v mrazničce, tím déle v ní zakysaná smetana vydrží.
 • Nezapomeňte na obal napsat datum vložení zakysané smetany do mrazničky.
READ  Zmrazení odtoku na zimu v mrazáku

Jak správně rozmrazovat mléčné výrobky?

Jak rozmrazit tvaroh z mrazáku? Tento proces má velký vliv na kvalitu výrobku, proto je nejlepší dodržovat několik jednoduchých pravidel.

To platí i pro mléko a zakysanou smetanu:

 • Pokud rozmrazujete tvaroh do nákypů, tvarohových koláčů a jiného pečiva, můžete ho nechat rozmrazit 2-3 hodiny při pokojové teplotě a poté ho nechat okapat.
 • Pokud se má tvaroh konzumovat syrový, je nutné jej pomalu rozmrazovat. Výrobek nechte v chladničce na spodní polici asi 10-12 hodin. Po uplynutí doby odlijte přebytečnou tekutinu.
 • Mléko a zakysanou smetanu je nejlepší rozmrazovat na spodní polici chladničky.
 • Ostatní druhy tvarohu (tj. necelozrnný tvaroh) konzumujte až po zmrazení a rozmrazení jako součást různých pokrmů, tj. po tepelné úpravě.
 • Můžete jíst rozmražený tvaroh, pokud si myslíte, že se brzy zkazí?? Já osobně ho syrový nejím, ale bezpečně ho používám k přípravě nákypů a sýrových koláčů.

Doba skladování

Stejně jako většina ostatních mléčných výrobků by se zakysaná smetana měla vždy skladovat v chladničce (v jakékoli oblasti) a nikdy při pokojové teplotě.

 • U uzavřených nádob je nejlepší řídit se datem použitelnosti uvedeným výrobcem na obalu.
 • Otevřená balení vydrží čerstvá 3 dny až 1 týden, pokud obal zakryjete neprodyšnou fólií nebo zakysanou smetanu přelijete do neprodyšné nádoby.

Neotevřenou zakysanou smetanu můžete uchovávat v mrazáku 3-6 měsíců.

Neotevřené nádoby se zakysanou smetanou mohou zůstat v mrazáku až rok.

Z obchodu

Mohu zakysanou smetanu zakoupenou v obchodě zmrazit?? Samozřejmě, pokud vám zbyde nějaký výrobek z obchodu, měli byste ho vyšlehat, stejně jako venkovskou zakysanou smetanu, a dát do skleněné (nebo keramické) nádoby a uložit do hlubin mrazáku na lepší časy. Měli byste ji rozmrazit stejným způsobem jako zakysanou smetanu na venkově: v lednici po dobu 24 hodin. Až na to, že takový výrobek bude vypadat méně reprezentativně než jeho přírodní „protějšek“: tekutá a hustá (pokud se to tak dá nazvat) část se oddělí. Rozpuštěnou zakysanou smetanu můžete samozřejmě znovu vyšlehat nebo jen odlít vzniklou tekutinu.

Někdy kupujeme v obchodech již zmraženou (a rozpuštěnou) zakysanou smetanu. Poznáte to podle toho, že se tekutá část oddělí od husté (alespoň trochu). Může se zakysaná smetana zmrazit, pokud již byla jednou zmražena?? Ne, v tom případě ji nic jiného nezachrání. Opakované zmrazení je velmi nežádoucí a dokonce kontraindikované. Takový zakysaný výrobek je lepší spotřebovat dříve, než mu vyprší datum spotřeby. Pokud nechcete zítra poslat zakysanou smetanu do koše, můžete z této nekvalitní suroviny upéct dort nebo sušenky.

Zmrazení do zmrazení

Několik tipů pro hospodyňky, které se nestydí za rozmraženou zakysanou smetanu. Zakysanou smetanu zakoupenou v obchodě lze uchovat a zmrazit v obalech:

 • Sáček nebo plastovou fólii se zakysanou smetanou vložte do mrazničky, aniž byste ji vytiskli.
 • Napište na obal číslo, kdy jste výrobek zmrazili, a datum, do kdy jej musíte použít. Zakysaná smetana může nyní zůstat v mrazničce až šest měsíců. Až ji budete potřebovat, vyjměte ji a dejte do lednice, aby se rozmrazila. Jakmile se výrobek rozpustí, je třeba jej lehce našlehat (nebo intenzivně promíchat lžící).
READ  Lze banány uchovávat v mrazáku

Váš průvodce zmrazováním zakysané smetany

Zakysaná smetana je mléčný výrobek, který poskytuje hladkou a krémovou verzi, kterou lze použít různými způsoby. Nejedná se o běžný mléčný výrobek a zcela přirozeně se jmenuje zakysaná smetana.

Pokud zakysanou smetanu neznáte, jedná se o zakysanou smetanu. Specifická kyselina mléčná a formy bakteriální kultury. Může být přírodní nebo speciálně přidaný do smetany za účelem fermentace.

Díky tomu je krém hustší a má lehce nakyslou chuť. Je opravdu vynikající a v mnoha domácnostech je oblíbenou potravinou. Zakysanou smetanu lze použít k mnoha různým účelům.

Zakysanou smetanu lze použít k přípravě nákypů a různých ohřívacích pokrmů. Zakysanou smetanu můžete použít do omáček nebo ji často použít jako náplň. Je velmi oblíbený jako příloha k mexickým pokrmům a mnoha dalším jídlům.

Jak se vyrábí zakysaná smetana

Lehce se zabývá procesem, při kterém se ze zakysané smetany vyrábí zakysaná smetana. Pokud chcete, můžete si vyrobit vlastní zakysanou smetanu. Samozřejmě si ho můžete v různých podobách zakoupit také v obchodě.

Můžete si pořídit jakoukoli zakysanou smetanu od light po odtučněnou nebo tučnou. Nehledě na to, že se dodávají v různých velikostech. Zakysanou smetanu si nyní můžete koupit i v měkkých baleních, takže si do ní můžete snadno přidat, co chcete.

Abyste měli představu, na čem pracujeme, když přecházíme na zmrazování zakysané smetany, mysleli jsme si, že by mohlo být užitečné podělit se o základní recept na výrobu zakysané smetany. Díky tomu budete mít jasnou představu o tom, co se používá a jak se zakysaná smetana vyrábí.

Některé recepty na domácí zakysanou smetanu vyžadují opatření na vaření, jiné naopak. Všechny jsou účinné a mají svůj vlastní jedinečný přístup k výrobě zakysané smetany. V tomto receptu nebudou žádné.

zmrazit, zakysanou, smetanu, mrazáku

Existuje několik způsobů, jak si vyrobit vlastní zakysanou smetanu, ale tento recept vám poskytne obecnou představu. Nezapomeňte, že účelem těchto kroků je pouze poskytnout vám určitou představu o procesu a o tom, co obsahuje výrobek jako celek.

Se zakysanou smetanou zakoupenou v obchodě se zachází jinak, protože se vyrábí ve velkém v továrně, ale obecná koncepce je stejná a stejné jsou i postupy skladování.

Zde je jeden ze způsobů výroby domácí zakysané smetany.

 • Budete potřebovat sklenici, mléko, dvojitou smetanu (použijte kvalitní smetanu) a čerstvou citronovou šťávu. Bude to vyžadovat čas na sezení a budete potřebovat prodyšnou látku. Stačí gáza nebo i lehký papírový ručník.
 • Všechny ingredience smíchejte přímo ve sklenici. Dobře promíchejte.
 • Přikryjte je utěrkou.
 • Látku můžete připevnit k víčku sklenice pomocí gumičky. Jen se ujistěte, že vše, co používáte, je prodyšné. Víčka, plastové obaly a fólie nejsou pro tento proces vhodné.
 • Přikrytou sklenici nechte přes noc ležet na stole.
 • Ráno směs rozmixujte a máte zakysanou smetanu! Citronová šťáva funguje stejně jako podmáslí a dodává zakysané smetaně hustou konzistenci. Je sytá, pikantní a velmi podobná zakysané smetaně zakoupené v obchodě.

Tuto zakysanou smetanu můžete použít stejně jako zakysanou smetanu zakoupenou v obchodě. Konzistence je sice o něco řidší než u plastových sklenic v místním obchodě s potravinami, ale chuť je stejná a je to opravdu zakysaná smetana.

READ  Jak dlouho vydrží maso v mrazáku

Tento recept na zakysanou smetanu vydrží zakrytý v lednici asi 2 týdny.

Použití zakysané smetany

Pokud si nejste zcela jisti, zda chcete zakysanou smetanu zmrazit, ale víte, že ji budete brzy potřebovat, existuje mnoho způsobů, jak zakysanou smetanu použít. Nemusí být jen přísadou do taco salátu nebo brambor, zakysanou smetanu můžete použít mnoha různými způsoby.

Zakysanou smetanu lze použít při pečení, vaření, plnění a téměř všude jinde, kde si jen dokážete představit. Zakysanou smetanu můžete použít do teplých i studených pokrmů a neuděláte chybu. I když vám chuť zakysané smetany jako polevy nevyhovuje, budete překvapeni, jak pozitivně může ovlivnit chuť některých pokrmů nebo dokonce omáček.

Zde je několik skvělých nápadů na použití zakysané smetany.

 • Přidejte do směsi sušenek.
 • Koláčky.
 • bochník (je krásně vlhký).
 • Zálivka na sendviče.
 • Polévky.
 • Teplé omáčky.
 • studené omáčky.
 • Míchaná vejce.
 • Brambory v kabátě.
 • Tvarohový koláč.
 • Kastroly.
 • Přílohy.

Zakysaná smetana může přidat smetanu do polévek a zapékaných pokrmů. Můžete připravit vlhké a vločkové koláčové kůrky. Vaše koláčky a chlebíčky nebudou nikdy tak vzdušné a vlhké jako se zakysanou smetanou.

Tyto palačinky jsou nádherně nadýchané. Tyto brambory jsou velmi krémové a chutné. Sušenky, mexické pokrmy, snídaňový nákyp, kořeněná vejce. to vám prostě neunikne.

Opravdu vás překvapí, že se zakysaná smetana hodí téměř ke každému jídlu. Nenechte tuto zakysanou smetanu přijít nazmar!

A pokud stále nevíte, co se zakysanou smetanou, můžete ji vždy zmrazit.

Nedělejte si s tím starosti, nemusíte si dělat zle tím, že budete jíst zakysanou smetanu ke každému jídlu. Můžete ho zmrazit a vydrží v mrazáku až 6 měsíců.

Související problémy

Doufáme, že tento průvodce zmrazováním zakysané smetany je pro vás užitečným a informativním zdrojem informací. Zmrazování zakysané smetany je poměrně snadné, pokud víte, že se během procesu trochu změní.

Vyzýváme vás, abyste se podívali na následující sekci otázek a odpovědí, kde najdete další informace, které by pro vás mohly být užitečné.

Jak poznáte, že je zakysaná smetana ještě dobrá??

Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda je zakysaná smetana zkažená. Pokud je cítit jako zkažené mléko, je čas ho vyhodit. Pokud si všimnete růstu plísní, vyhoďte je. Pokud se občas objeví světlé skvrny, jedná se o stopy bakterií, které je třeba zlikvidovat. Pokud je chuť nepříjemná nebo hořká, je čas ji také vyhodit.

Lze zakysanou smetanu konzumovat po uplynutí doby použitelnosti??

Datum vyražené na zakysané smetaně je obvykle datum spotřeby. To nemusí nutně znamenat, že jeho platnost vypršela. Toto datum použijte jako klíčové datum pro sledování zakysané smetany, ale často může při skladování v chladničce vydržet až 2 týdny po tomto datu.

Nezapomeňte, že skladování zakysané smetany v mrazicím oddíle může prodloužit její životnost před uplynutím doby použitelnosti. Proto si obal označte a opatřete datem. v mrazničce by měl být skladován přibližně 6 měsíců.

zmrazit, zakysanou, smetanu, mrazáku
| Denial of responsibility | Contacts |RSS