Můžete ji umístit na okenní parapet, stůl, odkládací stolek nebo židli. Zvlhčovač vzduchu by neměl být instalován v blízkosti radiátoru. Protože pak by část páry na výstupu okamžitě vyschla, což by zmařilo účel spotřebiče.

Úkolem čističky vzduchu je vhánět vzduch přes filtrační systém, proto musí být umístěna venku, kde může vzduch lépe cirkulovat. Čističku můžete umístit na podlahu, ale vyloučit přístup dětí ke spotřebiči, na stůl, do zásuvky.

Jakou vlhkost nastavit na zvlhčovači vzduchu?

To, zda je zvlhčovač suchý nebo vlhký, závisí na množství vody, kterému je vystaven. Vlhkost se měří v procentech. Co je to vlhkost vzduchu?

Typy vzduchu a vlhkost
Velmi vlhký vzduch nad 85%.
Mírně vlhký vzduch 70-85%
Mírně suchý vzduch 55-70%
Suchý vzduch 30-55%

To je způsobeno vysokými teplotami, při kterých se z ní odpařují částice vody. Musí tedy fungovat 24 hodin. V zimě, kdy se zapínají radiátory, aby vytápěly váš domov, můžete také pociťovat sucho. Proto musí také pracovat na maximum.

Zvlhčovače vzduchu jsou přístroje, které pomáhají udržovat v domácnosti příjemnou úroveň vlhkosti bez vysokých nákladů na energii. Většina z nich je založena na výparnících pracujících na principu studeného nebo horkého odpařování.

Kam umístit zvlhčovač vzduchu v místnosti: výběr optimálního umístění přístroje Rady odborníků

Zvlhčovače vzduchu jsou skvělým způsobem, jak zlepšit kvalitu vzduchu v domácnosti. Prokazatelně účinný zvlhčovač vzduchu v suchých obdobích, jako je zima.

READ  Jak správně umístit krb v místnosti

Ale majitelé se často potýkají s nejrůznějšími problémy: vytvořená louže, stoly jsou pokryty bělavými usazeninami nebo s novým užitečným „nájemníkem“ v domě se usadil hlasitý, rušivý spánek, hluk.

Mnoho nepříjemností lze rychle vyřešit výběrem dobrého umístění zvlhčovače vzduchu. V tomto článku uvádíme doporučení, kam umístit zvlhčovač vzduchu v místnosti, aby se lépe vyrovnal se svými funkcemi.

zvlhčovač, umístit, podlahu

Výběr správného místa pro zvlhčovač vzduchu

Umístění zvlhčovače určuje rovnoměrné rozložení vlhkosti v místnosti. Je důležité mít na paměti, že zařízení je napájeno elektrickým proudem, takže všechny pohyby po místnosti by měly být prováděny při vypnutém napájení. Při výběru nejvhodnějšího místa je třeba zvážit několik bodů.

Udržujte správnou výšku od podlahy

Zvlhčovač vzduchu nemá smysl nastavovat příliš nízko. Minimální výška spotřebiče by měla být 0,5 metru a maximální výška 1 metr. Začněte na úrovni podlahy. Důležité: Pokud je přístroj příliš nízký, nebude zvlhčena všechna pára. Zbylá vlhkost se usadí na podlaze jako kapalina a vytvoří typickou louži.

Povrch, na kterém má zvlhčovač stát

Povrch, na který spotřebič položíte, musí být rovný a stabilní. Pokud spotřebič spadne, může z něj vytékající voda poškodit nábytek a podlahu. Proto je důležité, aby zvlhčovač vzduchu nebyl umístěn na okraji desky stolu a už vůbec ne za ní. Díky tomu bude zařízení stabilnější a bezpečnější a nedojde k jeho pádu při náhodném dotyku. Plocha, na které je zvlhčovač nainstalován, by měla být rovnoběžná s podlahou a neměla by být nakloněná.

Rozvod páry po místnosti

Hlavním účelem zvlhčovače vzduchu je zvýšit vlhkost vzduchu v místnosti. Za tímto účelem vhání do místnosti horkou nebo studenou páru. Tento proces může mít za následek stopy na věcech nebo předmětech v okolí. Abyste se vyhnuli těmto nepříjemnostem, měli byste se ujistit, že v blízkosti zařízení není nic cenného, co by voda mohla poškodit, nebo jej otočit opačným směrem než nábytek či oblečení.

  • knihy a další papírové publikace;
  • výpočetní technika. stolní počítače, notebooky, tablety;
  • kancelářské vybavení. tiskárny, skenery, multifunkční zařízení;
  • Květiny a další pokojové rostliny.
READ  Jak mlít kávu bez mlýnku

Vyberte místo, kde proud páry nedosáhne na tapetu. Jinak se mohou objevit nevzhledné šmouhy.

Může být zvlhčovač umístěn vedle radiátoru?

Topná tělesa, která jsou v místnosti, ohřívají vzduch a zároveň ho vysušují. Zvlhčovače mají opačný cíl. Proto je umístění zařízení v blízkosti topných těles zcela přijatelné a dokonce vhodné. Zde však není nutné překračovat určité hranice. Umístěte přístroj příliš blízko tepelných zářičů, pára rychle vyschne a celý účinek zvlhčovače bude nulový. Nejméně jedna třetina metru od zařízení k chladiči.

Pokud je v místnosti akvárium

Kam umístit zvlhčovač vzduchu, pokud je v domě akvárium. Pokud se z velkého objektu odpaří 3 litry vody za den, není třeba zvlhčovač vzduchu v místnosti. Může být instalován ve vedlejší místnosti. Dalším důležitým faktorem, který nelze ignorovat, je hlučnost zvlhčovače. Při studiu specifikací modelu je třeba věnovat pozornost například tomuto parametru. Pochopení této metriky vyžaduje alespoň povrchní znalost dB. Například 10 dB pro šepot, 20 dB pro normální hluk, 40 dB pro tichý hovor, 50 dB pro mírný hovor.

zvlhčovač, umístit, podlahu

Důležité je ! Všechny typy zvlhčovačů vzduchu by měly být umístěny na rovném, stabilním povrchu.

Pokud vaše dítě v pokoji nejen dělá domácí úkoly, ale také spí, lze nainstalovat malý zvlhčovač vzduchu. Je důležité, aby nebyl umístěn na psacím nebo počítačovém stole. Nejlépe je instalovat jej mimo postel v nejvzdálenějším rohu nebo u stěny.

Возведение перегородок санузла из блоков. Все этапы. #4

Zvlhčovače vzduchu by nikdy neměly být umístěny v blízkosti notebooků, protože optimální teplota vzduchu zaručuje příjemné pracovní podmínky pro lidi i techniku, protože se nepřehřívají, což znamená delší životnost notebooku.

Zařízení by nemělo být umístěno na pohovce, posteli nebo na šikmém povrchu. musí být v naprosto vodorovné poloze. Se zapnutým strojem nesmíte hýbat. Nejprve stiskněte tlačítko vypnutí, vytáhněte zástrčku ze zásuvky a poté zvlhčovač přemístěte na jiné místo.

To je způsobeno vysokými teplotami, při kterých se z ní odpařují částice vody. Proto musí běžet 24 hodin. V zimním období, kdy jsou zapnuté radiátory k vytápění domu, může také docházet k vysušování. Proto musí také pracovat na maximum.

READ  Sůl do myčky nádobí, jak používat
Typy vzduchu a vlhkost
Mírně vlhký vzduch 70-85%
Mírně suchý vzduch 55-70%
Suchý vzduch 30-55%
Velmi suchý vzduch pod 30%

Důležité! Důležité je, aby pára nesměřovala přímo na postýlku, ve které dítě spí. Zvlhčovač vzduchu typu elektrické konvice nesmí být instalován na místě, kam mohou snadno dosáhnout děti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS