Může být myčka umístěna vedle trouby?

Při umísťování domácích spotřebičů se nesmí zanedbat doporučení a požadavky uvedené v návodu. Většina výrobců nedoporučuje umísťovat troubu do blízkosti myčky nádobí. Zjistěte, proč je jejich blízkost nevýhodná a jak umístit spotřebiče tak, aby se vzájemně nerušily.

Myčka nádobí je stroj, který se musí vypořádat s vodou. Proto se nedoporučuje umisťovat jej do blízkosti trub, varných desek nebo sporáků. pokud se na tyto spotřebiče dostane voda, může je poškodit. Teplo ze sporáku a jiných topných těles může poškodit elektroniku a gumová těsnění myčky.

Trouba a myčka nádobí jsou vzájemně nevýhodné. oba spotřebiče se mohou svou blízkostí vážně poškodit.

Návod k instalaci od výrobce

 • Mezi myčkou a ostatními povrchy musí být mezera. spotřebič nesmí být umístěn proti jiným předmětům.
 • Minimální vzdálenost je 40 cm.
 • Vestavná myčka nádobí nesmí být umístěna v koncové zásuvce skříňky.
 • Varnou desku neumisťujte pod dřez.
 • Varnou desku. i když je izolovaná. neumisťujte nad myčku nádobí. Umístění myčky pod nebo vedle spotřebiče vydávajícího teplo je ještě více nedoporučováno.

Poslední pravidlo odpovídá na otázku přímo. Minimální vzdálenost mezi troubou a varnou deskou je 40 cm. Tuto normu stanovili němečtí výrobci, kteří ji vypočítali s ohledem na všechny faktory.

Pokud spotřebitel nedodrží technologické normy, nemá žádnou záruku, protože v případě poruchy odmítne stroj bezplatně opravit.

Výrobci také doporučují upevnit myčku na obou stranách. K tomuto účelu můžete použít například sousední zásuvky spotřebiče.

V malé kuchyni nebo v bytovém domě je velmi obtížné dodržet normy výrobců pro instalaci spotřebičů. Pokud je kuchyň příliš stísněná, aby vyhovovala předpisům, máte dvě možnosti:

Kromě ztráty záruky se až 1,5krát zvyšuje riziko vážného poškození trouby a myčky.

Myčka nádobí ve skříni spolu s troubou

Existují dvě možnosti integrace automatické myčky nádobí do suterénu:

 • Vertikálně integrovaný. Šetří místo a je možné jej umístit do standardní skříňky. Myčka nádobí dole, trouba (nebo jiný spotřebič) nahoře. Toto uspořádání spotřebiče šetří 50-90 cm místa.

Umístěte myčku do skříňky pod varnou desku, ne naopak. pokud dojde k úniku vody, utrpí oba spotřebiče. Trouba se zaplaví vodou a pára, která z ní stoupá, poškodí elektroniku uvnitř trouby.

Alternativa výrobce

Navzdory provozním požadavkům je mnoho uživatelů nedodržuje. kvůli těsnosti místnosti. Pro kompaktní kuchyně přišli výrobci s řešením. vytvořili jednotku „2 v 1“, která spojuje kuchyňskou linku a troubu do jednoho celku. Jeden dole a jeden nahoře. Existují také jednotky, které tvoří trojici. kromě těchto dvou jednotek je zde také plynová nebo elektrická varná deska. Tyto varianty nabízí značka Candy. K dispozici je například Candy Duo a Candy Trio.

První je dole a druhá nahoře

Ti, kteří sní o tom, že budou mít myčku nádobí a vyřeší tak problém s příliš velkým množstvím neumytého nádobí, se mohou ptát, kam myčku v kuchyni umístit, když je příliš malá. Co dělat? Zapomenutí koupit „pomocníka“ nebo jeho chytrá instalace? Druhá možnost je ještě lepší, protože řešení je jednoduché.

Fakta! V takzvaných „chruščovkách“ stavitelé výrazně ušetřili místo v kuchyni tím, že jí věnovali několik metrů čtverečních. Chytře však můžete nainstalovat ledničku, pračku a myčku nádobí a ještě vám zbude místo.

Existují cenově výhodné i dražší způsoby. podíváme se na všechny.

Klíčem k úspěchu je vhodně vypočítat prostor kuchyně. a pak je vše hotovo. Přijdete do kuchyně a nemůžete najít místo, kam byste dali myčku? Neplýtváte místem: Pokud počítáte s každým centimetrem podlahové plochy, budete potřebovat více než jen myčku nádobí. Pokud to nechcete dělat, požádejte o to dobrého designéra.

Pojďme se krátce podívat na některé z prostorově úspornějších možností pro kompaktní kuchyně:

 • Vestavné myčky nádobí. Nezabírají žádné místo, takže je lze umístit do kuchyňské linky nebo pod pracovní desku. Pokud máte hotový kuchyňský nábytek bez výklenku pro automatickou myčku, můžete si vyrobit samostatnou zásuvku.
 • Miniaturní myčka nádobí je výhodná pro všechny. Radikální, ale účinné opatření. Kompaktní mini stroje. ideální pod dřez nebo na pracovní stůl.
READ  Myčka bzučí a nevyprazdňuje se

Možnosti plánování malé kuchyně a místnosti s automatickou myčkou nádobí

Naším cílem je vměstnat myčku do malého prostoru. Tři možnosti provedení, které vám pomohou ušetřit místo. Zde je několik způsobů, jak přestavět nábytek:

 • Lineární nástěnná jednotka. Pokud doma moc nevaříte, instalací dvouplotýnkové varné desky získáte více prostoru pro vaření. Úzká myčka pod pracovní deskou vedle dřezu a lednice v rohu. Objednejte si nástěnné skříňky až ke stropu, abyste do nich mohli umístit potřebné předměty. V tomto případě je zde dokonce místo pro malý samostatný stolek.

V rámci prací bude nutné přemístit plynovou varnou desku? Provádí se pomocí flexibilní hadice a nevyžaduje projekt. Změna uspořádání však musí být schválena prostřednictvím oznamovacího postupu.

 • Rohová kuchyně. Častá a chytrá alternativa. Je důležité vypočítat prostor mezi chladničkou, dřezem a sporákem. Chladnička bude umístěna vedle dveří a 45 cm široký model pračky se vejde hned vedle ní. Horní plochu používejte pro malé spotřebiče.
 • Možnost rozdělení. Zde si musíte dát práci a spojit kuchyň s obývacím pokojem instalací skleněné příčky. Pokud ano, vejde se mezi dřez a chladničku model plné velikosti. Místo stolu se používá barový pult.

Pokud chcete vybourat kuchyňskou příčku a přemístit sporák, musíte vypracovat projektovou dokumentaci.

Volba místa integrace myčky nádobí je již zřejmá. Podívejme se blíže na varianty strojů pro kuchyně hřiven a na to, jak je nainstalovat.

Kam umístit myčku nádobí?

Začněte výběrem správného modelu. Pro kompaktní řešení je správnou volbou plně nebo částečně vestavné umyvadlo. Úzké modely mají šířku 45 cm, modely plné velikosti mají šířku 60 cm. Rozdíly mezi těmito jednotkami jsou následující?

Plně integrovaný spotřebič je zabudován do jedné z kuchyňských linek. Skříň je připevněna ke stěnám skříně, aby se zabránilo vibracím; dveře lze připevnit k přední části skříně. Takový stroj je zcela skrytý před zraky. Nezapomeňte však, že úzké modely nejsou tak prostorné jako modely plné velikosti. Proto je třeba se předem rozhodnout, zda se vyplatí takovou variantu koupit.

Částečně zapuštěná myčka se vejde pod pracovní desku. Dvířka spotřebiče zůstávají na místě, nejsou schovaná za nimi. Pokud se možnosti, kam techniku nainstalovat, blíží nule, dejte přednost kompaktním modelům, které se dokonale stanou samostatnými:

Prostor pod dřezem je obvykle prázdný. Kompaktní stroj o rozměrech 55x50x44 cm se do této zóny dokonale vejde. Případně zavěste spotřebič na držáky. Není bez nevýhod. malá kapacita komory, do které se vejde maximálně 6 sad nádobí. Funkce kompaktní varianty jsou navíc poměrně omezené.

Je pro vás důležité, která značka bude PMM? Všimněte si, že ne všichni výrobci vyrábějí kompaktní modely, ale prakticky všichni výrobci mají standardní modely.

Ale to není všechno. Pro milovníky inovací jsou tu hybridní stroje, které kombinují několik spotřebičů. Například značka Candy vyrábí také hybridy s elektrickou varnou deskou, troubou a myčkou nádobí. Není to možnost, když není dostatek místa?? Představte si, že nemusíte dávat všechny spotřebiče na jedno místo a nemusíte pro každý z nich hledat místo.

Zdálo by se, že tento přístup může vyřešit všechny problémy najednou, ale měli byste zvážit i nevýhody:

 • Vysoké náklady. Samozřejmě v porovnání s nákupem jedné myčky. A pokud zkombinujete tři spotřebiče, získáte výhodnou nabídku.
 • Omezené možnosti. Hybridy mají minimum každé techniky: trouba má jeden plech, mycí komora má 6 sad, ale jsou zde 4 hořáky, jak by to mělo být.

Na spolehlivosti kombinovaných modelů se stále pracuje. Tento produkt se zatím netěší takové oblibě jako samostatné stroje. Takže je to na vás. Fotografie našich chruščovovských kuchyní nám pomáhají vyrovnat se s uspořádáním. Projekt si můžete objednat u profesionálního designéra, ale pokud máte čas a chuť, udělejte si redesign sami.

Kam jinam můžete a kam nemůžete umístit myčku nádobí

Při instalaci myčky nádobí je důležité mít jasno v tom, které spotřebiče jsou v kuchyni bezpečné a které mohou způsobit vážné škody.

Zde je několik návrhů, kam myčku umístit:

 • Vedle zásuvek. Umístěním spotřebiče pod skříňky myčky je mnohem snazší uklidit nádobí ihned po umytí. Další užitečnou možností je umístit vedle ní zásuvky na myčku nádobí.
 • Vedle skříně na čisticí prostředky. Pro větší pohodlí se doporučuje dodržet vzdálenost 0,8-1 m mezi zásuvkou a myčkou. Vzhledem k tomu, že je spotřebič určen k mytí nádobí, je logické, že jej nelze oddělit od mycího prostoru.
 • V blízkosti chladničky. Takové sousedství nezpůsobí myčce ani chladničce žádnou škodu, protože oba spotřebiče plní své funkce bezpečně. Stěny chladničky nemají tendenci se zahřívat v takové míře, která by poškodila myčku nádobí.

Zvažte specifikace výrobců

V návodu každého výrobce myčky jsou uvedena konkrétní pravidla pro umístění tohoto modelu myčky v kuchyni. Základním požadavkem výrobců je, že myčka nádobí nesmí být namontována v takové blízkosti jiných předmětů. Je důležité, aby majitel spotřebiče zajistil kolem myčky vzduchovou mezeru.

READ  Jednoduché magnety na lednici vlastníma rukama

Tip! Dodatečný volný prostor na pracovní desce (nejméně 40 cm) lze využít k vytvoření dalšího úložného prostoru v kuchyni (např. pro stojan na láhve nebo úložnou zásuvku).

Dalším doporučením výrobců je zajistit, aby byl stroj rovnoměrně umístěn na obou stranách. To mohou zajistit vedlejší zásuvky vestavné kuchyně, které jsou pevně zajištěny.

Lze kombinovat chladničku s troubou. přehled vestavných a volně stojících jednotek

Uspořádání kuchyňského prostoru je poměrně pracné, zejména pokud jde o rozmístění spotřebičů.

Nejenže je důležité, aby vše bylo uspořádáno tak, aby hospodyně mohla pohodlně připravovat jídlo pro rodinu a bavit hosty, ale prostor musí být také co nejfunkčnější.

Tato otázka je aktuální zejména v malých kuchyních, kde chcete ušetřit každý centimetr čtvereční.

Možnost instalace v malé kuchyni.

Při rekonstrukci kuchyně se nejčastěji objevuje otázka, zda může být lednice umístěna vedle trouby? Umístění spotřebičů by mělo být vhodné a funkční. Zvažte tento aspekt podrobněji.

Ve větších prostorách je tento problém méně palčivý, ale majitelé domů se často z estetických důvodů rozhodnou umístit spotřebiče blízko sebe.

Zařízení kuchyně není snadný úkol. Je to malý, multifunkční prostor, do kterého je třeba umístit následující věci:

 • Varná deska a trouba nebo varná deska s integrovanou troubou.
 • Umyvadlo.
 • Nádobí a skladování potravin.
 • A samozřejmě lednice.

Při instalaci výše uvedeného nábytku a spotřebičů je třeba zohlednit následující zásady:

 • Estetika. Je přece příjemné být v pěkně zařízené kuchyni, kde nábytek a spotřebiče spolu ladí a kde není nepořádek.
 • Prostor musí být ergonomičtější. I když to prostor vaší kuchyně umožňuje, nechcete dávat předměty do různých koutů. Pracovní prostor by měl být umístěn v jedné části a jídelní kout v jiné části.
 • Sledujte také výkonnostní hledisko. Například lednička by neměla být umístěna vedle radiátoru, pokud víte, že to není vhodné, stejně tak by neměla být každá trouba umístěna vedle radiátoru.

Pokud máte velkou kuchyňskou plochu, otázka, jak přesně umístit spotřebiče, samozřejmě odpadá. V malých prostorách je to však skutečný problém.

Každý spotřebič má své vlastní požadavky a doporučení pro použití. Problémem je zejména umístění trouby v blízkosti chladničky.

Proč se nedoporučuje používat troubu vedle chladničky?

Hlavním důvodem, proč by tyto dva spotřebiče neměly být vedle sebe, je to, že oba vyzařují velké množství tepla, což vede k předčasnému opotřebení součástí.

Trouby by nikdy neměly být umístěny v blízkosti chladniček. obě vyzařují velké množství tepelné energie, což může způsobit jejich přehřátí a poruchu

Chladnička je konstruována tak, že teplo je odváděno speciálním mechanismem na zadní stěně. Pokud zvenčí přichází více tepla, kompresor začne pracovat intenzivněji, což může způsobit přehřátí mechanismu. Tím se výrazně zkracuje životnost chladničky.

Na druhou stranu je trouba vystavena vnějšímu teplu, které způsobuje zvýšení vnitřní teploty a může způsobit jiskření, které může mít vážné následky v podobě požáru.

Dalším důvodem, proč je nežádoucí, aby byly chladnička s mrazničkou a sporák v těsné blízkosti, je bezpečnost: přehřátý sporák může způsobit jiskření a nebezpečí požáru

Proto byste měli být při instalaci spotřebičů velmi opatrní, a pokud umístíte chladničku k varné desce, ujistěte se, že je řádně izolovaná.

Vestavné spotřebiče

Dnešní trh s domácími spotřebiči nabízí obrovskou škálu nejrůznějších spotřebičů. Spotřebiče se obvykle dělí na vestavné a volně stojící. Abychom pochopili rozdíl, musíme se blíže podívat na jednotlivé typy.

Vestavná trouba je nejen atraktivnější, ale nabízí také lepší tepelnou ochranu. Výrobci těchto trub zajišťují spolehlivější ochranu proti vnějšímu teplu.

může, myčka, umístěna, vedle, lednice

V závislosti na modelu a značce se jako izolace používá žáruvzdorná lepenka nebo vrstva běžného izolačního materiálu. Modely s dveřmi s trojitým prosklením také hrají roli při izolaci tepla od vnějšího prostředí.

Moderní modely jsou navíc vybaveny ventilátorem a funkcí nouzového vypnutí, takže je používání těchto spotřebičů bezpečnější.

Integrovaná chladnička s mrazničkou má také výhodu tepelné izolace díky řadě volitelných panelů.

Tepelná ochrana vestavných trub a chladniček tak umožňuje umístit je do kuchyňského prostoru podle přání majitele, aniž byste se museli obávat o bezpečnost provozu a provozuschopnost zařízení.

Na základě zpětné vazby od majitelů instalovaných spotřebičů jsou tyto spotřebiče dobře izolované, a proto je lze bezpečně instalovat vedle sebe.

Toto uspořádání vestavných spotřebičů je zcela přijatelné

Volně stojící spotřebiče

U volně stojících spotřebičů je to jiné. Co dělat v takové situaci, lze je umístit blízko sebe??

V závislosti na modelu se doporučuje, aby mezi spotřebiči byla mezera nejméně 15 cm

READ  Může mixér mlít kávovou sedlinu

Při nákupu elektrické nebo plynové trouby a chladničky je v návodu jasně uvedeno, že vzdálenost mezi oběma spotřebiči by měla být nejméně 50 cm, zejména v případě varných desek. V případě poruchy chladničky nebo trouby může výrobce odmítnout poskytnout záruční opravu, protože došlo k jasnému porušení předpisů upravujících používání spotřebiče.

Prostor mezi těmito spotřebiči lze přeměnit na pracovní desku. Někdy jsou však trouby a chladničky umístěny vedle sebe bez volného prostoru z důvodu nedostatku místa.

Pokud neexistují jiné možnosti instalace spotřebičů, je třeba se postarat o izolaci.

Čím izolovat

Pokud se majitel přesto rozhodne instalovat chladničku v blízkosti trouby, je třeba dbát na izolaci přenosu tepla do vnějšího prostředí. Je nutné, aby byly spotřebiče s topnými tělesy umístěny v bezpečné vzdálenosti od sebe nebo aby byly instalovány s dobře navrženou izolací.

Požadavky výrobců

V návodu každého výrobce myčky nádobí jsou uvedeny určité pokyny pro instalaci konkrétního modelu v kuchyni. Hlavním požadavkem je, že myčka nesmí být instalována v blízkosti jiných předmětů. To znamená, že majitel myčky musí dbát na vytvoření správných podmínek a zajistit kolem spotřebiče alespoň nějaký prostor.

Doporučení! Vzdálenost mezi skříňkami lze využít k vytvoření nové přihrádky ve vestavěné kuchyni (např. úložné zásuvky).

Další pokyn výrobce je stejný (tj.е. rovnoměrně) ukotveny na všech stranách myčky. K tomuto účelu můžete použít přilehlé zásuvky vestavěného kuchyňského nábytku, které jsou pevně připevněny.

Kombinace myčky nádobí a spotřebičů v kuchyni

Jaké je nejlepší umístění myčky??

může, myčka, umístěna, vedle, lednice

Myčka nádobí v blízkosti sporáku, varné desky nebo trouby

Pro majitele těchto spotřebičů je zásadní otázkou, zda je možné myčku umístit vedle spotřebičů na vaření (jakéhokoli typu sporáku, trouby apod.).

Úvahy o instalaci sporáku, trouby, varné desky a myčky nádobí:

Je důležité, aby mezi bočními stěnami myčky a ostatními částmi spotřebiče byla vzdálenost 40 cm. Neumisťujte varnou plochu přímo nad myčku nádobí.

Pokud tato doporučení nedodržíte, může dojít k problémům s těsnicí gumou zařízení, protože vlivem vysoké teploty vysychá a porušuje své těsnění.

Úspěšná a neúspěšná kombinace

V dnešní době má kuchyňský nábytek spoustu dalších přihrádek a vestavěných zásuvek, které mohou skrýt zbytek spotřebičů. Při instalaci myčky nádobí musíte vědět, co můžete a co nemůžete dělat v její těsné blízkosti.

 • Se zásuvkami na mytí nádobí. Protože hlavním výsledkem myčky je čisté nádobí a náčiní, které je třeba skladovat odděleně, je vhodné je umístit pod skříňku s odkapávačem. Je také vhodné mít v bezprostřední blízkosti zásuvky na nádobí.
 • vedle zásuvky s prostředkem na mytí nádobí. Pro pohodlí majitelů myček nádobí by vzdálenost od místa pod dřezem, kde je umístěno zařízení na mytí nádobí, k myčce neměla být větší než 1 metr.
 • Vedle lednice. Není důvod, proč by myčka neměla být umístěna vedle lednice. Oba spotřebiče plní své úkoly, aniž by se vzájemně rušily.
 • Pod dřezem. Někteří majitelé se mohou domnívat, že instalace pračky pod dřez je nejlepším řešením. Ale takhle o tom nepřemýšlejte! Myčka nádobí je obvykle nadměrně velká v porovnání s prostorem pod dřezem. To může způsobit problémy s umístěním komunikačních komponent spotřebiče.
 • Vedle pračky. To by byl špatný kompromis, protože pračka může při používání silně vibrovat. To může mít na myčku škodlivý vliv a způsobit její poruchu.
 • S mikrovlnnou troubou. Těsná blízkost mikrovlnné trouby není pro elektrické spotřebiče v myčce vždy bezpečná. Abyste zajistili jejich bezpečnou funkci, musíte mezi nimi nechat alespoň půl metru volného prostoru.

V některých situacích je nutné udělat otvor ve zdi, abyste myčku mohli umístit tam, kde ji chcete mít. Tím získáte více místa a vejde se vám do myčky. Ale proč si přidělávat tolik starostí?? O tom musí rozhodnout každý sám.

Myčka nádobí a pračka: hledání ideálního místa

Myčka nádobí musí být instalována v prostoru „voda“ vedle dřezu. Pokud je majitel pravák, je na pravé straně. Myčky nádobí na levé straně dřezu se doporučují pro leváky. Čím blíže jsou k sobě, tím snadněji lze spotřebiče připojit k síti. Pokud jsou spotřebiče navíc vybaveny odkapávačem, je nejlepší je instalovat na pracovní desku nad myčku. To usnadňuje přenášení nádobí.

Pračky jsou vždy instalovány v blízkosti dřezu, kde je přístup k tekoucí vodě, kanalizaci a elektřině. Doporučujeme pro spotřebič zřídit samostatnou zásuvku. Pokud se jedná o pračku s předním plněním, ujistěte se, že se dvířka dají snadno otevřít.

může, myčka, umístěna, vedle, lednice
| Denial of responsibility | Contacts |RSS