Vyplatí se mlít kávu v mixéru?

Mnozí znalci skutečně osvěžujícího nápoje dávají přednost vlastní přípravě nápoje, od mletí až po vaření. Hlavní a nejdůležitější částí procesu vaření je mletí semen. Jak rozemlít suroviny pro přípravu chutného a plného nápoje. Ne každý má brusku. A co když zrna melete pomocí kuchyňských spotřebičů?? Je například možné mlít kávu v mixéru?? Který způsob mletí je účinnější, si ukážeme níže.

Aby se původní surovina změnila na prášek, musí se alespoň rozdrtit. Zrna se dají mlít různými způsoby:

 • namelte kávová zrna v mlýnku na kávu
 • mletí mixérem;
 • mletí v mlýnku na maso;
 • broušení kladivem.

Ideálním způsobem přípravy zrn pro přípravu chutné kávy je jejich mletí v mlýnku. Pokud nemáte mixér, můžete také podvádět a namlít kávová zrna na jemný prášek.

Možnosti broušení: co byste měli vědět

I při mletí kávy bez mlýnku se může uvolnit aroma a chuť olejů obsažených v kávových zrnech. Volba způsobu mletí ovlivňuje způsob přípravy nápoje. Její jemnost lze nastavit a výrazně tak ovlivnit chuť a kvalitu kávy. V nabídce je široká škála druhů mletí:

Hrubé nebo hrubé mletí nezaručuje plnou chuť kávy a neprospívá její síle. Nejsilnější a nejplnější káva se získává ze zrn namletých na jemný prášek. Používá se k přípravě aromatického espressa. Na druhou stranu jemné mletí nemusí vyhovovat všem kávovarům. Při použití překapávacího kávovaru bude mít káva na konci mírně hořkou chuť.

Hrubší mlýnky se doporučují pro použití kávovaru s gejzírem nebo french pressu.

Pro tento mlýnek je vhodná i střední káva. Jemné mletí se v těchto případech nedoporučuje, protože filtr se kvůli jemné moučce rychleji rozpadne.

Středně hrubé mletí je obecně považováno za univerzální mletí. Je vhodná pro většinu kávovarů a lze ji použít i pro vaření v konvici. Takto namleté fazole vydrží déle. vhodné pro přípravu nápojů na různé způsoby, od espressa po latté.

Káva namletá na jemný prášek a jemně mletá káva je ideální pro přípravu v džezvě nebo v hmoždíři. Například slavný turecký nápoj se vyrábí z mletých fazolí, dokud nejsou rozemlety na prášek. Bez mlýnku na kávu však kávová zrna na takto jemně namletou kávu nenamelete.

Jaké jsou způsoby ručního mletí kávy a je možné použít místní nástroje a přístroje k získání vhodné mleté kávové hmoty pro přípravu nápoje?? Existuje několik osvědčených způsobů, jak si namlít kávu doma bez strojů.

READ  Jak mlít kávu bez mlýnku

Doporučení pro mletí zrnkové kávy v mixéru

Zkoušeli jste někdy umlít kávu v mixéru?? Podělte se o své zkušenosti v komentářích!

Ostatní kuchyňské spotřebiče

Moderní kuchyně je vybavena řadou zařízení, která mohou v případě potřeby mlýnek nahradit. Od nožových mixérů se mírně liší konstrukcí a fungováním.

Blender

Zrnkovou kávu můžete umlít v mixéru, protože mixér s ponorným nožem má obvykle dostatečný výkon k mletí tvrdých potravin. Přesto je třeba pamatovat na několik pravidel provozu, abyste neporušili správný spotřebič.

může, mixér, mlít
 • Nalijte pouze malé množství kávy, aby se pokryly lopatky. Tím se dosáhne rovnoměrnějšího rozmělnění. Pokud potřebujete umlít více než dvě kávy, musíte pracovat v několika průchodech.
 • Kovové nože se třením zahřívají natolik, že mohou kávu spálit. Proto jej zapněte pouze na několik sekund opakovaným stisknutím tlačítka.
 • Pokud mixér vydává neobvyklé zvuky, raději jej nepoužívejte.

Množství mletého materiálu závisí na době provozu. Ale neprovádějte tak jemnou úpravu: může být cítit spálenina.

Kuchyňský robot

Nejrychlejší způsob, jak doma umlít kávu bez mlýnku, je pomocí kuchyňského robota. Pokud snadno mele ořechy, může mlít i zrnkovou kávu. Skvěle se hodí, když musíte namlít hodně kávy: prostě nezvládne hrstku. Stejně jako mixér je třeba jej několikrát spustit na několik sekund. Tím se zabrání tomu, aby se kávovar rozbil a káva se příliš spálila.

Mletí není rovnoměrné, ale k prosévání produktu lze použít síto. Co projde sítem, lze použít v karafě. Stále se v ní budou nacházet hrubé částice, které se budou dobře vařit ve french pressu.

Mlýnek na maso

Navzdory názvu se přístroj používá k mletí nejrůznějších produktů. Mlýnek dobře poslouží i jako náhrada mlýnku na kávu, protože bez problémů namele kávová zrna. Čím jemnější jsou otvory v mlýnku, tím jemnější jsou kávová zrna. Ani ten nejjemnější mlýnek však nedokáže namlít tolik, kolik potřebujete pro přípravu piva v šálku. Při opakovaném použití můžete produkt rozemlít na konzistenci požadovanou pro krůtí pekáč.

Do multifunkčního mlýnku sypte zrna po troškách a dávejte pozor na hluk motoru. Pokud se objeví neobvyklý bzučivý zvuk, vypněte spotřebič. Ruční mixér je spolehlivější, ale správné rozmixování kávy vyžaduje větší úsilí.

Tipy pro ruční mixéry

Použití mixéru je poměrně jednoduché a spočívá v několika tipech. Patří mezi ně:

 • Při přípravě techniky na zákrok se snažte (pokud je to možné) použít nástavce s největším počtem čepelí.
 • Zásobník na zrna naplňte tak, aby zcela nezakrýval mleté potraviny. Pokud to přeženete, může se stát, že na nožích multifunkčního mlýnku zůstanou hrudky. A ty je velmi těžké sehnat. To platí i pro ruční mixéry.
 • Kávu v mixéru melte v pravidelných intervalech, aby se přístroj příliš nepřehřál. Obvykle stačí počkat deset až patnáct minut.
 • Vzhledem k tomu, že mixér je určen ke zpracování měkčích potravin, nedoporučuje se používat jej jako mlýnek na kávu. Pokud se však bez něj musíte obejít, měli byste stroj k tomuto účelu používat co nejméně často.
READ  Může být myčka umístěna vedle lednice?

Mohu mlít kávu v mixéru Bosch nebo v mixéru jiných výrobců?? Pokud jsou dodržena výše uvedená doporučení, je to obvykle možné. Na závěr malý tip pro zacházení se zrnkovou kávou obecně. Kromě mixéru můžete k mletí kávových zrn použít také nástroje, jako je např:

Příprava zařízení na broušení

Chcete-li odstranit jakékoli pochybnosti o tom, zda a jak mlít kávu pomocí mixéru, měli byste nejprve zkontrolovat a připravit přístroj.

může, mixér, mlít
 • Sundejte víko mixéru. Bez této části procesu mletí byste museli trávit spoustu času uklízením hnědé kávové sedliny v kuchyni.
 • Spočítejte počet lopatek ve stávajícím stroji. Aby bylo možné pomocí mixéru účinně rozemlít tvrdé suroviny na prášek požadované konzistence, musí být přístroj vybaven čtyřmi dvojitými noži.
 • Předtím je vhodné důkladně umýt a osušit stěny mixéru a mixovací nože. Vzhledem k tomu, že mixér používáte k mletí jiných potravin pro přípravu pokrmů, ujistěte se před přípravou zrnkové kávy, že v něm nezůstaly žádné cizí pachy nebo potraviny. Aby byl kávový nápoj aromatický a chutný, nesmí se při míchání používat žádná vlhkost
 • Na rozdíl od mlýnku na kávu, který mele zrna rovnoměrně, jsou ostré čepele mixéru umístěny vysoko nad dnem šálku. To má za následek, že na nožích a na dně mixéru zůstává velké množství fazolí. Pro snížení množství nezpracované suroviny se doporučuje spustit proces při nízkých otáčkách v pulzním režimu, pravidelně přerušovat mletí a vyklepávat kávová zrna uvízlá na dně šálku, aby se dosáhlo homogennější hmoty.
 • Řezné části stroje se při delším používání zahřívají. To má vliv na chuť nápoje, který chutná po spálených kávových zrnech.
 • Mletá káva v prášku v mixéru je vhodnější než káva připravená ve varné konvici. Nebo lze výslednou směs, v níž jsou smíchány hrubé a jemné částice, vařit. Kávovar vyžaduje jemný kávový prášek, který se s kávovarem získává obtížně. Situaci s hrubými fazolemi však lze řešit i improvizovanými prostředky. Vzniklou směs nasypte do čisté utěrky a pokračujte v mletí paličkou.

Jak mixér mele??

Mletí je stupeň namletí kávových zrn:

 • Pokud jsou částice hrubé, jedná se o hrubší mletí a vaření trvá déle;
 • pokud jsou částice malé (jako prášek nebo prach), mletí je jemné a várka se uvaří rychleji.

Přizpůsobte mletí způsobu přípravy kávy. Například u french pressu nebo kávovaru s gejzírem se doporučuje hrubší konzistence mletí, protože nápoj se déle louhuje. Pro překapávací kávovar je nejlepší středně hrubé a hrubé mletí: extrakce musí probíhat rychleji, aby se káva stihla uvařit. Jemná, hrubozrnná konzistence jemného písku je dostatečně jemná pro kávovary na karob Polaris. Pokud používáte kávovar, nesmí být prášek příliš jemný, jinak bude nápoj hořký. V praxi obvykle není možné v mixéru namlít kávu „na prach“, ale je možné namlít kávu středně nahrubo až nahrubo.

READ  Přístroj čerpá vodu, když je vypnutý

Nevýhody mletí v mixéru

Protože tento mixér nebyl navržen k mletí zrn, má tento proces nepříjemné následky. Může se stát následující:

Protože jsou kávová zrna velmi tvrdá, mohla by při mletí v mixéru poškrábat stěny zásobníku na zrna. Částice vylétávají zpod lopatek a velkou silou narážejí na stěny mísy. Mohou poškodit půdu, zejména pokud jsou plastové. Na stěnách mísy se vytvoří škrábance a mikrotrhliny.

může, mixér, mlít

Pokud používáte mixér, mohou se otupit i čepele. Její mlýnky nejsou určeny k mletí výrobků podobné tvrdosti. Pokud mixér používáte k mletí kávy neustále, může se rozbít.

Pokud máte vysoce výkonný spotřebič, poškodí samotná kávová zrna. Při otáčení vysokou rychlostí se zahřívají a vznítí. Tím se zkazí chuť kávového nápoje i stěny nádoby. Plast rychle absorbuje aroma kávy a zanechává trvalý zápach.

V zásadě je teoreticky možné mlít kávu v mixéru, ale nedoporučuje se to. Pokud jste milovníci kávy, bylo by rozumné pořídit si mlýnek. Kukuřice se s ním mele lépe a rychleji.

Tipy pro skladování mleté kávy

Jak říkají opravdoví gurmáni, nejchutnější a nejvoňavější káva pochází ze zrn namletých před vařením. Pokud máte zásobu mleté kávy, skladujte ji správně, aby hotová surovina neztratila své cenné vlastnosti, jemné aroma, chuťové vlastnosti. Podmínky pro uchovávání mletých fazolí

Mletá káva si uchovává své vlastnosti až týden, pokud je skladována v těsně uzavřeném obalu z výroby. Suroviny po otevření ztrácejí svou hodnotu po 24 hodinách. Prášek rychle absorbuje vlhkost, která ničí chuť a aroma zrn. Mletou kávu skladujte nejlépe ve vzduchotěsné nádobě v kuchyňské skříňce s neprůhlednými dvířky, ale ne na horní polici.

Mletá káva, oblíbený nápoj milionů lidí, má jemnou vůni, osvěžující chuť a intenzivní sílu. Různé stupně, výrobci a frakce mletí vytvářejí bohatý výběr nápojů. Nejlepší káva je vždy připravena z čerstvě namletých kávových zrn. Pokud nemáte po ruce mlýnek, můžete použít kuchyňské nářadí a spotřebiče. Mletí kávových zrn mixérem, kráječem, mlýnkem na kávu nebo jakoukoli jinou metodou vůbec neohrožuje chuť ani kvalitu kávy a ponechává aroma a sílu nápoje nedotčené.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS