Jak uložit mapu pro robotický vysavač?

Po aktualizaci v aplikaci Mi Home vyberte možnost vysavač / nastavení (tečky v pravém horním rohu) / nastavení robota / a aktivujte „režim ukládání map“.

Stiskněte tlačítko „Přidat zařízení“ uprostřed aplikace a vyberte Mi Robot ze seznamu. Připojte Xiaomi Mi Robot k napájení a podržte horní tlačítko po dobu 6 sekund. Pokud uslyšíte pípnutí, je robotický vysavač připojen ke spotřebiči. Vyberte Mi Robot a poté domácí síť Wi-Fi.

Baterie a nabíjení

 • UPOZORNĚNÍ: K dobíjení baterie používejte pouze vyměnitelný napájecí adaptér, který je součástí tohoto zařízení.
 • Nepoužívejte baterie, nabíječky ani dokovací stanice jiných výrobců. Používejte pouze s napájecí sadou.
 • Při vyjmutí baterie odpojte přístroj od zdroje napájení.
 • Neumisťujte nabíjecí dok do blízkosti zdroje tepla, například radiátoru.
 • Neotírejte žádnou část čističe vlhkým hadříkem nebo jinou tekutinou.
 • Nevyhazujte staré baterie nevhodným způsobem. Před vyhozením vysavače se ujistěte, že je odpojen od sítě a že je baterie vyjmuta a zlikvidována ekologicky bezpečným způsobem.
 • Zajistěte, aby byl vysavač během přepravy vypnutý.Pokud je to možné, skladujte je v původním obalu.
 • Pokud vysavač nebudete delší dobu používat, plně jej nabijte, poté jej vypněte a uložte na chladném a suchém místě. Čističku nabíjejte alespoň jednou měsíčně, aby nedošlo k poškození baterie.Laserový radar tohoto výrobku je v souladu s normou IEC 60825-1: 2014 pro laserové výrobky bezpečnostní třídy 1 a neprodukuje laserové záření nebezpečné pro lidský organismus.

Seznam produktů a příslušenství

Příslušenství k vysavačům

robotický, nastavení

Poznámka: Vyobrazení výrobku, příslušenství a uživatelského rozhraní v návodu k obsluze slouží pouze jako referenční. Skutečný produkt a funkce se mohou lišit v důsledku vylepšení produktu.

Stisknutím tlačítka odešlete vysavač zpět do dokovací stanice.

Indikace

Za zmínku stojí hlasové a světelné indikátory, které vás informují o tom, v jaké náladě se váš robot právě nachází.

Když dojde k přepínání režimů nebo k chybám, Xiaomi vám to nahlásí hlasem. Verze PCT nyní mluví anglicky, šedá verze mluví čínsky. Je možné flashovat vlastní hlasový balíček s ruskými frázemi, ale to je téma na celý článek.

Světlo LED funguje následovně:

 • Stálé svícení bez blikání. baterie je nabitá na 100 %, zařízení je připraveno k práci a čeká na stisknutí tlačítka pro čištění.
 • Bílá záře. více než 50 % nabití.
 • Žlutá záře. méně než 50 %.
 • Červená kontrolka. méně než 20 % nabití, čas na obnovení náboje.

Kontrola čištění

Jakmile je robotický vysavač Xiaomi Vacuum mop essential nakonfigurován, uživatel má možnost vybrat si z řady funkcí:

 • Přímo volitelné pořadí čištění (Clean).
 • Návrat k dobití robota, pokud je proces čištění dokončen před plánovaným časem (Doc).
 • možnost volby intenzity čištění, včetně úrovně hluku. Tento bod ovlivňuje účinnost čištění. Aplikace umožňuje vybrat jednu ze čtyř dostupných možností (Cleanup mod).
 • Funkce, která je specifickým časovačem, protože umožňuje nastavit dobu trvání čištění (časovač).
 • Možnost přepnutí do režimu ručního ovládání (Remte Control).

Díky aplikaci lze robotický vysavač Xiaomi Vacuum mop essential nastavit na libovolný den a čas. Prostřednictvím aplikace Mi Home můžete vybrat libovolnou místnost v bytě nebo domě, kterou chcete vyčistit. Nastavení robota z aplikace je snadné, nabídka je jednoduchá a přístupná.

READ  Jak připojit třívodičový ventilátor

Jak nastavit pomocí aplikace

Algoritmus nastavení vysavače Xiaomi v ruštině zahrnuje následující jednoduché kroky:

 • Připojte robotický vysavač k síti Wi-Fi a synchronizujte jej s aplikací Mi Home, což je oficiální nástroj čínského výrobce.
 • Poté klikněte na ikonu robotického vysavače příslušného modelu.
 • Po kliknutí na ikonu se stáhnou vlastnosti, které má konkrétní vysavač iRobot Xiaomi. Jak nastavit ruštinu, zobrazí se funkce „Režim čištění“, ikona, kterou je třeba „přejet“ nahoru.
 • Otevře se rozšířené nastavení, které zobrazuje všechny funkce, které má robotický vysavač k dispozici pro úpravu Ruštinu lze nastavit v položce „Hlasová upozornění“. Po stisknutí tohoto tlačítka se zobrazí seznam dostupných jazyků hlasového asistenta. Vedle požadované možnosti klikněte na kartu „Použít“.

Toto je nejjednodušší způsob, jak změnit funkci robotického vysavače Xiaomi. Nastavení ruštiny proběhne po několika minutách. Takový algoritmus však není k dispozici pro všechny modely, většina z nich je dodávána pouze s anglicky nebo čínsky mluvícími modely. Zde pomůže trochu jiná akce, jak nastavit vysavač Xiaomi v ruštině.

Jak připojit vysavač Xiaomi k telefonu (Mi Home)

Gratulujeme vám k nákupu robotického vysavače Xiaomi. Níže se dozvíte, jak připojit robotický vysavač Xiaomi k Wi-Fi prostřednictvím aplikace v systému Android nebo iPhone. A na konci stránky soubory ke stažení: synchronizace vysavače s aplikací a pokyny pro robotický vysavač (kliknutím na odkaz vyberte svůj model).

Připojení

Pro připojení vysavače Xiaomi k iPhonu nebo Androidu potřebujete aplikaci Mi Home. Pomocí něj budete chytrý vysavač ovládat ze svého chytrého telefonu prostřednictvím sítě Wi-Fi. Odkazy ke stažení z oficiálních zdrojů (otevřou se v nové záložce):

Apple iOS 9.0 nebo novější verze. Android verze 4.3 a vyšší
Odkaz na App Store, ~ 467 megabajtů odkaz na Google Play, ~ 88 megabajtů

Mi Robot Vacuum Mop P Unboxing Setup and Quick REVIEW �� Dry and Wet mop modes!

Doporučujeme stahovat přes Wi-Fi, soubory váží hodně, zejména pro iPhone a iPad.

Připojení smartphonu k síti Wi-Fi na frekvenci 2.4 ghz. Přejděte do aplikace Mi Home, přihlaste se nebo zaregistrujte (pokud to děláte poprvé). Stiskněte znaménko plus v pravém horním rohu „“.

Před připojením robotického vysavače Xiaomi Mi Home k aplikaci se ujistěte, že je nabitý.к. Při prvním zapnutí se může aktualizovat.

Nyní zapněte Bluetooth a vyhledejte zařízení v okolí. Pokud z nějakého důvodu nelze zařízení najít automaticky, můžete tak učinit ručně. Na kartě Spotřebiče vyberte svůj model. Pokud v seznamu není, změňte oblast na „Čína“.

Poté budete vyzváni k provedení resetu stisknutím 2 ze 2 nebo spodních 2 ze 3 tlačítek, v závislosti na modelu; vyčkejte na hlasový signál v čínštině nebo angličtině. To je vše, nastavení Wi-Fi je resetováno.

Na další kartě vyberte síť Wi-Fi, v pořádku. Dále chytrý vysavač synchronizuje a aktualizuje. A zbytek si můžete nastavit podle svých představ.

Funkčnost

Hlavní obrazovka aplikace, uprostřed se zobrazuje mapa místnosti vytvořená robotickým vysavačem a jeho aktuální poloha. Název Hoover a aktuální režim čištění v horní části.

Informace o ujeté vzdálenosti, době čištění a stavu baterie ve spodní části obrazovky.Zde můžete také spustit nebo zastavit vysávání.

 • Tlačítko Go. vyšle robota na určité místo k neplánovanému úklidu.
 • Tlačítko „Dokovací stanice“. odešle robota do dokovací stanice k dobití.
 • Tlačítko „Clean“ spustí čisticí cyklus.
 • Tlačítko Zoned Clean. vyberte konkrétní oblast místnosti, kterou chcete vyčistit.
READ  Jak připojit robotický vysavač Mi k síti Wi-Fi

V pravém horním rohu jsou tři tečky, které odhalují další nastavení.

Další nastavení

 • Tlačítkem „Timer“ nastavíte dobu, po kterou má robot automaticky uklízet.
 • „Hlas a hlasitost“. změna hlasových balíčků a hlasitosti hlasových oznámení.
 • „Režim čištění“. volba intenzity čištění: tichý, turbo, vyvážený a turbo režim.
 • „Historie čištění“. záznam informací o čištění. Čistitelná plocha, začátek a konec doby čištění.
 • „Dálkové ovládání“. v případě potřeby ovládejte ručně nebo se bavte.
 • „Režim ukládání map“ pro přidání virtuálních stěn.
 • „Carpet Mode“ speciálně pro lepší čištění koberců.
 • „Režim DND (Nerušit)“ během vámi zvoleného období nebude vysavač uklízet a vydávat hlasová upozornění.

Nyní víte, jak připojit vysavač Xiaomi a všechny jeho funkce.

Užitečné vědět

 • Lze ovládat hlasovým asistentem Alice.
 • Pokud se vám nedaří připojit vysavač Xiaomi k Wi-Fi. v níže uvedeném dokumentu najdete tipy, jak tento problém vyřešit.

Jak zvládá překážky?

Robot zacházel s předměty v interiéru velmi pečlivě. Při přiblížení k velkému nábytku a stěnám jednotka zpomalí na minimum a jen se jich lehce dotkne. Malé překážky, jako jsou nohy stolu, však infračervený snímač nedetekuje. Na vině je nejspíše drastická černá barva nohou. Každopádně se hodí chytře odpružený nárazník s gumovým krytem: po několika desítkách čištění se neobjevilo žádné poškození nohou.

Dostupnost prostoru pod postelemi a skříněmi je omezena výškou vysavače. 8,2 cm. Přesto má příslušenství dostatečnou světlou výšku. Při testování vysavače Mi Robot Vacuum-Mop snadno překonal práh vysoký 1,8 cm. Naopak výškový rozdíl 3,2 cm se ukázal jako nepřekonatelná překážka. Vchod do koupelny bylo tedy nutné přehradit virtuální zdí. několika klepnutími na mapu v aplikaci.

Robotický čistič má senzory, které zabraňují pádu z výšky. Pro nedostatek prvního patra v bytě jsme testovali jejich práci na stole. Výsledek si prohlédněte v následujícím videu. Spoiler: vysavač se trochu vylekal náhlého zrychlení, ale přesto nevybuchl.

Vzhled a ergonomie

Předchozí model robotického vysavače Xiaomi se vyznačoval velkou válcovou částí vyčnívající z horní části s laserovým dálkoměrem, která výrazně zvyšovala výšku zařízení. Na druhou stranu je novinka co nejnižší. Navenek se nyní příliš neliší od drtivé většiny ostatních modelů na trhu, ale dokáže prolézt pod postelemi, vysokými pohovkami a dalším nábytkem s nožičkami. Výška krytu je 82 mm. Bílé plastové pouzdro má na horním povrchu lakovanou vrstvu, na které je samozřejmě jasně vidět prach a velmi rychle se objevují drobné škrábance, se kterými k nám vysavač již dorazil na testování. Prach se však dá snadno setřít a škrábance na bílém krytu jsou sotva viditelné, takže vzhled zařízení by se časem neměl příliš změnit.

Přední část robota má tradiční posuvný nárazník, který obepíná tělo do poloviny. Za širokou průsvitnou černou lištou nárazníku se nacházejí infračervené senzory detekce překážek. Na opačné straně boční plochy si snadno všimnete mnoha otvorů pro výstup vyčištěného vzduchu nasávaného vysavačem.

Na horní straně jednotky je optická kamera, která snímá prostor nad robotem a předává informace zpět do řídicí jednotky. Tyto informace se použijí k sestavení mapy místnosti. Vedle kamery jsou pod gumovým ochranným těsněním dvě tlačítka pro zapnutí napájení a spuštění úklidového programu, odeslání robota k nabíjení a opětovné připojení přes Wi-Fi.

Zbytek prostoru nad ním zabírá velký otevírací poklop, za nímž je průhledný odpadkový koš. Pod poklopem se skrývá také indikátor Wi-Fi a tlačítko pro obnovení továrního nastavení.

READ  Robotický vysavač s lidarem nebo bez něj

Ovládání pohybu robotického vysavače Xiaomi Mi Vacuum-Mop je tradiční. Dvě hlavní kola mají dlouhý zdvih odpružení a pryžové pneumatiky s výrazným „traktorovým“ dezénem pro dobrou přilnavost na jakémkoli povrchu. Třetí, přední kolo nemá pohon. Volně se otáčí na obě strany a při pohybu slouží jako podpěra.

Na spodním povrchu si lze všimnout kontaktních plošek pro nabíjení vestavěné baterie a četných okének a prohlubní, které ukrývají senzory. Zadní část robota je uzpůsobena pro uložení nádoby s vodou. Má také podložky pro napájení vodního čerpadla.

Princip úklidu v Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop je nám znám z modelů jiných výrobců podobných zařízení. Prach je vymetán odnímatelným bočním trojitým kartáčem a velkým rotujícím kartáčem umístěným v plovoucí jednotce uprostřed čističe a poté je nasáván do krytu. Tam prochází krátkým kanálem, za nímž vstupuje do kontejneru. Ten lze vyjmout poměrně snadno. stačí zmáčknout malý plastový zámek. Výstup vzduchu v zásobníku je blokován vyjímatelným omyvatelným filtrem. Podle výrobce je schopen zachytit prach o velikosti částic až 0,3 mikronu. Přídavný pěnový filtr nebo jiný hrubý filtr však bohužel není k dispozici. Životnost jediného (i když omyvatelného) filtru robotického vysavače Xiaomi Mi Vacuum-Mop je proto velmi sporná.

Všechny spoje ve vzduchovém/prachovém kanálu jsou opatřeny gumovými těsněními, která zabraňují úniku prachu. Samotná nádoba má možnost otevření jedné ze stěn pro snadné odstranění nečistot a čištění. Nádobu lze stejně jako filtr čistit pod tekoucí vodou.

Nádoba na vodu a stěrka se k tělu vysavače připevňují pomocí kluzných prvků a dvojice pružinových zámků. Vypadá docela ploše, což hned napovídá, že nejde o vysavač, ale o vysavač na suché vysávání a vytírání. Tkanina z mikrovlákna se k nádrži připevňuje pomocí jednoduchých suchých zipů. Samotná nádrž je vybavena malým kolečkem pro dodatečnou podporu při čištění. Proč je to potřeba. není zcela jasné, protože v případě mokrého čištění robot stále spočívá na celém povrchu utěrky. Na samotné nádrži je vidět přívod vody a otvory pro přivádění vody do látky a uvnitř je napájecí mechanismus sestávající ze systému trubek a malého napájecího čerpadla.

Co dělat, když nemohu připojit robotický vysavač Xiaomi ke svému smartphonu?

V tomto případě se pokusíme znovu připojit. Při připojování robotického vysavače k síti pravděpodobně došlo k chybě, která brání dokončení připojení. V takovém případě restartujte aplikaci a znovu ji připojte.

Pomůže také resetování nastavení Wi-Fi robotického vysavače. Za tímto účelem stiskněte tlačítko napájení a tlačítko Domů a počkejte 5-10 sekund, než vysavač vydá zvukový signál. Poté připojte robotický vysavač.

Pokud tyto alternativy nepomohly, resetujte robotický vysavač. Za tímto účelem stiskněte tlačítko Reset pod víkem a počkejte, až vysavač vydá zvukový signál.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS