Mohu látkové pantofle prát?

Baleríny jsou nejběžnější taneční obuv, která se vyrábí v několika typech: textilní, kožené, koženkové, s pogumovanou ponožkou, bílé, černé, béžové, se šperky nebo bez nich. Materiál, barva a zpracování obuvi závisí na způsobu praní v pračce a v ruce. V každém případě je vhodné použít tekutý mycí prostředek a teplou vodu do 40 stupňů Celsia. V pračce lze prát pouze látkové baleríny bez flitrů, kamínků nebo jiných ozdobných prvků.

Taneční boty se špiní méně často než boty na ulici, to je fakt. Je však odolnější vůči skvrnám. Prach se mísí s parafínem, který je nanesen na podlahu, a pevně proniká do materiálu.

Baletní boty vždy namočte do mýdlového roztoku:

 • Rozpusťte špetku pracího prostředku (nebo 1 čajovou lžičku šamponu či tekutého pracího prostředku) ve 2 litrech teplé vody.
 • Vložte baletní botu do vody a jemně otřete znečištěné místo.
 • Po 5-10 minutách boty vyperte zvoleným způsobem.

Výrobci doporučují prát baletní obuv co nejčastěji. Často je stačí setřást poklepáním o sebe nebo otřením vlhkým hadříkem (pokud jsou vyrobeny z kůže nebo koženky). Chcete-li zabránit zašpinění bílých tkanin, napudrujte je před tréninkem křídou.

Jak čistit baletní boty v závislosti na materiálu

Než pošlete své letní boty do automatické pračky, ujistěte se, že je lze vyčistit tímto způsobem. Prozkoumejte vlastnosti materiálu baletních bot. Následující tipy od zkušených žen vám pomohou se s tím vypořádat.

 • Kožené nebo semišové boty by se rozhodně neměly prát v pračce. Tyto činnosti mohou poškodit tkaninu a zničit její vzhled. Nečistoty z baletních bot můžete odstranit vlhkým hadříkem nebo speciálním kartáčkem na semiš.
 • Baleríny z umělé kůže jsou dnes velmi oblíbené. Materiál je dobrý, levný a vhodný pro každodenní nošení. Jedinou nevýhodou letní obuvi z ekokůže je nedostatečné větrání. Budete se potit na nohou. Kůži Ballerina lze prát v pračce bez odstřeďování na 40-50 stupňů.
 • Látkové boty vypadají skvěle, ale rychle se špiní a pohlcují nepříjemné pachy. Takové výrobky je třeba umývat poměrně často. Nejprve však pečlivě prozkoumejte místo spojení podrážky a materiálu. Pokud bylo při výrobě takové obuvi použito lepidlo, měli byste baletní boty prát pouze ve studené vodě a přežít na minimální rychlost.

Jak vidíme, v pračce by se neměly prát pouze baleríny z kůže nebo semiše. Touto metodou lze snadno a rychle vyčistit jakýkoli jiný materiál.

Správné mytí baletu!

Semišové klíny by se měly čistit pouze v čistírně

Nyní víme, které byty lze prát a které ne. Nyní zjistíme, jak to udělat správně.

Před praním je vhodné důkladně odstranit nečistoty z podrážek bot. Při praní v pračce je nejlepší vložit botu do pracího sáčku. Doporučený režim praní: „Sportovní obuv“. Optimální teplota vody: max. 40ºC. Funkce odstřeďování by měla být přednostně vypnuta.

Pokud jsou vaše baletní boty zdobené šperky, korálky, přezkami nebo jinými ozdobami, perte je v ruce a v teplé vodě. Pomocí kartáče pečlivě vydrhněte všechna znečištěná místa. Vyjměte stélky a vyperte je odděleně. Baletní boty sušte nejlépe venku a vycpěte je papírem.

Sušení:

Je důležité baletní boty správně vysušit, aby se nezdeformovaly a nezhrubly. Musí se sušit při pokojové teplotě v dobře větraném prostoru. Například na balkoně. Boty můžete zavěsit nebo položit na ručník. Dbejte na to, aby se na látku nedostala voda z podrážek (na bílých textiliích se mohou objevit hnědé skvrny). Taneční bota se průměrně protančí za 24 hodin. Můžete je také vycpat bílým papírem, abyste proces urychlili. Neměli byste je sušit fénem, žehličkou ani v blízkosti topných zařízení.

READ  Co je v pračce

Následující technika může pomoci obnovit žmolkování podrážek. Na koženou vložku je třeba položit papírovou utěrku a několikrát se dotknout horké žehličky. Pak stačí podrážky vykartáčovat kartáčem na nubuk a semiš, aby vypadaly jako nové!

Praní baletních bot není složitý postup. Platí zde obecné pravidlo, které je vhodné pro většinu jemných látek. Aby se boty nezašpinily a nezapáchaly, je důležité je po každém sezení oprášit a uložit do prodyšného sáčku. Zápach potu odstraníte tak, že do bot na noc vložíte látkové sáčky s jedlou sodou.

Sušení

Je důležité baletní boty řádně vysušit, aby se nezdeformovaly a nezhrubly. Sušení probíhá při pokojové teplotě v dobře větraném prostoru. Například na balkoně. Botu můžete zavěsit nebo položit na ručník. Nejdůležitější je zabránit tomu, aby se na podrážku dostala voda (na bílých textiliích se mohou objevit hnědé šmouhy). Taneční baletky uschnou v průměru za 24 hodin. Chcete-li proces urychlit, můžete je vycpat bílým papírem. Takovou obuv však není nutné sušit fénem, žehličkou nebo v blízkosti topného zařízení.

Žmolky na podrážkách opravte následujícím způsobem. Na koženou vložku je třeba položit papírovou utěrku a několikrát se dotknout horké žehličky. Zbývá jen vyčistit podrážky kartáčem na nubuk nebo semiš a máte novou, dobře vypadající podrážku!

Praní pantoflí není složitý proces. Platí zde obecná pravidla pro většinu jemných látek. Aby se boty nezašpinily a nezapáchaly, je důležité je po každém sezení oprášit a uložit do prodyšného sáčku. Mimochodem, k odstranění zápachu potu stačí nechat přes noc uvnitř bot látkové sáčky s jedlou sodou.

Baleríny už dávno nepatří do kategorie taneční obuvi, ale do šatníku moderních dívek. Jsou pohodlné a stylové, mají různé barvy a materiály.

S takovou popularitou se o péči o svůj oblíbený pár stará poměrně hodně dam. Koneckonců, boty v čistotě přímo ovlivňují život svého majitele.

mohu, baletní, boty, prát, pračce

Možnosti odstraňování nečistot závisí především na výrobním materiálu. Některé baletní boty jsou odolné vůči čisticím postupům, existují i takové, které vyžadují jemné zacházení.

Zvláštnosti praní taneční obuvi

Taneční boty se špiní méně než boty na ulici, to je fakt. Ale špína na nich je vytrvalejší. Prach se mísí s voskem použitým v podlahové krytině a pevně se usazuje v materiálu.

Namáčení v mýdlovém roztoku je nezbytné:

 • Rozpusťte špetku pracího prostředku (nebo 1 čajovou lžičku šamponu, tekutého pracího prostředku) ve 2 litrech teplé vody.
 • Vložte baletku do vody a jemně potřete znečištěná místa.
 • Po 5-10 minutách boty omyjte způsobem, který si sami zvolíte.

Výrobci doporučují prát baletní obuv co nejčastěji. Často stačí takové boty protřepat klepáním o sebe nebo je otřít vlhkým hadříkem (pokud je model vyroben z kůže nebo koženky). Aby se bílá hmota neušpinila, napudrujte ji před tréninkem křídou.

Mytí rukou

Při ručním praní obuvi se ujistěte, že podrážky jsou zbaveny prachu a nečistot. V opačném případě špinavá podrážka zabarví barvu svršku. Každý pár bot má vlastní možnosti čištění.

 • Klíny potažené látkou se musí prát pouze v ruce, aby se nepoškodily zářivé barvy a přiložené flitry, aplikace, kamínky a výšivky. Obuv s ozdobnými prvky, zejména s nalepovacími prvky, je třeba prát velmi opatrně.

Péče o baletní obuv

READ  Jak prát džínovou bundu v pračce

Látkové pantofle se silným znečištěním předem namočte na půl hodiny do vody. Horká voda ovlivňuje jasnost barev, proto je namáčejte pouze ve vlažné vodě. Poté je důkladně očistěte mýdlovou vodou a měkkým kartáčkem, případně zubním kartáčkem. Čistý pár se dobře omyje studenou vodou a osuší.

 • Saténové taneční boty, zejména ve šťavnatých barvách, lze prát pouze ručně a šetrně. Například s tekutým mýdlem:
 • Na kousek vlhkého hadříku naneste trochu tekutého mýdla;
 • Napěňte mýdlo na tkaninu a rozetřete ho;
 • Saténové skvrny otřete mýdlovým hadříkem;
 • odstraňte mýdlový roztok mokrým hadříkem;
 • setřete přebytečnou vlhkost suchým hadříkem.

Jasné barvy na saténových tkaninách se velmi snadno poškodí, proto je netřete příliš silně. Postup lze opakovat, dokud se skvrny neodstraní.

Taneční boty

 • Ruční praní páru z přírodní kůže. Ale s výhradou: kůže nemá ráda nadměrnou vlhkost. Použití mycích prostředků často zanechává šmouhy a nedoporučuje se.

Kožené baletní boty se jemně otírají dobře vyždímaným vlhkým hadříkem, dokud nejsou zcela čisté. Přebytečnou vlhkost odstraňte papírovými utěrkami.

 • Semišové boty by se měly čistit pouze v čistírně. I po vystavení silnému dešti by se měl pár nejprve vysušit a poté ručně vykartáčovat. Čištění baletních bot ještě za mokra může způsobit, že se do materiálu vsákne více nečistot.
 • po zaschnutí výrobku jej vydrhněte tuhým kartáčem, abyste odstranili všechny stopy nečistot a prachu;
 • Žmolky na lesklých místech lze odstranit speciálním kartáčem nebo jemným smirkovým papírem;

Soda na čištění obuvi

Silné znečištění lze odstranit speciální čisticí pěnou. Nabídka značek a typů obuvi je tak rozmanitá, že je snadné najít ten správný výrobek. K praní zámišové kůže nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky, protože by se na ní mohly vytvořit inkrustace.

Kožená stélka a vnitřek baletní obuvi vyžadují zvláštní péči. Péče o ně nejen prodlouží životnost vašich oblíbených bot, ale také je zbaví nepříjemných pachů. Existuje mnoho možností čištění vnitřku kožené baletní obuvi, můžeme zvážit tu nejšetrnější:

 • Kouskem měkkého hadříku otřete prach z vnitřní strany;
 • Rozetřete dětský krém na vatový tampon a otřete jím stélky.
 • Po namočení otřete vatovým tamponem namočeným ve čpavku.

Pokud jsou nečistoty značné, můžete místo krému na obličej použít peeling, který pomůže odstranit hluboko usazené nečistoty.

Peroxid vodíku

Při pravidelném nošení výrobku by se mělo provádět jednou týdně. To nejen pomáhá zachovat vzhled, ale také dezinfikuje stélky, takže nezapáchají.

mohu, baletní, boty, prát, pračce

Problém se zápachem můžete vyřešit pomocí jedlé sody. To se vloží dovnitř na jeden den, večer se jen setřese. Během této doby jedlá soda absorbuje cizí pachy. Metoda má jedno důležité omezení. nesmí se používat na černé nebo tmavě zbarvené předměty.

mohu, baletní, boty, prát, pračce

Další jednoduchou metodou je pravidelné ošetřování stélek a vnitřního povrchu roztokem peroxidu vodíku.

Správné sušení

Pro zachování tvaru baletu nestačí jen správné mytí, kromě čisticích prostředků je třeba je řádně vysušit. I to má svá tajemství:

 • Taneční boty by se měly sušit mimo dosah topných těles a bez použití fénu.
 • Bota může být zabalena do čistého papíru, aby si udržela svůj tvar, a zavěšena v průvanu, ale bez přímého slunečního záření.

Důležitým bodem je úplné vysušení výrobku, mokrá čerpadla by neměla být nasazována na. Vlhké prostředí je výborné pro množení bakterií a zárodků.

Taneční boty mohou a měly by být umyty, hlavní věcí je správně provést postup a zcela vysušit výrobky, pak lekce přinesou jen radost.

,Chcete-li prát uggs doma, nemusíte utrácet spoustu peněz na prostředky. Existují jednoduché způsoby, jak si tenisky umýt pomocí různých čisticích prostředků a prostředků, které vás zbaví nepříjemného zápachu z tohoto typu obuvi? Lepší domácí papuče lze prát různými způsoby a pračka není výjimkou. Jak prát semišové semišové boty v pračce není pro mnohé snadné, ale jakmile se vám to podaří

READ  V pračce indesit nefunguje odstřeďování

Jak prát balet v pračce

Baleríny jsou univerzální obuv, ve které ženská noha vypadá nejen elegantně, ale je v ní i pohodlí. Stejně jako všechny boty však potřebují nejen každodenní péči, ale také občasné „generální čištění“. Lze je však prát intenzivně?? Dále, jak prát balet v pračce.

Aby nedošlo k poškození obuvi, měli byste nejprve zjistit, jaký materiál byl použit k její výrobě. Na základě toho můžete určit, jak baletku prát, zda ručně nebo v pračce, a jaký program zvolit.

Je přísně zakázáno používat strojové čištění baletní obuvi ze semiše nebo kůže. Tyto výrobky nevydrží intenzivní strojní čištění, a proto rychle ztrácejí svůj tvar a funkci.

Obuv z umělé kůže a/nebo ekologické kůže je odolná, snadno se nosí, ale není příliš prodyšná. Špatná cirkulace vzduchu vede k nadměrnému pocení nohou, což znamená, že by se tato obuv měla pravidelně prát. Lze je prát ručně i v pračce.

Látkové „taneční pantofle“ by se také měly často prát, protože látka má schopnost rychle absorbovat nepříjemné pachy a také se zašpinit, a to i za suchého počasí. Lze je však snadno prát v pračce, zejména pokud je podrážka boty kromě lepicí vrstvy navíc vyztužena švem.

Pro všechny typy bytů platí zvláštní pravidla úklidu. Jak je tedy správně umýt? Nejdříve je třeba ručně očistit podrážku každé boty, aby se na ní odstranily všechny nečistoty nebo prach, které na ní mohly ulpět. Zvláště pečlivě je třeba kontrolovat místa s drážkami, protože zde mohou velmi často „uvíznout“ kamínky nebo drobné pevné nečistoty.

Baletky je vhodné vkládat do bubnu v sáčku na obuv určeném k praní. Tím se zlepší samotný proces čištění a také se výrazně sníží dopad baletních bot na povrch bubnu.

Použití pracího prostředku používaného při praní prádla je povoleno. Pokud jde o látkovou obuv v pastelových a/nebo bílých odstínech, doporučuje se přidat trochu bělidla.

Pokud jde o prací cyklus, mnoho moderních praček je vybaveno takovým programem, jako je „sportovní obuv“, je speciálně navržen pro strojní čištění obuvi, a proto je ideální pro balet.

Pokud tato možnost není k dispozici, doporučujeme použít možnost „Jemné“ nebo „Ruční praní“. V žádném případě nenastavujte regulátor teploty nad 400 °C, nespouštějte cyklus odstřeďování a neaktivujte funkci sušení. V opačném případě se obuv vždy zkazí.

Důležité je také správné sušení bot. Nejlépe na otevřeném místě s volným prouděním vzduchu. „Udržet tvar pomůže, když dovnitř vložíte suchý papír nebo noviny.

Praní v pračce nepochybně dodá vašim baletním botám nejen čistý a svěží vzhled, ale nezneužívejte tento způsob čištění. Nedoporučuje se však „nechat se unést procesem“ a prát boty v pračce více než třikrát během tří nebo čtyř týdnů, což je důležité i pro baletní boty, které mají šperky, kovové vložky nebo jiné ozdobné prvky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS