Všechny záludnosti zmrazování sýrů pro skladování

mrazáku

Hospodyňky se na mnoha internetových fórech ptají, zda mohou tvrdý a strouhaný sýr zmrazit v mrazáku. V tomto článku najdete odpověď na tuto a mnoho dalších otázek týkajících se zmrazování různých druhů sýrů.

Můžeme sýr uchovávat v mrazáku, nebo ne?? V zásadě lze zmrazit jakýkoli sýr. Proces zmrazení však způsobí, že bakterie mléčného kvašení přestanou pracovat a proces zrání se zastaví. Vytvářejí se také ledové krystalky, které mění strukturu a chuť sýra.

Jak zmrazit sýr

Mnoho lidí si myslí, že sýr nelze zmrazit. Sýr lze nejen zmrazit, ale je naprosto nezbytné! Za prvé je skvělé mít sýr neustále po ruce a za druhé, zmrazení sýra dokonale zachová jeho chuť a vůbec se nekazí.

Doporučuji vám věnovat jen 15 minut času a zmrazit tvrdý sýr na tři způsoby: plátky, strouhaný sýr a strouhaný sýr.

Uložte si tento recept:

Chcete si tento recept uložit pro sebe?? Vyberte si, kde:

 • Obecné.\Aktivní. Doba vaření: 2 hodiny 15 minut \ 15 minut
 • Kapacita porce: 10 porcí
 • Kalorická hodnota (100g): 363 kcal
 • Náklady: velmi úsporné

Lze v mrazáku zmrazit různé druhy sýrů?

Tvrdé a polotvrdé odrůdy snášejí chlad velmi dobře, aniž by ztratily svou chuť. Pokud sýr zmrazíte a poté rozmrazíte, můžete ho jíst, ale bude křehký a bude se špatně krájet i kráječem.

Zmrazit můžete následující druhy sýrů:

 • Parmezán;
 • Ruský jazyk;
 • Edam;
 • Colby;
 • Čedar;
 • Gouda;
 • mozzarella;
 • Provolone;
 • Monterey Jack.

Lze sýr zmrazit v mrazničce?

Při teplotách pod bodem mrazu jsou téměř všechny potraviny dlouhodobě skladovány. Časem se však dobrota začne vytrácet. Totéž platí pro chuť. Pro snížení negativních účinků nízkých teplot doporučujeme několik tipů. Pro každý druh sýra existují samostatná doporučení.

Rozmrazování

Nejprve přeneste množství zmrazeného sýra z mrazničky do chladné místnosti o teplotě ne nižší než 0-1 °C a nechte ho tam 7-8 hodin. Drcený sýr, který chcete použít jako polevu na pizzu nebo jiné pokrmy, můžete přidat bez rozmrazování přímo ze sáčku.

Pokud chcete, můžete kvalitu sýra zlepšit tím, že ho po rozmrazení ztužíte. Rozmražený výrobek nechte několik dní v chladničce (doba ztuhnutí závisí na druhu sýra). Takto může chvíli dozrávat. Mějte na paměti, že rozmražený a rozmrazený sýr, stejně jako všechny ostatní potraviny, nelze znovu podrobit tomuto postupu. Po zmrazení se tento produkt nejčastěji používá k přípravě pečených a vařených pokrmů. V tomto případě jsou jeho texturní změny méně patrné. Může se jednat například o různé omáčky, pizzu nebo teplé sendviče.

READ  Lze zmrazit zakysanou smetanu v mrazáku

Skladování různých odrůd

Kromě základních pravidel jsou pro každý typ potravin stanovena samostatná doporučení. Je to proto, že všechny mají svou vlastní strukturu, strukturu, vůni atd. Proto odpověď na otázku, jak dlouho by měl být sýr uchováván v chladničce a jaké podmínky by mu měly být vytvořeny, závisí na jeho odrůdě.

Vlastnosti tvrdých sýrů

Vyznačují se hustou strukturou a nedostatkem velkých otvorů. Této konzistence se dosáhne uchováváním tohoto fermentovaného mléčného výrobku ve stlačeném stavu po dobu 6 měsíců nebo déle. Za nejznámější odrůdy jsou považovány:

Při přísném dodržování podmínek lze tento druh sýra skladovat až 10 dní, s výjimkou parmezánu, který se nekazí půl roku. Hlavně nezapomínejte na pravidelnou kontrolu, aby neplesnivěla, a pokud se plíseň objeví, je třeba ji včas odstranit. Aby byl výrobek v dobrém stavu, měl by být zabalen do pergamenového papíru, uchováván při teplotě 4˚C11˚C a vlhkosti nižší než 85 %. Nepřemisťujte výrobek z jednoho oddílu chladničky do druhého, aby nedošlo k náhlým změnám teploty.

Před použitím se doporučuje sýr předem vyjmout, rozbalit a nechat hodinu „dýchat“, aby se vyvětraly všechny cizí pachy.

Měkké odrůdy

Trvanlivost není dlouhá, méně než týden. Nejlepší je koupit výrobek v malém množství, abyste ho mohli okamžitě použít. Nejběžnější odrůdy jsou:

Měkké sýry by se měly skladovat nejlépe ve fólii nebo v nádobě. Sýr by se měl každé 3-4 dny vyjmout ze vzduchotěsného obalu, aby se okysličil. Smetanový sýr by se neměl skladovat déle než dva dny po otevření.

S ušlechtilou formou

Tyto sýry by neměly být tepelně ošetřovány. Aby plíseň nebyla pro lidské tělo jedovatá, ale zdravá, musí se tvořit přirozeně. Barva plísně se může měnit od modré po červenou. Tuto pochoutku lze skladovat nejdéle pět dní. Nejoblíbenější odrůdy jsou:

Tento typ fermentovaného mléčného výrobku by se měl skladovat pouze v původním obalu, pevně uzavřený nebo v uzavřené nádobě. Proč je to důležité? Pokud sýr leží odkrytý vedle jiných potravin, plíseň se „přesune“ na vedle ležící potraviny a ty se zkazí. Kromě toho má plísňový sýr velmi silný a poměrně nepříjemný zápach.

Odrůdy těstovin a tvarohu

Nejznámějšími druhy jsou Mascarpone, Philadelphia a Ricotta. Nejvhodnější způsob skladování výrobku je v obalu, ve kterém je prodáván. Mělo by se sníst do 8 dnů od zakoupení. Skladujte těstoviny přesně podle doporučení výrobce uvedených na etiketě.

READ  Jak naplnit topný systém s plynovým kotlem

Můžete také použít mrazničku, která prodlouží jejich trvanlivost na 3-6 měsíců. Jedinou podmínkou je, že sýr musí být před konzumací rozmrazen a ohřát.

Jak skladovat nekvašený sýr

K výrobě tohoto výrobku se používá kuchyňská sůl, takže má výrazně slanou chuť, drobivou konzistenci a vrstevnatou strukturu. Nejoblíbenější odrůdy jsou:

Zvláštností skladování těchto odrůd je použití slané vody nebo syrovátky. Sýr vložte do skleněné nebo jiné smaltované nádoby, zalijte jej nálevem, zavřete víčkem a dejte do lednice. Před vyzkoušením je vhodné ji ochutnat, abyste se ujistili, že není příliš slaná. Pokud je v sýru hodně soli, je třeba ho namočit do mléka nebo převařené vody, která by neměla být horká. Mnoho lidí zalévá jídlo horkou vodou, která se rozpouští, lepí a zbavuje ho živin.

Sýry v nálevu lze skladovat v mrazničce, ale hlavně je tam nenechávat déle než dva dny. Před podáváním ji nechte rozmrazit.

Как Просто Приготовить ТВОРОГ из Кефира ✧ Отличная альтернатива сливочному сыру ✧ SUBTITLES

Domácí odrůdy

Ručně vyráběné mléčné výrobky neztrácejí čerstvost až 4 dny. V tomto případě je důležitý správný obal: neměly by se používat plastové sáčky, ideální je skleněná nebo smaltovaná nádoba.

Domácí lahůdky lze také zmrazit, ale v tomto případě je třeba je předem zabalit po malých porcích do speciálních sáčků. Výrobek tak vydrží čerstvý několik měsíců.

Lze sýr uchovávat v mrazničce a v případě potřeby

Sýr patří mezi potraviny, které by se měly konzumovat nejlépe čerstvé. Přesto si mnoho lidí klade otázku, zda a jak lze tvrdý sýr zmrazit. Zmrazení sýra není obtížné, ale měli byste si uvědomit, že by to mohlo zhoršit jeho konzistenci a chuť. Rozmrazený výrobek proto není vhodný ke konzumaci v „syrovém“ stavu. Lze ji však zařadit i do prvního a druhého kurzu. Mražený sýr je dobrou přísadou na pizzu, khachapuri a další pečivo.

Jak zmrazit sýr

Pokud se rozhodnete sýr zmrazit, můžete učinit několik kroků, které zajistí co nejmenší ztrátu kvality.

Příprava

Nejprve sýr řádně připravte ke skladování.

Rozdělte ji na množství, které pravděpodobně použijete najednou. Nezamrazujte velké sýry, například čedar, s hmotností nad 500 gramů na porci. Sýr lze před zmrazením také nastrouhat nebo nakrájet na plátky.

Výrobek lze uchovávat v původním obalu nebo zabalený ve fólii či sýrovém papíru. Plátky sýra oddělte pergamenovým papírem.

Sýr zabalte do vzduchotěsného sáčku nebo nádoby se zipem. Je to důležité, aby se sýr nevysušil a nezpůsobil popáleniny v mrazničce.

READ  Hliníková konvice se zahřívá na plynovém hořáku

Zmrazení

Sýr zmrazte co nejrychleji, alespoň do doby, než se objeví.23 °C, aby se zabránilo tvorbě velkých destruktivních krystalků ledu. Použijte funkci rychlého zmrazení v mrazničce, pokud je k dispozici (, ).

Sýr lze uchovávat zmrazený po neomezeně dlouhou dobu, ale pro dosažení nejlepší kvality ho spotřebujte do 6-9 měsíců.

Rozmrazování

Zmrazený sýr by se měl rozmrazovat v chladničce při teplotě 0-1 °C po dobu 7-8 hodin, pokud kus sýra váží 500 gramů. Drcený sýr na pizzu nebo na vaření lze přidávat přímo ze sáčku bez rozmrazování.

Kvalitu sýra lze zlepšit i tím, že jej po rozmrazení uchováte v chladničce. Jednoduše ho nechte v chladničce několik dní nebo týdnů, v závislosti na druhu, aby mohl dozrát (, ).

Mějte na paměti, že stejně jako jiné potraviny by se ani zmrazený a rozmrazený sýr neměl znovu zmrazovat.

Zmrazený sýr se nejlépe hodí do tepelně upravených pokrmů, kde je změna struktury méně patrná, například do omáček nebo na pizzu a do sendvičů se smaženým sýrem.

Shrnutí:

Chcete-li sýr zmrazit, naporcujte jej, zabalte a před rychlým zmrazením zabalte do vzduchotěsné nádoby. Používejte jej po dobu 6-9 měsíců. Mražený sýr je třeba rozmrazit v mrazničce a nejlépe se používá do vařených pokrmů.

Měkké druhy ztrácejí svůj vzhled a chuť, pokud jsou zmrazeny v mrazničce. Proto by se feta a ricotta po otevření balení neměly uchovávat při nízkých teplotách. Pokud koupíte sýr a necháte původní obal a nálev neporušený (u fety a brynzy), může si měkký sýr zachovat své vlastnosti po dobu několika týdnů nebo měsíců. v závislosti na odrůdě.

Tvrdé druhy, jako je ruský nebo parmezán, lze zmrazit i po otevření krabice. I tvrdé odrůdy časem ztrácejí svůj estetický vzhled a nelze je krájet a podávat. Protože se však vůně a chuť neztratí, lze produkt nastrouhat a přidat do teplého pokrmu. V této podobě se dá bez problémů konzumovat.

Nepoužívejte plastové nádoby. Plast má tendenci pohlcovat pachy a přenášet je na potraviny, které se v nádobě skladují. Sýr také nemůžete skladovat v otevřené nádobě. Nejvhodnější jsou fólie, papír nebo celofánová fólie. Ty chrání výrobek před cizími pachy. Během doby skladování je vhodné několikrát vyměnit obal, aby sýr vydržel v mrazničce déle.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS