Jak používat inhalátor

Inhalátor je zařízení, které umožňuje dodávat jemnou mlhu léků do plic a horních cest dýchacích. Používá se při kašli, dýchacích obtížích, chrapotu hlasu, rýmě, bolestech na hrudi způsobených bronchitidou, obtížném odchodu sputa. Bronchodilatancia, antiseptika a antibiotika, mukolytika, regenerační látky, bylinné odvary a tinktury, zvlhčující látky. Lidé se sklonem k zánětlivým ORL onemocněním musí vědět, jak správně používat inhalátor.

zvlhčovače, přidat, chlorhexidin

Pokud přístroj používáte delší dobu bez čištění, hromadí se v něm patogenní mikroorganismy. Příčinou mohou být bakterie a viry. Při použití nebulizátoru se šíří uvnitř dýchacích cest. To může vést k bakteriálním a plísňovým infekcím. Proto byste se měli poradit se svým lékařem, jak inhalátor dezinfikovat.

Vzhledem k tomu, že inhalátory šíří plynný materiál až do dolních plic, dostávají se patogeny i tam. To zvyšuje riziko bronchitidy a zápalu plic.

Lze chlorhexidin přidat do zvlhčovače vzduchu?

Jak jsme slíbili, pokračujeme ve zveřejňování odpovědí na vaše otázky od našich lékařů. Dnes bude lékařka-otolaryngoložka Elena Alexejevna Dodylina vyprávět o zvlhčovačích vzduchu. Ptali jste se nás. proč je zvlhčovač vzduchu prospěšný v interiéru, popularita zvlhčovačů vzduchu v současnosti. zda je to výsledek rozsáhlých reklamních kampaní výrobců těchto zařízení. mnoho pediatrů doporučuje zvlhčování vzduchu spolu s léky a dietami pro kojence. a jak zvlhčovač vzduchu ovlivňuje zdraví dítěte. Elena Alexejevna „vše vyloží“.

Zvlhčovač vzduchu je nutný k vyrovnání nedostatku vlhkosti vzduchu, přesněji řečeno úrovně relativní vlhkosti.

Relativní vlhkost vzduchu v místnosti by se měla pohybovat mezi 40-60 %, aby se člověk cítil příjemně.

Během topné sezóny, která v našem regionu trvá osm měsíců v roce, může být vlhkost v našich bytech 20 až 30 %. Nedostatečná relativní vlhkost vzduchu vede k vysušení pokožky a sliznic očí, nosu a horních cest dýchacích. Při vysušení sliznice nosohltanu dochází k narušení přirozeného procesu očisty (mukociliární clearance) od nečistot, což vede k množení patogenní flóry a vzniku nachlazení a/nebo alergií způsobených roztoči v prachových částicích.

Zvlhčovače vzduchu vám pomohou udržet v bytě správnou úroveň vlhkosti a správné klima.

Většina z nich je založena na principu odpařování vlhkosti ze zařízení do místnosti.

V současné době jsou nejoblíbenější 3 typy zvlhčovačů vzduchu:

  • – Tradiční zvlhčovač vzduchu nebo zvlhčovač vzduchu se studenou párou;
  • – ultrazvukový zvlhčovač vzduchu;
  • – zvlhčovač vzduchu a čistička vzduchu.

Doporučuji. říká Elena Alexejevna. použít posledně jmenované zařízení. čistička-vlhčovač, protože spojuje obě funkce, které ovlivňují vnitřní klima (zejména pokud máte domácí zvířata). Zvlhčovač vzduchu může také čistit vzduch od prachu a roztočů a pomáhat samočištění sliznic, čímž předchází infekcím dýchacích cest.

READ  Jak odstranit znečištění ze zvlhčovače vzduchu

Odpověď našeho odborníka je jednoznačná. zvlhčovače vzduchu jsou důležité a nezbytné jak doma, tak v kanceláři, aby se udrželo příznivé vnitřní klima, zejména tam, kde děti tráví dlouhou dobu.

První pomoc při krvácení z nosu

Existuje rozsáhlá klasifikace roztoků používaných k inhalaci. Typ léku závisí na diagnóze.

Bronchodilatancia. Používá se k dilataci průdušek při jejich zúžení (obstrukční bronchitida, bronchiální astma). Použití Berodual, Atrovent, Berotec.

Mucolytics. Zkapalňuje a vylučuje hleny nahoru dýchacími cestami. Použijte v případě, že je sputum příliš viskózní. Používají se Ambroxol, ACC, Lazolvan.

Protizánětlivé a hormonální látky. Použití při laryngitidě a dalších zánětlivých stavech. Použití Pulmicort, Decasan.

Antibakteriální prostředky, antiseptika. Používejte pouze v případech prokázaného infekčního onemocnění, např. tracheitidy nebo bronchitidy s hnisavým sputem. Použijte Furacilin, Fluimucil-Antibiotic IT.

Antihistaminika. Používá se při alergiích: Cromhexal.

Imunomodulátory. Používá se jako doplňková léčba při častých virových infekcích dýchacích cest. Použijte Inteuron, Derinat.

Spočítáte kolikrát mohl vzít Boris Gelfland Hikaru Nakamurovi dámu ?

Kategoricky se nedoporučuje používat samostatně. Mohou se vyskytnout závažné nežádoucí účinky. Pokud se například antibiotika používají na virová onemocnění, může se stav zhoršit při plísňové infekci.

Která řešení jsou vhodná pro děti

Inhalační roztok obsahuje návod k použití, který je třeba přesně dodržovat. U všech výrobků je uveden věk, od kterého lze roztok používat.

Většina antibakteriálních přípravků k inhalaci je vhodná až od 2-3 let věku. Hormonální léky by se měly užívat od 4-6 let věku. Ambroben, ambroxol atd. se používají ke zvýšení vykašlávání při produktivním kašli. Lze je používat od 3 měsíců věku. Fluimucil je považován za závažnější. Používá se již od 2 let věku.

Aby se snížila koncentrace léku, je třeba jej zředit. Váš pediatr vám řekne, jak lék naředit fyziologickým roztokem, abyste dosáhli účinku.

Která řešení jsou vhodná pro dospělé?

Při předepisování se přihlíží ke zdravotnímu stavu dítěte. Pokud například osoba trpí poruchou imunity, inhalace antibiotiky se nedoporučuje. Způsobí plísňovou infekci. Hormonální inhalace se nedělají lidem s endokrinními poruchami.

Pokud je zdravotní stav pacienta uspokojivý, může použít jakýkoli lék k inhalaci v závislosti na příznacích onemocnění, kterým trpí. Zeptejte se svého praktického lékaře, které roztoky jsou vhodné k inhalaci.

Suchý vzduch: jak působí na děti?? Nechcete onemocnět. zvlhčujte vzduch!

Nosní sliznice jsou naší první a velmi důležitou bariérou proti bakteriím a různým virům. Právě nosní sliznice přichází každou vteřinu do kontaktu s mnoha různými bakteriemi, ale protože se v nose neustále tvoří hlen, zabraňuje jejich proniknutí do těla dítěte. Tato schopnost sliznic se nazývá lokální imunita. Nosní sliznice však může chránit před infekcemi pouze tehdy, je-li dobře zvlhčována, a pokud nos vysychá, dochází k poškození místního imunitního systému. Bakterie a viry pak mohou snadno překonat ochrannou bariéru oslabeného místního imunitního systému a pravděpodobnost, že vaše dítě onemocní v důsledku kontaktu s infekcí, se okamžitě zvyšuje. Suchý vzduch je tedy největším nepřítelem místní imunity a jedním z důvodů, proč je dítě často nemocné.

READ  Jak to vypadá po vysušení?

Suchý vzduch v domě je také velmi škodlivý pro děti, které jsou náchylné k alergickým reakcím. Nejenže vysušuje nosní a ústní sliznice, což okamžitě zvyšuje náchylnost organismu k různým alergenům, včetně prachu. V místech s velmi nízkou vlhkostí vzduchu se prach neusazuje, ale je neustále ve vzduchu. Navíc se do něj přidávají zvířecí chlupy, rostlinný pyl, drobné částečky z oblečení a všechny předměty v domácnosti. A dítě ho neustále vdechuje. Kdyby byl vzduch normální a vlhký, prach a další alergeny by se rychleji usazovaly na podlaze a děti by je nedýchaly.

Pokud je vzduch ve vaší domácnosti příliš teplý a suchý a vaše sliznice vysychají, vaše tělo musí nějakým způsobem reagovat. Vaše nosní sliznice vylučuje sekrety, které ji chrání před vysycháním. Pokud je však vzduch neustále suchý, nos začne uvolňovat stále více sekretu, což vede k výtoku z nosu nebo k jeho ucpání. Nemusí se jednat o takzvané smrkání, dítě jen neustále smrká nebo smrká. Může nastat i jiná situace: v určitém okamžiku sliznice zcela vyschne, vytvoří se v ní krusty, které dále ucpávají nos. Mimochodem, dětské nosní dírky jsou už tak úzké a krátké, a pokud se k nim přidá otok, překrvení nebo suché krusty, je pro dítě ještě těžší dýchat.

Čím je vzduch sušší, tím méně obsahuje kyslíku, který je nezbytný pro aktivní činnost celého těla a zejména mozku. Nedostatek kyslíku (hypoxie) ovlivňuje především nervový systém. U dospělých se často objevuje bolest hlavy, ztráta koncentrace a únava. Malé děti s nedostatkem kyslíku jsou podrážděnější, častěji zlobí a hůře spí. Dítě tedy vůbec nemusí plakat kvůli zubům nebo magnetické bouři, ovlivňuje ho pouze hypoxie. K nedostatku kyslíku se přidávají potíže s dýcháním kvůli suchým sliznicím. proto je dítě ve spánku buď neklidné, nebo se stále budí, nebo nemůže vůbec dlouho usnout. A velmi často dítě pije v noci vodu nebo mléko ne proto, že má hlad, ale prostě proto, že má sucho v ústech.

Jak se děti stravují? Sání z maminčina prsu nebo láhve, což znamená, že jejich ústa jsou stále zaneprázdněná. Zkuste si něco cucat, když máte ucpaný nos, suché krusty nebo dokonce smrkáte. Dítě začne sát a musí neustále přestat, musí také dýchat. A matka nechápe, proč dítě najednou přestane kojit a pak zase začne kojit. Myslí si, že má problém (nekojí správně nebo má špatný tvar bradavek), nebo se obává, že nemá dostatek mléka. Je to jednoduché: dítě má buď příliš suchý, nebo ucpaný nos.

READ  Je možné do zvlhčovače přidat parfém?

Dítě se cítí nejlépe při teplotě 20-22 °C (některé děti i při 18-20 °C) ºC) a vlhkosti 50-70 %. Ale v zimě, když jsou radiátory zapnuté naplno, dosahuje teplota v domě 25-28 °C a vlhkost vzduchu klesá na 20 %. To zjistíte, když si koupíte teploměr a vlhkoměr: ukazují teplotu i vlhkost v místnosti. Abyste vytvořili správné vnitřní klima, musíte:

Ani luxusní imunostimulátory, ani nejmodernější vitamíny, dokonce ani samotný čerstvý vzduch nezajistí, aby dítě bylo zdravé, pokud žije v domě s velmi nízkou vlhkostí vzduchu. Proto stojí za to najít si čas a způsob, jak vytvořit správné mikroklima kolem dítěte.

Co se stane, když se stav neléčí?

Suchost jako příznak není sama o sobě nebezpečná. Pokud se však neléčí, zhoršuje se a může vést k řadě nepříjemných onemocnění a příznaků.

O přetrvávajících bolestech hlavy jsme se již zmínili. Pokud se onemocnění neléčí a suchost se neodstraní, nebudete mít dostatek spánku, budete podráždění, depresivní a frustrovaní.

Neléčená osoba dočasně ztrácí schopnost rozpoznávat pachy.

Mikrotrhlinky na sliznici se stávají zranitelnějšími vůči škodlivým vlivům infekčních agens a člověk stále častěji trpí virovými onemocněními.

Pokud se neléčí nebo se neléčí včas, může sliznice začít řídnout a způsobit její atrofii. A to zase způsobí léze v nosních kostech.

Pocit sucha v nosní dutině není tak neškodný, jak se může na první pohled zdát. Takže otázka: „Jak se zbavit silné suchosti v nose??“ je docela aktuální.

Co a jak zavlažovat nos v případě rýmy?

Příčin rýmy, obecně definované jako nachlazení nebo rýma, je celá řada. Nejčastějším onemocněním, které se vyskytuje u každého, je virová rýma. Jedná se o virovou infekci dýchacích cest.

Při respiračních onemocněních virus napadá atomizující epitel. Atomizující epitel, buňky atomizujícího epitelu odumírají. Membránový epitel produkuje hlen jak v nosní dutině, tak v paranazálních dutinách.

Hlen v nosní dutině čistí a zvlhčuje vzduch, který vstupuje do dýchacích cest. Je to základní funkce nosu a vedlejších nosních dutin.

Během virové infekce neplní postižený atomizující epitel své funkce. V nosní dutině se hromadí hlen a dochází k otoku.

Klasifikace B.С. Preobrazhensky’s

Hnis a husté zátky z něj, uzavírající lakuny a zanícené povrchy mandlí (jsou volné, červené, oteklé).

Zanícené okraje patra (zduřelé, červené, infiltrované).

Občasné subfebrilie (horečka do 37,5C).

Tonzilogenní intoxikace, trvalá nebo občasná snížená pracovní schopnost, únava, nechutenství, celková slabost, malátnost, pocit slabosti po celém těle.

Zvětšené lymfatické uzliny na krku, jejich bolestivost.

Občasná bolest kloubů.

Změny krevního obrazu: zvýšený počet bílých krvinek, zrychlená sedimentace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS