Lze dýni zmrazit v mrazáku?

Ano, můžete! Tato metoda umožňuje uchovat dužinu bohatou na vitamíny a vlákninu po velmi dlouhou dobu. Přesné načasování závisí na původním produktu, jeho zralosti a šťavnatosti a na způsobu přípravy.

Před zmrazením dýně na zimu se očistí a nakrájí na kousky různých velikostí a tvarů v závislosti na konstrukci mrazničky, zvolené teplotě a dokonce i na jejím následném použití.

Dýně se nejčastěji loupou před zmrazením, protože nemá smysl skladovat slupku. Nepoužívá se k vaření a nijak neprodlužuje trvanlivost. zabírá cenné místo v mrazničce.

Velikost řezu závisí na způsobu přípravy dužiny ke zmrazení. Nejlépe přímo nakrájené na kousky, které lze použít do pokrmů.

Mezi další úpravy patří například blanšírování plátků nebo pyré. Než dýni na zimu zmrazíte, stojí za to podívat se na recepty na její budoucí přípravu. Díky tomu ji můžete okamžitě nakrájet na kousky správného tvaru a hmotnosti.

Tento postup provádějte s čerstvým masem, protože po rozmrazení je poměrně měkké a krájení na úhledné plátky je obtížné.

Jak vybrat správné ovoce a zda můžete dýni na zimu zamrazit? Dýně musí být nezralá! Ovoce, které ještě nedosáhlo plné zralosti, lze zmrazit, ale stojí za to posoudit užitečnost takového přípravku.

Na odrůdách dýní vůbec nezáleží. Jediným pravidlem je nemíchat je, protože roztavené kousky se později obtížně třídí podle druhu a v závislosti na zvoleném receptu některé z nich nemusí změknout a zkazí pokrm.

Je třeba plátky před zmrazením v mrazáku blanšírovat a jak to správně udělat?? Ne, tento postup lze vynechat, ale blanšírovaná dýně si po rozmrazení lépe zachovává tvar a má sytější barvu.

Zde je praktický příklad tohoto oblíbeného způsobu konzervace dýňové dužiny.

Chcete-li dýni zmrazit na zimu v mrazáku, nakrájejte ji na plátky a odstraňte semínka a slupku. Důležité je nešetřit gramy, ale sloupnout kůži v poměrně silné vrstvě a odebrat i několik milimetrů dužiny. Později při vaření oceníte správnost těchto příprav.

Zahřejte velký, alespoň šestilitrový hrnec s vodou k bodu varu, připravte si velký plech nebo tác, který se vejde do mrazničky. Pokud zásoba dosahuje několika kilogramů, připravte několik takových zásobníků.

Nakrájejte dužinu dýně na malé kousky. Při blanšírování nedělejte kousky větší než 3 cm. Vkládáme je v malých porcích, až do půl kilogramu, do cedníku a ponoříme do vroucí vody. Dýni namočte do horké vody na maximálně tři minuty, jinak se dužina přehřeje.

Pokud dojde k drobné chybě, vyvstává otázka, zda lze dýni po delším blanšírování zmrazit? Ano, ale nedává to smysl. Vnější vrstva masa absorbuje velké množství vlhkosti a po rozmrazení se snadno rozpadne. Totéž platí pro zmrazování přezrálého masa. Rozhodně je neblanšírujte a připravte se na to, že rozmražené kousky budou měkké. To omezuje jejich použití v některých receptech.

Blanšírované kousky položte na tenkou utěrku na tác. Nechte ji několik minut vychladnout a pak ji dejte do mrazáku. Po úplném zmrazení vložte porcované kousky do plastových sáčků a pevně je zavažte.

Mohu dýni zmrazit v mrazáku, pak ji rozmrazit a jíst syrovou?? Ano, ale bez ohledu na provedení mrazničky musí být sáčky uzavřené. Pokud vaše chladnička pracuje v režimu NO Frost, je to nutnost!

Dýni lze samozřejmě zmrazit i jinými způsoby. Pokud jde o přezrálou dužinu, je vhodné ji skladovat ve formě rozmačkaných dýňových semínek. Tento způsob se často upřednostňuje, pokud se dýně následně používá v ceděné formě.

Další výhodou této metody je, že dýni nemusíte nejprve oloupat, takže můžete získat o něco větší množství dužiny. Je třeba ji předem změkčit, čehož lze dosáhnout zahřátím nebo vařením. Plátky se zahřívají následujícími způsoby:

Pak změklou dužinu lžící nebo špachtlí oloupejte ze slupky a případně ji rozmělněte mixérem. Upozorňujeme, že byste neměli pracovat s horkými kousky, musí zcela vychladnout. Pyré se vloží do plastových nádob, poté můžete dýni zmrazit v mrazáku a následně ji zabalit do hermeticky uzavřených sáčků.

O výhodách dýně

Dýně je velká a barevná zelenina, kterou si mnoho lidí spojuje s plodností a podzimní sklizní. Pěstovat ji na poli je snadné, ale později často vyvstává otázka: co s ní?? Hlavní je pochopit, že dýně je velmi užitečná a rozhodně stojí za to ji jíst. Pěstuje se na vlastní zahradě, a proto je 100% šetrná k životnímu prostředí, obsahuje řadu vitaminů. A, C, D, E, vitaminy skupiny B, vzácný vitamin T, který pomáhá vstřebávání potravy a bojuje proti obezitě, vitamin K, který je zodpovědný za zdraví krve a kostí, ale v jiné zelenině prostě chybí. Obsahuje stopové minerály, cukry, karoten a pektin. Dýně tak posiluje imunitní systém, osvěžuje náladu, bojuje proti cholesterolu a reguluje metabolismus.

READ  Mohu baletní boty prát v pračce?

Dýňová dužina obsahuje komplex esenciálních vitaminů, zejména A, C, D, E, B, T

Můžete ho použít do džemů a šťáv, kaší a nákypů, koláčů a lívanců, pyré do polévek a mnoha dalších pokrmů. Záleží na vaší představivosti. Pro některé způsoby vaření je vhodná pouze čerstvá dýně, ale pro většinu postupů můžete použít i dýni mraženou. Užitné vlastnosti zeleniny zůstávají zachovány i při zmrazení a pečení, takže takový polotovar není v žádném případě horší než čerstvý produkt, ale ušetří čas a usnadní proces přípravy.

Jak zmrazit dýni

Důležité je uchovávat zmrazenou dýni 5-10 měsíců. Poté výrobek ztrácí své zdravé vlastnosti a může se stát nechutným. Zeleninu nelze dlouho skladovat v běžné mrazničce. Dýni lze zmrazit několika způsoby.

raw

Vyberte si zralé a pevné ovoce. Bez známek hniloby. Měla by být nakrájená na kousky (plátky dýně jsou vhodné pro skladování). Čerstvá dýně se omyje, oloupe a nakrájí na plátky. Nezamrzlé. Musí být vybrána v mrazničce. Je lepší, když se v okolí nenachází žádné jiné výrobky. Nakrájené kousky ovoce osušte papírovou utěrkou. Teprve poté vložte kousky připravené k podávání do plastového sáčku. Můžete také použít plastovou nádobu.

Lze drcenou dýni uchovávat v mrazáku? ? Druhým způsobem je zmrazení rozdrcené zelené dužiny. Dýni oloupejte, nastrouhejte a vložte do sáčku. Měla by mít speciální plombu. Kousky nebo dužina by měly být pevně zabaleny do sáčků a přebytečný vzduch by měl být odstraněn. Její uložení je jednoduché.

Nedoporučuje se dýni rozmrazovat a poté znovu zmrazovat. Opakované zmrazení by zkazilo chuť.

Po uvaření

Lze dýni po uvaření zmrazit?? Zmrazování. metoda vhodná i pro polotovary. Jakmile je hotová, stačí ji vyndat a ohřát. Plody se nejprve oloupou ze slupky. K oloupání kůry použijte dlouhý ostrý nůž. Jednou rukou ovoce pevně držte a druhou ho loupejte. Krouživými pohyby odřízněte tvrdou slupku a ovoce otočte. Poté nakrájejte ovoce na malé kousky.

Do malého hrnce nalijte trochu vody a přiveďte ji k varu. Plátky vložte do vroucí vody a blanšírujte je v ní asi 4 minuty. Během této doby získá dýně šťavnatost a lze ji zmrazit do měkka.

Kousky ovoce a zeleniny nechte krátce namočené v horké vroucí vodě. Nenechávejte jídlo na pánvi déle než 5 minut.

Krátká tepelná úprava pomáhá zachovat všechny vitamíny a minerály, na které je dužina bohatá. Dalším krokem skladování je zmrazení.

Po blanšírování kousky opatrně položte na čistý tác a nechte odtéct přebytečnou tekutinu. Plátky rozložte od sebe, aby se při vaření neslepily. Tác s uvařenými kostkami se vloží do mrazničky ke zmrazení. Jak správně zmrazit nakrájenou a usušenou dýni ? Teprve po ztuhnutí se kousky vyjmou z plechu a po částech se uloží do sáčků. Zde jsou dále zmrazeny.

Pro dětskou výživu

Jak zmrazit zdravé dětské ovoce na zimu? Lze zmrazit celou dýni v mrazáku? ? Dietní zelenina je bohatá na zdravé mikroživiny. Plody obsahují látky, které jsou důležité pro vývoj dítěte. Přípravek je dobře snášen dětmi. Proto je pediatry zařazen na seznam schválených příkrmů do 1 roku věku.

Když je potřeba první doplňkové jídlo, lze zeleninu uvařit čerstvou nebo již uvařenou zmrazit. Celé ovoce by se však nemělo zmrazovat. Dýni v podobě pyré zmrazte v mrazáku.

Tato technika je obzvláště užitečná pro přikrmování. Kousky není nutné pokládat na plech. Směsná zelenina se používá k mražení. Kromě toho se vezme cuketa nebo jiná zelenina, lehce se podusí na pyré a vychladí se v uzavřených sáčcích se zipem.

Jak dlouho můžete dýni uchovávat v mrazáku? ? Takový polotovar samozřejmě nemůžete uchovávat mnoho měsíců. Dětskou výživu ze zdravého výrobku můžete zmrazit na týden i déle. Otevřete sáček bramborové kaše, když maminka nemá čas trávit čas v kuchyni. Rozmrazování v mikrovlnné troubě.

Recepty na mražené pokrmy z dýně

Nejlepší mražená dýně je kaše nebo pyré s dalšími přísadami:

 • Rozmrazte potraviny.
 • K rozmrazeným kostkám zeleniny se přidá rýže nebo proso.
 • Bramborovou kaši uvařte doměkka.
 • Dochutíme solí, cukrem a máslem.
 • Plátky rýže můžete vložit do trouby. Nepoužívejte hrnec, ale velký kastrol nebo hrnec na smažení. Kaše se v troubě drobí.

Zmrazenou dužinu lze použít k přípravě bramborové kaše nebo brambor na smažení. Používá se také k pečení muffinů nebo smažení palačinek. Některé hospodyňky přidávají dužinu po zmrazení do náplní do kastrolů nebo do mletého masa. Zelenina dodává pokrmu zvláštní pikantní chuť. Zralé dýně můžete zmrazit na celou zimu a postupně potěšit rodinu chutnými pokrmy s touto zeleninou.

Pokud byla kaše připravena ve formě bramborové kaše pro dítě, stačí ji vyjmout ze sáčku, dát na talíř a vložit do trouby nebo mikrovlnné trouby. Toto zeleninové pyré má velkou výživovou hodnotu. V různých kuchařkách najdete spoustu chutných receptů.

Z dýně se připravují také nápadité první chody a saláty.

Jak správně zmrazit dýni

Stolní odrůdy dýní se používají v potravinářství. Existuje také krmná plodina, má stejně světlou dužinu, ale její chuť je mnohem lepší. Obsahují také méně cukrů. A jakmile je zelenina zmrazená, její množství stále klesá. Dýni lze zmrazit různými způsoby. Vše záleží na účelu, ke kterému jej hodláte následně použít. Také v závislosti na pokrmech, do kterých se dýně v zimě přidává.

READ  Jak si doma vyrobit voskové pásky

Dýně nakrájená na plátky se někdy spojuje s jinou zeleninou. Dýně se například často přidává k mrkvi, cuketě a brokolici. Tímto způsobem se připraví kompletní pokrm, který se pouze přendá do formy na pečení nebo dušení. Je to praktický způsob, jak zmrazit komponenty pro dušenou zeleninu nebo dětskou výživu.

Nakrájejte na kostky

Většina hostitelek dává přednost zmrazení dýně na kousky. Velikost kusů se může lišit v závislosti na preferencích jednotlivých osob.

 • Dýni oloupejte, odstraňte semínka a slupku. Nakrájejte na kostky.
 • Vezměte desku, zakryjte ji potravinovou fólií. Pokud nemáte k dispozici fólii, můžete desku zabalit do plastového sáčku nebo pečicího papíru.
 • Kostky rovnoměrně rozprostřete na desku a dýni pošlete do mrazáku.
 • Nastavte minimální teplotu.
 • Asi po 3,5 hodinách zeleninu vyjměte a přelijte ji do nádoby pro trvalé skladování.
 • Vraťte nádoby nebo sáčky do mrazničky k dalšímu zmrazení a skladování.

Pokud se má dýně použít do polévek, dušených pokrmů nebo bramborové kaše, vystačíte si s jedním krokem zmrazení. Kostky vložte do sáčků a ihned zmrazte. Jednotlivé kousky se budou držet pohromadě, ale pokud hrudku přidáte do horkého pokrmu ihned po uvaření, rozpadne se na kostičky.

Dýni lze v zimě zmrazit na náplň do palačinek, nastrouhat. Jedinou důležitou zvláštností je, že zeleninu je lepší strouhat na hrubém struhadle. U malých kousků hrozí, že se po rozmrazení změní v beztvarou hmotu.

 • Oloupané plátky dýně se nastrouhají. K tomu je ideální kuchyňský robot.
 • Vzniklá hmota se po vhodných dávkách sbalí do sáčků.
 • Je důležité vak vyprázdnit a dobře zavázat.
 • Nastavte teplotu v mrazničce na nejchladnější stupeň.
 • Vložte do nich sáčky s dýňovými semínky.

K dispozici jsou velmi šťavnaté odrůdy zeleniny. Polotovar by se měl před balením vymačkat, aby se přebytečná vlhkost změnila v led. Šťávu však nechcete vyhodit. Lze ji nalít do forem na zmrzlinu nebo muffiny. Dokonalá přísada pro kosmetické ošetření nebo koktejly.

Použití vakua

Výrobek si ve vakuovém balení déle uchovává chuť a vůni, a proto má delší trvanlivost. Potřebujete pouze speciální čerpadlo a sáčky.

 • Nakrájenou nebo rozdrobenou dýni vložte do speciálních sáčků.
 • Pomocí speciální vakuové pumpy se z obalu vysaje veškerý vzduch.
 • Vložte je do mrazničky při nejnižší možné teplotě.

Když máte speciální sáček, můžete vzduch z očištěné dýně odstranit rukama, hlavní je rychle ho zavázat, aby se vzduch znovu nedostal dovnitř. Na plátky budete určitě potřebovat vakuovou baličku.

Nákup čerpadla a vaků vyžaduje další náklady na materiál. Ale stojí za to. Potraviny zabalené ve vakuových obalech jsou lépe uchovány a zabírají mnohem méně místa v mrazicím prostoru. Pokud tedy uvažujete o koupi dalšího mrazáku, možná by stálo za to zvážit pořízení vakuové pumpy a sáčků.

Rozkrojená dýně

Dýni zmrazte na zimu, ještě než se na jejím povrchu objeví tmavé skvrny. Dýně se v chladničce rychle kazí a je obtížné spotřebovat velké množství ovoce najednou.

 • Ovoce se nakrájí na velké kousky, které jsou vhodné pro pozdější použití při vaření.
 • Kousky zabalte do několika vrstev potravinové fólie.
 • Vložte ji do mrazničky a nastavte nejnižší teplotu.

Dýně rozdělené na 3 nebo 4 kusy je lepší nemrazit. Po rozmrazení bude dýně měkčí a vodnatější. Vycpání je tedy nepravděpodobné. Praktičtější je nakrájet zeleninu na kousky, které lze později použít při vaření. Slupku můžete buď ponechat, nebo ji sloupnout.

Dýňová kaše zabere v mrazáku mnohem méně místa než nakrájená dýně. Jako nádoby na pyré použijte plastové sáčky, formy, plastové sklenice nebo nádoby. Nejlepší je dát správné množství pyré do nádoby na jedno použití. Například při pečení se často používá 1 šálek pyré. K odměření požadovaného objemu můžete použít také polévkovou lžíci.

 • Dýni nakrájejte na kostky o velikosti asi 2 cm.
 • Vařte v hrnci.
 • Rozemelte ji libovolným způsobem.
 • Vložte je do nádob a uložte do mrazničky.
mohu, dýni, zmrazit, mrazáku

Mražené dýňové pyré se používá k přípravě palačinek, polévek, koláčů a jako doplněk pro děti. Dýňové pyré může být také skvělým pomocníkem, když máte nedostatek vajec a chcete péct.

Dýně na dětské pyré a dětskou výživu

Dýně má sladkou a příjemnou chuť, a proto ji děti milují. Je vysoce stravitelný a zvláště užitečný při léčbě a prevenci zácpy. Obsahuje vitaminy skupiny B, hořčík, beta-karoten, železo, ale také fosfor, křemík, vitamin C, karoten, glukózu a samozřejmě vitamin D, který zabraňuje křivici. Jak zmrazit dýni pro dietu?

Dýni lze zmrazit samostatně nebo jako součást zeleninové směsi, přidat na kostičky nakrájenou cuketu, brokolici nebo mrkev (nakrájenou nadrobno než ostatní suroviny, protože se vaří o něco déle). Po rozmrazení lze z této směsi připravit bramborovou kaši a poté, až dítě vyroste, zeleninový guláš s masem a rybami.

Upečenou dýni můžete rovnou propasírovat a zmrazit v jednotlivých porcích. To je výhodné zejména z hlediska úspory času, protože po rozmrazení není třeba výrobek dále zpracovávat. Mražená dýně na zimu je výborným doplňkem kaší, zejména ovesné, prosné, rýžové a dokonce i krupicové (kostky dýně se přidávají bez rozmrazování během vaření a pyré se dává až na samý konec vaření), úspěšnou součástí pečení (koláče, dorty, lívance, sušenky, různé polevy).

READ  Důvodem nenamrzání je voda pod chladničkou

Dýňová kaše se hodí do nákypů a dušených pokrmů, polévek, boršče a hamburgerů. Z dýně se také vyrábí zakysaná smetana. Aby kousky dýně nebyly po rozmrazení příliš vodnaté a ochablé, nechte je před zmrazením oschnout na vzduchu, nebo ještě lépe je osušte v troubě. Tím se stávají sladšími.

Nejkompaktnější způsob skladování dýně je rozmačkat ji a zmrazit v plátcích v sáčku. Kromě toho po rozmrazení už není třeba nic vařit.

Jak zmrazit pečenou dýni?

Zmrazení dýňového pyré

Před zmrazením dýňového pyré ho samozřejmě musíte uvařit. Budete potřebovat troubu, plech, kus fólie a mixér.

 • Dýni nakrájejte na kousky (není třeba loupat slupku) a položte ji v jedné vrstvě na plech na pečení na pergamenový papír.
 • Předehřejte troubu na 180 stupňů, plátky dýně na plechu zakryjte fólií.
 • Pečte přibližně 45 minut a pravidelně kontrolujte vidličkou, zda je dýně upečená. Doba pečení závisí na typu dýně, velikosti kousků a teplotě v troubě.
 • Uvařenou dýni nechte vychladnout a poté ji oloupejte. Dužina se od vařené dužiny bez problémů oddělí.
 • Oloupanou a vychladlou dužinu zpracujte mixérem na pyré.

Vložte do sáčků nebo forem na led a uložte do skladu. Bramborovou kaši lze uchovávat v mrazničce 6 měsíců až 1 rok, aniž by ztratila své jedinečné vlastnosti.

Tip Sáčky do mrazničky se stokrát lépe ukládají, pokud je vložíte do nádoby a ohnete okraje. například do kbelíku na majonézu nebo do kuchyňského robotu. Opatrně do něj nalijte pyré!

Заготівлі з лимона ��З ними ви будете готувати швидко, просто і смачно! Корисно, зручно і швидко!��

Zmrazení dýně s mrkví a cuketou pro kojeneckou výživu

Pro dětskou výživu je ideální používat mraženou zeleninovou kaši, kterou stačí po rozmrazení znovu ohřát. Dýni můžete zmrazit na zimu, ale můžete zmrazit i téměř jakoukoli jinou zeleninu.

Zeleninovou směs můžete připravit podle následujícího receptu:

 • Dýni nakrájejte na velké plátky.
 • Mrkev omyjte, oloupejte a odřízněte stonky.
 • Cuketu nakrájejte na dva plátky.
 • Zeleninu vložte do vyhřáté trouby a pečte asi 40 minut při 180 °C.
 • Po vychladnutí oddělte dužinu od dýně a cukety a rozmixujte je přibližně na stejnou míru jako mrkev, poté je rozmixujte mixérem.
 • Pyré rozetřete do několika nádob na jogurt a dejte do mrazáku.

Recepty

Dýni zamrazte syrovou (čtvrtky, plátky, kostky nebo nastrouhanou) nebo předvařenou (dušenou, blanšírovanou nebo vařenou), často i pyré.

 • Zeleninu nakrájejte na poloviny a poté na klínky a pečte v troubě vyhřáté na 180-200 °C asi hodinu.
 • Vypečenou dužinu vyškrábněte kovovou lžící a nakrájejte. Nepřidávejte cukr, sůl ani jiné koření.
 • Když dýně vychladne, rozdělte ji lžící na porce o velikosti mrazáku.

Jak zmrazit plátky dýně na zimu? Zmrazte v kostkách pro skladování:

 • Nakrájejte dýni na stejně velké kousky a rozložte je v jedné vrstvě na rovnou plochu tak, aby se kousky vzájemně nedotýkaly.
 • Dejte na několik hodin do mrazáku.
 • Zeleninové kostky zmrazené do pevného stavu nasypte do připravených plastových sáčků.

Jak zmrazit pečenou dýni na zimu?? Nastrouhanou dýni zmrazte následujícím způsobem:

Tato dýně je vhodná zejména na pečení.

 • Pokrmy podávané v dýni vypadají velmi působivě.
 • Chcete-li se při pečení zbavit přebytečné vlhkosti, můžete kousky dýně předem osolit a nechat je několik hodin namočené v papírové utěrce.
 • Do dýňových pokrmů lze přidávat mléko a máslo, aby se lépe vstřebával betakaroten rozpustný v tucích, na který je dýně bohatá.

Lze syrovou dýni zmrazit na zimu?? Vakuově zmrazte syrovou dýni v této formě

Dýně je krásná, chutná a užitečná. Vynikající pro dětskou a dietní výživu. V Rusku byla tato zelenina známá již v 16. století, tedy o 300 let dříve než brambory. A získala si skvělou pověst.

Mimochodem, dýně se skvěle používá nejen při vaření, ale také v kosmetice, jako základ omlazujících a tonizujících masek na pleť a vlasy.

mohu, dýni, zmrazit, mrazáku

Pokud nevíte, co můžete uvařit z mražené dýně, můžeme vám pomoci. Připravili jsme pro vás řadu receptů na chutné a zdravé pokrmy z dýně: palačinky, lívance, muffiny, nákypy, první chody a soté, dušenou zeleninu a maso, kaše a saláty, ale i náplně do koláčů a různé omáčky.

Zásoba této báječné zeleniny, i když malá, je proto v každé domácnosti nezbytná.

Dýně je jednou z těch velkých ovocných plodin, které nelze sníst na jedno posezení, i když jsou všichni v rodině fanoušky kaší, nákypů a dalších pokrmů z tohoto produktu. Snadný způsob, jak naložit se zbytky dýně, je poslat je ke zmrazení. Správným přístupem získáte zdravou, čerstvou a vždy připravenou k rychlému použití.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS