Umyjte zásobník v myčce nádobí

Mnoho hospodyněk musí stále umývat mastné pánve ručně. Jedná se o velmi náročný úkol. Především je obtížné odstranit připálený tuk a kov musíte seškrábat speciální plastovou škrabkou. Za druhé, aby bylo možné vaničku umýt ručně, musí být umístěna ve dřezu, aby mastné kapky nelétaly do stran, a to se tam těžko vejde. Mytí takto velkého nádobí je obecně nepříjemná a únavná činnost, proto je myčka nádobí v této situaci jakousi „stříbrnou kulkou“.

How to Clean Cooker Hood/chimney Filter in Dishwasher,

 • Myčka nádobí myje zásobník mnohem důkladněji.
 • Mytí pánví v myčce trvá dlouho, ale není potřeba ruční práce.
 • Myčka nádobí myje bez mechanického zásahu, takže se nepoškodí speciální nepřilnavý povlak podnosu.

Dokonce i relativně bezpečná plastová škrabka používaná k odstraňování mastnoty časem poškodí povlak na zásobníku, nemluvě o abrazivních čisticích prostředcích a kartáčích.

Zásobník zabere v myčce spoustu místa, ale nemusíte ho mýt sami. Do mycího prostoru vložte velkou pánev, hrnec, filtr do digestoře, kachnu, nádobí a příbory. Pokud je všechny umístíte na správné místo, výsledek bude úžasný. Začněme u.

 • Nejprve vyjměte horní koš. U strojů s horní přihrádkou na příbory bude možná nutné vyjmout i tuto přihrádku, pokud se do ní nevejde.
 • Myčky nádobí Bosch mají na zadní straně dutiny na vnitřní straně otvor pro odkládací plochu. Jejich vložení.
 • Vložte zásobníky do spodního koše ve svislé poloze a opřete je o bok mycího prostoru.
 • Zbytek nádobí vložte doprostřed koše. Pokud máte zásobník na příbory, můžete jej také naložit.
 • Vložte mycí prostředek a zavřete dvířka myčky.
 • Zvolte normální program s „Předmáčením“, pokud je k dispozici. Pokud nemáte možnost předmáčení, není to problém. měli byste být schopni prát i bez ní.
 • Počkejte, dokud cyklus praní neskončí, a zkontrolujte výsledky.

Proč se to neumývá!?

Mnoho hospodyněk vyčítá myčce nádobí, že špatně myje tácy a pánve. Svá tvrzení téměř vždy dokládají fotografiemi špatně vyčištěných pánví. Když se začnete vyptávat, jak vkládají zásobníky, jaké používají prací prostředky, jaké programy zapínají, objeví se dětské chyby. Nyní se jimi budeme zabývat.

 • Nikdy nevkládejte zásobník do koše myčky ve vodorovné poloze. Za prvé se v něm hromadí voda a pračka se může zaseknout uprostřed praní. Za druhé, zásobník se jednoduše neumyje správně.
 • Neinstalujte vaničku šikmo z jednoho rohu mycího prostoru do druhého. Tímto způsobem uzavřete ostřikovací ramena a zabráníte tomu, aby se voda smíchaná s mycím prostředkem dostala na znečištěná místa.
 • Nepoužívejte rychlý prací cyklus. Je lepší spustit běžný nebo intenzivní prací program, v takovém případě bude praní účinnější.
 • Nešetřete na pracích prostředcích. Použijte celou tabletu místo poloviny tablety nebo běžného množství mycího prostředku. Záleží na tom, co používáte.

Pokud jste si jisti, že dodržujete všechna pravidla, ale myčka přesto neoplachuje zásobníky dostatečně, je třeba zavolat opraváře myčky. Zdá se, že došlo k nějaké poruše.

Jaký je nejlepší způsob mytí nádobí??

Je třeba také poznamenat, že myčka často myje podnosy a další nádobí „pod kapacitou“, protože je použit nesprávný mycí prostředek. Na internetu najdete spoustu publikací o výrobě domácích prostředků na mytí nádobí v myčce. Ve snaze ušetřit pár desítek se lidé „zbláznili“. Dávají do myčky jedlou sodu, hořčici a kyselinu citronovou a pak si stěžují, že jejich „domácí pomocníci“ myjí nádobí špatně a někdy se dokonce rozbije.

Odborníci jsou neústupní ohledně svých domácích prostředků. Správně se domnívají, že by se měly používat pouze certifikované prášky, kapsle a tablety spolu se speciální solí a oplachovacím prostředkem. Pouze s těmito produkty můžete dosáhnout přijatelných výsledků čištění stroje. Nejlepší mycí prostředky jsou ty, které doporučují výrobci myček nádobí pro konkrétní značky myček. To znamená, že výrobky jsou testovány v kombinaci se specifickými „domácími pomocníky“ a poskytují vynikající výsledky. Chovejte se ke svému spotřebiči s úctou a on se vám odvděčí dlouhou a bezchybnou službou.

Nyní tedy máme základní informace o tom, jak správně mýt plechy na pečení a podobné nádobí v myčce. Analyzovali jsme konkrétní chyby žen při mytí nádobí a podívali jsme se, jaké mycí prostředky by se měly a neměly používat v myčce. Doufáme, že vám zde uvedené informace pomohou v praxi. Hodně štěstí!

READ  Chladnička LG, jaká by měla být teplota

Čisticí prostředky

Účinnost praní je také přímo závislá na volbě chemikálií a jejich množství. Často je to důsledek toho, že majitel šetří mycími prostředky. buď používá polovinu tablety místo celé, nebo používá méně mycího prostředku. Při snaze natáhnout balení mycího prostředku na delší dobu se hospodyňky diví, že nádobí není řádně umyté.

Existují tři verze pracích prostředků:

Tablety jsou praktické, protože každá z nich obsahuje přesně takové množství mycího prostředku, jaké potřebujete. A aby bylo nádobí čistší, můžete do přihrádky spolu s tabletou přidat oplachovací prostředek.

Abyste se vyhnuli chybnému výběru čisticího prostředku, je nejlepší používat značky doporučené výrobcem myčky.

Někteří lidé experimentují s domácími prostředky na mytí nádobí. Na internetu najdete mnoho receptů, které používají jedlou sodu, kyselinu citronovou nebo hořčici. Odborníci nedoporučují používat tyto metody, aby nedošlo k ohrožení čisticího výkonu nebo poškození spotřebiče.

Příprava před odstraněním nečistot z domácího odsavače par

Než se pustíte do ošetřování spotřebiče a čištění jeho částí, nezapomeňte si pozorně přečíst tento článek. musíte mít jasno o opatřeních, která je třeba provést, a o chybách, které se mohou ukázat jako katastrofální. Zpět k přípravám:

Při mytí nenechávejte digestoř zapnutou. mohli byste dostat elektrický šok

mohu, odsavač, myčce, nádobí
 • Připravte příslušné výrobky a samotný spotřebič na styk s vodou. Za tímto účelem jej vždy odpojte ze zásuvky. Odstraňte všechny mechanicky připevněné části (dekorativní sklo, mřížky, ovládací knoflíky).
 • Trubku, která prochází stěnou a vede ven, je třeba rovněž odstranit podle pokynů výrobce odsavače. Pokud to nezvládnete sami, požádejte někoho z rodiny nebo profesionálního řemeslníka.
 • Vyjměte vzduchový filtr, je třeba ho také vyčistit. Pokud má odnímatelné části, odstraňte je, ale pamatujte si pořadí pro další instalaci.
 • Nepokoušejte se vytahovat kryt digestoře ze zdi, lze jej rovnou vyčistit pomocí mýdla, odmašťovacích prostředků nebo lidových prostředků, ale o tom více níže.
 • Zjistěte, jak moc je váš spotřebič znečištěný, a zvolte správný způsob čištění. Pomoci může běžný roztok mýdlové vody nebo použití čisticích prostředků pro domácnost.

Pokud se vám nedaří otevřít některé díly (často filtry), nepokoušejte štěstí; s největší pravděpodobností je bude třeba pouze vyměnit

Je čas vyčistit kapotu

Udržování čistoty v kuchyni je proces, který si každá hospodyňka zvolí sama. Někteří lidé myjí vše „od základu“ denně. jiní myjí nádobí denně a jednou za čtvrt roku provedou generální úklid.

Je pravda, že ne všechny věci v kuchyni je třeba čistit denně. odsavač par je jednou z nich. Musíte však vědět, kdy je čas vyčistit digestoř a jak často byste ji měli čistit, abyste nestrávili příliš mnoho času čištěním přetrvávající špíny:

 • Pokud s odsavačem par vaříte dostatečně často, můžete očekávat, že jej budete muset čistit nejméně jednou za čtrnáct dní;
 • Pokud není intenzita vaření příliš vysoká, postačí čištění jednou za měsíc.

Pokud jsou na vnější straně odsavače vidět stopy nečistot, filtr je předčasně pokrytý tukem a pachy se z kuchyně obtížně odvádějí, je na čase začít s čištěním dříve, než uplyne čas.

Ne všechno v kuchyni se musí uklízet každý den

V každém případě nezapomeňte alespoň jednou za čtvrt roku provést generální čištění odsavače par opláchnutím všech jeho součástí.

Jak čistit kuchyňský odsavač par

Aby odsavač par správně fungoval, je třeba jej včas vyčistit. Pokud tak neučiníte, zabráníte účinnému čištění vzduchu. Kromě toho se vnější vzhled spotřebiče poškodí nahromaděnými nečistotami. Proto je třeba znát pravidla, jak čistit odsavač par od mastnoty, abyste se vyhnuli silnému znečištění.

Příprava spotřebiče

Abyste zajistili co nejdůkladnější vyčištění kuchyňského odsavače par, je důležité se podívat do návodu k použití odsavače par a zjistit, které části jsou odnímatelné. Tukový filtr lze obvykle vyjmout. Zbývající filtry jsou obvykle kazety na jedno použití, které se musí po opotřebení vyměnit za nové.

Mnoho modelů má indikátor stavu filtru, takže můžete filtry kdykoli snadno vyměnit. Uhlíkové kazety je třeba měnit 3 až 4krát ročně. Vyjímatelné filtry je třeba čistit přibližně stejný početkrát.

Před čištěním odsavače par si v návodu k obsluze přečtěte, jak vyjmout mřížku filtru. Před čištěním spotřebiče musíte nejprve demontovat všechny odnímatelné části. Za tímto účelem:

 • Odpojte spotřebič ze zásuvky.
 • Vyjměte síťový filtr.
 • Pokud je čas vyměnit kazety s uhlím, vyjměte je a vyměňte.
 • Pokud je možné potrubí demontovat, demontujte jej.
 • Všechny upevňovací prvky uložte na jedno místo.
READ  Mohu keramiku mýt v myčce nádobí?

Nyní zvolte způsob čištění spotřebiče. To lze provést těmito způsoby. buď ručně, nebo pomocí domácího spotřebiče.

Možnosti čištění

Dostupné možnosti čištění odsávacího systému od mastnoty:

Používání domácího spotřebiče

Nejjednodušší je použít jiné specializované čisticí přístroje.

Parní generátor

Čištění odsavače par parní pistolí je jednoduché. Tento přístroj čistí povrchy bez použití chemikálií. Působí na předmět horkou párou, která rozpouští mastnotu a další nečistoty. Součásti odsavače par budou po parním čištění zářivě lesklé.

Kromě toho se touto metodou povrch dezinfikuje, protože horká pára ničí všechny mikroby.

V myčce nádobí

Vyjímatelnou filtrační mřížku lze mýt v myčce nádobí. Předtím se však ujistěte, že výrobce umožňuje mytí těchto dílů v myčce nádobí. Pokud je to povoleno, vložte vyjímatelné části do spodního koše myčky a zvolte příslušný režim. Pokud jsou prvky velmi znečištěné, zvolte cyklus namáčení nebo intenzivní namáčení.

Ručně

Pokud nemůžete použít stroj, existuje několik dalších možností, jak ručně odstranit mastnotu z kuchyňské digestoře. Při ruční metodě můžete použít speciální čisticí prostředky nebo lidové prostředky. Odstraňovač mastnoty lze zakoupit v každém železářství. Mezi lidové prostředky pro čištění odsávacích zařízení patří:

Vyberte si metodu, která vám nejlépe vyhovuje, a poté pokračujte v čištění pomocí houbiček, kartáčů a ručníků.

Chemikálie

Filtrační sáčky lze snadno čistit pomocí jakéhokoli čisticího prostředku rozpustného v tucích:

Pokud je filtrační síto velmi znečištěné, je nejlepší ho nejprve namočit. Vezměte širokou nádobu a nalijte do ní horkou vodu, dokud ocet nepokryje celou plochu při namáčení. Poté přilijte prací prostředek a dobře promíchejte. Odnímatelné části spotřebiče vložte na 20-30 minut do roztoku. Poté otírejte houbou, dokud se mastnota zcela neodstraní.

Pokud na povrchu zůstanou nějaké nečistoty, operaci opakujte.

Tukový filtr v odsavači par lze vyčistit pomocí jedlé sody. Jedlá soda je vhodná k odstraňování nečistot a mastnoty ze všech materiálů. Na vlhkou houbu naneste trochu jedlé sody a potřete znečištěné místo. Pokud je mastnota silně usazená, nechte ji působit 10-15 minut a poté díly znovu vyčistěte.

Ocet

K čištění digestoře a jejích odnímatelných částí lze použít ocet. Připravte roztok octa a vody v poměru 1:1 a ponořte do něj filtrační mřížku. Ocet je vhodný k odstraňování mastnoty a nečistot. Rovněž dezinfikuje povrchy. Při manipulaci s látkou používejte rukavice.

Po namočení musíte součásti spotřebiče kartáčovat, dokud se neodstraní všechny stopy mastnoty. Správně se vyčistí, i když jsou extrémně znečištěné. Poté díl opláchněte pod tekoucí vodou a nechte jej uschnout. Místnost vyvětrejte, abyste odstranili štiplavé octové výpary.

Čištění pláště

Po vyčištění odnímatelných částí je třeba umýt samotné tělo digestoře. Metody jsou stejné jako u dílů. Lze použít všechny prostředky s jednou výjimkou.

K čištění vnějších povrchů odsavačů nepoužívejte abrazivní látky ani tvrdé houby s kartáčky. Poškrábou hladké povrchy, a tím zničí vzhled spotřebiče.

Používejte pouze tekuté čisticí prostředky a měkké houbičky. Ze stejného důvodu je lepší nepoužívat k mytí skříně jedlou sodu, protože i ta může způsobit poškrábání.

Nastříkejte hadřík s hladkou látkou nebo tekutým mýdlem. Vyčistěte všechna znečištěná místa uvnitř i vně kapoty. Poté otřete panely ručníkem namočeným v čisté vodě. Povrchy a části spotřebiče nechte vyschnout. Poté znovu vložte odnímatelné části.

Čištění kuchyňského odsavače par při jeho znečištění. To závisí na tom, jak často se spotřebič používá. Průměrně byste měli odsavač par čistit jednou za tři měsíce, ale může to být nutné i častěji. Udržujte filtr čistý, abyste nemuseli bojovat s těžko odstranitelnými nečistotami.

Jak vyčistit ostřikovací ramena myčky nádobí

Rozprašovací ramena nebo difuzory zajišťují přívod a rovnoměrné rozložení vody uvnitř odsavače. Pokud jsou ucpané, nádobí se neumývá správně: zanechává šmouhy a mastné stopy.

Co dělat

Pečlivě zkontrolujte, zda otvory (trysky) v rameni postřikovače, ze kterých vytéká voda, nejsou znečištěné.

Pokud uvidíte nečistoty nebo zbytky jídla, zkuste je odstranit pinzetou nebo párátkem. Dbejte však na to, abyste do trysek nevtlačili žádné nečistoty!

mohu, odsavač, myčce, nádobí

Pokud jsou díly silně znečištěné, vyjměte spodní a horní trysku podle návodu k použití stroje. Horní lopatka se obvykle odšroubuje, ale spodní lze vyjmout jemným tahem nahoru.

Opláchněte díly pod teplou tekoucí vodou, v případě potřeby použijte houbu. Poté otřete čepele ubrousky a znovu je namontujte.

Mohu mýt silikonové formy v myčce nádobí??

Pro silikonové formy na pečení neexistují žádné specifické ochranné prvky pro mytí v myčce nádobí. Výrobci silikonových myček nádobí často doporučují mytí svých výrobků v myčce nádobí.

V myčce nádobí lze mýt pouze nádobí vyrobené z polypropylenu (PP) nebo polyethylentereftalátu (PET) určeného pro potravinářské účely. Kategoricky nepoužívejte nádoby z polystyrenu (PS) nebo PVC (PVC) v myčce nádobí.

READ  Voda ve vaší myčce Bosch neteče

Čištění filtru

Existuje mnoho způsobů, jak vyčistit filtr (mřížku) digestoře od mastnoty:

Automatizovaný

Nejjednodušší způsob, jak vyčistit odsavač par od mastnoty, je vložit filtr (mřížku) odsavače do myčky, přidat mycí prostředek a zapnout stroj na nejnižší teplotu.

Pára

Tato metoda je podobná automatické možnosti. Tato metoda vyžaduje parní čistič. Drahá technika, která však usnadňuje život při jakémkoli úklidu. Parní čistič se naplní vodou, zapojí do zásuvky a pak se jednoduše ovládá ručně Parní čističe se obvykle dodávají s několika dalšími tryskami a speciálními utěrkami. Jejich použití je popsáno v uživatelské příručce stroje.

Vaření

Voda v hrnci po varu zežloutne. Pokud jsou nečistoty odstraněny jen částečně, doporučujeme operaci opakovat.

Starý babičkovský způsob! Mnoho lidí si pamatuje, jak jejich maminka nebo babička dávala kovové kuchyňské náčiní do velkého hrnce zvaného „hrnec vařečky“ a vařila je několik hodin v mýdlovém roztoku. Stejný postup:

 • Vetřete do něj trochu mýdla na praní (půl kostky);
 • Do velkého hrnce dejte nastrouhané mýdlo, 50 g soli a stejné množství jedlé sody;
 • Ponořte filtr digestoře do roztoku a několik hodin jej vařte;
 • Nechte ji vychladnout;
 • Vyjměte a opláchněte pod tekoucí vodou.

Ekologické

Poměrně snadný a levný způsob, jak dostat mastnotu z digestoře, pokud máte doma velkou pánev, do které se vejde filtr (mřížka) digestoře. Nebude to vyžadovat mnoho úsilí ani času:

 • Zahřejte vodu na bod varu;
 • Do vroucí vody pomalu a po malých dávkách nasypte 50 g obyčejné jedlé sody;
 • Ponořte filtr (mřížku) do digestoře;
 • Vařte s ohledem na stupeň znečištění asi 5 minut.

Potlačení

Výsledkem je čistý odsavač par v prakticky původním stavu. Stejně nekomplikovaným a levným způsobem čištění mastnoty z odsavače par je použití čpavku ve velkém hrnci.

Je to stejně snadné jako předchozí možnost, jediným problémem je ta „vůně“, která trhá oči. Tato metoda pomůže, pokud byla špína silná a nepodařilo se vám ji vyčistit jedlou sodou:

 • Přiveďte k varu čtyři litry vody;
 • Otevřete okna a na ochranu dýchacích cest si nasaďte respirátor;
 • Sundejte pánev z ohně;
 • Do misky nalijte 100 ml čpavkového alkoholu;
 • Ponořte filtr (mřížku) na několik minut do digestoře.
mohu, odsavač, myčce, nádobí

Chemické

Naše prodejny jsou zásobeny různými chemikáliemi pro domácnost. Není to levné, ale je to rychlé. Můžete jím vyčistit mastnotu z kapoty:

 • Pěna na čištění trouby, grilu a roštu TOPCleanner;
 • Používání čističe na trouby Amway;
 • pomocí gelu na vaření Sanita;
 • s čističem Bagy Schumanit.

Bělení

Vyžaduje to úsilí a čas, ale ne velké investice. Budete potřebovat tekutý bělidlo, zubní kartáček a gumové rukavice.

 • Používejte rukavice;
 • Navlhčete čištěný povrch;
 • Použijte zubní kartáček a naneste bělidlo;
 • Nechte digestoř asi 10 minut působit;
 • Opláchněte je pod tekoucí vodou.

Riskantní

K dispozici jsou přípravky na čištění vodovodního a odpadního potrubí. Tyto přípravky mohou velmi dobře odstranit mastnotu z kapoty, ale jejich použití zničí kov. V tom spočívá riziko, že zůstanete bez kapoty! Postup je poměrně jednoduchý:

 • Umístěte filtr (mřížku) odsavače par vodorovně do nádoby z nerezové oceli (je nutné použít něco ve tvaru krabice)!);
 • Používejte gumové rukavice;
 • Pokud je čistič odtoku tekutý, rozetřete jej na sítko (mřížku). Pokud je čisticí prostředek granulovaný, nasypte jej na celý povrch filtru;
 • Zalijte filtr horkou vodou. začne šumět a bublat;
 • Nechte ji působit asi 20 minut;
 • Opláchněte je pod tekoucí vodou;
 • Použitý roztok vylijte do záchodu.

Jak čistit filtry odsavače?

Nádobí během tohoto postupu nemyjte: filtry vyžadují intenzivní mytí při 65 °C. Pokud filtr myjete ručně, měli byste jej namočit do horké vody s prostředkem na mytí nádobí.

Jak odstranit mastnotu z odsavače par?

Rozpusťte přibližně 100 ml alkoholu ve 3 až 4 litrech teplé vody a zajistěte rovnoměrný roztok. Ponořte do něj filtr na půl hodiny a poté jej omyjte houbou. Tímto způsobem lze vyčistit i velmi znečištěné digestoře. Mastnotu lze účinně odstranit nejen pomocí lidových prostředků a prostředku na mytí nádobí.

Při výběru filtru zvažte, jak často jej chcete čistit a jaké výsledky čištění požadujete. Chcete-li nainstalovat tukový filtr, musíte nejprve vypnout kapotu. Poté je třeba odstranit čisticí prostředek proti mastnotám. Tukový filtr je nutné vyjmout z odsavače par sejmutím ozdobného panelu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS