Základy správného holení elektrickým holicím strojkem

Kdybyste se mě před lety zeptali, jak se holit elektrickým holicím strojkem, nedostali byste jasnou a rozumnou odpověď. Je to zdánlivě jednoduché a triviální téma. Ale odpověď na otázku, jak ji používat, jsem sám neznal?“Žádné zkušenosti. není co předat ostatním. A teorie v úzkém kruhu přátel je bezcenná. „Člověk neumí používat břitvu“ je zvláštní způsob vyjádření. Nemyslíte?? Tak jsem si říkal, jestli je třeba současný stav změnit. Přinejmenším chápu, že je to nebezpečné Ale elektrický holicí strojek.?

Podle mého názoru je holicí strojek jedním z prvních doplňků toaletních potřeb muže. A v této věci je jedno, jak na to půjdete, ale dříve nebo později na to musíte přijít. Nebo spíš jsem byl první z naší mužské skupiny, kdo to udělal. Opozdilci nemají opozdilce rádi. Musíte je dohnat.

Výběr elektrického holicího strojku

Začněte vždy tím hlavním, a to výběrem typu zařízení, které vám bude věrně sloužit po dlouhou dobu. Existují dvě třídy elektrických holicích strojků podle směru břitů. Holicí strojky s rotačními břity se otáčejí, holicí strojky se síťovými břity se pohybují sem a tam. Nakonec je třeba nejprve zhodnotit, který elektrický holicí strojek je pro daný typ pleti nejvhodnější. A pak zjistit, jak se správně holit elektrickým holicím strojkem.

Vzhled rotačního a síťového holicího strojku

V ideálním případě můžete mít oba typy, jako mám já. Záměrně jsem si koupil dvě různé s tím, že si jednu nechám pro sebe. Nakonec jsem ale používala obojí: bylo mi líto rozloučit se s dobrými výrobky. nemohla jsem se rozhodnout pro ten nejlepší. Nyní používám obojí v závislosti na svých potřebách a situaci. Ale popořadě.

Výhody a nevýhody rotačního systému:

 • Plovoucí hlava se dokonale přizpůsobí konturám vašeho obličeje.
 • Skvěle si poradí s tuhými štětinami.
 • Holení zabere méně času.
 • Pohodlné holení.
 • Dokonale oholí vaše chloupky. můžete je stříhat méně často. Například každé 2 až 3 dny.
 • Může být dráždivý pro citlivější pokožku.

Obvykle používá gely nebo krémy před a po holení.

„Výhody a nevýhody typu sítě

Tento elektrický holicí strojek umožňuje holení na sucho i na mokro podle vašich potřeb a preferencí.

 • Jemné a důkladné oholení bez podráždění.
 • Zabere podstatně více času (ve srovnání s rotačním holicím strojkem).
 • Vybaveno holicími nástavci, které jsou speciálně navrženy pro holení (užitečný bonus, musím říct)!).
 • Ideální pro krátké, tvrdé vlasy.
 • Ale ne tak blízko, jak by mělo být. V případě potřeby je tedy třeba jej častěji upravovat.

Během holení ani po něm není třeba používat žádné přípravky pro péči o pleť.

Servis a náhradní díly

V případě potřeby servisu se můžete během záruční doby obrátit na servisní středisko ve vašem regionu. Na výrobky Braun se vztahuje záruka 2 roky od data zakoupení. Musí být k dispozici záruční list výrobce, opatřený razítkem a podpisem prodejce, který potvrzuje příslušné datum. Během záruční doby mohou být výrobky a díly v důsledku výrobní vady nebo nekvalitního zpracování bezplatně opraveny nebo vyměněny.

Na spotřební díly (nožové jednotky, trysky, baterie atd.) se záruka nevztahuje. п.Záruční dobu lze prodloužit doplněním seznamu originálních náhradních dílů o následující položky (v servisních střediscích lze zakoupit pouze originální náhradní díly), jakož i o poškození způsobená nesprávným používáním zařízení nebo poškození, která nemají vliv na kvalitu provozu.

READ  Jak se připravit na depilaci podpaží

Záruka pozbývá platnosti, pokud přístroj opravuje někdo, kdo k tomu nemá oprávnění, nebo pokud jsou použity neoriginální náhradní díly. V případě poruchy lze některé díly vyměnit. Dnes jsou k dispozici díly pro nejoblíbenější modely, které jsou průběžně doplňovány. V příslušných servisních střediscích WINTERSTEIGER lze získat pouze originální náhradní díly.

Elektrický rotační holicí strojek Philips

Pokud používáte rotační holicí strojek, tahy by měly být plynulé, kruhové. Abyste co nejvíce vyhladili pleť, je dobré nafouknout tváře a vytáhnout je dopředu. Je také důležité, abyste na holicí strojek příliš netlačili, protože by mohlo dojít k poškození pokožky.

Podívejte se na video, jak se správně holit elektrickým rotačním holicím strojkem.

Je důležité! Rotační modely jsou vhodné pro muže s normální pletí a pro muže, kteří již umějí používat elektrický holicí strojek.

holit, elektrickým, holicím, strojkem

Několik užitečných tipů, které nemůžete ignorovat

To, že víte, čím si utírat obličej a jakým směrem používat holicí strojek, ještě neznamená, že jste zvládli holení s ním. Stejně důležité je pamatovat na následující pravidla a dodržovat je:

 • Elektrickým holicím strojkem na pokožku netlačte (může dojít k poškození povrchové vrstvy pokožky a podráždění);
 • Nejezděte opakovaně do stejné oblasti (důvody jsou stejné jako v předchozím bodě);
 • Pohybujte se plynule, bez trhání a spěchu;
 • Nakloněním holicího strojku v různých pohodlných úhlech si poradíte s důlky, záhyby a dalšími těžko dostupnými místy;
 • Při holení je nejlepší volnou rukou kůži trochu napnout (zejména pokud je kůže ochablá, vrásčitá nebo oteklá);
 • Začněte s jemnými chloupky na obličeji (tváře, krk) a skončete s hrubšími (knír), aby se časem ztuhlost zmenšila.

Žádný pam hned po holení: použití jakéhokoli pam po holení je špatný nápad, protože může způsobit podráždění nebo vyvolat alergii na jakýkoli deodorant, toaletní vodu nebo podobné věci. п.

Co je to mokré holení

Mokré holení je proces odstraňování chloupků, při kterém se používá jiný druh zvlhčujícího prostředku, který zlepšuje skluz ostří a snižuje podráždění. Do této třídy patří gely, pěny, krémy a kondicionéry. Tato metoda odstraňování chloupků na obličeji byla vždy oblíbená, ale dříve se používaly pouze jednorázové a opakovaně použitelné stěny. Stroje mohou být vybaveny několika plovoucími noži, které zajišťují maximální čistotu kůže.

V dnešní době je k dispozici také moderní mokrý holicí strojek. Výhodou tohoto typu holení je, že nedochází k podráždění a holení je pohodlnější. Můžete také použít elektrický holicí strojek s pěnou, kterou lze naplnit do speciální nádobky a napumpovat na pokožku.

Oblíbené jsou také voděodolné elektrické holicí strojky, které lze používat ve vlhkých prostorách. Výrobci dokonce umožňují jejich používání ve sprše, ale při dlouhodobém působení vlhkosti se zvyšuje riziko uvolnění pouzdra.

Moderní zařízení mají displej, který umožňuje kontrolovat stav zásobníku kondicionéru. Pro mokré holení jsou nejlepší holicí strojky s digitálními nebo lineárními motory.

Speciální kondicionér pro váš elektrický holicí strojek

Pro běžné suché nebo mokré holení můžete použít také univerzální elektrický holicí strojek, který nemá kondicionační nebo zobrazovací kazetu. Klasické rotační holicí strojky lze používat i s vodou a gelem. Měly by však být vybaveny vodotěsným pouzdrem. V takovém případě je třeba použít gel nebo pěnu a poté se oholit běžným způsobem.

Výhody

Hlavní výhodou mokrého holení je jeho všestrannost. Můžete se holit ve sprše, aniž by hrozilo poškození přístroje vlhkostí. Je také velmi rychlý a účinný a umožňuje odstranit chloupky pod tekoucí vodou.

Při holení lze používat gely, pěny a kondicionéry. Používání speciálních holicích přípravků a teplé vody pomáhá hladkému skluzu břitů a zajišťuje minimální poškození pokožky. Vlasy jsou po navlhčení jemnější a rovnější. To usnadňuje holení a snižuje množství zanechaných chloupků.

Jak se holit s elektrickým holícím strojkem Philips série9000?

Elektrické holicí strojky jsou napájeny bateriemi, takže nehrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Kromě toho pouzdro neobsahuje žádné kovové části, které by se opakovaným namáčením mohly časem poškodit.

READ  Co bolí více epilátor nebo shugaring

Výhodou je také snadná údržba. Opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili chloupky.

Jak se holit elektrickým holicím strojkem

Mechanický holicí strojek a elektrický holicí strojek mají odlišné a charakteristické vlastnosti, proto je nejlepší postupovat stejně jako u elektrického holicího strojku. Podívejme se na návod k obsluze elektrického holicího strojku krok za krokem:

  Příprava. Prvním krokem je omytí obličeje horkou vodou, aby se změkčily štětiny, což lze provést mýdlem nebo speciálními čisticími gely. Dalším krokem je osušení pokožky ručníkem a následné holení nasucho nebo aplikace pěny na mokré holení. Měli byste také zkontrolovat stav baterie.

Pokud je váš bateriový holicí strojek nabitý méně než průměrně, počet otáček břitů se poněkud sníží. Chcete-li maximalizovat odstranění strniště, ujistěte se, že je baterie řádně nabitá.

V případě potřeby měňte nástavce během holení, např. použijte délkový doraz pro zastřižení vousů

Po skončení používání elektrického holicího strojku jej vyčistěte kartáčkem nebo proudem vody a mýdla (u modelů pro mokré holení)

Jak se holit elektrickým holicím strojkem

Na rozdíl od holení žiletkou není holení na sucho nebo na mokro stejné jako holení břitvou, protože vyžaduje méně časté a rychlejší tahy. Je to přesně naopak. je to pomalý proces. Elektrický holicí strojek by měl na obličej tlačit pevně, ale ne příliš silně. V opačném případě může dojít k poškození pokožky.

Jak se správně holit elektrickým rotačním holicím strojkem? Plynulé, neuspěchané tahy. Nemá smysl silně přitlačovat, stačí, když hlavičky otáčíte a sledujete míru kontaktu s kůží. Nafoukněte si tváře a vypoukněte bradu, abyste se co nejhladčeji oholili. Aby se zabránilo podráždění pokožky během holení a po něm, doporučuje se používat speciální pěny, gely nebo krémy.

Jak se holit elektrickým holicím strojkem, pokud se jedná o síťový typ holicího strojku? Nebude to krouživý pohyb, ale pohyb nahoru a dolů. Směr břitvy by měl být proti směru pohybu a s mírným tlakem na kůži. Podle mých zkušeností, pokud jste ráno použili síťku na holení, a to i před umytím obličeje, můžete se obejít bez použití gelů. Poté si pleť hydratujete umytím obličeje. Po umytí strojek po pokožce neklouže a stačí jen pěna. Pokud lze elektrický holicí strojek používat k mokrému holení, opláchněte jej poté vodou. Poté hlavici odklopíte a zbytek umyjete.

Blíže k detailům

Vše je velmi individuální. Široká nabídka elektrických holicích strojků a rozmanitost technik holení, které máte k dispozici, jsou toho nejlepším důkazem. Pro začátečníka je to umění, které v prvních krocích ještě nikdo nezvládl. Jaké jsou tedy nuance?? Délka chloupků, jejich tuhost a hustota vyžadují různé přístupy k holení. Určitým faktorem může být také různá odolnost některých oblastí kůže vůči stresu.

Zdánlivě nepodstatné věci.

Nezapomeňte, že pocit vaší kůže není konstantní. Může se dokonce měnit v závislosti na tom, jak dobře jste se vyspali, nemluvě o dalších věcech: stravě, stresu, ročním období atd. д. Obecně je to první, ne-li nejdůležitější věc. To znamená, že musíme pozorně sledovat její reakce a naučit se jí „rozumět“. Žádný elektrický holicí systém nepoškozuje vaše zdraví.

Polehčující okolnosti.

Před holením elektrickým holicím strojkem je třeba nejprve pokožku hydratovat. stačí ji omýt teplou vodou. Pomohou jemné masážní pohyby a speciální hydratační krém. A nezapomeňte na oblast krku!

Směr holení

Začněte holit ne proti směru vláken, ale ve směru vláken! Jinak je podráždění téměř zaručeno. Tento směr určíte buď vizuálně před zrcadlem, nebo přejetím rukou po obličeji. Snažte se zvolit směr, který neblokuje vlasový stvol. Časem se vám do paměti vryje „mapa“ růstu strniště. Jakmile překročíte hranici vlasů, otočte směr a vraťte se zpět. Tato strategie je obzvláště užitečná u síťovaných holicích strojků.

Pohybem nahoru a dolů si nejprve oholte tváře a poté krk. Oblast nad horním rtem a bradu je třeba ošetřit jako poslední. Vyžadují větší promyšlenost a více času. Tyto oblasti mohou vyžadovat druhé ošetření gelem. Jedna rada. nespěchejte a nešetřete. Opláchněte si obličej a poté znovu přitlačte na místa, která se holí nejhůře.

READ  Způsob domácí epilace

Je možné, že s novým elektrickým holicím strojkem budou některé části obličeje oholeny o něco hůře než jiné. Navrhuji, abychom to na chvíli odložili. Poznáte, jestli potřebujete jen cvičit, nebo jestli je to jen určitá oblast, která potřebuje oholit (a vy s tím nemůžete nic dělat). V každém případě je to lepší než chodit s červeným, podrážděným obličejem.

Důležitou zásadou, zejména pro začátečníky, je soustředit se na to, abyste nepoužívali příliš velkou sílu a netlačili strojek příliš silně na obličej. Pokud máte rotační elektrický holicí strojek, měl by klouzat po tváři a hladce ji tvarovat. Je těžké sledovat více než jednu hlavu? Nespěchejte, zvládnete to, možná budete muset elektrickému holicímu strojku pomoci volnou rukou a napnout kůži.

Nevycházejte ven hned po holení, pokud je velmi mokro nebo zima. To může být pro pokožku další stresující zážitek.

 • Sledujte stav své pokožky, pozorujte, jak reaguje.
 • Nejprve pleť hydratujte a poté ji jemně masírujte. Nezapomeňte na oblast krku.
 • Každou oblast pokožky začněte holit ve směru růstu chloupků.
 • Začněte tvářemi a krkem, skončete knírem a bradou. Těm věnujte zvýšenou pozornost.
 • Nesnažte se o dokonale oholenou tvář. Nechte problém vyřešit v průběhu času.
 • Vyhněte se přílišnému tlaku na elektrický holicí strojek.
 • V některých případech může být nutné použít volnou ruku k lehkému napnutí kůže.
 • Pokud je venku vlhko nebo zima, dopřejte pokožce po holení přestávku.

Holení bude vždy příjemným zážitkem, pokud mu věnujete dostatek času a pozornosti. A pokrok v tomto směru není otázkou dnů nebo dokonce týdnů.

Mokré nebo suché: výhody a nevýhody

Mezi výhody mokré metody patří:

 • Při správné technice holení to nebolí;
 • Jedná se o relativně levnou metodu (včetně nákupu holicích strojků a produktů, jako je pěna, gel a krém);
 • účinný, bezpečný a rychlý; můžete jej provádět denně a bez vynaložení velkého množství času;
 • Jemné odlupování odumřelých kožních buněk během procesu odstraňování chloupků.

Tento způsob odstraňování chloupků má své nevýhody:

 • Abyste si udrželi hladkou pokožku, musíte se často holit;
 • U lidí s hrubším typem ochlupení je zvýšené riziko zarůstání chloupků; pro snížení rizika zarůstání chloupků by se měly používat speciální hydratační krémy na obličej;
 • Použití levného holicího přípravku může vést k podráždění a zarudnutí pokožky.

Jak jsme již řekli, suché holení se od mokrého holení liší v mnoha ohledech. Má také své výhody a nevýhody. Mezi výhody suchého holení patří

 • Snadné holení (stačí dodržovat pohyby při holení elektrickým strojkem);
 • Účinnost (u prémiových elektrických holicích strojků s LCD displejem se komfort blíží maximu);
 • Možnost odstranit chloupky, kdekoli chcete, protože k tomu nepotřebujete vodu, pěnu ani gel;
 • Žádné podráždění pokožky po holení elektrickým holicím strojkem (uživatelům s citlivou pokožkou se doporučuje používat přípravky po holení).

Mezi nevýhody této metody patří

 • Čistota výsledku je horší než při mokrém odstraňování chloupků;
 • Zpomalení v důsledku nedostatku elektřiny nebo nízkého nabití baterie elektrického holicího strojku;
 • Vysoká cena elektrických holicích strojků;
 • Suché holení a hrubé chloupky jsou neslučitelné (chloupky mohou zarůstat).

Jak vidíte, každá metoda epilace má své výhody a nevýhody. Volba je tedy na vás. Rozhodněte se, jaký typ chloupků a pleti máte, a rozhodněte se, zda chcete holení na sucho, nebo na mokro.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS