Mohu se po laserové epilaci osprchovat? Dělal alexandritový laser, velmi bolestivý zákrok, totéž na vašem laseru?

Ihned po ošetření se neobjeví žádné chloupky?

Vypadávání vlasů začíná po 14 dnech a může pokračovat až 21 dní po léčbě.

Můžete použít metody, které nezahrnují jejich vytrhávání, pokud nezajišťují odstranění chloupků od kořene, to znamená, že můžete odstranit chloupky pomocí zastřihovače, depilačního krému, holicího strojku, nemůžete: pinzetu, provázek, použít elektrickou epilaci, šugaring, vosk, pryskyřici atd. Je lepší se zdržet jejich odstraňování 2-3 dny po sezení a počkat, až se pokožka zklidní.

Škodlivost laserové epilace

Seznam kontraindikací je standardní jako u většiny kosmetických zákroků: diabetes mellitus, zhoubné nádory, křečové žíly, akutní fáze kožního onemocnění, alergie, akné. Vystavení laserovému paprsku může zhoršit příznaky těchto onemocnění. Laser je zakázán i těhotným a kojícím matkám.

Je pravda, že po laserové epilaci nelze použít jiné metody epilace??

Ne, to není správné. Mezi jednotlivými sezeními však doporučujeme odstraňovat chloupky žiletkou, protože neovlivňuje vlasové folikuly, ale zkracuje jejich viditelnou část.

Mám citlivou pleť. Může laser zanechat modřiny a škrábance??

Laserová epilace je nejšetrnějším zákrokem. Nezanechává jizvy ani skvrny a lze jej použít i k odstranění chloupků z choulostivých intimních míst.

Chcete mít hladkou pokožku a na dlouhá léta zapomenout na nežádoucí chloupky??

Objednejte se na laserovou epilaci na moderním přístroji se zabudovaným chladicím systémem. Je to pohodlné a bezbolestné a nehrozí při tom žádné komplikace.

Mám věčný problém se zarůstajícími chloupky. Mohu použít laser??

Laserová epilace je nejlepším prostředkem proti zarůstajícím chloupkům a není kontraindikací, ale spíše indikací pro použití tohoto typu epilace.

Mohu se během léčby popálit??

Ano, může dojít k popáleninám, ale pouze u nezkušených kosmetiček, které používají nekvalitní čínské lasery. Vybírejte si osvědčené salony s profesionálním vybavením a během zákroku ucítíte pouze lehké brnění a žádné následky.

Může laserová epilace způsobit rakovinu kůže??

Laser nezvyšuje riziko rakoviny. Jeho průnik do kůže je pouze několik milimetrů. Nenarušuje strukturu buněk, nezpůsobuje mutace, a proto nemůže iniciovat proces vzniku zhoubných nádorů.

Může laserová epilace vést k neplodnosti??

Laserová epilace jako příčina neplodnosti u žen a mužů je mýtus. Laser působí pouze na vlasový folikul, neproniká hluboko do tkáně ani nemění strukturu pohlavních buněk. Proto ani při pravidelných sezeních laserové epilace v intimních oblastech neplodnost pacientky nehrozí.

Po odstranění chloupků se na kůži objeví černé skvrny. Je to nebezpečné?

READ  Jak odstranit skvrny z varné desky

Černé skvrny jsou u pacientů s tuhým ochlupením a vysokým stupněm ochlupení po epilaci normální. Ta se vypaluje vlivem laserového záření chloupků, které zůstaly v kůži. obvykle samy vypadnou do týdne po zákroku. Pokud se tak nestane, doporučuje se druhá depilace nebo peelingová maska. její složení a dobu použití je třeba konzultovat s lékařem.

Pravidelně používám solárium. Mohu podstoupit laserovou epilaci??

Laserovou epilaci by neměli podstupovat lidé s opálenou pokožkou. Ultrafialové i laserové záření způsobí hyperpigmentaci kůže. může mít neestetické hnědé nebo světlé skvrny. Musí být odstraněny chemickým peelingem nebo injekcemi.

Možné následky a vedlejší účinky laserové epilace

Nekompetentnost kosmetičky a nerespektování kontraindikací může vést k nepříjemným následkům.

Mezi pozdní nežádoucí účinky patří jizvení, zvýšený růst chloupků, hyperpigmentace. Při epilaci podpaží diodovým a alexandritovým laserem se může objevit bromhidróza, leukotrichie.

Komplikace: jak se jim vyhnout nebo je minimalizovat?

Laserová epilace nemá žádné zdravotní následky, pokud si zodpovědně vyberete kosmetičku.

Příslušný odborník zvolí přístroj, typ záření a parametry expozice s ohledem na individuální charakteristiky klienta.

Pacient musí prozkoumat kontraindikace a poradit se s ošetřujícím lékařem. Doporučí dokončit léčbu nebo předepíše lék. Například při výskytu herpes viru si 2 dny před epilací vezměte antivirotika. Kosmetička vám řekne, jak se připravit před procedurou. Všechna doporučení musí být striktně dodržována.

Mýty o laserové epilaci

Nejčastějším mýtem o odstraňování folikulů laserem je nebezpečí onemocnění. Existuje názor, že důsledkem laserového odstranění chloupků v oblasti bikin je neplodnost a důsledkem ošetření podpaží je rakovina prsu. To není možné, protože paprsky dopadají pouze na vlas nebo jeho „kořen“. Vlny jsou krátké a pronikají pouze do povrchové vrstvy dermis.

Síť salonů pro laserovou epilaci INFINITY nabízí služby kvalifikovaných kosmetiček. Voskování libovolné oblasti je za rozumnou cenu.

A co solárium?

V soláriu je umělé ultrafialové světlo, které může být ještě škodlivější než sluneční paprsky. Za prvé, záření v uzavřeném prostoru je mnohem koncentrovanější. Za druhé, při laserové epilaci používají kosmetičky speciální chladicí gel. Není určen pro kontakt s ultrafialovým světlem, takže se mohou objevit alergie.

Od zvýšené koncentrace UV záření se může projevit nerovnoměrná pigmentace, popáleniny a zůstat černá skvrna v místě každého odstraněného chloupku.

Opalovat se a chodit do solária je možné nejdříve dva týdny po zákroku. Čím světlejší je pokožka, tím delší je interval mezi epilací a opalováním. Světlá pokožka je mnohem citlivější na UV záření. Mimochodem, laserová epilace se neprovádí bezprostředně po opalování.

CO BYSTE NEMĚLI DĚLAT PO LASEROVÉ EPILACI

Rádi bychom vám připomněli, že vliv laserového paprsku na pokožku je podobný jako při pobytu na aktivním slunci. laserový puls má dokonce stejné barevné spektrum jako sluneční paprsek. Důsledkem je, že pokožka je vystavena podobnému účinku jako intenzivní opalování, což může mít samozřejmě nepříznivý vliv na pokožku.

Po dobu 3 dnů po zákroku byste neměli dělat nic, co dráždí pokožku:

 • rozetřete houbou
 • masírování
 • sprchovat se horkou vodou, chodit do sauny apod
 • používat na ošetřenou oblast těla peelingy nebo přípravky na bázi alkoholu
 • chození do bazénu, plavání v otevřené vodní nádrži a vířivka
 • opalování na přímém slunci a používání solária (po dobu 14 dnů)!)
 • Vystavení se namáhavé fyzické aktivitě, která způsobuje intenzivní pocení
READ  Mohu odsavač par mýt v myčce nádobí?

Jednou z nejčastěji kladených otázek je, proč by se po laserové epilaci neměly chloupky mýt? Mýt se můžete, ale pouze mírně teplou, nikoli horkou vodou. V prvních dnech nepoužívejte žádné mýdlo a sprchový gel ani pěnu.

Saunování po laserové epilaci je kontraindikováno, protože další teplo dráždí pokožku. Také chlorovaná voda, kvůli které je zakázáno plavat v bazénu, může způsobit podráždění. Po laserové epilaci a v otevřených vodních plochách se nesmí koupat, aby se zabránilo infekci.

VĚDĚLI JSTE, ŽE!? Pokud v tomto období užíváte nějaké léky, informujte svého lékaře o laserové epilaci. Specialistu na depilaci byste měli informovat také v případě, že užíváte léky. V některých případech to může ovlivnit váš zdravotní stav a výsledek léčby.

Vzhledem k tomu, že vliv laserového paprsku je v mnoha ohledech podobný slunečnímu záření, je optimální podstoupit zákrok v chladném období. Většinu zákazů s ním spojených je navíc mnohem snazší dodržovat v zimě a na podzim.

Péče o pokožku po laserové epilaci: co můžete a nemůžete dělat?

Navzdory bezpečnosti a všestrannosti laserového odstraňování chloupků je důležité o pokožku po zákroku řádně pečovat, aby si zachovala hladký efekt co nejdéle.

Holič vám poté řekne, jaké produkty péče o pleť používat. neimprovizujte a nedělejte kompromisy podle jeho rad. Obvykle odborníci doporučují používat jemný krém s regeneračním účinkem, který pomůže pokožku regenerovat.

Chloupky není třeba vytrhávat, stačí počkat, až vlasový folikul odumře a chloupky samy vypadnou. Chloupky můžete opět odstranit, nejdříve však 3 dny po návštěvě. Použijte standardní strojek, který odstraní pouze viditelnou část chloupků.

 • Alkoholové krémy a jiné přípravky obsahující alkohol by se neměly používat, zejména ne déle než 48 hodin po ošetření.
 • Masáž se nedoporučuje provádět v oblastech, které byly ošetřeny laserem, po dobu 3 dnů po ošetření.
 • Přestat používat peelingy, peelingy a další kosmetické přípravky, které jsou agresivní vůči pokožce. alespoň 3 dny před a po depilaci.
 • Opalování v soláriu a přírodní opalování na pláži je kontraindikováno. nejméně týden po návštěvě salonu.
 • Vystavení vysokým teplotám je pro pokožku po laserové epilaci škodlivé, proto je zakázáno navštěvovat sauny, lázně a bazény.
 • Pokud byla na obličeji provedena laserová epilace, lékař doporučuje vyhnout se dekorativní kosmetice a běžným krémům. je lepší počkat, až se pokožka plně zregeneruje.
 • Hygienické procedury provádějte v teplé vodě bez použití mýdla a tonik, vyhněte se přehřátí pokožky.

Doporučujeme přečíst si o všech výhodách a nevýhodách laserové epilace. „Výhody a nevýhody laserové epilace“.

Chcete mít hladkou pokožku a na několik let zapomenout na nežádoucí chloupky??

Objednejte se na laserovou epilaci na moderním přístroji s integrovaným chladicím systémem. Zákrok je pohodlný a bezbolestný a riziko komplikací je vyloučeno.

Vaše otázka „Co dělat po laserové epilaci??“, „Mohu se po laserové epilaci koupat??“, „Je možné navštěvovat lázně, sauny, bazény??“Kosmetoložka Dermatokosmetologického centra DM Kim Valeria Malikovna odpovídá na otázku:

READ  Jak odstranit zbytky vosku po epilaci

Pravidla péče po laserové epilaci

Specialisté „Laser House“ vám jistě poradí, jak pečovat o pokožku po odstranění nežádoucích chloupků laserem. Nejlepší tipy:

 • Speciální krémy Panthenol, Bepanten, Pantoderm atd. mohou pomoci zklidnit pokožku po laserovém ošetření. Lze použít olivový nebo kokosový olej.
 • Prvních 3-5 dní po epilaci je třeba pokožku pravidelně hydratovat. Měla by se používat lehká tekutina, aby neucpávala póry a nevyvolávala akné. Žádná kyselina glykolová, retinol.
 • Maximální ochrana proti UV záření. Je nutné používat krém na ochranu před sluncem nejméně 3 měsíce po zákroku, a to i v případě oblačného počasí, a v případě aktivního slunění používat ochranu s maximálním ochranným faktorem SPF 50. Nejspolehlivější jsou výrobky obsahující oxid titaničitý, oxid zinečnatý.
 • Úprava vody by měla být odložena alespoň o jeden den. Je žádoucí nahradit tvrdá mýdla lehkými gely a pěnami, nepoužívat lufy a peelingy, netřít ošetřená místa ručníky. Voda by měla mít příjemnou teplotu, ne horkou. Je lepší zvolit volný oděv, aby se minimalizoval mechanický kontakt s kůží.
mohu, laserové, epilaci, osprchovat

Co byste neměli dělat po laserové epilaci

Jak známo, každý zákrok má své výhody i nevýhody, laserová epilace není v tomto případě výjimkou.

Abyste si nepoškodili zdraví a nezpůsobili si problémy s pokožkou, zkusme pochopit otázku, co byste měli dělat po laserové epilaci a co je přísně zakázáno.

Pokud odstraňujete chloupky, které vám vadí na obličeji, neměli byste poté používat žádné kosmetické přípravky, krémy a pleťové vody, zejména ty, které obsahují alkohol nebo jeho deriváty. Hydratujte pokožku, abyste se vyhnuli nepříjemným pocitům.

Zde je krátký seznam věcí, které byste po laserové epilaci neměli dělat:

 • Neopalujte se, nepobývejte dlouho na slunci, nenavštěvujte solárium.
 • Žádný peeling ani drhnutí.
 • Nevytrhávejte chloupky pinzetou.
 • Nepoužívejte domácí elektrické holicí strojky, které vytrhávají chloupky u kořínků.
 • Neprovádějte voskování pokožky.
 • Stříhání po laserové epilaci by se nemělo provádět.
 • Žádná úprava vody po dobu následujících pěti dnů.
 • Po dobu 72 hodin nemasírujte části těla, kde byla provedena epilace.

V létě byste neměli vycházet ven bez ochranného krému, protože pokožka je velmi náchylná na sluneční paprsky, což může způsobit pigmentaci a někdy i zarudnutí kůže.

POZNÁMKA ODBORNÍKA: po depilaci voskem nechoďte do lázní, sauny ani neprovádějte namáhavé cvičení. To vše způsobuje zvýšené pocení a následně možný zánět folikulů. Ze stejného důvodu se masáž nedoporučuje tři dny po sezení. Specialista na laserovou epilaci: Askerova Vusala.

mohu, laserové, epilaci, osprchovat

Viz více

července

Vypadávání vlasů. příčiny a řešení

června

Kosmetické procedury pro plánování těhotenství a IVF

Zavolejte na číslo 242-14-14 nebo zanechte požadavek a my pro vás najdeme vhodný čas, kdy si můžete návštěvu v Aesthetic Clubu naplánovat:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS