Jak správně používat mýdlo na praní v pračce

Na trhu s pracími prostředky je široká nabídka pracích prostředků. Někdy může být obtížné rozhodnout se pro správnou volbu, zejména pokud je třeba prát dětské nebo jiné choulostivé předměty. Relativně vysoká cena výrobku nemusí vždy odpovídat jeho kvalitě. Mnoho prášků navíc způsobuje alergické reakce nejen při použití, ale i při nošení vypraného oblečení, protože výrobek má přetrvávající zápach. Možná existuje alternativa k pracímu prášku, o které ví jen málo lidí, a proto stojí za to se o ni podělit.

pračce, používat, prací, mýdlo

Které mýdlo je nejlepší: tekuté, tyčinkové nebo práškové??

Působení mýdla je založeno na tom, že mastné kyseliny v jeho složení reagují s nečistotami a pěnou a vypírají je z vláken tkaniny. Čím více mastných kyselin je v tyčince, tím je účinnější.

V závislosti na podílu mastných kyselin je v průmyslu k dispozici několik druhů tvrdého mýdla:

 • 1. stupeň, obsahuje 70,5. 72 % mastných kyselin;
 • Kategorie 2 s 65-69 % mastných kyselin;
 • kategorie 3, obsahuje až 64 % složek.

V závislosti na koncentraci mastných kyselin se mění barva tyčinky. Čím více jich je, tím je pruh tmavší.

V dnešní době můžete najít mýdlo na praní v různých konzistencích:

Mýdlový prášek je rozdrcená verze mýdlové tyčinky. Mýdlo se neliší od mýdla v kostce, jen je rozdrcené. Snadno ji vložíte do bubnu pračky nebo do zásobníku na prášek.

To není případ tekutého mýdla. Lze ji samozřejmě prát v pračce. Co se týče složení tohoto výrobku, nemá nic společného s tradičním mýdlem.

Pokud si přečtete složení na etiketě, zjistíte, že povrchově aktivní látky, vonné látky a další chemické složky. mýdlo na praní nemá nic společného s mýdlem na praní.

Technologie výroby pracího mýdla a látky v něm obsažené neumožňují jeho výrobu v tekuté formě.

READ  Pračka nasává vodu a nemyje

Lze v přístroji používat dětské mýdlo?

Ne každá pračka vypere vaše oblečení. velké množství pěny není ukazatelem vysokého výkonu. Naopak nadměrné pěnění má negativní vliv na pračku a zkracuje její životnost. Syntetické prací prostředky moderní doby často způsobují pálení a svědění nejen u dětí, ale i u dospělých. U dětí mladších dvou let je praní s pracími prostředky obecně kontraindikováno, co byste tedy měli dělat?? Jak prát oblečení?

Stále více hospodyněk používá prací prášek a dětské mýdlo, ale strach ze ztráty pračky zastavil mnohé z nich. Jak prát dětská mýdla v pračce, aniž byste je poškodili? Je to bezpečné??

Dětské mýdlo není pro děti škodlivé?

Aniontové povrchově aktivní látky se nacházejí ve všech pracích prostředcích. Jedná se o chemické látky, které oslabují imunitní systém a mohou způsobovat alergie u lidí všech věkových kategorií. Alergické kožní a respirační problémy jsou nebezpečné zejména pro novorozence.

Naproti tomu prací mýdlo obsahuje pouze přírodní složky, které jsou pro děti bezpečné. V jeho složení převažují rostlinné oleje, mastné kyseliny přírodního původu. Tento výrobek neobsahuje žádné škodlivé chemické látky, nevyvolává alergické reakce, a proto je vhodný zejména pro čištění oděvů dětí a dospělých, kteří jsou náchylní k alergickým zánětům kůže.

Důležité! Dětští lékaři doporučují používat mýdlo na praní pouze pro malé děti.

Prádlo a oblečení perte vodou a mýdlem na praní a nemusíte se obávat zdravotních následků. na oblečení se neusazují žádné chemikálie. Je tu však i druhá strana mince. Tento výrobek není určen pro automatické praní v pračce, které je pro mnoho žen v domácnosti nezbytností.

Příprava mýdla na praní

Abyste zabránili tvorbě usazenin na vnitřní straně přístroje, které by jej mohly poškodit, doporučujeme při mytí používat speciálně připravené mýdlové želé. Takový výrobek dobře a ekologicky vypere oblečení pro dospělé i děti, zabrání alergickým reakcím a ochrání pračku před předčasným odesláním k opravě.

Nastrouhejte mýdlo, přidejte vroucí vodu a nechte ho rozpustit na mírném ohni, míchejte, aby se nerozvařilo. Do vzniklého želé přidejte jedlou sodu zředěnou trochou vody a hněťte, dokud nevznikne homogenní hmota. Po vychladnutí směsi přidejte esenciální olej a vše rozmixujte v mixéru. Po konečném zchlazení získá hmota rosolovitou konzistenci a velmi snadno se používá.

READ  Jak používat natáčecí trysku fénu na vlasy

Praní s tekutým mýdlem v pračce

Při hledání přírodního a levného pracího prostředku se některé ženy v domácnosti poohlížejí po tekutém mýdle. Je cenově dostupný, levný, hypoalergenní, antibakteriální a má konzistenci pracího gelu. Lze ji však nalít do pračky a bude fungovat?? Navrhujeme udělat tečku za všemi písmeny a přeškrtnout všechna „t“.

Příprava mýdla a mytí nádobí

Prací mýdlo se rozpouští velmi pomalu, což je mnohem horší než chemické gely a prášky. Obejít tuto „překážku“ je jednoduché: stačí tyč správně připravit na praní v pračce. Za tímto účelem odkazujeme na lidové recepty.

 • Chipsy. Nastrouhejte je na hrubém strouhacím bubnu a položte přímo na utěrku. Množství přidávaného prádla na jedno praní závisí na typu tkaniny. Obecně stačí 1 polévková lžíce na kilogram suchého prádla.
 • Prací prostředek. Do vroucí vody přidejte předem připravené hobliny a důkladně promíchejte. Zřeďte přibližně 50 g na sklenici vody. Homogenní směs nasypte do zásobníku na prášek, do hlavního mycího prostoru.
 • Nalijte gel (metoda 1). Nastrouhejte 300 g mýdla a přidejte 2 litry horké vody. Rozmixujte do homogenní konzistence, přidejte 4 lžíce mýdla a směs promíchejte. л. Uhličitan sodný a nechte vychladnout. Nalijte studenou tekutinu do prázdné láhve a dávkujte podle potřeby. Doporučené dávkování je 100-150 ml na standardní náplň bubnu.
 • Gel (metoda 2). Do hrnce nalijte litr vody a přiveďte ji k varu. Poté změníme teplotu na minimum a přidáváme přísady jednu po druhé: 50 g mýdla a jedlé sody (100 g prášku na 250 ml vody). Je důležité směs míchat, aby nezůstaly žádné hrudky a tekutina se znovu nevyvařila. Asi pět minut míchejte, pak odstavte z ohně a nechte vychladnout. V případě potřeby přidejte přírodní vůni. 3-5 kapek vonného oleje.

Pokud mýdlo příliš pění, je třeba přidat do bubnu pračky 1 lžičku boraxu.

Suchá směs se doporučuje pro jednorázové použití. Kousky mýdla snadno opouštějí buben a ulpívají na topném tělese a dalších částech pračky. To vše vede k přehřívání prvků a dalším poruchám. Mnohem bezpečnější jsou tekuté formy. roztoky, směsi a gely.

Jak prát oblečení ekologicky a opravdu účinně. Poznej nové ECORAPID prášky DEDRA. Alzák v pračce.

Jak používat a kolik mýdla použít

Pro větší pohodlí lze prací gel vyrobit z pracího mýdla

READ  Jak zvýšit hladinu vody v pračce

Již jsme zjistili, že mýdlo lze používat v pračce. potřebujeme jen vědět, jak používat mýdlo na praní v pračce. Kousky pracího mýdla se ve vodě rozpouštějí pomalu, na rozdíl od pracích prostředků. Proto byste ji měli nejprve rozemlít a při dodržení určitých poměrů připravit mycí prostředek jedním z následujících způsobů:

 • Nastrouhejte mýdlové hobliny na velké články struhadla v poměru 1 polévková lžíce mýdlových hoblin na 1 kg prádla. Mýdlový prášek se poté vloží do bubnu pračky spolu s prádlem.
 • Rozpusťte lžíci mýdlových hoblin ve sklenici horké vody, dokud nevznikne hladká tekutina. Před praním nalijte roztok do zásuvky na prací prostředky. 1 šálek pasty vystačí na 1 kg prádla.
 • Nastrouhejte 300 g mýdla, rozpusťte ho ve 2 litrech vroucí vody a přidejte 4 lžíce jedlé sody. Kapalinu nechte vychladnout a uložte ji do vhodné nádoby. Přibližně 100-150 ml této prací pasty vyrobené z pracího mýdla stačí na jedno praní v závislosti na počtu praných kusů prádla.
 • Jiný prací přípravek s použitím mýdla na praní a jedlé sody se připravuje takto. V hrnci přiveďte k varu litr vody a poté snižte teplotu na sporáku na minimum. Do vody nasypte 50 g mýdlových hoblin a míchejte, dokud se nerozpustí. Rozpusťte 100 g uhličitanu sodného ve sklenici teplé vody a tuto směs vlijte tenkým proudem do mýdlenky. Aniž byste směs přivedli k varu, důkladně ji promíchejte, dokud nebude homogenní a bez hrudek. Ihned poté vypněte oheň a nechte prací prostředek vychladnout. Do prací pasty získané z pracího mýdla přidejte podle potřeby trochu esenciálního oleje s oblíbenou vůní.

V případě intenzivní pěny při praní vlny přidejte do pracího mýdla lžičku boraxu. sníží pěnu. Používání suchých hoblin nebo drceného pracího mýdla v pračce je velmi nevhodné. Ani ty nejmenší kousky se řádně nerozpustí, přilepí se na tkaniny, stěny bubnu a propadnou otvory v různých částech a jednotkách pračky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS