Čím je Belizna užitečná pro ženy v domácnosti?

Účinnou složkou přípravku „Belizna“ je chlornan sodný. látka, jejíž dezinfekční a bělící vlastnosti byly objeveny na počátku 19. století. Používání výrobku v domácnosti umožňuje ženám v domácnosti

 • účinně bělí bavlněné a lněné tkaniny;
 • K dezinfekci podlah, stěn, dlaždic, porcelánového a smaltovaného nádobí, sanitární keramiky, odpadkových košů, akvárií, klecí, vaniček pro zvířata, vody v bazénech a sklenících;
 • odstraňovat skvrny a odolnou špínu z různých povrchů;
 • vyčistit odtoky.

Chlornan sodný se používá k dezinfekci a čištění vody a belizna se používá jako baktericid a sterilizátor v zemědělství a v lékařství.

„Bělost“ se dodává ve formě tekutého roztoku nebo gelu: tyto konzistence usnadňují použití výrobku. Níže uvedená tabulka shrnuje výhody a nevýhody Whitewash pro použití v domácnostech.

Tabulka: výhody a nevýhody

 • Účinné při praní i ve studené vodě;
 • nízké náklady;
 • univerzálnost;
 • snadné používání.
pračky
 • Tkaniny ze syntetických materiálů, hedvábí, vlny a dalších jemných tkanin by se neměly prát v přípravku Belize;
 • nelze používat v pračkách;
 • Pronikavý, nepříjemný zápach, přestože se jej mnozí výrobci snaží maskovat vonnými látkami;
 • některé povrchy a tkaniny mohou být přípravkem poškozeny;
 • Opatrné zacházení: při vdechnutí může být toxický a při požití dráždivý;
 • po 9 měsících ztrácí 50-75 % svých vlastností.

Kromě chlornanu sodného přidávají výrobci povrchově aktivní látky, aby zvýšili účinnost přípravku.

Jak spustit automatické

Automatické převodovky nejsou ničím neobvyklým a téměř polovina moderních automobilů je vybavena právě tímto typem převodovky. Mohlo by to být více, ale ne všichni motoristé volí automatickou převodovku. A existují pro to důvody. vyšší cena vozu a nákladná výměna skříně, pokud se porouchá. Přesto se někteří kupující brání záporné odpovědi na otázku, zda je možné nastartovat automatický vůz ze startéru (podrobněji jej rozebereme později).

Navzdory drobným nevýhodám jsou vozy s automatickou převodovkou mnohem pohodlnější pro použití v městských oblastech a na dálnicích, což přitahuje řidiče. Je mnohem snazší stát hodiny v dopravní zácpě, aniž byste museli škubat řadicí pákou a držet nohu na spojkovém pedálu, dokud vám nezmodrá obličej. S automatickou převodovkou můžete relaxovat a odpočívat, občas sešlápnout plyn a někdy jen uvolnit brzdový pedál.

Jak provést důkladné čištění

Kromě vodního kamene existují i další problémy způsobené nesprávným používáním pračky: nečistoty, nepříjemný zápach, plísně. Vnitřní součásti proto pravidelně čistěte.

Krok č. 1. Vyčištění bubnu

Po každém praní zůstávají v bubnu zbytky vody a nečistot. Brzy se v záhybech olejového těsnění objeví černé skvrny a vnitřek stroje začne být cítit zatuchlinou.

Snadným řešením zápachu je spustit spotřebič na volnoběh a přidat dezinfekční prostředek nebo jednoduchý roztok kyseliny citronové. Elastický pásek je však třeba důkladně ručně vyčistit.

READ  Jak vyčistit topné těleso pračky

Nejjednodušší možností je oddělit záhyby, jemně omýt okolí rtů pomocí houbičky, mýdla a teplé vody a poté otřít do sucha.

Pokud zjistíte skvrny od plísní, můžete použít roztok síranu měďnatého nebo si připravit čisticí pastu z vody a jedlé sody ve stejném poměru.

Poté směs naneste na gumičky a celý buben a nechte ji několik hodin působit, následně setřete houbou a spusťte program pro dlouhé praní.

Další informace o čištění bubnu pračky naleznete v tomto článku.

Krok č. 2. Vyčištění filtru a vypouštěcí hadice

Nepříjemný zápach může způsobovat i neviditelný odpad. vlasy, částečky zeminy a stavebního materiálu, žmolky, peří a drobné předměty neodstraněné z kapes oděvů.

To vše se hromadí ve filtru a vypouštěcí hadici, kterou stroj vypouští odpadní vodu. Doporučujeme čistit odtokový filtr pračky alespoň jednou za 3 měsíce, ale pokud ji používáte často, tak i častěji.

Odstraňte krycí panel, postavte malou nádobu na odtok vody nebo položte na podlahu hadr. Poté filtr vyšroubujte a vyjměte proti směru hodinových ručiček. opláchněte jej pod tlakem vody a odstraňte z otvoru nahromaděné nečistoty.

Chcete-li hadici propláchnout, je třeba vypustit zbývající vodu ve spotřebiči přes odtokový filtr a poté ji odpojit od odpadního potrubí nebo sifonu. Poté můžete díl vyjmout a způsob, jakým to provedete, závisí na konstrukci samotného spotřebiče.

Například u spotřebičů Ariston, Samsung, Indesit, LG, Whirpool, Ardo je možné se k místu připojení hadice dostat pouze spodem.

Za tímto účelem položte spotřebič na bok, sejměte spodní kryt a filtr a kleštěmi uvolněte hadicovou svorku. Zbývá jen odpojit čerpadlo a vyjmout samotnou hadici.

U praček Electrolux a Zanussi je třeba hledat přípojku pro vypouštění vody za zadním panelem a u praček Bosch a Siemens je třeba hledat za předním panelem u praček s předním plněním.

pračky

U stojících modelů se naopak k hadici dostanete pouze přes boční kryt. Proto je vhodné nahlédnout do návodu k obsluze, kde je popsáno uspořádání spotřebiče.

K odstranění nečistot a zbytků prášku z vypouštěcí hadice použijte tenký nekovový provaz s mini mopem připevněným na jednom konci.

Jak vypustit pračku

Kartáč zasuňte, otáčejte jím a postupně ho dotlačte až na konec hadice. Poté opláchněte pod tekoucí teplou vodou. Při silném znečištění je třeba několikrát prát.

Krok č. 3. Umyjte nádobu na prášek

Na stěnách zásuvky na prací prostředky se v důsledku tvrdé vody objevují hadříky pracího prostředku, které zanechávají stopy prášku a různých druhů leštidla. To vše je třeba odstranit.

 • Vyjměte kyvetu z přihrádky a poté vyjměte nádržku kondicionéru.
 • Opláchněte pod tekoucí vodou a odstraňte skvrny od plísní pomocí jedlé sody nebo jakéhokoli čisticího prostředku na bázi chlóru (nejsou zde žádné gumové části, takže chlór neublíží).
 • Do malé misky nasypte sáček kyseliny citronové.
 • Vložte rozebranou kyvetu, zalijte ji horkou vodou a nechte ji hodinu (pokud je velmi znečištěná, tak přes noc).
 • Poté houbičkou odstraňte zbytek plaku a zubním kartáčkem pečlivě vyčistěte všechny spáry.
 • Nádobu vysušte, znovu sestavte a vraťte ji na místo.

Další možností, jak se vypořádat s plakem, je pokrýt vyjmutou kyvetu jedlou sodou a naplnit ji stolním octem. Reakce způsobí, že jedlá soda začne pěnit a změkčí usazeniny vodního kamene, takže je lze snadněji odstranit.

Chcete-li se zbavit nečistot a usazenin v prostoru zásobníku, můžete použít stejnou pastu z jedlé sody a zubní kartáček nebo můžete proces urychlit předběžným ošetřením zásobníku čisticím prostředkem z rozprašovače.

READ  Co můžete dělat z bubnu pračky

Proč změna?

Proč vyměnit součást? Přestože olej pro automatické převodovky neobsahuje tolik odpadu jako motorový olej, jeho dlouhodobé používání má i své stinné stránky. Různé formy kovového prachu a dalších nežádoucích produktů tření dříve či později překročí svou koncentraci. Všechny automatické převodovky jsou vybaveny speciálním olejovým filtrem, který chrání olej. Časem dosáhne množství nečistot ve filtru kritického množství, což vede k výraznému snížení kapacity. To značně zatěžuje olejové čerpadlo. Samotný olej se zahřívá a jeho mazací vlastnosti (v důsledku přehřátí) se stávají méně stabilními. Někdy je filtr tak zanesený nahromaděným odpadem, že může prasknout (pokud je filtr papírový) nebo způsobit zastavení vozidla (pokud je filtr vyroben z kovového pletiva).

Takto vypadá znečištěný a opotřebovaný filtr automatické převodovky

Silné znečištění také způsobuje rychlejší opotřebení dílů. Mohou být ovlivněny například elektromagnetické ventily, ventily v hydraulickém bloku, regulátory tlaku. Při znečištění oleje kovovými abrazivy (nebo jinými ocelovými produkty vznikajícími při dlouhodobém tření) může dojít k poruše elektronických součástí automatické převodovky (např. snímačů otáček). Mnoho lidí se ptá, zda je třeba vyměnit olejový filtr (sítko), který je vyroben z kovu, nebo zda je třeba jej propláchnout? Přečtěte si podrobný článek o nutnosti výměny filtru v automatické převodovce. Vzhledem k tomu, že olej obsahuje různé dehtovité látky, které pravidelně pokrývají filtrační síto (což vede ke snížení propustnosti), je nejlepším řešením v takové situaci kompletní výměna dílu.

Olej v automatické převodovce by měl být vždy vyměněn dříve, než se na převodovce objeví jakákoli závada. Jde o to, že pokud již problémy začaly, výměna oleje v naprosté většině případů nepřinese žádné pozitivní výsledky. Nejlepším řešením je kompletní oprava.

Zvláštní upozornění pro praní v pračce

Při používání bělidla je třeba dodržovat několik důležitých pravidel:

 • Nalijte nebo vysypte mycí prostředek do určeného prostoru, jehož umístění je uvedeno v návodu;
 • Bělicí prostředky používejte pouze v případě, že je to povoleno v návodu k pračce se sušičkou;
 • Do bubnu by se měly ukládat mokré, nikoli suché předměty;
 • Choulostivé a jemné předměty by se neměly prát déle než 15 minut;
 • Po vyprání bělidlem nezapomeňte dvakrát opláchnout.
READ  Jak zrušit program pračky LG

Plíseň se množí uvnitř pračky na stěnách nádrže a v kanálech. Zbavit se plísní uvnitř pračky může pomoci kyselina citronová. V obchodě si můžete koupit balíček pracího prostředku na 30 minut. Nalijte kyselinu přímo do bubnu, ne do práškového kompaktoru. je to účinnější.

Postupné čištění pračky pomocí přípravku „Belize“, abyste se zbavili plísní, vypadá takto:

 • Do zásuvky na prací prostředek nalijte litr přípravku Belitna.
 • Zapněte vysoký stupeň praní. někde kolem 90-95 stupňů.
 • Před vypnutím nebo pozastavením provozu počkejte, dokud se dvířka stroje co nejvíce nezahřejí
 • Čerstvé olejové skvrny posypte náhražkou cukru nebo škrobem a oděv vyperte.
 • WD-40 pomůže odstranit stopy rajčatové šťávy a omáčky.

Ošetření skvrn na oblečení octem před praním.

Rozpusťte 120 ml octa ve 4 litrech vody. Tato místa na tkanině vyčistěte hadříkem a buď je hadříkem propracujte, nebo na ně přímo nalijte octový roztok. Poté vyperte oblečení běžným způsobem.

Do pračky lze přidat ocet, který nepoškodí její části. Na rozdíl od mnoha čisticích prostředků je ocet šetrný k vnitřnostem spotřebiče. Kyselina se používá na bílé a stálobarevné oděvy. Barvy se rozjasní a méně se z látek vymývají.

Jak postupovat: Smíchejte jedlou sodu a vodu v malé misce, přidejte směs jedlé sody do zásuvky na prací prostředek v pračce a ocet do bubnu. Spusťte stroj na maximální teplotu a na co nejdelší dobu.

Jaký je rozdíl mezi automatickým a ručním pracím prostředkem??

Pokud omylem zaměníte nebo se nepozorně podíváte na obal. a místo automatického pracího prostředku nalijete do pračky trochu prostředku na ruční praní. nemůže se najednou stát nic špatného. Pračce se pravděpodobně nic nestane.

Ale nechat se unést a opakovat experiment není dobrý nápad. Velké množství pěny, které se nevyhnutelně vytvoří při použití mycího prostředku na ruční praní, podvádí automatický systém. Špatně odhaduje hladinu vody. Topné těleso skončí v pěně místo ve vodě a topné těleso může způsobit výměnu topného tělesa, motoru nebo elektronické řídicí jednotky.

Stručně řečeno, nejdražší části pračky je třeba opravit. Stojí za zmínku, že mistři často odmítají vyměnit ložiska nebo buben doma, takže pračka musí být často odeslána do servisního střediska. Z toho jednoznačně vyplývají dodatečné náklady na dopravu.

Pokud jste tedy udělali chybu a koupili prací prostředek na ruční praní (ve skutečnosti je vhodný pro pračky typu aktivátor) nebo ve vašem okolí není prací prostředek pro pračku, je lepší prát špinavé prádlo ručně (jako byste se tomu nechtěli vyhnout).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS