Pokud nemůžete najít vhodnou délku, můžete hadici prodloužit. Normálně byste prodloužili přívodní hadici vody druhým kusem stejné hadice, ale budete potřebovat adaptér. Chcete-li prodloužit přívodní hadici vody k pračce, jednoduše našroubujte na každou hadici vsuvku a je hotovo.

Chcete-li vyčistit odtok pračky, musíte odpojit hadici od vodovodního potrubí a vyčistit ji.

 • Odpojte pračku od napájení;
 • Zavřete ventil přívodu vody;
 • Polštářový přístup k odpadnímu filtru, vyjmutí prvku z pouzdra;
 • Vypusťte vodu, která v systému zůstala, otvorem k tomu určeným;

Pračková baterie: přehled návrhů návod k instalaci

Pračka musí být při koupi připojena k vodovodní a kanalizační síti. K dispozici je řada příslušenství, mimo jiné kohoutek pro pračku. Při připojování stroje k vodovodnímu potrubí se jedná o mimořádně důležitou armaturu.

Ukážeme vám, jak vybrat a nainstalovat kohoutek, který umožňuje otevřít/zavřít přívod vody do pračky. Zde se dozvíte, jak vybrat správný typ a jak jej správně nainstalovat. Naše doporučení jsou zde proto, abyste si s prací poradili sami.

Zavřít vodu. Vodovodní baterie mohou selhat a potrubí může protékat v tom nejneočekávanějším okamžiku. Pokud tedy chcete zabránit vytopení sousedů v přízemí a vytopení svého domu, musíte vodu vypnout. Je třeba uzavřít ventily na potrubí v koupelně nebo na toaletě.

 • Zkontrolujte, zda pračka se sušičkou neběží, a poté spotřebič odpojte od elektrické sítě
 • Vypněte přívod vody
 • Otevřený přístup k zadní části pračky
 • Odstraňte plnicí hadici
 • Umístěte pod něj nádobu na zachycení vody a odpojte hadici od stroje.

Majitelé venkovských domácností by měli vědět, že optimální tlak vody pro myčku nádobí se pohybuje mezi 0,05 a 1 MPa (0,5-10 barů). Pokud je tlak nižší, nemusí se nádržka naplnit na dostatečnou úroveň v čase stanoveném programem, což může vést ke špatnému výsledku mytí.

Ventil se obvykle nachází na vodovodním potrubí, ke kterému je myčka připojena. Stačí ji vypnout a můžete vyrazit. Hadice, kterou je voda přiváděna do myčky. Pokud je voda a kohoutek je otevřený, je čas zkontrolovat hadici.

Musím při vypnuté pračce zavřít kohoutek??

Strach z vytopení sousedů vás přiměje věnovat zvýšenou pozornost bezpečnému používání pračky. Mnoho lidí vypíná kohoutky s teplou a studenou vodou, když jsou delší dobu mimo domov, např. když jedou na dovolenou nebo na prázdniny. Existuje však ještě jedno doporučení, které vyvolává mnoho otázek: zavírat vodovodní kohoutek v pračce mezi jednotlivými použitími. AiF.Obraťte se na nás a zjistěte od odborníka, zda byste to měli udělat a jak můžete zabránit zaplavení pračky. a jak se můžete chránit před vlhkostí ze spotřebiče.

READ  Jak prát polštář v pračce

Jak se zbavit nepříjemných pachů v pračce?

Čo robiť, pokiaľ z práčky uniká voda, alebo naopak práčka vodu nevypúšťa?

musím, uzavřít, vodu, pračce
 • Zkontrolujte, zda pračka se sušičkou neběží, a odpojte ji ze zásuvky.
 • Vypněte přívod vody.
 • Otevřete zadní část pračky se sušičkou.
 • Odstraňte plnicí hadici.
 • Pod pračku umístěte nádobu na zachycení vody a odpojte hadici od pračky se sušičkou.

Naštěstí je vypnutí vody v jednom bytě možné i nutné. To je však možné pouze v případě, že potrubí teplé a studené vody má speciální ventily. Pokud máte v potrubí v bytě ventil, otočte jím ve směru hodinových ručiček, jak jen to jde.

Měl by se po praní zavřít vodovodní kohoutek v pračce??

Mnoho uživatelů se ptá, zda je nutné vypnout vodu, když pračka dokončí svou práci? Většina lidí to samozřejmě nikdy neudělá, ale může to mít vážné následky. Tento článek se snaží přijít této problematice na kloub.

Zda zavřít či nezavřít radiátory před spláchnutím a na léto?

Po instalaci nových radiátorů za nemalé peníze chce mnoho lidí prodloužit jejich životnost a neztratit odvod tepla, nedopustit ucpání. Nové radiátory mají na rozdíl od starých litinových radiátorů uzavírací ventily, které lze uzavřít. Okamžitě vyvstane otázka, zda vypnout, nebo ne?

Pro zodpovězení této otázky je žádoucí zjistit, zda máte spolehlivou bytovou společnost, nebo ne. Konkrétně, udržuje systém naplněný vodou, když je topení vypnuté, nebo ne?

Hlavním nepřítelem kovu je koroze. Je méně pravděpodobné, že k němu dojde, když je systém suchý nebo když je zcela naplněn vodou a není v něm žádný vzduch. Vlhkost a kyslík jsou živnou půdou pro korozi. Podle předpisů musí být systém vždy naplněn vodou, ale mnoho správcovských společností to ignoruje. Za prvé, při opravách je nutné systém vypustit a následně naplnit, čímž se ztrácí čas. Za druhé, voda je nyní měřena a skutečné peníze. Pokud se během léta rozhodne 10 lidí v domě vyměnit nebo opravit radiátory, bude se muset systém vypustit a napustit 10krát a je dobré, když můžete vypustit jednotlivé stoupačky a ne celý dům najednou, jako například u mě. Proto některé společnosti hřeší tím, že v létě trubky vodou vůbec neplní. Uzavřený systém přirozeně nevysychá a vlhkost zůstává. Jak již bylo řečeno, vzduch a vlhkost jsou skvělým katalyzátorem koroze.

READ  Jak vyměnit kartáče v pračce Indesit

Pokud je tedy vaše správcovská společnost bezohledná, je nejlepší uzavřít uzavírací ventily ještě před koncem topné sezóny. To lze provést, pokud lze radiátor při zavřeném radiátoru obejít (přes stoupací potrubí nebo propojku). O tom níže. Navíc otevřete kohoutek, abyste vypustili vzduch. zbavíte se tak přetlaku, který vzniká poklesem teploty nebo chemickou reakcí kovu s chladicí kapalinou při nedostatečné kvalitě kovu a (nebo) chladicí kapaliny. Hlavní věc je, že tento kohoutek, správně se nazývá Mayevsky kohout, pak nezapomeňte zavřít.

Během léta si můžete několikrát ověřit, zda je společnost v dobré víře. Za tímto účelem otevřete horní ventil a kohout pro vypouštění vzduchu. Pokud se přes ventil protlačí voda nebo vzduch a poté voda, pak je v systému voda. Přitom spodní kohoutek, který zůstane zavřený, nedovolí, aby voda z chladiče unikala, pokud není systém plný.

Logicky vyvstává otázka, proč je obecně co kontrolovat? Je lepší ji vypnout a tím to končí. Ukázalo se, že to není vždy.

Pokud máte vedle radiátoru propojku, můžete uzavřít odpojovací ventily a nikdy se nemusíte obávat vody v systému.

Pokud chladičem protéká veškerá chladicí kapalina a není zde propojka, neměly by se chladiče nikdy uzavírat.

Pokud stoupací potrubí prochází vaším bytem a vedle radiátorů není žádný propojovací můstek, pak se při uzavřených izolátorech a svědomité firmě, která v létě plní systém vodou, mohou v potrubí od stoupacího potrubí k radiátoru vytvořit vzduchové uzávěry. Stejný vzduch a vlhkost. Pokud má tedy společnost spravující budovu tendenci udržovat systém naplněný vodou, mohou být uzavírací ventily otevřené. To může pomoci zabránit vzniku vzduchových kapes při plnění.

Pokud jde o uzavření či neuzavření radiátorů po dobu proplachování topného systému, pokud jsou radiátory nové a používané první 1-2 roky, uzavřete je. Více nečistot se do něj dostane, než kolik jich vyčistí. V ideálním případě byste je také měli otevřít den poté, co zapnete topení v domě, poté, co zmizí všechny nečistoty. Jednou za 1-2 roky je vhodné radiátory vyjmout a vypláchnout je horkou vodou. Věnovat pozornost každému chladiči je jednoznačně lepší než propláchnout celý systém. Naštěstí se nejedná o litinové radiátory. Perfektně se rozebírají a můžete je umýt sprchovou hadicí, otočením sprchové hlavice a odstraněním těsnění, aby se nedostalo dovnitř.

READ  Instalace solného filtru pračky

Před vyjmutím nezapomeňte zakrýt přepážky a položit na podlahu látku, nebo ještě lépe silnou fólii a na ni látku. Z radiátorů může unikat přírodní černý kal, který se z podlahy těžko čistí. Měly by být umístěny také v koupelně. K ochraně před poškozením a silným znečištěním. Obecně platí, že to, zda radiátory zakrýt, či nikoli, by se mělo řídit logikou: Radiátory (otopná tělesa) by měly být vždy naplněny vodou. Není třeba je vystavovat přetlaku, který by vznikl jejich těsným zakrytím. To znamená, že horní uzavírací ventil musí zůstat otevřený a spodní zavřený, nebo musí být oba uzavírací ventily zavřené a Mayevského ventil otevřený. Za předpokladu, že uzavřený radiátor nebrání cirkulaci v celém stoupacím potrubí. O tom se píše výše.

Otázka, zda v létě zavírat bimetalové radiátory, je podobná otázce, zda v létě zavírat hliníkové radiátory. Výše uvedené platí pro oba typy. Liší se tím, že bimetalové radiátory odolávají vyššímu tlaku a při interakci kovu s teplonosným médiem se méně uvolňuje plyn. I pro ně však platí určitá pravidla.

Jak dlouho bude trvat?

Jednotky lze opravit s výměnou dílů nebo bez ní. Všechny druhy prvků lze buď opravit, nebo instalovat nové.

Pračka je domácí spotřebič, který je potřeba téměř každý den, zejména v rodině se třemi a více osobami nebo malým dítětem. Proto je velmi důležitá doba, po kterou bude provozuschopný. Naši pracovníci problém rychle odstraní. nejpozději do 24 hodin bude stroj opět fungovat. Minimálně 15 minut. Záleží na typu poruchy, náročnosti opravy a na tom, zda se jedná o poruchu.

musím, uzavřít, vodu, pračce
 • ložisko, olejové těsnění. 2 hodiny;
 • ohřívač. 30 minut;
 • poklop. 15 minut;
 • manžety. 30 minut;
 • čerpadlo. 30 minut;
 • kartáče. 40 minut;
 • poplatky. od 30 minut;
| Denial of responsibility | Contacts |RSS