Pračka neodstřeďuje nebo při odstřeďování vydává hluk: analýza případu a pokyny k opravě

Při používání praček se uživatelé opakovaně setkávají s různými poruchami. Často existuje mnoho důvodů, proč pračka neodstřeďuje nebo proč se systém porouchá elektronicky.

Abychom takovým situacím předešli nebo je napravili, je třeba pochopit jejich příčiny, shodujeme se na tom? V tomto článku jsme analyzovali nejpravděpodobnější příčiny neodstřeďování a hlasitého hluku a také jsme navrhli způsoby, jak obnovit funkčnost vaší pračky.

Důvody, proč rotace nefunguje

Zablokovaný cyklus odstřeďování je nejčastěji způsoben chybnou funkcí spotřebiče.

Byl zvolen nesprávný mycí program

Režim praní:

Prádlo aktivně neodstřeďujte. Ženy v domácnosti, které spěchají, mohou špatně zvolit program a nakonec vyprázdnit buben s mokrými předměty.

Přetížená nádrž

Moderní pračky Indesit jsou vybaveny speciálním mechanismem, který určuje hmotnost prádla vloženého do nádrže. Jakmile je překročen limit zatížení, řídicí modul vyšle signál k zastavení odstřeďovacího cyklu.

Je důležité vkládat prádlo do bubnu rovnoměrně, ne v hrudkách. Tím se nejen vyhnete problémům s odstřeďováním, ale také prodloužíte životnost pračky.

Tato možnost se vypíná násilím

Některé řady praček Indesit jsou vybaveny pružinovým tlačítkem ždímání. Pro spuštění cyklu odstřeďování je třeba stisknout tlačítko. Dokud je tlačítko stisknuté, je možnost odstřeďování zablokovaná bez ohledu na prací program.

Neodstřeďování pračky Indesit může být způsobeno řadou technických problémů, které lze identifikovat podle chybových kódů zobrazených na displeji nebo podle blikání indikátorů v určitém pořadí na přední straně spotřebiče.

Hnací řemen je natažený

Hnací řemen je během provozu pračky natahován. Při cyklu hlavního praní nemá řemen žádné problémy, ale při odstřeďování se začne prokluzovat (nedostatečný záběr na řemenici bubnu).

Vypouštěcí čerpadlo selhalo

Proces mytí je dokončen, ale voda neodtéká. vypouštěcí čerpadlo je poškozené. V důsledku toho vyšle snímač hladiny vody odpovídající signál do řídicího modulu, který zablokuje proces odstřeďování, dokud se voda z bubnu neodčerpá.

Pressostat je vadný

Pokud je snímač hladiny vody (pressostat) vadný, řídicí modul nemůže přijímat informace o hladině vody v nádrži. Výsledkem je, že stroj zastaví cyklus odstřeďování. Další informace o opravě vadného pressostatu naleznete v tomto článku.

Porucha otáčkoměru

Speciální zařízení, které reguluje otáčky motoru (otáčkoměr), generuje signály, které se posílají do řídicího modulu. Vadný otáčkoměr způsobuje, že řídicí jednotka přijímá nesprávné údaje a blokuje normální provoz spotřebiče.

Porucha řídicího modulu

Elektronický modul je minipočítač, který ovládá všechny funkce pračky Indesit.

READ  V pračce indesit nefunguje odstřeďování

Náhlé přepětí v síti nebo voda na desce plošných spojů by mohly vyřadit mozek pračky z provozu.

Normální provoz pračky lze obnovit pouze výměnou řídicího modulu (výměna jednotlivých prvků modulu není hospodárná). Chcete-li opravit řídicí jednotku, klikněte zde.

Možné situace, které vyžadují kontaktování servisního technika

Poruchy motoru, porucha otáčkoměru

Jedná se o zařízení, které je umístěno přímo na motoru a řídí otáčky odstřeďování pračky. Zkontrolujte šroubení a kontakty otáčkoměru. Může být nutné vyměnit.

Nejčastější příčinou je přetížení. Sotva se vyplatí pokoušet se o opravu svépomocí. Zejména pokud je záruka nebo servisní lhůta stále platná. Další možností je, že jsou kartáče opotřebované. Záleží na typu motoru. Nemůže však způsobit úplné selhání rotace, může ji pouze oslabit.

Stále více praček je vybaveno bezkartáčovými invertorovými motory. V případech, kdy je třeba vyměnit celý motor, jsou náklady na opravu obvykle srovnatelné s nákupem nové pračky. Je třeba zjistit, zda je taková oprava nutná?

Otáčení nemusí fungovat kvůli vadnému řídicímu modulu

Příčin nesprávné funkce modulu může být několik. Nejčastějšími příčinami jsou kolísání napětí v síti a pronikání vlhkosti. Nezkušení uživatelé někdy přidávají prací prostředek, který není vhodný pro automatické praní. A pak je tu obrovské množství pěny, která se dostane všude.

Řídicí jednotka není výjimkou. A přestane fungovat. Před přepětím a přehřátím se můžete chránit použitím vhodného svodiče přepětí. Řídicí modul pračky nelze opravit svépomocí. S největší pravděpodobností bude muset být vyměněn ve vhodném servisním středisku.

Nyní můžeme shrnout. Ve většině případů není nedostatek spiningu důvodem k zoufalství a lze jej napravit vlastními silami. Než zavoláte řemeslníka a zaplatíte za hovor, zkontrolujte. může to být jednodušší, než si myslíte.

Špatné spřádání

Pokud prádlo neodstřeďuje správně, je vhodné zavolat odbornou pomoc. Existuje řada standardních příčin, které servisní technici odstraňují.

 • Ucpané kanály a zanesené filtry. Hromadí se nečistoty a voda nemůže být odváděna v množství, které je ve spotřebiči určeno. Je třeba jej rozebrat, vyčistit nebo vyměnit filtry.
 • Motor je vadný. Pokud dojde k přerušení nebo jiným nekritickým poruchám, pokračuje v provozu. V režimu odstřeďování však nelze buben roztočit na optimální otáčky. Prádlo zůstává v důsledku toho vlhké.

Může dojít k poruše ovládacích prvků. Jejich diagnostika je poměrně jednoduchá. Pračka zamrzá, nezačne se otáčet, nelze správně dosáhnout zvoleného programu.

Jednoduché poruchy a nehody

Nastavení softwaru

Dnešní přístroje se svými podmínkami blíží počítačovým zařízením. mnoho kritérií fungování řídí právě software. Pokud zvolíte šetrné praní a odstřeďování, je to snadné (u hedvábí, vlny a podobných textilií). Díky tomu zůstanou věci vlhké, ale zachová se jejich celistvost. například když to vyžadují náročné tkaniny. Některé modely tyto programy vylučují nebo mají pro tyto podmínky zvláštní režimy (více informací naleznete v návodu).

Existuje také banální zapomnětlivost uživatele, který zapomněl tento režim zapnout nebo jej deaktivoval. Můžete si za to jen sami.

Více neznamená lépe

Někdy se ukáže, že touha dělat víc věcí najednou je chybou. Majitelé praček Indesit často zaznamenávají takový vzorec a tento jev je způsoben tím, že pračka jednoduše nedokáže roztočit buben. Spotřebič se nevzdá: provede několik pokusů, ale konečným výsledkem bude stále mokré oblečení. Co zde můžete dělat? Jednoduše znovu spusťte program, ale s menším množstvím prádla.

READ  Jak používat pneumatiku pračky

Druhá věc je, že materiál je v bubnu špatně rozložen. Takovou nerovnováhu je třeba odstranit ručně rozprostřením vzniklé hroudy. Jak se dá očekávat od všech uživatelů těchto spotřebičů: přetěžování pouze snižuje životnost pračky se sušičkou. Mnohem smysluplnější je rozdělit hromadu nahromaděného špinavého prádla na etapy.

Vše se točí kolem odtoku

Pokud pračka neodstřeďuje, může být na vině vypouštěcí čerpadlo. To snadno zjistíte, když nahlédnete do dveří a všimnete si zbytků vody. Existují dvě varianty původní poruchy:

cyklus, odstřeďování

Existuje několik dalších příznaků, které ukazují na vadný odvodňovací systém:

 • Předčasné nechtěné ukončení operace. se zvláštním charakteristickým zvukem (mlaskání), který je charakteristický zejména pro Candy;
 • pračka se sušičkou nepracuje v určitých režimech (tj. pračka se sušičkou neaktivuje příslušnou funkci pouze určitými příkazy).

Chcete-li problém odstranit, zkontrolujte, zda není ucpaná vypouštěcí hadice: může být jednoduše ucpaná. Mimochodem, ucpání může být signalizováno pískotem nebo klepáním. Pokud je kontrola negativní, je dalším předmětem kontroly vypouštěcí čerpadlo. Zde je třeba provést následující pokyny krok za krokem:

 • Odšroubujte filtr a zapojte spotřebič.
 • Při tom aktivujte odstřeďování bez zapnutí vody. V mnoha zařízeních, jako je například Samsung, se to provádí stisknutím příslušného tlačítka.
 • Pokud se čerpadlo otáčí, je v pořádku.

Preventivní opatření

Jedním z nejlepších způsobů, jak prodloužit kvalitní provoz vašeho spotřebiče, je předcházet nepříjemným následkům náhlých poruch. Nepřestávejte se o spotřebič starat po každém praní.

Tento postup není vůbec složitý a nezabere mnoho času:

 • Vyjměte dávkovač a vypláchněte zbytky mycího prostředku;
 • opláchněte oblast sestavy výlevky a otřete ji do sucha;
 • otřete límec dvířek, abyste zabránili usazování nečistot po praní (nitě z prádla, granule z prášku atd.);
 • Nezavírejte ihned dvířka. nechte buben a všechny vnitřní části mycího prostoru vyschnout;
 • Vnitřek bubnu neumývejte speciálními mycími prostředky.

Pečlivá majitelka vždy po praní mokrou místnost vyčistí a pokud možno vyvětrá. v mnoha soukromých domech je prádelna ve sklepě. Vyplatí se také zkontrolovat stroj i na nejmenší netěsnosti, protože z malých závad se rychle vyvinou větší. Více informací o údržbě pračky najdete zde.

V každém spotřebiči je spousta problémových míst, ale pamatujte si. nikdy se nepokoušejte diagnostikovat nebo opravovat pračku sami.

Moderní technika je tak napěchovaná elektronikou, že každá vaše neopatrná jízda může mít nevratné následky. Důvěřujte profesionálům a váš pomocník opět potěší celou rodinu kvalitním praním a rychlým odstřeďováním.

Volání mistra: jak najít a kolik zaplatit?

Problém bez otáčení lze někdy vyřešit vlastními silami, ale je lepší svěřit kvalitní diagnostiku a opravu odborníkovi. Za tímto účelem se obraťte na společnost, která poskytuje služby pro opravy domácích spotřebičů a praček Samsung, a to zejména.

Průměrná cena opravy v hlavním městě (bez náhradních dílů) je

cyklus, odstřeďování
 • Diagnostika práce pressostatu, oprava, výměna. od 1 600;
 • výměna tlumičů. od 2 200 EUR;
 • Oprava/výměna elektromotoru. od 2 000;
 • výměna ložisek. od 3 300
 • Výměna otáčkoměru. od 2 200;
 • čištění kanalizace. od 1 100
 • Výměna kartáčů. od 1 400;
 • Výměna hnacího řemene. od 900 a t.д.
READ  Co lze udělat s motorem pračky

Konečné náklady se určují případ od případu.

Najít firmu na opravu praček Samsung na internetu. Pokud je spotřebič ještě v záruce, měli byste se obrátit na servisní středisko, aby problém vyřešilo. Informace o nich jsou uvedeny v dokumentech k pračkám a sušičkám.

Dispečera můžete zavolat telefonicky. Popište dispečerovi poruchu vaší pračky a uveďte její model (podle údajů v technickém listu pračky).

Na soukromé automechaniky byste se neměli obracet, protože se vám může stát, že vám odvedou nekvalitní práci, namísto nových dílů namontují díly použité apod.д. V nejhorším případě se dokonce můžete vystavit riziku, že vás podvedou podvodníci, kteří vás připraví o peníze a utečou vám.

Poškození ložisek

Buben pračky se otáčí na úkor ložiska. Pokud olejové těsnění ložiska selže, může dojít k řadě problémů způsobených vniknutím vlhkosti. Funkce spinu je narušena. Že je příčinou problému ložisko, poznáte podle následujících příznaků:

 • Proces praní provázejí neobvyklé zvuky. Může se jednat o hučení, praskání, praskání nebo kovové skřípání.
 • Při otáčení nebo při vysoké rychlosti se ozývá abnormální pískání.
 • Stroj začne silně poskakovat, amplituda otáčení nádrže se zvyšuje.
 • Buben se začne hodně kývat (hrát).
 • Zhoršuje se výkon odstřeďování prádla.

Pokud je příčinou poruchy vadné ložisko, je třeba ho včas vyměnit. V opačném případě může používání vadného spotřebiče způsobit vážnější problémy. Při výměně ložiska je třeba dodržet následující postup:

 • Vždy odpojte spotřebič od elektrické sítě a zavřete vodovodní kohoutek.
 • Odšroubujte zadní a horní panel. Poté opatrně vyjměte řídicí modul a výlevku.
 • Vyjměte topné těleso a všechny další části, které brání přístupu k motoru.
 • Vyjměte motor a vytáhněte buben.
 • Poté vyjměte nádrž a vyjměte ložisko. K tomu je třeba použít kladivo a šroubovák. Použití kladiva a šroubováku.
 • Nasaďte nový obal a spotřebič znovu sestavte.
cyklus, odstřeďování

Volání mistra

Pokud nemůžete problém s odstřeďováním vyřešit sami, doporučujeme zavolat odborníka ze servisní firmy. Na internetu je mnoho takových společností.

Pokud je to možné, je žádoucí dát přednost těm, kteří jsou na trhu dlouhodobě a poskytují služby, mají mnoho pozitivních ohlasů. Cena práce závisí na složitosti poruchy a může se u jednotlivých firem výrazně lišit.

V Moskvě jsou průměrné náklady na opravu Bosch následující:

 • čištění odtokových filtrů. od 1300 ;
 • výměna vypouštěcí hadice. od 1500 ;
 • Výměna vypouštěcího čerpadla. od roku 2000 ;
 • Výměna drenážní trubice. od 1500 ;
 • oprava řídicího modulu. cca 3000 ;;
 • Odstranění cizího předmětu. od 1500 ;
 • Detekce a odstranění ucpání kanalizace. od 1400 ;
 • výměna motoru. od 2500

Po opravě (doma nebo v dílně) se pračka zkontroluje. A technik vystaví záruku. Náklady na náhradní díly hradí zákazník.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS