Parní generátor nebo žehlička: jak si vybrat a co je lepší?

Jak vybrat parní generátor pro vaše oblečení? A jak vybrat žehličku? Porovnali jsme parní generátor a žehličku a poskytli vám několik tipů pro váš výběr.

Zatímco žehlička se stala součástí každodenní reality Rusů již dávno, parní generátor se ještě nerozšířil. Oba spotřebiče testujeme ve stejném testovacím programu, takže je můžete porovnat. Obecně mají stejné typy parametrů, které ovlivňují váš výběr, ale parní generátor se používá pro širší škálu úkolů. Kromě žehlení oděvů se parní generátory používají také pro vertikální napařování a dezinfekci těžkých svrchních oděvů. Pro typ žehličky nebo parního generátoru, který chcete používat, je tedy vhodné zvážit tyto klíčové parametry.

Více informací o výzkumném programu najdete ZDE.

Nastavení výkonu a teploty

Žehlicí výkon spotřebičů se velmi liší. Výkon určuje, jak rychle se deska zahřívá. Má také vliv na výrobu páry. Žehličky s vysokým příkonem spotřebují více energie. Pro jednoduché žehlení může stačit 1500 W. Modely s příkonem 2000-2500 W žehlí rychleji a již si poradí s prádlem. Výkon přes 2500-3000 Wattů zajišťuje efektivní výstup páry. Lze je použít na jakékoli oblečení.

napařovač, žehličky, výhody, nevýhody

typ podrážky

Používá se u nejlevnějších modelů. Jeho silnou stránkou je rychlý ohřev a lehkost. Někdy se tyto žehličky dodávají s doplňkovými hroty z jiných materiálů. Nevýhodou je, že se jedná o nestabilní materiál, který může rychle prasknout. Také žehličky s touto deskou mohou někdy zanechávat šmouhy na oblečení.

Obvykle se používá u drahých žehliček. Materiál je nepřilnavý a velmi odolný. Velká nevýhoda. špatně klouže, proto mají žehličky s tímto povrchem nejhorší výsledky žehlení.

Velmi dobře klouže po látce. Má také vysokou tepelnou kapacitu. Velká nevýhoda. velmi choulostivý materiál. Může se snadno poškodit. A pokud někde praskne, odloupne se celý potahový materiál.

Spolehlivý, rychle se zahřívající materiál. Velmi robustní a spolehlivé. Ocelová základní deska navíc zajišťuje lepší kluzné vlastnosti.

Výkon páry

Horká pára je vstřikována otvory v desce žehličky. Odpařovací otvory různých velikostí rozmístěné po celém povrchu, od paty až po výlevku a podél okrajů. Vynikající parní výkon pro zmačkané nebo přesušené oděvy. Páru lze ovládat přepínačem, ale existují i modely s automatickým režimem.

Každý model má maximální rychlost nárazu páry. Vyjadřuje se v gramech za minutu. Žehličky s nízkým výkonem mohou mít pouze 70 g/min, žehličky s vysokým výkonem mají 270 g/min. Například parní ráz 200-300 g/min je vhodný pro žehlení a dezinfekci svetrů, džínů a mikin. Pro jemné oděvy (len, syntetika, bavlna) stačí 150-200 g/min.

Hmotnost, velikost a mobilita

Žehličky váží v průměru 750 g až 1 600 g, v závislosti na kapacitě. Těžká žehlička tedy způsobí rychlejší únavu rukou. Díky tomu je žehlička po naplnění vodou ještě těžší. Žehličky jsou kompaktnější, protože parní generátor má dokovací stanici s nádrží na vodu. Při skladování zaberou více místa než žehličky.

Mobilita závisí také na délce kabelu, kterou byste měli zvolit podle rozmístění elektrických zásuvek ve vaší domácnosti. Příliš dlouhý drát může být záchranou i přítěží.

READ  Jak vyčistit saze ze skla krbu

Ochrana proti vodnímu kameni

Mnoho moderních žehliček a parních generátorů má funkci automatického odstraňování vodního kamene. Spotřebič by mohl signalizovat potřebu čištění. Stačí přístroj zapnout a automaticky se odvápní. Napařovací žehličky mohou používat speciální kazety na čištění přitékající vody jako další preventivní opatření.

Rychlost a kvalita žehlení

Většina žehliček se velmi rychle zahřeje: zatímco třídíte oblečení, přístroj je připraven k práci. Parní generátory kotlového typu se zahřívají 10-15 minut. Kvalita žehlení však závisí na celém balení. Vyšší než parní generátory za 20 000. Přečtěte si výhody a nevýhody jednotlivých strojů na kartách produktů.

Napařovací žehličky s parním generátorem

Široká nabídka žehliček vám umožní vybrat si spotřebič, který bude vyhovovat každému vkusu:

 • S úzkou podrážkou a otvory ve výlevce. pro oblečení s množstvím detailů;
 • se širokou podrážkou, vzadu zaoblenou. na lůžkoviny, ubrusy apod
 • Tiny. na cesty;
 • Žehličky s konstantní párou. pro rychlé vyhlazení jemných oděvů;
 • žehličky s parním rázem. pro vyhlazení odolných záhybů na prádle nebo bavlně.

Žehličky ohřívají vodu pomocí topného tělesa v desce. Aby se přístroj dostal do varu, je třeba jej zapnout na maximální výkon, a když se spustí pára, je třeba nastavit regulátor ohřevu na typ tkaniny, kterou se chystáte žehlit.

Mnoho modelů má na špičce rozstřikovač, který kapkou vody zjemní i ty nejneposlušnější záhyby na oblečení. Šňůru, která připojuje žehličku k elektrické síti, lze někdy odpojit, takže žehlička může chvíli pracovat sama, bez ohledu na to, jak daleko je od zásuvky. To platí zejména v případě, kdy je třeba napařit závěsy.

Mají však několik nevýhod, jinak by se parní generátory nestavěly.

 • Vysoké počáteční teploty podrážky jsou často příčinou hoření syntetických tkanin.
 • Výrobky ne vždy poskytují dostatečně dlouhou šňůru pro pohodlné žehlení.
 • Objem nádržky na vodu je 200-300 ml, max. 400 ml.
 • Doba napařování je omezena velikostí zásobníku: ne vždy stihnete vyžehlit všechno oblečení.
 • Tlak páry na tkaninu je velmi žádoucí: žehlička si ne vždy poradí s přesušenými košilemi z přírodních materiálů. Tkaninu je třeba přitlačit.
 • Naplněný vodou váží spotřebič hodně.
 • Vaše ruka se unaví, protože musíte nejprve zvednout těžkou žehličku a pak pevně přitlačit na látku.

I přes své nevýhody je cena elektrické žehličky velkým plusem. Díky tomu je nepostradatelným pomocníkem v domácnosti.

napařovač, žehličky, výhody, nevýhody

Může napařovač skutečně nahradit žehličku?

Který přístroj použijete, záleží na tom, zda denně žehlíte, nebo napařujete.

Při výběru zařízení je proto třeba vzít v úvahu následující faktory:

 • Pokud všichni členové rodiny potřebují každý den žehlit oblečení, je nejvhodnější parní žehlička nebo parní generátor. Napařovač si rychleji poradí s velkým množstvím oděvů. Nahrazuje domácí žehličku.
 • A pokud chcete vyžehlit 2 nebo 3 oděvy, vystačíte si s napařovací žehličkou. Díky nízkému objemu je kvalita žehlení vždy špičková.
 • Pokud máte peníze, můžete si koupit dva spotřebiče a používat je podle toho, kolik oblečení chcete žehlit.

Výhody a nevýhody parního generátoru

Žehlička s generátorem je univerzální zařízení s těmito výhodami:

 • Produkuje suchou páru, účinně dezinfikuje, ničí roztoče.
 • Pracuje při vysokých teplotách, vyhlazuje silně pomačkané tkaniny.
 • Pracuje rychle, zkracuje dobu žehlení.
 • Má velkou kapacitu, takže nemusíte doplňovat vodu během používání.
 • Výstupy provozních parametrů na ovládacím panelu.

Spotřebič nelze používat ve svislé poloze. Také není vhodný pro čištění.

READ  Které kapsle jsou vhodné pro kávovary bialetti?

Super horká pára pro nejúčinnější dezinfekci

Pokud jde o rozhodování, co je lepší. žehlička nebo parní generátor., neexistuje jednoznačný vítěz, vše závisí na tom, kde chcete spotřebič používat. Je to však žehlička, kterou lze považovat za nejuniverzálnější, protože je nejlepší volbou pro žehlení všech tkanin. A pro další péči o oblečení je dobré použít napařovač.

Žehlička je pro líné. Zavěšený oděv lze žehlit, aniž byste jej museli sundávat. Dalším problémem jsou kabáty, svetry nebo silné přehozy, které touto metodou nevyžehlíte. Je třeba ji sundat, položit na prkno a pracovat pod tíhou žehličky. V zásadě je tedy napařovač vhodný pro každodenní použití. Pokud však chcete dokonalou žehličku, je žehlička určena právě pro vás.

Žehlička nebo napařovač. to je složitá otázka. Obecně platí, že žehlička v klasickém slova smyslu není náhradou. žehlení vyžaduje nejen teplotu, ale také gravitaci. Žehlička s žehlicím nástavcem také žehlí, ale pro velmi husté tkaniny není vhodná. A někteří lidé mají potíže s odstraněním záhybů z oblečení. to jim nezaručí ani napařovač. Ale má to své výhody, takže v ideálním případě jsou doma potřeba oba.

V současné době existují kombinace jako parní žehličky a parní generátory. Ale myslím, že nejsou tak praktické jako napařovače, jsou neskladné a stojí pěkný peníz. je jednodušší koupit dvě samostatné položky.

Parní žehlicí systémy

Parní žehlicí systémy nebo parní stanice jsou žehličky, u nichž parní generátor slouží jako stojan. Mají oddělený zásobník na tekutinu uvnitř, protože mají 3krát větší kapacitu než klasické žehličky. Parní ráz je 4krát větší než u klasické žehličky.

Zatímco běžná žehlička se obvykle používá pouze ve vodorovné poloze, parní stanice umožňuje vertikální napařování. Proces žehlení se výrazně urychluje. najednou můžete vyžehlit několik povlaků na polštáře nebo složenou peřinu.

 • K procesu není třeba používat žehlicí prkno. Oděvy lze položit na ramínko a napařovat je ve svislé poloze.
 • Nemusíte často přerušovat doplňování vody, protože nádržka pojme více než dva litry najednou.
 • Voda se ohřívá po dávkách a mění se v páru. Lze jej použít do 2 minut po zapnutí.
 • Není nutné používat destilovanou vodu, stačí voda z kohoutku.
 • Není třeba nastavovat teplotu podle použité tkaniny.
 • Základnu žehličky lze v případě potřeby snadno vyčistit. Snadno a hladce klouže po textilních površích.
 • Nedochází k usazování vodního kamene, protože filtry chrání před nečistotami a kapalina je ohřívána na páru.
 • Rukojeť je praktická a má speciální tlačítko pro uvolnění páry, které usnadňuje obsluhu a údržbu spotřebiče.
 • cenové rozpětí zařízení;
 • Parní žehlička v parním žehlicím systému váží až 1 kg;
 • hmotnost parního generátoru;
 • Pro instalaci musí být k dispozici stabilní povrch.

K čemu slouží

Rozhodli jste se koupit napařovací žehličku nebo jste ji dostali jako dárek. Co s ním dělat? Co používat?

Stejně jako jeho předchůdce naplníme nádrž, zapojíme ji a počkáme, až se ohřeje. Průměrná čekací doba je v závislosti na kontejneru 1,5 až 2 minuty. Musí být zvolen program (režim) žehlení. Záleží na tom, jak je látka pomačkaná a hustá. Pro hedvábí potřebujete minimální příkon, ale pro džíny vyšší.

Nyní zavěste věšák na oděvy tak, abyste s nimi mohli pohodlně pracovat a samozřejmě měli v dosahu žehličku. Lehce zatáhněte za látku směrem dolů, jako byste narovnávali záhyby, a pak pohybujte napařovací žehličkou podél látky shora dolů. Pára změkčuje vlákna tkaniny a zároveň je udržuje rovná.

READ  Můžete mít fén v koupelně?

Touto metodou lze snadno ošetřit nejen sako nebo košili, ale také kabát nebo hedvábnou halenku, a nehrozí, že by na vašem oblíbeném oděvu zůstala skvrna.

napařovač, žehličky, výhody, nevýhody

Výhody a nevýhody parních generátorů

Tyto přístroje se často označují jako parní/žehlicí stanice/systémy. Parní generátory vytvářejí silný proud suché páry, který rychle a účinně vyhladí i velmi husté, pomačkané, přesušené a složené tkaniny. Přístroj odstraňuje pomačkání oděvů výhradně silou páry a její teplotou, nikoli pouhým tlakem na materiál. A že všechny oděvy lze žehlit vertikálně, aniž byste museli vyndávat žehlicí prkno.

Parní generátor se skládá z následujících součástí.

 • Stanice (stojan) s nádrží na vodu a kotlem uvnitř. Doporučujeme kupovat modely s odnímatelnou nádrží, protože se snadněji udržují. Stanice je rovněž vybavena různými indikátory a ovládacím panelem.
 • Žehlička s otvory pro páru v desce. Vypadá podobně jako běžný spotřebič, ale je menší a lehčí, protože nemá nádrž na vodu.
 • Žáruvzdorná hadice mezi kotlem a žehličkou.

Některé modely jsou k dispozici s přídavnými multifunkčními tryskami. Například s nástavcem na jemné tkaniny.

Parní generátory fungují takto.

 • Voda se v kotli zahřívá, dokud nevznikne pára.
 • Suchá pára je do žehličky vedena žáruvzdornou hadicí.
 • Uživatel stiskne speciální tlačítko na žehličce a z otvorů v žehlicí ploše se vylije silný vysokotlaký proud páry. Pára proniká hluboko do tkaniny a okamžitě vyhlazuje záhyby jakékoliv složitosti.

Parní čisticí stanice vám pomohou udržet domov v čistotě bez použití chemikálií. Čištění párou je nejbezpečnější a nejrychlejší způsob dezinfekce. Přístroj čistí a dezinfikuje nejen oděvy, ale také koberce, předložky, záclony, závěsy a čalounění. Jeho multifunkčnost je zřejmou výhodou.

 • Zvýšený parní výkon a vysoká provozní rychlost. Pára proniká hluboko do tkanin a vyhlazuje záhyby a pomačkání. Spotřebič si velmi dobře poradí se silnými, těžkými a objemnými látkami.
 • Velká nádrž na vodu. Nádržka na páru pojme až 4 litry páry. Umožňuje napařování oděvů po delší dobu bez nutnosti doplňování.
 • Ošetřete své oblečení bez rizika spálení nebo poškození.
 • Suchá pára nezanechává na oblečení žádné zbytky.
 • Vertikální parní režim je ideální pro textilie s velkým množstvím výšivek, aplikací a krajek, stejně jako pro záhyby na těžko přístupných místech, například mezi knoflíky.
 • Lehké železo. V nádrži není nádrž na vodu.
 • Funkce páry funguje ve vodorovné nebo svislé poloze.
 • Páru lze vypnout a používat spotřebič jako běžnou žehličku.
 • Dezinfekce oděvů.
 • Věci lze žehlit několikrát složené. Například ručníky a ložní prádlo.
 • Velká velikost. Spotřebič vyžaduje poměrně hodně místa pro skladování a žehlení. Vysoká hmotnost (průměrná hmotnost 4 kg) ztěžuje přenášení zařízení po bytě.
 • Vysoká hladina hluku při provozu.
 • Vysoká spotřeba energie.
 • Vysoký ).

Oblíbené modely parních generátorů

Výhody a nevýhody žehličky

Celkově známé funkce, které se po léta nezměnily. Proto je snazší zvládnout další možnosti.

Každý z těchto přístrojů je určen k plnění určitého úkolu, a proto je třeba zvolit jeden nebo druhý. Musíte také vzít v úvahu nižší výkon parních generátorů ve srovnání s žehličkami. Jejich možnosti jsou sice velkorysé, ale často omezené kvůli jejich těžké a objemné konstrukci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS