nastavení, stupně, mletí, kávovaru

Nastavení broušení

V tomto článku podrobně popíšeme a na obrázcích ukážeme, jak si doma nastavit mletí pravého italského espressa.

Můžete si také přečíst podmínky pro opravy kávovarů

Nejprve musíme najít brusný seřizovací kotouč. Obvykle je v nádobě na štěrk. Nastavení kávovarů Saeco třídy S jsou často označena čísly nebo kroužky.

 • Pokud máte čísla, největší číslo představuje nejhrubší kávové zrno a naopak.
 • Pokud používáte kolečka, největší kulička znamená nejhrubší mletí a naopak.

Jak určit stupeň broušení?

Pokud káva teče příliš rychle, je příliš hrubá; pokud teče příliš pomalu, je příliš jemná. Požadovanou hrubost mletí můžete nastavit tak, že si vezmete obyčejné stopky a uvaříte si „americano“. Americano trvá 30-35 sekund při běžném nastavení.

Pokud je broušení rychlejší, zkraťte ho; pokud je pomalejší, zrychlete broušení. Nezapomeňte jej nastavit, když je bruska zapnutá.

Faktory ovlivňující chuť

Nastavení mletí. správné nastavení mletí je nezbytné pro dokonalou kvalitu finálního výrobku.

Kvalita vody. ovlivňuje chuť kávového nápoje. Špinavá voda může ovlivnit chuť výrobku.

Teplota vody. ovlivňuje stupeň přípravy. Při příliš vysoké teplotě se zrna spálí, takže zhořknou, a při nedostatečně vysoké teplotě se nepodaří vyvařit všechen prášek, který potřebujete pro dobrou kávu.

Kávový tuk. uvolňuje se z kávového prášku během vaření a může narušovat chod přístroje a čas od času změnit chuť nápoje. Stroj pravidelně čistěte!

Všechny předměty pro domácnost vyžadují řádnou péči a pravidelné čištění. Naše zvláštní t. к. Tvorba vodního kamene ovlivňuje nejen chuť připravovaného nápoje, ale jeho pronikání do těla může způsobit značné škody na zdraví.

 • Odstraňování vodního kamene. Kávovar je třeba pravidelně odvápňovat. Četnost a rozsah usazování vodního kamene závisí na použité vodě. čím tvrdší voda, tím větší je pravděpodobnost zanesení filtru a trubek. Nevyčištěný kávovar nebude správně fungovat, a proto nebude připravovat dobrou kávu. V nejhorším případě se může stát, že kávu nebudete moci připravit vůbec, protože je poškozený bojler nebo je vadný mechanismus čerpadla. Nikdy nepoužívejte kyselinu citronovou, může způsobit korozi spojovacích pryžových těsnění.
 • Po každém použití je nutné kávovou sedlinu vyčistit. Filtr má tendenci se po 100 až 300 porcích ucpat kávovými oleji, což vytváří nepříjemnou pachuť, která má negativní dopad na kvalitu nápoje a fungování celého systému. Tato technologie vyžaduje proudy horké vody pod tlakem, které prochází přes zhutněnou kávovou sedlinu. Ideální, pokud se vám podaří získat správné množství tekutiny ve správný čas. Pokud se filtr ucpe, může dojít k narušení tohoto procesu.
READ  Co je No Frost v mrazicím prostoru

Velmi zajímavé video s velmi užitečnými tipy k našemu tématu:

Jak upravit sílu a chuť kávy

Konzistenci mletí můžete nastavit pomocí regulátoru uvnitř zásobníku na kávová zrna. od jemného mletí pro bohaté a silné espresso až po hrubé mletí pro jemnější chuť.

Konzistenci mletí lze upravit pouze během procesu mletí.

Chcete-li upravit konzistenci mletí, vložte pod výlevku šálek kávy, stiskněte tlačítko espressa a až mlýnek začne mlít kávová zrna, změňte nastavení pomocí tlačítka nastavení.

Díky paměťové funkci pro každou kávovou specialitu si můžete nastavit sílu a objem kávy podle vlastních preferencí.

Stiskněte a podržte tlačítko, jehož parametr chcete změnit, dokud se nezobrazí ikona paměti „Memo“ nebo dokud tlačítko nebliká. Kávovar přejde do režimu programování a začne připravovat zvolenou kávu. Proces zastavíte tlačítkem OK nebo softwarovým tlačítkem. To závisí na modelu kávovaru.

Jak nastavit mlýnek u kávovaru DeLonghi Magnifica, PrimaDonna, Perfecta

Chcete-li změnit sílu kávy, stiskněte tlačítko pro nastavení síly nebo přesuňte regulátor do jednoho z nastavení pro zrnkovou kávu. Nastavení se liší v závislosti na stroji.

Denní proplachování mléčného okruhu: Za tímto účelem vložte výlevku na mléko do džbánu s čistou vodou a stiskněte tlačítko pro napěnění. Každý týden spotřebič rozeberte a vyčistěte jeho části teplou vodou. Jednou měsíčně spotřebič vyčistěte pomocí čističe mléčného systému Philips Saeco CA6705.

Mléčný systém čistěte denně tak, že vložíte hubici na mléko do džbánu s čistou vodou a stisknete tlačítko pro napěnění. Každý týden spotřebič rozeberte a vyčistěte jeho části teplou vodou. Jednou za měsíc vyčistěte spotřebič pomocí čističe mléčných okruhů Philips Saeco CA6705.

Grind

Abyste pochopili, proč je mletí při používání pražičky kávy klíčové, musíte vědět, jak funguje. Nasypte mletou kávu do kádinky, jemně ji do ní vtlačte, aby se vytvořila pěna, poté kádinku vraťte na místo a zapněte spotřebič. Horká voda pod tlakem prochází kávovým práškem a dodává mu chuť a aroma.

Příprava standardního nápoje trvá 23-25 sekund. Během této doby do šálku nateče 30 ml silného espressa. Velikost mletí má vliv na chuť, vzhled a dobu vaření.

READ  Jak připravit kávu raff v kávovaru

Jemně mletá káva se nejlépe hodí pro kávu carob. Za prvé, chutná bohatě, ale bez hořké pachuti. Za druhé, filtr účinně zadržuje částice této velikosti, takže se v něm téměř nevyskytuje kal.

Jemné broušení je univerzální a snadno dostupné. Na balení je obvykle štítek „Espresso“ nebo „Pro kávovary na karob“. Jemné mletí poznáte snadno: vypadá jako jemná jedlá sůl, ale když ji rozetřete mezi prsty, ucítíte zrnitost (jako u krupice).

Jemná („prašná“) zrnitost není dobrá: déle se vaří, je kalná a příliš hořká. Hruběji namletá káva se nepodaří spařit a bude vodová, bez aroma a bez náznaku pěny.

Zrna si můžete umlít sami. Bruska s rotační frézou není vhodná z několika důvodů:

nastavení, stupně, mletí, kávovaru
 • Neposkytuje homogenní frakci, některé částice budou hrubé, některé se změní na prach. Výsledkem je uvolněný kávový lusk, nápoj se nenalévá rovnoměrně a nechutná tak dobře, jak by měl;
 • Běžný rotační mlýnek zahřívá ostří mlýnku a přehřívá kávu, která je pak hořká.

Keramický mlýnský kámen je vhodnější pro použití, protože můžete regulovat konzistenci mletí a nepřehřívá zrna. Rovnoměrná velikost zrn zajišťuje vyváženou chuť.

Kávovary s integrovaným mlýnkem melou kávová zrna na ideální konzistenci pro daný přístroj.

Péče o kávovar

Životnost kávovaru určeného k přípravě kávových nápojů přímo závisí na tom, jak je o něj pečováno. Vodní kámen představuje pro spotřebič zvláštní riziko. Je nesmírně důležité se ho včas zbavit.

Kávovar je třeba vyčistit od kávových olejů. Způsobují hromadění usazenin, ucpávání filtrů.

Mnoho strojů má funkci automatického odvápňování a čištění. S těmito zařízeními je čištění tak jednoduché, jak je to jen možné. Stačí stisknout relativní tlačítko.

Pokud tato funkce není k dispozici, postupujte následovně

 • Odpojte spotřebič od elektrické sítě.
 • Nalijte vodu do zásobníku, kde se usazuje kávová sedlina, a přidejte odvápňovač.
 • Zapněte kávovar a nechte ho běžet čtvrt hodiny.
 • Vypněte spotřebič a vypusťte vodu.
 • Postup opakujte, dokud není nádržka prázdná.
 • Poslední krok se provádí čistou vodou.

K odstranění vodního kamene lze použít také ocet a kyselinu citronovou.

Jak správně obsluhovat brusku

Nastavení kávovaru závisí na stupni pražení kávových zrn.

Nastavení požadovaných hodnot pouze za chodu stroje. Při nedodržení tohoto opatření by mohlo dojít k poškození kolébkového spínače.

Nastavovací kolečko.

Kávovary s 6-10 pozicemi jsou nejlépe vyladěné.

Odborníci nedoporučují upravovat techniku na minimální hrubost. Nemá prakticky žádný vliv, ale může způsobit problémy s varnou jednotkou.

Nastavení kvality je indikováno výstupem koláče. Pokud vyjde jako tableta, stroj pracuje v rámci nastavených parametrů.

READ  Mi robotický vakuový mop p nastavení

Doporučení pro nastavení konzistence mletí profesionálního mlýnku na kávu

Hrubé mletí se používá pro přípravu kávy v kávovaru s gejzírem (párou). Pro tento způsob vaření lze použít i středně hrubé mletí.

Střední pražení Střední pražení je vhodné pro mnoho způsobů vaření, ale především pro french pressy.

Jemné mletí je vhodné pro kávovary na espresso a překapávanou kávu.

Extra jemný prášek pro přípravu orientální kávy v džezvě. Jedná se o jediný způsob přípravy kávy, při kterém se káva podává společně s kávovou sedlinou.

Nastavení teploty stroje

Za prvé, ne všechny dávkovače mají toto nastavení. Za druhé, pro mnohé je to stejné pro všechny nápoje, nastavené v nabídce obecných nastavení kávovaru. Zpravidla pouze pokročilé modely střední nebo nejvyšší třídy umí nastavit teplotu pro každý nápoj zvlášť, i když se tato možnost zavádí i u relativně levných kávovarů. Obvykle je zlatý střed 92-93 stupňů. Pokud je nastavena hodnota tři, bude se pohybovat kolem 90-92-94 stupňů. Pokud existuje pět nastavení, pak 88-90-92-94-96. Obvykle je to po 2 stupních. Existují stroje s regulací teploty v rámci jednoho stupně, z domácností si vzpomeňte na Siemens EQ9 senior modifikace, z více komerční, například WMF 900. Je třeba si uvědomit, že naprostá většina výdejních automatů používá jako topné těleso termoblok a teplotní stabilita. stejná teplota vody nalité na kávu není ideální; typické jsou skoky o jeden, dva nebo tři stupně během procesu nalévání.

nastavení, stupně, mletí, kávovaru

Pokud nejste schopni upravit mletí tak, aby byla káva aromatická a plná, měli byste se poradit s odborníkem. Pokud kávovar vůbec nevydává nápoj nebo jsou zrnka namletá nerovnoměrně, může to být způsobeno opotřebením mlecího kamene, který je třeba vyměnit. Kvalitu připravované kávy může ovlivnit několik faktorů. V některých případech je to bez zkušeností těžko pochopitelné.

V našem servisním středisku pracují specialisté, kteří dokáží rychle vyřešit jakýkoli problém. a to za rozumné ceny. Například odstranění vodního kamene stojí 1250. čištění mlýnku 3000. čištění varné jednotky 900. výměna mlýnských kamenů 1700 Díky svým bohatým zkušenostem naši řemeslníci vyřeší problém v co nejkratší době.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS