Робот пылесос Xiaomi инструкция по использованию, подключению и настройке

Technické údaje

Změna ve výkonu je nepatrná, ale je tu. Sací výkon se zvýšil na 2000 Pa oproti 1800 Pa u předchozího modelu. Nový robotický vysavač ještě lépe čistí koberce a vysává podlahy od nečistot, písku a zvířecích chlupů. Robot má také větší průměr, a to o 5 mm. Jinak jsou vlastnosti Xiaomi Mi Robot 1S následující:

Baterie Li-Ion 5200 mAh
Provozní doba Až 150 min
Doba nabíjení 240-300 min
Kapacita vakuového sáčku 0,42 л
Úklidová oblast Až 250 m2.м.
Hladina hluku 50-55 dB
Rozměry 35x35x9,6 cm
Hmotnost 3,8 kg
Filtrační systém Primární filtr HEPA
Senzory 12 ks (gyroskop, lidar, vizuální, detekce prachu, detekce překážek, detekce kolizí, pády, elektronický COMPASS, počítadlo kilometrů, snímač otáček ventilátoru)

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential G1: nejlevnější robotický vysavač Xiaomi

Zdravím všechny čtenáře Robotobzoru! Konečně jsem dostal do rukou nejlevnější robotický vysavač Xiaomi v době psaní článku. Tento Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential nebo jak se také nazývá Xiaomi MiJia Sweeping Robot G1. První název robota je určen pro evropský trh, druhý pro Čínu. Jinak jsou modely z hlediska vlastností a funkcí identické. Přesto doporučuji zakoupit evropskou verzi vysavače Vacuum-Mop Essential, která má ruský hlasový balíček. Co se týče nákladů, pohybují se v rozmezí 11-15 tisíc eur. Roubles. Průměrně se robot prodává za 12 tisíc. RUB. Dále bude podrobně přezkoumán a testován robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential, po kterém uvedu svůj vlastní názor na to, zda si tento robotický vysavač koupit. A je to tady!

Nastavení Xiaomi Mi Robot bez aplikace

Je třeba nechat zařízení nabít, zkontrolovat stav baterie a připravit plochý displej.

 • Vyjměte základnu z krabice a připojte ji k elektrické síti. Číňané dbali na estetiku, a tak udělali v podstavci výklenek pro drát, aby neležel na podlaze.
 • Umístěte základnu tak, aby kolem ní byl prostor: půl metru po stranách, metr před ní. Osobně mám podstavec pod malým stolkem a vysavač pod ním snadno proleze, aniž by ignoroval oficiální požadavky. Experiment.
 • Poté připojte vysavač k základně. V závislosti na verzi jsou kontakty umístěny na různých místech pouzdra. Pokud je vše v pořádku, objeví se nahoře kontrolka. Hotovo!

Když mluvíme o tom, jak si sami nastavit robotický vysavač, neměli byste zapomenout na přípravu bytu. Ujistěte se, že po podlaze nejsou roztroušeny žádné kabely, které by zařízení zamotaly nebo potrhaly. Odstraňte koberce s třásněmi a ujistěte se, že domácí zvířata nezanechávají nic na podlaze. Na jejich stopy rozmazané po podlaze je nádherný pohled.

Váš nový asistent je vybaven výškovými senzory, takže pro něj žádné schody nejsou příliš velké ani malé. Jen se ujistěte, že jsou senzory čisté. Přístroj můžete také položit na nějaký stůl, pokud jste příliš líní na to, abyste ho sami otřeli hadříkem.

READ  Který fén je lepší používat?

⚙️ Jak připojit robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop P ke smartphonu

Moderní robotické vysavače mají mnoho funkcí, které jsou poskytovány prostřednictvím vlastní aplikace. Dnes vám ukážeme, jak připojit robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop a robotický vysavač Mi Vacuum Mop P k vašemu gadgetu.

K připojení budete potřebovat značkovou aplikaci Mi Home, kterou si můžete stáhnout z Play Marketu i AppStore.

Stáhněte si aplikaci, spusťte ji a přihlaste se do evropského regionu. Po vstupu do hlavní nabídky aplikace klepněte na ikonu „“ v pravém horním rohu a přidejte nové zařízení.

Nyní je třeba resetovat nastavení Wi-Fi na vysavači stisknutím tlačítek power a home na 3 sekundy, dokud neuslyšíte pípnutí. Po obnovení nastavení Wi-Fi bude vysavač automaticky detekován v seznamu dostupných zařízení pro připojení, můžete jej také vybrat ručně.

Dále zadejte údaje o hotspotu Wi-Fi, ke kterému se má vysavač Xiaomi připojit. Podporováno je pouze pásmo 2,4 GHz.

Nyní musíte počkat několik sekund, než se připojíte.

Poté vás připojený vysavač požádá o zadání umístění.

Přístup můžete také sdílet s ostatními uživateli zařízení Mi Home.

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P je připojen k vašemu smartphonu a připraven k další manipulaci, pro kterou stačí kliknout na ikonu vysavače, která se zobrazí v hlavní nabídce Mi Home.

Pomocí pokynů můžete také nastavit ruský hlas svého nového přítele.

Navázání interakce s nabíjecí základnou

Než přistoupíte k synchronizaci robotického vysavače a mobilního zařízení, je třeba nastavit interakci zařízení s dokovací stanicí. K tomu je třeba provést následující algoritmus akcí:

 • Připojte nabíjecí základnu k elektrické síti a odpojte přebytečný kabel do speciální zásuvky.
 • Dbejte na správnou instalaci dokovací stanice: před nabíjecí základnou by měla být volná vzdálenost 100 cm a vlevo a vpravo 50 cm. Pokud jsou zadní kontakty správně usazeny, kontrolka na horním panelu bliká.
 • Pokud kontrolka nebliká a svítí stále, je baterie plně nabitá. Pro další ovládání vysavače Xiaomi musíte stisknout tlačítko Start robotického vysavače.
 • Pokud svítí bíle, je baterie dostatečně nabitá, žlutě. do 50 %, červeně. méně než 20 %.

Je také důležité si uvědomit, že před prvním použitím robota je třeba odstranit z podlahy vedené kabely a drobné předměty, aby nepřekážely pohybu chytrého vysavače.

Dále se krok za krokem podíváme na to, jak robotický vysavač Xiaomi připojit k aplikaci Mi Home v systému Android a iOS.

Jak připojit robotický vysavač Xiaomi ke smartphonu?

Tyto pokyny pro připojení a nastavení robotického vysavače Xiaomi budou fungovat pro většinu modelů výrobce. Jak připojit zařízení k chytrému telefonu a ještě více usnadnit jeho používání, povíme vám o populárním modelu robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner.

Stáhněte a nainstalujte program Mi Home pomocí obchodu s aplikacemi „Play Market“;

V chytrém telefonu musí být povoleny funkce Wi-Fi, Bluetooth a GPS a vysavač musí být předem nabitý;

nastavení, vysavače, xiaomi, robot
 • Po úspěšném připojení musíte v zobrazené nabídce zadat název a heslo sítě Wi-Fi;
 • Po dokončení synchronizace zařízení se na hlavní ploše aplikace zobrazí vysavač;
 • Po připojení k chytrému telefonu vás aplikace Mi Home vyzve k přečtení uživatelské příručky robotického vysavače a nabídne vám sledování klipů:
 • V aplikaci můžete označit hlavní úkoly pro inteligentní vysavač (čištění Clean nebo self-drive na základnu Dock, pokud potřebujete více funkcí, měli byste jít do „Nastavení“ gadgetu (tři vodorovné tečky v pravém horním rohu).
READ  dyson v7 parket extra recenze vysavače

Položka Plánované čištění Zodpovídá za nastavení časovače a automatické čištění ve stanovený den a hodinu.

Položka Režim čištění Umožňuje zvolit jeden ze čtyř režimů čištění. Jsou zobrazeny ve vzestupném pořadí podle výkonu: od nočního kotle po ten nejsilnější a nejhlučnější Plná rychlost. Při prvním připojení vysavače je režim čištění nastaven na Vyvážený ve výchozím nastavení.

Položka Péče odráží stupeň opotřebení součástí vysavače. Položka Dálkové ovládání Přemění robotický vysavač na dálkově ovládaný stroj. Zde se zařízení může odchýlit od plánované trasy a vyčistit určitou oblast.

Připojení robotického vysavače Xiaomi ke smartphonu prostřednictvím aplikace

Mi Home. univerzální aplikace vyvinutá společností Xiaomi, přes kterou se ovládají desítky zařízení. Od inteligentních domácích senzorů po elektrická vozidla a spotřebiče. Aplikace je k dispozici pro systémy Andriod i iOS.

K připojení robotického vysavače k aplikaci potřebujete:

 • Robotický vysavač Xiaomi nebo partneři společnosti
 • Chytrý telefon se systémem Android 4.4 nebo v systému iOS 9.0 a vyšší
 • Směrovač Wi-Fi pracující v pásmu 2,4 GHz

Chcete-li robotický vysavač připojit ke svému chytrému telefonu, stáhněte si aplikaci „Mi Home“ z Play Marketu nebo App Store

V aplikaci Mi Home fungují regiony jako cloudová služba. Před několika lety fungovala zařízení chytré domácnosti pouze v oblasti „Čína“. Od loňského roku společnost přidává populární zařízení v dalších regionech. Nyní jsou robotické vysavače, které vyrábí společnost Xiaomi a její partneři, propojeny přes další regiony. V našem případě vyberte oblast „Rusko“.

 • Stiskněte tlačítko „Přidat zařízení“. Aplikace požádá o přístup k poloze, aby zjistila zařízení v okolí. Povolit, aby bylo snazší najít a připojit nová zařízení.
 • Připojení a výběr směrovače, který je v domě. Poté zadejte heslo pro síť Wi-Fi, tj. heslo pro router, a počkejte, až se robotický vysavač připojí k síti.

Všechny! Robotický vysavač je připojen.

Připojili jsme zametací vysavač Xiaomi Mijia 1C, ale princip připojení je pro každý model stejný.

Aplikace Mi Home rozšiřuje funkčnost robotického vysavače. Aplikace například vytváří mapu domu, zobrazuje zónový úklid, virtuální stěny, plánovaný úklid atd.

Podívejte se na robotický vysavač Xiaomi na našich webových stránkách v sekci Domácí produkty. „Robotický vysavač“.

Vzhled

Design robotického vysavače Xiaomi Mi je podobný podobným vysavačům od jiných výrobců, ale má také některé charakteristické vlastnosti.

Robot má kulatý tvar. Jeho tělo je vyrobeno z bílého plastu, povrch je matný a bez povrchové úpravy, proto je třeba jej používat opatrně a je třeba věnovat mu zvýšenou péči. Povrch krytu, který se nachází nahoře a pokrývá většinu horního panelu, je také bílý, ale zrcadlově hladký.

Je výhodné, že díky bílé barvě je Xiaomi Mi dobře viditelný i ve tmě: nehrozí, že na něj omylem šlápnete, a snadno ho najdete pod nábytkem, pokud se někde zasekne.

Na horní straně krytu je umístěn konvexní laserový senzor vzdálenosti (dálkoměr), který umožňuje zařízení analyzovat uklízený prostor, sestavit jeho mapu a zvolit nejlepší trasu pohybu. Zde na horní straně jsou dvě hlavní tlačítka, kterými se robotický vysavač ovládá. tlačítko „on“ a tlačítko „home“.

Přední část vysavače je vybavena mechanickým nárazníkem se snímačem překážek. Zadní strana vysavače je vybavena dvěma kontaktními podložkami, větracím otvorem a reproduktorem, který vás informuje o provozním stavu přístroje.

READ  Plynové topení po zapnutí cvaká

Robotický vysavač má pod víkem průhlednou plastovou nádobu na prach. Nádrž je velmi praktická, protože její plnost je okamžitě viditelná (stačí zvednout kryt). V těle je navíc speciální malý výstupek pro snadné vyjmutí.

Celou zadní část koše zabírá HEPA filtr. Pro zajištění těsnějšího uchycení ke skříni je obvodový prostor utěsněn pryžovým těsněním. Spodní část robota Xiaomi se neliší od ostatních modelů „domácích pomocníků“.

Informace o robotech

Vyčistěte plochu podlahy, kde bude instalována nabíjecí stanice robota. Po jeho stranách by měla být volná vzdálenost 0.5 metrů a více než 1 metr vpředu (nejlépe 1 metr).5 metrů).

Poté nainstalujte stanici, připojte k ní původní kabel a připojte ji k napájení.

Zapněte robota podržením tlačítka napájení a položte jej na nabíjecí stanici tak, aby kontrolka ukazovala proces nabíjení.

Dalším krokem je synchronizace robota s vaším chytrým telefonem a domácí sítí Wi-Fi. K tomu si musíte stáhnout aplikaci Mi Home. Je k dispozici pomocí QR kódu nebo v obchodech s aplikacemi.

Poté se přihlaste do aplikace a synchronizujte ji s robotickým vysavačem. Podrobný popis naleznete na tomto odkazu

Po každém čisticím cyklu vyčistěte prachový koš a filtr.

Otevřete otvor vysavače a vyjměte nádobu na prach z prostoru pro nádobu zatlačením na štěrbinu.

Otevřete víko nádoby ve vyobrazeném směru.

Pro zachování normálního provozu se doporučuje při čištění lehce poklepat na filtr, aby se odstranily zbývající částice. Filtr nikdy neumývejte! Pro zachování vysoké účinnosti se doporučuje měnit filtr každé 3 měsíce. Hlavní (středový) kartáč

Stisknutím zarážek sejměte kryt hlavního kartáče.

Vyjměte hlavní kartáč a vyčistěte hřídel kartáče pomocí speciálního nástroje.

Zastřihněte prameny vlasů speciálním nástrojem.

Vyměňte vyčištěný hlavní kartáč a kryt.

Poznámka: pro efektivní čištění se doporučuje vyměnit kartáč každých 6-12 měsíců v závislosti na intenzitě používání. Doporučujeme kartáč čistit jednou týdně.

3) Připevněte a znovu nasaďte boční kartáč.

Poznámka: Doporučujeme vyměňovat boční kartáček každých 3-6 měsíců, aby bylo zajištěno účinné čištění. Doporučujeme kartáč čistit každé 3-4 týdny.

Doporučujeme otřít senzory na těle robotického vysavače při znečištění nebo jednou za měsíc.

Vyčistěte konektor nabíječky baterií na dokovací stanici suchým měkkým hadříkem.

Povolit volný prostor 0.Vyčistěte boční stranu kartáče v délce nejméně 5 metrů na obou stranách a 1 metr na přední straně, poté dokovací stanici znovu připojte do elektrické zásuvky.

Poznámka: Neumisťujte nabíjecí stanici na přímé sluneční světlo nebo do blízkosti cizích předmětů v dokovací oblasti. Jinak se robot nemůže automaticky vrátit do nabíjecí stanice. Doporučujeme čistit jednou za měsíc.

Robot má vestavěnou vysoce výkonnou lithium-iontovou baterii. Pro zachování životnosti baterie doporučujeme robota po každodenním čištění nabíjet.

Poznámka: pokud neplánujete robota delší dobu používat, vypněte jej a alespoň jednou za tři měsíce jej nabijte, aby nedošlo k poškození baterie v důsledku nadměrného vybití a následné ztrátě kapacity.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS