Instalace kovového boxu krok za krokem

Způsob upevnění a konstrukce dekorativního stínění musí zajistit snadný přístup k baterii za účelem údržby a rychlé nápravy havarijních situací. Podobné vlastnosti má i připevněná nebo sklopná kovová zástěna.

obrazovka, baterii, vlastníma, rukama

Tabulka 2. Pokyny krok za krokem pro instalaci kovové krabice.

IlustracePopis
Než se vydáte do obchodu, abyste si koupili hotový výrobek nebo objednali zástěnu podle individuálních údajů, je nutné provést všechna měření: hloubku, výšku a šířku výrobku.
Označení stěny pro upevnění. Nejprve je označena linka pro trimr.
Označte na čáře body pro vrtání.
Vyvrtání otvorů pro zátky.
Do připravených otvorů se vloží hmoždinky.
Šrouby.
Mezi stěnou a hlavou samovrtného šroubu ponechte 1 až 2 mm mezeru.
Obrazovka je připevněna na samořezných šroubech

Vytvoření zástěny na chladiči

Vyrobit si vlastní rám obrazovky radiátoru není obtížné, stačí vidět, na velikost stěn obrazovky s laminovanou dřevotřískovou deskou a spojit se navzájem jakýmkoli způsobem. Konce desek musí být laminovány nábytkovou hranou stejného typu, která bude použita k výrobě ozdobného roštu. Vzhledem k tomu, že hloubka obrazovky pro radiátor není velká, materiál pro stěny lze použít zbytky laminovaných dřevotřískových desek, které jsou v hojnosti v dílnách pro výrobu nábytku. Spojení jsem provedl pomocí úhelníků a nábytkových šroubů. šroubů. Nezabývám se technologií výroby krytu obrazovky pro radiátory, protože není nic těžkého.

Když jsem se jednou podíval na koš upletený z vinné révy, dostal jsem nápad uplést mřížku na radiátor. Po analýze dostupných materiálů jsem se rozhodl pro nábytkové hrany s termálním lepidlem na zadní straně. Barvy jsou široké, žáruvzdorné, tenké a dostatečně silné. Ideální materiál pro výrobu mřížky obrazovky na radiátoru vlastníma rukama.

Na fotografii je zřetelně vidět, jak je nábytkový lem mřížky obrazovky vypletený.

Pro výrobu mřížky pro stínění chladiče je třeba vypočítat potřebnou délku lemování. Je to velmi jednoduché. Změřte plochu plánované mřížky, určete, jak dlouhý metr čtvereční potřebujete utkat, plochu mřížky vydělte délkou okraje, který zabírá metr čtvereční. Výsledek vynásobte číslem 1,3. Získané číslo bude požadovaná délka hrany.

Příklad: Moje mříž má rozměry 0,56 m × 0,48 m, plocha je 0,27 m2. Šířka okraje je 0,018 m. Vydělme ji číslem 0,27/0,018=15. Vynásobte 1,3. Celkem potřebujeme asi 20 m. Samozřejmě přibližně, ale pro tento úkol dostatečně přesně. 20 vynaložených na opravu. To je celkem 100 kusů na jednu mřížku!

Okraj lze připevnit k tělu zástěny topného tělesa dvěma způsoby, a to pomocí 8mm hřebíků nebo sponek.

I když mám sešívačku na nábytek, dala jsem přednost hřebíkům. Důvodem této volby byla skutečnost, že po dokončení tkaní bylo nutné některé konce oddělit, aby se vazba správně spojila. Vyjměte hřebíky a znovu je zatlučte. Přestože se sponky snadno vkládají, jejich vyjmutí je časově velmi náročné. Proto je lepší hřebíky nezatloukat úplně, aby je bylo možné později snadno vyjmout. Jakmile je tkaní dokončeno, je snadné je poklepat, dokud nejsou potopené.

READ  Lze chladničku použít jako klimatizaci?

Malé hřebíky se nezatloukají tak snadno, jak se na první pohled zdá. Použil jsem tedy chirurgický nástroj s děsivým názvem „svorka na zastavení krve“, abych je udržel až do prvního úderu kladiva.

Jak vidíte, je velmi snadné zatlouct hřebík pomocí svorky. A co je nejdůležitější, vaše prsty budou v bezpečí.

Funkčně je stejná jako pinzeta, ale liší se tím, že dokáže uchopit malé předměty bez použití svalové síly prstů. Díky třem upínacím zubům lze upínací sílu nastavit v krocích. Nepostradatelné při práci s malými díly. S touto svorkou není problém utáhnout šroubek na těžko přístupném místě nebo přidržet malou matici, navléknout provázek nebo závit či cokoli jiného. Pokud ho ještě nemáte, doporučuji vám, abyste si ho koupili v obchodě se zdravotnickými potřebami.

Aby měly všechny mřížky zářiče stejnou velikost, je vhodné vyrobit šablonu, což je malá deska z libovolného materiálu o tloušťce rovnající se šířce otvorů. Okraje jsem protkávala tak, aby byly diamanty stejné. Pokud upevníte protilehlé konce příruby v různých vzdálenostech, získáte vějířovitou změnu velikosti buněk. Je zde dostatek prostoru pro fantazii. Otázka vkusu.

Po tkaní a zapuštění hřebíků, které mřížce dodají potřebnou tuhost, byste ji měli zahřát žehličkou na 150-200˚C a žehlit na přední straně. Lepidlo změkne a okraje síta se po vychladnutí pevně spojí a vytvoří relativně pevnou strukturu. Stejné třásně by měly být nalepeny na koncích pouzdra zástěny pro chladič. Postup je velmi jednoduchý. Přiložte okraj a zažehlete jej horkou žehličkou. Vyčnívající okraje snadno odřízněte ševcovským nožem. Vzniklé ostré rohy se odstraní jemným smirkovým papírem.

Jak vyrobit zástěnu pro radiátor vlastníma rukama

Topná tělesa lze ozdobit zástěnou nebo krabicí. Vytvoření obrazovky na radiátoru vlastníma rukama.

Při rekonstrukci domu bez výměny otopných těles vzniká problém s jejich dekorováním. Samozřejmě je jednodušší baterii něčím pěkným zakrýt než kupovat novou. Takže otázka, jak vytvořit obrazovku pro radiátor vlastníma rukama, zůstává velmi důležitá.

Náklady na různé typy obrazovek

Dřevovláknité desky jsou výrazně levnější. Náklady na výrobu panelů od 1000 (. Kovové mříže se prodávají za 3000-4000 za běžný metr. Skleněné, kožené, kované mříže nejsou levné a obecně mohou ceny kvůli své exkluzivitě dosahovat velmi vysokých hodnot.

Krabice ze sádrokartonu, vyrobená vlastníma rukama, je mnohem levnější než všechny výše uvedené materiály. Pokud se mřížka radiátoru instaluje během hlavní renovace, můžete ušetřit značné množství peněz použitím stavebních materiálů a nářadí, které máte po ruce.

JAK vyrobit ochranu GARÁŽE z baterie KRONA

READ  Jak si vyrobit chalupářský sporák vlastníma rukama

Teplo odrážející obrazovka

Pro ještě větší tepelný účinek na plochu za radiátorem je třeba nainstalovat speciální tepelný štít-odrazku. Měla by být spíše lesklá než černá, aby odrážela paprsky od stěny a přesměrovávala je požadovaným směrem, v tomto případě na stěnu. pokoj. Při odrazu se paprsky při opakovaném průchodu chladičem ještě více zahřívají, což mnohonásobně zvyšuje úroveň odvodu tepla. Tento přenos tepla je již lepší než u standardního topného systému, protože takový radiátor dobře funguje a poskytuje normální úroveň konvekce.

Samotné kovové stínění chladiče samozřejmě nestačí k maximalizaci výkonu celého systému, protože snižuje zbytečný přenos tepla až 5krát. Naopak hliník s dodatečnými izolačními rohožemi na obou stranách ušetří až 40 % tepelné energie. Případně můžete radiátory zakrýt reflexní zástěnou ze syntetických dřevovláknitých desek, protože nevedou mnoho tepla a zároveň mohou odrážet infračervené paprsky (přečtěte si: „Jak a čím zakrýt radiátory v místnosti dekorativním krytem“).

Všechny ostatní materiály musí být naskládány v tloušťce větší než 3 cm. Minerální vata by také fungovala, ale je škodlivá pro životní prostředí. Polystyren je také možný, ale nežádoucí materiál, ale špatně se ohýbá, takže je prakticky nemožné umístit ho za radiátor.

Nástroje

Chcete-li vytvořit obrazovku na radiátoru vlastníma rukama, budou vyžadovat různé nástroje v závislosti na zvoleném materiálu, stejně jako typ samotného výrobku. V každém případě však budete určitě potřebovat:

  • klipy;
  • Pily na dřevo nebo kov;
  • škrabky, které drží svorky na místě;
  • stavební sešívačka;
  • svařovací stroj (při výrobě kovové zástěny);
  • svářečka plastů (pro plastové fólie)
  • samořezné šrouby;
  • šroubovák nebo šroubováky.

Obrazovka pro radiátor vlastníma rukama: odrůdy obrazovek a jejich vlastní montáž

Radiátorové zástěny jsou konstrukce, které umožňují zakrýt radiátory. Radiátory v místnostech často nezapadají do celkového interiéru, zejména litinové modely, ale použití speciální zástěny pomáhá tento problém vyřešit. V současné době existuje mnoho variant těchto konstrukcí, které lze zakoupit v každé pobočce. Takovou obrazovku si můžete vytvořit sami. V tomto článku se podíváme na to, jak vytvořit obrazovky na radiátoru vlastníma rukama.

Obrazovka, která pokrývá topný radiátor, může být vyrobena vlastníma rukama

Dřevěné zástěny

Nejjednodušší dřevěný paraván je paraván ve tvaru mříže z dřevěných latí připevněných k dřevěnému rámu. Poloha latí může být svislá, vodorovná nebo šikmá.

Pokud chcete, můžete vytvořit voštinovou mřížku tak, že latě umístíte šikmo k sobě a použijete dva protilehlé směry rozložení. A úhel mezi nimi nemusí být správný. Aby však byla mříž rovná, musíme ve spojích udělat drážky a vzhledem k tloušťce latí a ručnímu způsobu výroby by nebylo snadné udělat vše přesně tak, jak má být.

Dalším typem je screen-jalousie. Tato zástěna připomíná klasické dřevěné okenice na oknech. Aby se zajistilo, že latě v rámu svírají s rovinou stejný úhel, provedou se v bočních sloupcích stejné rovnoběžné řezy pomocí tesařské frézy. Protože tloušťka pilového kotouče je menší než tloušťka latě, je třeba provést dva řezy na jednu lať a přebytek odstranit úzkým dlátem.

READ  Pokud vaše chladnička No Frost nemrazí

Dřevo rámu i latě musí být suché. Vzhledem k blízkosti zástěny k radiátoru nesmí jejich vlastní vlhkost překročit 12 % (jedná se o obecné požadavky na dřevo určené pro truhlářské práce). Existuje jednoduchý domácí test. pokud se pokusíte zauzlovat tenké hobliny, měly by se zlomit.

Při výrobě obou typů zástěn musí být každá lamela před připevněním k rámu pečlivě obroušena. Po jejich upevnění se mřížka opatří základním nátěrem a dvěma vrstvami laku, barvy nebo emailu.

Jako dekorativní povrchovou úpravu můžete po obvodu rámu připevnit dřevěné nebo dřevovláknité desky. Pokud se jedná o dřevěné desky, je třeba je ošetřit stejně jako rošt, ale povrchová úprava nemusí být stejná. obvod může mít různý odstín.

Pokud radiátor stojí ve výklenku, může zástěna buď zcela zakrýt radiátor, nebo viset na háčcích a ponechat malé mezery nahoře, dole a po stranách.

Při upevňování zástěny na krabici se strany laminují dřevotřískovou deskou nebo dřevovláknitou deskou. Okraje obložení nemusí být opatřeny ozdobnou hranou, pokud okraje zástěny zakryjí obložení.

Dalším běžným typem dřevěného paravánu je použití překližky jako panelu. Pokud umíte pracovat se skládačkou, můžete pomocí šablony vyřezat jemnou mřížku s libovolným vzorem přeneseným na povrch překližky. Povrchová úprava takového panelu se neliší od mřížky: broušení, základní nátěr a lakování.

Důležité! Při výběru dřevotřísky nebo překližky pro zástěnu je třeba věnovat pozornost jejich třídě. U překližky musí být E1, u dřevotřísky E0

Typy chladičových stínění

Moderní stavební trh poskytuje řadu materiálů a nástrojů pro jejich nápady. Zvažte různé možnosti.

Kovová síta

Mají dobrou tepelnou vodivost a jsou cenově dostupné. Tepelné ztráty jsou pouze 3 %. Může být vyroben z plechu s plastovou fólií na vrchní straně. Na trhu jsou k dispozici různé odstíny tohoto povlaku. Práce s kovem však není tak snadná.

Dřevěné zástěny

Dobrá volba šetrná k životnímu prostředí. Fantazie interpreta není nijak omezena. Pro krabice a ozdobné mříže je však správnou volbou dobře vysušené dřevo. Pak může přirozená struktura materiálu a jeho krása vytvořit velkolepý model. Jakmile je obrazovka vyrobena, je nutné ji natřít speciální směsí. V opačném případě může dojít k prasklinám a deformacím. Vyžaduje stálou péči.

Plastová síta

Tento materiál špatně vede teplo a může se vlivem vysokých teplot deformovat. Plast je levný a vypadá elegantně. Neměli byste však kupovat levné varianty, které při zahřívání začnou šířit chemický zápach a vypouštět škodlivé látky.

Síta z dřevovláknitých desek

Nejběžnější varianta dekorace topných těles. Není tak náročný na péči jako dřevo, snadno se opracovává i doma. Materiál je odolný a má dlouhou životnost. A cena je mezi konkurencí nejpříznivější.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS