Nejlepší odšťavňovač na rajčata. recenze. poradit, který z nich zvolit?

Ještě před nákupem by se měl budoucí majitel seznámit s hlavními vlastnostmi zařízení. Je žádoucí určit pohon, princip fungování, studovat recenze spotřebitelů. Každý styl má své výhody a nevýhody.

Disk

Tím se stroje dělí na elektrické a ruční odšťavňovače rajčat. První typ stroje pracuje mnohem rychleji. K výhodám elektrických modelů navíc patří:

 • Vysoký výkon;
 • úsporná spotřeba energie (až 1 kW);
 • rozmanitost funkcí a programů;
 • Možnost získání velkého množství šťávy v krátkém časovém úseku.

Z nevýhod však nelze ignorovat zařízení pracující v síti:

Mechanické nebo ruční odšťavňovače jsou ovládány fyzickou silou a mají tyto výhody:

Elektrický odšťavňovač rajčat se během provozu často zahřívá. Nápoj získaný z takového stroje ztrácí v důsledku zvýšení teploty některé své užitečné vlastnosti. Při ručním pohonu je obtížné získat velké množství šťávy, protože to vyžaduje velkou fyzickou námahu. Kromě toho nejsou tato zařízení vždy vhodná pro získávání čerstvě vymačkaných nápojů z pevného ovoce a zeleniny.

Manuální

Elektrický

Jak to funguje

Podle tohoto parametru se stroje dělí na odstředivé a šroubové. Abyste pochopili, který odšťavňovač na rajčata si vybrat, je nutné znát princip fungování jednotlivých zařízení. Například šroubové modely mají ve své konstrukci speciální tyč. Jejich princip fungování je následující:

 • Rajčata umístěná ve vstupním žlabu se přesunou na šnek, který postupuje ke kovovému sítku;
 • Rajčatová šťáva získaná během tohoto procesu teče do nádoby;
 • Vymáčknutá dužina padá do dalšího prostoru spotřebiče, odkud je později automaticky nebo ručně odstraněna.

Elektrický šnek na odšťavňování rajčat umožňuje získat čistý nápoj, protože dokáže zpracovat i semena rajčat. Doporučujeme vybírat k lisování zralou zeleninu, protože na výstupu zůstane pouze suchý odpad (až 90 % hmotnosti vložené do přístroje přejde do nápoje). Tyto modely odšťavňovačů se zase dělí podle typu nakládání na:

První dva typy přístrojů produkují vysoce kvalitní nápoj, ale surovina se do šneku přivádí pomocí tlačného zařízení, což vyžaduje čas. Horizontální mechanické odšťavňovače rajčat jsou vynikající pro použití v domácnosti. Tyto přístroje jsou určeny především pro přípravu malého množství nápoje (2-4 šálky najednou). Vertikální šnekový odšťavňovač rajčat nepotřebuje pěchovadlo; zelenina připravená k lisování se do šneku dostává automaticky. Části těchto zařízení jsou vyrobeny z vysoce pevného plastu, který dlouhodobě odolává velkému zatížení.

Princip elektrického odstředivého zařízení je jednoduchý:

 • Rajčata padají na kovové struhadlo, kde se důkladně zpracují.
 • Produkt vstupuje do speciálního prostoru, kde se kapalina odstředivou silou oddělí od buničiny.

Při výběru těchto modelů je třeba mít na paměti, že konstrukce nemůže provádět stlačování ve velkém množství. Jejich produktivita je také nízká. Pro získání 1-2 šálků šťávy potřebujete asi 1 kg rajčat.

Horizontální

Rozsah použití

Odšťavňovače rajčat se obvykle používají v domácích podmínkách (pro získání přírodní rajčatové šťávy v domácích podmínkách). Rozlišujte také mezi průmyslovými a profesionálními modely zařízení. Ty mohou mít různé objemy mísy (0,4-5 litrů), jejich rychlost a kvalita zpracování produktu jsou poměrně vysoké. Průmyslové modely se používají ve výrobních závodech. Objem zpracovávaných produktů v těchto strojích je vyšší než v domácích a profesionálních (až 100 litrů).

Domácí

Profesionální

Typy odšťavňovačů

Existuje několik typů odšťavňovačů. Liší se principem fungování, vlastnostmi, rozsahem použití a určením. Existují 3 typy odšťavňovačů podle principu lisování:

Každá modifikace má své výhody a nevýhody. Podívejme se blíže na uvedené typy přístrojů a zjistěme, který odšťavňovač na rajčata funguje nejlépe.

Jednoduchý ruční odšťavňovač rajčat

Odstředivé

Odstředivé přístroje. nejběžnější typ odšťavňovačů. Drcení ovoce provádí kotouč, který pracuje na principu strouhání: otáčením vysokou rychlostí rozmělňuje produkt na kaši. Hmota se pak dostane do oddělovacího prostoru, kde se oddělí šťáva od dužiny. Výstupem je tekutá a čirá šťáva.

READ  Skříňka pod troubou a varnou deskou

Z výhod těchto odšťavňovačů lze uvést několik rychlostí lisování pro ovoce různé tvrdosti, jednoduchost a snadnost použití a relativně nízkou cenu modelů.

Tyto jednotky si však neporadí s mletím jader a semen. Kromě toho se kovové části stroje při vysoké rychlosti zahřívají, což má negativní dopad na kvalitu hotového výrobku: nápoj při kontaktu s kyslíkem oxiduje a ztrácí část svých živin. Trvanlivost těchto šťáv je krátká a měly by se spotřebovat ihned po extrakci.

Odstředivé odšťavňovače jsou vhodné pro výrobu rajčatového fraiche, ale nejsou vhodné pro zimní závitky

Odstředivé lisy na šťávu mají i další nevýhody:

Výše uvedené informace vedou k závěru, že odstředivé modely nejsou vhodné pro odšťavňování rajčat: odšťavňovač rajčat by měl produkovat hustý, homogenní a plný nápoj, kterým se rajčatová šťáva liší od ostatních zeleninových šťáv.

Čím vyšší je rychlost lisování, tím průhlednější a tekutější je šťáva

Stisknutí

Lisovací odšťavňovače fungují na principu tlaku: ovoce se položí na stojan a páka uvede lis do chodu. Struktura výrobku je rozdrcena lisem. Šťáva, která při tomto procesu vznikne, odteče přes sítko do nádoby. Koláč se obvykle odstraňuje ručně. Tato metoda je založena na tlaku: větší tlak znamená více šťávy a méně odpadu. Konzistence šťávy se reguluje pomocí sítka na šťávu: malé otvory umožňují výrobu tekuté a průhledné šťávy, zatímco velké otvory umožňují výrobu šťávy s jemnou dužinou.

Lisovací zařízení jsou díky vyššímu tlaku účinnější než odstředivé stroje

odšťavňovač, rajčat, dužinou

Mezi výhody lisovacích zařízení patří:

 • Jednoduchá konstrukce.
 • Snadná údržba.
 • Zachování dobrých vlastností produktu (díky metodě lisování za studena).
 • Vysoká účinnost.
 • Nízké náklady na manuální modely (bude popsáno později).
 • Schopnost zpracovávat ovoce s malými zrny.

Jsou k dispozici ruční, mechanické a elektrické.

Ruční a mechanické modely se používají k extrakci šťávy ze zeleniny a plodů s malými peckami (rajčata, granátová jablka, citrusové plody). Ručně je však obtížné vyvinout dostatečný tlak, aby se dužina důkladně rozmělnila a získala se homogenní, hustá šťáva.

Elektrické lisovací odšťavňovače jsou účinnější, ale mají značné nevýhody: velké rozměry a vysokou cenu. Tato zařízení jsou vhodná pro profesionální a průmyslové použití.

Spirálové brusky

Konstrukce šnekového odšťavňovače připomíná mlýnek na maso: uvnitř přístroje je šnek. spirálová hřídel, která při otáčení rozmělňuje suroviny spolu s dužinou a jádry. Rozemletý produkt se poté protlačí přes integrované síto a vzniklá kapalina se přelije do speciální nádoby. Pevné částice, které se v zařízení nerozmělní, jsou filtrovány síťkou a zůstávají zachyceny uvnitř.

Vzhledem k tomu, že dužina není oddělena od šťávy a šťáva je smíchána v jednu hmotu, mají nápoje připravené pomocí těchto přístrojů hustou a homogenní konzistenci.

Pokud potřebujete odšťavňovač na rajčata, nejlepší volbou jsou šnekové přístroje. S tímto typem modelu můžete vyrábět větší množství šťávy a připravit více přípravků na zimu. Podívejme se na jejich výhody oproti jiným zařízením:

 • Maximální výtěžnost konečného produktu (až 95 %);
 • minimální množství odpadu;
 • ochrana proti oxidaci. Mletí probíhá při nízkých otáčkách, bez zahřívání a oxidace, čímž se zachovávají užitné vlastnosti potravin;
 • vysoký objem šťávy a plná chuť;. husté složení a plná chuť šťávy.

Šťávu vymačkanou pomocí šroubovacích zařízení lze skladovat až 2 dny, aniž by ztratila své užitečné vlastnosti

Šnekové odšťavňovače se dělí na ruční, mechanické a elektrické. Rozlišují se také podle typu konstrukce. Mohou to být:

 • vertikální zařízení;
 • horizontální jednošroubové modely
 • Horizontální dvoušnekové stroje (považované za nejvýkonnější. šneky se otáčejí v různých směrech, což výrazně zvyšuje produktivitu zařízení).

Elektrické šnekové odšťavňovače jsou rychlé a účinné a proces odšťavňování je snadný.

Výhody a nevýhody ručních zařízení

Mechanické odšťavňovače. univerzální prostředek k vymačkání sklenice čerstvé šťávy za jakýchkoli podmínek. Vzhledem k tomu, že lze zpracovávat různé druhy ovoce, zeleniny nebo citrusových plodů, používají se různé typy zařízení: lis, šnek, pro citrusové plody. Jako každý spotřebič mají i ruční odšťavňovače své výhody a nevýhody.

 • Během provozu nevydávají žádný hluk;
 • Trvanlivost. při šetrném zacházení můžete přístroj používat desítky let;
 • Snadná obsluha a údržba. Modely lze snadno rozebrat a umýt;
 • Protože se přístroj během provozu nezahřívá, zachovávají se v maximální míře užitné vlastnosti šťáv.
READ  Vysavač Xiaomi se nepřipojí k telefonu

Hlavní nevýhodou každého modelu je nízká rychlost práce, protože každý krok se provádí ručně. Ovoce je vhodné navíc nakrájet na kousky.

Na trhu jsou k dispozici elektrické modely od ruských i zahraničních výrobců. V nabídce si můžete vybrat nejlepší odšťavňovače rajčat podle preferencí budoucího majitele a rozpočtu.

Redmond

Jedná se o ruského výrobce, který vyrábí malé spotřebiče pro domácnosti ve středním cenovém segmentu. Standardní záruční doba je 12-24 měsíců. Značka využívá při výrobě produktů technologie asijských firem a zařízení z Evropy.

Bosch

Německá společnost Bosch každoročně dodává na trh více než 500 modelů kuchyňských spotřebičů a přístrojů na vaření, čištění a žehlení. Cena výrobků této značky je vysoká díky vysoké kvalitě montáže, dostupnosti servisních středisek v Rusku a celosvětové pověsti, známé již od roku 1886.

Tribest Corporation

Americká továrna Tribest Corporation nabízí spotřebiče, které zvyšují pohodlí v domácnosti. Mezi oblíbené produkty patří germinátory, odšťavňovače a mixéry. Cílem koncernu je dodávat vybavení pro raw food a vegetariány, ale i pro ty, kteří dbají na své zdraví. Společnost představuje ruční a dvoušnekové stroje.

Na oficiálních stránkách společnosti www.tribest-life.Produkty si můžete objednat s dodáním domů.

odšťavňovač, rajčat, dužinou

Kitfort

Mladá ruská značka, registrovaná v roce 2011, se sídlem ve městě na Něvě (Petrohrad). Firma vyrábí malé spotřebiče pro domácí použití. V katalogu společnosti je uvedeno několik odšťavňovačů, které se týkají především zástupců šneků s výkonem do 150 W.

Pro vaši informaci: podívejte se na kompletní nabídku na oficiálních webových stránkách www.kitfort.www.

Značka si svůj úspěch zaslouží díky rozumnému přístupu k cenám a slušné kvalitě výrobků. Politika společnosti je založena na následujících zásadách

 • minimální náklady na reklamu;
 • Společnost Kitfort je známá svým zastoupením ve velkých obchodních řetězcích;
 • prodej prostřednictvím internetových obchodů snižuje náklady na skladování;
 • Továrna v Číně pod dohledem ruských inženýrů.

Panasonic

Výrobce je celosvětově známý nejen díky kvalitním bateriím, televizním panelům a videopřehrávačům, ale také díky nejlepším odšťavňovačům. Výrobky jsou lehké, mají nárazuvzdorné tělo s kovovými částmi a pokročilé technologické funkce. Minimální možnosti strojů jsou odlučovač a systém proti odkapávání.

Moulinex

Tato evropská značka je jedním z nejstarších výrobců kuchyňských spotřebičů. Odstředivé a šroubové stroje, které se aktivně používají v domácnostech a na veřejných místech, jsou uvedeny v katalogu společnosti. Vyrobeno z kovových nebo plastových materiálů.

Zhuravinka

Běloruské výrobky jsou stabilně spojovány se sovětskou výrobou, protože. к. Designová řešení nejsou plná moderních vylepšení. Nicméně možnosti a výkon strojů jsou stejně inovativní. A ceny jsou nízké.

Na okraj dodejme, že jsou obvykle vybaveny pákami pro automatické vyprazdňování dortu a nástavci pro drcení a sekání. V ekonomické třídě je k dispozici pouze mísa.

CILIO

Německý výrobce úsporných výrobků, počínaje odšťavňovači a dalšími malými spotřebiči. Značka je oblíbená díky vysoce kvalitním ručním nástrojům na odšťavňování rajčat, granátových jablek a citrusových plodů. Kvalita, moderní design a nízká cena.

Hurom

Společnost dodává na trh prvotřídní šnekové a odstředivé odšťavňovače. Podle inženýrů skupiny jsou výrobky určeny k výrobě šťáv a nápojů bez oxidace, tj. е. Uživatel získá „živý produkt“.

Značka získala v roce 2012 ocenění za design a otevřela první džusový bar v Rusku. Stroje Hurom se snadno rozebírají, sestavují a myjí, což z nich dělá skvělý dárek pro každou ženu. Existují servisní agentury pro preventivní a opravárenskou údržbu.

Pro zajímavost: značka své produkty označuje jako chytré spotřebiče pro zdraví.

Návrhy na posouzení

V dobře zásobených obchodech může být obtížné rozhodnout, který odšťavňovač na rajčata koupit. Je třeba věnovat pozornost řadě vlastností, na kterých závisí výkon a způsob použití, což vám umožní vybrat model, který bude nejužitečnější.

Před nákupem se vyplatí posoudit zařízení podle následujících kritérií

 • Hmotnost. elektrické spotřebiče váží asi 4 kg, ruční plastové jsou mnohem lehčí. Nejtěžší jsou domácí lisy na kovy s hmotností až 13 kg.
 • Objem mísy. od 400 do 1 200 ml. Čím více šťávy chcete vyrobit, tím větší by měla být mísa.
 • Funkce zpětného chodu. díky ní se elektrický šnekový odšťavňovač rychle vyčistí spuštěním zpětného chodu, po kterém se veškerý odpad uvízlý na šneku dostane ven.
 • Samočištění. funkce zjednodušuje údržbu, pro výrobu těchto modelů se používá snadno omyvatelný plast.
 • Výkon. na tomto kritériu závisí rychlost a délka provozu bez přerušení.
 • Průměr krku. čím širší je krk, tím lépe. Pokud je úzká, je třeba ovoce rozříznout.
 • Další nástavce pro přípravu kojenecké výživy, dezertů, pyré, lisování rostlinného oleje, sekání obilovin a ořechů.
READ  Sušička ovoce a zeleniny Kittfort

Odšťavňovač je šikovné a praktické kuchyňské příslušenství. Umožňuje obohatit jídelníček o zdravé nápoje a pokrmy. Při výběru ručního odšťavňovače na rajčata je důležité zvolit správný výkon a typ konstrukce.

Speciální vlastnosti a funkce

Odšťavňovač na rajčata je spotřebič, jehož hlavní funkce zahrnují:

 • samočištění ovoce od slupky (pomocí mřížky a síťky);
 • chlazení, které je nezbytné k udržení určité teploty výrobku a k zabránění přehřátí zařízení;
 • Filtrování šťávy získané z dužiny.

Takové zařízení lze použít nejen k výrobě zdravého nápoje, ale také k přeměně rajčat na protlak pro výrobu pasty, kečupu, různých koření v domácnosti. Zařízení se snadno používají a jsou relativně levná.

Mnoho výrobců dnes přidává do svých výrobků další funkce, aby přilákali zákazníky. Některé z nich jsou opravdu užitečné, jiné jsou neúčinné, ale v ceně spotřebiče je již zahrnuto.

Hodnocení nejlepších šnekových odšťavňovačů na rajčata

Šroubové jednotky mají vertikální konstrukci. Tato zařízení jsou kompaktní a pracují poměrně tiše.

Kitfort KT-1101

Zařízení zvládne rajčata a další ovoce a zeleninu, stejně jako bylinky a bobuloviny. Má ocelové sítko, které zadržuje dužinu. Šnek a převody zařízení jsou vyrobeny z kovu, zatímco tělo a ostatní prvky jsou vyrobeny z plastu. Ovládání jedním tlačítkem.

Odšťavňovač rajčat mechanický

Kale 1803 je vysoce kvalitní lis s následujícími vlastnostmi:Profesionální lis na odšťavňování granátových jablek a citrusů. Vysoce kvalitní lis je vhodný pro domácí použití i pro přípravu šťáv a umožňuje.

odšťavňovač, rajčat, dužinou

Ruční odšťavňovač ovoce a zeleniny. Kovový lis na citrusy/pomerančové jablko/rajčata

Ruční odšťavňovač, lis na šťávu z granátových jablek, zeleniny, rajčat a ovoce

GARLYN J-700 Pro. Šnekový odšťavňovač nové generace s technologií bez síta. Maximální chuť a výhody bez potíží! Beztrávový filtr, který nevyžaduje důkladné čištění Snadno si poradí s vláknitou zeleninou a bylinkami Žádné ucpávání v pr.

Motor odšťavňovače Sich SBA-1. Hliníkový (a tedy lehký) ruční šnekový odšťavňovač. Vhodné pro odšťavňování tvrdého i měkkého ovoce, zeleniny, bobulovin a dokonce i bylinek

Ruční odšťavňovač ovoce a zeleniny. Lisovací kovový odšťavňovač na citrusy/pomerančové jablko/rajčata

Odšťavňovač Lefard Pasadena 54-458 bílý

Ruční odšťavňovač / lis na zeleninu, ovoce a citrusy

Manuální odšťavňovač Sich SBA-1

Mechanický odšťavňovač rajčat Multidom VL53-80

Mechanický odšťavňovač rajčat (čl. VL53-80)

odšťavňovač, rajčat, dužinou

Mechanický odšťavňovač rajčat Multidom VL53-80

Mechanický odšťavňovač rajčat

Odšťavňovač Sich SBCH-1 pro snadnou a rychlou přípravu voňavé a chutné šťávy s dužinou z různých druhů ovoce, zeleniny a bobulovin. S mechanismem pro regulaci šťávy. Stlačovací zařízení s gumovými botkami zajišťuje pevný drtící účinek.

Mechanický odšťavňovač rajčat (čl. VL53-80)

Nový ruční šnekový odšťavňovač Omra OM-2300-ER

typ: lis, nádoba na šťávu, 0.30 l, na citrusové plody, materiál: silikon, keramika, vhodné do myčky nádobí

Odšťavňovač Oursson TW89564/TW89565 0,4 l

Ruční odšťavňovač na ovoce, mechanický / Lisovací odšťavňovač / Hliníkový odšťavňovač / Ruční odšťavňovač na zeleninu

Odšťavňovač Walmer Vegan na citrusy a bobuloviny vymačká nejen citrusové plody, ale i bobulovité ovoce! Speciální sítkový nástavec filtruje dužinu a zabraňuje tomu, aby se do nápoje dostaly pecky, což se často stává u citronové šťávy. Na rozdíl od mnoha r.

WALMER Veganský odšťavňovač W30002040 zelený/šedý

Znalci tak chutné a zdravé zeleniny, jako jsou rajčata, toto zařízení ocení. Odšťavňovač je určen k odšťavňování a dužnatění rajčat. Ideální způsob, jak pohostit rodinu a přátele čerstvě vymačkanou rajčatovou šťávou z rajčatové dužiny.

Mechanický odšťavňovač rajčat (čl. VL53-80)

Ruční odšťavňovač citrusů In the Forest je důležitou součástí vaší kuchyně. Designéři se inspirovali lidovými pohádkami z poloviny 19. století a na nádobí z této kolekce vyrazili lesní krajinu. Čerstvě vymačkaná šťáva se shromažďuje v nádobě a zakřivená výlevka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS