Jak vlastnoručně vyčistit filtr v pračce Indesit

Stejně jako každá jiná pračka vyžaduje i pračka Indesit pravidelnou údržbu. Ucpaný odvodňovací systém vede k poruše a selhání spotřebiče. Abyste těmto následkům předešli, zvažte, jak vyčistit filtr v pračce Indesit sami.

Čistička je důležitým konstrukčním prvkem spotřebičů Indesit. To se může u jednotlivých modelů lišit, např. 622TR a 12UK. Princip obsluhy, demontáže, čištění a montáže je však u všech spotřebičů v podstatě stejný.

Konstrukční prvky a umístění

U většiny modelů Indesit je koš na nečistoty a zbytky dutý, podlouhlý kus plastu se dvěma zaoblenými svislými rovinami. Jeden je kryt filtru, druhý je dno spotřebiče a jsou spojeny dvěma pásky, které jsou umístěny paralelně vedle sebe.

U praček Indesit je kartáč pračky umístěn v pravém dolním rohu spotřebiče u modelů s horním a předním plněním. Je buď zakrytý úzkým krytem, nebo malým kulatým krytem.

Princip fungování

Filtr zachycuje cizí předměty, úlomky nebo nečistoty v odpadní vodě a zabraňuje jejich vniknutí do čerpadla. Čerpadlo tak běží hladce. Minerální soli se postupně usazují na částech filtru, pokrývají je žmolky, vlasy a mince a další předměty ponechané v kapsách.

Znečištěná pračka se sušičkou přestává plnit svou funkci. To je indikováno výskytem neobvyklého hluku v místě vypouštěcího čerpadla, špatným čerpáním vody z nádrže, nepříjemným zápachem ze stroje. Ucpaný filtr vyjměte, vyčistěte, opláchněte a znovu nasaďte.

Pokyny k čištění pračky Indesit

O pračku se sušičkou Indesit Wiun 102 nebo jakoukoli jinou pračku se sušičkou je třeba dobře pečovat, aby byla zajištěna její správná funkce. Spočívá v pravidelném čištění spotřebiče, protože má tendenci se znečišťovat. Tento úkol může provádět úplně každý.

Jak vyčistit vypouštěcí filtr ve stroji

Chcete-li vyčistit odtokový filtr v pračce Indesit, musíte provést následující úkony:

 • Filtr musí být nejprve vyjmut. Odšroubování je poměrně snadné: stačí uchopit zářez, který je na této části automatické pračky Indesit, a otočit jím proti směru hodinových ručiček.
 • Pokud je díl zajištěn šroubem, je třeba jej odstranit běžným šroubovákem.
 • Pokud je součást zaseknutá a nelze ji vyjmout obvyklým způsobem, postavte pračku na bok, odšroubujte čerpadlo a teprve poté vyjměte čištěný předmět.
 • Po dokončení odstraňování se zbývající voda vypustí. Poté můžete vyčistit otvor, ve kterém byl díl. Je třeba odstranit všechny nečistoty, vytáhnout drobné předměty, které často spadnou do této části pračky Indesit.

Jak vyčistit čerpadlo automatické pračky

Při čištění čerpadla pračky Indesit může majitel spotřebiče postupovat podle následujících pravidel. Jedná se o následující kroky:

 • Nejprve je třeba vyčistit oběžné kolo. Spojuje části těla části. Chcete-li ji vyjmout, jednoduše vyšroubujte šrouby.
 • Odšroubované oběžné kolo, které je nejdůležitější částí čerpadla pračky Indesit, je třeba pečlivě vyčistit a odstranit z něj veškeré nečistoty, které se nahromadily během praní.
 • Po odstranění nečistot otřete vnitřek dílu.
 • Pak můžete oběžné kolo bezpečně nainstalovat na místo.

Po vyčištění čerpadla je třeba zkontrolovat jeho správnou funkci. Pokud voda odtéká normálně a pračka Indesit nevydává žádný hluk, byl úkol proveden správně. Pokud tomu tak není, zavolejte servisního technika, aby zkontroloval stav čerpadla.

Jak vyčistit sací filtr

Některé modely Indesit obsahují vstupní sítko, které stejně jako čerpadlo vyžaduje čištění. Má tvar síta, které se používá k filtrování vody. Chcete-li vyčistit automatickou pračku Indesit, konkrétně tuto část, postupujte takto

 • Vypněte vodu.
 • Odšroubujte plnicí hadici.
 • Pomocí kleští vytáhněte sítko.
 • K odstranění nečistot na dílu použijte běžný zubní kartáček.
 • Nyní je třeba síťovinu opláchnout pod silným kohoutkem vody.

Čištění odtokového a vstupního filtru je méně komplikované. Pro správné provedení stačí postupovat podle pokynů.

Generální čištění automatické pračky Indesit Wiun 102

Pokud vyčistíte pouze čerpadlo, vypouštěcí hadici nebo jinou část, nebude vám to k ničemu. Po dokončení všech prací je nutné provést celkové praní pračky Indesit. Postup lze provést těmito způsoby:

 • Začněte čištěním bubnu, jehož vnitřní prostor je trvale zanesen nečistotami. Není třeba vyvíjet žádné zvláštní úsilí. Stačí zakoupit specializovaný čisticí prostředek, který odstraní všechny nečistoty. Nalijte prací prostředek do zásobníku. Poté spusťte nejdelší prací cyklus, nejlépe na maximální teplotu. Po čištění otřete buben čistou houbou.
 • Kyselina citronová pomůže odstranit nečistoty z bubnu a dalších částí stroje. Je třeba použít přibližně 100-200 gramů prášku. Nalijte vše do speciálního zásobníku nebo přímo do bubnu. Poté zvolte nejdelší prací cyklus. Spotřebič by měl vodu ohřát alespoň na 90 °C.

Základní kroky, které vám pomohou pochopit, jak vyčistit pračku Indesit od nečistot, jsou uvedeny ve videu.

Pokud při praní náhle uslyšíte hučení, musíte pračku dočasně zastavit. Neobvyklý hluk je pravděpodobně způsoben usazeninou vodního kamene, která se dostala do odtoku. Je nutné ji okamžitě odstranit, aby nedošlo k poškození spotřebiče. Poté můžete bez obav pokračovat v praní.

READ  Jak vyčistit topné těleso pračky

Prevence ucpání

Ucpaný filtr je považován za poruchu pračky Indesit, která může způsobit, že přestane pracovat nebo nebude pracovat správně. Hlavními příznaky poruchy stroje jsou

 • Po umytí nebo opláchnutí voda odtéká velmi pomalu a v případě ucpání může dokonce přestat odtékat.
 • Pračka během praní zastaví program a nespustí se ani po resetování systému.
 • Řídicí jednotka signalizuje nesprávnou činnost nebo zobrazuje chybový kód, který se u různých výrobců liší.
 • Funkci odstřeďování nebo máchání nelze spustit.
 • Nepříjemný zápach z pračky.
 • Včas nevyčištěný filtr může způsobit poruchu čerpadla a zastavení čerpání.

Pokud je odtokový filtr pračky Indesit ucpaný, může také vydávat neobvyklý hluk, který doprovází provoz pračky.

Chcete-li zachovat životnost pračky a filtrů, proveďte preventivní opatření:

 • Díly pravidelně čistěte a odstraňujte z nich nečistoty, drobné předměty a další nečistoty;
 • používejte kvalitní prací prostředek a změkčovač tkanin;
 • před naplněním bubnu zkontrolujte kapsy na prádlo a vyprázdněte je;
 • Oblečení s ozdobnými prvky (korálky, flitry, korálky) perte v pracím sáčku.

Vhodná péče o pračku a pravidelné čištění filtrů prodlouží její životnost.

Vyhledání umístění filtru

Určit, kde se nachází filtr v pračce Indesit, je snadné. Vstupní filtr se obvykle nachází v místě, kde se hadice pro přívod vody připojuje přímo ke stroji.

Vypouštěcí ventil se nachází na spodní straně přístroje a najdete ho pod krytem filtru pračky Indesit. Tato důležitá součást je často umístěna bez ohledu na typ zatížení spotřebiče vpravo dole. U některých modelů může být skryt pod ozdobným panelem. Před demontáží panelu doporučujeme přečíst si uživatelskou příručku, kde najdete pokyny k otevření krycí desky. Někdy je připevněn k otočným háčkům nebo se posouvá na stranu, takže než odstraníte filtr na pračce „Indesit“, je lepší se seznámit se způsobem odstranění ozdobného panelu.

Kryt lze sejmout opatrným vypáčením pomocí plochého šroubováku nebo nůžek. Ve většině případů výrobci společnosti „Indesit“ vyrábějí díl v černém materiálu, takže je velmi snadné jej najít.

Algoritmus odstraňování a čištění

Po sejmutí panelu je ihned vidět černý kryt filtru s malou rukojetí. Prvek je vyroben z křehkého plastu, proto na něj netlačte silou. To umožňuje vyjmout díl, aniž by došlo k jeho poškození. U některých modelů je třeba ji odšroubovat. V tomto případě je třeba otočit 2krát proti směru hodinových ručiček. Jakmile se vám podaří filtr otevřít, začne vytékat voda. Doporučuje se umístit plastovou nádobu nebo ručník, do kterého se bude sbírat.

odtokový, filtr, pračky, indesit, čištění

Filtr lze poté zcela vytáhnout. Pokud se nedá snadno uvolnit, vypáčte jej plochým šroubovákem. Po vyjmutí je prvek často zcela zanesen hrubými vlákny a dalšími nečistotami. Měla by být důkladně vyčištěna a poté opláchnuta čisticím prostředkem. Doporučuje se také zkontrolovat zásuvku, do které byl filtr umístěn. Často se také ucpává, zejména v místě připojení hadice. Měla by se vydrhnout kartáčem a otřít dočista.

Jak vyčistit filtr pračky Indesit, Samsung, LG, Bosch

V důsledku pravidelného používání pračky se sušičkou dochází k ucpání odtokového a vstupního filtru.

Příčinou je špatná kvalita vody, nedostatečná příprava oděvů k praní a zanedbání údržby spotřebiče. Ucpání ovlivňuje provoz spotřebiče.

Včas vyčistěte díly, aby nedošlo k poruše. Zde se dozvíte, jak správně vyčistit filtry v pračce.

Vypouštěcí filtr pračky se sušičkou je náchylný k znečištění. Po mytí se zde hromadí vlasy, chlupy a drobné předměty. Pro správnou funkci spotřebiče je důležité jej pravidelně čistit

Kdy je třeba filtry vyčistit?

Ucpané filtry jsou indikátorem poruch pračky. Nejčastější příznaky jsou následující:

odtokový, filtr, pračky, indesit, čištění
 • Pomalý přívod a odtok vody;
 • Na displeji se zobrazí chybové kódy;
 • Náhlé zastavení praní;
 • Nemožnost spustit programy „Ždímání“ a „Oplachování“.

Pokud se vyskytne některý z výše uvedených problémů, odpojte spotřebič od napájení a zkontrolujte filtry.

Poruchy filtru jsou signalizovány problémy s přívodem nebo odvodem vody, chybovými kódy na displeji a nepříjemným zápachem v bubnu

Kde jsou filtry v pračce?

Před čištěním pračky je důležité vědět, kde jsou umístěny filtry. Spotřebič je vybaven dvěma filtračními systémy. Vstupní filtr je umístěn u ventilu přívodu vody. Zabraňuje vniknutí písku, vápna, drobných nečistot a dalších nečistot z přívodu vody do bubnu.

Vypouštěcí filtr zabraňuje tomu, aby se do čerpadla dostaly zbytky prášku, vlasy, nečistoty a drobné předměty (knoflíky, mince apod.).). Obvykle se nachází ve spodní části stroje v blízkosti čerpadla. Jeho umístění a způsob vyjmutí se však u různých značek praček liší.

Značka pračky Kde se nachází vypouštěcí filtr LG, Candy, Samsung, Ardo Nachází se velmi nízko vpředu a je skrytý za malým poklopem Bosch, Siemens Nachází se v přední spodní části spotřebiče. Přístup získáte odstraněním rámečku Indesit, Ariston Ten se nachází na pravé straně spotřebiče. Chcete-li zjistit, jak vyjmout filtr z pračky Indesit, sejměte přední panel nebo otevřete přední dvířka Electrolux, Zanussi Nachází se vpravo dole, skrytý za plastovými dvířky Whirlpool a svisle vložený Filtr je umístěn v levém dolním rohu krytu

Čištění filtru pračky

Filtry čistěte každé 2-4 měsíce v závislosti na tom, jak často pračku používáte. Pokud spotřebič používáte denně, čistěte jej každý měsíc.

Pokud není znečištěný filtr včas vyčištěn, může způsobit následující problémy

 • Chybné vypouštění nádrže, které brání správné funkci jednotky;
 • Nepříjemný zápach způsobený růstem bakterií v nahromaděných zbytcích. Z nádrže, bubnu a přenosu do prádla může vycházet nepříjemný zápach;
 • porucha vypouštěcího čerpadla. Nečistoty z filtru mohou poškodit čerpadlo nebo lopatky oběžného kola, což si vyžádá opravu nebo výměnu.
READ  Jak vyprat medvídka v pračce

Postup čištění vstupního a výstupního filtru se liší. V prvním případě je postup jednoduchý a zabere minimum času. Čištění kanalizace vyžaduje trochu čištění, aby se zajistilo účinné odstranění všech nečistot. Pokud se však budete řídit pokyny krok za krokem a všemi doporučeními, je čištění jednoduché.

Jak vyčistit vypouštěcí filtr

Vstupní filtr se nachází na zadní straně pračky a chrání ji před nečistotami z přívodu vody. Chcete-li jej vyčistit, vypněte vodu, odšroubujte hadici a vyjměte sítko

Jak správně čistit vstupní filtr

Chcete-li vyčistit filtr pračky se sušičkou, odpojte spotřebič od elektrické sítě a přívodu vody. Je to z bezpečnostních důvodů, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem nebo k zaplavení podlahy, pokud byste museli přístroj přemístit.

Připravte si potřebné nářadí a pomocné předměty: šroubovák, kleště, hadr na podlahu a mělkou nádobu.

Postup čištění odtokového filtru v pračce:

V odtokovém filtru vždy zůstává malé množství vody. Abyste zabránili úniku na podlahu, připravte si nízkou nádobu nebo položte na podlahu staré hadry

Možné chyby a jejich odstranění

Po vyčištění filtru často dochází k problémům. Nejčastějším problémem je únik vody. Příčinou závady může být nesprávně nebo nerovnoměrně sestavený filtr. Chcete-li závadu odstranit, vyjměte díl a obnovte jej.

Problém může způsobit opotřebované těsnění. Pryž je dlouhodobým používáním zcvrklá a popraskaná a může se poškodit i při vyjmutí filtru. Pro odstranění problému vyměňte těsnění za nové.

Příčinou úniku může být poškození filtru nebo závitů. V tomto případě je třeba vyměnit díl.

Při nesprávné instalaci nebo poškození filtru hrozí vysoké riziko úniku. Před zavřením oddílu spusťte stroj ve zkušebním režimu a zkontrolujte, zda pracuje správně

Předcházení ucpání

Chcete-li prodloužit životnost pračky se sušičkou a filtrů, dodržujte preventivní opatření:

 • Díly pravidelně čistěte a odstraňujte z nich nečistoty, drobné předměty a další nečistoty;
 • Používejte kvalitní prací prostředek a změkčovač tkanin;
 • Před naložením bubnu zkontrolujte kapsy s položkami a vyprázdněte je;
 • Oblečení s ozdobnými doplňky (korálky, flitry, korálky) perte v pracím sáčku.

Správná péče o pračku a pravidelné čištění filtrů prodlouží její životnost.

Mladá maminka, manželka a pracovnice na volné noze na částečný úvazek. Jako vystudovaný právník jsem zvyklý shromažďovat a poskytovat co nejúplnější a nejpřesnější informace. Neustálé zlepšování v profesní oblasti a snaha o osobní růst a rozvoj.

odtokový, filtr, pračky, indesit, čištění

Jak vyčistit filtr v pračce Indesit?

Pračky Indesit představují jedinečnou kombinaci spolehlivosti, odolnosti a kvalitního výkonu. Aby si však spotřebič zachoval tyto vlastnosti po mnoho let, je třeba o něj pravidelně a správně pečovat. Filtr musí být pravidelně čištěn od nečistot. Tento článek se zabývá tím, kdy a jak ji správně čistit.

Kde se nachází??

Odtokový filtr praček značky Indesit se nachází dole, na přední straně spotřebiče, obvykle vpravo. Před poškozením je chráněn speciálním ochranným krytem. Tento filtr zabraňuje ucpání vypouštěcí hadice cizími předměty a zachycuje je.

Pokud není tento lapač nečistot pravidelně čištěn, může způsobovat problémy s provozem přístroje. voda se pomalu napouští a vyprazdňuje, během provozu může docházet k neustálým chybám a samotný spotřebič se občas jednoduše nezapne nebo zablokuje dvířka.

Nejnepříjemnější však je, že pračka vydává nepříjemný zápach, který časem proniká do předmětů, a dokonce i právě vyprané prádlo nemusí mít zrovna příjemnou vůni.

Je málo známou skutečností, že moderní pračky mají ještě jeden filtr. filtr na vstupu. Je navržen tak, aby dodatečně čistil vodu z vodovodu, která vstupuje do jednotky.

Oba tyto filtry je třeba pravidelně čistit. Bezpečnostní kryt můžete z pouzdra sejmout; sifon každé dva měsíce, ale vstupní sítko jednou za šest měsíců.

Jak odstranit?

Chcete-li vyčistit vypouštěcí filtr, musíte jej nejprve vyjmout ze spotřebiče. Pro jeho odstranění je třeba provést následující kroky:

 • Sejměte ochranný kryt z pouzdra;
 • najděte malý výřez ve víku samotného filtru na boku;
 • uchopte jej prsty a odšroubujte;
 • Pokud je obtížné filtr vyšroubovat, zkontrolujte, zda není dodatečně zajištěn šroubem;
 • Pokud je přítomna, nejprve ji odstraňte a teprve poté vyjměte samotný filtr.

V některých situacích, zejména když vstupní sítko nebylo dlouho čištěno nebo když stroj začal v poslední době vykazovat časté chyby při provozu, může být velmi obtížné odstranit. V tomto případě není třeba vyvíjet sílu a snažit se ji vytáhnout. Postupujte jednoduše takto:

 • Vyčistěte prostor kolem dávkovače;
 • Položte spotřebič na bok tak, aby byl samotný filtr co nejblíže k podlaze;
 • odšroubujte čerpadlo;
 • odšroubujte filtr zevnitř otvorem.

Pokud je třeba vyčistit vstupní sítko, pokud je namontováno, postupuje se při odšroubování stejným způsobem. Místo ochranného krytu však musíte nejprve otevřít plnicí otvor na přípojce hadice ke spotřebiči a teprve poté odšroubovat samotný filtr.

Co je potřeba?

Abyste mohli tento lapač nečistot vyčistit správně a rychle, musíte si předem připravit následující nástroje, a to ještě předtím, než filtr vyjmete:

Pokud je filtr přišroubován, může být zapotřebí také šroubovák. Na podlahu pod otvorem by měla být připravena čistá utěrka, aby se zabránilo úniku špinavé vody po vyjmutí dílu.

Čisté hadry jsou potřeba ke dvěma účelům. k otření vnitřního otvoru a k umytí a vysušení samotného sítka.

Zubní kartáček nemusí být nutný ve všech případech, ale dokáže rychle a přesně odstranit nečistoty z těžko přístupných míst.

Proces čištění a výměny

Nečistoty a zbytky je třeba odstranit nejen ze samotného lapače nečistot, ale také z dutiny, ve které je umístěn. K tomu je nutné:

 • Rukama v rukavicích odstraňte z dutiny všechny cizí předměty, obvykle nitě, mince nebo knoflíky;
 • Poté čistým vlhkým hadříkem důkladně otřete všechny strany a v případě potřeby proces opakujte;
 • pokud nelze nečistoty odstranit, lze připravit mýdlový roztok prášku a nanést jej na stěny krytu;
 • nechte působit 10 minut a poté vše důkladně odstraňte;
 • Nakonec se místo, kde je umístěn samotný filtr, otře do sucha čistým hadříkem.
READ  Lze mokasíny prát v pračce?

Nyní můžete vyčistit i samotný filtr. Postupujte takto:

 • ručně odstraňte z jeho povrchu všechna cizí tělesa;
 • pomocí zubního kartáčku vyčistěte filtr od vrstev vodního kamene a nečistot, je důležité si uvědomit, že bílé pogumované části se nečistí
 • Poté filtr důkladně opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili veškeré nečistoty;
 • otřete do sucha a vložte zpět do pračky se sušičkou.

Jak vyčistit filtr v pračce Indesit?

Existuje několik závad, které můžete odstranit sami. Pokud pračka nevypouští vodu správně. zkontrolujte odvodňovací systém. Tento článek vysvětluje, jak odšroubovat a vyčistit filtr v pračce Indesit.

Proč je nutné filtr čistit?

Výrobce dodává k automatické pračce se sušičkou dva filtry. odtokový a vstupní. Obě jsou určeny k ochraně stroje před cizími předměty. Vstupní sítko zachytí všechny hrubé částice ve vodovodní vodě. Vypouštěcí filtr chrání čerpadlo před drobnými předměty během provozu.

V každém návodu k použití pračky Indesit je uvedeno povinné čištění filtru.

Ne všichni uživatelé dodržují pravidla, a proto dochází k poruchám v provozu SM, snížené rychlosti odčerpávání vody nebo k jejímu neodčerpávání vůbec.

Jak filtr vypadá a kde je namontován

Vstupní filtr se také nazývá odtokový nebo odpadní filtr. Jedná se o druh zástrčky, která se šroubuje do spodní části pračky. Chcete-li zjistit, kde se nachází filtr v pračce Indesit, podívejte se dolů na kryt.

V pravém dolním rohu si všimněte padacích dveří. Za ním se nachází ochranný kryt čerpadla.

Čištění svépomocí

Před jakoukoli prací na spotřebiči jej vždy odpojte od elektrické sítě. Poté vypněte přívod vody, odpojte přívodní hadici, nalijte zbývající vodu do umyvadla nebo vany.

Jak otevřít odtok a filtr v pračce Indesit

 • Zvedněte kryt malého poklopu, který je zajištěn svorkami, a vyjměte jej do strany.
 • Za krytem se nachází část s výřezem.
 • Předtím pod něj položte kus látky nebo nádobu, protože by z něj mohla stékat voda.
 • Chcete-li odšroubovat vypouštěcí (vodní) filtr v pračce Indesit, musíte pevně uchopit prohlubeň.

Chcete-li odtokový filtr v pračce správně uvolnit, opláchněte jej pod tekoucí vodou a vyčistěte houbou.

Věnujte pozornost otvoru, ve kterém se nachází. Posviťte si baterkou dovnitř a zkontrolujte, zda nejsou kolem oběžného kola čerpadla namotané závity. Pokud zjistíte nějaké nečistoty, odstraňte je.

Možné potíže

Upozornění: někteří výrobci díl dodatečně upevňují pomocí šroubů. Jak odšroubovat kryt a vyjmout filtr z pračky Indesit?

Postupujte jeden po druhém. Dveře otevřete stejným způsobem, ale před vyšroubováním kliky vyšroubujte šrouby.

Provádějte samočištění každé 3 měsíce, nejméně jednou za šest měsíců.

Dalším problémem, se kterým se můžete setkat, je, že filtr v pračce Indesit nejde odšroubovat.

K tomu dochází při velkém ucpání. Pokud díl nebyl dlouho čištěn, mohl by se zadřít. Poté vyjměte vypouštěcí čerpadlo.

 • Po odpojení všech přípojek položte stroj na bok.
 • Pokud je podlaha zakryta panelem, vyšroubujte šrouby a panel odstraňte.
 • Uvolněte svorky a vyjměte šroubení čerpadla.
 • Odstraňte upevňovací šrouby.
 • Odpojte všechny konektory.
 • Pokud se filtr nechce vyjmout z pračky se sušičkou, vyjměte čerpadlo a odšroubujte díl.

Pokud je příliš těsný, doporučujeme použít WD-40. Po vyjmutí filtru z pračky Indesit pokračujte v jeho čištění.

Včasnou prevencí ucpání se vyhnete mnoha problémům s vaším SM. Provést práci svépomocí není obtížné, ale vyhnete se pozdějším problémům a opravám.

Jak vyčistit filtr v pračce Indesit

Životnost spotřebiče neovlivňuje pouze kvalita provedení. Důležitá jsou zejména preventivní opatření údržby prováděná uživatelem. To zahrnuje čištění systémů, dílů a součástí spotřebiče. Každý majitel pračky by měl vědět, jak vyčistit filtr v pračce Indesit. A pokud návod neobsahuje podrobnosti, zde je průvodce krok za krokem.

K čemu slouží filtry a kde jsou umístěny??

Ne všichni uživatelé pračky vědí, že některé z těchto částí je třeba čistit. V opačném případě se zobrazí chybový kód, který signalizuje zablokování systému. Vstupní filtr je umístěn těsně u vstupní hadice. Chrání tak vstupní ventil a další prvky před vniknutím nečistot do kanálu ostřikovače. A to jsou: jemné nečistoty, písek, rez.

Odtokový nebo drenážní filtr je základna se sítem nebo obrazovkou z plastu. Chrání tak čerpadlo a odvodňovací systém před objemnými nečistotami. Je větší pravděpodobnost, že se na něm zachytí vaše oblečení. Předměty ponechané v kapsách, knoflíky, ozdobné předměty z oděvů, kostice podprsenek. Tento údaj se nachází v dolní části předního panelu.

V závislosti na modelu Indesit může být filtrační mechanismus skrytý za malými dvířky nebo pevným podstavcem.

Jak odšroubovat a vyčistit díly? Věnujte pozornost vnějším znakům:

Známé příznaky? Pak zjistěte, jak odšroubovat a odstranit nečistoty z filtračního prvku.

Jak odšroubovat a vyčistit vodní filtr?

Takže jsme zjistili, že díl je instalován za sací hadicí. Postupujte postupně:

 • Odpojte pračku ze zásuvky.
 • Zavřete přívodní ventil.
 • Mírně oddálit kryt pračky od stěny.
 • Umístěte pod něj nádobu a odšroubujte hadici z tělesa.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS