Proč může overlockování způsobit vynechávání stehů

Overlockování je složitý a vícesložkový stroj, který může overlockovat pouze profesionální overlocker. Nejčastějšími příčinami poruch nejsou problémy s mechanikou uvnitř stroje, ale nesprávné napnutí nitě nebo špatně zvolené jehly. tedy faktory, které jsou dány interakcí samotného kutila s overlockem.

Chcete-li zjistit přesnou příčinu vynechávání stehů a postup při řešení problému, musíte nejprve pochopit, jak se overlockové stehy šijí.

Je-li overlock třínitný, vzniká steh prací jedné jehly a dvou knoflíkových dírek. Overlocky určené pro pleteniny provádějí čtyřnitné stehy pomocí dvou jehel a dvou knoflíkových dírek. Při nastavování napětí nitě je třeba znát směr a účel jednotlivých nití. která je připojena k jehle, která ke knoflíkové dírce a která konkrétně. Pak nebude těžké zjistit, která nit je špatně seřízená a může za špatnou tvorbu stehu.

Velikost stehu a střihu

Nastavení šířky a délky stehu pro zlepšení kvality stehu. Pro každou novou relaci šití je třeba nakonfigurovat nastavení. Pro standardní práci na tomto stroji je k dispozici univerzální režim. Ten, který kombinuje hodnoty vhodné pro většinu tkanin. Pro malé stehy není třeba upravovat nastavení.

Délka stehu při tomto nastavení je dva a půl až tři milimetry, což je vhodné pro jemné a středně silné látky. Kratší nebo delší stehy mohou vést ke špatné kvalitě švů a vytahování látky.

Šířka stehu. která je vybrána před zahájením práce, musí odpovídat šířce instalace řezací linky. Nastavení zvolené na stroji řídí procesy, jako je např

Nejdelší délku stehu použijte při práci, při které musí být většina látky umístěna uvnitř stehu. S nejnižším nastavením se špatně pracuje, protože optimální napětí nitě je vyžadováno natolik, že se nit občas začne trhat.

Úzké stehy jsou užitečné pro šití rolí nebo jiné speciální šití.

Přímé nastavení délky se provádí pomocí speciálních šroubů, které jsou součástí konstrukce. Otočte je do požadované polohy. Operaci je třeba provádět postupně a při každém malém otočení zkontrolovat délku stehu na dílu.

Jak nastavit napětí nitě na overlocku?

Dvě nejčastější příčiny nesprávného napětí nitě v overlocku nevyžadují změnu nastavení stroje. Jedná se o:

1) nesprávné navlékání. řešení problému v této situaci. restartování, t.е. Znovu navlékněte všechny nitě v pořadí uvedeném v návodu a ujistěte se, že každá nit prochází bezpečně mezi deskami příslušného napínáku.

2) prach nebo nitě ležící ve stroji. co s ním dělat? Pravidelně čistěte stroj Po každých 8 hodinách nepřetržitého používání odstraňte kartáčkem a vysavačem zbytky nečistot kolem háčků a knoflíkové dírky (vizitky nebo obaly od žvýkaček). dobře sedí! k čištění klipů).

Kromě toho jednou měsíčně naneste malou kapku vazelíny na všechny pohyblivé šrouby / nýty / spoje v mechanismu knoflíkové dírky, abyste zajistili, že tyto části budou pracovat tiše a neopotřebují se.

Pokud je nit správně navlečena, první a nejdůležitější věcí, kterou byste měli udělat, je přečíst si návod k overlocku (vážně. Ano. Návod k obsluze je opravdu důležitým prvkem, obsahuje informace a rady týkající se používání modelu stroje. Využijte tyto znalosti!) A nastavte napětí na hodnoty doporučené výrobcem.

READ  Vykřičník na mrazicím oddílu se rozsvítí

Domácí stroje nemají rády časté změny napětí nití. Jejich tovární nastavení je kalibrováno pro práci s naprostou většinou materiálů, které chcete doma šít.

Zejména pokud jste začátečník, který ještě přesně nezná svůj stroj a jeho možnosti. Neměňte tovární nastavení napětí overlocku bez skutečné potřeby (takovou potřebou je například použití válcovaného stehu). Pak postupujte podle popisu v příručce. váš model).

Pokud steh ani po navrženém nastavení nevypadá správně, musíte si zahrát na detektiva a vyvodit dva závěry:

1) Která nit je nesprávně napnutá? 2) Jak je napnutá? Nadměrné nebo nedostatečné?

Máte na výběr ze 4 nití, které se proplétají v rozmarném (fantazijním) stylu ?;) vzor, takže je třeba naučit se je rozlišovat, rozpoznat, kde a na které straně materiálu jsou viditelné.

Abyste si to usnadnili, navlékněte 4 různé barvy, které nejlépe odpovídají barvě rukojetí.

Podle našich barev máme tato vlákna: červená. nit spodní knoflíkovou dírkou, modrá. horní knoflíková dírka, zelená. pravá jehla, žlutá. levá jehla.

spodní knoflíková dírka (červená): tato nit je viditelná pouze na rubové straně látky (nebo na zadní straně při šití), nit tvoří vzor podobný písmenům Y, uspořádaným blízko sebe v řadě.

velmi dobrým a osvědčeným postupem je při šití jedné vrstvy látky na overlocku vždy položit a sešít látku tak, aby přední strana látky byla nahoře a rubová strana na overlocku. spodní část.

Horní knoflíková dírka (modrá): vzor tvořený touto nití je viditelný pouze na přední straně látky/švu, tj. při šití připomíná vzor těsně rozmístěných písmen U.

Pravá jehla (zelená) a levá jehla (žlutá): obě jehly zůstávají z vnější strany většinou viditelné a tvoří dvě rovnoběžné linie rovného stehu, zatímco na rubové straně jsou viditelné jen jako malé tečky (pokud nitě nejsou kontrastní s látkou, nejsou vidět vůbec) pravá jehla je blíže k okraji látky a levá jehla je nejdále od okraje látky.

Správný steh. nitě těsně přiléhají k látce, horní a dolní knoflíková dírka leží rovně na okraji látky.

Příliš volné nitě: 1. spodní knoflíková dírka, 2. horní knoflíková dírka, 3. pravá jehla, 4. levá jehla.

Příliš těsné nitě jehly. táhnou za látku, nebo v případě knoflíkové dírky: táhnou za spojovací nit, která musí dopadnout přesně na okraj látky na její straně.

Příliš těsný závit: 1. spodní knoflíková dírka, 2. hrot jehly, 3. pravá jehla, 4. levá jehla.

Jakmile zjistíte, která nit nefunguje správně, můžete zvýšit nebo snížit napětí nitě.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ. Vždy měňte napětí postupně o 0,5 bodu a zkontrolujte, zda funguje.

Overlocky jsou velmi citlivé na změny napětí, často stačí otočit knoflíkem o milimetr, aby se viditelně změnil vzhled stehu.

Domácí overlocky jsou často citlivé na cestování! Pokud jste své vybavení převáželi, může být nutné po vybalení mírně upravit napětí nitě.

overlock, jehly

Vždy si přečtěte návod dodávaný s overlockem. je zde spousta tipů, jak správně navlékat nitě a jak nastavit některé stehy.

overlock, jehly

Typické závady overlocku

  • Spusťte jehlovou tyč
  • Nasaďte správnou jehlu pro stroj
  • Závit je u regulátoru příliš těsný
  • Jehla se při spouštění dotýká jedné z knoflíkových dírek
  • Uvolněte napětí nitě
  • Spusťte jehelní tyč dolů, vyšroubujte šroubek upínací knoflíkové dírky, posuňte jej o 0,5 mm do strany
READ  Jak zastřihnout okraje plenky bez overlocku

Jak již bylo zmíněno, overlockový stroj je technicky poměrně složitý. I správné nastavení může být složité. Netřeba dodávat. opravy. Vlastní oprava šicího stroje vlastníma rukama je téměř nemožná. Pokud tedy overlockový stroj nevytváří řetízek, požádejte o odbornou pomoc. Servisní středisko SeuRem má rozsáhlé zkušenosti s opravami šicích strojů ruské i zahraniční výroby.

Anatomie overlockových stehů

Čtyřnitný overlockový steh je tvořen dvěma jehlovými nitěmi a dvěma nitěmi knoflíkové dírky. Ačkoli není nutné používat v overlocku různé barevné nitě, abyste viděli jednotlivé části stehu, můžete tuto techniku použít a považovat ji za užitečnou. Obrázek vlevo ukazuje horní a spodní stranu látky s overlockovým prošitím. Na horní straně (která je při prošívání otočená nahoru) uvidíte dvě řady stehů, které tvoří rovnoběžné linie s okrajem látky. Vyrábějí se pomocí jehel. Horní knoflíková dírka vytváří víceméně vodorovné smyčky nití. Na spodní straně látky vede spodní nit knoflíkové dírky, která je připevněna téměř neviditelnými oky z jehel. Co připomíná řadu rovných stehů podél vnitřního okraje stehu? příklad vytvoření zapuštěných (neviditelných) konců knoflíkových dírek.

Nastavení délky a šířky ovlivňuje overlockové stehy. Zvolte tyto hodnoty a pak podle nich nastavte napětí nitě. Pro základní přetahovací a dokončovací stehy volím univerzální kombinaci délky a šířky, která s minimálními úpravami funguje pro většinu látek.

Stejně jako u běžného šicího stroje je délka stehu 2.5. 3 mm jsou vhodné pro většinu tkanin. Kratší nebo delší stehy mohou způsobit zvrásnění nebo napnutí.

Nastavitelná šířka stehu na overlocku. Jedná se vlastně o šířku linie řezu: hodnota nastavená na stroji určuje vzdálenost od nože k jehlám a následně množství látky, které zůstane uvnitř overlockového stehu. Nejširší střih ponechává větší část látky uvnitř stehu. Zřídkakdy používám úzkou šířku řezu, t.к. Nastavení napětí potřebné pro vyvážený steh je často tak vysoké, že dochází k přetržení nitě. Úzkou šířku střihu lze použít (ale není vždy nutná) pro rolové stehy a další specifické stehy.

Jak zastrčit nitě do overlocku

Každá švadlena ví, jak důležité je mít šicí stroj správně navlečený. Nesprávné tažení nitě v overlocku může vést k vynechávání stehů a dalším nedokonalostem šití.

Standardní čtyřpramenný overlock má mnoho zapínání a knoflíkových dírek, kde je třeba před začátkem navléknout nit. Pokud alespoň jeden z těchto bodů chybí, může být overlockový steh nedokonalý. Proto je důležité vědět, jak zastrčit nitě do overlocku, o čemž je tento článek.

-Hudba od

Zde jsou. moji prvorození. Nesuďte mě přísně, dobří lidé. Tak unavený z pohledu na ošklivé panenky / „zahraniční-made“, že svědí vytvořit, něco z našich vinobraní, báječný, kamna-nástroje. A tady přicházejí téměř každý den, moji miláčci z venkova, miluji je!!A co vy?

!Jsem v páté dekádě a teprve když se mé nenarozené děti dožadují svého vtělení, ale jsem teprve ve třetině cesty!Nepracuje na hezčí, blíže k mým snům. obecně. že lidé, kteří mi důvěřují, se mnou jdou na novou n. Jsem svobodný umělec a netvořím pro

Překlenovací zámky Comfort

Dobrý večer. Overlock Comfort 888. Koupil jsem nový overlock a setrvačník se netočí, v čem je problém??

READ  Konvice Redmond se k telefonu nepřipojí

Před více než měsícem Comfort Overlock 888 doesn’t turn the flywheel

Dobré ráno. Nový overlock Comfort 888. Sbírka. Setrvačník se neotáčí. Jsou nějaké zastávky? Aneb co dělat?

Overlocker doesn’t sew over 3 months ago Overlockers Comfort 888

Dobrý den,! Comfort 888 Overlock 888 přestane šít knoflíkové dírky. Jedna smyčka to rozhodně nezvládá a ostatní se jen tak nějak vlečou. Po.

Před více než 3 měsíci Comfort 888 Overlockers foot pedal not working

Dobrý den. Koupila jsem si overlock Comfort 888 ve Wildberries, pedál při vyzvednutí fungoval, pak jsem ho doma zapojila a pedál nefunguje, ale kontrolka svítí.

Vodítko nitě na overlocku se zlomilo před více než 3 měsíci Comfort Overlock 150

Dobrý den, na modelu Comfort 150 jsem omylem zlomil plastový čep vedení příze, kde ho mohu sehnat??

Overlocker misses stitches right needle před více než 6 měsíci Comfort Overlock 550

Dobrý den. Overlock Comfort 550, vynechává stehy pravé jehly, vyměnil jsem jehlu za novou, nasadil menší velikost jehly a upravil ji.

Overlocked machine not making buttonholes před více než 6 měsíci Overlocked Comfort 500

Dobrý den. Comfort Overlock 500 přestává dělat knoflíkové dírky. Navlékač jehly na horní knoflíkové dírce nenabírá nit ze spodní knoflíkové dírky. Co je špatně a proč?

Dobrý den, můj overlock Comfort 550 přestal regulovat napětí nitě na horní smyčce a levé jehle. Problémem je.

Dobrý den. V overlocku Comfort 550 při nastavování válečkového švu: vložím jehlu do správného otvoru, spustím nůž, odstraním záložku a

Jak vyřešit problémy se šicím strojem, pokud nechytá nitě?

Jakmile stroj prověříte a zjistíte zdroj závady, můžete začít s odstraňováním. Postupujte podle příčiny závady, je třeba odstranit závadu. Zde je hrubý plán postupu:

  • Zkontrolujte napětí nitě, nejprve ho nastavte ručně, pak projděte zkušebním stehem a znovu nastavte.
  • Rotační hák důkladně vyčistěte. Drobné zbytky, vlákna a jiné části se mohou dostat do vnitřního prostoru. Je důležité odstranit vše i zespodu.
  • Pokud se zjistí, že je jehla rezavá nebo pokroucená, musí se vyměnit.
  • Je vhodné namazat všechny pracovní části.

Pokud tato opatření nepomohla a stroj stále nefunguje správně, je vhodné nechat jej zkontrolovat kvalifikovaným technikem. Dokáže najít příčinu a opravit ji.

DŮLEŽITÉ! Nepokoušejte se sami vyměňovat důležité konstrukční součásti, protože by mohlo dojít k poškození a rozbití stroje.

Pokud nedošlo k technické závadě

V úvahu je třeba vzít i lidský faktor, který může být příčinou. Může se také stát, že stroj je zcela provozuschopný, ale šička špatně vložila nit. To má také vliv na provoz stroje.

Správná poloha nitě ve všech fázích navlékání, od zasunutí cívky až po zasunutí do očka jehly. Ve všech fázích sledujte napětí, abyste zabránili přílišnému uvolnění nitě a možnosti jejího přetržení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS