Jak používat elektrickou troubu Hotpoint ariston

Na této stránce se dozvíte, jak správně používat troubu Ariston, návod ve formátu PDF je ke stažení zdarma jedním kliknutím. Vyberte svůj model a klikněte na tlačítko Stáhnout.

Jak stáhnout návod k použití trouby Ariston Hotpotent

Chcete-li si stáhnout návod k obsluze elektrické trouby Hotpoint-Ariston, vyberte požadovaný model a na stránce najděte červené tlačítko pro stažení. Po kliknutí na toto tlačítko se na nové kartě prohlížeče otevře dokument PDF s návodem k obsluze.

Uživatelská příručka obsahuje: návod na správnou instalaci a bezpečnou obsluhu, schematické znázornění ovládacího panelu, standardní návod k obsluze s vysvětlením typických úkonů a možných potíží, programy, praktické užitečné rady, tabulku programů (receptů), servis a údržbu, technické údaje.

A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z. A, B, C, D, E, F, G, H, I, I, J, K, L, M, N, O, N, P, S, T, U, F, X, T, H, W, S, Y, E, I.

Ovládací panel elektrické trouby na vaření Ariston

Tento režim je ideální pro přípravu moučníků s použitím droždí, kypřicího prášku nebo těsta bez droždí. vložte do studené trouby. Můžete ji také vložit do předehřáté trouby.! Dobu vaření lze změnit o ± 10 minut.

Tuto funkci použijte k přípravě pizzy (více informací naleznete v části „Pizzy“ na straně 71). Dobu vaření lze měnit v rozmezí ± 10 minut až ± 10 minut. Praktické rady).! Dobu vaření lze změnit o ± 10 minut.Nejlepších výsledků dosáhnete:

respektujte recept; 500-700 g těsta; lehce vymažte hlubokou pánev olejem/margarínem.

Recept na pizzuJedna hluboká pánev na spodní úrovni, horká nebo studená trouba. Recept na 3 pizzy o hmotnosti asi 550 g: 1000 g mouky, 500 ml vody, 20 g soli, 20 g cukru, 100 ml olivového oleje a 20 g čerstvého droždí (nebo 2 sáčky droždí v prášku):

kynutí při pokojové teplotě: 1 hodina; vložte do studené nebo horké trouby;

Tuto funkci použijte k pečení bochníků chleba.Pro dosažení nejlepších výsledků vždy dodržujte tato doporučení:

podle receptu; nepřekračujte maximální hmotnost hlubokého plechu; nezapomeňte do hlubokého plechu (umístěného na 5. úrovni trouby) přidat 100 ml studené vody; nechte kynout při pokojové teplotě (v závislosti na teplotě místnosti) 1-1,5 hodiny nebo dokud nezdvojnásobí svůj objem.

Recept na bochník chleba1. Jedna hluboká pánev, max. 1 kg nádoba, spodní úroveň trouby.2. Hluboké plechy na pečení max. Kapacita 1 kg, střední nebo spodní úroveň trouby.

Recept na přípravu bochníku z 1000 g těsta: 600 g mouky, 360 g vody, 11 g soli, 25 g čerstvého droždí (nebo 2 balíčky práškového droždí):

Ve velké míse smíchejte mouku a sůl;droždí rozpusťte v teplé vodě (cca 35 °C);do kopečku mouky udělejte malou prohlubeň;vlijte směs droždí a vody; těsto hněťte ve velké míse 10 minut, šlehejte a otáčejte, dokud nebude hladké a ne příliš tuhé; těsto vyválejte do kuličky, vložte do velké mísy a přikryjte fólií, aby nevyschlo. nastavte troubu na NÍZKOU TEPLOTU a teplotu na 40 °C. Mísu s těstem vložte do trouby a nechte asi 1 hodinu kynout (těsto by mělo zdvojnásobit svůj objem); těsto rozdělte na stejně velké bochníky; vložte je do hlubokého plechu vyloženého papírem; bochníky posypte moukou; na bochnících udělejte zářezy; bochník vložte do studené trouby;

Po upečení nechte bochník v troubě, dokud zcela nevychladne.Pro následné čištění doporučujeme použít vodu a ocet.

! Před programováním je nutné zvolit režim vaření.

Programování doby vaření

ovládací, panel, elektrické, trouby

čísla.2. Otáčením knoflíku TIMER směrem k “ “ a „-“ nastavte délku vaření.

nastavení.4. Po uplynutí zvoleného času se na displeji zobrazí nápis END, trouba ukončí pečení a zazní zvukový signál.

Například: 9.00 hodin a je naprogramována doba vaření 1 hodina a 15 minut. Program bude automaticky ukončen v 10:15 hodin.

Typy příslušenství a doplňků

V našem internetovém obchodě prodáváme levné díly pro trouby Ariston, Indesit a další. Můžeme dodat veškeré potřebné vybavení pro opravy a údržbu plynových, elektrických a pečicích trub a varných desek. Jedná se o certifikované produkty, na které se vztahuje 6měsíční záruka.

 • Zapalovací jednotky a další elektronika.
 • Náhradní díly a volitelné příslušenství, např. dveře a podobné příslušenství. Těsnění a kování může být nutné opravit, proto jsou k dispozici i tyto komponenty.
 • Prefabrikované konstrukce, např. varné desky.
 • Volitelné příslušenství. Ty jsou objednány za účelem rozšíření funkcí spotřebiče.
 • Čisticí prostředky na povrchy zařízení. Čisticí prostředky na keramické, kovové a skleněné povrchy.

Při výběru náhradního dílu je třeba vzít v úvahu, zda je náhradní díl vhodný pro daný model spotřebiče. K tomu slouží štítky v návodu k použití nebo na varné desce.

Důležité provozní požadavky

Mnoho výrobců používá v návodech k obsluze věty, kterým běžný člověk nerozumí, a zde je jistě vhodné upřesnit, aby byl návod pro spotřebitele srozumitelnější.

 • Po odstranění obalu jej uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Svěřte připojení profesionálovi.
 • Elektrický spotřebič lze používat pouze v interiéru.
 • Vypněte troubu, když ji potřebujete vyčistit.
 • Nedotýkejte se spotřebiče mokrýma rukama.
 • Spotřebič nesmí používat děti bez dozoru.
 • Při dlouhodobém opuštění trouby ji vždy odpojte od elektrické sítě.
 • Kabely od jiných spotřebičů se nesmí dostat do kontaktu se spotřebičem.
 • Topná tělesa se dlouho ochlazují, proto nechte troubu otevřenou, dokud zcela nevychladne, a nepouštějte do ní děti.
 • Po použití zkontrolujte, zda jsou všechny prvky vypnuté.
 • Pokud se spotřebič chová neobvykle, ihned jej odpojte ze zásuvky a kontaktujte zákaznický servis.
 • Nejlepší je, když je trouba připojena přímo do zásuvky bez dalších nástavců.

Jak zapnout troubu v elektrické troubě

Trouba je jedním z nejběžnějších a nejdůležitějších spotřebičů v kuchyni. Umožňuje každé hospodyňce připravit chutná a zdravá jídla pro sváteční i každodenní stravování celé rodiny. Jedná se však o vysoce rizikový spotřebič a je třeba dodržovat řadu pravidel pro instalaci, připojení a provoz.

Návod k použití

Jak zapnout troubu na elektrickém sporáku? Trouba i elektrický sporák obecně jsou výkonné spotřebiče a také poměrně nebezpečné. Proto se každý výrobce snaží, aby byl návod na jejich použití co nejpodrobnější a nejjasnější.

READ  Jak nastavit hodiny na troubě teka

Je nutné, abyste si ji před prvním použitím pečlivě prostudovali a v případě potřeby ji použili později. Těmto věcem musíte věnovat zvláštní pozornost:

 • Je důležité, aby instalace, připojení a případné opravy byly svěřeny pouze kvalifikovaným odborníkům.
 • Pro vaření v troubě se doporučuje používat speciální ohnivzdorné nádobí (litinové, keramické, silikonové atd.).).
 • Spodní část trouby není vhodná pro vaření, pokud do ní vložíte plech nebo jiné nádobí, můžete topné těleso poškodit.
 • Při nastavování teploty v troubě dbejte na doporučení uvedená v receptu.
 • Po vaření je vhodné místnost vyvětrat, aby se odstranily zplodiny hoření.

Varování! Před čištěním trouby ji vždy odpojte od napájení. Nedodržení tohoto jednoduchého pravidla může mít za následek úraz elektrickým proudem.

První použití

Nejprve je třeba zkontrolovat obsah trouby a odstranit přebytečný materiál.

Poté zasuňte zástrčku do elektrické zásuvky a nastavte časovač na požadované nastavení teploty. Pokud troubu používáte poprvé, doporučujeme ji předehřát. Za tímto účelem se spotřebič zahřívá na prázdno při teplotě 120° až 150 °C po dobu 20-30 minut.

Poté můžete otevřít dveře a vpustit dovnitř čerstvý vzduch. Pro další použití vložte po ohřátí na správnou teplotu zásobník s potravinami.

Varování! Při používání trouby dávejte pozor na silné zahřívání. Dotyk bez ochranných rukavic může způsobit vážné tepelné popáleniny.

Po uplynutí doby vaření otočte knoflík termostatu do polohy „0“ a odpojte spotřebič od napájení. Když trouba vychladne, měli byste ji vyčistit.

Seznámení s hlavními funkcemi

Hlavní funkcí trouby je pečení různých druhů masa, drůbeže, ryb, různého pečiva a dalších pochoutek. Hlavní výhodou elektrické varné desky oproti plynovým sporákům je možnost přednastavit přesnou teplotu pro přípravu konkrétního pokrmu podle receptu.

Většina modelů elektrických trub má tyto další funkce:

Funkce budíku a časovače jsou obě přednastaveny na dobu potřebnou pro vaření, ale jejich funkce se liší. Zvukový signál vás upozorní na uplynutí nastaveného času a na to, že je jídlo hotové, zatímco časovač po uplynutí času vypne režim udržování teploty.

Nižší stupeň ohřevu slouží k zabránění vznícení potravin a je vhodný pro přípravu pokrmů při nízkých teplotách, například pro pečení ovoce. Horní ohřev dodá pečivu lahodnou zlatavou kůrku.

Na trhu jsou dnes k dispozici také multifunkční trouby, které nejen vaří, ale lze je použít i k ohřevu, rozmrazování a sušení. Nízká teplota se používá pro obě topná tělesa současně.

Střední úroveň je nejvhodnější pro rovnoměrné opečení pokrmů ze všech stran.

Zadní stěna trouby může být u dražších modelů vybavena ventilátorem, který zajišťuje rovnoměrné pečení několika pokrmů umístěných na různých úrovních současně.

Pokud máte malé děti, může se vám hodit zejména volitelná funkce automatického nebo mechanického zamykání dveří.

Mnoho hospodyněk ocení teleskopické pojezdy, které umožňují snadné vyjmutí stojanů a zásobníků a snižují riziko opaření.

Bezpečnostní pokyny

Bez ohledu na výrobce a model elektrického sporáku je třeba při používání trouby dodržovat následující základní bezpečnostní opatření:

 • Spotřebič by nikdy neměl být ponechán bez dozoru po delší dobu, pokud je v provozu;
 • Když je spotřebič zapnutý, nepouštějte do jeho blízkosti děti;
 • Po přípravě pokrmů v troubě ji vždy vyčistěte odpojením od napájení;
 • Používejte pouze čisticí prostředky schválené v návodu k použití spotřebiče;
 • Troubu ochlazujte pouze se zavřeným víkem;
 • V blízkosti elektrické varné desky by neměly být skladovány žádné hořlavé látky;
 • Nepoužívejte troubu k jinému než určenému účelu, například k vytápění místnosti;
 • V případě poruchy nerozebírejte a neopravujte spotřebič sami, ale zavolejte odborníka na opravu.

Pokud budete dodržovat tato jednoduchá pravidla, bude vám trouba dobře sloužit po mnoho let a bude vás těšit lahodnými a chutnými pokrmy!

Přehled elektrické trouby Hotpoint-Ariston FD 61.1/HA

Dobrá trouba vám pomůže připravit chutná a zdravá jídla. Je však třeba si uvědomit, že se jedná o špičkový domácí spotřebič s mnoha provozními režimy. Jejich hlavní a doplňkové ikony na moderních modelech, které musíte umět číst, abyste mohli správně používat kuchyňský spotřebič, zejména Ariston, Zanussi, Samsung, Electrolux.

Rozmrazování

Identifikováno podle několika kapek ve spodní části čtverce s ikonou vějíře nahoře. Tento režim se vyznačuje současným působením konvektoru a spodního topného tělesa. Tento režim se používá pro:

Velký gril

Symbol této funkce je v horní části čtverce napsán klikatým písmem nebo kurzívou. Ohřev se provádí pomocí grilovacího prvku, který má velkou plochu. Teplota je nastavena v rozmezí 50° až 225° Celsia. Fotoaparát však začne pracovat, až dosáhne teploty 225 °C.

Doporučuje se pro přípravu pokrmů, jako jsou lasagne, pečené maso, a pokud chcete dosáhnout křupavé kůrky.

Ohřev zespodu

Jeho symboly jsou oblouk nebo přímka pro trimr ve spodní části čtverce. Ventilátor, který pohání spodní ventilátor, pomáhá rozvádět teplo po varné komoře pomocí nucené konvekce. Ikony označují, že pečení vyžaduje teplotu 50-250 °C, což znamená, že jídlo se peče dole a požadovaná teplota se udržuje nahoře.

Světlo

Ikony této funkce jsou žárovka ve čtverci. Takové označení jednoznačně naznačuje, že komoru s touto funkcí lze pohodlně ovládat a že veškerý její obsah je uvnitř dobře viditelný. Pomáhá vám vizuálně kontrolovat proces vaření.

Další ikony

Každá trouba, zejména od společností Ariston, Zanussi, Samsung a Electrolux, má kromě základní ikony i další možnosti, které spotřebič nabízí.

 • Současný provoz spodního a kruhového topného tělesa spolu s ventilátorem umožňuje bezproblémovou přípravu pizzy v troubách Ariston, Bosch, Elektrolux, Zanussi a Gorenje. Tato funkce je symbolicky znázorněna snadno rozpoznatelnou pizzou.
 • Horní, spodní a kruhové topné těleso ve spojení s ventilátorem umožňují přípravu větších pokrmů, například jehněčí kýty nebo selátka. Tento režim slouží k umístění několika koláčových forem do komory. Vyžadují zejména rovnoměrné rozložení teploty na všech úrovních. Nejen Siemens, ale také Gorenje, Ariston, Bosch, Elektrolux, Zanussi, jak je vidět na fotografii.
 • Rychlé zahřátí, symbol se zvlněnými svislicemi a šipkami níže, pomáhá šetřit čas dosažením požadované teploty až o 50 % v krátkém čase. Všechna topná tělesa se používají současně, takže nedochází ke zbytečnému plýtvání energií. Trouba se může automaticky přepnout do zvoleného režimu nebo ji lze nastavit ručně.
 • Předehřívání keramického nádobí pomáhá udržet jídlo déle teplé. Režim „3D horký vzduch“ s nastavením teploty 30-65 °C vám pomůže tuto funkci maximálně využít. Jakmile teplota dosáhne požadované úrovně, zobrazí se na displeji symbol „plate pile“.

Naučit se číst ikony je snadné. Ke správnému nastavení kódů stačí několik použití trouby.

READ  Jak rychle se elektrické podlahové vytápění zahřívá

Moderní ženy v domácnosti se musí řídit ikonami na troubě. Pojďme si říct, co znamenají jednotlivé symboly, co je znakem konvekčního režimu a jaké jsou dostupné funkce nejnovějších modelů kuchyňských spotřebičů.

V dnešní době se stále častěji setkáváme se spotřebiči s více než tuctem různých možností vaření. Aby se vám trouba vyplatila a investice do ní byla oprávněná, je vhodné maximálně využít všechny nabízené funkce. Někteří však stále váhají s používáním jednotlivých režimů, protože nerozumí významu piktogramů na dotykovém displeji trouby.

Přehled elektrické trouby Hotpoint-Ariston FD 61.1/HA

Nákup nového kuchyňského nábytku se stal žhavým tématem pro nákup nové varné desky a trouby. Moje rodina si vybrala elektrickou troubu Hotpoint-Ariston FD 61.1/HA ze všech obvyklých důvodů, včetně příjemného a upraveného vzhledu a doporučení prodavače v prodejně spotřebičů.

Před zakoupením této trouby nikdo z mé rodiny tento druh spotřebiče neznal. používali jsme standardní sporák s plynovou troubou. A protože jsem důvěřoval výrobkům renomovaného výrobce spotřebičů, ani já, ani nikdo z mé rodiny své volby nelitoval.

Hotpoint-Ariston FD 61.1/HA je samostatná trouba, která není spojena s varnou deskou a může být instalována nad, pod nebo v samostatné skříňce. Nezávislou troubu lze také zabudovat do nábytku ve výšce hrudníku, což je skvělé. nemusíte se neustále ohýbat, abyste do ní něco dostali nebo vložili. Nechtěl jsem experimentovat, ale dal jsem ho na nejběžnější místo, pod pracovní desku.

Kuchyňský nábytek musí být navržen tak, aby se do něj vešla elektrická trouba. Materiály použité pro výklenek a obložení přiléhající k troubě musí být tepelně odolné. Pokud má nábytek dřevěné dýhové prvky, musí být lepidlo použité k jejich upevnění odolné vůči vysokým teplotám.

Instalační vlastnosti a technické údaje

Před instalací trouby byla instalována samostatná zásuvka pro napájení skříně, která je připojena k zemi a je určena pro maximální příkon trouby. Vyměnil jsem také síťovou pojistku pro kuchyňský prostor za silnější. Kromě skříně, která může spotřebovat až 4 kW za hodinu, je v kuchyni lednička, mikrovlnná trouba a televize. S 25A pojistkou pracují všechny spotřebiče současně bez jakýchkoli problémů pro domácí elektrickou síť.

Přímka pro trimmer shora: horní ohřev

S touto funkcí přichází teplo pouze shora. Tento přístroj je proto vhodný, pokud chcete, aby se na chlebu udělala pěkná kůrka, nebo pokud chcete, aby byl váš nákyp křupavý. Existují také modely trub, které mají nahoře dvě rovné čáry. Horní ohřev je pak intenzivnější. Pokud zvolíte tuto ikonu trouby, musíte na jídlo dávat pozor, jinak se velmi rychle spálí.

Recenze zařízení Hotpoint-Ariston CISFB 51.2/HA

Dnešní trh s domácími spotřebiči běžného kupujícího potěší i vyděsí svou bohatostí zboží a výběrem. Pro některé lidi (a já jsem právě z jejich řad) je však velmi obtížné vybrat si jeden model, protože chcete zabít tucet much jednou ranou! Základním požadavkem na troubu je jistě to. Jde o dokonalost a důvěryhodný produkt, nejlépe od renomované společnosti. Také by bylo žádoucí, aby měla atraktivní vzhled, zapadala do kuchyňské sestavy a barevně se nelišila od vaší milované lednice. Obecně platí, že pro potěchu oka a duše. A s takovými požadavky je často velmi obtížné vyhovět svému miláčkovi.

Moje hledání bylo bolestivé i z toho důvodu, že s vestavěnými troubami, jsem se dříve zabýval, a věřit usmívající se manažeři nechtějí (budou prodávat cokoli, a pak jsem se s tímto zázrakem technologie bojovat). Ale po důkladném „prohledání“ internetu a vyzkoušení mnoha modelů se mi podařilo najít troubu, která byla pěkná a účinná a při všech těchto výhodách byla také levná. Tak jsem skončil u Hotpoint Ariston CISFB 51.2/HA.

Tato trouba má ve svém arzenálu pět pečicích programů. Podle mého názoru je to pro aktivní tvorbu více než dost. Po vyzkoušení všech mohu říci, že těchto pět programů. je i pro tu nejzkušenější hospodyňku trochu moc. I když musím uznat, že možnost volby je docela příjemná a nikdy není zbytečná. A také mě velmi potěšilo, že tento model má gril a konvekci s ventilátorem.

Na začátku bylo důležité si pečlivě přečíst kapitolu o instalaci trouby v návodu k použití. Radím vám, abyste to udělali, i když jste se rozhodli nedotýkat se těchto organizačních otázek a důvěřoval vytvoření speciálního výklenku pro troubu ve vaší kuchyňské lince a instalaci tohoto zázraku technologických profesionálů. Trust. je samozřejmě dobré, ale nikdy neuškodí si to ověřit. Nejde jen o životnost trouby, ale především o vaši bezpečnost. Je nesmírně důležité zajistit správné větrání a dbát na to, aby se v blízkosti trouby používaly pouze žáruvzdorné materiály, protože chlapec je horký, i když je dobře izolovaný.

Rozměry spotřebiče Hotpoint Ariston CISFB 51.2/HA je taková, že se bez problémů vejde pod standardní pracovní desku o šířce 60 cm.

Je také vhodné věnovat pozornost elektroinstalaci ve vaší domácnosti a možná se budete muset poradit s elektrikářem, protože všechny elektrické trouby jsou poměrně výkonné jednotky a ne každý drát vydrží takovou zátěž. Museli jsme například vyměnit celou elektroinstalaci v kuchyni (bylo dobře, že jsme troubu koupili uprostřed rekonstrukce).

ovládací, panel, elektrické, trouby

Trouba Hotpoint Ariston CISFB 51.2/HA se velmi snadno používá. Na přední straně trouby jsou tři knoflíky, kterými lze nastavit požadovaný program, teplotu a dobu pečení. K dispozici je také kontrolka termostatu, která se rozsvítí během ohřevu trouby a zhasne po dosažení teploty.

Malá nuance. Časovač u tohoto modelu troubu nevypíná, pouze signalizuje hodinu. V příručce se to píše, ale odtažitě a v zákulisí, takže musím přiznat, že jsem si toho ani nevšiml. Měli byste! Jediné, co mě zachránilo, bylo to, že jsem cítila, že se blíží problémy, takže jsem měla štěstí a pečivo bylo jen „opálené“ a ne spálené.

Časovač musíte aktivovat opatrně: nejprve jím otočte o 360°, dokud se nezastaví, a poté nastavte požadovaný čas. Na to raději nezapomínejte, jinak po uplynutí nastaveného času místo plného zvonění vydá příšerný, žalostný zvuk, který z jiné místnosti neuslyšíte.

Začínáme používat troubu

Než jsem troubu poprvé zapnul, lehce jsem ji otřel vlhkou utěrkou. Poté jsem ji asi hodinu pekla, přičemž jsem zvolila program „tradiční trouba“ (zapne se horní i dolní topné těleso) a maximální teplotu (gril se vždy zapne při 220 °C, takže je také upečená).

Součástí dodávky trouby Hotpoint Ariston CISFB 51 je také.2/HA jsou dodávány s plechem na pečení a kovovým stojanem. Výrobce nabízí pět úrovní nastavení zásobníků. Většinou jsem používal prostřední tři. Zlatý střed.

Samozřejmostí je, že trouba je dodávána s návodem k použití. Mimochodem, je zde zajímavý štítek, který vám řekne, ve kterých programech je vhodné vařit. V samostatných sloupcích se zobrazují: hmotnost potravin, teplota, přibližná doba pečení, doba ohřevu trouby a dokonce i úrovně nastavení pečicího plechu. Rozhodně stojí za to se na něj podívat. Tato tabulka je užitečná zejména pro začátečníky, kteří nikdy předtím troubu nepoužívali.

READ  Co je to doba ekologické spotřeby v pračce?

Nejdříve k věci. Pokud zvolíte program „Tradiční trouba“, jak jsem se již zmínil, jsou aktivována obě topná tělesa. Tento provozní režim trouby je bezpochyby nejpoužívanější.

Pokud aktivujete program Simultánní pečení, přidá se ventilátor, který zajistí stejnou teplotu ve všech částech trouby. Vřele doporučuji používat tento program pro pečení několika pokrmů. Díky neustálé cirkulaci vzduchu (konvekci) se vše peče rovnoměrně. Umístěte je na druhou a čtvrtou polici v troubě.

Při pečení několika pokrmů je však velmi nežádoucí nastavit troubu na maximální teplotu, protože se vždy zapne gril, který, přiznejme si, pracuje rychle: pouze 5 až 10 minut. A chutná kůrka je hotová, 5 více. a pokrm je spálený. Také byste neměli péct něco naprosto neslučitelného a chuťově výrazného zároveň, například ryby a koláče. Kromě jiných pochoutek peču s tímto programem i pizzu a sušenky, ale jen po jedné, přičemž stojan nastavím na střední úroveň. Konzistence sušenky je téměř stejná jako obvykle, ale kůrka je sladká.

Přehled elektrické trouby Hotpoint-Ariston FD 61.1/HA

Nákup nového kuchyňského nábytku se stal prioritou nákupu nové varné desky a trouby. Moje rodina si vybrala elektrickou troubu Hotpoint-Ariston FD 61.1/HA ze všech obvyklých důvodů, včetně těchto. Příjemný a upravený vzhled a doporučení prodavače v prodejně spotřebičů.

Před koupí této trouby nikdo z mé rodiny tento druh spotřebiče neznal. Používáme standardní spotřebič s plynovou troubou. A protože jsem důvěřoval výrobkům významného výrobce spotřebičů, ani já, ani nikdo z mé rodiny této volby nikdy nelitoval.

Hotpoint-Ariston FD 61.1/HA. Jedná se o samostatnou troubu, která není spojena s varnou deskou a může být zabudována nad, pod nebo do samostatné skříňky. Samostatnou troubu lze zabudovat do nábytku v úrovni hrudníku, což je velmi pohodlné. Nemusíte se neustále ohýbat, abyste něco vyndali nebo vložili do trouby. Nechtěl jsem experimentovat, tak jsem ho nainstaloval na nejběžnější místo. pod pracovní deskou.

Kuchyňský nábytek musí být vhodný pro instalaci elektrické trouby. Materiály použité na výklenek a panely přiléhající k peci musí být tepelně odolné. Pokud váš nábytek obsahuje dřevěné dýhové prvky, lepidlo, které bylo použito k jejich upevnění, musí být odolné vůči teplu.

Instalační vlastnosti a technické údaje

Před instalací trouby byla nainstalována samostatná zásuvka pro napájení skříně, která je připojena k zemi a je určena pro maximální příkon trouby. Vyměnil jsem také síťovou pojistku, která ovládá varný prostor, za pojistku s vyšší kapacitou. Kromě trouby, která může mít spotřebu až 4 kW za hodinu, je kuchyň vybavena lednicí, mikrovlnnou troubou a televizí. S 25A pojistkou pracují všechny spotřebiče současně bez problémů pro domácí síť.

Instalaci a připojení trouby provedl servisní zástupce. V zásadě jsem si mohl troubu nainstalovat sám, ale pak bych přišel o záruku, takže jsem musel dva dny čekat na příjezd technika.

Technické vlastnosti trouby Hotpoint-Ariston FD61.1/HA:

 • Typ trouby: nezávislá, multifunkční elektrická trouba. 6 režimů ohřevu, 5 úrovní polohování plechů a roštů, časovač se signálem konce pečení, otočné spínače, systém tangenciálního větrání, 3 skla dvířek trouby, vnitřní osvětlení, standardní vodicí lišty, dvouokruhový gril.
 • Topná tělesa: horní, spodní, kruhová (umístěná v zadní stěně).
 • Užitný objem: 56 litrů.
 • Maximální teplota: 240 °C.
 • Třída energetické účinnosti: A.
 • Konstrukce dvířek trouby: výklopná.
 • Příslušenství: jeden zásobník a dvě mřížky.
 • Rozměry (výška x šířka x hloubka) 59,5 x 59,5 x 54,5 cm.

Tyto rozměry jsou považovány za nejběžnější. Když jsem si objednávala kuchyňský nábytek, nevěděla jsem, jaká trouba to bude. Bylo mi řečeno, že rozměry výklenku budou standardní, a trouba skutečně dokonale pasovala.

Obecná pravidla provozu

Servisní technik doporučil, abyste při prvním zapnutí troubu zahřívali na maximální teplotu se zavřenými dvířky po dobu přibližně jedné hodiny. Poté troubu vypněte, otevřete dvířka a vyvětrejte kuchyň. Uvedl, že se může vyskytovat zápach způsobený odpařováním látek, které byly použity k ochraně vnitřku pece. Tento postup jsem provedl, ale kromě zápachu zahřátého kovu nebyl cítit žádný jiný zápach.

ovládací panel, na kterém jsou umístěny knoflíky pro volbu programů, termostat a časovač

Obecně lze říci, že provoz pece probíhá následovně:

 • zvolte požadovaný program vaření pomocí knoflíku „programy“;
 • Pomocí knoflíku termostatu zvolte teplotu;
 • Během vaření můžete kdykoli změnit program vaření stisknutím knoflíku „programy“, změnou teploty pomocí knoflíku „termostat“ nebo zastavením vaření otočením knoflíku „programy“ do polohy „0“.

Pomocí knoflíku termostatu zvolte požadovanou teplotu. Na levé straně ovládacího panelu se nachází kontrolka termostatu. Když svítí, signalizuje, že se trouba zahřívá na správnou teplotu. Vypnutí znamená, že trouba dosáhla nastavené teploty.

Chcete-li časovač spustit, otočte knoflíkem o jednu otáčku ve směru hodinových ručiček. Pro nastavení požadované doby vaření otočte knoflíkem zpět do vyznačené polohy. Časovač odpočítává v opačném pořadí: po uplynutí nastaveného času zazní zvukový signál.

Nejdůležitější věc. Časovač u tohoto modelu neovlivňuje, kdy je trouba zapnutá nebo vypnutá; to záleží na vás. Pomáhá přesně načasovat proces vaření.

Stručný přehled všech režimů, které lze zvolit pomocí ovládacího prvku „programy“. Pohybujte se ve směru hodinových ručiček, počínaje shora.

Osvětlení trouby. Aktivuje světlo trouby, např. pro mytí trouby. Kontrolka trouby svítí vždy, když je spuštěn jakýkoli program.

Tradiční pec. Jsou zde dvě topná tělesa, jedno na spodní straně a jedno na horní straně. Tento režim používám pro pečené kuře. Omyté a předem marinované jatečně upravené tělo vložím do lehkého hliníkového plechu s vysokými okraji a nastavím teplotu v troubě na 180 °C. a za hodinu a půl nebo dvě hodiny je hotovo. Během pečení je nutné několikrát vyjmout plech, aby se kuře potřísnilo uvolněnou šťávou. Vaše vlastní vaření není o nic horší než grilovaná kuřata, která dostanete na každém rohu. Navíc si výrobek sami marinujete podle svého přání a můžete si být jisti „stářím“ kuřete.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS