Tahák pro prodejce: rozluštění značení nádobí

2019-06-25 2019-06-25 Tahák prodejce: rozluštění značení nádobí. Gala centrum Prodejce musí znát všechno! A to bez nadsázky. Samozřejmě nemluvíme o poloze planet nebo počtu států USA. Profesionál zná své produkty velmi dobře a dokáže snadno odpovědět na nejfantastičtější dotazy zákazníků. https://www.Galacentrum.ru/posuda/articles/

Prodejce musí vědět všechno! A to není přehnané. Samozřejmě nemluvíme o poloze planet a počtu států USA. Profesionál zná své produkty zevnitř a dokáže snadno odpovědět na nejfantastičtější otázky zákazníků. Výsledkem je lepší prodej, více loajálních zákazníků a mnoho dalších výhod, které dělají firmu úspěšnou. Není pochyb o tom, že umět prodávat je talent. Někteří se s ní narodí, jiní se ji naučí ve speciálních školách a na univerzitách. Ale jsou věci, které se můžete naučit sami, ale bohužel to stojí v cestě lenosti. Ukázalo se, že ne každý prodejce umí rozluštit ikony na nádobí. A jak tedy mluvit o výhodách a pravidlech jeho používání?? Podívejte se, co vám chtějí výrobci těmito ikonickými symboly sdělit.

označení, indukční, varné, desce

Jak funguje indukční varná deska

Indukční varné desky mají stylový a drahý design. Instalace má své zvláštnosti. Povrch je rovný a na několika místech jsou cívky, kterými je přiváděn proud. Nezahřívá se celá plocha, ale pouze místo kontaktu se dnem nádobí. To vyžaduje speciální magnetické pole na dně.

Nádobí z oceli je vhodné pro použití na indukčním vařiči. Abyste je však mohli používat efektivněji, musíte si vybrat správné nádobí. Výrobky z oceli jsou magneticky odolné, což podporuje rychlý ohřev.

Předměty z jiných materiálů, jako je keramika nebo sklo, se na indukčním sporáku nezahřejí, protože tyto materiály přenášejí magnetické pole. Zahřívají se velmi pomalu, takže je lepší je nepoužívat.

Nádobí je označeno zvláštním symbolem, pokud je možné jej používat na indukčním vařiči.

Jaké nádobí je připraveno na indukci?

Jde především o materiál nádobí. Aby bylo nádobí vhodné pro indukční varnou desku, musí být vyrobeno z magnetického materiálu. To znamená, že nádobí, které není magnetické, nebude fungovat na indukčních varných deskách. Mezi magnetické materiály patří železo a litina, nerezová ocel, uhlíková ocel.

Další důležitou věcí je, aby vaše nádobí bylo kompatibilní s indukcí. je to plochá základna. Takže i když máte magnetickou pánev, pokud není plochá, nebude s indukční varnou deskou fungovat. Je to proto, že magnetické pole může vést pouze rovný povrch nádobí (tak indukční varné desky ohřívají hrnce).

Které nádobí je vhodné pro indukci: základní požadavky

Pořízení indukční varné desky neznamená, že musíte vyhodit všechno staré nádobí a koupit nové. Je třeba prozkoumat hlavní kritéria pro používání hrnců, pánví a naběraček v domácnosti:

  • Základ výrobku musí být feromagnetický;
  • Průměr dna nesmí být menší než 12 cm (některé modely indukčních sporáků umožňují nádoby o průměru 8 cm);
  • výška základny musí být alespoň 2 mm (čím vyšší hodnota, tím lépe)
  • K vaření jsou vhodné předměty, které nemají na spodní ploše žádné škrábance, odštěpky nebo jiná poškození;
  • Okraj hrnce může být vyroben z libovolné suroviny. výběr se zpravidla řídí přáním kupujícího a jeho finančními možnostmi.
READ  Jaké nádobí by se nemělo používat na sklokeramické varné desce?

S arzenálem domácích potřeb můžete zkontrolovat, které nádobí je vhodné pro indukční varné desky. Potřebujete také obyčejný magnet, který se zavěšuje na ledničku. Pokud se přilepí, je to v pořádku, výrobek se zahřeje.

značky na indukční varné desce. Označení nádobí pro indukční varnou desku

Indukční varné desky jsou novým pojmem v kuchyňské technice. Jsou úspornější než tradiční elektrické sporáky a umožňují vysokou rychlost vaření. Indukční sporáky mají jednu malou nevýhodu: nejsou kompatibilní se všemi typy nádobí. Důvodem jsou technologické rozdíly: na indukční varné desce se hrnec nebo pánev stávají součástí spotřebiče a podílejí se na procesu ohřevu stejně jako vnitřní části varné desky. Proto, aby elektromagnetická cívka mohla interagovat s podstavcem nádobí, musí být nádobí vyrobeno z magnetického materiálu. Pokud jsou k dispozici, lze je snadno vyzkoušet přiložením magnetu na dno: pokud přilnou, jsou vhodné pro indukční varnou desku.

Jak ale kontrolujete výrobky při nákupu v obchodě?? Magnet nenosíme po kapsách pořád. Zodpovědní výrobci (např. AMT) se totiž často rozhodnou používat své hrnce a pánve na indukci na svých varných deskách. Risoli nebo BAF ) se o to postaraly a na svých výrobcích uvádějí, zda jsou kompatibilní s indukčními varnými deskami.

Indukční značka na nádobí

Aby bylo možné identifikovat nádobí kompatibilní s indukčními varnými deskami, vytvořili výrobci mezinárodní symbol pro označení těchto výrobků. Toto je piktogram, který vypadá jako 5 cívek vinutí elektromagnetu, s anglickým nápisem „Induction“ ve spodní části.

Neexistuje žádný standardní vzor používaný všemi výrobci, jedinou konvencí je použití základního obrázku: série oválných závitů. Pokud na nádobí vidíte nápis indukce, znamená to, že výrobce oficiálně doporučil výrobek pro použití na indukčních vařičích. Tyto hrnce nebo pánve lze rychle ohřát na podobných topných systémech a při provozu nevydávají nepříjemné zvuky.

Tento symbol je na nádobí pro indukční varné desky uveden, pokud výrobek splňuje následující kritéria

  • Základna je zcela plochá a má průměr nejméně 12 cm.
  • Materiálem nádobí je feromagnetická slitina: litina, ocel, nerezová ocel. V některých případech je z tohoto materiálu vyrobena pouze základna a samotná nádoba může být vyrobena ze skla, keramiky nebo neželezného kovu.

Většina moderního nádobí splňuje tyto požadavky: hrnce, mísy a pánve (klasické a hluboké, pánve WOK).

Pokud je výrobek označen značkou indukčního nádobí, je určitě kompatibilní. Pokud tam není žádná značka, musíte ji prakticky vyzkoušet.

označení, indukční, varné, desce

Více informací o indukčním nádobí najdete v našem dalším článku. klikněte zde a přejděte.

Výrobci nádobí pro sklokeramiku

Chuť vařeného jídla závisí nejen na něm samotném, ale také na nádobách, ve kterých se vaří.

Pokud máte v kuchyni sklokeramickou varnou desku, ale stále si nejste jisti, jaké nádobí potřebujete, podívejte se na hodnocení nejlepších výrobců.

Hrnce a pánve těchto značek si získaly důvěru zákazníků a mají mnoho kladů a následně i dobrých recenzí:

Pánve těchto značek jsou volbou profesionálních kuchařů. Sortiment zahrnuje modely různých objemů, provedení, s víkem i bez něj, s jedním nebo více držadly. Jsou ideální pro sklokeramické varné desky různých typů.

READ  Rozdíl mezi vysoušečem vlasů Dyson a běžným vysoušečem vlasů

Pokud jde o pánve, zvažte špičkové značky:

Italská hliníková pánev. Varná plocha je potažena nepřilnavou keramikou. Tato ochrana zabraňuje přichycení jídla ke dnu a výrazná červená barva jistě potěší každou hostitelku. Rychlé rozzáření povrchu a rovnoměrné vaření je zaručeno. Vysoká teplota rukojeti se nezahřívá, nedeformuje se a nevypouští žádné škodlivé výpary.

označení, indukční, varné, desce

Označení korejské indukční pánve. Vyrobeno z vysoce pevného hliníku s povrchovou úpravou z mramorové a žulové drti. Zesílené boky a dno se rychle zahřívají na sklokeramické desce. Pánev si zachovává zdravý obsah a šťavnatost. Na pánvi se nepřichytávají malé kousky jídla. Extra dlouhá rukojeť je pogumovaná a nezahřívá se. Dodává se s tepelně odolným skleněným víkem.

Francouzská litinová klasika. Nepřilnavý smalt na vnitřní i vnější straně pánve, takže můžete vařit prakticky bez oleje. Dvě protiskluzové rukojeti na obou stranách. Toto nádobí je vhodné pro pasírování, dušení, smažení na elektrické sklokeramické desce. Není vhodný pro indukci, protože ve spodní části nejsou zabudovány magnety.

Cenově dostupná italská litinová pánev s mramorovým povrchem pro nepřilnavou ochranu. Proměňte zdlouhavé vaření v pohodlný a rychlý proces. La Pietra je vhodná pro všechny typy varných desek, včetně sklokeramických. Žádné jídlo nezůstává vlhké, nepřichytává se ke dnu a snadno klouže z pánve na talíř.

Díky silným stěnám se teplo rozvádí rovnoměrně a udržuje se po dlouhou dobu. Rukojeť má kovové i silikonové vložky. Celkově má výrobek klasický, strohý design. ideální pro lidi, kteří nemají rádi krásné ornamenty a křiklavé barvy.

Stylová bílá pánev z Německa se zelenou rukojetí je zajímavou barevnou kombinací, která se dobře hodí k čirému skleněnému víku. Tělo z kovaného hliníku s ochranným povlakem z kamenné drti. Díky speciálnímu silikonovému povlaku rukojeť neklouže a nezahřívá se. Každá složka pokrmu je uvařena rovnoměrně. Jedinou nevýhodou je, že bílý povlak časem vybledne a vytvoří se na něm inkrustace.

Pohodlná a praktická německá sklokeramická varná deska z litého hliníku. nenáročná obsluha a péče, neovlivnitelná kovovými vidličkami a špachtlemi. Díky nepřilnavému povrchu z keramických a titanových třísek se jídlo nepřipaluje, zachovává si své zdravé vlastnosti a chuť a nepřichytává se k povrchu. Pánev se dodává se skleněným víkem s otvorem pro únik páry. Tradiční, klasický styl výrobku se hodí do každé kuchyně.

Italský model z nerezové oceli s vysokými bočnicemi a víkem pro vaření velkého množství jídla. Vhodné pro indukční i elektrické sporáky. Vnitřek pánve je potažen keramickou vrstvou a žulovou drtí.

Německý výrobce potěšil zákazníky pánví s vícevrstvým granitovým povrchem na drobky. Díky odnímatelné rukojeti se pánev zázračně promění v zapékací mísu. Skvělý pomocník pro smažení tradičních uzenin, grilování sýrového výpeku, palačinek, šťavnaté ryby nebo dokonale ugrilovaného steaku na elektrické nebo indukční pánvi.

Belgický výrobce nejlepších pánví pro sklokeramické varné desky a trouby. Kulaté fritovací nádobí v klasickém designu. Je vyrobena z hliníkové slitiny, která umožňuje rychlé ohřátí a ochlazení potravin. S ekologickým třívrstvým povlakem pro nepřilnavé vaření. Bakelitová rukojeť je odnímatelná, takže se nezahřívá a lze ji používat v troubě nebo mikrovlnné troubě.

Encyklopedické znalosti jsou nutností!

Výrobci se nám tento úkol snaží usnadnit, v dnešní době je možné na každém výrobku najít značky, které říkají, jaké úkony je s tímto výrobkem dovoleno provádět, nebo za jakých podmínek je to povoleno a naopak co je zakázáno.

READ  aresa ar 2302 jak používat

Symboly se liší v závislosti na charakteristikách a vlastnostech materiálu. A tyto zdánlivě nesrozumitelné hieroglyfy musíme znát, abychom mohli nádobí správně používat. Protože neznalost může poškodit vaše zdraví, spotřebiče i nádobí. Chceme být zdraví a chceme, aby nám naše oblíbené nádobí vydrželo co nejdéle.

V každé kuchyni je dnes nepřilnavé nádobí a každá hospodyňka si přeje, aby se jídlo na pánev nepřichytávalo a aby povlak vydržel déle. Indukční, keramické a silikonové nádobí také vyžaduje správné kuchařské dovednosti a znalost podmínek, za kterých je lze používat. Skutečná abeceda piktogramů ve vizuálním jazyce, který můžeme snadno identifikovat a který nám v tom pomůže. Drobné symboly na nádobí poskytují tipy a informace o správných podmínkách používání jednotlivých druhů nádobí.

Odborníci radí, abyste správně vybírali nádobí pro vaření a skladování potravin a pak budou všichni zdraví. Upozorňujeme, že v dekódovací tabulce výrobce často uvádí informace o dalších funkcích výrobku. Seznamte se s nimi, zapamatujte si je, používejte je v praxi a budete zdraví.

Štítky pro indukční, sklokeramické a jiné varné desky

Zatímco běžné elektrické nebo plynové hrnce a pánve obvykle nepředstavují žádný problém, moderní sklokeramické, halogenové a indukční varné desky kladou určité nároky na obsluhu. Použití nevhodného nádobí může vést k poškrábání, potřísnění nebo nedostatečnému ohřevu (indukce). Chcete-li najít správné nádobí, sledujte při nákupu tyto piktogramy.

Lze použít i jiné symboly.

Označování plastů

Pro pomoc hospodyňkám uvádíme některé z nápisů na plastovém nádobí. Kuchyňské potřeby z lehkého a praktického polymeru (nádoby, sklenice, poháry, talíře atd.) jsou šikovné a oblíbené, ale vyžadují zvláštní pozornost.

Piktogram Dešifrování
Piktogramy plastových výrobků představují obrázek Möbiovy smyčky nebo malý trojúhelník se šipkami, které označují vhodnost výrobku pro další zpracování.
Zpracování jídla je povoleno. Pokud na výrobku není žádná značka, není vhodný pro vaření a skladování potravin.
Trojúhelník s číslicí „1“ uvnitř a nápisem PETE. plasty na jedno použití (obaly na sycenou vodu, pivo, olej na vaření). Opětovné použití zakázáno.
Číslo „2“ a nápis HDPE. výrobky z polyethylenu (materiál s vysokou hustotou).
„Trojka“ a nápis PVC. kontejnery z PVC. Používejte pouze pro vodu!
Trojúhelník s číslem „4“ a nápisem LDPE. výrobky z polyethylenu o nízké hustotě. Vhodné pro studené výrobky (jako obal).
Číslo „5“ a nápis PP. výrobky z polypropylenu, schválené pro horké nápoje a potraviny.
Trojúhelník „šest“ a nápis PS. výrobky z polystyrenu. Vhodné pouze pro skladování studených nápojů a potravin.

Nesprávné používání spotřebiče (ohřívání, chlazení, praní v pračce) může vést k tomu, že se výrobky stanou toxickými a nebezpečnými pro lidský organismus. Nebuďte skeptičtí k doporučením výrobců a ignorujte piktogramy na výrobcích.

Znalost rozluštění miniaturních piktogramů na nádobí je pro každého spotřebitele nutností. Informace jsou jednoduché a srozumitelné, takže je vhodné je vzít na vědomí a rozhodně je uplatnit v životě!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS