Pokud ne, položte připálený hrnec na spodní polici dnem vzhůru. 5. Nastavte na myčce nádobí nejintenzivnější program. V závislosti na modelu se může jednat o mytí při vysoké teplotě nebo o program „intenzivní mytí“, „špinavé nádobí“ nebo „hrnce a pánve“.

Odpověď: Lze použít pánve s poškozeným nepřilnavým povrchem. Informace o tom, že může údajně unikat, si vymysleli obchodníci, aby přiměli lidi častěji měnit hrnce a pánve. Jediným omezením u poškozeného nádobí je, že se nedoporučuje skladovat vařené potraviny v chladničce.

Tyto předměty by se neměly mýt v myčce nádobí. Jde o to, že ochranný povlak, který se skládá z polymeru, se časem jednoduše smyje z agresivních chemikálií. Ze stejného důvodu používejte na smažení v těchto pánvích pouze dřevěné nebo plastové špachtle. jinak byste mohli teflon jen „poškrábat“.

Před prvním použitím nádobí dobře umyjte mycím prostředkem a vytřete do sucha. Poté povrch lehce namažte olejem nebo tukem, abyste nepřilnavý povrch připravili k použití. Pokud na nádobí najdete nálepky nebo samolepky, odstraňte je namočením do teplé vody a jemným otřením měkkou houbou.

Dřevěné a plastové nádobí

Mnoho lidí rádo pere vše, co je vyrobeno ze dřeva, v pračce po celou dobu. Samozřejmě následuje panika a otázky typu Co dělat?? Je to jednoduché: dřevo má tendenci v kontaktu s vodou bobtnat delší dobu. Dřevo se zcela nasytí vlhkostí, zvětší se a výrobek změní svůj původní vzhled. Po vysušení se smrští a spojení mezi dřevěnými vlákny je v tomto okamžiku nenávratně přerušeno.

Co dostanete?? Úplné nebo částečné, ale výrazné deformace předmětu, praskliny a nevzhledný vzhled. Dřevěnému válečku stačí půl hodiny ve vodě, aby nabobtnal. ve studené vodě, ale v horké vodě nabobtná ještě rychleji. Prací cyklus může trvat až 4 hodiny, navíc s chemikáliemi. ty pračka nezvládne.

Hospodyňky obvykle do stroje vkládají takový dřevěný váleček:

Plastové sklo je méně náročné než dřevěné, ale jeho mytí lze úspěšně provádět pouze za několika podmínek. Pokud se nejedná o žáruvzdorný plast, určitě se setkáte s nápisem „Nemýt“!, V opačném případě najdete značku, která povoluje mytí nádobí.

Péče o české sklo Pokud se rozhodnete riskovat a umýt české sklo v myčce, měli byste použít co nejkratší a nejšetrnější režim. Nezapomeňte nastavit nízkou teplotu a po skončení praní ihned vyjměte prádlo z pračky;. Je vynikající pro české sklo a nepoškodí ho.

 • Plastové předměty. Nádobí, plastové nádoby na potraviny, prkénka na krájení, dávkovače na zubní kartáčky a mýdlo, filtry do zvlhčovače vzduchu, odsavače par atd.
 • Nádobí z nerezové oceli
 • Keramické kousky
 • Skleněné nádobí.
READ  Je možné nasměrovat ventilátor směrem k sobě?

Mohu pánev Tefal mýt v myčce nádobí??

Pánve od výrobce Tefal jsou jedny z nejoblíbenějších, protože mají nepřilnavý povrch. Stále nepanuje shoda ohledně toho, zda můžete mýt pánve Tefal v myčce na nádobí. Někteří lidé si myslí, že to zničí povrch a rukojeti, ale jiní vás ujišťují, že vaše pánve jsou v pořádku. Kdo má pravdu?? Pro lepší představu se podívejme na tuto otázku.

Lze mýt pánve Tefal v myčce nádobí?

Mohu mýt pánve v myčce nádobí?? Jednoduchá odpověď neexistuje. záleží na materiálu.

Před vložením nádobí do myčky si přečtěte návod k použití. Výrobce určuje, které materiály lze a které nelze umístit. Některé výrobky jsou označeny speciálními štítky, na kterých je uvedeno, že je lze prát v ruce. Podívejme se blíže na všechny alternativy v tomto článku.

pánve, tefal, myčce, nádobí

Které pánve lze a nelze mýt v pračce?

Začínáme něčím, co byste neměli dávat do myčky nádobí. Jedná se o litinové pánve, hliníkové pánve a pánve s teflonovým povrchem.

Výrobky z litiny mají nerovný, téměř pórovitý povrch. Proto je dobré před každým použitím nádobí vyžíhat slunečnicovým olejem: ucpe póry a vytvoří hladký ochranný film. Ochranná vrstva se odírá při kontaktu s čisticími prostředky, drsnými kartáči a jinými prostředky. To má za následek korozi pánví a ulpívání potravin na nich.

Mycí gely (v lepším případě) nebo dokonce prášky s abrazivními částicemi mohou litinovou pánev v myčce napadnout. Materiálu neprospívá ani dlouhodobé ponoření do vody.

Totéž platí pro teflonové výrobky. Jedná se o polymerní povlak, který lze snadno smýt mechanickým působením. Proto se doporučuje míchat pokrmy v nádobí s teflonovým povrchem dřevěnou špachtlí. Pokud spotřebič vložíte do myčky nádobí, povlak se odloupne.

Protože je teflon nepřilnavý, lze jej čistit ručně stejně jako litinu. I zde je však třeba dodržovat pravidla:

Jak zachránit situaci, pokud jste již vyndali pánev z myčky a zjistili stopy rzi:

 • Opláchněte rezavé zbytky teplou vodou a měkkou houbou.
 • Otřete ji suchým ručníkem.
 • Vnitřek pánve vymažte olejem.
 • Posypeme kuchyňskou solí.
 • Zahřátí. Jakmile zaznamenáte výrazný zápach, vypněte ohřev a nechte sůl vychladnout.
 • Osolte a potřete vnitřek i vnějšek slunečnicovým olejem. Pomůže obnovit ochrannou vrstvu.
READ  Jak vyměnit nit v šicím stroji

Teflon lze ošetřit teplou vodou a trochou mycího gelu.

Hliníkové pánve se ukázaly jako levné a neúčinné. Rychle se zahřívají, ale nesmí se přehřívat, takže se jídlo často lepí na povrch.

Proč by se hliníkové předměty neměly vkládat do myčky nádobí:

Jak se v myčce nádobí rozkládá hliník? Povrch pánve je potažen ochranným oxidovým filmem. Film se smývá vysokotlakou vodou a alkalickými čisticími prostředky. Výsledkem je materiál, který reaguje s vodou, zčerná a znehodnotí se.

Někteří uživatelé tvrdí, že opakovaně myli hliníkové pánve v pračce při 35 °C. Upozorňujeme, že následky nemusí být napoprvé viditelné.

Co lze umýt

Myčky nádobí si poradí s nádobím vyrobeným z materiálů, které nejsou odolné vůči teplu a mycím prostředkům. To platí pro:

 • nerezová ocel;
 • na smaltované nebo keramikou potažené díly (bez chlóru, alkalických nebo kyselých čisticích prostředků);
 • titanování (používejte jemné čisticí prostředky a udržujte nízké teploty);
 • na hliníku s ochrannou vrstvou.

Doporučení pro mytí pánví v myčce nádobí:

 • Doporučuje se používat gelové přípravky, nepřehánějte to s dávkováním.
 • Umístěte spotřebič vzhůru nohama nebo na bok tak, aby byly ošetřeny všechny povrchy.
 • Pokud je to možné, odstraňte plastové úchyty. Tak se nepoškodí a předmět lze pohodlně umístit do koše.

Nyní si můžete vybrat pánev nejen pro její pohodlí, ale také pro možnost mytí v myčce nádobí. Užitečné video vám pomůže zbavit se karbonových usazenin:

Litinové pánve

Litinové pánve jsou odolnější než teflonové, takže je můžete dát do myčky nádobí? To je v pořádku, ale má to i svá rizika. Přestože je litina velmi odolný materiál, stroje ji mohou zničit.

Litinové pánve, stejně jako teflonové pánve, se nedoporučují mýt v myčce nádobí:

 • Litina nemá ráda agresivní chemikálie a myčky nádobí právě takové chemikálie používají;
 • Dlouhodobý kontakt s vodou těmto předmětům škodí; litina časem začne rezivět a minimální cyklus v myčkách nádobí je celých 30 minut;
 • Vysoké teploty během praní mají negativní vliv na materiál.

Litinové i teflonové pánve je nejlepší mýt ručně s měkkou houbou a jemným mycím prostředkem.

Myčka nádobí by se proto měla používat pouze v krajním případě. Například když není možné odstranit saze ze dna pánve. Litinové nebo teflonové pánve je lepší umývat v teplé vodě s použitím měkké houby.

Mnoho lidí se ptá, zda lze teflonové pánve nebo hrnce a pánve mýt v myčce nádobí. Odpověď je jednoduchá: nádobí s teflonovým povrchem bude po několika mycích cyklech v myčce nepoužitelné. Smaltované, měděné nebo litinové hrnce by se neměly čistit.

READ  Beznámrazová chladnička - jak často ji mám odmrazovat?

Kastroly, pánve a další velké nádobí vyžadují speciální čisticí prostředky. V myčkách nádobí se nesmí používat běžné „chemikálie“ na mytí rukou: nefungují, jsou neúčinné a mohly by poškodit váš spotřebič.

Podmínky mytí v myčce nádobí

V domácí kuchyni je třeba pravidelně čistit nejen nádobí a příbory, ale i různé další kuchyňské náčiní. Vidličky, lžíce, talíře, sklenice, šálky, nože, prkénka, hrnce, pánve atd.д. V arzenálu každé hospodyňky je obrovské množství kuchyňského náčiní. Vše se pravidelně špiní a musí se čistit.

Abyste pochopili, co byste do automatické myčky neměli dávat, stačí si představit podmínky uvnitř myčky, když je zapnutá. Myčky nádobí používají k mytí kuchyňského náčiní poměrně drsné mycí prostředky v kombinaci s horkou vodou. Ne každý materiál vydrží takový zásah bez vážných následků.

Obecně lze říci, že na nádobí vložené do myčky působí čtyři faktory:

 • Agresivní čisticí prostředky.
 • Voda při teplotách až 50-75 0 C.
 • Dlouhodobé vystavení vlhkosti (v některých provozních režimech může cyklus „namáčení, praní a oplachování“ trvat až 4 hodiny).
 • Sušení horkým vzduchem.

Automatické myčky nádobí by měly všechny tyto faktory snášet. Některé materiály odolávají vysokým teplotám, ale neumí si poradit s chemikáliemi pro domácnost.

TEFAL UNLIMITED Pan Non Stick Coating G25506 TESTING

Jiné jsou jednoduše oteklé z dlouhodobého působení vody. Vše, co se děje uvnitř automatické myčky nádobí, je třeba brát v úvahu ve spojení s.

V každé kuchyni je také spousta starých příborů a nádobí, které tyto značky neměly. V sovětských dobách nikoho ani nenapadlo, že by takové označování bylo nutné.

HWM se tehdy používaly pouze ve velkých jídelnách. A věděli, které nádobí stojí za to umýt ze zbytků jídla v automatické myčce a které ne.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS