Výroba cukrové pasty pro shugaring doma: 5 receptů

Se správným receptem na pastu shugaring si ji snadno vyrobíte doma. V porovnání s nákupem v obchodě tak můžete ušetřit peníze. Jednou z výhod vlastní výroby je to, že vždy znáte složení depilační pasty.

Vysoce kvalitní epilace zahrnuje pochopení toho, jak správně by měla vypadat hmota pro shugaring, která musí mít složení, co dělat v jakékoliv nepředvídané situaci spojené s depilačním postupem.

Samotná konzistence výrobku je velmi podobná cukrovému karamelu, do kterého se přidává voda nebo kyselina citronová, podle toho, jakou směs chcete vytvořit. Kromě základních složek může obsahovat i další látky, které mohou zvýšit účinnost přípravku a mít zklidňující nebo antialergický účinek na pokožku.

Různé typy pasty pro shugaring (její recepty a způsoby aplikace) vám umožní experimentovat a najít nejvhodnější variantu.

Abyste pochopili, jaký recept na shugaring si doma vybrat, budete muset uvařit pastu v několika různých hustotách (málokdo dosáhne správné konzistence hned napoprvé). Pasta by neměla být příliš tekutá ani příliš viskózní (čím je tmavší, tím je hustší, a naopak). Tato konzistence je ovlivněna poměrným kombinováním požadovaných složek.

Odborníci rozlišují tři typy viskozity:

 • Měkký a vláčný, strukturou velmi podobný medu. Nejlepší způsob ručního odstranění ochlupení.
 • Střední hustota. Nejvhodnější pro epilaci rukou a nohou, šetrné odstraňování, účinné proti hrubým chloupkům.
 • Hustá konzistence se používá pro obzvláště choulostivé oblasti (zejména podpaží a oblast bikin), kde jsou chloupky hrubé a tuhé.

Volba pevnosti je pro každou dívku či ženu specifická. Ve většině případů se však používá druhá možnost, protože je praktičtější a jednodušší na použití. Střední konzistence se používá téměř na všechny části těla.

Depilace voskem nebo depilace

Ujasněme si jednu věc: depilace voskem nebo depilace: jaký je v tom rozdíl?? Ne každý ví, jaký je mezi nimi rozdíl. Obě zahrnují odstranění chloupků. Voskováním se odstraní viditelná část chloupků, která je nad pokožkou. Voskování však buď odstraňuje chloupky u kořínků, nebo ničí vlasový folikul. Poskytuje dlouhodobé výsledky a výrazně zpomaluje pozdější růst chloupků.

Depilace voskem zahrnuje holení a chemické přípravky, jako jsou krémy, gely a pleťové vody.

Epilace. co to je? Zahrnuje následující typy odstraňování chloupků na těle:

 • laserová epilace
 • fotoepilace
 • elektroepilace
 • triding (čištění vlasů nití)
 • shugaring
 • voskování
peeling, domácí, depilaci

HELP. Depilace voskem a shugaring jsou často považovány za depilaci, ale to není zcela přesné. Výsledek po aplikaci těchto metod je zcela odlišný: vlasy se v pravý čas stávají tenčími, jejich růst se zpomaluje a interval mezi relacemi se časem zvyšuje.

READ  Jak mlít kávu bez mlýnku

Při rozhodování, zda je lepší holení nebo depilace, je důležité zvážit své cíle a možnosti. Depilace je levná, ale musí se provádět opakovaně. Pokud hledáte způsob trvalého odstranění chloupků, věnujte pozornost depilaci voskem.

Příznaky zarůstajících chloupků

Muži mají po holení tendenci k zarůstání chloupků, zejména na vousech, krku, tvářích a bradě. Mohou se také objevit na povrchu hlavy, pokud se muž oholí. Zarostlé chloupky se u žen nejčastěji vyskytují na nohou, v oblasti bikin a stydké oblasti, v podpaží a kolem hýždí. Mezi příznaky nežádoucího ochlupení patří:

 • Tvrdé hrbolky, které jsou malé a kulatého tvaru (tzv. papuly);
 • Malé puchýřky vyplněné hnisem nebo serózním obsahem;
 • Svědění, hyperpigmentace a bolest.

Příprava místa ošetření

Příprava na domácí depilaci bikin. dostatečně jednoduchá záležitost, kterou byste neměli zanedbávat. Obecně řečeno, nebudete muset dělat nic neobvyklého. Všechny stejné ošetření jako před přípravou na salonu. Pracoviště musí být čisté, dezinfikované. Lze otírat čisticími prostředky. Je také nutné se připravit:

Jednoduchá pravidla a tipy vám umožní plně si vychutnat účinky bolestivé, ale užitečné procedury. Příprava na první hlubokou depilaci bikin je stejná jako u dalších depilací. Je třeba pouze navodit náladu a provést ošetřovací postupy.

Používání lidových prostředků

Depilační krém po shugaringu nepoužívá každý. Záleží na osobních preferencích. Obecně platí, že zakoupené kosmetické kompozice stojí hodně. Proto mnoho lidí dává přednost lidovým prostředkům, které lze připravit z dostupných produktů. Tyto směsi pomáhají předcházet zarůstání chloupků, pálení, svědění. Například:

 • Směs cibule, mýdla a pracího mýdla. Malá zeleninová hlavička, která je předem upečená v troubě, je důkladně nakrájená. Přidá se mýdlo nastrouhané na jemném struhadle. Směs by se měla nanášet na problematickou oblast po dobu půl hodiny. Poté jej opláchněte teplou vodou.
 • Směs peroxidu vodíku a prášku z bodláku. Vezměte 2 polévkové lžíce 3% tekutiny a smíchejte je s 1 polévkovou lžící.L a smíchejte s 1 polévkovou lžící.l bodláku. Aplikuje se na kůži po dobu 15 minut. Odstraňte je navlhčeným hadříkem.
 • Citronová šťáva. Do mísy vymačkejte šťávu z 1 citronu. Namočí se do něj vatový tampon a přiloží se na pokožku. Disk je nutné ponechat po dobu 10 minut.
 • Černý čaj. Nepoužívejte obyčejný nálev, ale již použité čajové sáčky. Přiloží se na zanícené místo, podrží se 5 minut a poté se odstraní.
 • Šťáva z aloe. Z listů ji můžete vymačkat sami. Doporučuje se však strouhat na jemném struhadle. Naneste na podrážděné a zanícené místo.
 • Ocet 9 %. Tekutina je výborná proti bakteriím a dokáže zjemnit pokožku. Navlhčete hadřík tekutinou a přiložte jej na odstraňované místo. Namočte na 5 minut.
 • Smíchejte jedlou sodu a 200 ml teplé vody. Navlhčete vatový tampon a otřete postižené místo. Opláchněte vodou.

Pro přípravu těchto kompozic nemusíte ani chodit do obchodu. Všechny složky lze bezpečně najít v každé domácnosti. Pomohou dodržovat doporučení před a po shugaringu a nepoškodí pokožku.

READ  Tekutý vosk na depilaci jak používat

Být a zůstat mladý a krásný je možné. Nevyžaduje mnoho úsilí, času a peněz. Stačí dodržovat bezpečnostní opatření a rady zkušených řemeslníků. Domácí péče po shugaringu může být příjemná a kvalitní.

Čím drhnout pokožku po shugaringu?

Drhnutí po shugaringu je třeba vybrat individuálně. Stojí za to pečlivě prostudovat složení, doporučení pro použití, recenze. Některé složky mohou způsobit kožní reakci. Obzvláště nebezpečné jsou med, byliny. Mezi nejlepší patří produkty s:

 • Přírodní abrazivní částice, jako je kávová sedlina, skořápky ořechů nebo mleté ovocné pecky;
 • mírný účinek;
 • esenciální oleje jako hlavní složky;
 • určen pro všechny typy pleti;
 • syntetická abraziva, např. celulóza, nylon.

Vybrané kosmetické přípravky nesmí poškozovat pokožku.

Slavné značky

Peeling po shugaringu musí být jemný, kvalitní a účinný. Hlavním účelem není jen zlepšit tón pleti, ale také ji vyhladit, zpříjemnit na dotek a očistit od odumřelých kožních buněk. Existuje řada špičkových výrobců, které si ženy oblíbily:

 • Gloria. K dostání pod názvem Strawberry Dessert. K dispozici je jemný mastný peeling, který hloubkově čistí horní vrstvy pokožky a poskytuje jí dlouhotrvající hydrataci. Při výrobě se používají přírodní ingredience nejvyšší kvality.
 • ARAVIA. Přípravek na bázi mořské soli s názvem Oligo Salt. Kromě základní složky obsahuje řadu minerálů.
 • Saona Cosmetics tělový peeling po shugaringu. Kosmetika na bázi mandlového extraktu, kokosu. Pomáhá účinně exfoliovat pokožku díky přírodním částicím cukru. Účinně si poradí se zarůstajícími chloupky. Mandlový olej aktivně odstraňuje záněty, zarudnutí.
 • Obchod s biopotravinami. Peeling vytvořený ze složek, jako je třtinový cukr, olej z kakaových bobů.
 • Komfortní zóna. Scrub-Gommage s přírodními složkami. Výrobce se rozhodl použít přírodní esenciální oleje, např. jojobový, bambucký.

Před výběrem výrobku se vyplatí poradit se s kosmetičkou, epilátorem nebo dermatologem. Pro vyloučení alergických reakcí je lepší vyzkoušet malé množství na kůži.

Domácí recepty na peeling

Ručně vyráběné prací prostředky by měly být používány s maximální opatrností. Složení je lepší nejprve vyzkoušet na jednom kousku kůže. Není žádoucí volit složky, které mohou vyvolat alergie, například med. Může vyvolat silné reakce, až po otok pokožky, těžký edém, angioedém Quinckeho nemoc, svědění. Drhnutí po šukání lze provést následujícím způsobem:

 • Cukr. Připravte si kvalitní, ne příliš jemný cukr a rostlinný olej. Lze jej nahradit olivovým olejem. Vše smíchejte, přidejte lžíci medu a důkladně promíchejte. Před aplikací navlhčete pokožku vodou.
 • Aspirin. Rozdrťte 3 tablety aspirinu a přidejte 1 lžičku citronové šťávy.l se stejným množstvím kuchyňské soli. Lze nahradit mořskou solí. Nanáší se v tenké vrstvě, jemně, bez nadměrného tlaku.
 • Káva s kokosem. Pro péči o citlivou pokožku, např. v oblasti bikin. Pokožka je zjemněná, hydratovaná a ucpané póry jsou otevřené. K přípravě směsi přidejte mořskou sůl (půl šálku), stejné množství mleté zrnkové kávy, 2 lžíce kokosového oleje a velké množství medu.л. Složky se důkladně rozetřou a nanesou na navlhčenou pokožku.
 • Káva a med. Namelte kávová zrna a použijte 3 polévkové lžíce.л., Stejné množství mletého kokosového oleje a 2 lžíce hustého medu. Lze přidat několik kapek pomerančového esenciálního oleje a složky smíchat.
READ  Nastavení regulátoru tahu pro kotle na tuhá paliva

Drhnutí po shugaringu by mělo být pouze prospěšné. Měli byste se vyhnout všem přípravkům, které mají negativní vliv na pokožku.

Péče o pokožku po první depilaci

 • Vyhněte se horkým koupelím. Kosmetičky nedoporučují první den po depilaci horkou koupel nebo sprchu. Nechoďte do lázní nebo sauny, dokud podráždění typické pro laserové ošetření neodezní, což může trvat několik dní až týden. Během prvního dne je lepší vůbec omezit vodní procedury, a pokud je to nutné, dopřejte si krátkou chladnou sprchu bez použití jakýchkoli mycích prostředků na epilovanou pokožku. Tím se zabrání vzniku podráždění. Obecně je lepší omezit tepelný vliv prvního sezení na minimum. Do úplného zhojení horní vrstvy kůže se také nedoporučuje plavat v bazénu, protože chlór podporuje podráždění pokožky;

Aby se minimalizovalo riziko zasažení epilované oblasti UV zářením, je lepší provádět laserovou epilaci na podzim a v zimě.

Po prvním sezení laserové epilace je odstraněna méně než polovina chloupků.

Zvýšený obsah melaninu v pokožce po opalování sníží účinek další epilace. Kromě toho je při laserové epilaci na sluncem spálené kůži možné popálení. V opačném případě se na epilovaných místech mohou objevit červené nebo nahnědlé skvrny, olupování, černé skvrny a depilace bude méně účinná. Samoopalovací přípravek lze používat týden po prvním sezení, pokud nedojde k podráždění pokožky. Nejlepší způsob, jak zmírnit podráždění prostředky, které obsahují ve složení na podporu hojení panthenol nebo aloe šťávy.

Techniky pro hluboký bikini shugaring

Existují dvě techniky provádění shugaringu. K odstranění nežádoucích chloupků na ženské i mužské zóně hlubokých bikin se nejčastěji používá kombinace klasické a obvazové metody.

Při obvazové technice se musí použít měkká nebo středně tvrdá pasta a musí se dodržet následující kroky:

  Před zákrokem by měla být kůže připravena. Prvním krokem je odstranění přirozeného tuku z oblasti pomocí pleťového mléka a následné lehké poprášení oblasti mastkem. Pokud je pocit během zákroku velmi bolestivý, je třeba oblast nejprve znecitlivět krémem, přesně podle pokynů na obalu;

Klasická technika vyžaduje o něco silnější pastu než obvazová technika. Postup je do jisté míry podobný:

peeling, domácí, depilaci

  Před aplikací pasty je třeba kůži připravit stejným způsobem jako při obvazové technice;

peeling, domácí, depilaci

Bez ohledu na metodu depilace je třeba po zákroku dodržet následující kroky:

  Zbytky pasty opláchněte teplou vodou. Oblast bikin lze ošetřit ledem nebo studenou vodou, aby se snížil otok;

| Denial of responsibility | Contacts |RSS