Chladicí taška: vhodné příslušenství na cesty. Několik jednoduchých tipů, jak si vyrobit vlastní

některé termosky mohou uchovávat teplo, ale jiné mohou uchovávat chlad. Ačkoli mají různé funkce, fungují všechny stejně, samozřejmě za předpokladu, že není možné je připojit k elektrické síti. Pokud mluvíme o nádobách uchovávajících teplo, jsou vyrobeny ze dvou vrstev látky nebo plastu, mezi nimiž je vrstva pěny nebo polyethylenu. Někdy jsou stěny silné až 4 cm, což umožňuje udržet teplotu ještě déle. Víko termotašky je vyrobeno na stejném principu.

Hlavní součástí těchto domácích spotřebičů jsou speciální baterie, které jsou naplněny suchým solným nebo tekutým roztokem. Před použitím vložte baterie na několik hodin do mrazáku, aby se udržely v chladu, a poté je vložte do chladicího boxu s předem vychlazenými potravinami. Pokud máte sáček, který hraje roli ohřívací podložky, musíte naopak nádoby s roztokem udržovat teplé ve vodě a pak je vložit do sáčku s horkým jídlem. V těchto termoskách můžete několik hodin uchovávat čerstvě upečenou pizzu, koláče, druhé chody, kávu nebo čaj.

Autochladnička vlastníma rukama za 1000

Začněme s termoskou. Potřebujeme jeden plát pěnového polystyrenu o rozměrech 1200×600 mm, tloušťka 50 mm, nůž a metr. Vystřihněte plech podle šablony, vezměte montážní pěnu a slepte nádobu takto.

Zde je schéma řezání plechu. Chladicí deska má tloušťku 20 mm, ale musíte ji odříznout ze všech stran kromě spodní části. Desky jsou k sobě přilepeny montážní pěnou. Technologie je jednoduchá. Na místo lepení nastříkejte trochu pěny, počkejte 1 minutu, pevně přitiskněte listy k sobě a pak 5 minut ručně kontrolujte, aby se nepohybovaly v důsledku rozpínání pěny. Hlavně ho nenechávejte bez dozoru. Vynechává se pouze malý kousek pěnového polystyrenu, který je na obrázku vyznačen šedě.

Všimněte si konstrukce víka, jeden z velkých listů z výše uvedeného schématu jsem na místě při lepení rozřezal na 3 části, abych zajistil pevné uchycení. Poté můžete krabici zvenku natřít barvou. Barva je pro polystyren mírně korozivní, proto je lepší natírat ve dvou fázích. Krabička váží 820 gramů a má neuvěřitelný koeficient tepelných ztrát. Do tohoto boxu můžete vložit několik kilogramů mražených potravin a bez problémů je přepravovat několik hodin. Hlavně nemíchejte mražené a chlazené potraviny. Konstrukci je možné doplnit o akumulátor chladu.

Nebo je možné upravit design a vytvořit plnohodnotný chladič. Pro tyto účely použijeme Peltierův prvek. termoelektrický převodník, jehož princip činnosti je založen na vzniku teplotního rozdílu při průchodu elektrického proudu. Jedná se o prvky používané v komerčně dostupných chladičích do vozidel a odvětrávaných autosedačkách.

Model TEC1-12706. Jedna strana prvku se během provozu zahřívá a druhá strana se ochlazuje. aby nedošlo k popálení prvku, vyžaduje intenzivní odvod tepla z horké strany. K tomu potřebujeme chladič procesoru s chladičem z obchodu s počítači, aby se zlepšila cirkulace vzduchu uvnitř chladiče a zabránilo se zamrznutí chladiče, rozhodl jsem se nainstalovat ventilátory na obou stranách. Potřebujeme také termostat s externí sondou a relé pro řízení nastavené teploty uvnitř zásobníku. A prodlužovací kabel se zástrčkou do zapalovače automobilu za 100 Kč.

Nainstalujte Peltierův prvek mezi dva hliníkové chladiče pomocí tepelné pasty (dodává se s chladičem). Zde je třeba poznamenat, že je možné zvýšit teplotní gradient zařízení sestavou 2 nebo 3 Peltierových prvků instalovaných v sérii. aby jeden Peltierův prvek ochlazoval druhý. V této konfiguraci je reálné dosáhnout v zásobníku záporné teploty až ± 0 °C.18 stupňů Celsia. Podél obvodu mezi prvkem položte kus pěnové izolace.

připojte chladiče k sobě pomocí standardních montážních desek základní desky a spojte je plastovými kabelovými páskami. To také umožňuje tepelně izolovat studenou a horkou stranu od sebe. Zkušební provoz systému. Čím více ochladíme horkou stranu, tím nižší bude teplota na studené straně. Zde jsou ventilátory zaměřeny na vyfukování vzduchu na radiátory, což je méně účinné, než kdyby byly obrácené a vyfukovaly ven. Improvizovaný box byl schopen dosáhnout teploty.3 stupně při okolní teplotě 26. Na fotografii je jasně vidět model chladiče, jejich výhodou je velká plocha podpory chladičů. A pro tepelnou izolaci jsem použil kus izolace pro kulaté trubky.

Nyní k integraci termoelektrického měniče do nového víka nádoby. Zvětšeme tloušťku krytu na 100 mm (2 listy polystyrenu) pro snadné umístění celé konstrukce. Na této fotografii je dobře vidět obvodové těsnění mezi oběma radiátory.

Umělecké řezání pěnového polystyrenu a broušení. Znovu malování. Po natření je vnější plášť polystyrenu pevnější.

READ  Jednoduché magnety na lednici vlastníma rukama

Spoje utěsněte těsnicí hmotou a oba ventilátory otočte směrem ven. Potenciální zlepšení. možná by se měla snížit rychlost ventilátoru na studené straně (oba ventilátory nyní běží na maximální rychlost).

Připevněte desku termostatu na boční stranu skříně a připojte napájecí kabel tímto nenáročným způsobem. Nejprve ji upevněte samořeznými šrouby a poté tmelem.

Montáž kontejneru. Hmotnost nádoby bez víka je 800 gramů, stejná je hmotnost víka se sestavou termoelektrického měniče. Celkové náklady 1000 a pár hodin času. Testy s chlazenými potravinami v zavazadlovém prostoru vozu prokázaly schopnost systému udržet teplotu na dně (!) kontejneru v rozmezí 5 stupňů Celsia, okolní teplota 29 stupňů (ano, v zavazadlovém prostoru je mnohem tepleji, a to i s klimatizací) a spotřeba proudu. 3 ampéry. Myslím, že je to vynikající výsledek.

Plánuji vyrobit další nádobu ze 3 Peltierových prvků instalovaných v sérii, abych získal plný mrazák.

Pokyny k montáži termoelektrického chladiče vína vlastníma rukama

Chcete-li vlastnoručně zkonstruovat chladničku s Peltierovými prvky, přečtěte si návod krok za krokem. Kroky jsou podrobné a průvodce krok za krokem vám poskytne ty nejlepší rady ohledně.

Materiály a nástroje

 • pěnový polystyren. Vhodné jsou plechy o tloušťce 50 mm;
 • Peltierův prvek;
 • chladiče s chladiči. Lze je odstranit ze starého počítačového vybavení;
 • termální pasta;
 • regulátor s teplotním čidlem;
 • instalační pěna;
 • drátů;
 • zástrčky pro připojení k autozásuvce USB a/nebo k elektrické zásuvce;
 • kancelářský nůž;
 • měřící nástroj a tužku;
 • pájka.

Sestava skříně

Pro zajištění geometrické přesnosti pláště chladiče se zhotoví šablona. Jeho rozměry musí odpovídat požadovanému objemu budoucího zařízení. Stojan na víno musí být dostatečně vysoký, aby se do něj láhve vešly.

Varování! Jako šablonu použijte výkres vhodně dimenzované bedny nebo krabice.

 • nařezat na požadovanou velikost pomocí řezačky na krabice;
 • Lze spojit montážní pěnou. Jednoduše spojte prvky potažené pěnou a nechte je pevně stát, dokud pěna důkladně nezaschne. Stěny jsou dvouplášťové pro zvýšení tepelně izolačních vlastností.

Sestavená krabice je natřena několika vrstvami vybrané barvy.

Izolace z hliníkové fólie je přilepena na vnitřní povrch chladicí jednotky pomocí tekutých hřebíků.

Pokud nejsou k dispozici desky z extrudovaného pěnového polystyrenu, můžete použít

 • laminát. Speciální drážky usnadňují montáž konstrukce. Materiál je dostatečně robustní;
 • Pěnový polystyren. Dobře zakončené řeznými nástroji. Odolnost proti vlhkosti. Polystyrenová deska je levnější než její polystyrenový protějšek;
 • Dřevovláknitá deska nebo dřevovláknitá deska. Kvůli nízké odolnosti proti vlhkosti je nutné dodatečné opracování;
 • plast. nejlépe prefabrikované boxy s víkem. Stačí skříňka na nářadí nebo chladicí box na vodu.

Montáž chladicí jednotky

Aby se zajistila účinnost fyzikálních procesů uvnitř přenosné miniledničky, měla by být instalace provedena následujícím způsobem:

Chytrá termoska Ember vás dostane (Alisczech vol.18)

 • Hliníkový profil se montuje kolmo k boční stěně skříně zevnitř. Tím se přenese chlad do interiéru;
 • K pevnému hliníkovému profilu je zevnitř připevněn chladič, který slouží k redistribuci chladného vzduchu po vnitřním prostoru;
 • Peltierovy prvky jsou namontovány na vnější straně profilu. Lepicí tmel je lepší nepoužívat, protože jeho účinnost je nízká. Preferují se šrouby.

Aby chladič ve vozidle udržel požadovanou teplotu, používají se k chlazení vnitřního prostoru kontejneru tři prvky. Jako zdroj napájení použijte napájecí jednotku počítače. Pokud má být chladič připojen k autobaterii, je nutný prodlužovací kabel se zásuvkou zapalovače cigaret. K regulaci teploty chladiče musí být připojen termostat.

Při montáži Peltierova prvku je třeba dodržet několik pravidel. Požadováno:

 • Dodržujte polaritu vodičů. Nesprávné připojení způsobí, že se vnitřní část zahřeje a vnější část se ochladí;
 • Včas odvádějte teplo z horní části instalací chladiče. Bez něj se prvek přehřívá. Intenzita proudění vzduchu určuje kapacitu systému;
 • řádně upevněte izolační podložku. Jeho vlastnosti určují účinnost chladiče;
 • Při instalaci naneste mezi části prvku a izolační desku tepelnou pastu;
 • K vnitřní straně nádoby je připojen další chladič pro rovnoměrné rozložení chladu a rychlé ochlazení. Zabraňuje také kondenzaci.

Co můžete uložit do mobilní chladničky

V izotermické chladničce vyrobené vlastníma rukama lze uchovávat prakticky všechny druhy potravin, včetně masa a ryb. Nejlepší je však zabalit je všechny do samostatných plastových sáčků. Udržujte své zásoby čerstvé a nápoje studené bez ohledu na počasí.

termoska, vlastníma, rukama

Makeshift cestovní lednice vám nejen umožní vytvořit design požadovaného tvaru a velikosti, ale také ušetří slušnou částku potřebnou na nákup termotašky nebo chladicího boxu.

Pomocí stejného algoritmu můžete vyrobit nádoby různých velikostí a použít je na pikniky, cestování, letní rybaření, výlety do přírody. A pokud si vyrobíte mini termo tašku, můžete si do ní dát obědové balíčky a vzít si je s sebou do práce nebo je vzít dítěti do školy.

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit chladicí tašku vlastníma rukama

Tento jednoduchý způsob výroby chladicí tašky, který si můžete udělat sami, vyvolal rozruch v celé internetové komunitě. Kromě toho, že se taška snadno vyrábí, je vyrobena z relativně levných materiálů.

termoska, vlastníma, rukama

K jeho výrobě budete potřebovat starý sportovní pytel, izolaci (polystyren, lze zakoupit v každém obchodě se stavebním materiálem) a hliníkovou pásku (rovněž k dostání v obchodech se stavebním materiálem). Sáček si předem změřte, abyste mohli izolaci zkrátit podle velikosti sáčku.

READ  Ochranná obrazovka pro baterii vlastníma rukama

Nejprve je třeba vyříznout dva kusy izolace. Polotovary jsou ve tvaru kříže, jak je znázorněno na fotografii níže.

Je důležité, aby velikost jednoho obrobku byla menší než velikost tašky a druhý. o něco větší než první, jinak se sestavená krabice do tašky prostě nevejde. Pak přilepte krabici s fólií uvnitř z prvního dílu. Pomůže nám s tím hliníková lepicí páska

Poté k této krabici přilepíte druhý díl, ale nyní by měla být fólie na vnější straně. Tato konstrukce je nutná proto, aby se teplo odráželo a nepronikalo dovnitř a teplota uvnitř zůstala nezměněna.

Víko izolátoru lze také utěsnit páskou. Materiál se špatně ohýbá, takže jednodílný kryt nejde zavřít.

termoska, vlastníma, rukama

Poté vložíme vzniklou krabici do sáčku. Pokud máte pocit, že mezi látkou tašky a provizorní krabicí je volný prostor, vyplňte ho pěnou.

Závěrečná úprava. chladicí baterie. Původní návrh je použít lahve se zmraženým fyziologickým roztokem. Pro větší pohodlí však lze použít i ledové obklady, ohřívače a suchý led. I ty se skvěle hodí k udržení teploty. Potraviny a nápoje můžete také zabalit do papíru nebo novin, aby vydržely déle chladné. Pokud cestujete autem, je vhodné zabalit samotnou tašku do deky. Chladná teplota uvnitř vydrží 30 hodin.

Tento snadný způsob, jak přeměnit běžnou sportovní tašku na chladicí tašku, vám také ušetří peníze. Zatímco průměrný chladicí box stojí v obchodě 2 000 až 5 000 dolarů, zde můžete utratit maximálně 200 za izolaci a maskovací pásku. Kromě toho vám samotná výroba zabere 20 minut až hodinu volného času. Mnohem více utratíte za výlety do obchodů při hledání levné varianty.

Pokud nemáte vhodnou velikost sportovní tašky, můžete si obal na chladicí tašku ušít sami.

Zde je návod, jak si krok za krokem vyrobit chladicí tašku do auta

Při piknicích velkých skupin nebo víkendových setkáních je vhodné uložit potraviny podléhající rychlé zkáze do chladicího boxu v autě.

Takové modely však nejsou levné. Vhodnou alternativou je izolovaný box, který udrží potraviny v chladu až 48 hodin. Tato mistrovská třída vám pomůže sestavit ji krok za krokem.

 • Vyberte si správnou velikost. Může to být překližková krabice, plastový kontejner nebo dokonce kartonová krabice.
 • Na základě rozměrů základny vypočítejte množství potřebného materiálu. Budete potřebovat pěnovou desku (nebo plastovou pěnu) a izolační fólii.
 • Vytvarujte vnitřní stěny a dno základny pomocí pěnového plastu. Slepte švy.
 • Z izolační fólie vyrobte lištu a zajistěte ji uvnitř sešívačkou na nábytek. Je lepší vyrobit jednodílný výřez než upevňovat jednotlivé kusy, aby bylo méně švů, kterými by unikal chlad. Podlepte stávající spoje kovovou lepicí páskou.
 • Vyrobte těsně přiléhající víko s rukojetí. Za tímto účelem připevněte k překližce kus pěnového nebo molitanového plastu tak, aby mezery mezi krabicí a víkem byly co nejmenší. Vnitřní stranu víka zakryjte hliníkovou fólií.
 • Rukojeť zásuvky z vnější strany, aby se snadno přenášela.

Nesnažte se vytvořit příliš velkou krabici: čím hustší jsou chlazené potraviny, tím déle se udrží nízká teplota.

Co potřebujeme?

Pro základnu termotašky je nejlepší použít standardní cestovní tašku, kterou již nepotřebujete. Obdélníkové tašky jsou obzvláště praktické. Pokud ho ale nemáte, možná budete muset vymyslet alternativu.

Pokud nemáte základnu, ušijte si ji sami! Jako vodítko můžete použít vzor z mistrovské třídy šití pro tašku na přenášení, přičemž síťovinu nahradíte látkou. Nebo níže uvedený vzor.

Pokud máte překližku nebo dřevěné desky, vyrobte si podstavec. Jako vodítko použijte vzor uvedený v předchozím odstavci.

Rozhodli jste se pro základnu termobrašny. Nyní změřte a zaznamenejte naměřené hodnoty na papír. Řekněme, že má rozměry 25 × 40 a výšku 35. Nepřidávejte další rozměry, počítejte s rezervou. Důležité je, aby izolační fólie volně zapadla do sáčku.

Vytvořte si vzor. Možná jste viděli variantu obdélníkové tašky výše.

Vystřihněte fóliový základ a přehněte okraje. Bílou část nechte na vnější straně a lesklou část na vnitřní straně. Svažte okraje k sobě tak, aby fólie byla uvnitř, a to i ve švech.

Existuje několik způsobů, jak okraje svázat dohromady. Lepicí pásku však raději nepoužívejte, protože je nespolehlivá. Krabici nejlépe sešijte nebo sešijte. Nakonec získáte krabici s odklopeným víkem. Můžete ji jednoduše zabalit dovnitř, ale pokud očekáváte, že termo taška bude opravdu dobře fungovat, a plánujete ji používat po mnoho let, pak si ušijte zip.

Nyní stačí vložit fólii do připraveného sáčku.

Náš piknikový doplněk je nyní připraven. stačí jej naplnit teplem nebo chladem. „Akumulátory“ by měly být umístěny uvnitř, hned vedle potravin. Tímto způsobem zůstanou mnohem déle chladné (nebo horké).

Studené akumulátory

Skladování v chladu může být v kapalné nebo gelové formě.

Pro výrobu „tekutého“ ledového obalu stačí zmrazit vodu do ztuhnutí a poté vložit kostky ledu do pevného sáčku se zipovým uzávěrem. Hlavní výhodou těchto zařízení je, že nezabírají mnoho místa a mohou měnit tvar a „přizpůsobovat“ se obsahu termotašky. Časem však led roztaje, a pokud sáček není vzduchotěsný, potraviny zvlhnou. Místo sáčku se zipem lze použít plastové láhve. Rozhodně nepropustí vodu, ale jejich hlavní nevýhodou je velikost. zabírají hodně místa.

READ  Trouba na ráfky vlastníma rukama

Baterie do chladicích sáčků vypadají podobně jako malé ploché nádoby.

Trik spočívá v přidání soli do vody v množství nejméně 6 polévkových lžic na 1 litr, aby se voda rozpouštěla pomaleji.

Slaný led taje pomalu, což znamená, že si jídlo udrží správnou teplotu poměrně dlouhou dobu.

Gelové akumulátory jsou spolehlivější, praktičtější a snadno se vyrábějí. Existují dva způsoby výroby gelových studených baterií:

 • Používání plenek. Nalijte vodu do nové pleny, pak vyjměte vzniklý gel, vložte jej do sáčku se sponou a dejte do mrazáku. Jakmile gel zmrzne, je baterie připravena.
 • S želatinou nebo lepidlem na tapety. Želatinu nebo lepidlo na tapety zřeďte podle návodu, ale použijte osolenou vodu. Vzniklá gelovitá hmota se vloží do sáčků nebo plastových lahví a umístí se do mrazicího oddílu chladničky.

Vnitřek tašky můžete ze všech stran vyložit těmito akumulátory a mezi potraviny můžete vložit i několik sáčků.

Termo nádoba vlastníma rukama: jednoduchá a užitečná řemesla

Chladicí taška je nutností, zejména pro ty, kteří rádi cestují. V obchodech takové potěšení stojí hodně, ale existuje velmi cenově dostupná alternativa. termokontejner s vlastními rukama. Vyrobit takovou tašku je rychlé a hlavně zdarma. Zvenku vypadá jako běžná láhev, ale uvnitř je vystlaná izolací, která nepropouští chlad a udržuje teplo. Stačí trocha času a úsilí a máte v rukou termoelektrickou chladničku stejné kvality jako kupované modely.

Rozhodl jsem se koupit termotašku na piknik nebo na ryby.Nakupoval jsem a byl jsem překvapen cenami.Páni, to, co jsem potřeboval, bylo od 2 500 000. Rozhodl jsem se experimentovat na vlastní pěst.Měl jsem v práci nějaký těsnicí materiál (nevím, jak se jmenuje) ze zařízení.Zkoušel jsem lepit lepidlem, žádný výsledek, žádné lepidlo.Musel jsem lepit horkou deskou (nahřál jsem ji, přejel s ní přes šev a přitlačil).

Uvnitř oboustranné fóliové izolace (opět odpad)

Testováno se studenými bateriemi.Vložil jsem 4 z nich.Dva gelové a dva tekuté.Při teplotě 25 stupňů trvala zima téměř 24 hodin.Mezitím jsem ji otevřel sedmkrát.Gelové lépe drží chlad.Nakonec jsem pro box ušila boxovací oblečení a našila na něj popruh na přenášení.

Komentáře 76

Vodu zmrazím v mrazáku, pak lahve obalím izolační fólií a zalepím ji. Ze Soči do Voroněže, voda s ledem. Je velmi pohodlný na vybalení a je možné do něj vložit něco jiného))

Souhlasím.V autě mám plnou ledničku vody.

Místo studených zábalů naložím do krabice dvě nebo tři jedničky.5л. láhve mražené minerální vody.Používám také prázdné sáčky od majonézy a kečupu s víčky naplněnými slanou vodou

cool! Jistě manýry a la 80, ale je funkční! Samet se však rychle ušpiní!

Sametu je příliš mnoho, ale je to v pořádku.

To je ale cena. Ve sportovním obchodě mám tašku na ledničku se stejným objemem za 1000 rublů.

Viděl jsem to za tisícovku, ale je to taková sračka Možná je to ve vašem městě lepší.(((

Také jako možnost, kterou jsem si sám vyrobil. www.drive2.ru/l/5289748/

Nápad je skvělý a zpracování je špičkové. Ale kolo už bylo vynalezeno a za ledničku už dávno existuje ekonomická náhrada. termoska! Izotermická taška s pevně uzavíratelnými držadly. izotermická vrstva z PE pěny udržuje teplotu teplých i studených potravin po dobu 4 hodin a 30 minut. S termoelementy se doba skladování obsahu ztrojnásobí. stblizko.tekutiny a potraviny jsou uloženy v mrazicím sáčku.png stblizko.ru/system/imagesoduct/005/451/367_big.Webové stránky prodávajícího: tarra.www/termos-pakety www.bigupak.ru/#!/czax

Je to trochu drahé 2500 za podobný produkt. Jen taška, žádné baterie, ne více než rubl na stropech.

v práci máme dostatek předpřipravených přenosných chladicích boxů!Mohu se podělit s každým, kdo ji potřebuje.při 37 snadno zmrazí pivo na 24 hodin!

Prosím, podělte se, velmi užitečné věci po tom všem.

žádný problém, zavolejte a domluvte se 89059464011

v práci máme dostatek přenosných chladicích boxů!Mohu se podělit s každým, kdo ji potřebuje, už ji máme.při teplotě 37 snadno zmrazí pivo na 24 hodin!

Co je to za chladič, můžete ho vyfotit, pokud ho máte?

V práci máme spoustu přenosných chladicích boxů!Mohu se podělit s každým, kdo ho potřebuje, my už jeden máme.Při teplotě 37 °C snadno zmrazí pivo 24 hodin denně!

Téměř všechny domácnosti dnes mají dobíjecí baterie.prodávají se v obchodech a lze je nalézt i v chladničkách s beznámrazovým systémem

Skvělé, můžete přidat Peltierovy prvky, bude to ještě skvělejší.

Termoelektrický snímač. Elektřina vytváří chlad a teplo elektřinu. www.ebay.com/itm/TEC1-127…ain_0hash=item41945f04d2

Na podobném objednávce jsou různé moduly napájené 12 volty, napájení je odlišné. Objednáno zde ru.aliexpress.com/item/Ne…r-Peltier/1021213533.html

| Denial of responsibility | Contacts |RSS