Praní v pračce

Chcete-li vyprat péřový polštář v pračce, nezapomeňte použít speciální sáčky. Kromě toho je třeba obzvláště pečlivě sledovat těsnost a pevnost švů takového vaku, protože peří, které se dostalo ven, může ucpat odtok. Pravděpodobnost, že se pytel v bubnu roztrhne, je poměrně vysoká, a proto málokdo riskuje praní polštářů doma.

Vaky by měly mít malý objem a doporučuje se umístit do bubnu několik ručníků a také speciální míčky najednou. Taková technika zabrání hromadění peří a prachového peří ve stroji.

Pokud perete polštář v pračce, je vhodné do bubnu vložit několik ručníků a speciálních kuliček

Pro praní byste měli použít jemný režim, například „vlna“, s teplotou 30 ℃ a maximálním počtem máchání. Nejlepší je zvolit střední rychlost odstřeďování. při rychlém odstřeďování se mohou pytle s náplní protrhnout.

Do zásuvky na prací prostředky přidejte prací prostředek na vlnu nebo peří a na máchání použijte kondicionér.

Jak prát polštáře a peřiny

Praní v ruce nebo v pračce: jakou cestu zvolit?

Jednou z metod čištění je ruční praní péřových polštářů. Nevýhodou této metody je nutnost fyzické námahy, protože oděv je po namočení mnohem těžší. Pokud plánujete mytí bez pračky, je nejlepší provést proceduru ve vaně nebo velkém umyvadle a předem si připravit látkové sáčky nebo gázové pytlíky. Abyste nic nezmeškali, je důležité postupovat postupně:

 • Vezměte balíček gázy, přeložte jej do několika vrstev a sešijte obaly k sobě. Jejich velikost a počet závisí na množství peří, které chcete vyprat.
 • Odstraňte povlak na polštář a odkryjte povlak na přikrývku. Pokud není silně opotřebovaný, lze jej vyprat samostatně a znovu použít.
 • Do gázových sáčků vložte péřovou náplň (netlačte je pevně).
 • Kryty pevně sešijte nebo zavažte a pečlivě zkontrolujte, zda nejsou poškozené.
 • Nalijte do nádoby teplou vodu a rozpusťte v ní tekutý prací prostředek.
 • Vyperte péřové vaky. Pokud je náplň silně znečištěná, několikrát vyměňte vodu a poté kryty dobře opláchněte. Při posledním máchání lze přidat trochu změkčovadla.
 • Vymačkejte obsah gázových sáčků. Pro větší pohodlí sáčky srolujte do starých ručníků a dobře je stočte.

Chcete-li péřové palčáky vyprat doma, odstraňte výplň

Jak vidíte, proces je poměrně časově náročný a ne každá hospodyňka si na něj najde čas. Praní péřového polštáře v pračce usnadní jeho vyprání. Pořadí kroků je částečně stejné jako u mytí rukou, ale má své vlastní zvláštnosti.

READ  Lze mokasíny prát v pračce?

Aby se peří při praní v pračce neshrnovalo, vložte do bubnu několik tenisových míčků.

Gázové sáčky nelze prát v pračce. I když zvolíte šetrný režim, mohou se roztrhnout a peří může ucpat buben, filtr a vypouštěcí hadici. Abyste tomu předešli, použijte na potahy jakoukoli tenkou tkaninu, např. bavlnu. K praní peří jsou vhodné také staré povlaky na polštáře. Pokud jsou polštáře malé, lze je prát v povlaku na peřinu.

Péřové prací potahy lze vyrobit z jakékoli jemné tkaniny, například z bavlny

Při praní péřových oděvů v automatické pračce zohledněte následující doporučení

 • zvolte šetrný prací program, například „Jemné praní“ nebo „Vlna“, při teplotě vody nepřesahující 40 ℃;
 • jako prací prostředek použijte prací gel s minimální pěnivostí, např. na vlnu;
 • naprogramujte několik cyklů máchání a během posledního přidejte aviváž;
 • Odstřeďování provádějte při nejnižších otáčkách (400 ot./min.) nebo ručně.

Špinavé péřové polštáře mohou způsobovat složité alergické reakce a vyvolávat nevolnost, proto je důležité je alespoň jednou ročně vyprat.

Jak prát péřový polštář v pračce

Ne vždy je možné odnést polštář do čistírny. Ale to vůbec není problém. Pokud se budete řídit našimi radami, snadno mu navrátíte původní svěžest. Za tímto účelem:

Vyberte si žínku. Platí zde několik pravidel:

Výrobky se silnou parfemací mohou způsobovat alergie a bolesti hlavy. Pak bude kvalita spánku špatná a nebudete si moci odpočinout.

Na trhu jsou k dispozici prací prostředky pro péřové prádlo. Ty jsou ideální.

Zkontrolujte švy na výrobku. Musí být pevné, aby náplň při mytí nevypadla a nespadla do bubnu. To může způsobit poruchu pračky.

Pokud je polštář malý, můžete ho celý vyprat v automatické pračce. Pokud se do ní nevejde, můžete peřinu roztrhnout a vložit ji do předem připravených malých sáčků.

Házejte do bubnu velké tenisové míčky nebo malé gumové míčky. Pomáhá lépe udržet tvar polštáře a zbavit ho žmolků.

Nyní vyberte režim. Není třeba vysokých teplot. „Ruční praní“ nebo „jemné“ funguje dobře. Některé automaty mají speciální režim „peřina“.

Nezapomeňte se navíc opláchnout, abyste smyli zbytky prášku.

Vysoký spin se nedoporučuje. Rychlost 400 bude v pořádku.

Pokud má vaše pračka možnost sušení, je to nutnost. Tím se proces sušení výrazně urychlí. Zejména v zimě.

Při sušení na čerstvém vzduchu peří pravidelně protřepávejte, aby peří získalo svůj původní vzhled.

Pokud perete v oddělených sáčcích, vysypte celý obsah zpět do vyčištěného prošívaného ručníku. A šít. Stehy by měly být pěkné a časté, aby nic nevytékalo.

Nejčastější chyby, kterých se ženy v domácnosti dopouštějí, jsou následující:

 • Je přidáno příliš mnoho mycího prostředku. Domácí čisticí prostředky jsou poměrně agresivní a mohou napadnout peří. Přidejte tolik tekutiny, kolik je uvedeno v návodu. Pokud používáte lidové prostředky, dodržujte také doporučené dávkování.
 • Praní v horké vodě. Teploty vyšší než 40 °C nenávratně poškozují výplň. Berte to v úvahu při ručním praní nebo praní v pračce.
 • Špatně opláchnuté. Peří dobře absorbuje prací prostředek, proto jej perte alespoň dvakrát. Jinak by ztratily měkkost a po usušení by se objevily hrudky.
READ  Jak prát bundu v pračce

Jak prát péřové polštáře?

Polštář z prachového peří je zárukou pohodlného a zdravého spánku. Toto přírodní plnivo v různých poměrech je pro tento výrobek považováno za ideální. Pokud si vyberete správný polštář a budete o něj řádně pečovat, vydrží vám mnoho let.

péřový, polštář, můžete, vyprat, pračce
 • Šetrné k životnímu prostředí. Protože je náplň přírodní, je považována za bezpečnou a nemá chemické pachy.
 • Měkké, pružné a odolné. Samotné peří je měkké a pružné. Rychle a snadno se přizpůsobí tvaru vaší hlavy a poté se rychle vrátí do původního vzhledu. Mimochodem, právě peří dodává polštáři pružnost.
 • Prodyšný. Peří a prachové peří přirozeně dobře větrají a vytvářejí mikroklima, takže v létě není horko a v zimě je teplo a útulno.
 • Hydroskopičnost. Výrobek naplněný tímto materiálem absorbuje vlhkost a volně ji odpařuje do okolí.

Chemické čištění péřového polštáře

Může být jednodušší a časově úspornější nechat polštář vyčistit v čistírně. Náklady na tuto službu jsou nízké, a pokud vám to vaše finance dovolí, je lepší nechat práci na profesionálním úklidu.

péřový, polštář, můžete, vyprat, pračce

Peří lze čistit párou. Díky špičkové technologii se peří nekazí a neztrácí svou „nadýchanost“, ale zachovává si své vlastnosti. Jedná se o účinný a bezpečný způsob čištění péřových polštářů, takže se nemusíte obávat o jeho bezpečnost.

Praní v pračce

Pro praní v pračce by se měl používat pouze tekutý prací prostředek. Můžete také připravit mýdlový roztok z dětského mýdla a nalít ho do nádrže. Nepoužívejte běžné čisticí prostředky, protože byste mohli zničit náplň. Za nejvhodnější prací prostředky pro praní péřových bund se považují prací prášky. Je třeba použít velmi málo pracího prostředku. na jedno praní stačí 30-50 gramů gelu. „Unipuh“ účinně odstraňuje prach a všechny nečistoty, odstraňuje nepříjemné pachy bez poškození struktury výplně. Tento výrobek neobsahuje fosfáty a chlór, takže nikdy nezpůsobí alergickou reakci.

Měli byste si také předem připravit speciální kuličky do dávkovače, které by měly být vhozeny do nádrže spolu s pytli na prach. Kuličky během práce šlehají náplň, čímž odstraňují nečistoty a zabraňují shlukování peří. Pokud nemáte k dispozici míčky, můžete použít měkkou hračku, ale pouze s čistým míčkem.

 • Do bubnu můžete najednou vložit 2 nebo 3 žínky. peří by se mohlo shlukovat, kdyby bylo vloženo najednou. Můžete také přidat několik froté ručníků, abyste rovnoměrně rozložili náplň v mycí vaně.
 • Nalijte prací prostředek do konkrétního pracího programu. Nepřidávejte žádný změkčovač tkanin.
 • Házení míčků do bubnu.
 • Nyní zvolte mycí program. Nejlepší je šetrné praní bez odstřeďování. Můžete také zvolit možnost zjemnění, pokud ji stroj má. Optimální teplota je maximálně 30 stupňů Celsia. Vyšší teplota by mohla způsobit rozpad peří.
 • Nyní nastavte rychlost odstřeďování. Netočte příliš silně. 400 otáček za minutu stačí. Pokud nemůžete snížit rychlost odstřeďování na minimum, je nejlepší odstřeďování zcela vypnout.
 • Peří je třeba na konci praní dvakrát opláchnout.
READ  Vypouštěcí filtr v pračce se neotevírá

Jak ručně vyprat péřový polštář

Pokud se obáváte, že se péřový polštář v pračce zničí nebo že dojde k poškození pračky, můžete peří vyprat ručně. Připravte je stejným způsobem jako při praní v pračce. Nepřeplňujte potahy, nemusely by se správně vyprat. Namočte sáčky s peřím na 1-2 hodiny do teplého mýdlového roztoku. Peříčka pečlivě vyperte, netřete je ani příliš nemačkejte, všechny nečistoty se snadno odstraní.

Vypusťte vodu a opláchněte polštáře v čisté a studené vodě. Pravděpodobně budete muset provést 2-3 opláchnutí. Poté polštáře zmáčkněte (ale nekruťte je!) a nechat je odkapávat nad vanou.

Jak se připravit na mytí

Péřové polštáře neperte doma vcelku, jinak by výplň byla hrudkovitá. S těmito položkami nakládejte takto:

 • Začněte tím, že položíte čisté prostěradlo, na které vysypete obsah polštáře. Nejlépe na podlaze, abyste mohli snáze odstranit zbytky výplně.
 • Poté je třeba z každého povlaku na polštář odstranit povlak na polštář. Roztrhněte starou přikrývku a vyjměte výplň. Starý povlak na polštář by se měl prát zvlášť, ale lepší je nový z bavlny.
 • Pokud se chystáte čistit péřové polštáře v pračce, musíte si zvlášť připravit středně velké povlaky na jejich výplně. Pokud ji namočíte do vany, nemusíte ji přikrývat.

Budete také potřebovat správný prací prostředek na praní. Pokud jste péřové prádlo již několik let nečistili, je nejlepší použít tekutý prací prostředek pro pračku nebo prášek pro ruční praní. Pokud zjistíte, že je někdo z vaší rodiny na tyto výrobky alergický, měli byste používat běžné prací mýdlo nebo hypoalergenní prací prostředky pro domácnost. Obě jsou skvělé při odstraňování jakýchkoli tvrdohlavých puchýřů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS