Správná přeprava chladničky (v autě) vleže a vestoje. Bezpečnost a bezpečnostní opatření.

Jak správně přepravovat chladničku v autě, vleže nebo vestoje, na které straně ji přepravovat?? Co je třeba vědět o přepravě a přípravě jednotky? Jak dlouho trvá zapnutí chladničky po přepravě??

V tomto článku vysvětlíme pravidla pro přepravu chladniček v autě. Dozvíte se, proč je lepší přepravovat spotřebiče ve svislé poloze a co dělat, když to není možné. Poradíme vám, jak připravit chladničku na stěhování, a seznámíme vás s hlavními problémy a jejich řešením.

Jak zajistit náklad na střeše vozu

Pokud vlastníte auto, pak dříve či později budete muset převážet zavazadla na střeše auta. Jsou nejlepším způsobem přepravy objemných předmětů nebo jiných rozměrných předmětů, které se nevejdou do zavazadlového prostoru nebo interiéru auta. Pokud potřebujete přepravit objemný náklad, který by se nevešel do interiéru nebo zavazadlového prostoru vozu, je nejlepším místem pro přepravu střecha vozu.

V dnešní době je k dispozici mnoho chytrých a moderních střešních nosičů a dalších řešení pro pohodlnou přepravu různých nákladů. Všechny však stojí pěkný peníz a jsou poměrně těžkopádné na uskladnění v domácnosti. A pokud potřebujete převážet zavazadla na střeše jen výjimečně, nemá smysl kupovat tyto typy střešních boxů.

Pro mnohé z vás, kteří chcete přepravovat zboží na střeše svého vozu, se tak stává problémem, který souvisí se samotnou bezpečností přepravy zboží bez speciálního střešního nosiče. Bohužel většina řidičů stále neví, jak to správně dělat. Vážení přátelé, dnes vás zveme k seznámení s určitým tipem, který mnoha lidem pomůže bezpečně a samostatně upevnit objemná zavazadla na střechu automobilu.

Aby bylo možné bezpečně upevnit náklad na střechu vozu, mělo by to být v ideálním případě něco, co lze spolehlivě svázat zavazadla. Stejně jako střešní ližiny, které má mnoho moderních vozů. Zavazadla je také dobré bezpečně připevnit ke střeše vozu látkou nebo dekou, aby se zabránilo jejich klouzání.

Kromě toho potřebujete jednoduché lano, s nímž a bezpečně přivázané k zavazadlům, s nimiž můžete bezpečně cestovat po dálnici, ale ne více než 50 km / h.

Šikovné jsou například nylonové popruhy (úvazy), kterými lze například na střechu auta připevnit cokoli od jízdních kol až po nábytek. Tyto popruhy vám pomohou bezpečně připevnit zavazadla na střechu, ať už máte starší nebo zcela nové auto.

správné upevnění nákladu na střeše vozidla zabraňuje jeho odlétnutí, a to i při vysokých rychlostech. Důležité je, že. Jde o pevnost samotných uzlů a správný způsob vázání pytlů. Tím je zajištěna stabilita a bezpečnost vašich zavazadel.

Zde je popsáno, co je třeba udělat pro zajištění zavazadel na střeše vozu:

Jak jsme již uvedli výše, v první řadě byste měli mít silné lano nebo nylonové vázací popruhy. Pokud konce lana nebo popruhů vykazují známky opotřebení, odřízněte je ostrým nožem nebo nůžkami tak, aby byl jistící prvek rovný.

Abyste zabránili rozmotání konců syntetického lana nebo podobného popruhu, spalte je plamenem zapalovače a roztavený konec lana nebo popruhu přitlačte kouskem lepenky. Nikdy se nedotýkejte roztaveného konce popruhu nebo lana prsty, protože to může způsobit vážné popáleniny.

Varování! Pokud je lano nebo popruh vyroben z organických vláken, použití plamene zapalovače na těchto koncích způsobí okamžité vzplanutí vláken.

Pro správné a bezpečné upevnění zavazadel na střechu vozu je třeba zvolit alespoň tři (3), nejlépe však čtyři (4) body pro upevnění nákladu. Tyto upevňovací body představují specifické body stability.

Například na fotografii vidíte, jak lze kolo připevnit ke střeše vozu samostatným přivázáním řídítek, rámu a zadní části.

Jak vidíte, pro připevnění kola na střechu je třeba kola nasadit tak, jak je znázorněno na fotografii. Poté se střídejte v přivazování různých prvků kola pomocí lana nebo popruhů. Nejprve tedy připevněte pravou rukojeť řídítek jízdního kola a poté přivažte levou rukojeť. Takto se kolo upevňuje ke dvěma výztužným bodům. Poté pevně připevněte zadní část kola.

Vezměte prosím na vědomí, že kolem řídítek by mělo být omotáno několik smyček s páskem nebo lanem, aby byl uchopen samotný rám kola. Nezapomeňte také, že samotná oka musí být utažena, aby se popruh zavazadlového prostoru za jízdy neuvolnil. Nezapomeňte také uvázat uzel na každé otočce popruhu.

V zásadě můžete náklad ke střeše připevnit i mnoha jinými způsoby, které vám nejlépe vyhovují. Hlavně je třeba mít na paměti, že zavazadla by měla být připevněna alespoň ke třem kotevním bodům, aby byla zajištěna jejich bezpečná montáž na střechu. V ideálním případě by měly být tyto fixační body čtyři.

Po zajištění všech částí závaží je vaším úkolem vytvořit na konci lana bezpečný uzel, který se za žádných okolností nerozváže, když je vozidlo v pohybu.

Před připevněním konce lana nebo popruhu vytvořte cop, jak je znázorněno na fotografii.

přeprava, chladničky, střeše, nosiči

Pokud převážíte jízdní kolo, můžete zbytek lana nebo popruhu upevnit pod sedadlo. (Příklad na obrázku).

Pamatujte na dopravní předpisy

Nejprve si připomeňme dopravní předpisy pro přepravu zboží. Zdůrazňuji, že každý odstavec předpisů byl sepsán na základě dlouholetých zkušeností a hlavním cílem předpisů jako celku je maximalizovat bezpečnost všech účastníků silničního provozu.

Přípustné zatížení střechy zjistíte v návodu k obsluze vozidla. U domácích vozidel je maximální hmotnost obvykle omezena na 50-60 kg. V zahraničních vozech to není o moc lepší: jejich maximální přípustná hmotnost na střeše je 70-80 kilogramů. Teoreticky byste mohli vozidlo i více nabít, ale tím se výrazně zvyšuje riziko nehody nebo poškození karoserie.

Na stejné zatížení střechy se vztahuje řada požadavků. Zejména nesmí bránit ve výhledu, bránit řízení nebo ovlivňovat stabilitu vozidla. Pokud je náklad zdrojem prachu, hluku nebo znečištění, nesmí být přepravován. V případech, kdy zatížení střechy brání výhledu zadním oknem, je nezbytné přídavné zpětné zrcátko.

READ  Jak marinovat jehněčí žebra do trouby

Dbejte zejména na rozměry předmětů: nesmí vyčnívat více než 40 cm do strany (počítáno od parkovacích světel) a 1 metr přes okraj nárazníku. Při přepravě ve dne musí být náklad označen speciální značkou (40×40 cm s červenými a bílými diagonálními pruhy) a v noci svítilnou a reflexním prvkem (bílým vpředu a červeným vzadu).

Snadné způsoby upevnění různých předmětů na střechu vozu

Na střeše vozidla se přepravují zavazadla různých délek, šířek a hmotností. Zvolte nejlepší způsob zabezpečení bezpečným způsobem pro všechny.

Hasicí přístroj

Hasicí přístroj. nepostradatelný prvek ve vozidle. Mnohé vozy však nemají ani přihrádky pro jeho uložení a motoristé si jej musí sami upevnit na vhodném místě. Hasicí přístroj je nejvhodnější umístit do zavazadlového prostoru vozidla, ale někteří kreativní řidiči jej instalují mimo kabinu.

K uchycení hasicího přístroje na místě se používá kovová konstrukce se dvěma zajišťovacími kroužky. Válec je pevně upevněn v kroužcích. V případě potřeby lze jednotky rychle odpojit a snadno vyjmout. Konstrukce se připevňuje k hornímu koši na společné základně s otvory pro samořezné šrouby.

K dalšímu upevnění hasicího přístroje na střechu vozu je zajištěn pružnými popruhy a pro zamezení nárazu je zakryt zvukově izolačním materiálem.

Desky

Potíže při přepravě prken spočívají v odhadu jejich hmotnosti a nesprávné poloze nákladu. Pokud do zavazadla vložíte 50 kg materiálu, bude během cesty tlačit nebo vytahovat zavazadlové regály.

Desky musí být připevněny k zavazadlovému prostoru pomocí popruhů nebo popruhů k příčníkům na okrajích střechy, kde je tuhost karoserie maximální. Řidič nesmí při jízdě překročit rychlost 60 km/h, jinak hrozí zvýšený aerodynamický odpor nákladu, posun těžiště a při průjezdu zatáčkou by se náklad mohl vychýlit a vyletět do příkopu.

Schody

K připevnění žebříku ke kufru auta je nejlepší použít silné lano. Uložte žebřík co nejrovněji, aby se nepohyboval. Zvolte alespoň 4 kotevní body. Přivažte lano z okrajů ke svislým sloupkům zábradlí nejprve na jednom konci, pak přeneste konec lana na druhý konec. Při prvním připevnění lana se vytvoří kroužek, do kterého se napne a utáhne druhý konec lana. Dveře můžete během přepravy připevnit ke kufru auta.

přeprava, chladničky, střeše, nosiči

Trapézové a vlnité plechy

Před přemístěním vlnitého plechu použijte šroubové svorky nebo na něj položte dlouhé prkno, aby se horní desky nezvedaly. Překližka se přepravuje stejným způsobem. Profilované plachty jsou připevněny k zavazadlovému prostoru vozidla gumovými popruhy, lany a během přepravy jsou pravidelně kontrolovány a utahovány.

Potrubí

Trubky nejsou uspořádány podél roviny kmene, ale v obdélníkovém svazku. K upevnění zavazadel se používají popruhy s háčky, které jsou na obou stranách upevněny za vyčnívající hranu oblouku. Ujistěte se, že jste pod materiál položili gumové rohože nebo kusy gumy, aby trubky nepřečnívaly přes kufr.

Loď

Na střeše vozu lze přepravovat pouze malé lehké čluny (gumové, PVC). Pro jejich přepravu je nutné připevnit střešní nosič jako rám na střechu vozu. Pokud je střecha vybavena zábradlím, musí se pro ně zakoupit potřebné zábradlí. Nasazení krytu. Toto jsou podpěry, na kterých bude loď držet. Bez nich ji může přerušit poryv větru.

Vzadu mezi místnostmi je příčka s koly z invalidního vozíku nebo tříkolky. To je nezbytné pro klouzání lodi během plavby. Loď by měla být umístěna dnem vzhůru. Je předem zabalen do měkkého materiálu, aby se zabránilo tření o popruhy. Loď je připevněna k zábradlí a trupu pomocí upevňovacích popruhů.

Jak přestěhovat ledničku: pokyny a odpovědi na hlavní otázky

Většina nových modelů chladniček je velmi rozměrná a nemusí se vejít do každého auta, proto stěhování do jiného bytu nebo nákup nové chladničky často provázejí problémy při přepravě takové jednotky. Proto se mnoho lidí ptá, jak přepravovat svou chladničku.

Všichni výrobci složitých domácích spotřebičů upozorňují, že chladnička by se měla přepravovat pouze ve svislé poloze. V praxi není taková přeprava chladničky vždy možná, zejména pokud je výška modelu větší než 2 metry. Některá vozidla nejsou schopna tyto podmínky zajistit. Je nutné, abyste chladničku přepravovali správným způsobem. nesprávné umístění přístroje během přepravy může způsobit poškození spotřebiče, které může vést k jeho nefunkčnosti. Aby nedošlo k poškození cenného spotřebiče, přečtěte si prosím předem pokyny pro přepravu.

Chladicí systém je uzavřený okruh s velkým počtem potrubí a kanálů. Při neopatrné přepravě chladicího zařízení může dojít k poškození chladicího systému (např. utržení kompresoru nebo jeho posunutí vůči závěsům), což může vést k vážnému poškození chladničky. Spotřebič přestane chladit, což vede k nákladným opravám. K poruchám chladicího systému dochází nejsnáze během přepravy, proto je třeba při přepravě postupovat zodpovědně.

Chladicí systém chladicí jednotky je naplněn chladivem, freonem, který neustále cirkuluje v potrubí a trubkách a cyklicky mění své skupenství z kapalného na plynné a naopak. Každý cyklus chlazení probíhá podle stejného vzoru:

 • Freon opouští výparník a vstupuje do kompresoru chladničky.
 • Kompresor posílá chladivo v plynném stavu pod vysokým tlakem do kondenzátoru.
 • freon kondenzuje a ochlazuje se do kapalné fáze, čímž uvolňuje teplo do okolního vzduchu.
 • Kapalný freon prochází přes sušicí filtr směrem k výparníku a vstupuje do něj přes kapilární zúžení.
 • Tlak působící na freon se sníží, čímž dojde k varu plynu.
 • CFC převádějící se do plynného skupenství pohlcuje teplo z okolí uvnitř mrazicího a chladicího prostoru a rovnoměrně snižuje teplotu uvnitř nich.

Po tomto cyklu se freonové páry opět vypustí a proces se opakuje. Hlavní funkční roli v tomto procesu hraje kompresor. Tato sestava zajišťuje následující procesy:

 • Čerpání freonu.
 • Udržuje požadovaný tlak v systému.
 • Zajišťuje nepřerušovaný přenos tepla z interiéru do exteriéru.

Aby se zabránilo jakýmkoli nepravidelnostem v chladicím okruhu chladničky, je přísně zakázáno přepravovat spotřebič bez předchozího zabalení. Pokud je spotřebič nový, musí výrobce dbát na jeho bezpečnost a robustní balení ještě před příchodem spotřebiče do skladu. Pokud potřebujete chladničku přemístit do jiného bytu, musíte zabránit jejímu případnému poškození během přepravy. Připravte chladničku na přepravu jeden den předem tím, že ji pečlivě zabalíte a pevně zajistíte uvnitř karoserie.

Při přípravě chladicí jednotky k přepravě je třeba dodržovat následující pokyny:

 • Mrazicí a chladicí prostor musí být vyprázdněn od všech přítomných potravin.
 • Při přepravě spotřebiče jej odpojte od sítě a nechte jej stát, dokud se zcela nerozmrazí.
 • Pečlivě otřete vnější a vnitřní povrch chladicí jednotky neutrálním čisticím prostředkem, nejlépe mýdlovým roztokem při pokojové teplotě (1625 ̊С).
 • Vyjměte z prostoru chladničky všechny výklenky, police, zásuvky a další snadno odnímatelné části a zabalte je odděleně od přístroje do měkkého hadříku nebo silného papíru.
 • Vnitřek chladničky vyčistěte vlhkem, spotřebič musel mít před odesláním čas vyschnout, proto by se dveře měly nechat chvíli otevřené.
READ  Rozměry vestavné chladničky side-by-side

Pokud jste si ponechali původní obal z chladničky, neměli byste mít s přepravou žádné problémy. Při takovém balení je většinou promyšleno vše pro přepravu jednotky na dlouhé vzdálenosti. Velmi často se stává, že uživatelé neuchovávají tovární balení svých chladniček a pěnové prvky pro balení spotřebičů jsou vyhozeny spolu s krabicí. Pokud chcete chladničku přemístit do jiného bytu, musíte ji správně zabalit následujícím způsobem:

 • Zabalte tělo chladničky do silného papíru.
 • Po vložení papíru zabalte jednotku do tuhého kartonu.
 • Když jsou papír a lepenka zajištěny páskou, zabalte chladničku do bublinkové fólie.

Při přemísťování kompresoru chladničky jej nezapomeňte zajistit přepravními šrouby nebo lanem, jinak by se při prudkém otřesu jednotky v karoserii mohl kompresor posunout z místa. Pečlivě připevněte napájecí kabel ke kompresoru na zadní stěně spotřebiče pomocí lepicí pásky. Zajistěte dveře jednotky vázacími páskami, provazem nebo maskovací páskou, abyste zabránili jejich náhodnému otevření v důsledku otřesů a odtržení. U nestandardních modelů, které se nevejdou do dveřního otvoru, vyjměte dveře chladničky.

Chladničku lze v autě přepravovat ve třech polohách:

Nejbezpečnější způsob přepravy chladničky je ve vzpřímené poloze, kdy jsou boky vozu v jedné rovině s výškou spotřebiče. Pokud to však není možné nebo pokud je chladnička převážena v přívěsu, musí být pevně zajištěna v nákladovém prostoru vozu.

Svislé přenášení jednotky je správné rozhodnutí, protože tato poloha zaručuje zachování konstrukčních prvků chladicího zařízení a jejich další správnou funkci. Algoritmus přepravy chladničky s mrazničkou ve svislé poloze

Jak přepravovat ledničku v autě

Chladič musí být především správně zabalen, aby se během přepravy neobjevily žádné třísky a nepoškodily se hlavní součásti.

V závislosti na možnostech vozidla můžete chladničku přepravovat ve stoje nebo vleže. Zvažte obě možnosti.

Přeprava chladničky ve stoje na střeše: Pravidla

Není to nic složitého. odnést ledničku do auta a opatrně ji naložit na střechu, kde se obvykle převáží ve stoje. Tato možnost je vhodná pouze v případě, že je vůz vybaven střešním nosičem.

Tento způsob přepravy má několik nevýhod, které je třeba si uvědomit:

 • Tímto způsobem není možné přepravovat vůz na delší vzdálenosti. Maximum je na území města;
 • Při přepravě chladničky na střeše automobilu nesmí řidič překročit rychlost 50 km/h. Nejlépe je jet v pravém jízdním pruhu, ale nedoporučuje se vybírat si úseky silnic s mnoha nerovnostmi, včetně umělých (rychlostních). Vyjet s nákladem na dálnici však také není dobrý nápad, protože vůz bude při tak nízké rychlosti překážet ostatním účastníkům silničního provozu;
 • Správné zabalení chladničky při přepravě na střeše je zásadní. Vždy existuje možnost, že bude pršet, což by mohlo poškodit elektrické komponenty a způsobit poruchu.

Při přepravě chladničky ve stoje na střeše by měla být co nejpevněji zajištěna. Pokud výrobek při přepravě spadne, může dojít k nehodě.

Tažení lednice vleže: Pravidla

Všeobecně panuje přesvědčení, že chladnička by se neměla přepravovat vleže. Ne tak docela. I nová chladnička s mrazničkou z obchodu se často převáží vleže. Mezi přepravou nové a přemístěné chladničky je však jeden zásadní rozdíl. chybí tovární krabice. Výrobce na krabici uvádí, na kterou stranu můžete chladničku položit, aby se během přepravy nedostal do chladicího okruhu olej, což může vést k poruše zařízení.

Chcete-li tedy chladničku převézt v osobním automobilu, musíte určit, na které straně je zařízení položeno pro jeho bezpečnou přepravu.

Přeprava chladničky vleže na prostoru pro cestující a na střeše je prakticky stejná. Nejdůležitější je správné nastavení spotřebiče. Při přepravě na střeše je třeba dodržovat stejná pravidla jako při svislé přepravě.

přeprava, chladničky, střeše, nosiči

Pro přepravu chladničky vleže v osobním automobilu musí být umístěna tak, aby trubka kompresoru (kterou při chodu spotřebiče uniká chladivo z kompresoru) směřovala nahoru.

Směr oběhu chladiva v kompresoru lze určit několika způsoby. Nejjistějším způsobem je přečíst si návod k obsluze pro váš model chladničky. Některé modely chladniček lze přenášet pouze na zadní straně chladničky.

I když je návod k obsluze již dávno vyřazen, na internetu lze nyní najít návod k obsluze téměř každé, i té nejstarší chladničky.

Pokud není k dispozici návod k použití, postupujte takto

 • Otočte chladničku dozadu, kde jsou umístěny trubky kompresoru a další součásti jednotky;
 • Uvidíte motor kompresoru (hlavní část chladničky, často vypadá jako kulatá nebo hranatá krabice);
 • Tento motor má dvě trubky. Obvykle se jedna vejde na jednu stranu a druhá na druhou. Musíte se dotknout obou trubek a zjistit, která z nich je horká;

Nespálíte se, trubice může být velmi horká. Při kontrole musí být přístroj právě odpojen ze zásuvky nebo zapojen (po zapojení musí uplynout alespoň 10-20 minut).

 • Jakmile zjistíte, která trubka je horká, můžete vyvodit závěry o tom, jak umístit chladničku. Umístěte jej horkou trubicí směrem nahoru ve směru jízdy od kompresoru. U některých kompresorů je směr proudění chladiva označen šipkou.

Pokud má vaše chladnička dvě trubky na jedné straně, musí obě při přepravě směřovat nahoru.

Jakmile se rozhodnete, na jakou stranu lze chladničku při přepravě položit, stačí zařízení odnést do auta, pečlivě naložit a poté provést přepravu.

Ať už je chladicí box uložen v kabině nebo na střeše, musí být zajištěn na svém místě. Nejprve se ujistěte, že dveře chladničky nejsou během cesty otevřené.

Přeprava zboží na střeše vozidla

V moderní době je velmi obtížné udržet krok s. Čas před námi letí, někdy je velmi těžké ho dohnat a někdy je to úkol, který se vymyká lidské kontrole. Moderní technologie nám však značně usnadnily život. Většina lidí má vlastní auto. Mít auto v dnešní době není luxus, ale nutnost, která šetří energii a čas. Možná budete souhlasit s tím, že abyste se dostali na druhý konec města, budete muset strávit spoustu času a nervů, pokud nemáte auto. Musíte čekat na zastávce, než přijede autobus, a pak je tu ještě něco dalšího. A něco jiného je, když jedete vlastním autem, ale samozřejmě se vždycky vyskytnou dopravní zácpy, ale v každém případě je časová náročnost mnohem menší. Pokud máte venkovskou chatu, kam s rodinou často jezdíte na dovolenou, je pro vás auto vůbec nepostradatelnou věcí. Nebo jen dům na venkově, to není tak důležité.

READ  Jak odstranit škrábance z černé chladničky s mrazničkou

Auto je potřeba vždy, všude a pro každého. Pokud máte osobní automobil a o víkendu se chystáte na další rodinnou dovolenou, čeká vás nelehký úkol. Kde si můžete naložit věci. Ne vždy je to praktické, účelné nebo dokonce možné na zadním sedadle. Zvláště pokud jsou za vámi lidé, kteří si mohou sednout. Střešní nosič? Pokud se chystáte na lov nebo rybaření a potřebujete si s sebou vzít jen stany, gril, skládací židle, deky, koše, rybářské pruty, kam to všechno dát, protože kufr nestačí. V takovém případě je možné převážet věci na střeše vozu. Jak ale pohodlněji uspořádat střešní nosiče automobilů?

Existují kolejnice, boty, které se instalují na střechy automobilů, speciálně pro tyto případy. Existují kolejnice s různými technologiemi. Konkrétní kolejnice se hodí pro konkrétní vozidlo. Nejpraktičtější je instalace takového zábradlí, kdy není nutné vrtat do karoserie. Střešní nosič na auto musí být nejen praktický a šikovný na používání, ale také stylový a někdy i dekorativní. Střešní nosiče automobilů musí být dokonalé v každém detailu. Důležité je najít správnou barvu, která nesmí být nápadná a kazit vzhled vozu. Při přepravě zboží na střeše automobilu je velmi důležitá pevnost a kvalita upevnění. Střešní nosiče nejsou určeny jen pro stany a batohy, ale také pro závažnější předměty. Například pro přepravu chladniček a jiných vážných a těžkých věcí. Může to být třeba rozebraná skříň, nebo dokonce některé pohovky či židle. Proto je důležité střešní nosič otestovat, aby se věci na cestách neztratily a nedostaly se do trapných situací a někdy dokonce i do bouračky. Je důležité si uvědomit, že pokud střešní nosič unese různý počet kilogramů. V závislosti na tom, který z nich jste si zakoupili. Může mít čtyřicet, padesát nebo sedmdesát kilogramů, někdy i více.

Přeprava nákladu na střeše automobilu nesmí překročit přípustnou nosnost střechy automobilu stanovenou výrobcem stroje. To znamená, že je velmi nebezpečné převážet sedmdesát, ne-li čtyřicet, i když střešní nosič unese větší náklad. Většina moderních střešních nosičů je vyrobena z moderního a lehkého kovu, takže jsou velmi praktické a lehké. Nepoškrábou karoserii vašeho vozidla a jsou velmi pevné a bezpečné. Střešní zábradlí musí doplňovat a zvýrazňovat vozidlo. Seriózní firma, která vyrábí a prodává střešní nosiče, může střešní nosič namontovat na vaše vozidlo pomocí vlastních výrobních závodů. a také poskytuje záruku na životnost střešního nosiče. Přeprava nákladu na střeše by měla být bezpečná a spolehlivá. Musí být také možné namontovat příčníky. Všechny montážní díly by měly být předem otestovány a vyzkoušeny ve výrobním závodě. Střešní lišty by měly být nejen krásné a pevné, ale také praktické a snadno použitelné. Vše musí být pro uživatele pohodlné a bezpečné. Příčníky na střešních nosičích jsou aerodynamické, protože při rychlé a tiché jízdě nezpůsobují pocit sevření. Navíc kladou minimální odpor vzduchu, takže nezvyšují spotřebu paliva vašeho vozu. Toto zábradlí. stojan vám nedá, žádné potíže a problémy. Kvalitní střešní zábradlí od důvěryhodné a spolehlivé firmy musí mít dva příčníky, stejně jako návod a spojovací materiál pro montáž. Instalace kvalitního střešního nosiče by měla být podle návodu jednoduchá a bezproblémová.

Přeprava nákladu na střeše je důležitá a zodpovědná činnost. Přeprava nákladu na střeše automobilu může být zcela všestranná a mnohostranná. Někdo potřebuje převézt například ohniště a někdo zase pytle s bramborami. Na střešním nosiči auta můžete také snadno přepravovat jízdní kola a další zavazadla. Pokud cestujete, jsou místa, kde můžete nechat auto a jet na kole. Je dobré mít s sebou kolo. Je důležité, abyste přepravovali zboží na střeše svého vozu bezpečně pro svůj život a pro vůz obecně. Přeprava nákladu na střeše vozu není vždy bezpečná. Pokud totiž z držáků kola spadne něco velkého a odletí to ze stroje dopředu nebo dozadu, může to znamenat tragédii a dokonce i nehodu, a to nejen pro vás, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu. Proto raději zkontrolujte, zda jsou lana a držáky pevně utaženy, aby se nic nepokazilo. Je velmi důležité dbát na bezpečnost svého vozu. Pečujte o sebe a své blízké. Zůstaňte ve střehu a v klidu ve všech situacích. Pamatujte, že vaše bezpečnost je ve vašich rukou. Nepodléhejte levným lákadlům nekvalitních značek a výrobců. Váš život a životy vašich blízkých jsou vzácné.

Chyby

Při přepravě zařízení je to zakázáno:

 • Přeprava chladničky v libovolném úhlu, např. v zavazadlovém prostoru automobilu nebo na přívěsu.
 • Náhodné přesouvání spotřebiče bez udání důvodu. I malé pohyby od dveří ke dveřím nebo naklápění vyžadují stání.
 • Přeprava nezajištěné chladničky v nepředvídatelných dopravních podmínkách, a to i na krátké vzdálenosti.
 • Přenášení chladničky na příjezdovou cestu s kompresorem směrem dopředu. Pokud vynesete chladničku do patra, které je také nahoře na schodech, olej unikne dolů a zaplaví cirkulační systém freonu.
 • Vyjmutí chladničky z bytu na náhodnou stranu, zejména mrazicího oddílu směrem dopředu.
 • Neberte v úvahu požadavek na znehybnění kompresoru a dalších pohyblivých částí obvodu.
 • Ponechání volných částí uvnitř chladničky.
 • Zvedání a přemisťování chladničky opřením o dveře.

Pokud nepatříte mezi milovníky extrémních sportů, ledničku takto nepřepravujte:

Jak připravit chladničku po stěhování

Pokud chladničku převážíte ve vodorovné poloze, měli byste ji nechat několik hodin „odpočívat“. Během této doby bude olej v chladicím okruhu pomalu odtékat zpět do systému a spuštění chladničky nezpůsobí žádné nové problémy.

Chladničce byste měli poskytnout čas na aklimatizaci, zejména pokud ji převážíte v chladném období. Čtyři až osm hodin je dostatečná doba na to, aby všechny součásti spotřebiče dosáhly pokojové teploty, než bude chladnička připravena k provozu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS