Vše, co potřebujete vědět o laserové epilaci!

Laserová epilace je již dlouho známým a oblíbeným zákrokem, ale lidé, kteří jdou na své první ošetření, mají mnoho otázek. Naši odborníci odpovídají na nejčastější otázky.

Většina pacientů uvádí, že ošetření je bezbolestné. Při depilaci bikin se mohou vyskytnout drobné nepříjemné pocity, ale záleží na individualitě. Anestezii lze předejít použitím lokálního aplikátoru, například krému Emla. Kromě toho jsou alexandritové lasery používané na klinikách Laser Doctor vybaveny systémem chlazení pokožky vodou, což umožňuje pohodlný zákrok.

Ano, ale pouze na vlasy v aktivní fázi růstu. K úplnému odstranění všech vlasových folikulů je třeba provést několik ošetření.

K zabránění růstu 90-95 % chloupků je obvykle zapotřebí 6-8 sezení. Počet ošetření se však liší v závislosti na individualitě těla, časovém odstupu mezi jednotlivými ošetřeními a přesném uplatnění rad terapeuta. Mezi ošetřeními se neholte ani neprovádějte depilaci voskem.

Čím více zákroků podstoupíte, tím méně často je budete muset provádět. Jestliže mezi prvním a druhým sezením byl interval jeden měsíc, mezi čtvrtým a pátým sezením to mohou být až tři měsíce.

Pro dosažení maximální účinnosti by délka chloupků v okamžiku laserové epilace měla činit 2-3 mm. Pokud se před ošetřením používají jiné metody odstraňování chloupků, jako je depilace voskem nebo elektroepilace, je nutné počkat, až doroste maximální objem odstraněných chloupků (obvykle 3-4 týdny), a poté je 2-3 dny před laserovým ošetřením oholit.

Laserová epilace se provádí na neopálené pokožce, proto je vhodné se alespoň 2 týdny před ošetřením zdržet opalování.

Během zákroku laser spálí viditelnou část chloupku a zničí folikul. Chloupky, které byly v době ošetření pod kůží, jsou postupně vytlačovány kůží a do 2 týdnů po ošetření vypadnou. Na první pohled to může vypadat jako růst vlasů, ale ve skutečnosti dochází k vypadávání vlasů se zničenými folikuly.

Laserový paprsek při epilaci proniká do hloubky 1-4 mm. Dostane se tedy pouze do vlasového folikulu a nemá žádný účinek na hlubší vrstvy kůže nebo vnitřní orgány. Paprsek klouže po povrchu kůže, aniž by ji poškodil, tj.к. (neopálená) kůže obsahuje málo pigmentu, který by mohl absorbovat laserovou energii. Laserový paprsek také nemůže způsobit novotvary. Ultrafialová vlnová délka 320-400 nm má onkogenní účinek. laserový paprsek tyto vlny neobsahuje.

READ  Voskování je vhodné pro opálení po opalování

Mezi jednotlivými epilacemi se nedoporučuje holit chloupky. Odstranění depilačním krémem nebo nůžkami je možné. Holení chloupky oslabuje, takže při laserové epilaci nemusí být chloupky zcela odstraněny a oddělí se od folikulu. Folikul není zničen, a proto je účinnost léčby snížena.

Po laserové epilaci se může na několik hodin objevit mírné zarudnutí. Pokud je pokožka velmi citlivá, může zarudnutí přetrvávat několik dní. Aby se zabránilo zánětu a podráždění po zákroku, doporučuje se používat krém „Bepantent“ nebo sprej „Panthenol“. Po epilaci je také nutné se 2 týdny vyhýbat přímému slunečnímu záření a opalování.

Pokud bylo laserem ošetřeno ochlupení na obličeji (horní ret apod.), může zarudnutí přetrvávat několik dní.д.), po ošetření by měl být použit krém s vysokým ochranným faktorem nejméně 30.

Dlouholeté zkušenosti a klinické studie ukazují, že zničené vlasové folikuly se neobnovují. Konečný výsledek se liší v závislosti na konkrétním pacientovi, ale pokud jsou chloupky dostatečně tmavé, je skutečná redukce ochlupení patrná u více než 99 % pacientů.

Těhotenství a kojení jsou relativní kontraindikací pro laserovou epilaci. Kliniky Laser Doctor v tomto období zákrok neprovádějí. Laserová epilace nebyla z etických důvodů nikdy testována na těhotných ženách a její účinky na nenarozené dítě nejsou známy.

Jak bylo uvedeno výše, laserová epilace by se neměla provádět na opálené i tmavší pokožce, t.к. Mohlo by dojít k popáleninám.

Kontraindikací zákroku jsou také:

 • otevřené rány, záněty na kůži;
 • Infekční kožní onemocnění;
 • diabetes mellitus;
 • rakoviny;
 • Infekce HIV.
 • Co je lepší: laser, fotoepilace nebo elektroepilace??

Nejběžnějšími metodami radikálního odstranění nežádoucích chloupků jsou fototerapie, elektrolýza a laserová epilace. Všechny tři metody jsou účinné, ale odborníci společnosti Laser Doctor zvolili laserovou epilaci jako metodu, která nejlépe kombinuje účinnost, bezpečnost a komfort zákroku.

Depilace laserem. trvalé odstranění chloupků

Fotoepilace je méně účinná než laserová epilace a laserová epilace vyžaduje méně sezení než fotoepilace, aby bylo dosaženo stejných výsledků. Laserový paprsek je totiž vysoce cílený a působí přímo na folikul. Světelný paprsek při fotoepilaci je rozptýlen, takže vlasy jsou méně zasaženy.

READ  Jak uchovat rajčata na zimu v mrazáku

Elektroepilace není tak bolestivá jako laserová epilace. K odstranění vlasového folikulu se přivede jehla, která působí na kořínek elektrickým výbojem. Účinné, ale plné rizika vzniku jizev a zjizvení.

Celá pravda o laserové epilaci, kterou vám nikdo neřekne

První laserová epilace byla provedena v roce 1996. Rubínový laser se používá k odstranění nežádoucího ochlupení. Brzy ji nahradily pokročilejší technologie alexandritových a diodových laserů, jejichž použití může problém vyřešit co nejfyziologičtěji, bez poškození zdraví a se zárukou pozitivního výsledku. Otázky, zda je laserová epilace škodlivá či nikoli, jsou však stále aktuální. Pokusíme se na ně odpovědět a přístupnou formou předložit odborné informace.

Na zákrok není nutná žádná speciální příprava. Před jeho provedením je třeba se poradit s kosmetičkou, aby určila typ pokožky, ochlupení, vybrala vhodný laserový přístroj. Zároveň vám kosmetička sdělí, kolik dní před zákrokem (s ohledem na stupeň růstu chloupků) budete muset ošetřovanou oblast oholit, abyste odstranili chloupky požadované délky.

V předvečer epilace je také vhodné vyhnout se opalování, aby pokožka neztmavla a nestala se náchylnější k laseru.

Je třeba vzít v úvahu, že pokud je nadměrný růst chloupků na obličeji způsoben hormonálními problémy, měli byste je před epilací vyřešit. V opačném případě nebude zákrok účinný. chloupky se budou stále objevovat. Těhotné ženy by neměly podstupovat laserovou epilaci: jejich hormonální stav je rovněž nestabilní.

Jak léčba funguje

Laserem jsou v krátkém časovém úseku ozářeny malé oblasti kůže. Ošetření oblasti „kníru“ laserovou epilací trvá u žen 10-12 minut, zatímco ošetření mužské brady, kde je více chloupků, trvá 15-20 minut.

U pacientů s vysokým prahem bolesti nemusí být anestezie nutná; u pacientů s nízkým prahem bolesti a při ošetření citlivých oblastí se kůže ošetřuje lidokainovým gelem. Většina moderních laserových přístrojů má chladicí trysku, která snižuje citlivost a zmírňuje bolest při epilaci.

Během celého zákroku musí pacient i lékař nosit brýle na ochranu očí. Z tohoto důvodu není nutné obočí voskovat.

Laserová epilace: výhody a nevýhody

Zbavit se nadobro nežádoucích chloupků je lákavá představa. Není třeba každé dva dny brát žiletku nebo čekat, až chloupky dorostou do délky, kterou chcete, abyste se přihlásili na shugaring nebo voskování. Laserová epilace může pomoci vyřešit problém nežádoucího ochlupení téměř natrvalo. Řekneme vám výhody a nevýhody laserové epilace.

Laserová epilace: příprava, postup, zotavení. Rychle se zbavte nežádoucích chloupků

Laserová epilace. nejmodernější a nejbezpečnější metoda odstraňování chloupků, která umožňuje bezbolestně a rychle se zbavit nežádoucích chloupků a zapomenout na každodenní holení a jiné způsoby odstraňování chloupků. Po několika ošetřeních bude vaše pokožka v oblasti bikin, podpaží a nohou hedvábně hladká a estetická.

READ  K čemu je dobrý zvlhčovač vzduchu?

Odstraňování chloupků alexandritovým nebo diodovým laserem zjednodušuje každodenní ošetřování těla a zajišťuje dlouhodobou estetickou krásu a sebevědomí!

Péče o pokožku před odstraněním chloupků

Přípravy před návštěvou. Doporučujeme oholit chloupky v místě, kde je chcete odstranit. Mezi holením a návštěvou kosmetičky si nechte alespoň 3 dny pauzu. Za tuto dobu vlasy stihly vyrůst na délku, která je pro práci optimální. ne méně než 1 mm.

Proč věnovat přípravné fázi tolik pozornosti?? Pokud jsou vlasy příliš krátké, laser nedosáhne k barvicímu pigmentu, respektive melanin ve vlasovém stvolu nebude zničen a výsledky zákroku nebudou pro klienta uspokojivé. Příliš dlouhé strniště může být nepříjemné, protože technik musí pracovat s maximální intenzitou paprsku, což může způsobit nežádoucí bolest a v některých případech i popáleniny.

Účinek léčby

Výsledkem laserové epilace je samozřejmě odstranění chloupků na ošetřované části těla. nemusíte nic dělat sami: po zákroku můžete zapomenout na stojan nebo zastřihovač. Vlasy ošetřené cíleným světelným paprskem brzy samy vypadnou. Nevyrostou znovu, protože folikul a vyživovací trubice jsou zničeny.

chloupky, růst, laserové, epilaci

Díky laserové epilaci získáte čistou a hladkou pokožku bez nadměrné vegetace a mechanického poškození odřenin, zarudnutí, podráždění atd.д.

Indikace

Laserové ošetření se doporučuje v případě nadměrného ochlupení na obličeji. Ženy se často raději zbavují takové vady, jako je knír nad horním rtem, ale tato technika se používá i u mužů. Příčiny nadměrného růstu chloupků v obličeji:

 • Hormonální nerovnováha. s abnormální produkcí testosteronu;
 • dědičné predispozice;
 • nezdravá strava. záliba v potravinách, které obsahují vysoké procento sacharidů;
 • Dysfunkce endokrinního systému;
 • Hirsutismus (nadměrný androgenní růst chloupků).

Příčinou knírku na horním rtu mohou být také některé druhy kosmetiky a přípravků péče o pleť, které obsahují hormonální složky.

chloupky, růst, laserové, epilaci

Je to možné: 4 typy epilace, které vás zbaví chloupků navždy

Zbavení se přebytečných chloupků. splněný sen. Metody odstraňování chloupků jsou vhodné ke zničení vlasového folikulu, aby se zabránilo budoucímu růstu chloupků.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS