přihrádka, kondicionéru, pračky

Přihrádka kondicionéru pračky

Kondicionér změkčuje oblečení a dodává mu příjemnou vůni. Abyste však tento účinek pocítili, musíte vědět, jak používat máchadlo při praní v pračce. Když používáte kondicionér poprvé, není vždy snadné zjistit, kam jej umístit. zejména pokud jste ztratili návod k použití. Vysvětlete si základy pomocí naší uživatelské příručky k pračce.

Za prvé je třeba si uvědomit, že máchadlo by se mělo používat pouze k máchání prádla, nikoli během praní. Proto není dobré sypat ho do zásuvky na prací prostředek. vypere se a nebude mít žádný účinek.

V pračce je samostatná přihrádka pro klimatizaci, jejíž umístění se liší v závislosti na modelu. Pokud máte pračku s vertikálním vkládáním, zásuvka na prací prostředek se nachází pod víkem. Modely s předním plněním mají výsuvnou zásuvku a jsou umístěny vlevo nahoře (nebo v několika případech na pravé straně).

Kam naplnit prášek do pračky

Existují mechanické a automatické stroje. Typ zařízení určuje, kam se mycí prostředek nalije.

Mechanické přístroje nemají nádobu na prášek, takže se látka vkládá přímo do nádrže. Ale toto není místo, kam byste měli nalít bělidlo/odstraňovač skvrn. Výrobek je vybrán pro ruční akci, takže nijak neovlivní tkaniny.

Automatické přístroje mají speciálně určený zásobník, který má několik přihrádek označených písmeny nebo číslicemi.

Jak naplnit změkčovač tkanin

Kondicionér přidaný do pračky se vždy používá v konečné fázi praní. Pro větší pohodlí se však přilévá na začátku spolu s pracím prostředkem. Pračka je navržena tak, aby se prací prostředek do prádla dostával postupně. V tomto případě se změkčovadlo přidává na konci praní.

Pokud si nejste jisti, jak aviváž použít, a nepřidali jste ji hned, můžete ji přidat později. Za tímto účelem nevyjímejte oděvy z bubnu na konci procesu, ale zapněte cyklus máchání samostatně po přidání změkčovadla do příslušné přihrádky.

Pokud z nějakého důvodu není možné použít zásuvku na prací prostředek k přidání antistatického pracího prostředku, je povoleno přidat prací prostředek přímo do bubnu. Počkejte, až skončí hlavní praní, otevřete dvířka spotřebiče a opatrně nasypte změkčovač. Je důležité, aby koncentrát nepřišel do styku s látkou. Proto je vhodnější použít speciální perforovanou nádobu, která bude látku uvnitř postupně rozdělovat.

Trh s pracími prostředky se nyní vyvinul v alternativu ke standardním suchým pracím prostředkům

READ  Špatný zápach z bubnu pračky

Výhody změkčovače tkanin

V moderních pračkách jsou obvykle 3 stupně praní:

Předpírka se používá pro velmi špinavé prádlo a je podobná cyklu máchání.

Základní praní představuje skutečné odstranění nečistot opakovaným vkládáním tkanin do bubnu pračky.

Fáze máchání může zahrnovat přidání speciálního kondicionéru na tkaniny.

Vyrábí se jako kapalina a přidává se do dávkovače při mytí.

Má příjemnou vůni, změkčuje tkaninu a snižuje statický náboj. Některé ženy v domácnosti si všimly, že oblečení zůstává po vyprání s kondicionérem svěží a nešpiní se, protože je potaženo speciální směsí, která odpuzuje nečistoty.

Hlavní kontraindikací pro použití oplachového přípravku je alergie na složky přípravku.

Kondicionér se doporučuje přidávat k praní ložního prádla, ručníků a čistých oděvů (pokud nejsou alergické).к. změkčuje tkaniny, které jsou příjemnější na dotek a usnadňují žehlení.

Syntetické a vlněné tkaniny budou při použití kondicionéru elektrizovat mnohem méně než obvykle.

Na trhu je široká škála oplachovacích prostředků. Například používání výrobků s označením „pro vlnu a hedvábí“ udrží strukturu tkaniny déle a zabrání tomu, aby tkanina přitahovala statickou elektřinu. Dětské aviváže jsou hypoalergenní a bez zápachu.

Lze použít běžný i koncentrovaný mycí prostředek. Jeho doporučené množství je obvykle 2 až 3krát nižší, takže jeho použití je ekonomičtější.

Při nalévání kondicionéru do speciální nádoby pračky je důležité dodržovat doporučené dávkování. Příliš málo kondicionéru by nemělo požadovaný účinek. Nadměrné množství kondicionéru může zanechat prádlo kluzké, mýdlové a způsobit alergie. Příliš mnoho oplachovacího prostředku v oplachovací vaně také vyplavuje část kondicionéru z hlavního praní a snižuje účinek pracího prostředku.

Kdy a kam kondicionér umístit

Takže jsme zjistili, kam kondicionér nalít, a teď musíme zjistit, kdy.

Nejjednodušší je přidat kondicionér na začátku pracího cyklu. Vložte prádlo, přidejte prací prostředek a správné množství máchadla na konkrétní množství.

Nemíchejte je! V opačném případě budete muset všechno vyprat znovu. To je asi 46 litrů vody.

Někdy se stane, že praní už začalo a vy jste zapomněli přidat kondicionér. Existuje řešení: přidejte máchadlo bezprostředně před mácháním prádla.

Pro tyto případy nezapomeňte použít samostatnou nádobu na prací prostředek. Nemá smysl dávkovat kondicionér do bubnu před praním; jednoduše by se vyplavil a neměl by žádný účinek.

Seznam modelů s nestandardními zásobníky na oplachovací prostředky:

 • V pračce ELECTROLUX EWW51486HW je nejpravější přihrádka v zásobníku vhodná pro klimatizační jednotku.
 • Stojanový nakladač Bosch WOT24455O má na víku zásobník, zajímá nás prostřední část.
 • Indesit wiun 105 (CIS) má dávkovač oplachovacího prostředku na pravé straně zásuvky.
 • Samsung eco bubble wf 602 s bublinkovou pračkou, hledáme pravou spodní přihrádku v zásobníku.
 • Další model s vertikálním vkládáním, Zanussi ZWY, má v přihrádce 4 přihrádky; ta na pravé straně je vhodná pro klimatizaci.
 • Přístroje Siemens jsou jednoduché. zásuvka na bělidlo má kryt ve tvaru květiny.
 • U dražšího modelu Miele WDA 100 je zásuvka na oplachovací prostředky zcela vlevo.
 • Pračky LG mají nejmenší přihrádku; modely LG mají 3 nebo 4 přihrádky v konvici. Hledejte hvězdu, květinu a číslo 3.
READ  Pračky s bubnem z nerezové oceli

Existuje další možnost, jak určit, kam výrobek nalít. Nalijte do přihrádky na máchadlo a spusťte praní bez prádla, pokud se po spuštění voda s máchadlem z přihrádky vyplaví, pak jste se spletli. přihrádka na prášek je prázdná. A pokud kondicionér zůstane na svém místě, pak jste se rozhodli správně.

Takto experimentálně zjistíte, kam dát prací prostředek do pračky.

Pokyny pro péči o zásobník

Video s návodem, jak vyčistit zásobník krok za krokem, naleznete v následujícím videu. Pokud nevíte, jak to udělat, podívejte se na toto video na YouTube.

Použití změkčovadla není podmínkou pro praní v pračce. Pokud se však rozhodnete pro oplachovací prostředek, tyto jednoduché tipy vám pomohou správně jej použít.

Přípravek na máchání, který se přidává během praní, dodává prádlu příjemnou a měkkou vůni. Výsledek závisí přímo na kvalitě výrobku, ale také na tom, zda byl správně použit. Jak naplnit kondicionér v pračce LG, aby fungoval perfektně a kvalita prádla se po vyprání zlepšila, a ne naopak.

Kde se obvykle nachází zásuvka s dávkovačem oplachovacího prostředku?

Každá pračka s předním plněním, například pračka Bosch, má výsuvnou zásuvku na prací prostředek se třemi přihrádkami, které se liší tvarem, velikostí a dokonce i vzájemným umístěním. Jejich účel je následující:

 • Prostor pro namáčení bělicích a namáčecích prášků. Je malý a obvykle se označuje písmenem A nebo římskou číslicí I;
 • přihrádka na prášek na hlavní praní. Tento oddíl je označen písmenem B nebo číslem III. Je největší a používá se neustále, protože se do ní vejde prášek pro všechny prací režimy;
 • prostor pro klimatizaci. Jedná se o nejužší přihrádku, protože oplachovací prostředek je koncentrovaný a stačí ho nalít jen malé množství, doslova třetinu uzávěru. Že se jedná o přihrádku na aviváž, poznáte podle obrázku v podobě květiny vedle ní. modely společnosti Samsung mají tuto přihrádku vždy. Může být modrá nebo bílá. Může být také vybaven výsuvnou vaničkou. tato možnost nemusí být dostupná u všech našich modelů.

Umístění přihrádky na kondicionér v pračce

Otázka, kam naplnit klimatizaci v pračce, často vyvstává, když si koupíte novou pračku nebo používáte cizí spotřebič na dovolené či jako host.

Nejprve rozhodněte o správném umístění zásuvky na prací prostředky. U automatické pračky nové generace jsou obvykle tři nebo čtyři tyto nádoby umístěné vedle sebe. Čisticí prostředek může být zapotřebí v různých fázích mycího cyklu, takže použité nádoby nejsou stejné. Do koše na máchací prostředky se přidá změkčovač tkanin.

READ  Co můžete dělat z bubnu pračky

Nádoby na oplachovací prostředky se u jednotlivých výrobců liší barvou, velikostí a umístěním, proto je nejlepší se seznámit s návodem k použití jednotlivých modelů. Podrobně popisuje a mapuje, které oddělení se k čemu používá a kde se nachází. Pokud to není možné z důvodu ztráty nebo obtížného přístupu k návodu, můžete spotřebič pečlivě prohlédnout a použít univerzální rady.

U strojů s vertikálním vkládáním jsou zásobníky na prášek a prací prostředek obvykle umístěny na víku.

Modely s předním plněním mají vícekomorovou zásuvku s předním plněním na pravé nebo levé straně bubnu.

Zásobník na oplachovací prostředky je nejmenší z ostatních zásobníků. Často je vybaven mřížkou a krytem a výrazně se vzhledově liší od ostatních prostorů. Někdy ji výrobci spotřebičů zvýrazňují určitou barvou, např. modrou, zatímco ostatní nádoby nechávají bílé.

přihrádka, kondicionéru, pračky

Přihrádka na kondicionér pračky se sušičkou je u různých modelů praček se sušičkou označena číslem III, ikonou hvězdy nebo květu, méně často modrou čarou.

Abyste se ujistili, že jste vybrali správnou nádobu, můžete spustit prací program bez prádla a nalít malé množství pracího prostředku do určeného zásobníku. Při každém mycím cyklu můžete otevřít zásobník na prášek a zkontrolovat, který zásobník byl propláchnut vodou. Nejdříve se z přihrádky pro předpírku vysype prací prostředek, pak nádržka na hlavní praní a nakonec změkčovač tkanin. Tento způsob není vhodný pro pračky se svislou náplní, protože režim praní neumožňuje otevřít víko a pozorovat nádoby s práškem.

U některých modelů praček se sušičkou lze ze všech zásobníků na prací prostředky zcela vyjmout pouze zásobník na kondicionér; zásobníky na prací prostředky jsou trvale upevněny. To je další příležitost zkontrolovat umístění oplachovací misky

Závěr a užitečné video

Níže uvedené video ukazuje, kolik pracího prostředku je třeba přidat při praní v pračce:

Pokud chcete prát prádlo s minimálním množstvím pracího prostředku, je třeba zvážit několik faktorů.

Pro určení potřebného množství pracího prostředku musíme vzít v úvahu objem prádla vloženého do dávkovače, tvrdost použité vody, stupeň znečištění prádla, specifika zvoleného režimu praní.

Měli byste také dodržovat námi doporučený postup nalití pracího prostředku nebo jiných produktů do misky určené k tomuto účelu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS