Je výhodné instalovat plynoměr a kdo ho potřebuje?

Podle federálního zákona „O úsporách energie a energetické účinnosti a o změnách některých legislativních aktů Ruské federace“ ze dne 23. prosince 2011 o úsporách energie a energetické účinnosti a o změnách některých legislativních aktů Ruské federace.11.2009 61-FZ. Měřicí zařízení by měla být v bytech a domácnostech vytápěných plynem instalována do 1. ledna 2015. Pro obyvatele Krymu a Sevastopolu bylo zavedeno odkladné období do 1. ledna 2021.

Pokud je spotřeba plynu nižší než 2 metry krychlové za hodinu, není instalace měřiče povinná. m za hodinu.

Do této definice přesně zapadají byty s plynovým sporákem. Majitelé ohřívačů teplé vody by měli zkontrolovat údaje o spotřebě paliva na spotřebiči. Ti, jejichž domy byly prohlášeny za zchátralé nebo zchátralé před 1. lednem 2013, se budou moci obejít i bez měřiče.

Od roku 2019 a od roku 2021 na Krymu a v Sevastopolu budou plynárenské společnosti povinně instalovat měřicí zařízení. Majitel domu nebo bytu je povinen umožnit pracovníkům přístup na místo, kde má být měřič instalován, a zaplatit za něj.

Pokud tak odmítne učinit dobrovolně, budou k nákladům připočteny soudní náklady a nucené vymáhání. Částka v selhání bude rozdělena do stejných splátek, které budou prováděny po dobu pěti let. s úrokem nepřesahujícím klíčovou refinanční sazbu centrální banky. Pokud chcete, můžete změnit období platby.

Instalace plynoměru. povinnost nebo právo? A má to nějaký přínos??

Síťová publikace (webové stránky) je registrována Roskomnadzor, osvědčení El č. FC77-50166 ze dne 15. června 2012. Šéfredaktor. Vladimir Sungorkin. Šéfredaktorka webu. Nosova Olesya Vyacheslavovna.

Mnoho obyvatel bytových domů se ještě dnes ptá, zda je povinné instalovat v bytě plynoměr? Podle platného zákona o úsporách energie je odpověď ano. Bylo oznámeno, že právo instalovat zařízení v domech může být uděleno distribučním organizacím.

Pravidelně se kontroluje správná funkce indikátorů plynu a správné poskytování údajů. Různé typy a modifikace mají svou vlastní životnost. To se odráží v technické dokumentaci. První kontrola se provádí v závodě. Informace naleznete v dokumentaci spotřebiče.

Plynoměr je možné neinstalovat

Dobrý den, v tomto článku se pokusíme odpovědět na otázku: Je možné neinstalovat plynoměr? Přímo na webových stránkách se můžete také bezplatně poradit s právníky online.

Údržba je prováděna v souladu s harmonogramem a odběratelé jsou předem informováni. Buďte ostražití a opatrní a nesvěřujte své plynové spotřebiče neznámým osobám!

Toto tvrzení je v rozporu s pravdou. V Tverské oblasti působí dvě společnosti, které dodávají plyn koncovým spotřebitelům a jsou součástí společnosti Gazprom. Jedná se o společnosti OOO Gazprom mezhregiongaz Tver a AO Gazprom gazoraspredelenie Tver.

vzdálenost alespoň 10 cm od vařiče. Ke komínu nebo speciálnímu kanálu ve stěně může být připojen pouze kouřovod. Je zakázáno napájet ventilační systém. Vzdálenost od podlahy. od 1 metru.

SNiP 42-01-2002 a SP 42-101-203 jasně stanoví pravidla pro instalaci plynového kotle pro domácnost v soukromém domě nebo bytě:

  • místnost s podlahovou plochou nejméně 15 m2;
  • stropy od výšky 2 metrů;
  • vzdálenost reproduktoru od podlahy. 1 m;
  • okno o rozměrech 0,5 m2, které lze volně otevírat;

Je možné instalovat plynoměr bez narušení nábytkové sestavy??

images/stories/novosti/2017/01/05/schetchiki.jpgPo zveřejnění článku „Občané Pavlogradu nechtějí instalovat plynoměry“ dne 18. února začali naši čtenáři volat do redakce novin, že chtějí instalovat plynoměry, a že se jim to nelíbí. Lidé říkali, že chtějí mít v bytě plynoměry, ale bojí se, že při instalaci dojde k poškození kuchyňského nábytku (což se stalo mnoha jejich známým a příbuzným), podobné komentáře se objevily i na naší stránce na u.

„Člověk má v kuchyni nábytek, který byl „upraven“ na milimetr s ohledem na stavbu plynovodu, a že byl krásný A tento nábytek stojí hodně, a aby se instaloval volný metr, bude se muset „demontovat“, a obyvatelé Pavlogradu lze pochopit. Dnešní nábytek je drahým zbožím a rodiny, které si pořídí kvalitní nábytek, očekávají dlouhou životnost. Lidé, které jsem znal, mi říkali, že všechny jejich byty mají instalované měřiče. A všichni nájemníci byli rozhořčeni, že museli následně renovovat kuchyňský nábytek. Plynaři přišli, udělali práci, namontovali měřidla a o zbytek se nestarají. Lidé jsou proto pobouřeni,“ píše Olena z Pavlogradu.

READ  Jak vypnout vodu pro výměnu ručníkového radiátoru

„Můžete se ale se zámečníky domluvit a požádat je, aby s nábytkem zacházeli šetrně a měřič instalovali na místo, které je pro majitele vhodnější,“ tvrdí Tatiana z Pavlogradu.

„Ale ne každý ví, že tato možnost je možná, a zaměstnanci čerpací stanice, když instalovali naše měřiče, o tom nic neřekli,“ říká Elena.

Jak se dohodnout s dodavatelem plynu

Je možné se vyhnout výměně nábytku při instalaci plynoměru a dohodnout se se specialisty plynárenské společnosti na instalaci plynoměru na místě, které vyhovuje majitelům bytů, zeptal se „Herald“ hlavní inženýrky Správy využití plynárenských zařízení Pavlograd Victorie Timkové.

Podle zákona Ukrajiny „O obchodním měření plynu“ 533-VI a investičního programu rozvoje plynárenské distribuční soustavy na období 2016-2025 platí za tuto službu stát., Instalace plynoměrů pro obyvatele Pavlogradu zdarma. Tato služba je hrazena státem. Ale, instalovat měřič „kde říkám“ není možné, řekla.

Plynoměr pro domácnost je součástí plynárenské soustavy a musí splňovat technické požadavky na jeho instalaci: výšku, umístění vůči oknu, plynovému sporáku, průtokovému ohřívači vody. Tyto požadavky se ne vždy shodují s přáním předplatitele. Ve většině případů je nutné provést instalaci plynu v rámci kuchyňského nábytku. Proto je nutné část kuchyňského nábytku demontovat. Bohužel svět ještě nevynalezl způsob, jak odříznout vnitřní plynové potrubí v kuchyňské skříňce nebo za digestoří nad sporákem, aniž by je bylo nutné odstranit, říká Viktoria Anatolievna.

Tyto práce jsou nejen požárně nebezpečné, ale také plynotěsné. Při svařování musí být dodrženy požadavky požární bezpečnosti a musí být zohledněna fyzická dostupnost svařovacích míst. Práce na instalaci měřičů oznamujeme odběratelům předem a montážní týmy začínají pracovat pouze na připravených místech. Т.е. lidé si skříně a digestoře odstraňují sami. Montážní čety nemají nic společného s demontáží nábytku, ujišťuje hlavní inženýr. Při instalaci bezplatného měřiče hradí odběratel (pokud je to potřeba) materiál, který není součástí programu. To znamená: další potrubí pro opětovnou montáž plynového systému v bytě, detaily, které je třeba vyměnit, aby byl zajištěn bezpečný provoz (kohout pro připojení plynového kohoutku k plynové varné desce, ohebná hadice pro připojení plynové varné desky).

Podle Viktorije Anatoljevny by měl být plynoměr v každém bytě. Pokud však majitel domu odmítl instalovat měřicí jednotku, článek výše uvedeného zákona stanoví, že takový odběratel bude odpojen od plynárenské soustavy od 01.01.2018 г. a poté budou povinni na vlastní náklady instalovat měřicí jednotku, aby měli opět přístup k plynu.

Mimochodem, podle výkonného výboru města Pavlograd bude v letošním roce 218 bytových domů v Pavlogradu vybaveno bezplatnými plynoměry.

Na rozvrh se můžete podívat na tomto odkazu

Pravidla instalace plynoměrů se mohou změnitParlament schválil návrh zákona 722, ve kterém je několik klíčových novinek: v rodinných domech by měly být instalovány plynoměry pouze se souhlasem všech vlastníků bytových domů; jednotlivé měřiče mohou Ukrajinci instalovat na vlastní náklady v budoucnu platbu za plyn, dodavatelé nemají právo přerušit dodávky plynu do bytových domů, i když majitelé nesouhlasí s instalací měřiče.

Pokud najdete chybu, zvýrazněte text a stiskněte CtrlEnter.

Umístění plynoměru v místnosti

Plynoměr nebude instalován na potrubí s povrchovou teplotou vyšší nebo nižší než 60 °C.20 °C. Instalatér může požadovat, aby pronajímatel sporák přemístil, i když je v bezpečné vzdálenosti. V této otázce často vznikají spory mezi stranami, ale lze ji vyřešit jednoduše tím, že se sporák posune dopředu. Stejné požadavky platí i pro okolní podmínky, ačkoli v obytných budovách nejsou místnosti s takovou teplotou.

READ  Jak čistit sklokeramickou varnou desku

Plynař zahájí instalaci plynoměru, jakmile již neexistují žádné technické překážky, přičemž pronajímatel musí na tento proces dohlížet.

Zařízení musíte instalovat pouze na snadno přístupná místa bez ohledu na názory nájemníků. Majitelům zase nic nebrání v tom, aby si objednali instalaci v poloprázdné kuchyni, a pak. zkratování pultu v závěsném nábytku.

Nedojde k žádnému pochybení, protože zástupce měřicí služby vidí stav měřidla. V tomto smyslu si majitelé někdy způsobují nepříjemnosti. Abyste mohli provést vlastní odečet nebo umožnit příchod inspektora, budete muset opakovaně přemisťovat předměty nebo vyndávat vše z kuchyňské skříňky. Abyste nemuseli plynoměr v budoucnu přemisťovat, je nejlepší umístit jej na přístupné místo.

Pokud vám servisní technik neumožní instalovat měřidlo v zakřivené části potrubí, nemusíte se smířit s časem navíc. Tvar trubky nemá na odečty vliv.

Umístění měřiče má vliv na pohodlí a vzhled místnosti. Spotřebič lze do potrubí zasunout podle přání zákazníka svisle nebo vodorovně.

Plynař určí místo instalace a uvede cenu práce. Cenu ovlivňují:

газовый счетчик останавливается лентой

Zákon má vzájemně se vylučující pravidla pro stranu odpovědnou za materiální zajištění instalace. Z právního hlediska jde o to, aby zákazník za službu zaplatil. Stále je na něm, zda si díly koupí od plynárenské společnosti, nebo si je koupí sám. Druhá možnost bude stát přibližně o 30 procent méně.

Přesto existují kategorie občanů, kteří mají nárok na bezplatnou instalaci plynoměrů. Více v tomto článku.

Čtenář z profesionální firmy nainstaluje měřič pouze v případě, že máte projekt. V dokumentu je uvedeno umístění v místnosti, výška a vzdálenost od plynové a elektrické instalace. Plynárenská společnost projekt certifikuje. Plynárenská společnost pak přijede k vám domů, zaplombuje měřidlo a vystaví potvrzení o uvedení do provozu.

Komu lze podle platných právních předpisů svěřit instalaci měřidel v bytech na fungujících plynových sítích?? Podle platných předpisů může práce na přestavbě stávajících plynových sítí provádět pouze specializovaná organizace.

Výpočet spotřebovaného plynu za měsíc se provádí na základě aktuálních a předchozích odečtů. Za tímto účelem se z aktuálního stavu elektroměru odečte stav elektroměru za předchozí měsíc. Rozdíl se vynásobí aktuální sazbou. Získaný údaj je částka, která má být zaplacena za poskytnutou službu.

Změny v právních předpisech

Zrovna nedávno došlo k novele zákona 66-FZ ze dne 29. prosince 2006.12.2014, který ruší povinnou instalaci plynoměrů v bytech.

Před touto novelou bylo pro obyvatele povinné instalovat ve svých bytech měřicí zařízení. Současně byli obyvatelé povinni uhradit veškeré náklady na instalaci.

Nájemníci mají nyní právo zvolit si způsob, jakým chtějí být uspokojeni. Zákon 66-FZ uvádí, že požadavky na povinnou instalaci měřicích zařízení se vztahují na obytné prostory, kde spotřeba zemního plynu překročí dva metry krychlové za hodinu. Skutečnost je taková, že průměrná spotřeba zemního plynu u sporáku je až 2 metry krychlové za hodinu. Proto jsou majitelé, kteří mají sporák, ale nemají sloupek, osvobozeni od povinnosti přejít na měřidlo.

Nájemníci, kteří používají plynový sporák, mají právo se rozhodnout, zda si nainstalují měřič nebo budou platit průměrný tarif. Pokud je v objektu plynový kotel nebo sporák, je ze zákona vyžadován plynoměr.

Vyplatí se do bytu instalovat plynoměr?

Ukrajina si již zvykla na plynové války s Ruskem. Dříve spotřebitele zajímala hlavně jedna otázka: přeruší východní „soused“ dodávky paliva Ukrajincům, nebo ne? V roce 2014 vláda našla řešení. nakupovat plyn z EU. Zdá se, že všechny důvody pro vzrušení byly odstraněny. Nyní však Ukrajince trápí jiná otázka: jak zaplatit za plyn, který zdražil sedmkrát? A je možné ušetřit peníze instalací plynoměru v bytě??

Panika způsobená novými cenami plynu. Sedminásobné zvýšení tarifů také nutí téměř každého zamyslet se nad tím, kolik rodina měsíčně utratí za benzín.

READ  Jak správně zasunout jehlu do šicího stroje

Aby vláda zmírnila šok Ukrajinců způsobený novými cenami, rozhodla se snížit spotřebu plynu na polovinu. Od května budou spotřebitelé, kteří používají plynové sporáky a centrální zásobování teplou vodou, platit 3 m3 měsíčně. m plynu (dříve byla norma 6) a ti, kteří nemají teplou vodu, zaplatí 4,5 m3 plynu (dříve byla norma 6). M paliva (dříve 9), a ti, kteří používají i stojan. zaplatí za 9 m3 paliva. m (dříve. 18). Příjemci však budou ti spotřebitelé, kteří nemají ve svých bytech instalovány plynoměry, protože se na ně tato pravidla vztahují. Odborníci upozorňují, že nové normy spotřeby plynu jsou daleko od reality. Ukrajinci používají mnohem více modrého paliva. A platit za metr je velmi nevýhodné.

Kolik plynu Ukrajinci potřebují

Odborníci experimentálně zjistili, kolik plynu spotřebují Ukrajinci v různých oblastech Ukrajiny. Například v Charkově se jen na používání sporáku spotřebuje 7,5 m3 za měsíc. Situace je horší pro ty, kteří již mají plynoměr (podle současných tarifů je to 59,91 UAH).Plynové měřiče jsou účtovány pouze za metr čtvereční (64,7 UAH), zatímco ve Lvově stojí 13 m3 měsíčně.m (93,4 UAH). Jak je vidět, i když člověk používá plyn úsporněji, není možné dodržet společenskou normu. Kromě toho se samotným spotřebitelům nevyplatí instalovat plynoměry. Vždyť ti, kteří nemají měřidlo, budou měsíčně platit schválenou sazbu. Mohou tedy používat plynové spotřebiče podle vlastního uvážení. Situace je horší u těch, kteří již mají měřený. Instalace plynoměrů je pro ně nerentabilní a plyn se jim bude prodávat za zlatou cenu (7,188 UAH za 1 m3 ročně).м).

plynoměr, možné, neinstalovat

Přestože je instalace plynoměrů extrémně nerentabilní, musí si je pořídit. Vláda uložila všem spotřebitelům povinnost instalovat plynoměry do roku 2018. V opačném případě bude přívod paliva do bytu zastaven.

V Kyjevě dnes probíhá sociální program, který umožňuje bezplatnou instalaci plynoměrů, aby byli všichni občané zapsáni do registru. Měřicí zařízení budou instalována zejména v bytech s plynovými čerpadly. O celkovou instalaci individuálních měřičů v bytech mají zájem především plynárenské společnosti: platba obyvatel za palivo se mnohonásobně zvýší, protože spotřeba méně než 3 m3 měsíčně bude stát stejné peníze. Instalace plynoměrů je prakticky nemožná.

Vláda dokonce zvažuje možnost kompenzovat spotřebitelům vlastní instalaci plynoměrů, aby co nejvíce Ukrajinců platilo za skutečný objem spotřeby.

Kdo uhradí rozdíl v platbách

Analýza situace ukazuje, že existuje velký rozdíl mezi skutečnou spotřebou plynu a společenskou normou, kterou budou muset spotřebitelé bez měřičů tepla zaplatit. obrovský rozdíl. Ve skutečnosti Ukrajinci, kteří používají pouze sporáky, nezaplatí alespoň 5 kubíků měsíčně.m plyn. Kdo však uhradí náklady na spotřebu plynu nad rámec této částky?? Vláda na tuto otázku nemá jasnou odpověď. Je možné, že sazby za plyn pro domácnosti jsou tak vysoké, že peníze získané od spotřebitelů jsou více než dostatečné k pokrytí rozdílu?? Pak se ukáže, že se vláda bude mstít těm, kteří již měřiče nainstalovali. A to zase vyvolá sociální napětí, protože spotřebitelé jsou vlastně nuceni instalovat měřicí zařízení a sociální programy nefungují ve všech městech.

Je zřejmé, že spotřebitelé z instalace plynoměrů nic nezískají, protože budou muset platit za skutečně spotřebované množství, které je mnohem vyšší než společenské normy. Zároveň bychom neměli zapomínat, že instalaci měřičů se nelze vyhnout. vláda již uložila všem povinnost instalovat měřiče. A pokud promeškáte příležitost instalovat měřiče v rámci programu sociálních dávek, budete muset zařízení zaplatit z vlastní kapsy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS