Profesionální prací prostředky: hodnocení nejlepších

Průmyslové prací prostředky pro pračky a jejich součásti mají oproti běžným metodám výraznou výhodu: jsou neškodné a vysoce účinné. Jejich použití rychle odstraňuje příčinu nepříjemného zápachu a pravidelné používání je spolehlivým preventivním opatřením proti jeho opakování.

DŮLEŽITÉ! Před zakoupením profesionálního čističe myčky nádobí je vhodné přečíst si návod k použití na obalu. Je to dáno tím, že na trhu jsou jak univerzální, tak vysoce specializované výrobky určené k řešení konkrétního problému (odstraňování vodního kamene, proti plísním atd.).

Některé z nejlépe hodnocených spotřebičů jsou účinné, jak je uvedeno v následující tabulce.

Viz tabulka. Přehled oblíbených čističů praček

Název Země původuPopis
Beckmann Německo Všestranný přípravek proti vodnímu kameni, nečistotám a plísním. Extrémně rychle odstraňuje nepříjemné pachy a lze jej použít k ošetření jednotlivých prvků stroje
Magická síla Německo Jeden z nejlepších přípravků pro prvky domácího spotřebiče. Účinně odstraňuje usazeniny z topného tělesa a bubnu. K dispozici ve formě prášku a gelu
Topperr 3004 Německo K odstraňování různých druhů vodního kamene a přetrvávajících zápachů. K dispozici v 250 ml lahvičkách, které vystačí na 2 aplikace
Schnell Entkalker Německo Rychle a účinně odstraňuje usazeniny z prvků stroje. Vhodné pro použití při více vrstvách vodního kamene, silných plísních a přetrvávajícím zápachu
Kaneyo Japonsko Přípravek má silné antimikrobiální účinky, rychle odstraňuje nečistoty, plísně a zápach. Aktivně bojuje proti vkladům

Pokyny krok za krokem pro vybraný výrobek naleznete na obalu. Před použitím je důležité si pečlivě přečíst návod k použití.

pokud, pračce, objeví, zápach

Specifická místa použití profesionálních čisticích prostředků:

 • Některé přípravky nasypte do nádoby na prášek (např. Magic Power) a jiné do bubnu (Topperr 3004, Kaneyo).
 • Poté se spustí praní, ale bez oděvů. Teplota se obvykle nastavuje na přibližně 40-60 °C.
 • Některé výrobky (Schnell Entkalker) musí být vloženy do pračky s vodou (bez prádla) a ponechány v pračce po určitou dobu (1 hodinu na začátku a stejné množství na konci). To je nezbytné pro odstranění odolného plaku.
 • Beckmannův roztok lze umístit do bubnu a použít k otření jednotlivých prvků stroje. Pokud jsou trvale špinavé a zapáchají, je možné je namočit do roztoku.
 • Většina mycích prostředků má kapacitu 1 nebo 2 použití.

Zápach z pračky: nápravná a preventivní opatření

Pračky jakéhokoli roku výroby mohou v určitém okamžiku vydávat nepříjemný zápach. Důvody mohou být různé, od nesprávně udržovaných spotřebičů až po problémy s instalatérskými rozvody ve vaší domácnosti. Pokud je v pračce cítit nepříjemný zápach, jedná se o přítomnost bakterií, kterých se musíte okamžitě zbavit. Jejich včasné odstranění zajistí pračce dlouhou životnost a vaše oblečení zůstane vždy čisté a svěží.

Důvody zápachu

Příčiny zápachu lze rozdělit do dvou skupin. První z nich je způsoben nejčastějšími problémy, které jsou nejčastěji způsobeny nesprávným používáním spotřebiče. Druhým případem jsou základní příčiny, které nejsou tak zřejmé a jsou poněkud vzácnější.

READ  Jak odstranit těsnicí kroužek u pračky

Zřejmé

Po instalaci pračky se sušičkou si pečlivě přečtěte návod k použití a dodržujte všechny body v něm uvedené. Příčiny zápachu se tak odstraní:

 • kvůli zavřeným padacím dveřím;
 • znečištění těsnicí pryže;
 • ukládání špinavých předmětů uvnitř bubnu;
 • umístění spotřebiče na nerovném povrchu;
 • Nadměrné množství prášku v zásobníku na prášek.

Těmto problémům je třeba se vyhnout dodržováním pokynů.

Skryté stránky

Ne vždy je možné si uvědomit, že zápach z pračky je způsoben těmito příčinami:

 • Neúspěšná volba pracího prostředku;
 • znečištění práškového žlabu a práškového kanálu;
 • ucpání filtru velkými předměty, které mohou dokonce zcela zablokovat výstup vody;
 • Nesprávné připojení spotřebiče ke kanalizačnímu potrubí;
 • potřeba vyčistit ucpanou odtokovou hadici;
 • Na topném tělese se usazuje vodní kámen smíšený se špínou a nečistotami;
 • Problém v obecném odvodňovacím systému.

Někdy je k identifikaci zdroje nepříjemného zápachu potřeba pomoc odborného technika.

Než poběžíte do obchodu pro radu a drahé čisticí prostředky, pokusíme se zjistit, odkud se v pračce bere zápach:

 • Jednou z nejčastějších příčin zatuchlého zápachu je nesprávné používání. Po praní je třeba pračku alespoň 2 hodiny větrat a nechat otevřená dvířka a přihrádku na prášek.
 • Nezapomeňte umýt gumové manžety, které mohou v záhybech zadržovat vlhkost a malé částečky nečistot. Voda pod těsněním se postupně mění v plíseň. Čím déle zůstává v přístroji, tím hůře se ho zbavuje.
 • Do bubnu nemůžete naskládat špinavé prádlo a používat ho jako koš na prádlo. Skladování oblečení v pračce zaručeně způsobí nepříjemný zápach.
 • Další nezjevná příčina problému: záměna pracího prostředku za nekvalitní prací prostředek. Některé levné čisticí prostředky ulpívají na stěnách a časem začnou zapáchat.
 • Špinavý zásobník může také vydávat zatuchlý zápach, protože se na něm často tvoří plíseň.
 • Ucpaný odtokový filtr, který zachycuje žmolky, knoflíky a další drobné předměty z oblečení, může začít hnít a způsobit, že spotřebič bude vydávat nepříjemný zápach.
 • Další příčinou zápachu je porouchané vypouštěcí čerpadlo. Pokud je porušen, může způsobit stagnaci vody, která je okem neviditelná a postupně se mění na černou. Stejného výsledku dosáhnete i při chybné instalaci.
 • Odpadní voda z kanalizace může způsobovat nepříjemný zápach. Abyste se tomuto problému vyhnuli, musí být odtok správně nainstalován.
 • Zdrojem zápachu může být také ucpaná hadice: nekvalitní spotřebiče zanechávají na hadici velké množství nečistot a prášku, které jsou živnou půdou pro plísně a bakterie.
 • Zbytky pracích prostředků, žmolky a různé nečistoty v tvrdé vodě mají také vliv na elektrické trubkové topné těleso a způsobují hnilobný zápach, protože se usazují na topném tělese.

Na obrázku je znázorněno, jak zkontrolovat gumové těsnění na plíseň. Je třeba ji včas odstranit, aby se zabránilo množení patogenních bakterií.

Jak se zbavit zápachu z pračky

Zápach z pračky je velmi častým problémem. Voda spotřebičem neustále prochází a část jí zůstává v nádrži, potrubí a hadicích. Vlhko a teplo napomáhají vzniku bakterií a plísní, stejně jako nepříjemný zápach.

Nepříjemný zápach se může objevit v každé pračce, dokonce i v té, kterou jste právě zakoupili

Jak se zbavit zápachu z pračky a zabránit jeho opětovnému vzniku? V našem článku se pokusíme odpovědět na tyto otázky. Začněme zkoumáním příčin a zdrojů nepříjemného zápachu.

READ  Lze kabát z ovčí kůže prát v pračce?

Profesionální čisticí prostředky

Speciální mycí prostředky se prodávají v obchodech s myčkami nádobí

Tiret gel může pomoci vyčistit pračku a zbavit ji nežádoucích pachů. Zde jsou nejúčinnější.

„Tiret Gel

Odstraňuje nepříjemné pachy, mýdlové usazeniny a drobné ucpávání. Výhodou gelu je, že nepoškozuje plastové a kovové díly. Půl litru stojí v průměru 380 dolarů. Používejte v souladu s pokyny výrobce.

„Doctor TEN Antibacterial

Používá se k čištění strojů proti plísním a houbám a k účinnému odstraňování vodního kamene. Lze použít pouze s automatickými pračkami. Cena přibližně 115 za balení (200 g).

„Cleanolan Automatic

Nejenže odstraňuje nepříjemné pachy a vůně, ale také pomáhá předcházet tvorbě plísní v pračce a zabraňuje tvorbě vodního kamene v topném tělese. K dispozici jako prášek nebo gel. Balení (500 g) stojí přibližně 50.

Upřesnit

Přípravek proti usazování vodního kamene, který zároveň dezinfikuje vnitřní části spotřebiče a změkčuje vodu.

„Čistší dr. Beckmann“

Obsahuje aktivní uhlí a pomáhá rychle zbavit spotřebič nečistot, zbytků mýdla a vodního kamene a odstranit nepříjemný zápach z pračky. Jedno balení (250 ml) stojí v průměru 330 EUR.

Jak se zbavit zápachu v pračce pomocí kyseliny citronové

Jednou z příčin tvorby nežádoucích látek na částech pračky a sušičky a vzniku nepříjemných pachů je špatná kvalita vody a absence filtračního systému v přívodu vody do domácnosti. V důsledku nečistot a tvrdosti vody se na součástech tvoří vodní kámen a usazeniny.

Tyto usazeniny napomáhají růstu bakterií, které způsobují, že stroj vydává nepříjemný zápach.

Jak se zbavit zápachu v pračce a odvápnit topné těleso, aniž byste museli volat údržbáře?

Tento problém může pomoci vyřešit kyselina citronová, která se používá i jako preventivní opatření. Postup čištění je následující

 • Do zásobníku na prášek nasypte 30-50 g kyseliny citronové. Pro zvýšení účinnosti přidejte stejné množství do pracího bubnu.
 • Nastavte prací cyklus na nejvyšší teplotu doporučenou pro danou náplň.
 • Spustí se prací cyklus.

Tento postup pomáhá nejen zbavit spotřebič usazenin a inkrustací, ale také odstraňuje zápach. Pravidelné ošetřování stroje kyselinou citronovou může pomoci těmto problémům v budoucnu předejít.

Příčiny hromadění a růstu mikrobů

Nejčastější chybou je zavření dvířek (horizontální náplň) nebo víka (vertikální náplň) ihned po skončení pracího cyklu. Přístroj potřebuje čas na odpaření, proto jej po použití nechte otevřený alespoň 2-3 hodiny.

Podívejte se, jak s práškem do pečiva odstranit nepříjemný zápach z pračky!| Perfektní

Druhá chyba: Ukládání starého oblečení do pračky. Přílišná vlhkost a špinavé prádlo. živná půda pro mikroorganismy.

Ukládání starého oblečení do odpadkového koše. Nezabírá mnoho místa a plísně a bakterie mají menší šanci na to, aby se uchytily.

Některé čisticí prostředky jsou také živnou půdou pro mikroorganismy. Pokud jsou nekvalitní nebo se používají v nadměrném množství, způsobují v pračce růst plísní.

Praní při nízké teplotě také podporuje zápach.

Jak se zbavit zápachu v pračce

Nemusíte si kupovat předražený čistič pračky, abyste se zbavili nepříjemných pachů z pračky. Ano, na pultech je jich spousta. Ale proč platit více, když jsou v nich kyseliny v každé kuchyni? Zde jsou nejlepší způsoby čištění stroje pomocí improvizovaných prostředků.

Ocet

Nepříjemný zápach z pračky můžete odstranit trochou octa. Pomáhá rozpouštět vápenaté usazeniny na topném tělese a spolu s horkou vodou. ničí bakterie a plísně. Podle odborníků neperte častěji než jednou za půl roku. Kyselina může napadnout pryžové části pračky se sušičkou.

 • Nalijte do zásuvky na prací prostředky sklenici octa místo pracího prostředku.
 • Nastavte teplotu na 90 stupňů, tedy „vařící“.
 • Počkejte, dokud mycí program neskončí.
 • Stiskněte režim pauzy.
 • V tomto stavu nechte stroj 1 až 2 hodiny.
 • Spotřebič znovu zapněte. Měl by se spustit cyklus oplachování.
 • Počkejte na konec celého programu.
 • Odšroubujte filtr vypouštěcího čerpadla. Opláchněte (mohou se vyskytovat volné zbytky vodního kamene).
 • Závěrečná fáze. Spusťte další oplachování.
READ  Jak prát baseballovou čepici v pračce

Kyselina citronová

Kyselina citronová může pomoci odstranit pachy v pračce. Nedoporučuje se čistit častěji než jednou za čtyři měsíce.

 • Nalijte 100 g kyseliny do zásuvky na čisticí/prací prostředky.
 • Spusťte pračku v režimu „vaření“ nebo v jiném režimu při maximální teplotě vody.
 • Počkejte, dokud nebude proces mytí dokončen.
 • Zapnutí dodatečného oplachování.
 • Těsnění bubnu vždy otírejte suchým a čistým hadříkem.
 • Na konci postupu nechte dvířka spotřebiče zavřená.

Pokud perete často, téměř každý den, můžete to dělat i jednou za měsíc. V takovém případě však nepřidávejte více než 100 g kyseliny, ale maximálně dvě polévkové lžíce.

Jedlá soda

Jedlá soda je překvapivě dobrá v boji proti plísňovému plaku. Plíseň můžete odstranit i uvnitř stroje. Pokud na částech stroje objevíte černou plíseň. je nejlepším způsobem řešení problému.

 • Smíchejte šálek jedlé sody a šálek vlažné vody.
 • Postižené části (manžety, podnos) ošetřete tímto roztokem.
 • Do zásuvky na prací prostředky přidejte jedlou sodu.
 • Zapněte spotřebič do režimu „vaření“.
 • Po. Aktivace režimu „oplachování“.

Chlor

Není žádným tajemstvím, že prací prostředky na bázi chlóru jsou díky svým dezinfekčním vlastnostem nejlepším způsobem, jak odstranit zápach z pračky. K jeho odstranění použijte jakýkoli hygienický přípravek obsahující chlor. např. whitewash.

 • Nalijte 100 ml pracího prostředku do zásuvky na prací prostředek.
 • Aktivace režimu „vaření“.
 • Počkejte na dokončení praní.
 • Poté spusťte režim „proplachování“.
 • Otřete manžetu a buben suchým hadříkem.
 • Na konci čištění nechte dveře otevřené.

Je důležité si uvědomit, že při tomto způsobu praní může být v místnosti cítit koncentrovaný zápach chlóru. Škodlivé pro člověka. Předem se ujistěte, že je místnost dobře větraná. Alergie na alergie. Tuto metodu nepoužívejte.

Tablety do myčky nádobí

Další účinná metoda odstraňování nepříjemných pachů. Použití tablety na mytí nádobí. Tento typ mycího prostředku snadno odstraňuje mastnotu a nečistoty. To znamená, že si poradí i s hnilobným zápachem ze stroje.

 • Vložte 6 tablet do bubnu stroje.
 • Zapněte spotřebič na „vaření“ (nebo jinou verzi s vysokou teplotou).
 • Poté nastavte pračku na režim máchání.
 • Otřete všechny části stroje suchým hadříkem a nechte dvířka zavřená.

Odborníci upozorňují, že tento způsob čištění je vhodný pouze pro lehké znečištění nebo jako preventivní opatření.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS