Jak snadno upevnit mikrovlnnou troubu na stěnu pomocí police nebo držáků

Polička na mikrovlnnou troubu je užitečný nástroj, který vám pomůže uspořádat prostor v kuchyni. Poličku si můžete koupit v obchodě nebo si ji vyrobit sami.

Mikrovlnná trouba je důležitou a užitečnou součástí moderní kuchyně. Během několika minut můžete ohřát jídlo nebo dokonce připravit pokrm. Mikrovlnné trouby jsou sice poměrně kompaktní, ale vyžadují dostatek úložného prostoru a musí se snadno používat. Pokud je kuchyň malá, je nedostatek místa problémem. V tomto případě nelze mikrovlnnou troubu umístit na pracovní desku. Řešením je police na mikrovlnnou troubu. umístěná na stěně, podle vašeho pohodlí.

Nejvhodnější je umístit mikrovlnnou troubu do varného prostoru tak, aby všechny spotřebiče zapojené do vaření tvořily pracovní trojúhelník. Existují možnosti, kam mikrovlnnou troubu nejlépe umístit:

 • Na pracovní desce;
 • na okenním parapetu;
 • v chladničce;
 • Ve skříni nebo podlahové skříňce (pokud je ve skříni výklenek);
 • na stěně.

Trouba na okenním parapetu nebo pracovní desce je dobrý nápad pouze v případě, že jsou poměrně velké. Pokud je chladnička nízká, lze do ní umístit i mikrovlnnou troubu. Ideálním řešením je však speciální stojan, který lze zakoupit nebo vlastnoručně vyrobit. Cena hotového výrobku i jednotlivých materiálů a kování je poměrně příznivá.

Výhody montáže na stěnu

Mikrovlnnou troubu lze umístit různými způsoby. Můžete jej umístit na desku stolu, na stůl, okenní parapet, ledničku nebo jinou rovinu, zabudovat do kuchyňské linky nebo postavit speciální stojan na zeď.

Mikrovlnnou troubu postavte na stůl, pokud je pracovní deska dostatečně velká, aby nepřekážela při vaření. To platí i pro okenní parapet a další povrchy. Chladničky se vejdou na horní část chladničky pouze v případě, že jsou krátké. V opačném případě by bylo nepohodlné používat mikrovlnnou troubu. Proto se za nejrozumnější způsob výroby považuje speciální police. není těžké ji vyrobit vlastníma rukama, pokud se budete řídit podrobnými pokyny.

Stojan na mikrovlnnou troubu na stěně nabízí mnoho výhod. Například:

 • Úspora místa. Protože jsou výklopné police nebo držáky připevněny ke stěně, pracovní plocha pracovní desky není zabírána mikrovlnnou troubou. To platí zejména pro kompaktní kuchyně s malými spotřebiči.
 • Snadné použití. Podpěry polic jsou obvykle ve výšce očí, což znamená, že se trouba snadno používá. Máte přehled o jídle uvnitř, takže můžete zkontrolovat, kdy je hotové, a snadno vkládat nebo vyjímat pokrmy a upravovat nastavení na ovládacím panelu.
 • Bezpečné umístění. Nástěnné držáky nebo police chrání mikrovlnnou troubu před stříkající vodou, mastnotou nebo jinými nečistotami.

Výběr kotvení by měl vycházet nejen z hmotnosti samotného spotřebiče, ale také z potravin, které se v něm budou vařit, a z materiálu stěny. Vzhledem k tomu, že mikrovlnná trouba váží v průměru asi 14 kg a s nádobím a potravinami může mít až 20 kg, takže ji nelze namontovat na různé dekorativní příčky a falešné stěny, materiál prostě nemůže vydržet hmotnost domácího spotřebiče.

Betonové a cihlové stěny, stejně jako dřevěné příčky, jsou považovány za vysoce odolné materiály, které nepochybně unesou váhu regálu a mikrovlnné trouby. Jen se ujistěte, že jste zvolili správné přípojky a kování pro každý typ stěny.

Jak ji uspořádat v jednotlivých místnostech

Výzdoba jakékoliv místnosti v bytě vyžaduje, aby majitelé předem přemýšleli o designu interiéru, to znamená, že přítomnost v místnostech prvků, které ji odhalí v celé své kráse, bude zajímavým a užitečným doplňkem.

Police jsou vyrobeny z různých materiálů

Při výběru zohledněte hmotnost polic

Obývací pokoj

Regály jsou spolu s nábytkem, osvětlením a dekoracemi nezbytnou součástí obývacího pokoje. Modernímu designu dominuje minimalismus: místo objemných nábytkových stěn se upřednostňují police nebo policové moduly. Umožňují umístit všechny potřebné předměty, aniž by zahlcovaly prostor.

Abyste pochopili, které police byste měli instalovat, musíte se rozhodnout pro jejich funkci.

police, mikrovlnné, trouby, vlastníma, rukama
 • V obývacím pokoji jsou police nejčastěji umístěny nad pohovkou (sedací soupravou) nebo nad televizorem. Nad pohovku pak můžete umístit knihy a nad televizi rámečky na fotografie nebo suvenýry.
 • Ve výklencích na stěnách (pokud jsou k dispozici) lze vytvořit prostor pro police. Pokud jsou zdobeny osvětlením, místnost bude hrát novým způsobem. Pomáhá také ušetřit více místa.
 • Pro lidi, kteří mají rádi květiny, jsou police u okna nepostradatelné. A aby množství rostlin nebránilo slunečnímu světlu, jsou vhodné police.

V obývacím pokoji kombinovaném s ložnicí lze jako rozdělovač místností použít police, pevné i průchozí, různých tvarů. buď jako jednoduchá skříňka, nebo jako žebřík či skluzavka.

Důležitým prvkem interiéru obývacího pokoje jsou police

Police mohou sloužit také jako rozdělovač místností

Nebo lze police umístit do výklenků ve stěně

Kuchyně

Police v kuchyni jsou určeny jak pro domácí, tak pro dekorativní účely. Police na kuchyňské náčiní, nádobí a další potřeby jsou obvykle schované pod dveřmi, aby k nim měla přístup pouze hostitelka. Na očích:

 • kuchařky;
 • Sklenice s kořením;
 • Vázy na ovoce a zeleninu;
 • dekorativní náčiní;
 • rámečky na obrázky nebo fotografie.

Ty lze umístit na protější stěnu od pracovního prostoru. Používají se také rohové a závěsné police. Montáž na zástěru nebo do protějšího rohu.

Kuchyňské police se často používají k ukládání kuchyňského náčiní a nádobí

Police v kuchyni mohou být domácí i dekorativní

Ložnice

Pro obyvatele domova je ložnice nejútulnějším a nejklidnějším místem k odpočinku a spánku. Nástěnné police jsou v této místnosti oblíbené, v interiéru jsou nepostradatelné. Montuje se jako dekorativní úložný prvek:

READ  Zednická směs pro sporák vlastníma rukama

V ložnici se obvykle používají nástěnné police

Zavěšené police slouží k ukládání dekorací, knih, fotografií atd.д.

Podle stylu místnosti

Dětský pokoj

Nástěnné police v interiéru dětského pokoje jsou nezbytným prvkem. Design, konstrukce a velikost závisí na věku dítěte.

 • V raném dětství slouží police jako úkryt pro hračky, stavební materiály, stolní hry a knihy. Vyberte si police s hladkými úhly, ve tvaru čísel, květin, mraků.
 • Děti středního věku a starší děti potřebují police na uložení školních a psacích potřeb, knih a dalších předmětů. V blízkosti nebo nad stolem jsou také upevněny nástěnné nebo rohové police pro větší pohodlí.

Police jsou přizpůsobeny celkovému stylu místnosti a v případě potřeby a možností je lze ozdobit různými prvky ze dřeva nebo jiných materiálů.

Umístění polic v jiných místnostech

Díky stolu v kanceláři je jasné, že dokumenty, psací a pracovní potřeby a další drobné předměty jsou schované.

Podlahové nebo nástěnné police se většinou používají jako dekorace pro knihy, VAZ, svíčky, fotografie a další předměty.

Police v úhlových nebo rovných konfiguracích by měly být namontovány pomocí speciálních nástěnných držáků.

Vybírejte pouze materiál s povrchem odolným proti vlhkosti (sklo, dřevovláknitá deska s vodoodpudivým lakem nebo nerezová ocel).

Nepostradatelné předměty pro ukládání ručníků, hygienických potřeb a dalších čisticích prostředků.

Účelem polic ve skříni je ukládat různé oděvy, boty, doplňky a další předměty. Funkčnost je na prvním místě. Police by měly být pohodlné a mobilní.

V koupelně zvolte materiál, který je odolný vůči vlhkosti

Nástěnná police pro mikrovlnné trouby z toho, co máme po ruce

Vyrobit si doma něco užitečného je velmi snadné. I obyčejnou poličku do mikrovlnné trouby lze vyrobit velmi snadno, stačí k tomu jen pár listů překližky, elektrický šroubovák a trocha fantazie.

Co potřebujete k výrobě nástěnné police na mikrovlnnou troubu?

Pokud mluvíme o překližce jako o skvělém funkčním materiálu, její použití je dáno tím, že je lehká, pevná a levná. Škoda, že se překližka nedá použít na stavbu domů. jinak by ji mnozí developeři rádi použili pro své výškové budovy. Vytvořit kreativní polici do mikrovlnné trouby z překližky je však snadné, pokud maximálně využijete své tvůrčí myšlení a představivost.

Dokážete si představit takový úžasný prvek kuchyňského dekoru, když bude mít police design mikrovlnné trouby a skutečné mikrovlnné trouby.

Překližkové desky vydrží při správném spojení velkou zátěž, takže jednoduchou polici z pěti kusů překližky zvládne vyrobit i dítě.

Musíte však být kreativní a vytvořit něco zvláštního, něco barevného, něco, co skutečně změní design kuchyně a je tou nejlepší policí na mikrovlnnou troubu, na kterou si vzpomenete.

 • Několik listů překližky.
 • Elektrický šroubovák se šrouby.
 • Dřevěné rohy.
 • Bílá barva a základní nátěr.
 • Malířský štětec.
 • černá barva a kus průhledného plastu.
 • Nůžky a lepidlo.
 • Různé díly ze staré mikrovlnné trouby.
 • Ruční pilka a tužka.

Všechny jsou snadno dostupné doma nebo jinde v okolí. Hlavní je, abyste k napodobování vždy přistupovali s inspirací a pečlivostí, aby se dílo podařilo. Na tom, jak moc se police na mikrovlnné trouby podobá skutečné mikrovlnné troubě, závisí dekorativní efekt, který bude v kuchyni působit.

Proces sestavování kreativní police s mikrovlnným designem

Začněte sestavením krabice z překližkových desek, které odpovídají velikosti skutečné police pro mikrovlnnou troubu. Tužkou si vyznačte potřebné kusy překližky na polici a ruční pilou nebo skládačkou snadno vyřežte všechny potřebné díly.

Ke spojení všech dílů je třeba použít dřevěné rohy, které pomocí šroubů snadno spojí všechny překližkové díly do jedné konstrukce.

Důležité! Nejlepší je použít tavné lepidlo, které vám pomůže bez problémů slepit všechny části police! Lepidlo je velmi silné, netoxické a snadno se používá!

Poté dřevěnou polici natřete bílou barvou. Před nanášením barvy je vhodné nanést základní nátěr. Díky barvě bude police vypadat nejen jako police na mikrovlnné trouby. Zároveň chrání dřevěné části před účinky vysoké vlhkosti v kuchyni.

Jakmile polici natřete, musíte všechny ozdoby na polici připevnit pomocí tavného lepidla.

Za zmínku také stojí, že můžete vyříznout sklo z tlustého průhledného plastu a jednu stranu natřít černou barvou. to pomůže, aby police vypadala více jako skutečná mikrovlnná trouba.

Po nalepení skla na bíle natřenou polici ji můžete zavěsit na zeď. Pomocí vrtačky udělejte do police otvory a zavěste ji na šrouby přišroubované do zdi.

Nejdůležitější je, aby police na mikrovlnné trouby vypadala velmi podobně jako mikrovlnná trouba, na které bude umístěna, a vytvořila tak replikou předmětů velmi zvláštní dekorativní efekt.

Závěsná police na mikrovlnnou troubu ze starých křídových desek

Jistě budete souhlasit s tím, že v domě poměrně často najdete věci, které už dlouho chátrají, ale dát jim druhý život by se vám stále líbilo.

Budeme hovořit o nástěnné polici pro mikrovlnnou troubu. Taková věc je docela relevantní, protože každá domácnost má mikrovlnnou troubu a může zabírat poměrně hodně místa na jakémkoli povrchu. Stojan na mikrovlnnou troubu umožní správně uspořádat kuchyňský prostor, což je důležité zejména pro ty, jejichž kuchyně je malá a nedostatek volného místa je stále problémem. Poličku nemusíte kupovat, můžete si ji vyrobit sami.

Je důležité si uvědomit, že domácí regály mohou být navrženy jako otevřený nebo uzavřený systém. Konečná cena uzavřené verze bude samozřejmě vyšší, ale z hlediska hotových výrobků bude úspornější. Pokud jde o praktičnost, nejlepší je otevřená police, protože při používání mikrovlnné trouby nemusíte mít otevřená dvířka, a proto se nezahřívají.

Vezměte prosím na vědomí! Aby byl výrobek co nejbezpečnější, je třeba zvážit a vytvořit v bočních stěnách regálu ventilaci.

K výrobě police, jak již bylo zmíněno, potřebujete stará prkna. Nejlépe nábytkovou desku nebo standardní dřevěnou desku.

Nejprve z vybraného materiálu vystřihněte kus správné velikosti, kus musí odpovídat velikosti samotné mikrovlnné trouby s malou rezervou.

Důležité! Pokud materiál hodně zestárl, můžete desky natřít barvou vhodnou pro interiér, která materiál osvěží a poskytne mu další ochrannou vrstvu.

Полка для микроволновки своими руками идея,дизайн,Кронштейн для микроволновки

Z konzol se vytvoří provizorní police. Montáž držáků je poměrně jednoduchá. Nejprve připevněte kování k polici a poté hotový výrobek namontujte na stěnu tak, že odměříte požadovanou výšku.

READ  Jak postavit sporák ve venkovském domě vlastníma rukama

Hotový výrobek bude vypadat docela esteticky, zejména pokud bude základna sladěna s materiálem a barvou samotné kuchyně. Nyní si můžete vybrat z mnoha zajímavých a různých typů konzol, které se hodí do vaší kuchyně.

Pokud chcete univerzální řešení, minimalistická police se hodí do každé kuchyně.

Můžeme tedy říci, že sestavení domácí police není tak obtížné, vše, co potřebujete, je trocha času, stará deska a samotná mikrovlnná trouba. V každém případě bude přítomnost závěsné police bez ohledu na její účel vypadat v interiéru každé kuchyně docela zajímavě, bez ohledu na její plochu.

Úspora místa se netýká jen malých kuchyní a vždy je třeba mít na paměti, že každý prostor musí být využit rozumně.

Pravidla pro umístění mikrovlnné trouby

Na začátek je třeba poznamenat, že existuje velké množství možností, jak umístit mikrovlnnou troubu v kuchyni. Ale i když necháte spotřebič ležet na stole nebo v zásuvce, je třeba dbát na několik detailů.

Několik pravidel pro umístění mikrovlnné trouby:

 • V první řadě je třeba vzít v úvahu výšku spotřebiče. Mikrovlnná trouba musí být v dosahu všech členů rodiny (kromě malých dětí);
 • Spotřebič nesmí být umístěn u stěny nebo u stěny skříně, chladničky apod.д. Ponechte alespoň několik centimetrů volného prostoru pro přístup vzduchu k větracím otvorům;
 • Mikrovlnná trouba nad lednicí není nejlepší volbou, i když je její výška nízká. Zahřátý povrch trouby může způsobit poruchy v mrazicím prostoru;
 • Abyste zabránili pravidelné činnosti mikrovlnné trouby, neumisťujte ji do blízkosti sporáku. Umístění v blízkosti dřezu může navíc způsobit zkrat;
 • Okenní parapet je výborným místem pro umístění mikrovlnné trouby, ale v zimě to může být problém kvůli rozdílu teplot mezi troubou a studeným oknem, kde se může snadno tvořit kondenzace;
 • Další důležitou podmínkou je, aby mikrovlnná trouba byla umístěna nejméně dva metry od spotřebičů s elektronickým ovládáním;
 • Pokud máte v určité části kuchyně rostliny, měla by být trouba umístěna v dostatečné vzdálenosti od nich, aby na ně nepůsobilo škodlivé mikrovlnné záření.

Mikrovlnná trouba by obecně měla být umístěna tak, aby k ní měli všichni členové rodiny snadný přístup a nepřekážela při otevírání a zavírání dvířek skříněk, průchodů a používání ostatních spotřebičů.

Závěs do mikrovlnné trouby. Jak zavěsit mikrovlnnou troubu na zeď

Mikrovlnná trouba je téměř nepostradatelnou součástí každé kuchyně, ale ne každý ví, jak ji nainstalovat. O typech montáže mikrovlnné trouby a způsobu jejího provedení bude pojednáno níže.

Možnosti umístění mikrovlnné trouby v kuchyni

Mikrovlnná trouba je pro mnoho lidí nepostradatelným nástrojem, který lze použít k velmi rychlému ohřevu nebo rozmrazení potravin. Moderní modely mikrovlnných trub jsou vybaveny mnoha funkcemi, které zvyšují jejich popularitu.

Ale právě majitelé malých kuchyní se potýkají s problémem, kam umístit poměrně rozměrné zařízení v podobě mikrovlnné trouby.

Nejběžnější možností je montáž mikrovlnné trouby na pracovní desku. Na jedné straně není potřeba žádné upevnění, ale na druhé straně přístroj zabírá slušnou část pracovní desky, což ztěžuje krájení a zpracování potravin.

Další možností umístění mikrovlnné trouby je okenní parapet. To je možné, pokud má určitou velikost a kapacitu pro uložení mikrovlnné trouby. V blízkosti by měl být také prostor pro elektrickou zásuvku.

Jednou z nevýhod tohoto místa je riziko kondenzace v zimě, protože sklo vyzařuje studený vzduch a mikrovlnná trouba v tomto období vyzařuje teplo.

Na okenní parapet také nelze umístit žádné rostliny v květináčích kvůli záření z mikrovlnné trouby.

Pokud není chladnička příliš vysoká, umístí se mikrovlnná trouba přímo na ni. I když je to také nevhodné, protože se při provozu zahřívá a chladnička vyzařuje teplo.

Mikrovlnnou troubu nejlépe umístíte zavěšením pomocí držáků. V tomto případě umístěte mikrovlnnou troubu na libovolné vhodné místo na stěně.

K bezpečnému upevnění mikrovlnné trouby na místě je také vhodné použít závěsnou polici. Základním požadavkem pro tento typ instalace je dostatečné větrání, aby byla mikrovlnná trouba v provozuschopném stavu. V opačném případě hrozí nebezpečí přehřátí trouby.

Prostorově úsporná místa pro instalaci v kuchyních, která vyžadují zabudování mikrovlnné trouby přímo do kuchyňské linky. Tuto možnost je však třeba zvážit s dostatečným předstihem, již při výrobě nábytku.

Mikrovlnná trouba na stěně. zvláštnosti upevnění

Hlavní funkcí nástěnného držáku pro mikrovlnnou troubu je zvětšení prostoru v kuchyni. Existuje několik typů nástěnných držáků na trouby, které se liší barvami a dekorem.

Náklady na montáž mikrovlnné trouby jsou poměrně vysoké, takže je levnější nainstalovat si ji sám.

Ne všechny mikrovlnné trouby lze připevnit na zeď. Velké konstrukce, které se nevejdou dokonale do horní části trouby. Na stěnu, na které je mikrovlnná trouba instalována, se vztahují zvláštní požadavky. Musí být pevná a nejlépe z betonu nebo cihel.

Existuje několik druhů nástěnných držáků mikrovlnných trub. V souvislosti s barevným schématem se rozlišují následující:

Nejoblíbenějšími barvami jsou bílá a stříbrná, protože jde o jednu z nejběžnějších barev mikrovlnných trub.

Hlavním upevňovacím prvkem mikrovlnné trouby je držák s vyvrtanými otvory, kterými se připevňuje ke stěně. Dále jsou posuvné desky upevněny na plastových zátkách a jejich otvory.

Nezapomeňte také na napájení, protože mikrovlnná trouba musí být namontována na místě, kde je k dispozici zásuvka nebo případná budoucí instalace.

Existují dvě hlavní možnosti montáže mikrovlnné trouby na stěnu:

 • Instalace dvou paralelních podpěr po obvodu trouby v libovolné vzdálenosti v závislosti na velikosti trouby;
 • Upevnění na nosník s rovnoběžnými podpěrami je silnější variantou.

Upevnění mikrovlnné trouby na stěnu a její výběr

Výběru upevňovacích prvků pro upevnění mikrovlnné trouby na stěnu je třeba věnovat velkou pozornost, protože na kvalitě upevňovacích prvků závisí kvalita upevnění a bezpečnost osob v kuchyni.

Hlavními parametry, které určují typ upevnění, jsou rozměry trouby a celková hmotnost konstrukce. Z hlediska velikosti jsou držáky variabilně dlouhé, a proto je lze přizpůsobit délce spotřebiče.

Jsou přizpůsobeny konkrétní, předem změřené délce. Při zvažování hmotnosti mikrovlnné trouby je důležité, aby odpovídala materiálu stěny, na kterou má být namontována.

Například při upevnění mikrovlnné trouby na betonovou stěnu nevznikají žádné problémy a lze použít méně silný spojovací materiál než při upevnění na sádrokartonovou stěnu.

READ  Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě Samsung

Předtím je však vhodné přečíst si návod k použití nebo technické specifikace upevňovacích prvků, kde musí být uvedena maximální hmotnost, kterou spotřebič unese. Je vhodnější volit upevňovací prvky s malou rezervou 0,5-1 kg.

Věnujte náležitou pozornost položkám, jako jsou svorky. Ty jsou navrženy tak, aby zabránily náhodnému pádu trouby. Většina moderních nástěnných držáků je vybavena příchytkami.

V neposlední řadě je důležitým aspektem při výběru pevného a kvalitního upevňovacího materiálu jeho vizuálně atraktivní vzhled. Přestože je tento spojovací prvek v kuchyni téměř neviditelný, výrobci nabízejí široký výběr těchto prvků v různých barvách a strukturách.

Nejčastěji se dodávají v plastovém nebo ocelovém provedení. Kombinace těchto materiálů je také možná a dobře se hodí do jakéhokoli stylu interiéru.

Jak zavěsit mikrovlnnou troubu na zeď: Postup

Mikrovlnnou troubu lze připevnit na stěnu dvěma způsoby. Lze jej připevnit přímo na stěnu nebo instalovat do kuchyňské skříňky, kde také nezabere mnoho místa a může správně fungovat.

Nástěnné držáky mikrovlnné trouby a jejich výběr

Při výběru upevnění mikrovlnné trouby na stěnu je třeba být obzvláště opatrný, protože kvalita upevnění závisí na kvalitě upevnění a bezpečnosti osob v kuchyni.

Základními parametry, které určují typ upevnění, jsou rozměry trouby a celková hmotnost konstrukce. V souvislosti s rozměry se držáky liší délkou, takže se upravují podle délky jednotky.

Jsou přizpůsobeny konkrétní, předem změřené délce. Při zvažování mikrovlnné trouby je třeba ji sladit s materiálem stěny, na kterou bude namontována.

Například při upevnění mikrovlnné trouby na betonovou stěnu nevznikají žádné problémy a lze použít méně silný spojovací materiál než při upevnění na sádrokartonovou stěnu. Předtím je však vhodné přečíst si návod k použití nebo technické specifikace zařízení, kde musí být uvedena maximální hmotnost, kterou spotřebič unese. Je vhodnější volit držáky s malou rezervou 0,5-1 kg.

Věnujte náležitou pozornost prvkům, jako jsou klipy. Ty jsou navrženy tak, aby zabránily náhodnému pádu sporáku. Většina moderních spojovacích prvků je jimi vybavena.

V neposlední řadě je důležitým faktorem spolehlivého a dobrého výběru produktu dobrý vzhled. Přestože je upevňovací prvek v kuchyni téměř neviditelný, výrobci nabízejí velký výběr těchto dílů v různých barvách a strukturách.

Nejčastěji jsou vyrobeny z plastu nebo oceli. Možná je i kombinace těchto materiálů, která se hodí do jakéhokoli stylu interiéru.

Odrůdy polic a jejich konstrukce

Existuje několik možností připevnění mikrovlnné trouby na zeď:

Důležité! U všech typů svítidel musí být zajištěno dostatečné větrání. Pokud není zajištěno větrání, trouba brzy přestane fungovat.

Držáky zajišťují ideální pracovní podmínky pro spotřebič a jejich instalaci zvládne každý.

Police mohou mít podobu regálů. Získáte tak více místa na odkládání věcí, což může být v malé kuchyni užitečné.

Můžete vytvořit otevřenou polici a neviditelnou polici. Pokud plánujete troubu schovat za výklopná dvířka, musí být po stranách zajištěno větrání, aby spotřebič správně fungoval.

Začátek montáže mikrovlnné trouby na stěnu

Chcete-li nainstalovat police na stěnu vlastníma rukama, musíte provést potřebná měření.

Nedoporučuje se zavěšovat poličku ve výšce hlavy nebo v cestě lidí, abyste se nezranili. Zavěste ji tak, abyste mohli v kuchyni pohodlně a komfortně pracovat i poté. Musíte si také koupit kvalitní materiály pro umístění spotřebiče, aby byly robustní a odolné a dlouho vydržely.

„Entresoly lze vytvořit z různých materiálů:

Nářadí, které můžete potřebovat k výrobě polic, držáků a regálů:

Výroba polic a stojanů pro mikrovlnnou troubu

Můžete si zakoupit hotové regály pro stojany na spotřebiče. Jejich obvyklé rozměry jsou 56,8 cm až 45 cm. Mikrovlnná trouba se na ně perfektně hodí. V nástěnných skříňkách můžete vytvořit úložný prostor a přizpůsobit je. Pracovní plocha je bez zbytečných předmětů a je velmi pohodlná.

Pro mikrovlnnou troubu je možné zakoupit hotovou polici, kterou stačí pouze připevnit samořeznými šrouby.

Nevýhody regálů:

police, mikrovlnné, trouby, vlastníma, rukama

Výroba polic

Pokud máte v kuchyni hodně spotřebičů, můžete zvážit přidání regálů na několika úrovních, které vám pomohou vypořádat se s nedostatkem místa. Například do nejvyššího z nich lze umístit mikrovlnnou troubu, multifunkční vařič lze trochu snížit a je třeba ponechat prostor pro vaflovač nebo jiný spotřebič.

Regály mohou být vyrobeny z kovu nebo dřeva, přičemž kov vypadá v místnosti mnohem stylověji, protože má lehký vzhled. Lze jej použít téměř v jakémkoli designu a hodí se k jakémukoli interiéru nebo stylu.

Při vytváření policové jednotky je vhodné ponechat zvláštní místo pro uložení příborů nebo jiných předmětů, které se používají příliš často, ale není pro ně vhodné místo. Kovové regály by byly jednou z nejlepších možností pro kamna.

Pozitiva regálů:

 • můžete stojan přesunout na jiné místo;
 • Mnoho aplikací;
 • Regál dokonale zapadne do každého interiéru;
 • Zajišťuje vynikající ventilaci.

Nářadí potřebné pro stavbu regálů:

 • tři desky o průměru 60-45 cm z železářství;
 • Kovové tyče o průměru 2,2 cm;
 • ocelové příruby pro stojany;
 • ocelové rohy 20-30 cm.

Nejprve je třeba provést potřebné značení na deskách, určit místa pro montáž přírub. Vyvrtejte otvory ve středové polici a připevněte příruby na obou stranách. Rozdělte tyč na čtyři stejné části a připevněte ji k přírubě pomocí šroubu. Poté police pevně připevněte k sobě, vzadu upevněte rohy a poté zavěste policovou jednotku pomocí samořezných šroubů.

Výroba police pro mikrovlnnou troubu z držáků na stěně (foto)

Mikrovlnnou troubu lze rychle a bez námahy umístit na speciální držák. Tyto držáky lze zakoupit ve všech železářstvích. Obvykle se vyrábějí pro televizory, ale často se používají i pro mikrovlnné trouby.

Poličku můžete připevnit k předem smontovaným držákům bez zvláštních dovedností. Mikrovlnnou troubu můžete namontovat přímo na držáky nebo můžete začít instalací police a poté na ni umístit spotřebič.

Výhody držáků

Držáky jsou považovány za univerzální, protože je lze připevnit na stěnu naprosto kdekoli a pro okolní svět jsou prakticky neviditelné. Za zmínku stojí také to, že díky držákům je mikrovlnná trouba plně odvětrávaná, a proto bude optimálně fungovat po dlouhou dobu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS