Nastavení množství oplachovacího prostředku, Nastavení množství, oplachovací prostředek

Když máte myčku nádobí, je pro hospodyňky nejlepší, když se ujistíte, co přesně potřebujete k jejímu správnému fungování. Nemusíte kupovat jen prášek na mytí nádobí, ale také speciální sůl. A kam ji umístit do myčky Bosch.

 • Proč myčky potřebují sůl?
 • Jak si vybrat ten správný
 • Kolik mám přidat?
 • Kde naplnit automatickou myčku nádobí Bosch
 • Jak přidat
 • Nastavení parametru tvrdosti
 • Kam umístit oplachovací prostředek
 • Potřebujete sůl při mytí tabletami

Poloviční náplň. jaký je režim pračky

Možnost poloviční náplně umožňuje mytí menšího počtu nádobí v jednom mycím cyklu a snižuje spotřebu:

Uživatel tak nemusí čekat, až se zásobník naplní na 100 %. Pokud částečně naplníte komoru myčky, která tuto možnost nemá, spotřebič bude používat zdroje jako obvykle.

Režim „½“ se aktivuje ve spojení s následujícími hlavními programy:

Práce v oblasti oprav spotřebičů. Rozsáhlé zkušenosti s restaurováním praček a myček nádobí.

Možnost poloviční náplně je srovnatelná s technickými vlastnostmi modernějších myček nádobí. je vybavena speciálními senzory, které měří objem myčky a úroveň znečištění pro efektivnější využití zdrojů.

Programy a doba provozu myčky

Výše jsme se zabývali mechanikou a provozem myček nádobí, ale většinu spotřebitelů nezajímají tyto informace, ale provozní doba myčky.

Mnoho lidí se ptá, jak dlouho bude myčka nádobí umývat. Doba praní závisí na zvoleném programu. Ve většině případů trvá běžný prací cyklus přibližně hodinu. Vezměme si jako příklad, jak dlouho trvá prací cyklus u pračky Bosch:

 • při teplotě 35-45 stupňů trvá cyklus 90 minut;
 • při teplotě 45-65 °C, 165 minut;
 • při teplotě 65-75 stupňů. 145 minut;
 • Rychlé praní při 45 stupních. 35 minut;
 • Předoplach trvá 15 minut.

U mastného nebo silně znečištěného nádobí je přípustný pouze plný mycí cyklus při minimální teplotě 60 stupňů. Nesprávný cyklus vede k neúplným pracím cyklům a ztrátě času.

V čase určeném zvoleným programem provede myčka celý mycí proces. od naplnění vodou až po usušení čistého nádobí.

READ  Teleskopická vodítka pro trouby Bosch

Každá myčka nádobí má k dispozici tři hlavní mycí programy podle toho, jak moc je nádobí znečištěné: předmytí, úsporné mytí a intenzivní mytí pro velmi znečištěné nádobí.

Kampaň na myčky Bosch

Výhody a nevýhody této možnosti

Mezi výhody používání programu ½ patří následující:

 • hmatatelné úspory zdrojů;
 • nižší spotřeba mycího prostředku;
 • se zkrátí doba trvání mycího programu;
 • není nutné ukládat špinavé nádobí do přihrádky, dokud se nenahromadí potřebné množství mycího prostředku.

Jedinou nevýhodou režimu poloviční náplně je použití tablet pro pračku se sušičkou. skutečnost, že jsou určeny pro dlouhé prací cykly. Prací prostředek nemá dostatek času na to, aby se v krátké době řádně rozpustil. Někteří uživatelé doporučují tablety dělit na poloviny nebo přejít na snadno dávkovatelné prášky.

Význam chybového kódu a možných závad

Pokud se myčka náhle nespustí, zkontrolujte: Jsou dvířka zavřená?? Filtry a hadice jsou snadno přístupné? Je pojistka v dobrém stavu?? Se síťovou zástrčkou je vše v pořádku?

Některé závady se zobrazují jako kódy na elektronickém displeji a jsou rozluštěny níže:

 • Е4. Znamená to ucpání, zkontrolujte všechny hadice a filtry
 • Е6. Často se vyskytuje u verzí Bosch Silence Plus. signalizuje poruchu čidel analýzy znečištění, např. nesprávné nastavení programu.
 • Е15. Signalizuje, že je aktivní režim proti odkapávání, zkontrolujte, zda v okolí stroje není voda.

Provozní fáze a procesy v myčce nádobí

Postup obsluhy stroje naleznete v návodu k obsluze dodaném s každým spotřebičem. V tomto článku vysvětlíme všechny kroky a vysvětlíme je co nejsrozumitelněji. Nejdříve je třeba připojit kuchyň k elektrické síti, vodovodu a odpadní vodě. S trochou zručnosti to můžete udělat sami nebo to můžete nechat udělat u profesionálního mechanika mrazniček.

Po dokončení připojení můžete začít pracovat:

 • Naplňte zásobníky myčky spotřebním materiálem: speciální solí, mycím prostředkem a oplachovacím prostředkem. Můžete použít tablety, které kombinují tyto složky, ale sůl by se měla přidávat zvlášť, protože změkčuje vodu.
 • Naložte špinavé nádobí do košů. Jak to udělat správně. viz náš článek.
 • Spusťte myčku a zvolte program, který odpovídá stupni znečištění vloženého nádobí.
 • Stiskněte tlačítko „Start“ a provoz se spustí. voda z přívodu vody začne proudit přes přívodní ventil do nádoby uvnitř stroje.
 • Tekutina se smícháním se solí zjemní. Měkká voda je při mytí nádobí výrazně účinnější. To také zabraňuje tvorbě nadměrného množství vodního kamene. Paralelní ohřev vody na teplotu uvedenou v pracím programu (pokud je pračka připojena pouze na studenou vodu). Některé modely myček nádobí (Bosch, Siemens a další známé značky) mají možnost připojení studené a teplé vody, které se mísí při požadované teplotě.
 • Pokud je vloženo velmi znečištěné nádobí se zaschlými zbytky, je třeba začít s jeho mytím namáčením. Voda se smíchá s čisticím prostředkem a oběhové čerpadlo ji v malých dávkách přivádí k tryskám stříkacích kol, které jsou umístěny v horní a dolní části kabiny. Rotující oběžná kola pod tlakem vody roztírají mycí prostředek na povrch nádobí, dokud se nerozpustí všechny zaschlé nečistoty. Poté se spustí režim oplachování. Čerpadlo přivádí kapalinu k tryskám oběžného kola v plném objemu. Hlavní mycí trysky jsou vystřikovány ze spodního ostřikovacího kola, které z nádobí smyje většinu zbytků jídla.
 • Během cyklu oplachování je kapalina filtrována a shromažďována v nádrži myčky. Nevypouští se do kanalizace, ale znovu se používá. Do oddělené tekutiny se přidá další dávka mycího prostředku a proces oplachování se opakuje, aby se z nádobí odstranily zbytky jídla.
 • Jakmile je nádobí a šálky umyté, je odpadní voda odčerpána do kanalizace pomocí odtokového čerpadla. Poté se otevře přívodní ventil a nádoba se zevnitř vypláchne čistou vodou, která se rovněž vypustí do kanalizace. Pro poslední krok. opláchnutí umytého nádobí. se čistá nádrž doplní čerstvou vodou.
 • Voda se smíchá s oplachovacím prostředkem a pod vysokým tlakem se čerpá oběhovým čerpadlem k tryskám oběžného kola. Tím se z povrchů spláchnou zbytky jídla a čisticího prostředku. Současně se z mycí nádrže, kde celý proces probíhá, odstraňují nečistoty. Po dokončení této operace se veškerá kapalina odčerpá do kanalizace.
 • Závěrečná fáze prací je sušení. V závislosti na modelu myčky lze nádobí sušit nuceným horkým vzduchem nebo přirozeným sušením (konvekční sušení) pomocí výměníku tepla.
READ  Jak sušit maso v sušičce zeleniny

Typy sušení v různých modelech myček nádobí

Procesy mytí a oplachování lze v závislosti na zvoleném programu několikrát opakovat. Navzdory velkému množství kroků je princip myčky nádobí poměrně jednoduchý. Současně však existují konstrukční prvky, které musí uživatelé znát, aby s nimi mohli správně pracovat.

Proces mytí nádobí v domácí myčce nádobí

poloviční, náplň, myčky, bosch

Co je poloviční náplň myčky nádobí

Při nákupu myčky se spotřebitelé často nechají zlákat prodejními asistenty, aby si vybrali tento konkrétní model, protože nabízí další funkce. To zahrnuje i poloviční plnění myčky nádobí. Ne každý manažer dokáže vysvětlit, co tato možnost znamená a proč ji uživatel potřebuje. Abyste měli jistotu, že tuto doplňkovou funkci potřebujete, je třeba mít všechny informace: o jaký režim se jedná, jak funguje a proč je potřeba. A je to tady.

poloviční, náplň, myčky, bosch

Zvažte oblíbené značky a modely s poloviční funkcí.

poloviční, náplň, myčky, bosch

Bosch Serie 2 SMS24AW01R

Typ, nastavení Volně stojící zařízení plné velikosti
Kolik sad pojme 12
Třídy energetické účinnosti, praní, sušení A, A, A
Kontrola Elektronika
Zobrazit Dostupné na
Dětský zámek
Spotřeba vody na cyklus, litry 11,7
Maximální spotřeba energie, kW 2,4
Hladina hluku, dB 52
Programy 4
Teplotní režimy 2
Typ sušení kondenzační
Zpožděný start, hodiny 1-24
Rozměry, ŠxVxH, cm 60x60x85
Hmotnost, kg 43
Cena, v rublech Od 22 907

Tato vynikající německá myčka nádobí je vhodná pro velkou rodinu a podle potřeby umyje malé množství nádobí, čímž šetří čas a zdroje.

Kuppersberg GSA 489

Pokračování „přehlídky“ německých automatických myček nádobí. shodou okolností se nejfunkčnější myčky vyrábějí právě v této zemi. Rozdíly mezi modely jsou následující:

Typ, nastavení Úzké, plně integrované
Kolik míst k sezení 10
Třídy energetické účinnosti, praní, sušení А, А, А
Ovládací prvky Elektronika
Zobrazit K dispozici na adrese
Spotřeba vody na cyklus, litry 12
Maximální příkon, kW 1,9
Hladina hluku, dB 48
Programy 8
Teplotní režimy 7
Typ sušení Kondenzace
Zpožděný start, hodiny 1-9
Rozměry, ŠxVxH, cm 45x55x82
Náklady, v rublech Od 20 799
READ  Papírové proužky pro depilaci

Jak umístit nádobí?

V závislosti na modelu je třeba zvážit, kde nádobí myjete. Při polovičním zatížení mohou proudy směřovat nahoru, dolů nebo současně.

V závislosti na tom, který koš se pro částečné mytí používá, je třeba dodržovat i další pravidla:

 • objekty musí stát v dostatečné vzdálenosti;
 • naběračky a jiné dlouhé příbory by měly být umístěny vodorovně v přední části přihrádky;
 • Příbory by měly být uspořádány vertikálně;
 • nádobí by mělo být přednostně zajištěno a umístěno odděleně.

Varování! Tuto možnost by mohlo nahradit expresní mytí nebo možnost zkrácení programu v myčce nádobí 45 cm nebo 60 cm.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS