Jakou pěnu/gel lze použít s holicím strojkem Philips?

S holicím strojkem Philips pro mokré a suché holení lze použít jakoukoli pěnu nebo gel na holení. Pokud máte citlivou pokožku, doporučujeme používat pěnu na holení nebo gel na citlivou pokožku.

Mokré holení s pěnou nebo gelem spotřebovává více energie a rychleji vybíjí baterii. Pokud používáte holicí strojek Philips pouze pro suché holení, baterie vydrží déle.

K čemu slouží

Odstraňování chloupků v podpaží má některé dobré stránky, ale také některé ne až tak dobré.

Výhody

Prvním prvkem, na který je třeba se zaměřit, je hygiena. V létě, kdy je venku horko, se obvykle více potíte. A nejhorší zápach vydává neoholené podpaží, ne oholení. Důvodem je to, že se na vlasech hromadí pot, který způsobuje množení bakterií.

To je příčinou zápachu. Hladce oholené podpaží nebude tak silně zapáchat.

Estetika. Dlouhodobě se traduje, že tělo bez chloupků je více sexy a přitažlivé. To mimochodem platí nejen pro ženy, ale i pro muže. Čisté tělo vypadá vždy lépe.

Nevýhody

Nevýhodou tohoto postupu je, že vyžaduje určitý čas. Skutečným důvodem je, že čištění pleti musíte věnovat několik minut. Musíme se však shodnout na tom, že ztracený čas stojí za konečný výsledek.

Během holení podpaží nebo po něm se bohužel můžete setkat s nepříjemnými následky v podobě podráždění nebo drobných řezných ran. I s tím se však lze vypořádat, protože dnes existuje spousta kosmetických přípravků, které pomáhají zklidnit a chránit jemnou pokožku.

Muži a ženy

Atraktivní a sexy žena je žena, která o sebe pečuje. Čisté tělo bez chloupků je dnes jedním z nejdůležitějších ukazatelů upravené ženy, která chce, aby se jí opačné pohlaví líbilo. Samozřejmě existují muži, které přitahuje neoholené podpaží jejich partnerky, ale ti jsou v menšině

Muži se naopak v názoru na nutnost odstraňování chloupků v podpaží rozcházejí.

Věděli jste, že? První břitvy pochází od Egypťanů a Sumerů. Kdysi se používaly křemenné nože. Později vynalezli břitvy z bronzu a v prvním tisíciletí př. n. l. ze železa.

Jedna část z nich si myslí, že ochlupení v podpaží je znakem mužnosti, a nechce se ho zbavit. Mezi některými muži panuje názor, že odstraňování zbytečných chloupků v podpaží je normální proces. Rád bych řekl, že oba názory jsou platné. Při rozhodování o potřebě takového zákroku je však třeba pamatovat na hygienu a čistotu těla.

Jak se holit elektrickým holicím strojkem

Přispěvatel(é): Timmy Yanchun. Timmy Yanchun je profesionální pánský holič a spoluzakladatel společnosti Svelte Barbershop Essentials. Tato společnost se specializuje na výrobky pro péči o muže. produkty na vlasy, vousy, pleť a holení. Původně se nacházel v hotelu SLS v kalifornském Beverly Hills, ale nyní má tři různé pobočky v Los Angeles. Timmy stříhá od svých 13 let a první ze svých šesti holičství otevřel v 18 letech. Je také spoluzakladatelem nově zavedené značky LTHR, která nabízí první bezdrátový strojek s horkou pěnou na světě, jenž umožňuje holení doma i v holičství. O Timmym a Svelte se psalo v časopisech GQ, Men’s Fitness a Hypebeast.

Počet zobrazení tohoto článku: 11 488.

Rychlé a hladké oholení bez hrozných pořezání je jedním z hlavních zájmů mužské populace již po staletí. Nástup elektrických holicích strojků sice výrazně snížil ztrátu krve u mužů i dobu holení, ale i takový přístroj může způsobit problémy při snaze o dokonalé oholení obličeje. Správný trénink, správná technika a následná péče o holicí strojek a pokožku mohou být klíčem k optimálnímu oholení.

 • Elektrické holicí strojky se používají hlavně pro suché holení, některé novější modely lze však použít i pro mokré holení. Takové holicí strojky však mohou být drahé.
 • Spotřebitelské webové stránky pro elektrické holicí strojky vám pomohou zjistit, který holicí strojek v určité cenové kategorii je pro vás nejvhodnější. Některé z našich holicích strojků mohou být předražené kvůli dalším funkcím, které možná nepotřebujete.
 • Umyjte si obličej jemným čisticím prostředkem, abyste se zbavili všech usazených nečistot na pokožce. [1] X Naomi a její dermatolog vám pomohou určit nejvhodnější čisticí prostředek, pokud máte citlivou pleť.
 • Pokud nemáte čas se osprchovat, namočte hadřík do horké vody. Naneste ji na několik minut na vousy nebo strniště.

Nechte svou tvář zvyknout na elektrický holicí strojek. Zvyknout si na elektrický holicí strojek trvá obvykle asi 2 týdny. Během této doby se oleje používané v elektrickém holicím strojku mísí s tukovými sekrety z pokožky. [2] X

Timmy Yanchun je profesionální pánský holič a spoluzakladatel společnosti Svelte Barbershop Essentials. Tato společnost se specializuje na výrobky pro péči o muže. produkty na vlasy, vousy, pleť a holení. Původně se nacházel v hotelu SLS v kalifornském Beverly Hills, nyní má tři různá místa v Los Angeles. Timmy stříhá muže od svých 13 let a první ze svých šesti holičství otevřel v 18 letech. Je také spoluzakladatelem nově zavedené značky LTHR, která nabízí první bezdrátový strojek s horkou pěnou na světě, díky němuž se doma oholíte stejně dobře jako v holičství. O Timmym a Svelte se psalo v časopisech GQ, Men’s Fitness a Hypebeast.

READ  Plastová pájecí pistole vlastníma rukama

Tip odborníka: Pokud přecházíte z mokrého holení na suché holení elektrickým strojkem, je dobré začít se zastřihovačem trávy na vousy a týden nebo dva pouze zastřihovat strniště. Jakmile si vaše pokožka zvykne na abrazivní účinek kovových nožů zastřihovače trávy, vyzkoušejte si elektrický holicí strojek na tvářích, abyste zjistili, jak na něj vaše pokožka reaguje.

Výběr výrobku na mokré holení

Jak se ukázalo, pokud se rádi holíte mokrou cestou a chcete mít hladkou pokožku, pak je elektrický rotační holicí strojek vaší první volbou. Pouze tento typ holicího strojku umožňuje při holení kombinovat různé produkty.

Co při tom můžete použít, najdete v návodu výrobce. Nejčastěji se však pánská kosmetika skládá z:

Mnoho mužů považuje gel na holení za nejpohodlnější holicí přípravek, který používají. Má mnohem lepší pocit, pění a maximálně hydratuje pokožku. V průběhu procesu je velmi hladký a klouže po povrchu. Prakticky všechny gely na holení jsou určeny pro citlivou pleť. Gely obvykle obsahují zklidňující složku, jako je heřmánek nebo aloe.

Pěna na holení je také skvělá, ale nemá vlastnosti pěny na holení. Jeho složení nezužuje póry ani nepřiléhá k chloupkům tak těsně, aby je při holení maximálně nadzvedával a zachytával. Po napěnění může dojít k mírnému podráždění.

Krémy a pleťové vody na holení používají muži jen zřídka. Pokud ano, musí být zvolený krém vhodný pro váš typ pleti (mastná nebo suchá) a měl by pokud možno obsahovat zklidňující prvky.

Pedro zkouší elektrické holicí strojky a zastřihovače | MALL BOXING #46

Důležité informace o používání elektrického holicího strojku

Většina moderních modelů je určena pro použití ve vlhkém prostředí. Tato zařízení jsou vodotěsná a nevadí jim ani trocha vody. Kromě toho se doporučuje po každém použití umýt odnímatelnou hlavu přístroje.

Před každým použitím nabíjejte baterii holicího strojku přibližně 5 minut. to by mělo stačit na jedno sezení. Po dokončení můžete nechat nabíjet 1-1,5 hodiny. To je dostatečná doba pro 45-60 minut nepřetržitého provozu.

V návodu ke každému holicímu strojku je zpravidla uveden seznam preferovaných kosmetických přípravků. Jakýkoli kosmetický přípravek by se měl nanášet v tenké, rovnoměrné vrstvě a postupně stírat holicí hlavicí.

Po každém sezení se nezapomeňte namazat krémem, který zanechává pokožku jemnou a příjemně voňavou, má zklidňující a protidráždivý účinek.

Nejlépe je holit se ráno, protože po nočním odpočinku je pokožka nejodolnější. Pokud jde o frekvenci zákroku, kosmetologové doporučují holení jednou za 2-3 dny.

Můžete si přečíst tisíce článků o tom, jak se holit elektrickým holicím strojkem Philips, a shlédnout milion videí, ale naučit se používat elektrický holicí strojek je zcela praktická zkušenost. Klíčem k dobré péči o vousy a obličej je používat správné tahy a správnou sílu tlaku. Lze je zvládnout pouze díky velkému množství praxe.

To je důležité! Při sebemenší námaze navíc vám na kůži vzniknou drobné mikrořezy, pouhým okem neznatelné, ale ty se jistě stanou zánětlivou kaší.

Dodržujte jednoduché zásady, abyste si nepoškodili pokožku:

 • Vždy se pohybujte plynule, pomalu a bez trhnutí;
 • Holicím strojkem vždy pohybujte ve směru růstu chloupků;
 • Nastavte sílu tlaku. tento parametr je individuální pro každého muže;
 • používejte holicí strojek při minimálních otáčkách.

Hlavním účelem přípravku je co nejvíce zvlhčit pokožku. Používá se froté ručník navlhčený v horké vodě, který se přikládá na obličej a jemným tlakem se otírá o pokožku. Jakmile je pokožka suchá, nanese se na ni kosmetický přípravek.

Probereme si jednotlivé produkty podrobněji.

Gelové produkty chrání pokožku před poškozením a podporují její hladké klouzání. Naprostá většina gelů je hypoalergenní a nevyvolává alergické reakce, takže se doporučují pro citlivou nebo problematickou pokožku.

To je důležité! Pokud máte citlivou a alergickou pokožku, dávejte přednost výrobkům s obsahem heřmánku, aloe, vitamínů nebo silikonu.

Mnozí odborníci nedoporučují používat pěnu, protože nezmenšuje póry ani nezvedá strniště pro snadnější a pohodlnější oholení. Kromě toho je po ošetření obličeje pěnou pravděpodobnější, že dojde k podráždění.

Zatímco pro normální a mastnou pleť je nejvhodnější přípravek na bázi alkoholu (pleťová voda), pro suchou a citlivou pleť je vhodnější hydratační a zklidňující krém. Krém s výtažkem z máty peprné má zklidňující a tonizující účinky.

Ne vždy je po ruce účinný produkt, takže někdy musíte použít improvizované prostředky.

Čerstvá okurka je vynikající nejen pro ženské masky, ale mohou ji používat i muži. Zeleninu a její slupky rozmělněte na pastu, zabalte ji do kapesníku nebo kapesníčku a přiložte na obličej v místě nejsilnějšího podráždění.

Aloe je vynikající léčivá rostlina, která pomáhá rychlému hojení odřenin a škrábanců. Jednoduše oloupejte vrchní část listu a potřete jím pokožku obličeje. Ošetření lze doplnit maskou z 1 bílku a 10 kapek citronové šťávy. Směs by se měla nanášet nejméně 5 minut po holení. Poté se maska opláchne čistou vodou.

READ  Potřebujete nebo nepotřebujete digestoř v kuchyni

Pokud chcete rychlý a účinný lék, můžete použít směs 100 g pyré, 2 polévkových lžic. lžíce mléka a 0,5 polévkové lžíce. lžíce glycerinu. Směs naneste na obličej na čtvrt hodiny a poté opláchněte vlažnou vodou.

Co je lepší. holicí strojek nebo elektrický holicí strojek??

V posledních letech se vrací upravené strniště a vousy. Vzniká stále více holičství, která nabízejí profesionální holení.

V souladu s tím roste i zájem moderních mužů o péči o tělo. Debata o tom, co je lepší. holicí strojek nebo elektrický holicí strojek. zůstává nezměněna?

Břitva je téměř stejně stará jako žiletka. Díky rozmanitosti výrobků si každý může najít něco vhodného pro své potřeby. od jednorázových plastových krosen až po opakovaně použitelné s plovoucí hlavou a antiseptickou gelovou vrstvou.

Viz ! Průzkumy veřejného mínění ukazují, že většina mužů používá ke každodenní péči holicí strojek.

Bojlery mají oproti elektrickým holicím strojkům mimo jiné řadu výhod.

 • Stříhání a leštění kořínků. čepel tlačí na kůži, takže i ty nejmenší chloupky jsou zastřiženy u kořínků a zrohovatělá pokožka je odstraněna.
 • Cenově dostupný. i nejmodernější holicí strojek je několikanásobně levnější než elektrický holicí strojek.
 • Snadné použití. i když nemáte zkušenosti s holením, snadno přijdete na to, jak ho používat.

V těchto bodech je však žiletka jasným outsiderem:

 • Riziko pořezání. každý muž se bezpochyby alespoň jednou poškrábal při holení žiletkou. Při použití elektrického nářadí je riziko poranění minimální.
 • Potřeba nákupu nového nářadí nebo nožů. I ty nejkvalitnější nože se mohou dříve či později opotřebovat, takže je třeba koupit nové. Možná vás však čeká nemilé překvapení: cena sady náhradních kazet je několikanásobně vyšší než cena samotného holicího strojku.
 • Nemůžete se holit nasucho, a proto potřebujete pěnu, krém a přístup k horké vodě.

Výhody používání holicího strojku nebo elektrického holicího strojku jsou vysvětleny na.

Labutí panna

Jak upgradovat žiletku

Někdy se stane, že není příležitost koupit náhradní holicí kazetu a starý, dobře, v žádném případě se nechce vyrovnat s nežádoucími vlasy. Chci vám říct, milí čtenáři, jak jsem v důsledku jednoduchého experimentu našel způsob, jak se s tímto problémem vypořádat a doma obnovit ostří žiletky.

Asi před deseti lety jsem četl v tisku, že nějací chemici vynalezli prostředek na vylepšení žiletky. Znamená to, že měl produkovat kapalinu, která měla být ponořena do staré kazety přes noc, a ráno byly v důsledku důkladného čištění. rozpouštění malých částic kůže, mastnoty a mýdla, se stal jako nový. Jak jistě chápete, po uvedení tohoto zázračného léku na masový trh by dramaticky odpadla potřeba kupovat nové náhradní žiletky, což by poškodilo výrobce holicích strojků. Podle autora se tento lék pravděpodobně v blízké budoucnosti na pultech neobjeví, ale zatím jsem ho v prodeji neviděl.

Ale jak se říká, „kolečko ve tmě“. Na internetu jsem se setkala se spoustou receptů, jak připravit čisticí prostředky pro domácnost na čištění a mytí nádobí a plynových sporáků z jednoduchých ingrediencí, jako je prací mýdlo, ocet, peroxid vodíku a čpavek. A mnoho z nabízených receptů vám skutečně pomůže vyčistit váš domov bez nutnosti používat drahé přípravky.

Jeden z několika těchto prostředků, které jsem shromáždil, k důkladnému vyčištění knoflíků plynového sporáku navrhuje následující roztok: smíchejte peroxid vodíku a čpavek ve stejném poměru. Namočte odizolované rukojeti plynových sporáků na několik hodin do tohoto roztoku, poté se z nich snadno smyje veškerá mastnota a další nečistoty.

Čisticí roztok na žiletky

Vyzkoušel jsem tento roztok na čištění kazet do holicího strojku. Navrhl jsem řešení. Připomínka: používejte peroxid vodíku a čpavek v poměru 1:1. Vložil jsem do něj staré, neoholené kazety a nechal je tam tři až pět hodin. Kazety můžete nechat v roztoku delší dobu, například přes noc.

potřebujete, holicímu, strojku, holení

Po čisticí lázni jsem kazety opláchl pod tekoucí vodou a zdá se, že opět fungují dobře. Nebudu tvrdit, že je čepel jako nová, ale používám ji už třetí měsíc a je skvělá.

To je trik, jak znovu použít žiletku, pokud si nemůžete dovolit novou. Možná by někdo mohl použít tuto metodu modernizace žiletek.

Základní pravidlo pro odstraňování chloupků

Odstraňování chloupků na obličeji by mělo probíhat podle určité techniky, jinak se maximalizuje riziko podráždění a zarudnutí.

Bez vody

Holení bez vody znamená použití elektrického holicího strojku. Nezáleží na tom, zda máte rotační nebo řetězový holicí strojek. Nejdůležitější je, abyste se na proces odstraňování chloupků řádně připravili. Poté můžete zahájit proces holení podle našich doporučení:

 • Čas. Odborníci tvrdí, že nejlepší čas na holení je ráno, kdy se vaše pleť zotaví z nočního odpočinku. Pokud trváte na večerním holení, otřete si předtím pleť dezinfekčním prostředkem a poté horkou vodou, abyste uvolnili póry.
 • Příprava kůže. Před zahájením depilace otřete pokožku speciálním čisticím přípravkem, který odstraní všechny odumřelé buňky a vyčistí ji od všech sekretů. Pokud máte citlivou pokožku, hydratujte ji speciálním krémem nebo gelem a počkejte, až bude dokonale suchá.
 • Proces holení. Jakmile je vaše pokožka zcela suchá, můžete začít s netrpělivě očekávaným procesem používání elektrického holicího strojku. Jemně jím přejíždějte po obličeji a sledujte směr vyrůstajících chloupků. Neotírejte stejnou oblast mnohokrát, protože to může způsobit nežádoucí zarudnutí pokožky.
 • Péče o pleť. Po odstranění chloupků opláchněte pokožku vlažnou vodou a poté použijte vodu po holení. Přizpůsobte si krém podle typu pleti: suchá, citlivá atd. д.
 • Pečujte o holicí strojek. Nezapomínejte vždy udržovat elektrický holicí strojek bez chloupků, prodloužíte tím jeho životnost.
READ  Varná deska v rohu rohové kuchyně

Dodržováním těchto tipů dosáhnete nejpohodlnějšího a nejefektivnějšího oholení. A snažte se příliš nemasírovat obličej, jako je tomu v „Ironii osudu aneb Útěk světlem“. Hladké pohyby jsou klíčem k úspěchu.

S vodou

Při mokrém holení se používají různé přípravky, jako jsou pěny, gely, krémy atd. д. Proces odstraňování chloupků běžným holicím strojkem lze rozdělit do následujících kroků:

 • Vyhlazení vlasů a pokožky na obličeji. Přiložte froté ručník namočený v teplé vodě na 30 sekund na obličej.
 • Poté můžete použít pěnu nebo gel na holení. Použijte speciální pomádu, která krouživými pohyby rovnoměrně rozetře pěnu po celém strništi.
 • V tuto chvíli můžete vzít kleště a zahájit vlastní proces odstraňování chloupků. Pohybujte holicím strojkem shora dolů ve směru růstu chloupků. Nejdříve začněte v oblasti tváří a poté v těžko přístupných oblastech.
 • Pokud se vám zdá, že některé oblasti nechtějí odstranit chloupky, zkuste použít holicí strojek pod různými úhly (může to být proti růstu chloupků).
 • Na holicí strojek příliš netlačte, protože hrozí riziko pořezání kůže. Pokud při holení zůstala nějaká ochlupená místa, ale pěna se na ně již nedostala, můžete pěnu znovu nanést, aby byla účinnější. Nezapomeňte, že po holení je třeba holicí strojek umýt v horké vodě, protože se na něm hromadí pěna i zastřižené chloupky.
 • Nyní si omyjte obličej studenou vodou a zkontrolujte, zda se odstranily všechny chloupky. Pokud ne, naneste pěnu znovu tam, kde vlasy zůstávají, a postup opakujte. Dobře si prohlédněte obličej a zkontrolujte, zda jste si nepořezali kůži. Pokud se říznete, použijte k opravě rány hliníkové pastelky.
 • V této fázi byste se měli znovu umýt studenou vodou a poté se utřít ručníkem. Poté naneste vodu po holení a usmějte se.

Odstraňování chloupků ručním holicím strojkem není pro většinu mužů nijak nákladná záležitost. Nejlepší mokré holení se provádí pomocí speciálního elektrického holicího strojku.

Postup je podobný tomu, který jsme popsali výše. Jediný rozdíl je v hydratačním krému, který můžete použít na svou pleť.

Důležité! Pokud máte na obličeji vystouplé znaménko, používejte holicí strojky s plovoucími hlavicemi.

Jak jsme již zmínili, existují také elektrické holicí strojky s vestavěnými kazetami, které dodávají hydratační látky přímo do pokožky během holení. S těmito elektrickými holicími strojky není třeba dělat mnoho práce: před a po holení si umyjte obličej a proces odstraňování chloupků bude příjemný a pohodlný.

Stačí jen jemně vést elektrický strojek po strništi (nejlépe za růstem chloupků) a kondicionér automaticky zvlhčí vaši pokožku.

Nejlepší mokrý holicí strojek je ten, který vám poskytne maximální pohodlí a výsledky, ale za určitou cenu.

Nejznámější mokré holicí strojky jsou: Philips HS8460, Remington R6130, Panasonic ES8901. První dvě jsou rotační zařízení se zabudovanými kazetami.

Nejnovější model je elektrický holicí strojek odolný vůči vodě, který nemá vestavěné kazety. Lze ji však použít i ve sprše po nanesení pěny na obličej.

Elektrické holicí výrobky

Gely, krémy a pěny na holení nejsou poctou módě, ale nutností. Všechny výše uvedené produkty mají pomoci připravit pokožku a chránit ji před poškozením, infekcí a podrážděním. Odstraňování chloupků žiletkou nebo elektrickým nástrojem způsobuje povrchové mikrořezy v pokožce. V důsledku toho mohou vzniknout infekce, záněty a další problémy.

Moderní holicí strojky na suché holení však mohou někdy poškodit strukturu vaší pokožky.

Nejjednodušší je holení horkou vodou. Namočte do něj froté ručník a napařujte si pokožku. Tento jednoduchý proces vyčistí povrch a jemně uvolní všechny chloupky. Po zaschnutí obličeje použijte jakýkoli čisticí prostředek.

 • Gel na holení. s hustou texturou, zlepšuje klouzání elektrického holicího strojku po tváři a zabraňuje negativní reakci na pokožce. Vhodné pro osoby trpící podrážděním, vyrážkami nebo alergickými reakcemi, pokud obsahuje aloe, heřmánek nebo vitamínové komplexy.
 • Pěna. kosmetičky tento výrobek nedoporučují, protože příliš lehká struktura nezvedá strniště a póry se vlivem účinných látek příliš otevírají. To způsobuje podráždění.
 • Krém. častěji se používá po holení, obsahuje rostlinné výtažky, výživné a hydratační složky. Krémy se doporučují pro suchou pleť, zatímco pleťové vody. alkoholové nebo krémové. jsou vhodné pro normální a mastnou pleť.

Abyste předešli podráždění pokožky, doporučujeme potřít ji šťávou z aloe bezprostředně po holení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS