Jak skrýt pračku v předsíni. Ukrytí pračky ve skříni na chodbě. maskování a dekorace. Způsoby umístění lednice v předsíni

Pračka může v uličce vypadat divně a neodpovídat designu. Tomu můžete předejít tak, že spotřebiče schováte do skříně, zásuvky nebo za dveře skříně. Pak se využije užitečný prostor na stroji a nad ním a spotřebiče nebudou kazit vzhled chodby. Nad pračkou zavěste police, na které umístěte mycí prostředky a chemikálie. Pokud to prostor dovolí, můžete nainstalovat (zavěsit) sušicí skříň.

V nabídce jsou také chodbové žaluzie a rolety. Při jejich použití je důležité, aby se tyč na záclony pohodlně vešla a aby materiál odpovídal barvě místnosti.

Prostorově úsporný, světlý a vzdušný design koupelny

V současné době jsou velmi oblíbené garsonky nebo takzvané panelové byty, kde je třeba správně využít každý centimetr čtvereční, aby se z prostoru vytěžilo maximum. Pro moderní interiéry je pravidlem krásný, vysoce kvalitní a funkční nábytek.

Jednotka pro pračku v koupelně. a zbytek instalačního prostoru pro skladování chemikálií, ručníků a prádla

Prostor pro pračku je nutností. Nezáleží na tom, zda se nachází v koupelně, předsíni nebo kuchyni. Prostorově úsporná instalace v koupelně je samozřejmě mnohem jednodušší než v kuchyni. Pro instalaci není nutné žádné další vedení hadic.

Skříňka na pračku v zapuštěné koupelně

Aby se ušetřilo místo v místnosti nebo aby se zamaskovaly spotřebiče, stalo se populární vytvořit skříňku nad pračkou.

Vestavěná skříňka na pračku v malé koupelně dobře využívá dostupný prostor

Pračka a sušička ve skříni s praktickými a funkčními policemi a zásuvkami

Stojan na ohřívač vody nad pračkou ji dobře uzavírá před zvědavými pohledy a poskytuje další úložný prostor

Vestavěnou skříň lze instalovat pouze do větších místností. Vyžaduje poměrně hodně místa, takže bohužel není dobrou volbou pro malé byty.

Regál s otevřenými policemi nad pračkou v malé koupelně

pračka, skříni, předsíni

Jedinou skutečnou nevýhodou je, že pokud je pračka instalována uvnitř, nemusíte být schopni včas zjistit únik vody. Nemusí vydržet příliš dlouho, ale to záleží na tom, z jakého materiálu ji vyrobíte.

Bílá skříňka nad pračkou se sušičkou ve výklenku

Minimalistická koupelna s pračkou pod skříňkou

Přijatelná řešení interiéru

Jak se říká, existuje poptávka a existuje nabídka. Problém instalace praček je tak naléhavý, že podnikaví lidé s fantazií vymysleli spoustu možných způsobů, jak pračku zamaskovat, když se pohodlí spojí s vnější harmonií v interiéru. Zde je několik tipů.

 • Šatní skříň v předsíni. Nezáleží na tom, zda se jedná o běžné dveře nebo šatní skříň. Tento druh nábytku je obvykle poměrně prostorný, takže se do něj vejde i pračka. A kabely mohou být skryté. Jakmile se zavřou dvířka skříně, není v předsíni ani náznak prádla. V opačném případě se v oblečení a obuvi objeví ostrý zápach pracího prášku, chlóru a dalších pracích prostředků.д. Kromě toho se částice výrobku mohou usazovat na oděvu nebo obuvi a vytvářet bílé šmouhy nebo způsobovat alergické reakce při styku s pokožkou.
 • Skříň na míru. Mnoho podnikatelů vyrábí takový nábytek: můžete přijít s návrhem, zadat rozměry. Má následující funkce: Ve spodní části se skrývá pračka (také jakási malá skříňka) a na horní polici lze uložit prací prostředky a prací prostředky nebo cokoli jiného.
 • Pračku lze také umístit do rohu, pokud je prázdná a nepřekáží v uličce. Horní desku pračky lze použít také jako poličku na příslušenství. hodí se i do předsíně.
 • Pracovní deska a zástěna. Je to skvělá volba, pokud zvolíte správné barvy a materiály, aby vše ladilo s celkovým interiérem chodby. Pračku před zvědavými pohledy zakrývá závěs a pracovní deska opět slouží jako police.

Pečlivě si prohlédněte a prozkoumejte každý metr čtvereční svého bytu. Stavitelé obvykle vždy vytvářejí půdorys s výklenky nebo jinými prohlubněmi ve stěnách, do kterých se pračka snadno vejde.

Možnosti instalace

Pračku je obtížné umístit do standardního kování. Kuchyně na míru je pro tento úkol vhodnější.

Pračka a lednice na 6 m2. м.

Pračka zabírá místo pod pracovní deskou a chladnička je zabudovaná v základně.Takže na ploše 6 m2. м. maximální rozsah kombinovatelných funkcí.

Parapet nahrazen kuchyňským nábytkem. Tato metoda umožňuje ušetřit místo v místnosti a umístit všechny potřebné moduly.

Pračka a ostatní instalované spotřebiče musí být nejlépe odděleny skříňkou nebo dvěma. Tato izolace je nezbytná pro správnou funkci spotřebičů.

Pokud to není možné, zajistěte dobrou tepelnou izolaci uvnitř modulu.

READ  Jak vyprat plavky v pračce

Volně stojící lednice na stěně naproti sporáku, vedle kompaktního jídelního stolu. Výsuvné zásuvky oddělují sporák od modulu, ke kterému je připojen přívod vody. Tento přístup umožňuje dodržovat bezpečnostní pravidla pro provoz spotřebiče.

Skryté s pracovní deskou a přední částí

Myčka nádobí, pračka, varná deska, chladnička s mrazákem a mraznička. Spodní úroveň nábytku je zaplněna elektrospotřebiči.

Podlaha musí být vyztužena překližkou (kvůli bezpečnosti). Tímto způsobem lze odstranit nerovnosti v podkladu (vyrovnání podpěr ne vždy problém vyřeší).

Vezměte v úvahu vibrace spotřebiče během odstřeďování. Pro správnou funkci je nutná mezera asi 2 cm na každé straně. Vibrace jsou znatelnější při minimálním zatížení.

Dveře zakrývají pračku a myčku nádobí.

Pračka byla umístěna v levé boční skříňce vedle kuchyňského dřezu.

Pračky pod pracovní deskou bez dvířek

V této kuchyni o rozloze 8 m² není stroj zakrytý čelní stranou. Moderní design však vypadá vhodně ve stručném obalu. Povrch kovového stínidla navíc splývá s povrchovou úpravou chladničky.

Čelní stranu lze pokrýt speciální fólií nebo ji natřít barvou odpovídající barvě nábytku, aby byla vizuálně jednotná. Některé společnosti zdobí spotřebiče podle individuálních preferencí.

pračka, skříni, předsíni

Uspořádání ve tvaru písmene U. Vzdálenost mezi moduly musí být nejméně jeden metr. pro pohodlné používání v kuchyni.

Jak nainstalovat pračku na chodbě. pravidla a tajemství

Pračka na chodbě. pohodlné, ale vzácné řešení. Pokud však nemáte kam umístit pračku v koupelně nebo v kuchyni, a zejména pokud vlastníte malý byt „hrushchevka“, pak je nejlepší volbou instalace do chodby nebo předsíně.

V následujícím textu se podíváme na specifika instalace automatické myčky nádobí a podrobně rozebereme připojení myčky k přívodnímu potrubí z chodby.

Jak instalovat pračku na chodbě

Pokud je chodba jediným vhodným místem pro umístění pračky, nebude její zapojení obtížné. Hlavní je dodržovat pravidla s ohledem na zvláštnosti zařízení a místnosti:

 • Instalace pračky v předsíni je možná, pokud to podlahová plocha umožňuje. Na dvou metrech čtverečních není moc místa na otočení, natož na umístění stroje. Sledujte nábytek, poloměr otevírání dveří a velikost celé místnosti, abyste se ujistili, že se stroj vejde bez překážek.
 • Problémem je vzdálenost od kanalizace. Nejprve je třeba prodloužit přívodní a výstupní hadice, pokud nejsou dostatečně dlouhé. Za druhé, takové připojení bude znamenat dodatečné zatížení čerpadla, což může mít za následek zkrácení jeho životnosti.
 • Pokud máte výklenek, můžete do něj stroj umístit, abyste ušetřili místo. Pokud výklenek neexistuje, můžete si ho vytvořit sami.
 • Je třeba vzít v úvahu rozměry spotřebiče. Vyberte si tenký model, aby vám dobře padl.
 • Pokud nechcete, aby hosté při vstupu do bytu vstupovali do „prádelny“, nechte pračku mimo dohled.

Možnosti instalace

Zjistěte, jak skrýt a integrovat spotřebiče, aby na sebe neupozorňovaly a nezaneřádily váš domov. Díky kreativitě a fantazii průmyslových designérů existuje spousta nápadů, jak pračku skrýt a nenápadně umístit.

Možnost 1. Šatní skříň

Pračka je schovaná ve skříni. Místo skříně použijte pro pračku skříňku nebo dutou skříňku s policemi.

Možnost 2. Dveře

Jak integrovat spotřebič tak, aby nebyl vůbec vidět? Posouvejte dveře jako dveře od skříně a nikdo nebude mít podezření, že za krásnými dveřmi máte výkonný spotřebič. Úspora místa i pohodlí. věšáky můžete postavit vedle sebe nebo na ně zavěsit poličky na prádlo.

Možnost 3. Rohové stránky

Pokud nechcete zařízení skrývat, ale jen ho umístit na praktické místo, na fotografii níže je uvedena tato možnost. I když nevypadá esteticky, je to užitečná pomůcka, kterou můžete mít doma.

Možnost 4. Opona

Úsporným, ale neméně zajímavým způsobem je závěs. Dnes je výběr textilií tak široký, že si můžete vybrat slušné možnosti, které harmonicky zapadnou do interiéru a skryjí vašeho „pomocníka“. Pro upevnění použijte speciální tyč nebo lištu.

Lze do chodby umístit automatickou pračku?? A na chodbě? Samozřejmě, že můžete! Hlavní je správně ji připojit a zajistit, aby nenarušovala design interiéru. O nuancích tohoto spojení bude pojednáno níže.

Jak stroj správně připojit

„Bolest hlavy“. jak skrýt hadice a potrubí. Pokud je za stěnou vedle kuchyně nebo dřezu kuchyňská linka nebo koupelna, nebude to žádný problém. Pokud je však pračka instalována na opačné straně, jak ji připojit, aby nic nepřekáželo??

Existuje jediné řešení: schovejte trubky do podlahy. To je však úkol pro domácího hospodáře. Povíme vám o klasické metodě připojení:

 • Pořiďte si delší hadice pro přívod a odvod vody. Vyhněte se spojům, jinak hrozí vysoké riziko netěsností. Nepoužívejte hadice delší než 3 m.

Důležité! Pokud hadici prodloužíte, je nepravděpodobné, že by se pračka porouchala v rámci záruky.

 • Při připojování odtoku je nutné použít sifon nebo vést hadici přímo do odtoku. O tom, jak připojit pračku k odtoku, jsme již psali.
 • Při připojování k vodovodnímu potrubí můžete postupovat třemi způsoby:
 • Pokud se připojujete ke kovovému potrubí, můžete použít násuvnou objímku. Umístěte objímku na potrubí, vyvrtejte otvor a připojte kulový kohout se závitovým výstupem o průměru ¾ průměru plnicí trubky.
 • Použití tvarovky pro kovové plastové trubky. Tvarovka se vloží do potrubí a spoje se utěsní pomocí těsnění. K šroubení připojte uzavírací kohout, přes který můžete připojit prefabrikovanou hadici.
 • Ke směšovači se můžete připojit pomocí T-kusu. Mezi směšovací hadici a vodovodní potrubí se připojí koncovka s kohoutkem. Připojte pračku k volné zásuvce.
READ  Co je ruční praní v pračce

Pokud máte ve stěně samostatný vývod vodovodního potrubí, můžete k němu připojit vypouštěcí hadici pomocí kohoutku.

Po připojení vodovodního potrubí se postarejte o přívod elektřiny. Čím blíže je zásuvka ke stroji, tím lépe. Pokud nemůžete v okolí najít vhodnou zásuvku, podívejte se na stránku „Jak správně připojit stroj k elektrické síti“.

Shrnutí: Pračka se do předsíně umisťuje jen zřídka, ale pokud to dobře naplánujete a spotřebič správně zapojíte, nebudete mít žádné problémy.

Jak splynout s prostředím

Pračka může v předsíni působit divně a nehodit se ke zbytku designu. Abyste tomu předešli, schovejte spotřebič do skříně, zásuvky nebo za dveře skříně. Pak se využije užitečný prostor na stroji a nad ním a spotřebiče nebudou kazit vzhled chodby. Nad pračkou zavěste police, na které umístěte mycí prostředky a chemikálie. Pokud máte málo místa, nainstalujte (zavěste) sušicí stojan.

Možné jsou také záclony a žaluzie. Při jejich použití je důležité, aby se římsa pohodlně vešla a aby materiál odpovídal barvě místnosti.

Nyní znáte možnosti typického i neobvyklého umístění pračky: Vyberte si místo, které potřebujete, a pak ji umístěte tam, kde se cítíte nejpohodlněji.

Zapojení pračky

Problémy s připojením pračky v předsíni spočívají především v tom, jak skrýt hadice vedoucí od pračky k odtoku a přívodu vody. Pokud je spotřebič umístěn přes zeď naproti koupelně, je snazší jej připojit a skrýt elektrické přípojky. Hadice můžete vést otvorem ve zdi.

Něco jiného je, když je stroj na opačné straně než koupelna. V tomto případě hadice, které vedou podél celé chodby, jednoznačně překážejí, nechcete o ně každý den zakopávat. Jediným možným řešením je schovat potrubí do podlahy.

K připojení pračky se sušičkou potřebujete dlouhou vypouštěcí a plnicí hadici. Nedokládejte krátké hadice, hrozí nebezpečí úniku vody. Jak jsme již uvedli, dlouhá hadice ovlivňuje funkci vypouštěcího čerpadla. To však do značné míry závisí na značce pračky. U většiny modelů se nedoporučuje překročit délku hadice o 3 m, zatímco u praček Zanussi je toto číslo větší, protože tyto pračky mají výkonnější vypouštěcí motor.

pračka, skříni, předsíni

Pro vaši informaci! V krajním případě můžete prodloužit vypouštěcí hadici u jakékoli pračky, ale pak nepočítejte se záručními opravami, pokud se zařízení porouchá.

Odtok pračky umístěné v předsíni můžete napojit pouze přes sifon nebo přímo do kanalizace. Tyto metody byly již vícekrát podrobně popsány. Pokud jde o připojení vody ke stroji, lze to provést třemi způsoby:

 • s násuvnou objímkou, pokud se připojujete ke kovovému potrubí. Za tímto účelem se na potrubí umístí spojka a v potrubí se udělá otvor pro průtok vody. K zásuvce je připojen kulový ventil s ¾ závitem pro plnicí hadici pračky.
 • Pokud se připojíte k plastovému potrubí pomocí šroubení. Ve vodovodním potrubí se provede zářez a připojí se armatura. Místa spojovacích armatur musí být pečlivě utěsněna, opatřete je gumičkou. Poté se na šroubení našroubuje kohoutek a k němu se připojí hadice pračky.
 • Prostřednictvím T-kusu je možné takové připojení k umyvadlové baterii. Mezi směšovací hadici a přívodní vodovodní potrubí se připojí trojúhelník s uzavíracím kohoutem. A stroj je připojen k T-kusu.

Jiný způsob připojení je možný, pokud je ve zdi samostatná zásuvka. Zde se přímo připojuje vodovodní kohoutek a pračka.

Kromě vodovodního potrubí a vodovodní zásuvky musí být k dispozici také elektrická zásuvka. Měla by být nejlépe v blízkosti spotřebiče. V opačném případě si musíte takovou zásuvku vyrobit, jak je podrobně popsáno v tomto článku Jak připojit pračku k elektrické síti.

Musíme si promluvit o tom, jak techniku skrýt, jak ji nainstalovat, aby jednotku nikdo neviděl a aby nikoho nerušila. I v malém prostoru, jako je chodba nebo předsíň, existuje několik skvělých nápadů, jak stroj umístit.

Na fotografii níže je pračka schovaná ve skříni, může se jednat o skříňku pod pračkou nebo o velkou skříň s dalšími policemi nahoře pro domácí chemikálie.

Další možností je umístit psací stroj za posuvné dveře nebo do skříně. Je velmi praktická a můžete do ní umístit věšáky nebo police na čisticí prostředky a další věci.

Pokud stále nechcete stroj skrývat, může vypadat jako na následujícím obrázku. Na jednu stranu to není estetické, ale na druhou stranu vám nic nebrání buben a zásuvku trochu pootevřít, aby se stroj vyvětral a neuvolňovaly se pachy.

Někteří lidé schovávají pračku za závěs, například jako na fotografii níže. Výběr závěsů závisí na stylu místnosti. Můžete je zavěsit na tyč namontovanou mezi stěnami nebo na stropní tyč.

Pračka je instalována na chodbě, ale jen velmi zřídka. To platí pouze v případě, že je v kuchyni nebo koupelně málo místa a služby jsou v těsné blízkosti chodby. Před instalací si to proto dobře rozmyslete.

READ  Pračka Whirlpool jak zapnout rychlé praní

Na co si dát pozor?

Někdy je chodba opravdu posledním místem, kam stroj umístit. V opačném případě se bez něj musíte obejít vůbec, nebo prádlo a čistírnu odnášet do čistírny.

Týdenní praní prádla v prádelně se stane režijní záležitostí, proto musí být pračka instalována na chodbě.

Stroj je možné instalovat i v předsíni, je však třeba vzít v úvahu následující body:

 • velikost chodby, zda je v ní vůbec nějaký prostor a zda stroj nebude překážet při vstupu do bytu nebo při otevírání dveří do místnosti;
 • Jak daleko bude spotřebič umístěn od kanalizace a vodovodu;

Důležité! Příliš dlouhá vypouštěcí hadice příliš zatěžuje čerpadlo, které se tak může rychle porouchat.

Připojení pračky

Problémy s připojením pračky v předsíni spočívají především v tom, jak skrýt hadice od pračky k odtoku a přívodu vody. Pokud je pračka umístěna přes zeď naproti koupelně, je snazší ji připojit a skrýt hadice. Hadice lze vést otvorem ve stěně.

Jiná situace nastane, pokud je spotřebič instalován na opačné straně koupelny. V tomto případě by hadice vedoucí chodbou rozhodně vadily a nechtěli byste o ně každý den zakopávat. Jediným možným řešením je zakopání servisního vedení do podlahy.

Pro připojení pračky se sušičkou je nutné zakoupit dlouhou vypouštěcí a plnicí hadici. Krátké hadice nekombinujte. hrozí nebezpečí úniku vody. Jak jsme již uvedli, dlouhá hadice ovlivňuje činnost vypouštěcího čerpadla. To však do značné míry závisí na značce pračky. U většiny modelů se doporučuje nenatahovat hadici na delší vzdálenost než 3 m,

zatímco u praček Zanussi je toto číslo vyšší, protože tyto pračky mají výkonnější vypouštěcí motor.

Pro pořádek! V krajním případě můžete prodloužit vypouštěcí hadici u jakékoli pračky, ale pak nepočítejte se záruční opravou, pokud se spotřebič rozbije.

Zbývá diskutovat o tom, jak technologii skrýt, jak ji nainstalovat, aby ji nikdo neviděl a aby nikoho nerušila. I v malém prostoru, jako je předsíň nebo vestibul, lze stroj umístit do různých prostor.

Na fotografii níže je pračka ukryta ve skříňce, může to být skříňka pod skříňkou pračky nebo velká skříňka s dalšími policemi nahoře pro domácí chemikálie.

Další možností je umístit stroj za posuvné dveře nebo do skříně. To je praktické, protože do blízkosti můžete umístit věšáky nebo police na čisticí prostředky a další věci.

Pokud stroj stále nechcete skrýt, může vypadat jako na následující fotografii. Na jedné straně to není estetické, na druhé straně je třeba buben a zásuvku mírně otevřít, aby se spotřebič provětral a nezapáchal.

Někteří lidé schovávají pračku za závěs, např. jako na fotografii níže. Přizpůsobení žaluzií stylu místnosti. Lze je zavěsit na tyč upevněnou mezi stěnami nebo na stropní římsu.

Pračka je tedy umístěna v předsíni, ale velmi zřídka. Tato možnost by měla být zvolena pouze v případě, že je v kuchyni nebo koupelně málo místa nebo pokud jsou inženýrské sítě v blízkosti chodby. Před instalací spotřebiče tímto způsobem si to dobře rozmyslete.

Často se stává, že velikost a uspořádání kuchyně nejsou vhodné pro plnohodnotnou lednici. A kuchyně se točí kolem ní! A chcete, aby byl pokoj krásný, působivý, pohodlný a funkční. Co dělat, když má vaše kuchyně jen 5 m²? ?

Toto řešení umožňuje snadno vytvořit pohodlný a funkční interiér.

 • Pokud je vedle kuchyně malá spíž, lze lednici umístit tam;
 • Schovejte ledničku pod skříňku v předsíni nebo na chodbě;
 • Spojení kuchyně s lodžií.

Jednou z rozumnějších a levnějších možností je umístit ledničku na chodbu. Ano, zpočátku se to může zdát trochu neobvyklé, ale časem zjistíte, jak je to výhodné. Při výběru spotřebičů do kuchyně není příliš na výběr: sporák nebo lednice.

pračka, skříni, předsíni

Způsoby, jak umístit lednici do chodby:

Chladničky ve skříni mají tyto výhody: V kuchyni je dostatek místa, hodně světla a místo, kde je chladnička instalována, nikdo neruší. Zároveň je skříň stále schopna plnit svou primární funkci. Musíte se osobně rozhodnout, jaký design skříněk chcete mít doma.

Instalace pračky do skříně na chodbě

Jak nejlépe skrýt stroj?? Existuje mnoho různých možností.

 • Umístění pračky do skříně. Skříň bude i nadále plnit svou primární funkci.
 • Ukrytí stroje ve skříni je jednou z nejlepších možností umístění stroje. Skříň vestavěná do zdi, která nezabírá mnoho místa.
 • Umístění stroje do malého příborníku.
 • Umístění za závěsem je velmi praktická možnost, takže stroj nebude přitahovat pozornost.
 • Stroj vůbec neskrývejte.

Ta by samozřejmě nevypadala esteticky a měla by se provádět pouze v zoufalých případech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS