Řešení problémů

Pokud při vypouštění vody slyšíte hlasitý zvuk nebo skřípání, vypněte spotřebič z napájení a nepoužívejte jej, dokud se problém nevyřeší. Špatně ucpaná odtoková hadice nebo vytažení zaseknutého předmětu je zcela reálné na vlastní pěst. Pokud si s moderními spotřebiči nevíte rady, je lepší svěřit řešení závažnějšího problému profesionálnímu řemeslníkovi.

Pračka se může zadusit, pokud je gumová rukojeť dvířek příliš těsná. Při otáčení bubnu se ozývá vrzání. Problém lze vyřešit vložením smirkového papíru mezi dvířka a manžetu a spuštěním programu praní naprázdno bez vložení prádla.

Poruchy pračky a jejich příčiny

Pračka nereaguje na tlačítko napájení Znečištěné nebo poškozené tlačítko napájení může přestat reagovat a zcela ochromit pračku. Co je třeba udělat pro obnovení funkčnosti.
Jak namazat tlumiče pračky? Pokud chcete tlumiče řádně namazat, nepoužívejte Lithol. Existují speciální tlumicí prostředky pro pračky.
Automatická diagnostika pračky Indesit Co je dobré na automatické diagnostice pračky Indesit?? Především dokáže odhalit většinu závad vlastníma rukama, aniž by se musel uchylovat k.
Problémy pračky Indesit s vertikálním plněním Při opravě pračky Indesit s vertikálním plněním je nutné znát její konstrukční vlastnosti a specifické závady, které se projevují.
Pračka Indesit zamrzá při máchání Mnoho hospodyněk považuje občasné zamrznutí pračky Indesit za normální. Pokud se mezitím spotřebič pravidelně zastavuje u oplachování.
Jak demontovat buben pračky LG? Pokud je třeba rozebrat buben automatické pračky LG, je třeba mít k dispozici sadu nástrojů, dobrý návod a samozřejmě andělskou péči.
Jaké pračky se častěji dostávají do opravy? Někteří kupující si myslí, že levné pračky se porouchávají častěji než drahé. Jedná se o předsudek, který nemá nic společného s realitou.

Co bzučí v pračce, když se vypouští??

Stroj se vypouští pomocí speciálního čerpadla. A pokud se zvuk provozu pračky při vypouštění změnil, objevují se další zvuky, chrastění, drnčení, znamená to, že příčina závady je v systému vypouštění. Nejčastějšími příčinami poruch odvodňovacího systému jsou:

 • Ucpaný odtokový filtr.
 • Vypouštěcí hadice a přípojky jsou ucpané.
 • Závady na čerpadle.
 • Ucpané čerpadlo.
 • Cizí tělesa uvnitř nádrže stroje.
 • Nesprávná instalace stroje.
READ  Jak odstranit žvýkačku z pračky

Proč pračka při vypouštění hučí??

Všechny pračky při provozu vydávají hluk, a to i nové pračky, které byly správně nainstalovány a nemají žádné výrobní vady. Určitá úroveň hluku je podle fyzikálních zákonů nepřijatelná. Pračka se sušičkou však může také vydávat zcela nesrozumitelný a hlasitý zvuk, který není typický pro běžný provoz. Při nabírání vody, praní, máchání nebo odstřeďování se může objevit hluk, chrastění, klepání nebo hučení. V tomto článku se však pokusíme podrobně odpovědět na konkrétní otázku, proč stroj při splachování hučí?

Proč pračka při vypouštění vody vydává rachot jako traktor??

Opotřebení nejjednoduššího dílu často vede k vážným problémům při provozu spotřebiče. Uhlíkové kartáčky na motoru jsou právě takové. Při běžném používání slouží pět až osm let, ne-li všech dvanáct. Při neustálém přetěžování motorů, výpadcích napájení a častém otáčení při vysokých otáčkách se však mohou opotřebovat za dva až tři roky. V těchto případech je třeba vyměnit kartáče pračky:

 • Motor se náhle přestane točit úplně nebo sotva drží krok, často a na dlouhou dobu zastavuje.
 • Za chodu stroje je slyšet neobvyklý zvuk podobný elektrickému praskání, tření písku (někdy připomíná zvuky, které vznikají, když se do bubnu zachytí malé předměty).

Tyto „příznaky“ jsou samozřejmě spíše orientační, protože mohou být způsobeny i jinými příčinami. Měli byste se však podívat na kartáčky. jejich stav vám na první pohled napoví, zda je třeba je vyměnit. Opravy neodkládejte. Pokud stroj stále nepracuje správně, může jeho používání v tomto stavu poškodit motor.

Ukážeme vám, jak vyměnit kartáče motoru pračky Indesit. Je to velmi jednoduché. U jiných značek, například Bosch, je to složitější.

Neodstraněné přepravní šrouby

Pokyny zdůrazňují povinné odstranění přepravních šroubů po dodání spotřebiče na místo instalace. Přesto je většina lidí zapomíná odšroubovat, a proto je z pračky při chodu slyšet hluk.

Na obrázku jsou znázorněny polohy šroubů:

READ  Jak odšroubovat filtr na pračce Indesit

Stačí je odšroubovat a znovu zkontrolovat.

Upozorňujeme, že přepravní šrouby byste neměli vyhazovat do koše, jak to mnozí lidé dělají. Pokud spotřebič přenášíte z místa na místo, musí být přišroubovány, jinak by mohlo dojít k poškození vnitřního mechanismu při přepravě.

Hlučnost konkrétního modelu pračky je uvedena v návodu k použití pračky. Záleží na tom, o jakou jednotku se jedná:

Co vám tato čísla řeknou? uživatel bude stále slyšet provoz spotřebiče a absolutně tiché pračky neexistují. Spotřebič je v provozu, ale tento hluk by neměl způsobovat žádné potíže. Pokud ano, spotřebič zřejmě nefunguje. A to je dobře, pokud důvody nejsou příliš závažné.

Ucpání odtokového filtru

Nejčastější příčinou velkého bzučivého zvuku je ucpaný odtokový filtr. Filtr se nachází na pravé spodní straně většiny praček. Některé modely mají kryt, který lze snadno sejmout rukou. U některých modelů je umístěn za malým panelem, který se zaklapne. Lze ji odstranit jemným nožem nebo šroubovákem. Vložte nástroj do mezery a uvolněte západky. Dále zkontrolujte vypouštěcí filtr.

 • Pod stroj položte silnou látku, abyste zabránili úniku vody při vyjímání filtru.
 • Odšroubujte filtr ve směru hodinových ručiček. Pokud jej nelze snadno odšroubovat, je třeba jej vyjmout spolu s čerpadlem zevnitř. Tento úkon by měl provést nejlépe odborný technik.
 • Pokud byl filtr odstraněn. Rukama z něj vyčistěte všechny hrubé nečistoty.
 • Opláchněte filtr měkkým kartáčkem a čisticím prostředkem pod tekoucí vodou.
 • Pomocí svítilny zkontrolujte otvor filtru. Pokud se v něm nacházejí nějaké nečistoty, vyčistěte je také.
 • Vložte filtr zpět. Šroubujte ve směru hodinových ručiček až na doraz. Neutahujte je příliš silně, abyste nepoškodili závity.
 • Poté spusťte zkušební program praní a zkontrolujte, zda hučení zmizelo.

Pokud je při vizuální kontrole ve filtru málo nečistot a zkušební provoz odhalí, že hučení přetrvává, je pravděpodobné, že příčina hluku vypouštění není ve filtru. Pokračujte v hledání.

praskání, vypouštění, pračky

Příznaky: skřípání nebo nepravidelný kovový zvuk při otáčení bubnu.

V bubnu často zůstávají drobné předměty, které při otáčení bubnu vydávají chrastivý zvuk. Pokud však mezi buben a nádrž spadnou ostré kovové předměty, uslyšíte ještě strašnější zvuk skřípání nebo mlaskání: je třeba to urychleně řešit, protože hrozí vysoké riziko poškození bubnu nebo jiných součástí stroje, pokud předměty spadnou hlouběji do bubnu.

READ  Co znamená chyba ue u pračky

Vadná ložiska. pračka vrchní plnění

Vrzání mohou způsobovat i malé částečky, které zůstanou na manžetě dveří po umytí: manžetu je třeba pravidelně kontrolovat a čistit.

Skříň SMS může také vydávat skřípavé zvuky: pokud není správně smontována nebo pokud se její části časem jednoduše uvolní, mohou části skříně, obvykle boční strany, vydávat nepříjemné zvuky. Zkuste utáhnout všechny upevňovací prvky na stroji.

Zkontrolujte víko zavazadlového prostoru a před jeho vyšroubováním jej seřiďte

Po zjištění příčiny lze jednoduché závady odstranit.

Vyvážení stroje

 • Odpojte spotřebič od tlačítka a od elektrické sítě;
 • Počkejte, až se dveře odemknou;
 • Otevřete buben nebo vypusťte vodu pomocí nouzového vypouštěcího systému;
 • Vyjměte prádlo a roztřiďte ho;

Tlumiče a tlumiče

 • Odstraňte panel z přední nebo zadní strany spotřebiče;
 • Stiskněte násypku rukou dolů. Pokud je vyrovnaný, jsou pružiny provozuschopné;
 • Pokud je nádrž uvolněná, zkontrolujte díly;
 • Vyhledejte klapky pod nádrží;

Důležité! Starší modely jsou vybaveny tlumiči proti vibracím, moderní modely jsou vybaveny tlumiči. Proces výměny náhradních dílů je stejný.

Nesprávná instalace

 • Zkontrolujte, zda je povrch rovný;
 • Vyrovnejte podlahu nebo místo instalace;
 • Nastavení nožiček;
 • Umístění antivibračních nožiček.

Důležité! V případě potřeby lze nožičky nastavit.

Pokud se při vypouštění vody ozývají podivné zvuky, je čas vyměnit čerpadlo. Nejdříve zkontrolujte, zda nejsou ucpané a zda nemají mikrotrhliny. Pokud nezjistíte žádné vnější poškození, zkontrolujte přípojky a hadice odvodňovacího systému. Často se na nich usazuje vodní kámen a usazeniny, které je třeba kvůli špatné kvalitě vody odstranit.

Analyzovali jsme hlavní důvody, proč pračka může vydávat hluk. Stojí za zmínku, že pračka může při praní také vydávat podivné zvuky, jejichž příčiny jsou poněkud odlišné. Pokud se budete o spotřebič dobře starat, dodržovat pokyny k péči a nezapomínat na čištění součástí odvodňovacího systému, vydrží vám dlouho.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS