Proč byste neměli mýt nože v myčce: znepokojivá odpověď

Pro rychlé opláchnutí není třeba pouštět myčku nádobí. Je třeba mít na paměti jen několik tipů:

 • Snažte se, aby na noži nezůstaly žádné zbytky jídla. Poté ji opláchněte pod tekoucí teplou vodou a osušte suchým, neznečištěným ručníkem.
 • Pokud nelze nečistoty vyčistit ihned, je třeba nůž vložit do mísy s horkou vodou a mycím prostředkem na dobu kratší než několik minut. Poté smyjte všechny zbylé nečistoty.
 • Udržujte nože v čistotě a suchu a včas je nabruste.
 • Pečujte o všechna zařízení, i o ta, která používáte příležitostně.

Provádění těchto pravidel vám umožní používat nože po dlouhou a dlouhou dobu.

Jak správně umývat nože

Nejjednodušší je nůž umýt. K tomu nepotřebujete myčku nádobí. Pokud nenecháte zbytky jídla na čepeli zaschnout, je mytí omezeno na opláchnutí nože pod teplou vodou z kohoutku a otření čistou suchou utěrkou. Něco jiného je, pokud jsou nečistoty trvale přilepené na noži. V takovém případě je nutné nůž vložit do vhodné nádoby, zalít horkou vodou s prostředkem na mytí nádobí a 2-3 minuty podržet. Poté můžete nůž opláchnout a nečistoty se smyjí.

Udržujte nůž čistý, suchý a řádně nabroušený a bude vám dobře sloužit po mnoho let.

To, co jsme popsali, se týká kovových nožů. Keramika je ještě méně náročná, ale nemá dlouhou životnost. I dobrý keramický nůž ztrácí po roce neustálého používání svou původní ostrost. Po dvou letech můžete takový výrobek vyhodit, protože už ho nebudete moci znovu nabrousit. Keramická čepel nerezaví, ale je třeba ji chránit před mechanickým poškozením. Kromě toho může světlá čepel ztratit svou barvu, pokud je nůž dlouho znečištěný. Měli byste mít na paměti, že ovocné a zeleninové šťávy mohou keramickou čepel obarvit, takže její čištění bude obtížné.

Shrnuto a podtrženo, ať už v myčce myjete levné čínské nože, nebo drahé profesionální kuchyňské nože. Každý nůž se vlivem agresivního prostředí vytvořeného v mycí komoře poměrně rychle znehodnotí. Je lepší ji ručně opláchnout, otřít hadříkem a odložit do příštího použití. Hodně štěstí!

READ  Proč zmrzlina v mrazáku nezmrzne?

Lublino. don, práce

Vím, že následující slova budou znít naivně a možná i hloupě, ale přesto.

Věc se má takhle: míval jsem nůž, finku. Kdysi mi ho dal můj otec. Omylem jsem ho vyhodil na Nový rok. Byla to škoda. Byl to jednoduchý nůž, ale dobrý. A bylo to drahé. Pak jsem na to nějak zapomněl, ale pak mi umřel otec a já si na ten nůž zase vzpomněl. Vím, že je to trochu dětinské, ale i tak. Také jsem četl příběh o muži, který vyhodil památeční hodinky a o pár let později napsal příspěvek a stal se zázrak. hodinky byly nalezeny. Tak to zkusím: nůž je černý, téměř kopie fotografie níže. Pouze rukojeť je z běžného plastu, knoflík je odšroubovatelný. Když ho utáhnete, není rovný a na čepeli jsou stopy po smirkovém papíru. To já jsem se ho jako dítě snažil vyleštit. Umístění: Rostovská oblast, Aksai, ji vhodil do odpadkových košů na Platovské ulici. Pomozte mi ho zvednout. pro případ, že by se stal zázrak.

Nenechávejte to na stole, neotevírejte cestu chudobě

Lze nože mýt v myčce nádobí?

Mnozí odborníci se domnívají, že nože se mohou ve stroji ztupit. K tomu přispívá vysoký tlak vody ve spotřebiči. Výrobci kuchyňského náčiní uvádějí, které výrobky lze ve spotřebiči mýt.

Ostrý nůž může poškodit ostří spotřebiče. Detergenty jsou silně kyselé a mohou způsobit korozi.

https://samura-online.Nůž neukládejte do krabice, ale zabalte jej do papíru nebo kartonu.html https://mashmaster.ru/mozhno-li-myt-nozhi-v-posudomojke/ https://vashnozh.waste/polezno/nelzya-myt-nozhi-v-posudomoechnoy-machine

Skladování a péče

Chcete-li zajistit dlouhou životnost svých nožů, je vhodné pamatovat na následující pravidla používání a péče:

 • Pro každou aplikaci použijte samostatný nůž. Řezné nože na porcování masových filetů se mohou poškodit proříznutím kostí. A nůž na máslo bude navždy zkažený krájením ryb.
 • Nůž by měl být uložen v krabici a zabalen do papíru nebo lepenky. Pohltí přebytečnou vlhkost a čepel se nepoškodí jinými spotřebiči.
 • Nejlepší je používat dřevěná nebo plastová krájecí prkénka. Keramické, skleněné a mramorové desky se velmi rychle opotřebovávají a poškozují ostří. Ideální je těžký papír nebo měkký karton.
 • Jednoduché a praktické je ukládání ostrých nástrojů na magnetický držák, který lze připevnit přímo na stěnu kuchyně.

Doporučení: Mohu zásobník mýt v myčce nádobí, nebo je lepší pracovat ručně??

READ  Jak upravit krátké vlasy bez fénu

Proto je lepší nemýt drahé profesionální nebo levné čínské nože v myčce. Agresivní prostředí ve stroji by rychle zničilo jakýkoli nůž nebo rukojeť. Jednodušší, bezpečnější a rychlejší je nůž opláchnout, otřít suchým hadříkem a odložit do příštího použití.

Nádobí a nádobí z jakéhokoli kovu (kromě nerezové oceli)

Příklady:

 • litinové nádobí;
 • pánve z uhlíkové oceli;
 • Nepřilnavé pánve;
 • smaltované litinové nádobí;
 • Měděné pánve, hrnce a hrnce s nepřilnavým povrchem;
 • hliníkové nádobí, tácy a další náčiní.

Důvody:

Obecně platí, že by se do myčky neměl umývat žádný kov, kromě nerezové oceli (i ta však v určitých případech podléhá korozi). Litinová nebo uhlíková pánev by okamžitě ztratila ochranný olejový film, který jste tak usilovně vytvářeli, a začala by rezivět nebo by přinejmenším ztratila své nepřilnavé vlastnosti. Smaltované litinové pánve se zdají být chráněné, ale mohou se odštípnout a jejich hrany se mohou poškodit.

Hliník nerezaví, ale spíše ztrácí svůj veselý lesk. protože kov velmi snadno chemicky reaguje, pokrývá se oxidovým filmem, který se v přítomnosti čisticích prostředků rychle setře. Nádobí vyrobené z mědi nebo mosazi také ztratí svůj prodejní vzhled. Co se týče nepřilnavých pánví, nevyžadují žádné zvláštní čištění a lze je otřít (a pokud ne, je třeba pánev vyměnit).

Existují nějaké další požadavky na mytí nožů v myčce??

Existují také požadavky na to, jak dlouho musí nože po umytí zůstat v myčce. Stojí za to je rychleji vyjmout a uložit do stojanu. Důvodem je potřeba odolnosti proti korozi, tj. při krátkém kontaktu s vodou nebo ve vlhkém prostředí, protože žádná slitina čepele nože není odolná proti korozi.

V případě pochybností lze použít běžné metody mytí ručních nožů. Netrvá to dlouho, ale je mnohem pravděpodobnější, že nože zůstanou dlouho v dobrém stavu.

proč, byste, neměli, nože, myčce, nádobí

Při výběru myčky nádobí je třeba mít na paměti její technické parametry, např

 • energetická kapacita;
 • objem vody;
 • dostupnost vody o různých teplotách v různých odděleních. Pro sklo a nádobí je horké prostředí stejně jako pro nože kontraindikováno;
 • rozměry přihrádek v myčce;
 • rychlost mytí nádobí.

Všechny tyto funkce jsou uvedeny v dokumentaci ke spotřebiči nebo si je můžete vyžádat u svého prodejce.

Zda nože mýt v myčce, záleží na vašich osobních preferencích, nicméně obě uvedené možnosti jsou snadné, pokud jsou splněny nezbytné požadavky.

Položky doporučené pro automatické mytí

Nyní několik jednoduchých položek, které lze mýt v myčce na nádobí. Je jich více, než se na první pohled zdá. Na prvním místě je samozřejmě nádobí, které není vyrobeno z výše uvedených materiálů. V seznamu by se dalo pokračovat i u těch neobvyklejších.

 • Baseballová čepice. Pokud je strčíte do pračky, určitě po 1-3 praních ztratí svůj vzhled. Baseballové čepice se velmi dobře myjí v myčce na nádobí a nezničí se. Ale pozor, prostředek na mytí nádobí není vhodný na baseballové čepice.
 • Žabky, žabky, gumáky. Jsou dokonale omyvatelné, ale nezapomeňte z gumových bot před vložením do myčky odstranit velké kusy nečistot.
 • Nástroje. V pračce můžete prát i špinavé nářadí. Do automatické myčky však nevkládejte ostré nástroje: dláta, nože a hoblíky se určitě otupí.
 • Plastové zátky pro ventilační otvory, zásuvky a vypínače. Tyto plastové díly lze dokonale vyprat. Byli byste překvapeni, jak mohou zažloutlé spínače stejným způsobem zbělat.
 • Plastové hřebeny, masážní hřebeny atd.п. Pokud nemají dřevěné části, lze je mýt v myčce nádobí.
 • Sportovní vybavení. Patří mezi ně helmy, chrániče kolen, chrániče zubů, bowlingové koule atd.
 • Kryty lustrů a nástěnných svítidel. Před vložením příslušenství do myčky se ujistěte, že není krystalické. Skleněné a plastové kryty světel lze umývat bez omezení.
 • Tvrdé ovoce a kořenová zelenina. Před vložením do myčky se ovoce a kořeny očistí od velkých kusů nečistot a poté se vloží do myčky. Před mytím kořenů a ovoce je třeba zásuvku na mycí prostředek opláchnout a vytřít, aby se zbytky mycího prostředku a oplachovacího prostředku nedostaly na potraviny.
proč, byste, neměli, nože, myčce, nádobí

FYI! V myčce s 10 náplněmi můžete dokonale umýt 6 kg brambor, 2 kg mrkve a 2 kg ovoce. velmi praktické, když máte připravit spoustu nádobí najednou.

READ  Přenosná termoska s chladničkou vlastníma rukama

Shrneme-li to, zjistili jsme, že myčka nádobí umí spoustu jiných věcí než mytí nádobí. Tento seznam zahrnuje termosky, melchior, faoru, hračky, nářadí a dokonce i husté ovoce a zeleninu. Existují však omezení, a je jich poměrně dost. Nepokládejte například nože, křišťál, dřevěné předměty, předměty z mosazi, litiny, stříbra apod. Abyste se vyhnuli náhodnému poškození věcí v myčce, podívejte se na tento praktický článek!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS