Zarostlé chloupky a jak se s nimi vypořádat

Odstraňování chloupků je pro většinu příslušnic něžného pohlaví (a nejen pro ně) stejně obvyklé jako každodenní čištění zubů nebo používání deodorantu. Ne každý však zná pravidla odstraňování chloupků bez následků. Nejčastějšími problémy jsou podráždění, zarudnutí a zarůstající chloupky. Metoda a nástroje, které používáte k depilaci, nemají žádný význam. Ať už odstraňujete nežádoucí chloupky žiletkou, pinzetou, cukrovou pastou nebo voskem, bez náležité péče se riziko „vedlejších účinků“ výrazně zvyšuje.

Nejčastější problémy po depilaci voskem

Samotný proces odstraňování chloupků je pro vaši pokožku vždy stresující. Čím traumatičtější metodu použijete, tím více bude vaše pokožka reagovat. Nežádoucí účinky zákroku se mohou lišit. Záleží na principu vystavení nežádoucímu ochlupení.

proč, chloupky, epilaci, dorůstají

Například depilace voskem odstraňuje chloupky i jejich kořínky. Depilace voskem zahrnuje shugaring, odstraňování chloupků speciálním epilátorem, voskem nebo běžnou pinzetou. Po zákroku můžete zaznamenat tyto problémy

 • Červené skvrny na kůži. V místech, kde se dříve nacházely vlasy, se objevují dírky. Tyto stopy jsou poměrně bolestivé, ale obvykle po několika dnech samy zmizí.
 • Burns. Při použití vosku dbejte na jeho teplotu. Jinak je tento problém nevyhnutelný.
 • Zarůstání vlasů. Nepříjemné, bolestivé a zároveň nebezpečné. Pokud nejsou opatření přijata včas, může dojít k zánětu folikulu. A tento problém doma nelze vyřešit.

Pokud se odstraní pouze vnější část chloupku bez kořínku, není třeba se obávat zarůstání. Odstraňování žiletkou nebo speciálními krémy má však i další nevýhody. V obou případech je správné odstranění chloupků nezbytným opatřením, které je lepší nezanedbávat.

Proč vlasy vůbec dorůstají??

Příčiny zarůstání chloupků. zejména po depilaci. mohou být genetické a mechanické. První metoda například zvyšuje riziko zarůstání chloupků, pokud je vrstva kůže silná a hustá. Protože epilace vždy způsobí uvolnění vlasového stvolu, nové chloupky nemohou prorazit epidermis a vyrůst pod ní.

Hormonální nerovnováha také způsobuje zarůstání chloupků. Užívání hormonů nebo menstruační cyklus. kontraindikace epilace.

Mezi mechanické příčiny zarůstání chloupků patří

 • Poranění vlasového kanálu. I profesionál se může při odstraňování chloupků dopustit chyb, které vedou k vážnému poškození. Nejčastější nesprávnou technikou je odstranění chloupků proti jejich růstu.
 • Poranění kůže. Na poškozené kůži se vytvoří jizvy, které se mohou rozšířit i do oblasti vlasového kanálu a způsobit zarůstání chloupků.
 • Zneužití šatů. Tělové peelingy jsou jedním z nejúčinnějších prostředků péče o pleť. Přirozeným výsledkem používání těchto produktů je zpevnění epidermis, ale nezapomeňte, že tohoto efektu je dosaženo na úkor jejího zhutnění. Čím silnější je vnější vrstva kůže, tím hůře se mladší chloupky prodírají.
 • Používání horšího nástroje. Mnoho lidí má zarostlé chloupky jen proto, že používají například staré, tupé tkalcovské stavy.
 • nošení těsného spodního prádla a oblečení. To platí zejména pro epilaci bikin. Pokud těsné džíny nebo spodní prádlo způsobují nadměrný tlak, jedná se o lokální oběhový problém. Chlupaté kanálky se zamotávají a výsledkem jsou zarostlé chloupky.
READ  Proč se pračka neotevře

Proč Ukrajina nedostala polské Mig-29?

Zarostlé chloupky nejenže vypadají nevzhledně, ale způsobují i skutečné nepohodlí. Svědění a pálení není to nejhorší, co se může stát, pokud epilaci neprovádíte správně.

Jaké produkty mohou pomoci zabránit zarůstání chloupků po domácí epilaci?

Pro začátek nezapomeňte používat speciální pečující přípravky nejen po samotném zákroku, ale také při přípravě na odstranění chloupků. Nejlepší je vyhledat osvědčené přípravky před a po depilaci, které jsou zpracovávány profesionály.

Nejoblíbenější značkou v této kategorii je dnes americká značka GiGi. Hlavní výhoda amerických výrobků. opravdu velký výběr výrobků různých formátů a účelů. Například GiGi No Bump Special Lotion je původně určen k prevenci zarůstání chloupků. Přípravek také zabraňuje vzniku zarůstajících chloupků:

Jediným omezením jeho použití je alergie na aspirin. Je to účinná látka, která má analgetický a zklidňující účinek. Nezapomeňte ji aplikovat 2-3 dny předem a opakovat několik dní po epilaci.

Jako alternativu k pleťovému mléku nabízí GiGi praktický zvláčňující gel ve formě válečku. Složení a účinek tohoto léku se neliší od výše uvedených. Kompaktní lahvička na kolečkách se snadno nosí všude s sebou. To platí zejména během letních prázdnin.

Pokud již máte problém se zarůstajícími chloupky, je snazší se jich zbavit pomocí peelingu GiGi. Tento produkt je určen k péči o pokožku před i po depilaci voskem. Je vyroben z přírodních složek, medu a mangové esence, a účinně odstraňuje odumřelé kožní buňky. V důsledku toho se epidermis stává méně hustou a vlasy se snadno uvolňují. Při pravidelném používání se množství zarůstajících chloupků rychle sníží a problém zcela zmizí.

Epilaci lze a je třeba provádět bezpečně, rychle a co nejméně bolestivým způsobem. Vyzkoušejte jiný přístup ke svému postupu a uvidíte, jak snadné je udržet si důvěru ve svou krásu!

Zarostlé chloupky v tříslech

Ani sebelepší péče o „oblast bikin“ někdy nezabrání bolestivým červeným hrbolkům.

Nejčastěji k tomu dochází v oblasti třísel. příznaky zarůstajících chloupků.

Problém není jen kosmetický: léze je bolestivá, což vytváří podmínky pro rozvoj infekce.

Proč vlasy zarůstají

K zarůstání chloupků dochází až po depilaci voskem nebo depilaci, což je zásah do přirozeného chodu věcí. Naštěstí ne každý trpí zarůstajícími chloupky. Proč se to děje??

Poranění vlasového folikulu. Například elektro- nebo voskování posunulo žárovku v ústech, ale nebyla odstraněna. Toto posunutí posunuje vlasy a vtahuje je pod kůži, aniž by pronikly do rohové vrstvy.

Nesprávná technika cukrování (shugaring) nebo voskování. Podle pravidel se přípravek aplikuje ve směru růstu chloupků a odstraňuje se (spolu s chloupky). proti jejich růstu. Je fyziologická a méně traumatizující. Opačný postup zvyšuje riziko zarůstání chloupků.

Přiložte voskový pásek ve směru růstu chloupků a rychlým pohybem jej odstraňte v opačném směru. © Skin.ru

Po traumatickém oholení (depilaci) je rovněž narušena integrita kůže. Poškození povrchových vrstev kůže a posunutí tkání může způsobit změnu směru růstu chloupků. Při holení (na rozdíl od holení nebo voskování) není vhodné napínat kůži, protože špička zastřiženého chloupku může zůstat pod pokožkou a může prorůstat pod kůži.

READ  Jak dlouho potřebujete na depilaci chloupky?

Příliš hustá rohová vrstva. Jednoduše zabraňuje kolmému růstu chloupků. Může to být fyziologické, nebo to může být způsobeno nedostatečnou exfoliací. péče o pokožku těla vyžaduje exfoliaci.

Příliš tuhé a husté vlasy. Lidé s fototypem IV-VI mají tendenci mít problémy s odstraňováním chloupků, takže po odstranění chloupku zůstává riziko, že kořínek je stále přítomen a v důsledku toho může dojít k zarůstání chloupku. Udělejte si náš test a zjistěte svůj fototyp.

Těsné oblečení je často uváděno jako jeden z důvodů zarůstání chloupků po depilaci voskem nebo depilaci. Oblečení by mělo být pohodlné, ale nemělo by vás dřít, zařezávat se do těla nebo omezovat v pohybu; po epilaci je to nutnost.

Zarostlé chloupky. příčiny, způsoby odstranění, prevence

Zarostlé chloupky jsou problémem, se kterým se po dlouhém holení potýkají muži i ženy. Zjistěme, jak se zbavit problému se zarůstajícími chloupky.

Příčiny

Zarostlé chloupky jsou nejčastěji způsobeny nadměrným holením, používáním epilátoru nebo depilací voskem. To mění strukturu vlasů a činí je hrubšími a silnějšími. Chlupy obtížněji prorůstají kůží, takže se stáčejí a rostou pod kůží. Tato oblast je náchylná k zánětům, které mohou vést k hyperpigmentaci. V některých případech se mohou zarostlé chloupky projevovat svěděním nebo zánětlivou pustulou (zánětlivý prvek vzniklý hnisavým procesem). Tyto chloupky se nacházejí v oblastech, které jsou častěji postiženy (oblast obličeje u mužů, podpaží, holeně, oblast bikin).

Metody odstraňování

Problém lze řešit několika způsoby. Hlavní stránka. najít ten, který vám vyhovuje a je pro vás nejúčinnější: 1. Chemický peeling. Pokud zarůstající chloupky nejsou doprovázeny silným zánětem, můžete se jich pokusit zbavit pomocí ovocného peelingu nebo peelingu s kyselinou glykolovou. 2. Prostředky proti akné. Použijte léky na akné k léčbě zarostlých chloupků, zejména pokud se na nich objeví puchýřek. Vývoj akné a zarůstajících chloupků je přibližně stejný, takže tato ošetření mohou být poměrně účinná. 3. Chirurgické odstranění. Zarostlé chloupky můžete odstranit pinzetou. Pinzetou uchopte smyčku vlasů a vytáhněte volný konec na povrch. Pokud je přítomno zarudnutí, chirurg bude muset nejprve odstranit toto zarudnutí a poté odstranit zarostlé chloupky.

Provedení zákroku na klinice Laser Doctor

Stisknutím tlačítka souhlasíte se zpracováním údajů a se zásadami ochrany osobních údajů

Co dělat po laserové a fotoepilaci?

Po fotoepilaci spočívá péče v aplikaci chladivé masti s protizánětlivým účinkem. Zákrok může způsobit zarudnutí v důsledku odhalení vlasových folikulů. Kosmetické přípravky aplikované na pokožku po fotoepilaci nesmí obsahovat alkohol. Je také možné použít krém na popáleniny.

Po laserové epilaci je do 2 týdnů zakázáno používat chemický peeling a antibiotika. Odstraňuje nežádoucí ochlupení během několika sezení. V průběhu léčby by neměly být užívány žádné hormonální přípravky. Pokožku po zákroku je lepší ošetřit krémem proti popáleninám, stejně jako v případě fotoepilace.

Pro tyto dvě metody platí stejná doporučení jako pro depilaci: vyhnout se syntetickému těsnému oblečení, sauně a bazénu, používání kosmetiky obsahující alkohol.

Lidové prostředky proti zarůstajícím chloupkům

Způsob boje proti zarůstajícím chloupkům je na dívce. Jedním z nejúčinnějších způsobů je laserová epilace. Na zarůstající chloupky však můžete použít i lidové prostředky:

 • Obklad z tablety aspirinu rozpuštěné v teplé vodě. přikládá se na půl hodiny;
 • Nanesení zubní pasty na zarostlý chloupek, která vysuší pokožku a dezinfikuje folikul;
 • Ošetření pleti olivovým olejem a následný peeling kávovou sedlinou;
 • Napařování problematické oblasti, dokud nejsou vidět zarostlé chloupky. Poté ji lze odstranit pinzetou.
READ  Kdy můžete vidět výsledky po laserové epilaci

Houba Loofah má také drhnoucí účinek. Pravidelné používání doplňku během koupele může pomoci odstranit zrohovatělé buňky, změkčit pokožku a pomoci chloupkům uvolnit se.

Začněme hned tím prvním. voskování. Popáleniny a podráždění při depilaci horkým voskem nejsou neobvyklé, pokud není dodržena správná technika. Proto není vždy bezpečné nechat si chloupky odstranit doma. Nejčastější a nejnepříjemnější komplikace. Vysoký výskyt zarůstajících chloupků v důsledku poranění pokožky při vytrhávání chloupků a změně směru růstu nových chloupků. Způsobuje růst podkožního ochlupení, po kterém následuje zánětlivá reakce. Dochází k tzv. folikulitidě (zánětu vlasového folikulu). Vypadají jako červené „pupínky“, které jsou docela bolestivé a svědí.

Folikulitida může být navíc doprovázena infekcí, jejímž výsledkem je hnis. Tato situace může vyžadovat předepsání antibiotické léčby. Zlatým standardem v léčbě zarůstajících chloupků a jejich komplikací (stagnující zánětlivá místa, pigmentace, jizvy) je fototerapie. Další informace o zarůstajících chloupcích naleznete v příslušné části.

Proč dochází k zarůstání vlasů??

Problém zarostlých chloupků se častěji vyskytuje u dívek, které se depilují doma. To má jednoduché vysvětlení: v salonu pracuje technik, který má bohaté zkušenosti a ví, jak zajistit, aby byly chloupky odstraněny správně a nelámaly se.

Zjistěme, proč chloupky vůbec dorůstají. Po očkování nebo šugaringu je vlasový folikul traumatizován a dorůstá oslabený a tenký vlas. Pokud v této době dojde ke ztluštění rohové vrstvy na kůži, je nepravděpodobné, že by vlasy normálně dorostly. Poté se ohne, změní svou dráhu a začne vrůstat do kůže.

Online recenze také ukazují, že dívky s hustými, přirozeně tmavými vlasy častěji trpí pseudofolliculitidou. Je to proto, že silně pigmentované vlasy dorůstají intenzivněji než například blond vlasy.

Kromě toho jsou hlavními příčinami zarůstání chloupků:

 • Stříhá chloupky v blízkosti povrchu kůže;
 • Použití holicího strojku proti růstu chloupků
 • nošení syntetického těsného oblečení, zejména bezprostředně po zákroku.

Způsoby, jak se vyhnout podráždění

Pokožka na různých částech obličeje a těla reaguje na depilaci různě. Například v oblasti bikin může být kůže na nohou suchá a zánětlivá.

Po odstranění chloupků naneste na pokožku hydratační a zklidňující krém. © iStock

Častým průvodcem podráždění po depilaci voskem jsou drobné zánětlivé vyrážky. Jde o folikulitidu. Abyste mu předešli, použijte po depilaci voskem, pinzetou nebo krémem antiseptický přípravek.

Pokud jste po použití holicího strojku pocítili podráždění nohou, rukou nebo těla, naneste na ošetřovanou oblast zklidňující krém.

Po depilaci voskem nebo elektroepilaci je nejlepší použít dětský pudr nebo jakýkoli přípravek obsahující mastek k ošetření běžného podráždění.

Po depilaci voskem (zákrok, při kterém se odstraňují chloupky u kořínků) si nikdy nenamáčejte pokožku: vlhkost může zhoršit negativní kožní reakci. K prevenci nebo zmírnění zánětu používejte mastek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS