Jak podvádět na obyčejné váze

proč, elektronické, váhy

Váhy používané v předelektronické éře byly různorodé.

Na trzích se často používají pružinové směnárny. Oficiálně jsou v obchodě již dávno zakázány, ale stále se používají. Díky nim je velmi snadné zvýšit naměřenou hmotnost výrobku ve srovnání se skutečnou hmotností. Stačí náhlý pohyb paže směrem nahoru a údaj se podle fyzikálních zákonů zvýší. Nechoďte nakupovat k prodejci s měničem hmotnosti!

Pákové deskové váhy se váží podobným způsobem. Nebo na ně hodíte pytlík s jídlem a hodnota se zvýší.

⚖️ Máte kila navíc? Krutou pravdu odhalí Xiaomi váha. [recenze]

Používají také lehčí závaží, která jsou speciálně vyrobena řemeslníky. Do zátěžové desky se vyvrtá dutina, která se zakryje speciální podložkou a poté se zamaskuje. Hmotnost 1 kg se sníží přibližně o 100 g a hmotnost 2 kg o 200 g.

Na kulatém číselníku je připevněna speciální odnímatelná rukojeť, která odhaluje falešnou nulu. Takový balíček je velmi obtížné odhalit. K nákupu přidá až 500 g, což je nastavitelné. Po dokončení vážení se rukojeť diskrétně sejme a skryje.

Někdy se k misce vah připevní trimovací šňůra, jejíž konec se spustí na zem. Můžete na něj šlápnout nohou a údaj se zvýší.

K dispozici je také ruční přesah, kdy je na misku nalepena úzká lepicí páska, kterou lze vytáhnout. Po dokončení zákroku se pásek odstraní.

Často se používá magnet. Je připevněna ke dnu misky nebo je vedle ní umístěna krabička cigaret, do které se vloží váha. Nyní jsou k dispozici silné magnety o velikosti pětihaléřové mince. Díky této technice přístroj vykazuje vyšší hodnotu.

Další metodou je změna sklonu zařízení. Mírná změna výšky dvou ze čtyř nohou přinese až 100 g hmotnosti navíc.

Mechanické váhy je třeba před použitím kalibrovat. K dispozici jsou pokyny pro tento postup. Tímto postupem může zkušená osoba nenápadně zkreslit údaje. Například pokyn je umístit na váhu závaží o hmotnosti 1 kg. Přístroj si údaje zapamatuje a další vážení poskytne správný výsledek. Místo 1 kg však prodávající vloží do krabice 900 g obilovin a váha to považuje za 1 kg. Poté budete systematicky váženi po 100 g.

READ  Jak šít jemné látky na šicím stroji

Jak se dostat na váhu, aby ukazovala méně

Chcete-li snížit svou skutečnou hmotnost, musíte se na váhu postavit trochu jinak. Pokud se potřebujete zvážit před soutěží, můžete si před vážením vyzkoušet a procvičit práci s váhou. Postavte se na váhu a pohybujte se od středu ke kraji, zkuste chodit po špičkách. V této době si hlídejte svou hmotnost. Zkuste stát na jedné noze; v některých případech to může pomoci zhubnout až o půl kila. Na váhu je možné se postavit jednou nohou tak, aby těžiště bylo na druhé. Ale jen pokud jste mimo dohled. Mnoho moderních elektronických vah ukazuje nejen hmotnost, ale také procento tělesného tuku. S těmito novými spotřebiči už nikoho neošidíte.Jaké jsou další způsoby, jak ošidit váhu?

Existuje několik účinných manipulací, které můžete provést před vážením. ty vám skutečně pomohou zhubnout. Pokud musíte jít druhý den na váhu, můžete si večer zajít do sauny a pořádně si zapařit. Ihned se zbavíte velkého množství podkožního tuku. Po saunování se vyhněte konzumaci těžkých, slaných nebo tučných jídel. Užívejte diuretika nebo projímadla. Zkuste jít na toaletu nebo si dát klystýr bezprostředně před vážením. Oblečte si minimální množství oblečení. Před vážením si vždy sundejte boty. několikadenní půst nebo dieta před kontrolou hmotnosti může přinést dobré výsledky.

Důležité! Na mechanických vahách můžete svou hmotnost podcenit, na elektronických vahách je téměř nemožné podvádět.

Postup kalibrace šperkařských vah

Nastavení přesnosti vah na klenoty vyžaduje velkou péči a pozornost. Ukažme si, jak kalibrovat váhu na příkladu šperkařské váhy MH-500.

 • Podržte tlačítko „UNIT“ a počkejte, dokud se na displeji nezobrazí 500.0. Přístroj udává referenční hmotnost potřebnou pro automatickou kalibraci.
 • Stisknutím tlačítka „UNIT“ spustíte proces automatického ladění. Na displeji bliká zpráva „CAL“.
 • Jakmile se na displeji znovu zobrazí číslo 500.0, opatrně položte na střed plošiny přístroje závaží o hmotnosti 500 g.
 • Přístroj se automaticky vypne a znovu zapne a na displeji se zobrazí nápis „PASS“. Kalibrace je dokončena a přístroj je připraven k vážení.
READ  Můžete dát horké jídlo do mrazáku?

Možné poruchy elektronických vah

Pokud je podlahová váha správně používána, a přesto pokaždé ukazuje jiný výsledek, je velmi pravděpodobné, že je rozbitá. Předběžnou diagnózu poruchy můžete stanovit podle následujících příznaků.

  Váha se nezapne, na displeji se nezobrazují žádné informace. váha není napájena, tj. baterie se vybila. Stačí vyměnit baterie za nové. U pokročilých modelů se při vybití baterie zobrazí specifický chybový kód.

Důvody, proč elektronická váha zobrazuje nesprávnou hmotnost

Nesprávné zobrazení elektronické váhy může být způsobeno následujícími příčinami

 • Porucha. Porucha může být způsobena nesprávnou obsluhou nebo nešetrným zacházením.
 • Ucpávání. Při dlouhodobém používání nebo skladování bez obalu může dojít k ucpání vnitřku spotřebiče. Pro odstranění ucpání je třeba spotřebič rozebrat a všechny součásti vyčistit měkkým suchým kartáčem.
 • Nerovný povrch. Pokud je přístroj instalován na nerovné podlaze, budou údaje nesprávné. Před vážením se ujistěte, že je váha vyrovnaná a nevyvážená.

Péče a použití

Pro prodloužení životnosti je třeba dodržovat následující pravidla:

Pro přesnější výsledky vážení by váha měla být umístěna pouze na pevném a rovném povrchu. Měření vždy na stejném pevném místě. V opačném případě by váha lhala. Nohy váhy by měly být umístěny rovnoběžně vedle sebe, aby bylo těžiště rovnoměrně rozloženo po celé ploše. Vyvarujte se nadměrných pohybů a shýbání ve stoje. V opačném případě váha neuvádí správnou hmotnost.

Velmi častá otázka: „Může váha při nesprávné obsluze zobrazit jinou hodnotu??“. Ano, mohou. Velmi důležité jsou podmínky, za kterých je váha skladována a používána.

Pokyny pro výběr

Abyste se v budoucnu vyhnuli problémům s novou váhou, měli byste vzít v úvahu doporučení odborníků, kteří radí, abyste při nákupu věnovali pozornost následujícím bodům.

 • Pokud vidíte model s výběrem jednotek, zkontrolujte, zda jsou v tabulce uvedeny kilogramy.
 • Pro použití v koupelně je nejlepší koupit model s ochranou proti vlhkosti.
 • Pro nejlepší manipulaci zvolte podlahovou váhu s drsným, nikoli hladkým povrchem.
 • Při výběru materiálu je lepší důvěřovat kovovým modelům než plastovým.
 • Na nákupu nešetřete. Levné modely nemají dlouhou životnost, hmotnost, kterou zobrazují, nemusí být vždy přesná a nakonec se vám opravy nebo nová váha prodraží.
 • Před nákupem nezapomeňte zkontrolovat přesnost měření.
 • Při použití na koberci může být stupnice nepřesná až o 10 %.
 • Nepoužívejte model, který není určen pro vaši hmotnost.
 • Magnetické emise ze zařízení v místnosti mohou ovlivnit kvalitu vážení, proto se ujistěte, že je váha umístěna mimo dosah rádiových zařízení.
 • Při nákupu elektronického modelu si vyberte model se 4 senzory. Tyto informace nejsou vždy uvedeny na cenovce, proto se podívejte do návodu ke spotřebiči.
 • Čím více vestavěných funkcí, tím větší chyba ve výpočtech. Snažte se vybírat jednoduché a spolehlivé modely.
READ  Proč je v kotli expanzní nádoba?

Nezapomeňte, že elektronická váha funguje na baterie, které by se měly měnit nejméně každých 6 měsíců.

Měření každý den

Měření každý den není dobrý nápad, protože počet kontrol hmotnosti ovlivňuje psychiku každého z nás. Změna o několik kilogramů je naprosto normální a přijatelná během jednoho dne. Neustálé kolísání hmotnosti, které je přirozeným procesem, výrazně přispívá ke zvýšené produkci kortizolu, stresového hormonu, který ovlivňuje vstřebávání cukru a tuků.

Co dělat, když elektronická podlahová váha zobrazuje lo?

Pokud se na displeji zobrazí „lo“, je třeba baterie vyměnit, protože jejich životnost je již u konce. Po výměně baterií bude podlahová váha opět normálně fungovat.

Ve většině případů doporučujeme do elektronické váhy používat nové alkalické baterie, nepoužívejte solné baterie ani dobíjecí baterie. Některé váhy mohou být napájeny lithiem nebo tablety; více informací o tom najdete v návodu k obsluze. Po výměně baterií se může zobrazit chybová zpráva zařízení, například „8888“. Co v takovém případě dělat?

Je třeba hned poznamenat, že to nemá nic společného s jakoukoli poruchou a není třeba běžet ke specialistovi na opravy. To znamená, že byste měli jednoduše počkat několik minut, položit přístroj na podlahu a po zmizení zprávy znovu zkontrolovat svou tělesnou hmotnost.

Užitečné vědět: proč elektronická podlahová váha ukazuje špatnou hmotnost?

Je označen „8888“

| Denial of responsibility | Contacts |RSS