Příčiny vynechávání stehů při šití na šicím stroji a způsoby opravy

Ruční výroba s úctou. Stále více dívek se chce naučit šít a koupit si šicí stroj. V počátcích však může i drahý a automatizovaný stroj vytvářet nerovnoměrné švy. Stát se kutilem je frustrující a odrazující. Proč stroj nemůže vytvářet rovné stehy??

Příčinu vynechávání stehů u šicího stroje je třeba hledat v jedné ze tří složek:

 • jehla
 • Vlákno
 • Tkanina Švadleny, které se za strojem pohybují již dlouho, znají základní příčiny a mohou vadu snadno odstranit. U začátečníků mohou vynechané stehy způsobit, že se strojem raději skončíte a už ho nikdy nebudete používat. Nezoufejte. vše lze napravit.

Profesionální pomoc

Ne vždy si uživatelé dokáží poradit s poruchou vlastními silami. Zejména jemné seřizování a opravy mechanických částí strojů Janome, Brother, Astralux a dalších. K tomu je třeba najít příčinu problému, což nekompetentní člověk nedokáže.

Nabízí řadu oprav a údržby pro všechny stroje Juki, Husqvarna, Aurora, Chaika a další známé značky. Pracujeme nejen pro soukromé zákazníky, ale také pro průmysl.

Kvalifikace a zkušenosti našich řemeslníků umožňují kvalitní opravy jednoduchých i složitých závad.

Vlastní sklad náhradních dílů umožňuje rychlou opravu zařízení.

Kroucená nit: Co dělat

Pokud je použita nekvalitní příze, může se chovat nepředvídatelně. Zkroucený se začne samovolně kroutit do uzlů. Pokud je jeho tloušťka nerovnoměrná, neprojde snadno skrz rouno nebo jiný materiál. Taková vada může způsobit nesprávné vytvoření smyček při pohybu jehly.

Při ručním šití zvolte přízi rovnoměrné tloušťky, s mírnou pružností a bez záhybů. Můžete použít například ty, které jsou vyrobeny z polyesteru. Tloušťka musí odpovídat použité jehle a zpracovávané látce.

proč, šicí, stroj, šití

K prošití džínoviny potřebujete správnou jehlu

Pokud šicí stroj vynechává stehy, zkontrolujte, zda jste zvolili správnou jehlu a nit a zda jsou chapač a jehla od sebe ve správné, přesně vyrovnané vzdálenosti. K nápravě situace je třeba použít kvalitní díly a závity. Je důležité, aby odpovídaly zpracovávané látce. Pokud si stroj nemůžete opravit sami, má smysl ho nechat opravit.

svět šití

Jednou týdně mi vždycky někdo zavolá a velmi rozrušený dívčí hlas mi sdělí, že nově zakoupený stroj je rozbitý a nechce šít.

Nejčastějším problémem je, že stroj začne náhle příliš smyčkovat. Na dně se tvoří dvoucentimetrové smyčky, které se namotávají na háček a vše se strašně zamotává. Jednoduchá logika říká mladé dámě, že pokud jsou knoflíkové dírky dole, pak je problém se spodní nití. Poté se na internetu objeví rada ohledně nastavení cívkové nitě a nadšená víla odšroubuje cívkové pouzdro, součástky se rozsypou po podlaze a já mám v trubce vzlykavý třesoucí se hlas.

Pokud se cívkové pouzdro neodšroubovalo, lze situaci snadno napravit. Stačí správně navléknout horní závit.

Problémem je, že v mnoha návodech není jasně popsáno, jak navléknout horní nit do navlékače jehly. Obecný princip navlékání je nejsnáze pochopitelný ze stránky z příručky Pfaff 1142:

Nejdůležitější je zvednout přítlačnou patku, otočit ručním kolečkem tak, aby byl napínač nitě v nejvyšší poloze, a provléknout nit napínačem nitě.

Pokud stroj stále vytváří obří smyčky na špatné straně, zkontrolujte znovu navlékání. Setkala jsem se s mnoha dámami, které přísahaly na všechny poklady světa, že je vše správně navlečeno, že šije sto let a nemůže udělat chybu, ale po příjezdu náš odborník zjistil, že nit nebyla zachycena v napínači nití. Dámy se poté tvářily velmi zarudle a velmi se omlouvaly a dávaly stovku za nepříjemnosti.

Správné navlékání eliminuje 99 % těžkých smyček na špatné straně. Zbývající procento může být skutečně způsobeno poruchou stroje. Obvykle je tento jev způsoben otřepy na jehlovém talíři nebo v kyvadlovém zařízení a tento problém je nejlépe řešit s kvalifikovaným mechanikem.

Druhý problém, který se často objevuje u kupujících stroje Janome MyExcel w23u. Příznaky poruchy jsou takové, že LED nesvítí a nefunguje tlačítko pro zvedání jehly.

Řešení tohoto problému je velmi jednoduché, je třeba přeložit osu navíjení cívky do levé polohy.

Dalším častým problémem s převíječkou je, proč se cívka na konci navíjení neodpojí? Zákazník, zvyklý na toto chování navíječe Chaika, čeká na cvaknutí a vší silou sešlápne pedál. U většiny moderních strojů se však cívka neodpojuje. Při navíjení se navíječ zpomalí a zastaví.

Často se na nás obracejí majitelé strojů Janome 7518a (1221 atd.).п.) s otázkou Proč stroj šije pomalu a hlasitě řve??

Tyto stroje mají na pedálu spínač, který omezuje maximální rychlost. Mohli byste ji omylem stisknout nohou a nevšimnout si toho. Pokud na vás stroj řve, zkontrolujte polohu tohoto přepínače.

Pokud je steh volný, horní nit není napnutá, na rubové straně jsou smyčky a spodní nit je navlečená, převažte stroj patkou nahoru. Závit nemusí být v desce napínáku. Další příčinou je, že se do desek napínáku zachytil kousek nitě nebo jiné nečistoty, které brání jejich spojení. Se zdviženou přítlačnou patkou zkuste vyčistit prostor mezi deskami kouskem silné nitě.

Při ztrátě napětí cívkové nitě zkontrolujte, zda pod napínací pružinou na cívkovém pouzdře (držáku cívky) nejsou nečistoty. Nepokoušejte se čistit pod touto deskou jehlou nebo jinými kovovými předměty. Pokud háček poškrábete, bude se vám špatně opravovat. Raději použijte párátko.

Mám dvě oblíbené otázky, proč je steh rybí kost a proč jsou vidět tečky z horní nitě. Jedinou odpovědí na tyto otázky je použití nitě vhodné tloušťky.

Líbí se mi prošívání na košilích. Hladké, rovné, prostě k obdivu. Nyní se můžete podívat, jaké nitě se používají v dobré pánské košili, a porovnat jejich tloušťku se čtyřicítkou z obchodu. Ukázalo se, že nitě na košili jsou dvakrát tenčí. A přesto látka košile není nejtenčí. Problémem je, že na trhu je velmi těžké najít kvalitní méně silné nitě v oblekových látkách a při délce stehu 3 milimetry poskytuje pětačtyřicítka perfektní steh na téměř každém stroji. A pokud se pokusíte šít tenké hedvábí jehlou 0, nití 0 a stehy 1,5 mm, vánoční stromeček se ukáže v celé své kráse bez ohledu na design člunku.

READ  Závady na mlýnku na maso a jejich odstranění

Jehlový steh je na každém člunkovém stehovém stroji nezbytný, protože horní a spodní nit je propletena provazem. Stačí jen mentálně vyjmout látku ze švu a představit si, jak jsou nitě propletené, a je zřejmé, odkud pochází rybí kost. Rybí kost je téměř neviditelná, pokud je vazba mezi vrstvami tkaniny hluboká, a proto nesmí být nit silnější než nit osnovy. Viditelnost rybího stehu je také ovlivněna délkou stehu. U průmyslových strojů lze rybí vzor na přední straně zmenšit mírným pootočením jehly kolem její osy.

Šití klikatým stehem a ozdobnými stehy není problém. Fyzikální zákony nelze obejít, a pokud se snažíte vytvořit širokou klikatou čtyřicítku na lehké a volné tkanině, smrštění lze zabránit pouze lepidlem stabilizátorem. Můžete samozřejmě zkusit uvolnit napětí obou nití a použít tenčí nitě, ale radikální způsob, jak stabilizovat.

Klepání při šití v místě vstupu je většinou způsobeno otupením nebo nevhodnou jehlou. Výběr správné jehly je důležitý zejména při šití hustých látek. Univerzální jehla se zaobleným hrotem nedokáže roztrhnout pevně utkaná vlákna materiálu a s rachotem prorazí otvor. Pro tyto látky je třeba mít v zásobě ostré jehly s označením Jeans a Microtex. Po výměně jehly klepání ve většině případů zmizí.

Dalším problémem, se kterým se zákazníci pravidelně setkávají, je nedostatek patky pro knoflíkovou dírku v sadě. Snadno ji najdete, je oddělena od základní sady patek ve vyjímatelném stolku pod chlopní. Overlockové stroje Janome často ztrácejí konvertor pro dvounitné švy. Je neúspěšně zabalen v sáčku, odděleně od ostatního příslušenství, a visí na kolíku cívky.Počítačové stroje Husqvarna Emerald někdy ztrácejí celý pedál! Výrobce pro něj připravil praktické místo uvnitř pouzdra.

Vzpomínám si na problém s odpojováním podávacích psů. Ozubená kola se dokonale rozpojí pomocí spínače, spadnou dolů, ale nechtějí se vrátit zpět, bez ohledu na to, kolikrát stisknete tlačítka. Jednoduché je zvednout podávací psi do pracovní polohy, když je ruční kolečko otočeno na doraz. Stačí přepnout vypínač a začít šít.

Nejčastější závady šicích strojů

Nejhorší na šití je, že když se vám daří to, co chcete dělat, váš šicí stroj začne stávkovat. Velmi často můžete tyto problémy vyřešit sami, aniž byste museli volat mistra. Zjistěte, s jakými poruchami šicího stroje si můžete poradit a jak.

Stroj nechce šít, nechce se spustit

 • Podívejte se, zda kočka neprošla kolem zásuvky nebo zda jste nezachytili kabel, možná vyskočila zástrčka ze zásuvky.
 • Možná jste omylem přepnuli vypínač.
 • Stroj hučí, ale přítlačná patka se nepohybuje, navíjecí válec může být v lisovací poloze.
 • Stroj může fungovat, ale praskla žárovka.

Stroj vydává příliš velký hluk a přítlačná patka se pohybuje pomalu

 • Pod jehlovou deskou je nahromaděná nit. Odpojte přístroj ze zásuvky a vyčistěte jej kartáčem.
 • Možná je stroj zatuchlý a potřebuje promazat.

Horní vlákno se rozvazuje

 • Zkontrolujte, zda se o něco nezachytila, zda není zamotaná.
 • A stroj je správně navlečen?
 • Možná je napětí příliš vysoké? Utáhněte jej, případně povolte.
 • Jehla může být tupá nebo ohnutá.
 • Je nit pro tuto jehlu příliš silná??

Spodní vlákno se rozvazuje

 • Zkontrolujte cívku, nit může být zamotaná. Nebo není cívka vůbec správně navlečena.
 • Vytáhněte nit, pravděpodobně je příliš napnutá a je třeba ji uvolnit.

Stehy jsou rovné, ale vynechávají se

 • Jehla nemusí být správně zavedena. Nebo může být matný, nekvalitní či dokonce nevhodný pro danou látku.
 • Pod jehlovou deskou se mohly nahromadit nečistoty. Odpojte přístroj od sítě, vyčistěte jej.
 • To se někdy stává u špatně zastrčeného stroje.

Tkanina je shrnutá

 • K tomu může dojít, pokud jsou závity příliš těsné. Zatahejte za nitě a snažte se uvolnit napětí.
 • Možná je stroj jednoduše špatně navlečený.
 • Může se také stát, že jste pro šití zvolili špatnou jehlu.

Jehla se neustále láme

 • Nastavujete jehlu správně?? Jehla může být pro vaše šití příliš tenká nebo příliš silná.
 • Někdy se to stane, když spěcháte a látku vytáhnete. Nechte látku pohybovat hřebenem, uklidněte se a přestaňte tahat za stehy.
 • Možná je šití příliš silné (např. při šití švů na džínách). Zkuste na šev poklepat kladivem, aby se ztenčil, nebo ho udělejte ručně.

Tkanina se správně nepodává

 • Dávejte pozor, na jakou délku je nastaven regulátor délky stehu. Někdy je pro vás přepínání z jednoho stehu na druhý matoucí a zapomenete vrátit volič do správné polohy.
 • Možná je nit zamotaná a stroj přešlapuje. Zkuste začít šít znovu.
 • Možná je zapotřebí vyšší hřeben.
 • Často způsobeno špatnou jehlou.

Je důležité, abyste nebyli nervózní, když se práce zastaví, ale abyste se zhluboka nadechli a uklidnili. Nespěchejte, seřiďte stroj a začněte znovu. Všechno se vyřeší.

Nejjemnější tkanina vyrobená ze lnu ve starověku. Má bílou barvu, ve vzácných případech.

Klepání ve stroji.

Jehla otupená nadměrným používáním nebo nárazem jehly do patky, jehelní desky nebo chapače. Způsobuje mnohonásobně větší odpor při propichování látky, což zvyšuje klepání téměř ve všech spojích, opotřebovává díly a snižuje životnost stroje

Vyměňte nebo naostřete jehlu (viz příslušenství). gl. 2 „Jehlový mechanismus“).

Jehlu je třeba po úderu vyměnit. Jednak se zvyšuje hlučnost, a hlavně se poškozuje šitá látka.

Chlupy a nečistoty stlačené v úzkém kanálu ozubeného hřebene látkového motoru. Při každém zvednutí kolejnice narazí na jehlovou desku.

Vyjměte jehlovou desku a vyčistěte úzký kanál vodicí lišty.

Nakloňte stroj na panty, vyjměte cívkové pouzdro, vyšroubujte šroub upevňující listovou pružinu na pouzdru zdvihu chapače, sejměte zajišťovací držák, vyjměte chapač a vyčistěte drážku. Sestavte sestavu v opačném pořadí. Nezapomeňte, že opěrný kroužek je umístěn tak, aby zkosení (na koncích) směřovalo ven (pro 2M cl.). PMZ).

Hák pravidelně čistěte a promazávejte.

Kladková řemenice naráží do rohu drážky v důsledku nadměrného opotřebení vačky klikového hřídele. Druhou příčinou klepání může být porušení velmi tenké stěny drážky v jednom místě vačky (kliky).

Excentr hlavního hřídele se prodával jako sada s hlavním hřídelem. Výměna excentru je časově velmi náročná, musíte mít výřez pro hlavní hřídel.

Dotáhněte malou hřídel s vahadlem (stroj je velmi citlivý na dotažení této hřídele).

Uvolněte kužel malého hřídele natolik, aby byl zdvih lehký a vůle nebyla cítit rukou.

Povolte šrouby kuželů, otočte strojem a nastavte malou hřídel. Podmínkou je, aby nedocházelo ke zpětným rázům a pohyb byl snadný.

READ  Jak nainstalovat studený vzduch na klimatizaci

Nastavte koncovou vůli hřídele tak, aby byla sotva znatelná rukou. Široká hra způsobuje klepání v přístroji (viz „Nastavení hry“ na straně 31). Kap. 1 „Silný chod stroje“).

Při velké mezeře jsou užitečné teflonové distanční vložky. eliminují hluk a udržují hladký chod.

Povolte šrouby s uzávěrem nebo povolte šrouby s uzávěrem na ojničních ložiskách klikového hřídele.

Sejměte kryt ložiska a opilujte povrch ložiska (viz: Montáž na začátku této příručky). kapitola. 2. „Mechanismus klikového hřídele“, n. 2 и 4).

Jedna část při provozu přiskřípne sousední část, např. kluzák vahadla, při vyšších otáčkách setrvačníku přiskřípne oko na hřídeli podavače.

Tuto závadu je obtížné odhalit: vyjměte ze stroje díly a sestavy jeden po druhém a vyzkoušejte otáčení setrvačníku při vysokých otáčkách. V tomto příkladu odřízněte ouško o 1 mm.

Roh vidlice hřídele zvedáku naráží na plošinu (různě velké lesklé tečky na vidlici a plošině). Tato hřídel je při naklonění stroje dozadu horní.

Vyjměte horní hřídel stojanu. Pečlivě otřete vidlici a její kontakt s plošinou hadrem. Kontaktní plochy brousíme do hloubky 0,5 mm.

Vůle mezi hákem a tlačným zařízením je velká.

Ohněte tlačnou část směrem k háku. Vůle by měla být následující (pro 2M tř. PMZ): vstupní závit 0,3 mm; výstupní závit 1 mm.

Listová pružina tlačného háku je zlomená.

Montáž nové listové pružiny. Může být vyroben z ocelového pásu o tloušťce 0,4 mm. Při montáži vlastnoručně vyrobené desky je důležité, aby hlavy upevňovacích šroubů nevystoupily nad desku, jinak se o ně horní závit zachytí a zlomí se.

Nahraďte ji novou, t.к. otvory na pružině jsou opatřeny výstupky pro šrouby.

Nesprávné nastavení ozubeného kola. Při pohybu dolů se zachytí o jehlovou desku.

Vyjměte jehlovou desku, uvolněte šrouby stojanu a nainstalujte rovnou.

Horní a dolní hřídele v mechanismu textilního motoru jsou napnuté.

Uvolněte hřídele v kuželích. Mezery by měly být rukou sotva znatelné.

Jehla je v nejnižší poloze a vahadlo je otočeno dovnitř. V důsledku toho posuvník vahadla klepe na malou hřídel.

Vyjměte malou hřídel a opilujte 0,5 mm místa na hřídeli, kde je viditelný nárazový kontakt. při montáži malého hřídele dbejte na následující: vůle v kuželích hřídele není rukou znatelná, ale otáčení je mírné; vůle ve spodním ložisku ojnice je rukou sotva znatelná; při otočení setrvačníku o několik otáček nesmí dojít k zadření.

Šroub na páce ramene se uvolnil a drhne o pouzdro ramene.

Sejměte přední kryt, utáhněte šroub čepu, dokud nebude pevný, a poté jej otočte o 1/3 otáčky zpět.

proč, šicí, stroj, šití

Boční vůle hlavního klikového hřídele. častý jev, zejména u strojů „Chaika“.

Odstraňte přední díl, opřete stroj o ruční kolo a zkuste posunout vačku na klikovém hřídeli směrem k ručnímu kolu. Pokud vůle nezmizí, vložte pod pouzdro ručního kola fóliovou podložku. Chcete-li jej vyjmout, vytlačte kulatý kolík (kužel).

Třecí pouzdro je lepší vyjmout, nainstalovat těsnění, pouzdro a zatlouct závlačku.

Vidlicové rameno látkového motoru klepe na plošinu.

Vyjměte pouzdro zdvihu háku, tlačný hřídel háku a spodní podavač. Najděte styčné body mezi vidlicí a plošinou a opilujte je o 0,5 mm. Znovu sestavte v opačném pořadí. Při opětovném sestavování upravte vzdálenost (je 2 mm) mezi háčkem a jehlou, když je v krajní dolní poloze.

Výstupní konec tlačného kolíku se zasune do pouzdra hákového tahu.

Pomocí šroubováku ohněte výstupní konec tlačného zařízení o 0,5 mm. Nastavení vůle mezi hákem a tlačným zařízením. Na vstupu závitu musí být 0,3 mm a na výstupu 1 mm (pro 2M tř. DMZ).

Páka pohonu ručního kola se při navíjení nitě tře o navíječ.

Odstraňte ruční osu a odřízněte úhel ruční páky o 1,5. 2 mm.

Pastorek ručního pohonu má jeden nebo více ulomených zubů.

Výměna ručního pohonu. Pokud odstraníte jeden pastorek, je velmi obtížné sladit zbývající pastorek.

Nastavte okamžik, kdy se jehla setkává s chapačem (viz „Nastavení mezery mezi chapačem a jehlou“). Kapitola. 3) a pevně utáhněte šroub jehlové tyče.

Regulace zdvihu a polohy jehly a chapače.

Šroub upevňující napínač nití je uvolněný. Tato závada je vzácná.

Pevně utáhněte šroub velkým šroubovákem.

Příliš vysoko položená přítlačná patka. Při šití silných stehů do něj naráží tyč jehly.

Odstraňte přední kryt, uvolněte šroub upevňující kolík přítlačné patky v rameni a spusťte přítlačnou patku tak, aby se jí jehelní svorka při otáčení ručním kolem nedotýkala. Při nastavování úrovně nohou musí být zvedací páka zvednutá.

Porucha v připojení nožního ovladače.

Nožní ovladač musí běžet tiše (viz „Nastavení úrovně nohou“ na straně 31). Kap. 2 „Nožní pohon“).

Klepání a hluk šicího stroje: 8 příčin

Stabilní provoz šicího stroje lze zaručit pouze tehdy, jsou-li všechny součásti správně seřízeny. Pokud se ozvou neobvyklé zvuky, je to varovný signál pro servis nebo opravu. Všechny značky jsou postiženy abnormálními zvuky. Může to být Brother nebo Pfaff. Stejně jako Bernina nebo Veritas.

Když šicí stroj klepe, je obtížné lokalizovat závadu. Není neobvyklé, že porucha v jednom systému způsobí šum v jiném systému. Proto je lepší upustit od nezávislé analýzy a využít odborné pomoci servisních techniků společnosti LenByt. Opravy šicích strojů jsou naší specialitou. Práce mohou být provedeny přímo u vás v Petrohradě a k dispozici jsou zdroje našeho firemního skladu náhradních dílů, které minimalizují časovou náročnost. Zavolejte na číslo 8(812)324-97-77 nebo použijte náš online formulář a vaše objednávky budou vyřizovány každý den od 7 do 23 hodin.

Běžné problémy

Určete přesně, jaký mechanismus je vadný, a proč nešije správně šicí stroj, nejčastěji lze vidět podle vnějších znaků. Než však začnete hledat závady na šicím stroji, měli byste se ujistit, že je šicí stroj správně ovládán a že švadlena je zkušená v šití. Například šicí stroje starého typu jsou pro šití úpletů prakticky nevhodné a přílišné tahání za materiál při práci vede k přetržení jehly.

Bude vás zajímat Pokyny pro samostatné šití kalhot

Proč se ručička nezvedá nebo nesnižuje?

Hlavní příčiny zaseknutí šicího stroje (jehla ani patka se nepohybují):

 • poruchy seřízení jehlové tyče a člunku;
 • dlouhá doba bez mazání, díly nejsou mazány, na povrchu se vytvořila rez, takže povrch již není hladký.

U strojů s elektrickým pohonem je při nízkém napětí řemene slyšet hučení motoru, ale šicí stroj nešije. jehla se nepohybuje. Moderní stroje Janom mají při nesprávné poloze jehly přerušenou polohu jehly.

Zlomení jehly

Časté příčiny triviálního zlomení jehly během provozu stroje:

 • Napětí horní nitě je příliš vysoké, zejména pokud je horní nit příliš silná (zpravidla stačí, když je přítlačná patka spuštěná a nit lze s trochou námahy protáhnout rukou);
 • Jehla není zcela zasunuta do jehelní tyče, takže při každém šití narazí na chapač;
 • příliš tenkou jehlu pro silné látky;
 • špatná fixace přítlačné patky (její pohyby způsobují zachycení jehly);
 • vady jehly (obvykle ohnuté);
 • Posunutí jehlové tyče v důsledku uvolněného upevnění jehly;
 • Nesprávná manipulace. nadměrné vytahování látky zpod jehly, špatně navlečená nit.
READ  Proč chloupky po epilaci znovu dorůstají?

Vezměte prosím na vědomí! Nejčastější příčinou zlomení jehly je nesprávná instalace v jehlové tyči.

Tloušťka jehly neodpovídá tloušťce látky

Pokud je hák vadný nebo nesprávně nastavený

Nesprávné nastavení člunkového zařízení způsobuje, že vzdálenost mezi chapačem a jehlou ve spuštěné poloze je větší nebo menší než normální (2 mm). V takovém případě nestihne nit upustit nebo nabrat. stroj začne vynechávat stehy nebo smyčky ve švu.

Pokud stroj nebyl delší dobu v provozu, zkontrolujte, zda nejsou díly kyvadlové dopravy drsné a zrezivělé

Pokud se šicí stroj trhá

Existuje mnoho příčin přetržení nitě. Hlavní příčinou je příliš těsné sevření závitu mezi podložkami. Některé další příčiny:

 • Jehla se dotýká otvoru v jehelní desce, patky nebo západky cívkového pouzdra (nejčastěji u starých strojů Singer nebo Podolsk);
 • Nedostatečné napětí horní nitě;
 • Číslo jehly neodpovídá tloušťce materiálu (příliš tenká jehla);
 • Vadná jehla;
 • Porucha napínáku.

Mohlo by vás zajímat: Jak si sami ušít krásnou čelenku

Spodní nit se může přetrhnout, protože se zachytí v cívce o křídlovou pružinu cívkového pouzdra, protože je nit zamotaná v cívkovém pouzdře nebo protože cívka nebyla dlouho mazána.

Pokud šicí stroj špatně pohybuje látkou

Špatný posun látky je obvykle způsoben tím, že

 • Šití s příliš velkým napětím jehly způsobí, že se patka zkroutí, takže jehla nepřitiskne celou plochu látky k látce;
 • Z tohoto důvodu by měly být zuby tyče otupeny;
 • Nesprávná instalace kolejnice (např. v režimu vyšívání).

Poznámka! Pokus o násilné vtažení látky pod jehlu může vést k jejímu poškození a zlomení jehly.

Příliš silné tahání za látku způsobí přetržení jehly

Špatné prošití na konci šití

Příčinou jsou zpravidla šikmé nepravidelné stehy:

 • Šev táhne za látku. tento problém je častý u starších strojů, které používají jemné látky a nelze je upravit;
 • Stehy jsou nestejně velké. hlavní převod je třeba vyměnit kvůli opotřebovaným zubům.

Nerovnoměrné prošití klikatým stehem

Pokud šicí stroj vynechává stehy

Nejprve zkontrolujte jehlu. Výměna starého, pokřiveného stroje za nový.

Při šití hedvábnou nití můžete nejprve zkusit obrátit cívku, abyste změnili směr zákrutu. Pokud tyto jednoduché kroky nepomohou, je stroj silně nevyvážený.

Šicí stroj vynechává stehy

Jak vybrat šicí stroj pro pokročilé

hnací řemen je uvolněný

Řemen poháněný nohou nebo motorem může prokluzovat kvůli nízkému napnutí. Šicí kolečko se otáčí, ale stroj nešije. Obecně platí, že čím je napnutí řemene volnější (ale dostatečné, aby řemenice neprokluzovala), tím je chod stroje snazší.

Špatná kvalita šití

Pokud je nit jehly smyčková, je horní steh plochý, ale spodní steh je smyčkový. Důvody:

 • špatné napětí horní nitě (zvýšené regulátorem napětí nitě);
 • jehla neodpovídá velikosti nitě;
 • horní regulátor napětí nitě je zanesen prachem, vlákny;
 • Nadměrné napětí cívkové nitě (lze nastavit v cívce);
 • Zlomená nebo opotřebovaná listová pružina v cívkovém pouzdře (vyžaduje novou).

Bude vás zajímat tato aplikace moskevského stehu pro jemné tkaniny

Navíjení cívky pomocí navíječe cívek

 • Nerovnoměrné navíjení nitě v cívce (při ručním navíjení);
 • Napětí spodní nitě je příliš nízké nebo napětí horní nitě je příliš vysoké;
 • Cívka je vadná (může být nutné ji vyměnit za novou).

Každá závada je považována za důsledek poruchy. Nejčastější příčinou klepání je nedodržování doporučení pro údržbu, zejména pokud se na povrchu mechanismů hromadí prach a žmolky z utěrek, během používání nebylo provedeno mazání.

Nedostatek oleje na povrchu spolupracujících částí vede k rychlému opotřebení, jehož prvním příznakem je klepání.

Kromě toho existují i další příčiny klepání šicího stroje. Nezávisí na modelu a jsou charakteristické pro každou značku Janome, Singer, Pfaff, Juki a další.

Zvažte tyto chyby podrobněji a poté se podívejte, jak je vyřešit.

 • Tupá nebo ohnutá jehla se zachytí o okraj jehlové desky a způsobí hluk. Vyměňte jehlu a ušijte zkušební steh. Pokud klepání stále přetrvává, může být jehla vychýlená a bude nutné ji opravit strojově.
 • Zaseknutá horní nebo spodní nit v chapači způsobuje klepání, tato závada se často vyskytuje při šití klikatých stehů nebo pokud je horní nit uvolněná a začne se při šití smyčkovat.
 • Může se stát, že se v mechanismu chapače vytvoří celé klubko nitě a jehla v něm uvízne. V tomto případě netrhejte nití, abyste jehlu přetrhli, protože může být v háčku. Chcete-li situaci napravit, musíte vzít nůžky na nehty, opatrně zastřihnout nit, vytáhnout je po částech.
 • Pokud se žmolky a zbytky nití zachytí mezi zuby dopravníku látky, začnou se dotýkat jehlové desky a vytvářet hluk. Chcete-li vodicí lištu řádně vyčistit, sejměte desku a pomocí kartáče odstraňte veškeré nečistoty.
 • Stává se, že je stojan pokřivený, proto vyšroubujte šrouby, které ho drží, a desku narovnejte.
 • Při používání šicího stroje dochází k vibracím, které oslabují šroub, který drží jehelní tyč. To je také příčinou klepání šicího stroje. K utažení šroubu použijte speciální šroubovák.
 • Pokud chapač v šicím stroji klepe, může být zlomená lamelová pružina. V takovém případě je nutné díl vyměnit.
 • Příliš napnutý hnací řemen může způsobovat nadměrný hluk. Aby správně fungoval, musí se prohnout o jeden centimetr.
 • Pokud je přítlačná patka nastavena příliš vysoko, naráží během práce na jehelní tyč.

Tyto závady jsou způsobeny vnějšími částmi a každá švadlena je dokáže sama diagnostikovat a opravit.

Vnitřní mechanismy vykazují také závady. Pouze mistr je schopen najít a opravit klepání. Existuje několik důvodů, proč odborníci nedoporučují provádět tuto opravu svépomocí:

 • Pro nezkušené uživatele je obtížné určit přesné místo závady, což může způsobit ještě větší poškození stroje;
 • I když lze hluk lokalizovat a nejsou k dispozici náhradní díly, nelze jej opravit;
 • Každá výměna dílů vyžaduje následné seřízení, které zvládne pouze mistr řemesla.

Abyste se vyhnuli nákladným opravám, musíte při výskytu prvních zvuků stroj zastavit, a pokud se v něm vyznáte, zkontrolovat viditelné části. Pokud není zjištěna žádná závada, je nutný odborný zásah.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS