Co byste neměli dělat po laserové epilaci a co můžete dělat?

Pomocí laserové epilace se lze trvale zbavit nežádoucího porostu na kterékoli části těla. Aby byly výsledky zákroku co nejpozitivnější, je nutné se na něj před odstraněním chloupků řádně připravit a po něm zajistit náležitou péči. Co nesmíte dělat po laserové epilaci a jaká omezení je důležité striktně dodržovat, sdělte lékaři během první konzultace. Pacient by měl zodpovědně dodržovat všechna doporučení specialisty, jinak se zvyšuje riziko negativních následků po zákroku, které je obtížnější a delší zvládnout.

Po laserové epilaci není možné vystavovat pokožku zbytečnému stresu, protože v období rekonvalescence zůstává epidermis citlivá, náchylná k podráždění a zánětům. Po odstranění chloupků laserem je pokožka náchylnější k pigmentaci a citlivější na agresivní sluneční paprsky. Proto se během prvních dvou až tří týdnů po laserové epilaci nelze opalovat, navštěvovat solárium, dlouho pobývat pod přímým slunečním světlem. V létě před odchodem ven ošetřete pokožku opalovacím krémem s maximálním stupněm ochrany.

Po laserové epilaci je přísně zakázáno koupat se v sauně, sauně nebo bazénu. Vystavení horké páře a chlorované vodě rovněž poškozuje kůži a způsobuje podráždění, hyperémii, otoky a olupování. Proto je nejlepší se těchto procedur na 1,5 až 2 týdny vzdát.

Pod zákazem jsou všechny postupy, které znamenají vystavení kůže abrazivním částicím:

Při laserové epilaci je zakázáno odstraňovat dorůstající chloupky voskem nebo cukrovou pastou, tyto metody mají nepříznivý vliv na stav pokožky, poškozují ji a mohou vést k vážným komplikacím při další laserové epilaci.

Provedení postupu

Všimněme si také, že v prvních dnech po laserové epilaci můžete pozorovat vytlačování odumřelých chloupků na povrch kůže, což mnozí vnímají jako zvýšený růst chloupků. Nebojte se: po několika týdnech to přestane a případné odrosty se odstraní při dalších epilacích.

Jak probíhá laserová epilace?

Na první schůzce s vámi lékař pohovoří, provede vyšetření a vysvětlí vám samotný zákrok, jak laser působí na chloupky a jaké výsledky můžete očekávat, vyloučí kontraindikace zákroku. Poté následuje vlastní epilace, která trvá 10-30 minut v závislosti na vybrané oblasti. Po zákroku lékař ošetří proepilované oblasti kůže zklidňujícím prostředkem.

Laserová epilace diodovým laserem nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Den před zákrokem se doporučuje oholit chloupky v oblasti depilace. To je nezbytné pro snížení energetických ztrát laserového paprsku a minimalizaci bolestivých pocitů. Přípustná délka vlasů. 2 mm.

CO JE VELMI DŮLEŽITÉ, aby nedošlo k traumatizaci vlasové cibulky, to znamená, že tři týdny před laserovou epilací se nesmí používat vosk, škubání a jiné způsoby vytrhávání chloupků. Takové traumatické zákroky výrazně snižují účinnost laserového ošetření. Pouze v tomto ohledu je možné hovořit o „opětovném růstu chloupků“. před zahájením aplikace laseru. Během tohoto období je lze bez obav oholit.

A mezi sezeními, pokud není možnost přijít na další proceduru, je lepší se oholit nebo zastřihnout chloupky. Doporučuje se také 4-7 dní před zákrokem se neopalovat.

Jak se provádí laserová epilace

Příprava na laserovou epilaci

Ve většině případů není třeba před laserovou epilací provádět žádné zvláštní úkony, ale pro dosažení maximálního účinku je třeba dodržovat jednoduchá doporučení. Takže:

3-4 týdny před laserovou epilací přestaňte vytrhávat a trhat chloupky jakýmikoliv metodami. Mechanický epilátor, vosk, pinzeta, holení atd.д. Odstraněním chloupků se může přerušit jejich spojení s folikuly. To způsobí, že laser nebude schopen zahřát vlasové kořínky.

V zóně nadcházející epilace chloupky nebarvěte.Čím méně melaninu je ve vlasech, tím méně účinná je laserová epilace.

Snažte se, aby vaše pleť byla při zákroku světlá.2-4 týdny před zákrokem nenavštěvujte solárium a neopalujte se. Používejte opalovací krém s vysokou UV ochranou. Pokud máte přirozeně tmavou pleť, vyhledejte lékaře.

proč, lepší, chloupky, laserové

Bezprostředně před ošetřením si očistěte pokožku voskované části těla. Neměly by se používat žádné podkladové báze, deodoranty ani jiné kosmetické přípravky;

READ  Lze zmrazit zakysanou smetanu v mrazáku

Bezprostředně před ošetřením si očistěte pokožku voskované části těla. Neměly by se používat žádné podkladové báze, deodoranty ani jiné kosmetické přípravky;

Co se děje po ošetření?

Laserová epilace se osvědčuje již mnoho let. V současné době je nejbezpečnějším laserem pro odstraňování chloupků diodový laser. Na klinice BeBeauty se ošetření provádí moderním diodovým laserem korejské výroby.

Po 1 sezení bude zničeno nejméně 40 % folikulů v ošetřované oblasti. Vypadávání vlasů nezačíná okamžitě, ale až 14 dní po léčbě. Již po 2 až 3 týdnech lze ocenit vysokou kvalitu ošetření;

Účinek se udržuje i během dalších ošetření a každé další ošetření zničí nejméně 15-20 % vlasových folikulů. Po 2 až 3 ošetřeních může dojít k probuzení spících chloupků, během kterého se růst chloupků zpomalí;

Po 6-7 ošetřeních je odstraněno až 90 % nežádoucích chloupků. Po třech týdnech od ukončení kurzu se budete moci těšit z výsledku a ocenit kvalitu.

Kolik ošetření laserovou epilací je zapotřebí

Epilace se provádí, dokud chloupky nepřestanou růst. Doba a množství odstranění chloupků závisí na typu chloupků pacienta. V průměru 6-10 epilací u žen a 8-12 u mužů v intervalu 4-6 týdnů. Různé oblasti těla vyžadují různý počet ošetření.

Chloupky po sezení dlouho nerostou, ale laserová epilace je nezbytná, protože působí na chloupky v jejich aktivní růstové fázi.

Chloupky rostou cyklicky a nelze je zcela odstranit během jednoho sezení, protože ne všechny chloupky jsou v oblasti růstu současně. „Aktivní“ chloupky jsou odstraněny během 1 sezení; „spící“ chloupky dorůstají a jsou rovněž odstraněny během dalšího sezení.

Laserová epilace zaručuje dlouhotrvající účinek, ale vlasové folikuly mohou stále regenerovat. Folikuly se regenerují během 1-8 let a během tohoto období nebudete potřebovat epilaci, ale záleží na individualitě vašeho těla. Za prvé, hormonální pozadí. K udržení účinku stačí podstoupit zákrok jednou za šest měsíců.

Důležité! Mezi ošetřeními se nesmí odstraňovat chloupky cukrem, voskem, pinzetou nebo depilačními prostředky. tyto činnosti narušují proces. Můžete použít holicí strojek.

Co se děje po depilaci voskem?

Nežádoucí účinky jsou velmi vzácné. Mírný otok a zarudnutí po dobu několika hodin po epilaci je normální reakcí pokožky. V případě mírného otoku aplikujte na pokožku přípravek Bepanten.

Pokud se obrátíte na nekvalifikovaného odborníka doma, vedlejší účinky mohou být závažné: popáleniny, alergická reakce, jizvy, světloplachost, zánět spojivek, modřiny.

Objednejte se na ošetření nebo konzultaci. Volejte 7 (978) 608-77-65 nebo si vyberte službu níže.

Mohu si před a po laserové epilaci oholit chloupky??

Před laserovou epilací se doporučuje oholit chloupky v oblasti zamýšleného ošetření. Chloupky musí být oholeny 2-3 dny před epilací, pokud se používá alexandritový laser, 24 hodin před epilací, pokud se používá diodový laser. Použijte běžný holicí strojek. Stříhání, elektroepilace nebo vytrhávání by se nemělo provádět.

Zde se dozvíte více. jak se připravit na laserovou epilaci a podívejte se na video s kosmetičkou našeho centra

Laserový paprsek při epilaci ničí vlasový folikul. Pokud nejsou vlasy odstraněny na požadovanou délku, paprsek se rozprostře po celé délce vlasu a neohřeje melanin, aby zničil folikul. Proto je nutné zapnout přístroj na vysoký výkon, který může způsobit popáleniny a bolest.

Po laserové epilaci růst chloupků pokračuje, ale chloupky začnou postupně vypadávat. Proto se jich nedotýkejte. Obnovení růstu vlasů obvykle trvá až týden. Lékař vám řekne toto:

Pokud se rozhodnete chloupky mezi jednotlivými sezeními oholit, použijte běžný holicí strojek nebo speciální depilační krém, který chloupky zničí, ale neovlivní žárovku. Vyberte si krémy, které nevysušují pokožku a nezpůsobují alergie. Mezi jednotlivými sezeními by se nemělo používat trhání ani elektroepilátor. V opačném případě nedosáhnete požadovaného výsledku: poškozený folikul není laserem rozpoznán a zůstává v kůži.

Odpověď na otázku týkající se depilace od kosmetičky:

Shrňme: před zákrokem je třeba chloupky oholit, ale bezprostředně po laserové epilaci. neměli byste. Mezi jednotlivými sezeními je možné chloupky oholit, ale s použitím přípravků, které netraumatizují vlasové folikuly.

READ  Jak spustit dělený systém po instalaci

Chcete mít hladkou pokožku a na několik let zapomenout na nežádoucí ochlupení??

Objednejte se na laserovou epilaci na moderním přístroji se zabudovaným chladicím systémem. Zákrok je pohodlný a bezbolestný a riziko komplikací je eliminováno.

Kdy se můžete holit po laserové epilaci?

Po prvním sezení je chloupků výrazně méně, nicméně ne všechny chloupky lze odstranit během jedné návštěvy. Proto je zcela přirozené, že mezi ošetřeními laserovou epilací je povoleno holení. Po každém laserovém ošetření vypadne 10-15 % chloupků, zbývající chloupky jsou výrazně slabší, ale rostou dál. Průměrná délka celého kurzu je 8-10 sezení. počet závisí na tloušťce a hustotě vašich vlasů.

proč, lepší, chloupky, laserové

Jak dlouho se musíte holit mezi ošetřeními laserovou epilací?? Tato otázka trápí snad každého bez výjimky. Oholené strniště je dobré odstranit 14 dní po epilaci. Během této doby zbývající chloupky dostatečně dorostou, odumřelé chloupky vypadají a vrchní vrstva epidermis se plně zregeneruje. Stojí za zmínku, že pro práci s holicím strojkem neexistuje žádná speciální technika, ale kosmetičky doporučují nepoužívat pleťové vody, gely a pěny. pokožka by měla být chráněna před podrážděním a zbytečným poraněním.

Holicí strojek, vosk nebo epilátor?

Vzhledem k otázce, zda je možné se po laserové epilaci v období do dalšího sezení, které proběhne za 4-6 týdnů, holit, je nutné zmínit prostředky, které je zakázáno používat. Použití holicího strojku není na škodu, protože holicí strojek odstraňuje pouze chloupek, který se zvedl nad kůži. Vlasový folikul není ovlivněn.

Pokud se při laserové epilaci mohou oholit nohy, podpaží nebo oblast bikin téměř všichni klienti kosmetického salonu, pak jen málokdo přemýšlí o použití jiných prostředků pro odstranění chloupků. Kosmetici zakazují používat po laseru jakékoliv prostředky, které ovlivňují folikul, skrytý pod kůží. Po laserové epilaci můžete chloupky oholit, ale nemůžete je odstranit:

 • Laserová epilace vytrhává chloupky u kořínků, čímž zaniká práce řemeslníka;
 • Horký vosk. i ten nejšetrnější laser traumatizuje pokožku a aplikace roztaveného parafínu na pokožku se po epilaci, která je plná opakovaného poškození, neobnoví;
 • Shugaring. pomáhá odstranit chloupky, ale pod kůží je mnoho životaschopných vlasových folikulů, které zůstanou pro laser neviditelné, což negativně ovlivní výsledek zákroku.

Po laserovém ošetření začnou chloupky do 10-14 dnů vypadávat. I poté, co zjistíte, zda si po laserové epilaci můžete postižené části těla oholit, byste neměli svou pokožku vystavovat zbytečnému stresu. Pokud je to možné, měli byste nechat chloupky dorůst a epilační strojek použít až těsně před další návštěvou.

Pravidla chování po laserové epilaci

Obliba laserové epilace každoročně roste. V závislosti na správnosti manipulace a dodržování všech pravidel ze strany klienta se bude lišit výsledek. Pokud se žena rozhodne ignorovat některé z následujících pravidel, bude muset řešit komplikace.

Ošetření poškozené oblasti

Po zákroku je důležité pečlivě sledovat pokožku, protože během jednoho dne může dojít k alergickým a zánětlivým reakcím. Ke zklidnění podráždění nebo zarudnutí by se měly používat protizánětlivé krémy se zklidňujícím účinkem. Vynikající jsou pleťové vody s bylinnými výtažky.

Používání dráždivé koupelové kosmetiky se nedoporučuje. Všechny gely a mýdla by měly být odloženy, dokud se kůže nezahojí. Nepoužívejte ani deodorant do podpaží.

Pokud máte alergickou reakci, můžete si vzít antihistaminikum nebo volně prodejné antihistaminikum. Na podrážděné místo lze také aplikovat antialergenní mast nebo obklad. Kosmetička vám poradí, jaké přípravky používat, ale neměli byste se snažit o samoléčbu, abyste situaci ještě nezhoršili.

Vztah k ultrafialovému světlu

Řeči o tom, že po laserové depilaci je kategoricky nemožné se opalovat nebo chodit na slunce, ve skutečnosti nejsou pravdivé. Můžete použít obojí, ale pouze v případě, že v ošetřované oblasti není žádný zánět a používáte opalovací krémy s vysokým SPF.

Nyní je odpověď na otázku, zda se můžete opalovat po laserové epilaci, zřejmá. Samozřejmě je povoleno trávit čas na pláži, ale pouze ráno a večer s použitím výše uvedeného krému, stejně jako bez fotoepilace. Aby se předešlo komplikacím, je třeba 2-3 dny po zákroku navštívit pláž. Ochranu před UV zářením by měl v zásadě používat každý, protože trvalé opalování způsobuje předčasné stárnutí pokožky.

READ  Pracovní deska Ligron tech s indukční varnou deskou

Jedinou výjimkou je solárium, ale opalování byste měli na několik týdnů odložit. Záření v těchto místech je velmi vysoké, ani krém nemusí paprsky zvládnout a již poškozená oblast dostane okamžité popáleniny 2. stupně.

proč, lepší, chloupky, laserové

Koupaliště, bazény, sauny a další vodní plochy.

Oblíbená místa pro rekreaci lidí, zejména v zimě po určitou dobu nebudou k dispozici.

Důvody, proč nepoužívat vodní procedury.

 • Ve všech oblastech s vysokou vlhkostí se zvyšuje výskyt patogenních zárodků. pronikají přes mikroporanění v oblasti depilace a mohou způsobit plísňová onemocnění a lokální infekce.
 • Bazény čistí vodu chlorem, který dráždí i zdravou a citlivou pokožku, nemluvě o poškozených místech. Po dobu 3 týdnů po manipulaci neplavte. V případě komplikací by se tato doba měla prodloužit na jeden měsíc.
 • Sauny a parní lázně používají vyšší teploty, které mohou mít na traumatizovanou pokožku nepříznivé účinky. Navštěvujte je pouze v případě nízkých teplot a parních lázní bez následného ponoření do studeného bazénu.
 • Koupání v řekách a jezerech je nežádoucí i pro zdravé lidi. To souvisí s tím, že vodní plochy v blízkosti měst jsou ekologicky nevhodné pro zdravý víkend. Infekce a mikroorganismy, které tam žijí, vás nemusí potěšit svou přítomností.
 • Mořská a slaná voda by se neměla používat ani po fotoepilaci. Sůl způsobuje podráždění, a i když ošetření proběhne bez problémů, vaše pokožka bude na přítomnost sodíku reagovat.

Péče o pokožku po laserové epilaci: co můžete a nemůžete dělat?

Navzdory bezpečnosti a všestrannosti laserové epilace je důležité po ní o pokožku správně pečovat, aby se efekt hladké pokožky udržel co nejdéle.

Po sezení vám odborník řekne, jaké produkty péče o pleť používat. neimprovizujte a neporušujte jeho doporučení. Obvykle se doporučuje používat jemný krém s revitalizačním účinkem, který pomáhá pokožce regenerovat.

Chloupky není třeba vytrhávat. počkejte, až vlasový folikul odumře a chloupky samy vypadnou. Chloupky můžete znovu odstranit, nejdříve však 3 dny po návštěvě. Použijte běžný tkalcovský stav, který odstraňuje pouze viditelnou část vlasů.

 • Alkoholové krémy a jiné výrobky obsahující alkohol jsou zakázány, zejména po dobu 48 hodin po zákroku.
 • Po dobu 3 dnů po ošetření se nedoporučují masáže na laserem exponovaných místech.
 • Před a po odstranění chloupků, alespoň na 3 dny, je třeba přestat používat peelingy, peelingy a další kosmetické přípravky, které mají agresivní účinek na pokožku.
 • Opalování v soláriu a opalování na pláži je zakázáno. nejméně týden po návštěvě salonu.
 • Vystavení vysokým teplotám je pro pokožku po laserové epilaci škodlivé, proto je zakázáno navštěvovat sauny, lázně a bazény.
 • Pokud byla na obličeji provedena laserová epilace, lékař doporučuje odmítnout dekorativní kosmetiku a běžné krémy. je lepší počkat, až se pokožka zcela zotaví.
 • Hygienické procedury by měly být prováděny v teplé vodě bez použití mýdel nebo tonik, aby nedošlo k přehřátí pokožky.

Doporučujeme přečíst si o všech výhodách a nevýhodách laserové epilace. „Výhody a nevýhody laserové epilace“.

Chcete mít hladkou pokožku a na několik let zapomenout na nežádoucí chloupky??

Objednejte se na ošetření laserovou epilací na moderním přístroji se zabudovaným chladicím systémem. Zákrok je pohodlný a bezbolestný a riziko komplikací je vyloučeno.

Vaše otázka „Co dělat po laserové epilaci??“, „Mohu se po laserové epilaci koupat??“, „Zda je možné navštěvovat lázně, sauny, bazény a podobně??“Odpovídá Kim Valeria Malikovna Kim, kosmetoložka z DM Centra dermatokosmetologie

Následky nesprávné péče o pokožku po první epilaci

Kosmetici ne nadarmo doporučují netraumatizovat podrážděnou pokožku po laserové epilaci horkou vodou, UV světlem a nevhodnými kosmetickými přípravky. V opačném případě by se světlem ošetřená epidermis mohla hojit mnohem déle a nevypadala by tak hezky.

Pokud se například po prvním laserovém ošetření o své vlasy dobře nestaráte, může to mít tyto následky:

  Výskyt červených nebo hnědých skvrn na kůži;

Pokud tyto příznaky nezmizí po týdnu ani při správné péči o pokožku, je důležité kontaktovat kosmetologa nebo dermatologa, který depilaci provedl.

proč, lepší, chloupky, laserové
| Denial of responsibility | Contacts |RSS