Po laserové epilaci je možné? 🙂

Nežádoucí ochlupení je problémem pro většinu žen. Někteří lidé před tím zavírají oči, někteří používají zastaralé metody, jako je holení, jiní se naopak chtějí zbavit chloupků všude a pořád, začnou je tahat a mazat speciálními spreji a mastmi na odstranění chloupků. Někdy jsou tyto kroky pochopitelné, protože každému rostou vlasy jinak. Někteří mají neoholené nohy, které nejsou vidět na půl metru, a někteří musí v létě chodit v kalhotách, protože strniště je vidět už druhý den po oholení.

Pokud se svlékáte jen doma, není někdy nutné ani holení. Pro ženy, které pravidelně relaxují ve vaně nebo plavou v bazénu, je však velmi důležité vypadat upraveně. Nadměrné ochlupení na nohou nebo v podpaží je známkou nedbalosti. Chloupky v oblasti bikin naopak přitahují zvláštní pozornost, bohužel pouze negativní. Oblasti podpaží také produkují více sekretu potních žláz, pokud je ochlupení příliš silné, takže budete potřebovat deodorant neustále.

proč, slunci, laserové, epilaci

V současné době se zdokonalilo odstraňování chloupků v různých částech ženského těla, takže zbavit se chloupků v oblasti bikin nebo dokonce na obličeji není vůbec žádný problém. Laserovou epilaci může podstoupit každá příslušnice něžného pohlaví, což se děje v mnoha kosmetických salonech. Laserová epilace spočívá v aplikaci speciální vlnové délky na vlasový folikul, která jej zničí, aniž by poškodila okolní tkáň.

Je důležité si uvědomit, že samotný proces je při absenci kontraindikací neškodný, ale má několik zákazů, které vstupují v platnost po provedení zákroku. To neznamená, že se této procedury musíte bát. Před jejím použitím jen musíte přehodnotit svůj plán tak, aby v něm nebyly zahrnuty žádné zakázané procedury pro blízkou budoucnost.

Plazmatoterapie pokožky hlavy

Jen málo věcí dělá dívce větší radost než krásné, upravené a zdravé vlasy. Udržet si zdravé vlasy však v dnešní době není tak snadné, zejména ve velkých městech: špatná kvalita vody, nekvalitní vlasová kosmetika, špatné ekologické prostředí a další faktory negativně ovlivňují pokožku hlavy a následně i vlasy.

proč, slunci, laserové, epilaci

Kolik ošetření laserovou epilací potřebujete??

Abyste se zbavili nežádoucí vegetace, je nutné provést 6 až 12 ošetření. K ošetření oblastí závislých na hormonech (obličej) je zapotřebí nejméně 10 ošetření. Příprava a péče o kůži nesmí být narušena, např. odstraňování chloupků cukrovou pastou nebo šugarinem nebo vytrhávání pinzetou. Protože by se tím popřel plný účinek.

Žádné sezení také nevynechávejte a dodržujte mezi nimi přesně stanovený interval. Výsledek dosažený během jednoho sezení trvá jeden měsíc, dokud se spící chloupky nezačnou prodírat. Vynechat nebo odložit sezení je povoleno pouze v případě, že vlasy „nenabraly dostatečný objem“.

Jak dlouho účinek trvá??

Po několika ošetřeních vlasy přestanou růst. To ale neznamená, že se už nikdy nebudete muset starat o další vlasy. Pro dokonalou povrchovou úpravu stačí ošetření jednou ročně. Kolik nových vlasů pravděpodobně vyroste, závisí na hormonální úrovni organismu.

READ  Jaký režim trouby zvolit pro sušení rajčat na slunci

Den předtím oholte oblast, která má být odstraněna, zákrok se provádí na hladké pokožce bez viditelných chloupků, včetně laserové epilace pro muže. Dodržujte důležitá pravidla, bez nichž je postup nemožný, prostě nebude účinný:

 • Žádné solárium, žádné opalování 15 dní před a 4-7 dní po depilaci.
 • Neobjednávejte se na schůzku po ukončení léčby tetracyklinovými nebo fluorochinolonovými antibiotiky, ale až po 2 týdnech.
 • Žádná depilace, holení, pinzeta, holení pouze 3 týdny před zákrokem.
 • 3 dny před zákrokem a po něm by se na oblast depilace neměly používat žádné kosmetické přípravky, tonika, krémy, gely.

Po zákroku se vyhýbejte slunečnímu záření a používejte přípravky s ochranným faktorem SPF. V případě potřeby aplikujte Bepanten 5% krém na noc. Vyhněte se sauně, saunování, koupeli po dobu 5-7 dnů. Nahraďte je sprchou.

Kolik dní po opalování můžete podstoupit laserovou epilaci?

Laserová epilace po týdnu po opalování se nedoporučuje, aby nedošlo k fotostárnutí nebo popálení pokožky. Podle všech pravidel a předpisů musí uplynout alespoň 14 dní, ale v případě, že máte obzvláště citlivou nebo příliš světlou pleť, může vám odborník individuálně doporučit delší interval.

Připomeňme, že zvláštností epilace pomocí diodového laseru je, že nejlepší účinek zákroku je pozorován, když tmavé chloupky rostou na světlé pokožce. Proto nelze kombinovat laserovou epilaci a opalování v soláriu nebo na přímém slunci. Chloupky zesvětlí, ale kůže ztmavne a laserový paprsek chloupky nerozpozná, protože pigment bude odstraněn, zatímco kůže bude poškozena. V nejlepším případě je tento postup neúčinný. S návštěvou kosmetického studia byste proto měli počkat alespoň dva týdny po opalování.

Vezměte prosím na vědomí!

Než se objednáte, přečtěte si prosím náš článek Kontraindikace laserové epilace a ujistěte se, že je to pro vás ta správná metoda epilace.

READ  Proč potřebujete v pračce přepěťovou ochranu?

Totéž platí i pro samoopalovací přípravky. Lze je použít nejpozději 2 týdny před zákrokem a nejdříve 2 týdny po laserové epilaci.

Laserová epilace

Chloupky můžete odstranit laserem kdykoli během roku, pokud k zákroku přistupujete zodpovědně. Hlavně si nenechávejte udělat laserovou epilaci těsně před dovolenou u moře, protože chloupky mohou vypadávat ještě 2 týdny a nedoporučuje se jít na zákrok bezprostředně po návratu z teplých krajin. Jde o to, že opálená pokožka obsahuje poměrně hodně melaninu (stejně jako v chloupcích, na které působí alexandritový laser). To zvyšuje riziko opaření.

Základní pravidla pro laserovou epilaci v létě:

Před laserovou epilací musí uplynout alespoň 2 týdny aktivního opalování

Zákaz opalování po dobu 2 týdnů po zákroku.

Po laserové epilaci je nutné během jednoho měsíce používat na exponovaných částech těla opalovací krém.

Pokud se sami nemůžete rozhodnout, zda jste se opálili, přijďte na bezplatnou konzultaci laserové epilace na kliniku Laser Doctor.

Plán opalování: kdy je nejlepší čas na voskování?

Pokud sníte o krásném opáleném těle a hladké pokožce, naplánujte si opalování a depilaci podle toho. Nejlepší je odstranit chloupky alespoň 1-2 týdny před opalováním. Nerezervujte si schůzku den před dovolenou. Abyste se vyhnuli nežádoucím účinkům, měli byste dodržovat tyto jednoduché pokyny:

 • Ať už se plánujete opalovat, nebo jen jít ven, používejte opalovací krém.
 • Po depilaci voskem použijte hydratační krém, který podporuje rychlejší regeneraci.
 • Abyste snížili riziko podráždění, noste oblečení z přírodních tkanin.
 • Používání kosmetiky pro citlivou pleť.

Volno od opalování

Jakmile zjistíte, proč se nemůžete opálit, laserová epilace zahrnuje období odpočinku s určitým časovým rozvrhem. Jak dlouho se po laserové epilaci nesmíte opalovat?? U salónních řemeslníků byste měli nechat pokožku po depilaci slunit alespoň 7 dní.

 • Žádné sportovní aktivity po dobu prvních 24 hodin. Zvýšené pocení způsobuje bolest podrážděné kůže.
 • Po 3 ošetřeních je expozice UV záření povolena po 3 dnech. Kůže si na laserové ošetření zvykne a folikuly jsou zničeny.
 • Před pobytem na slunci je třeba použít opalovací krém.
 • Pokud jedete k moři, je třeba poslední proceduru zopakovat nejpozději 14 dní před odjezdem ze země.
 • Pokud se plánujete opalovat poprvé, opalování je třeba přerušit. Měsíční přestávka bude stačit.
READ  Jednoduchá pájecí stanice s fénem na vlasy vlastníma rukama

Po zjištění, že se po laserové epilaci můžete opalovat až po určité době, je třeba zjistit pravidla ochrany před UV zářením.

Epilace

Výhody léčby i při tradičním laserovém odstraňování nadbytečných chloupků. Za prvé, díky speciální technologii je rychlejší: například 10-25 sekund stačí k účinnému ošetření plochy sto centimetrů čtverečních. Za druhé, po ošetření v soláriu je možná i epilace! Stejně jako dříve. Za třetí, pomocí přípravku Moveo můžete odstranit všechny barvy vlasů kromě bílé. Běžný laser však „nezvládl“ světlé vlasy. Jinak je postup podobný klasické laserové epilaci.

proč, slunci, laserové, epilaci

V den ošetření musí být z ošetřované oblasti odstraněny chloupky. Kromě toho by se v ošetřované oblasti neměly ve stejný den používat deodoranty a jiné kosmetické přípravky. Délka sezení závisí na velikosti ošetřované oblasti, ale netrvá dlouho: v průměru 5 až 45 minut. Jak již bylo zmíněno, slunce, opalování a laserová epilace se dokonale kombinují, takže po sezení můžete druhý den jít na další dávku ultrafialového světla.

Laserová hlava Motus AX (ta, která se používá k ošetření) má kontaktní chladicí systém, takže ošetření je pohodlné a bezpečné. Zákrok je ideální pro odstranění chloupků z jakékoli části těla nebo obličeje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS