Co nemůžete dělat po laserové epilaci?

Co ženy nechodí jen kvůli hladké a hedvábné pokožce. Laserová epilace nikoho nepřekvapí, protože se jedná o skutečně účinnou metodu odstraňování nežádoucího ochlupení na různých částech těla. Vše se provádí pomocí nejmodernějšího přístroje, který se zaměřuje na vlasové folikuly s malým nebo žádným poraněním pokožky. Při výběru mezi různými způsoby odstranění chloupků se mnoho lidí rozhoduje pro laserovou epilaci, protože:

 • Jedná se o zcela bezpečnou metodu, která nezpůsobuje nepohodlí;
 • laserová epilace prováděná přístrojem Candela GentleLase Pro alexandrite odstraňuje stejně dobře tmavé i světlé chloupky;
 • Lze ji provádět kdykoli během roku, ale nejvhodnější je podzimní a zimní období;
 • Výsledky jsou viditelné po prvním sezení.

Jak dlouho však bude pokožka jemná a krásná, závisí na tom, jak dobře se o ni pacienti po laserové epilaci starají.

Co je laserová epilace

Laserová epilace je kosmetický zákrok, který se provádí pomocí speciálního přístroje: jeho paprsek je nasměrován na pigmentové zabarvení. melanin. Laser proniká do cibulky a ničí její strukturu zevnitř, čímž zabraňuje dalšímu růstu chloupků. Tento postup je nejúčinnější u tmavě zbarvených vlasů.

Po prvním sezení nebudete mít dokonale hladkou pokožku, ale výsledky budou stále viditelné. Jemné a měkké chloupky zmizí beze stopy a ty tvrdé budou méně viditelné. Nezapomeňte, že pro dosažení maximálního účinku se doporučuje několik sezení, protože laserová epilace je kumulativní procedura. To je dáno především charakteristikami a fázemi vývoje vlasů a také zónou expozice. Přesnou výši může určit pouze odborník. Obvykle 3 až 8 sezení.

Službu odstranění nežádoucích chloupků laserem poskytuje většina kosmetických salonů, do kterých není obtížné se přihlásit. Hlavně se ujistěte, že neexistují žádné kontraindikace.

Kontraindikace pro laserovou epilaci

Přestože neexistují žádné důkazy o škodlivých účincích na plod při laserové epilaci, je lepší sezení odložit a nevystavovat se riziku.

Laserová epilace během kojení se nedoporučuje. Je to otázka hormonů: během laktace mohou způsobit změnu růstu vlasů a postup nepřinese požadovaný výsledek. Během menstruace nebo několik dní před ní reaguje kůže na laser citlivěji, protože se snižuje práh bolesti. Zejména podpaží a hluboké bikiny. V tomto případě je rovněž vhodné sezení odložit.

Některé léky mohou ovlivnit funkci kůže, např. zvýšit její citlivost na světlo. Tento nežádoucí účinek může způsobit, že kůže bude na laserové ošetření reagovat ostřeji. Pak byste měli zvážit, jak minimalizovat nepříjemné pocity po epilaci, a buď zvážit změnu na podobný lék bez vlivu na citlivost pokožky, nebo dočasně přerušit užívání léku. V obou případech je nejlepší poradit se s lékařem, abyste se mohli správně rozhodnout.

Lidská kůže produkuje více melaninu, aby se chránila před slunečními paprsky. Tento proces pomáhá minimalizovat poškození, ale často vede k nerovnoměrnému vzhledu pleti. Toto není nejvhodnější doba pro laserovou epilaci. Specialista bude muset opakovaně měnit nastavení laseru podle stupně opálení vaší pokožky. Může narušit rovnoměrné odstranění chloupků a kvalitu služeb. Z tohoto důvodu je čerstvé opálení kontraindikací pro laserovou epilaci a odborníci doporučují odložit ji, dokud nezmizí.

Přítomnost keloidních jizev na těle znamená, že se jednou způsobené rány (jizvy) špatně hojí. Během laserové epilace je tato pokožka obzvláště zranitelná. Někteří lékaři samozřejmě provádějí zákrok bez ohledu na keloidní jizvy. Musíte si však být vědomi všech rizik, aby případné škody nepřevážily nad výhodami laserové epilace.

Nedávné očkování, shugaring, pinzetování

Při laserové epilaci musí být vlasový folikul neporušený. Pokud jste podstoupili proceduru holení nebo depilace voskem, doporučujeme začít s laserovou epilací nejdříve za 2 týdny. Mezitím můžete použít holicí strojek nebo depilační krém.

V jejich případě není zakázáno používat laserovou epilaci. Vzhledem k tomu, že laserové paprsky nesouvisejí s UV spektrem, není prokázáno, že by mohly ovlivnit buňky a způsobit jejich rakovinné bujení. Je však nutné sledovat vzhled znamének, zda nedošlo k nějakým změnám. Pokud se vám cokoli zdá podezřelé, určitě se obraťte na svého lékaře a informujte ho o zákroku odstranění nežádoucích chloupků laserem. Určité kontraindikace laserové epilace platí v případě červených znamének na těle.

proč, nemůžete, laserové, epilaci, sauny

Dermatitida, lupénka a další chronická kožní onemocnění

Během laserové epilace se melanin ve vlasových folikulech zahřívá, dochází k reakci uvolňování tepla. Výsledkem je zarudnutí a popáleniny, tzv. trauma. Pokud máte chronickou dermatózu, po depilaci se jistě objeví reakce na trauma (nazývaná také Köbnerův fenomén). Mohou se objevit nové léze, vyrážky nebo zhoršení stavu.

READ  Proč potřebujete v pračce přepěťovou ochranu?

Důležité! Laserová epilace je kontraindikována u osob se systémovým lupus erythematodes a revmatoidní artritidou.

Vitiligo neboli „zpeřená kůže“ v rodinné anamnéze

Výše uvedená poranění kůže mohou způsobit „bílé skvrny“. K tomu může dojít v důsledku popálenin způsobených působením laseru.

Ačkoli je toto onemocnění vzácné, bylo prokázáno riziko výskytu a zhoršení vitiliga při laserové epilaci.

Diabetes mellitus (dekompenzované stadium)

U diabetiků neprobíhá očekávaný proces regenerace buněk. V takových případech budou případná poranění způsobená laserovým ošetřením potřebovat delší čas na zhojení a může dojít i k jejich infikování.

Pacienti s rakovinou jsou vystaveni vysokému riziku komplikací po zákroku, jako jsou následující: jizvy, silné zarudnutí, stejně jako zánět vlasových folikulů a výskyt alergických reakcí na prvky krému.

Tato onemocnění se vyznačují sníženou imunitní reakcí a oslabenou obranyschopností organismu. To znamená, že proces hojení popálené kůže může být velmi dlouhý. Kromě toho hrozí nebezpečí infekcí, které jsou v tomto případě velmi nebezpečné pro zdraví.

K exacerbaci onemocnění může dojít v důsledku laserového ošetření v oblasti hlubokých bikin a na obličeji v oblasti horního a dolního rtu. Pokud přijdete na ošetření bez příznaků onemocnění, může se po něm objevit herpes v důsledku interakce kůže s laserem.

Alergie na světlo, sluneční světlo

Někteří lidé mají alergické reakce na UV záření. Mohou se projevovat svěděním, bolestivými pocity a puchýři.

V takovém případě je třeba před zákrokem provést test, který ukáže, jak dobře kůže takové osoby přežije působení laseru.

Radioterapie a chemoterapie u klienta

Po ozařování kůže ztrácí schopnost rychlého hojení. Tělo pacienta je velmi citlivé, nemá prakticky žádnou imunitu. V případě úrazu vás čeká dlouhá doba hojení. Pokud dojde k infekci, je to další velká zátěž.

Saunování po laserové epilaci

Dokonce i horká voda je pro voskovanou pokožku velmi dráždivá.

Kosmetičky žertují, že odstraňování chloupků žiletkou je jako manikúra motorovou pilou. Z různých metod odstraňování chloupků (vosk, holení, elektroepilace) je dnes velmi žádaná laserová metoda. Laser. diodový, alexandritový, rubínový. se používá na jakoukoli oblast těla, včetně obličeje, a je velmi účinný.

Laserový paprsek prochází vlasovým stonkem, který obsahuje melanin, a ničí ho. Pro kompletní ošetření je třeba opakovat pět až deset ošetření přibližně jednou ročně.

Paprsek proniká pouze do hloubky 1-4 milimetrů, ale zahřívá pokožku i vlasy. Může zčervenat jako po první návštěvě pláže, ale zarudnutí brzy zmizí. Aby léčba normálně odezněla, je třeba se po určitou dobu vyhnout jakémukoli tepelnému ošetření.

Jak může relaxace v parní lázni škodit?? Mnoho pravidelných návštěvníků si myslí, že sauna je po depilaci vhodná, a chodí do ní již první den, aniž by zaznamenali nějaké vedlejší účinky. Ne každý má však takové štěstí. existuje mnoho různých typů reakcí.

Laserový paprsek odtrhne folikuly a vzniklé mikrootvory se mohou infikovat. A nadměrné pocení je jako sůl do ran. To vše může často vést ke komplikacím, jako jsou:

 • popáleniny
 • alergické vyrážky
 • zánět kůže
 • výskyt akné, puchýřků nebo hyperpigmentace
 • Vznik folikulitidy (zánětu vlasových folikulů).

Folikulitida je velmi nepříjemná věc. Nejčastěji se vyskytuje na obličeji, nohách a v oblasti bikin. Místo folikulu zduří, kolem vlasu se nahromadí hnis, a když se puchýř otevře, vznikne vřed, který se následně zanítí. Místo krásy tak získáte docela ošklivý obrázek.

Dokonce i horká voda je pro voskovanou pokožku vážně dráždivá. Proto byste měli po sezení počkat alespoň dva nebo tři dny, a pokud máte silné podráždění, tak alespoň týden. Dermatologové však radí, abyste hráli na jistotu a koupání o několik týdnů odložili.

Po krátké „saunové karanténě“ můžete bez problémů přejít do parní lázně jako dříve. Sauna pomůže hydratovat pokožku po ošetření a je vynikajícím způsobem, jak dokončit kosmetický rituál. Masáž a zábal mohou být užitečné. dodají vašemu tělu hladký a zářivý vzhled.

Otázky a odpovědi

Sauna vyvolává a zhoršuje zánět. Perifolikulární edém. Objevuje se okamžitě během léčby a může trvat až 2-3 dny. Vlas se absorbováním energie světla zahřeje a předá část svého tepla okolním tkáním. proto se kolem folikulu vytvoří mírný otok, který během několika dní zmizí. Během tohoto období je třeba se vyvarovat všech faktorů, které přispívají k zánětu, a je možné aplikovat lokální léčbu.

Kolik ošetření laserovou epilací je třeba provést, abyste se zcela zbavili nežádoucích chloupků??

6 až 12 procedur odstraňování chloupků jednou za 1-1,5 měsíce. S každým dalším sezením jsou chloupky jemnější a jejich počet se snižuje, časové rozestupy mezi jednotlivými sezeními se postupně zvětšují.

Proč nemůžete podstoupit laserovou epilaci po opalování?

Opálená kůže obsahuje více pigmentu. Pigment absorbuje světelnou energii. Laserové odstranění je naopak založeno na principu selektivní fototermolýzy, při níž je pigment cílem záření. Na opálené kůži je paprsek absorbován pigmentem obsaženým v kůži (opálení), zatímco by měl být absorbován pigmentem obsaženým ve vlasech.

READ  Jak se připravit na hloubkovou laserovou epilaci bikin

Jak často můžete podstoupit laserovou epilaci?

Interval mezi ošetřeními by neměl být kratší než 4 týdny. Ošetření laserovou epilací nemůžeme urychlit. Ke konci kurzu se doba mezi ošetřeními prodlužuje, protože intenzita růstu chloupků klesá. Při určování minimální doby se zaměřujeme na počet cílů (chloupků nad povrchem kůže). Když nejsou žádné vlasy nebo když ještě nedorostly všechny. zákrok bude mít malý účinek.

Jak se připravit na laserovou epilaci podpaží?

proč, nemůžete, laserové, epilaci, sauny

Před ošetřením byste neměli odstraňovat chloupky žádným způsobem, který zahrnuje jejich extrakci spolu s cibulkou. Je lepší dát přednost holení, aby se během jednoho ošetření zachytilo co nejvíce chloupků a vlasových folikulů. Laser působí pouze na vlasový folikul, který je vyvýšený nad povrch. přes pigment ve vlasu. Během zákroku musí být délka vlasů 2-3 mm. Pokud jsou vlasy delší, lékař je pomůže zkrátit na požadovanou délku. Pokud nad povrchem kůže nejsou žádné chloupky, účinnost laserové epilace se snižuje.

Jak dlouho trvá, než chloupky po laserové epilaci znovu dorostou??

Odstranění chloupků pomocí kompletní laserové epilace je většinou trvalé, s výjimkou případů hormonálních poruch. v takovém případě mohou chloupky začít růst znovu, obvykle v menším rozsahu. Po jednom sezení se odstraní pouze ta část chloupků, která byla během zákroku nad povrchem. Proces růstu vlasů je cyklický. zatímco jeden vlas roste po povrchu, druhý právě začíná růst. Vlasový folikul je zasažen pouze prostřednictvím nad ním ležícího vlasového folikulu. Proto je pro úplné odstranění chloupků nutný cyklus laserové epilace.

Lze chloupky po laserové epilaci vytrhávat??

Chlupy, které byly vystaveny působení laseru. lze vytrhnout. Nové chloupky, které se objeví, by se měly pouze oholit, aby se zachoval vlasový folikul. Pigment v nově narostlých vlasech ovlivní žárovky při dalších ošetřeních.

Kde můžete podstoupit laserovou epilaci?

Při výběru místa pro laserovou epilaci stojí za to dát přednost klinice, kde lékaři. zdravotníci s vyšším vzděláním dostávají. Nejlépe také vyškolení v laserové epilaci a dostatečné zkušenosti. Stojí za to věnovat pozornost účinnosti použitého vybavení. Můžete si tak být jisti maximální bezpečností zákroku. Laserová epilace může být nejen méně účinná, ale při nesprávném provedení i nebezpečná. Na našich klinikách. Gradient a vektor jsou splněny všechny výše popsané podmínky. Laserová epilace ve společnosti Gradient se provádí pomocí alexandritového laseru Candela.

Mohu si nechat laserem odstranit chloupky v oblasti bikin??

Laserová epilace v intimních oblastech, včetně oblasti bikin, je jedním z nejběžnějších typů laserové epilace. Neexistuje žádný lékařský důvod, proč se v této oblasti vyhýbat laserovému ošetření.

Mohu si nechat laserem odstranit chloupky na obličeji??

Neexistuje žádný důvod, proč se v této oblasti vyhýbat laserovému ošetření. Oblast obličeje je jednou z nejčastějších oblastí, kde se provádí laserová epilace. Nežádoucí chloupky lze účinně odstranit například nad horním rtem, mezi obočím, na bradě a v oblasti krku. Pro muže. v oblasti nosu, uší nebo jiné oblasti.

Mohu si po laserové epilaci oholit chloupky??

Po laserové epilaci je možné chloupky oholit. Kromě toho se doporučuje holení, protože je nutné co nejvíce zachovat vlasové folikuly, aby bylo možné je odstranit během následujících laserových epilací. Cibulka je ovlivněna pigmentem obsaženým v přerostlém vlasovém folikulu.

Mohu si po laserové epilaci nechat udělat shugaring??

Bezprostředně po laserovém zásahu je struktura chloupku poškozena po celé jeho délce, chloupek se stává křehkým a nelze jej zcela odstranit při laserové epilaci cukrem nebo voskem. Neexistují však žádné kontraindikace pro shugaring po laserové epilaci. Pokud mluvíme o nově narostlých chloupcích, při laserové epilaci je lepší upustit od takových metod, které se snaží odstranit chloupek i s jeho cibulkou, a zvolit holení chloupků. Protože pro další postup je lepší mít maximální počet chloupků, které jimi prorostly, aby se deaktivoval růst chloupků.

Laserovou epilaci je možné provádět i během menstruace?

Laserová epilace během menstruace není kontraindikací. Jedná se čistě o otázku pohodlí a hygieny. Některé ženy mají zvýšenou citlivost na bolest během menstruace. Zákrok lze provést i při hojném výtoku, pokud jsou použity vhodné hygienické prostředky (tampon).

Ceny a další informace naleznete na naší stránce o laserové epilaci.

Očekávaný účinek a péče o pokožku po laserové epilaci

Klienti kosmetických salonů se často ptají, zda má laserová epilace na obličeji nějaký účinek. Chcete-li odpovědět na tuto otázku, měli byste porovnat mechanické holení a laserové ošetření. První metoda může způsobit podráždění pokožky a chloupky mohou být hrubé. Kromě toho je třeba ji pravidelně a často holit. Impuls vysílaný laserem zasáhne pouze samotný vlas a je absorbován barevným pigmentem. Při epilaci nedochází k poranění pokožky, takže nedochází k pořezání ani vyrážce. Výsledek je navíc dlouhodobý.

READ  Můžete dát horké jídlo do mrazáku?

První sezení odstraní až 40 % chloupků. Po kompletní laserové epilaci chloupky rostou velmi pomalu, takže výsledek je dlouhodobý. Vlivem pulzního záblesku vyslaného přístrojem je vlasový folikul zničen. V souladu s tím zastavuje růst vlasů.

Odborníci doporučují dodržovat jednoduché zásady péče:

Během dvou týdnů po laserové epilaci je zakázáno opalovat se, protože škodlivé ultrafialové záření může způsobit podráždění pokožky.

Po dobu 3 dnů si nemyjte nohy v horké vodě, abyste nepoškodili regeneraci kůže. Kromě toho nepoužívejte k mytí houbičky a houbičky s tvrdými vlákny.

Aby nedošlo k poranění pokožky, neprovádějte peeling na místech, která byla vystavena laserovému paprsku. Tento postup může vyvolat infekce.

Absolutní zdravotní kontraindikace

Specialisté, kteří se zabývají laserovou epilací, rozdělují kontraindikace do dvou kategorií. absolutní a podmíněné. A pokud ty druhé nejsou oprávněným důvodem k odmítnutí zákroku, pak je první kategorie absolutním důvodem k tomu, abyste místo laserové epilace zvolili jiný typ epilace. Mezi tyto kontraindikace patří široká škála akutních a chronických onemocnění zjištěných u pacienta při přípravě na zákrok. Patří mezi ně:

 • Diabetes mellitus;
 • Těžké formy křečových žil
 • Onkologická onemocnění;
 • Kardiovaskulární onemocnění v dekompenzaci;
 • Exacerbační stadium kožních onemocnění;
 • akutní infekční onemocnění;
 • duševní poruchy.

Laserové epilaci byste se měli vyhnout také v případě, že vaše pokožka byla intenzivně opálená. Zasedání bude muset být odloženo nejméně o 3 týdny. Laserová epilace se nedoporučuje, pokud je v ošetřované oblasti masivní tetování. Riskujete nejen zkažení obrysů a barvy designu, ale také popáleniny, puchýře a pigmentové skvrny.

Mezi další důvody, proč se vyhnout laserovému ošetření, patří následující kontraindikace:

 • nedávné vytrhávání chloupků nebo depilace voskem;
 • objemná mateřská znaménka v oblasti, kde je aplikován laser;
 • Užívání léků způsobujících fotosenzitivitu.

Péče o pokožku po laserové epilaci: co můžete a nemůžete dělat?

Navzdory bezpečnosti a všestrannosti laserového odstranění chloupků je důležité o pokožku po zákroku řádně pečovat, aby se efekt hladké pokožky udržel co nejdéle.

Po sezení vám odborník řekne, jaké produkty péče o pleť máte používat. improvizace nebo porušování jeho rad není dobrý nápad. Použití jemného krému s revitalizačním účinkem, který pomáhá regenerovat pokožku.

Chloupky není třeba vytrhávat, stačí počkat, až vlasový folikul odumře a chloupky samy vypadnou. Odrostlé chloupky můžete odstranit nejdříve 3 dny po návštěvě. Použijte standardní strojek, který odstraňuje pouze viditelnou část chloupků.

 • Alkoholové krémy a jiné přípravky obsahující alkohol se nesmí používat, zejména ne déle než 48 hodin po zákroku.
 • Masáže se nedoporučují v oblastech, které byly ošetřeny laserem, po dobu 3 dnů po ošetření.
 • Peelingy, peelingy a další kosmetické přípravky, které mají agresivní účinek na pokožku, by měly být zrušeny. před a po depilaci, alespoň na 3 dny.
 • Opalování v soláriu a přírodní opalování na pláži je zakázáno. nejméně týden po návštěvě salonu.
 • Vystavení vysokým teplotám je pro pokožku po laserové epilaci škodlivé, proto je zakázáno navštěvovat sauny, lázně a bazény.
 • Pokud byla na obličeji provedena laserová epilace, lékař doporučuje odmítnout dekorativní kosmetiku a běžné krémy. je lepší počkat, až se pokožka plně zregeneruje.
 • Hygienické procedury by měly být prováděny v teplé vodě bez použití mýdla a tonik, přičemž je třeba zabránit přehřátí pokožky.

Doporučujeme vám přečíst si o všech výhodách a nevýhodách laserové epilace. Výhody a nevýhody laserové epilace.

Chcete mít hladkou pokožku a na několik let zapomenout na nežádoucí chloupky??

Objednejte se na laserovou epilaci pomocí moderních přístrojů se zabudovaným chladicím systémem. Zákrok je pohodlný a bezbolestný a riziko komplikací je vyloučeno.

Odpověď na vaši otázku „Co dělat po laserové epilaci?“, „Mohu se po laserové epilaci koupat??“, „Mohu chodit do lázní, sauny, bazénu??“ odpovídá Kim Valeria Malikovna, kosmetička a kosmetoložka v DM Centru dermatokosmetologie:

Důsledky nesprávné péče o pokožku po prvním odstranění chloupků

Ne nadarmo kosmetologové doporučují netraumatizovat podrážděnou pokožku po laserové epilaci horkou vodou, ultrafialovým světlem a špatnou kosmetikou. V opačném případě se světlem ošetřená epidermis může hojit déle a nemusí vypadat tak hezky, jak by měla.

Nedodržení správné péče po první laserové epilaci tak může vést k následujícím následkům:

  Výskyt červených nebo hnědých skvrn na kůži;

Pokud tyto příznaky přetrvávají i po týdnu, a to i při správné péči o pokožku, je důležité poradit se s epilátorem nebo dermatologem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS