Proč šicí stroj vynechává stehy?

Jako každý mechanismus je i šicí stroj náchylný k různým poruchám, ale pro zařízení tohoto typu jsou typické a nejčastější případy. Příklad, proč šicí stroj při šití vynechává stehy? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte se podívat dovnitř spotřebiče a znát zvláštnosti jeho fungování.

Takzvané šicí stehy vznikají v důsledku interakce mezi jehlou a speciálním člunkovým zařízením. Nosní část chapače se přiblíží k jehle a zvedne smyčku z jehly. Poté kus navíjí horní nit kolem sebe a vytváří člunkový steh.

proč, overlock, vynechává, stehy, látce

Pokud mechanismy pracují bez problémů a nastavení šicího stroje není narušeno, lze se při šití vyhnout vynechávání stehů. Při nedodržení návodu k obsluze nebo v důsledku opotřebení dílů však může dojít k poruchám. Podívejme se na příklady situací, které způsobují vynechání stehů, a na to, jak je napravit.

Hlavní příčina vynechaných stehů

Pokud váš šicí stroj Janome nebo jiný šicí stroj vynechává stehy, můžete na látce vidět rovný úsek nitě místo velkého počtu stehů. Hlavním důvodem je, že háček háčku nemůže zachytit nit vycházející z očka jehly. Chybějící stehy ve strojovém stehu vznikají, pokud švadlena nevěnuje vadě pozornost včas. Příčiny takové závady mohou být různé. Aby váš šicí stroj fungoval správně, musíte pochopit, proč šicí stroj při šití vynechává stehy.

Typické závady overlocku

 • Spusťte jehlovou tyč
 • Nainstalujte jehlu vhodnou pro stroj
proč, overlock, vynechává, stehy, látce
 • Závit je se stavěčem příliš utažený
 • Jehla se při spouštění dotýká jedné z knoflíkových dírek
 • Uvolněte napětí nitě
 • Spusťte jehelní tyč dolů, odšroubujte šroub upínací knoflíkové dírky a posuňte jej o 0,5 mm do strany

Jak již bylo zmíněno, overlockový stroj je technicky poměrně složitý. I správné nastavení může být obtížné. A není o čem mluvit o opravě. Vlastní oprava šicích strojů vlastníma rukama je téměř nemožná. Pokud váš overlockový stroj nevytváří řetízek, požádejte o odbornou pomoc. Mistři servisního centra „SueRem“ mají rozsáhlé zkušenosti s opravami šicích strojů ruských i zahraničních značek.

Jak vyřešit problém s vynechaným stehem

Ne vždy je šicí stroj šitý dobrým stehem. Může dojít k chybějícím stehům a dalším problémům. Pravděpodobných příčin vynechávání řádků je několik.

Jehla může být tupá, ohnutá nebo nesprávně umístěná. Tento problém se projevuje bušením při šití. K chybějícím okům může dojít také při použití nesprávné jehly. Vyjměte jehlu a prohlédněte ji lupou, abyste zjistili závadu. Nastavte ji do správné polohy. Pokud je jehla poškozená nebo je na ní uvedeno nesprávné číslo, je nutné ji vyměnit.

Další příčinou špatné kvality švu je nesprávné navlékání a napínání nití. Zkontrolujte průchodnost a napnutí nitě vázáním a ujistěte se, že nit není omotána kolem kolíku pro nastavení stehu.

Dalším důvodem vynechání přetahování je uvolněná noha. Zvýšení přítlačné síly.

Po odstranění příčiny špatného šití se doporučuje zkontrolovat výsledek na kusu látky. Pokud je vše v pořádku, můžete se pustit do práce. Pokud tomu tak není, je třeba zavolat servisního technika, aby stroj opravil.

READ  Proč prádlo zapáchá

Jemné detaily dokonalého stehu

Existuje dobrý způsob, jak overlock před šitím nastavit. K tomu budete potřebovat kus zkušební látky, abyste mohli zkontrolovat kvalitu švu. Projeďte kus látky šicím strojem a pečlivě zkontrolujte prošití.

 • Začněte knoflíkovou dírkou na levé jehlici. Zmačkaná tkanina znamená, že je nit jehly příliš napnutá. Uvolněte jej postupnou změnou hodnoty na knoflíku. Po každé výměně projděte strojem kus látky a postup opakujte, dokud se látka nezmačká.
 • V dalším kroku zkontrolujte, zda je šev rovný. Když už není látka pomačkaná, můžete přistoupit k dalšímu postupu. vezměte látku tak, aby byl šev uprostřed. Roztáhněte konce a podívejte se na ně zblízka. Pokud se místo těsně přiléhajících polovin závitů objeví schodiště závitů. zvyšte napětí závitu. Postup se podobně jako v předchozím případě provádí krok za krokem. Dejte si na čas, nastavení šicího stroje je náročná práce. Zvláštní pozornost věnujte levé jehlové niti, která spojuje knoflíkové dírky mezi sebou. Jeho napětí je rozhodující pro kvalitu šití. Jakmile najdete optimální hodnotu pro levé vlákno, nastavte ji úplně stejně i pro pravé vlákno. Toto pravidlo platí pro všechny typy látek, poměr mezi levou a pravou nití se nikdy nemění.
 • Posledním krokem je určení místa, kde se nitě knoflíkové dírky proplétají. musí být na konci látky. V tomto případě je steh šitý rovným stehem, který vytváří plochý vzor mezi stehy. Smyčky vyčnívající z okraje látky ukazují na nízké napětí nitě knoflíkových dírek. Trochu je utáhněte a zkontrolujte nový kus látky. Pokud smyčky jedné knoflíkové dírky přesahují přes okraj, je třeba uvolnit pouze její nit. Buďte opatrní, protože pokud zvolíte špatně, hrozí, že vytvoříte příliš velké napětí a vyvoláte vazbu jen na jedné straně látky. V takovém případě je třeba nit postupně uvolňovat, dokud není knoflíková dírka normální. V některých případech je nutné jednu knoflíkovou dírku utáhnout a zároveň povolit jinou. Doporučujeme začít uvolněním.

Tímto nastavením overlocku se vyhnete mnoha problémům. Návod umožňuje přizpůsobit nastavení jakémukoli typu tkaniny a úspěšně dokončit jakoukoli práci jakékoli složitosti.

Jak funguje podvědomí? Proč to děláme jako první a pak.

Jak funguje podvědomí? Velmi často je naše psychika automatem. Když se nám něco stane poprvé, nějak na to reagujeme. je to zapsáno v našem podvědomí. To vytváří velký, velký katalog situací a způsobů, jak je řešit. A pak se z nás stanou bioroboti. Všimli jste si někdy, jak často reagujeme dříve, než přemýšlíme?? Všichni máme silný zpětný pohled. Proč se to děje? Naše tělo je navrženo tak, aby šetřilo zdroje. Pokud pro něj něco uděláte, promítne se to do těchto údajů.

První části: [link-1] 90. A také mě štvou knoflíkové zátky a spáry na lištách. se mi to moc nelíbí. Zdálo se, že barva odpovídá. A moje sestra je měla ve stejné sbírce. Sotva je vidíte. 91. Klika s ostrými rohy. Občas je někdo udeří rukou nebo něčím jiným, bolí to a trhá jim to oblečení. 92. Vinylové tapety ukrajinské výroby pro malování. v jedné místnosti jsme bláhově nalepili. horor-horor! do dalšího německého poklenie. super. 93. K nedokončenému bych se nenastěhovala.

Díky za příspěvek, velmi zajímavé :)Z našich průšvihů:- manžel byl líný a udělal vypínač pro svícny v kuchyni v místě, kde stavitel udělal zásuvku. Viděla jsem ve slevě „vysněný“ sprchový kout s vanou a pořád jsem ho kupovala. Nakonec jsem to musel nejprve sestavit sám kvůli tomu, že jejich služba v Moskvě není (trvalo to téměř týden, díky mé sestře, která žije poblíž a šla k ní umýt). Navíc jsme ji dali do vany, která už byla opravená. Nevypadá to dobře. Nekupovala bych si je. koupila jsem si záclony, které jsou barevně dokonale sladěné. Když jsem přišla domů, zjistila jsem, že se nedají vyžehlit. Zachránit mě může jen parník

READ  Proč je spodní nit šicího stroje zaseknutá?

Na p.To si nemyslím:) Kování v kuchyni je téměř to nejdůležitější. Neušetřil bych na něm (a ani jsem neušetřil). Ušetřil jsem například za sklo v kuchyni:)).

Proč šicí stroj vynechává stehy?

Jako každý stroj je i šicí stroj náchylný k různým poruchám, ale pro tento typ spotřebiče jsou typické a nejčastější případy. Třeba proč šicí stroj při šití vynechává stehy? Pro odpověď na tuto otázku je nutné nahlédnout do nitra přístroje a zjistit zvláštnosti jeho fungování.

Jak se tvoří steh

V důsledku interakce mezi jehlou a speciálním člunkovým zařízením vznikají tzv. šicí stehy. Nosní část háčku se přiblíží k jehle a zvedne smyčku z jehly. Poté díl obtočí horní nit kolem sebe a vytvoří člunkový steh.

Pokud mechanismy pracují správně a nastavení šicího stroje je dodrženo, stroj při šití nevynechává stehy. Při nesprávné obsluze nebo opotřebení dílů však může dojít k závadám v procesu. Zde je několik příkladů situací, které způsobují vynechání stehů, a návod, jak je napravit.

Identifikace zdroje problému

Chcete-li zjistit příčinu, zkontrolujte několik údajů. Nejlepší je začít s těmi nejjednoduššími, ty mohou být příčinou.

 • Nesprávné napnutí nitě. Není správně nastaven, když začínáte šít, nebo se změnil kvůli nečistotám v prvku. Podrobnosti o řešení problému naleznete v uživatelské příručce. Některá doporučení naleznete také v našem článku.
 • Špatně nainstalovaná jehla. Někdy je omylem nainstalována jehla, která není kompatibilní s modelem stroje. Nezapojí se přesně do háčku ve správný okamžik, ale pouze propíchne látku v určitém rozteči. Příručka obvykle obsahuje informace o jehle. Zkontrolujte označení na jehle, která je aktuálně nainstalována ve stroji.
 • Vadná jehla. V důsledku opotřebení nebo nesprávné obsluhy se může jehla otupit nebo změnit svou geometrii. Jediným řešením je výměna jehly za novou. Pro dosažení vysoké kvality šití se doporučuje jehlu pravidelně měnit. Pokud se při proniknutí hrotu jehly do látky ozve jiný zvuk, je třeba jehlu vyměnit.
 • Jehla není vhodná pro daný typ tkaniny. V závislosti na typu materiálu, jeho tloušťce a pružnosti je nutné použít jehly pro něj vhodné (v návodu jsou uvedeny odpovídající tabulky). Univerzální jehlou se nesmí šít husté tkaniny, kůže a jemné prádlo.
proč, overlock, vynechává, stehy, látce

Různé jehly jsou určeny pro různé tkaniny

Pokud žádný z těchto faktorů není příčinou problému se šitím, zkontrolujte vůli mezi očkem jehly a očkem chapače. Použijte lupu. Postupujte podle algoritmu:

 • Vyberte možnost „rovný steh“.
 • Vyjměte přítlačnou patku a jehelní desku.
 • Spusťte jehlovou tyč do nejnižší polohy. Zvedněte jehlu o 1,8 až 2 mm. Správné umístění prvků by mělo být následující: nos háčku se musí zvednout nad ucho o 1,1-2 mm a mezera by měla být 0,15-0,25 mm, hranice 0,3 mm. Pokud je mezera větší, háček horní steh nezaháčkuje.
READ  Jaký je nejlepší způsob vylití základové desky?

Velkou mezeru lze opravit pouze mechanicky. Nejlépe je zavolat svého řemeslníka, protože důležitá je nejen síla, ale také přesnost. Neautorizované opravy v domácnosti mohou vést ke ztrátě záruky.

Tip! Všechny výše uvedené situace je nejlépe zkontrolovat před začátkem: zkontrolujte kvalitu nitě a vhodnost jehly a vhodnost jehly pro danou látku. Vyplatí se také kontrolovat, zda není stroj znečištěný, a provádět pravidelnou údržbu.

Nastavení jehly

Nesprávné nastavení šicího stroje může způsobit vynechávání stehů. Časem, zejména po častém používání, se může jehla šicího stroje špatně nastavit nebo ohnout. To může zhoršit nejen hladkost šití, ale také výkon stroje. Chcete-li závadu odstranit, vyjměte cívkové pouzdro a pečlivě jej zkontrolujte.

 • Zkontrolujte stav jehly: pokud je uvolněná, tupá nebo má vnější poškození, vyměňte ji za novou.
 • Při instalaci nové jehly šicího stroje zkontrolujte, zda je zcela zasunuta. Zkontrolujte také, zda je utažen speciální upevňovací šroub. Pokud se uvolní, použijte přiložený šroubovák a utáhněte jej.
 • Zkontrolujte, zda je jehla ve správné poloze. Zkontrolujte sedlo cívkového pouzdra. Pomalu otáčejte setrvačníkem a sledujte pohyb ručičky. Ujistěte se, že jehla klesá pod horní část háčku, který zachycuje nit.
 • Pomocí svorky jehly nastavte jehlu do správné výšky. Opatrně ji spouštějte, dokud neuvidíte správnou polohu dílu.
 • Podívejte se, jak se nit pohybuje mechanismem. Vložte do stroje kvalitní materiál a posuňte setrvačník. Zajistěte volný průchod nitě bez zasekávání a zbytečného napětí.

Tento přesný mechanismus vyžaduje velkou péči a pozornost. Pokud vám chybí trpělivost nebo nemáte po ruce správné nástroje, požádejte profesionálního švadlena.

Vysoký úhel ohybu knoflíkové dírky

Potřebná smyčka pro steh se vytvoří na rubové straně háčku. Větší úhel zvyšuje pravděpodobnost vynechání stehu, stejně jako příliš malá smyčka. Co dělat v této situaci? Snažte se dát jehle správný úhel a postupujte opatrně, aby nedošlo k poškození zařízení. Alternativně lze díl vylepšit vyfrézováním nové roviny na dílu. Zvolte správný úhel pro váš spotřebič a proveďte potřebný postup.

Vytvoření smyčky na opačné straně než jehla

Tento jev je běžný u strojů, které používají jemná vlákna. Jejich pružnost je několikanásobně vyšší než u nepotažených nití. Vzhledem k tomu, že většina výrobců se zaměřuje na používání nehezkých materiálů, může dojít k poruchám stroje.

Oprava šicích strojů

Mnoho výše uvedených problémů lze samozřejmě vyřešit vlastními silami, zejména pokud již nějakou dobu šijete a víte, jak váš stroj funguje. Jsou však chyby, které nikdy nesmíte napravit vlastníma rukama. Chcete-li si nechat stroj opravit, navštivte důvěryhodné servisní středisko.

Specialisté společnosti Remontano vyřeší všechny druhy problémů během chvilky:

 • Zkontrolujte nastavení šicího stroje a v případě potřeby je resetujte.
 • Provedou diagnostiku spotřebiče, zjistí vadnou součástku a provedou potřebnou opravu.
 • Vyčistěte a promažte šicí stroj.

Naše ceny jsou příznivé a výsledek je lepší, než jste očekávali: rychle, efektivně a v neposlední řadě v době, kdy vám to vyhovuje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS